KS®5®SSSSM®S0I Dit nummer bestaat uit 3 bladen. y S. D .LANKHÜYZEN Co's BANK DROGISTERIJ Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4849. Vrijdag 21 September 1928, Gasthuisstraat 507 - GORINCHEM. Zij, die zich op dit Blad wenschen te abonneer en, ontvangen de tot 1 Oct verschijnende nummers GRATIS Inkomstenbelasti ng. A. BAAI JENS, JÜRGENS' BONA met melk bereid M Alt VA TBLEP. wo. is Raamsdonksveer. A. Verschuur-Baert Binnenland ^ND VAN ALTÉ^ Dit blad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nommers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 91525. Adtertentiën ran 16 regels 90 cent. Elke^ regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte, Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 aar en Vrijdagmorgen 9 onr ingewacht. Uw eigen belang zegt U koopt in de Telefoon 264. 2. VRUCHTEN IN BLIK, Ananas, Perziken, Abrikozen enz. Citroen- en Oranje-marmalade, Jas. Robertson er» Sons. Roode en Witte Gelatine. Doctor Oetker'8 Bakpoeder: BACKIN Limonadesiropen en Wijnen. BOTERMARKT 88, HEUSDEN. is een nieuw soort margarine, die Jurgens thans naast zijn goedkoops soorten en stan- daardmerken in den handel brengt. Binnen enkele dagen zal de aandacht van ons geheele land worden gevestigd op Bone, door een pittige reclame-campagne in allerlei vorm. Kleurige en frissche platen zullen dan ieder verwijzen naar Jurgens' Bona, het «laatste* en beste* soort op margarine -fabricage. De Van den Bergh's Fabrieken brengen een nieuw merk margarine in den handel, n.l. Marva (margarine voor allen). Hoe wel Blea Band algemeen is ingeburgerd, bleek de behoefte te bestaan aan eeo goede margarine, goedkooper dan Bleu Band met het nieuwe merk Marva meenen de Van den Bergh's Fabrieken in deze be hoefte te voorzien. Deze margarine is uit zuivere bestanddeelen samengesteld en wordt met zuivere melk gekarnd, waardoor een roomachtige massa ontstaat, die door mid del van yswater wordt gekristalliseerd, waardoor ze een vasten vorm aanneemt. AGENTSCHAP VAN DE AM8TEBDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst» Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.} BT Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA De thans goudgele masss wordt machioaal gekneed en nadat zout is toegevoegd, is de margarine gereed voor verpakking. Dