VOOR DEN INMAAK „P A X" Inmaakglazen. Steriliseerketels 8j Officieel Ford Service Dealer. Pi p| Luxe wagen verhuur DE KLEINE WINST Religieuze Beelden, Heilige Barlen eu Stolpen WECK'S J. TH. COÏÏWEMBERG, Heusden. Ji. Wed. j. Borzo Zn- A. Q. v. d. MEIDEN, SN iJ BOONMOLEN WIJK bij Heusden. INMAAKGLAZEN en alle toebehooren. Galanterieën en Kinderspeelgoederen. Burgers- Bato- Ned. Kroon Rijwielen. SPIEGEL- en LIJSTENFABRIEK II Markt No. 85 - 's=HERT0GENB0SCH. DAG EN NACHT. OPGERICHT 1811 Gereedschappen en Ijzerwaren. Aanleg Licht en Kracht. Etsen, Platen, Schilderstukken, Inlijsten van Platen, Foto's enz. VAKKUNDIG WERK. BILLIJKE PRIJZEN dan kunt U een goed-snijdenden onmogelijk missen. Onze molens werken beslist prima. Prijzen vanaf f 1.35. hebben wij de bekende Dit merk verkoopen wij reeds meer dan 15 jaren. Een bewijs dus voor U, dat ze in de praktijk uit stekend voldoen. en alle onderdeelen hebben wij ook steeds voorhanden. TELEFOONNo.il. - TELEFOONNo.il. vm. wmm ia IS BESLIST HET BESTE EN GOEDKOOPSTE ADRES VOOR in alle maten en prijzen. KERKBOEKEN EN ROZENKRANSEN, BIJOUTERIEËN, SIGARENPIjPEN GRONDBASCULES, 150, 200 2,50 K. G. draagvermogen. Toonbankbascules, Familieschalen, Maten, Gewichten, enz. GESLAGEN IJZEREN STALRAMEN, in alle maten en modellen. Verder alle soorten Beleefd aanbevelend Demonstreert U de onovertroffen Philips ontvangtoestellen. Direct op het electrisch licht aangesloten zonder batterijen of dergelijken. Verwerstcaat 21 - Telef. 937 's-BOSGH. Groote Sorteering MONDORGELS. |j jl ZIET DE PRIJZEN IN DE ETALAGE. Voor het a. s. SEIZOEN heb ik wederom een der grootste voor raden van RIJWIELEN en Onderdeelen voor 't Land van Heusden en Altena voor eike beurs en elke prys. PliwiplPtl in Plm* 20 modellen. IClvü Onderdeelen voor ieder merk en kwaliteit, 1-^.€4 (Hl f\ fS **maf fl.60 tot f6.50, zoowel voor Trans- vICIl port- als Toermaehines. Voorraad plm. 450 stuks. Komt zien en vraagt prys en betalingsconditiën. Gratis gehoor voor Radiodemon- stratie's met een der nieuwste toe stellen, waarmede men Rusland gelijk hoort als Hilversum. 20 Kortegoifstations in EEN condera- torregeling. Diegene, die reeds 5 a 6 jaren de Radio hebben beoefend staan er verbaasd over. Alle onderdeelen als ACCU'S, LUIDSPREKERS, ANODEN, enz. LAADSTATI0N van Accumulato ren van 2—46 volt. Gratis demonstratie aan huis. Verder op Ijzerwaren gebied elk wat wils, als Vlechtwerk en Kippengaas, Draad, Krammen, Draadnagels odz. enz. Hoekijzerpalen voor afrastering. Agentschap van Dentz-Smeerolie. A.P.C. Benzine Carboleum^Koolteer Bruinenteer Creoline Asphalt en a a'n verwante Artikelen. aanbevelend. L. v. Rijswijk, Veen. Wergadering van den Raad. der gemeente ZUILICHEM, op 7 September des v.m. half elf. .Voorzitter E del Acht b. Heer v. Hoog straten. Secretaris WelEd. Heer R. Tjalma. 'Afwezig de heer Hooijkaas. I>e Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formuliergebed. De Secretaris leest daarna de notulen ider vorige vergadering, die onveranderd Korden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Opgave van den gemeen te-veldwachter Koek over de beschrijving en de con- Ifcrole van de hondenbelasting over het 3e halfjaar, eenige nieuwe aanslagen zijn geconstateerd, terwijl eenige personen in aanmerking komen voor afschrijving. iWordt aldus vastgesteld. Schuurtje van den gemeente-veld wach- fter. De Voorzitter merkt op in de vorige vergadering reeds in behandeling is ge. Saeest, het verzoek van den heer Koek, om het door hem zelf gebouwde schuur tje en kippenhok bij zijn woning, die (eigendom van de gem. is, van hem over te nemen voor het bedrag van f 50. [Bet kippenhok is inmiddels verdwenen, Bjb heer Koek heeft nu zijn verzoek zoo. Hanig gewijzigd, dat hij thans voor het schuurtje alleen een vergoeding vraagt jiten f37.50. B. en W. hebben, de waar- jde op f25.—geschat met het oog op het Jeit dat het dak noodige herstelling be hoeft. Spr. voor zich had gedacht dat het wel Jets meer waarde had, er ligt een, ce menten vloer in en de planken die er aanzitten zijn nog goed spr. zou de waar- He op f30.— willen stellen. De heer Kanselaar vraagt of B. en W. )inn taxatie gegrond hebben op afbraak, i; De heer v. Dalen antwoordt van neen, fie som zou dan niet hooger zijn dan i 10.-. i De heer Kanselaar zegt dat het hout (dat aan het schuurtje zit nog in goe den staat verkeerd, spr. acht f25.— wel Kat laag getaxeerd. De heer v. Dalen verklaart net zoo lief te hebben dat de veldwachter h©t schuurtje afbreekt, als dat de gemeen te het voor f 25.overneemt. De heer v. .Veen voelt er niets voor het schuurtje over ite nemen, de veld wachter moet het maar aan zijn pp- .Tolger zien over te doen. De Voorzitter merkt op, dat daar juist (een moeilijkheid zit het is neg niet be kend of er een veldwachter zal komen, Keek heeft het schuurtje voor eigen re kening laten bouwen zoodat het billijk is dat de gemeente het thans rverneemt Kun onbillijk om van de omstandigheid idat de veldwachter het niet mede kan nemen te profiteeren. Komt er een op volger dan zal er waarschijnlijk toch ©en schuurtje bij de woning moeten ko- ïnen. De heer v. Veen meent dat een veld wachter wel een heele boerderij kan be ginnen en dan is het toch niet noodig Hat de gemeente voor stallen zorgt. De heer v. Dalen zegt op het stand-* punt te staan, dat als er een andere veldwachter zou komen en deze had be hoefte aan een schuurt je hij er dan een .ran gemeenteweger zou willen doen bou wen. Met f 100.— zet men een aardig schuurtje en men is dan van de kos ten af. Na verloop van een jaar moet cp het bestaande schuurtje een nieuw dak worden aangebracht. De heer Kanselaar zou f 37.50 willen geven, het schuurtje ziet er niet slecht uit. Dit voorstel wordt niet gesteund, zoodat het niet in omvraag, komt. De heer 31. v. Brakel zegt dat als er geen ander veldwachter komt het schuurtje voor de gemeente van geen b-eiang is. - De Voorzitter meent dat het dan juist wel van belang is, komt er een particulier in wonen, dan heeft die zeker een schuur tje noodig. Spr. zal thans het- voorstel van B. en W. in. omvraag brengen, om den heer Koek f 25.— voor het schuur tje te betalen. Dit voorstel wordt met op een na algemeene stemmen aangeno men. De heer v. Veen stemde tegen. Vrijstelling van lichamelijke oefening O. L. School. De Voorzitter deelt mede dat de ge meente tot heden geregeld om de 2 jaar entheffing heeft aangevraagd, voor bat g°ven van onderwijs in lichamelijke oe feningen, omdat de gemeente geen lokaal en geen terrein beschikbaar heeft. Het laatste jaar, is de vrijstelling slechts voor ecu jaar gekregen, zoodat voor 1 Januari 1929 opnieuw moet worden aangevraagd. Inmiddels hebben B. en W. een schrij ven van Ged. St. gekregen, waarin wordt medegedeeld, dat er op gerekend moet w< rden dat als in 1936 de termijn, waar bij vrijstelling verleend kan worden af loop het onderwijs in genoemd vak ge geven moet worden. B. en W. hebben de zaak al eens onder de oogen gezien, en hebben b.v. ad overwogen of het niet mogelijk zal zijn een lokaal voor twee scholen te doen bouwen, doch een op lossing hebben zij nog niet ge vonden, daarom meenen zij te moeten adviseeren opnieuw voor een jaar vrij stelling te vragen. De raad gaat hier mede accoord. Aanvrage subsidie Geiten fokvereeni- .giQg- De Voorzitter deelt mede dat het ver. zoek om subsidie was gedaan, zonder meer B. en W„ meenden dat bij een der. gelijk verzoek, wat meer gegevens be hoorden. De Vereeniging heeft daarop de rekening 1927 overgelegd, waaruit blijkt dat hare ontvangsten f237.50 en hare uitgaven f265.91 hebben bedragen, hare rekening sluit dus met een nadee. lig saldo van ruim f 28.—. Het vorig jaar heeft de raad de vereeniging een subsidie toegekend van f 25.terwijl de pclder een subsidie heeft verleend van f 50.—. De subsidie van de gemeente was evenwel slechts voor eenmaal bedoeld, de raad was van meening dat de ver eeniging wel te paard geholpen diende te worden, doch zich verder uit con tributie en dekgelden zelf moest zien te bedruipen. Nu is zooals uit de rekening blijkt de toestand der Kas niet roos kleurig, doch de vraag is of dit wet tigt dat subsidie wordt verleend. Spr. voer zich zou zeggen, dat de vereeni ging het moet zoeken, in bijdragen van begunstigers en contributie. De heer Kanselaar merkt op dat de uitgaven in 27 zoo hoog zijn geweest iomdat de vereeniging 2 bokken heeft aangeschaft, deze uitgaaf is niet ieder jaar noodig zoodat de vereeniging zich in normale omstandigheden kan bedrui pen. De heer v. Veen zegt dat een bok (niet aan de door de wet gestelde ver. eischten voldoet en er gedreigd wordt met inhouding van de rijkssubsidie in. dien niet een andere wordt aangeschaft. Wethouder v. Dalen meent dat de ver eeniging zich zelf maar moet zien te helpen door het sluiten van een lee ning op aandeelen. De Voorzitter merkt op dat de raad natuurlijk niet gehouden is een subsi die van f 25.te verleenen men kan ook met minder volstaan. Wethouder v. Brake 1 acht de vereeni ging van algemeene belang en zou, waar •meest arbeiders belang bij de vereeni. ging hebben f 10.— subsidie willen ge- geven. De heer Kanselaar wil dit voorstel steunen de vereeniging is nog in een begin stadium waarin zij geholpen moet werden. Dit voorstel wordt in omvraag gebracht en aangenomen met 2 stammen tegen en 4 (voor. Tegen stemden de hei- ren v. Dalen en M. v. Brakel. Verhaal inkoopsom pensioenwet. De Voorzitter zegt dat de Minister van Financiën een circulaire tot de ge meentebesturen heeft gericht, waarin de mogelijkheid wordt aangewezen om bij inkoop van pensioen de belangheb bende zelf een gedeelte van dien inkoop te doen betalen. Voor "t oog-enblik is het voor de gemeente wel niet van be lang, doch in de toekomst is dit belang niet uitgesloten, zoodat B. en W. den raad voor stellen een desbetreffend besluit te nemen. Met algemeene stem men wordt hiertoe beslaten. "Vastelling en wijziging pensioengrond slagen. De Voorzitter deelt mede dat de pen sioengrondslag van A. P. v. Gender en en R. Tjalma door den pensioenraad is gewijzigd en die voor den nieuwen ge meentegeneesheer vastgesteld moet wor den. Tot de voorgestelde wijziging en vaststelling wordt, met algeme ne stem men besloten. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning 1927. De Voorzitter zegt dat de Commissie van onderzoek een rapport van hare be vinding heeft samengesteld en dat hij alvorens dit rapport voor te lezen die commissie eerst dank wil brengen voor (de moeite die za zich heeft eeitiroost. Uit de voorlezing van het rapport blijkt 'dat de commissie alles in orde heeft bevonden en slechts een paar opmerkin gen van ondergeschikt belang heeft. In de rekening komt een bedrag voor van f 5.voor zaalhuur aan Z. Goedhart voor het houden van een vergadering voor de verbetering van de volkshuisvesting. De Commissie vernam gaarne- wat voor een vergadering dat is geweest, zij kan zich niet herinneren dat zeo'n vergadering is gehc-uden. Verder komt in de rekening voor een. bedrag van 2 maal f 5.be. taalt aan C. Koek voor controle voor de hondenbelasting. De Commissie be schouwt dit een onnoodige uitgaaf, zoo. dat zij adviseert dit, bedrag niet meer uit te betalen. Leden van de Commissie van onderzoek waren de heeren Hooijkaas, A. v. Vucht en M. v. Brakel. De Voorzitter zegt dat het vorig jaar bij Goedhart een vergadering is gehouden met het oog op de electrificutie van de gemeente de heeren zullen zich dat fwel herinneren, het bedrag aan zaal- iiunr heeft op deze vergadering betrek king. Wat het bedrag van 2 maai f5.— betreft daarover loopen de meeningen van B. en W. uiteen. De Wethouder^ mee- nen. dat de Burgemeester den veldwach ter kan opdragen controle over de juist, held van de opgaven voor de honden belasting uit te oefenen. Spr. is het daar mede niet eens. Tot heden oefende de veldwachter controle uit en spoorde on juiste aangiften op, wees de menschen daarbij op hun nalatigheid of onjuiste aangifte, met gevolg dat de gemeente er wel bijvoer en een bedrag van f 200. door haar werd ontvangen. Zou den veld wachter controle worden opgelegd als politieman dan volgen daaruit tal van X recessen verbaal met gevolg veel narig heid voor de ingezetenen, want door geen of verkeerde aangifte te doen maken zij zich schuldig aan een strafbaar feit. 'Waar de bode voor de veetelling ook een bedrag van f 5.krijgt, meende spr. dat ook den veldwachter voor de con trole op de hondenbelasting het zeilde bedrag toekwam. De heer v. Vucht merkt op, dat de Commissie van oordeel was, dat de veld wachter verplicht was controle uit te oefenen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet zoo is, het geldt hier een bijzondere op dracht, maken de heeren evenwel be zwaren tegen de uitgaaf dan moeten zij dit weten. De heer v. Dalen zegt dat er een verordening is gemaakt op de heffing van de hondenbelasting, de veldwachter is verplicht controle uit te oefenen, op. dat deze verordening ook wordt nage leefd, afzonderlijke controle is daarvoor overbodig. De Voorzitter verklaart het met deze meening niet eens te zijn, da afzonder lijke controle heeft de gemeente een aar- di0 bedrag opgeleverd, bij een controle zooals de heer v. Dalen die zich voor* stelt volgen tal van processenverbaal. De heer Kanselaar acht het ook niet iuoodig dat voor de controle geld wordt, uitgegeven. De heer v. Veen zegt niet te begrij pen dat als het geld kost er geen en als het geen geld kost wel processenver baal moeten volgen. De Voorzitter zal waar alle heeren tegen de uitgaaf bezwaar blijken te heb ben in omvraag brengen het bedrag niet uit te betalen. De heer v. Dalen is het hiermede niet eens, spr. zou willen voorstellen het voor ditmaal aan den gem.-veldwachter wel uit te betalen, deze heeft er eenmaal op gerekend, doch zou voor het ver volg het bedrag niet meer beschikbaar stellen. Met algemeen© stemmen wordt aldus besloten. De Voorzitter vraagt, of nog een der heeren naar aanleiding van de rekening iets heeft op t© merken. De heer Kanselaar zegt dat hij da rekening ook na heeft gezien en een post heeft gevonden voor batterijen voor een zaklantaarn voor den veldwachter en nu kwam het spr. wel wat vreemd voor, dat er bijwijlen om de 4 dagen een bate terijt je is gekocht. Spr. gebruikt ook een zaklantaarn, doet evenwel meestal eent paar maanden met een batterij. De Voorzitter verklaart cok een zak-i lantaarn te gebruiken en weieens een maand met een batterij, doch ook wete eens slechts een week daarmede ti doen. B. en W. hebben indertijd ook aliens op het vele gebruik aanmerking gemaakt, doch de veldwachter zei toen, dat, hij 2e noodig had en ze niet op at. De heer Kanselaar heeft nog iets, bij heeft gehoord, dat er ingezetenen zijn, die werkzaamheden voor de fameente hebben verricht, doch het loon voor die werkzaamheden, niet hebben gekregen omdat er achterstallige schuld aan een winkelier, werd afgehouden. Als de kwes tie is zooals ze wordt verteld dan is ze niet ia den haak. Wethouder v. Dalen wil hierop even antwoorden, het betreft het geval van 31. v. d. 3feijden. Diens vrouw heeft aan spr. gevraagd of hij pereid was,- op die werkzaamheden brood ta leveren- Spr ,hieeft daarin toegestemd en vaa zelf sprekend het bedrag daarvoor al doen houden. Om dit te bevestigen kan spr. een geteekende verklaring van de vrouw van v. d. Meijden laten zien. De heer Kanselaar zegt, dat, als is, zooals de heer v. Dalen zegt er dan niets van valt te zeggen, dcch het is spr. anders verteld. Spr. zag in 't vervolg gaarne dat bij uitbetaling de betrokkenen hunne handteekening plaatstan vóórhel bedrag dat zij ontvangen. De Voorzitter zegt dat dit vaak tol moeilijkheden aanleiding geeft, men kan voor iedere kleinigheid geen bevelschrift laten teekenen en in ieder geval teen kent men voor het bedrag, dat men onte vangt, de bescheiden daarvan zijn bij del rekening gevoegd. De rekening wordt hierop voorloopig vastgesteld zooals zij door B. en W. aan den raad is aangebod den. j Aanbieding begrooting 1929. Deze begrooting wordt voor onderzoek in handen gesteld van een Commissie be4 staande uit de heeren M. v.-Brakel, Hooijs kaas en v. Vucht. Bij de rondvraag verzoekt de beer v„ Dalen den Voorzitter om als de Com-i missaris der Koningin geen proefjaar om het zonder gemeeinte.veldwachter te stel len zou toe staan, den raad bijeen te roepen om een. nieuwe jaarwedderegte ling te ontwerpen voor den nieuwen fund citionaris. De Voorzitter belooft met dit verzoek rekening te zullen houden. De heer Kanselaar zag gaarne bord jes geplaatst aan weerszijden van de beia d -i scholen, met het oog op het drukke aan tcverkeer langs den dijk, special LIJ hieff voor die drukte. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit* idee in overweging zullen nemen en. sluit* daar geen der heeren iets meer wiet, d« vergadering met dankgebed. "1 E. VA1 DEI MAADEN Telefoon nummer* 4. 00' 00O 0—0—0—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 4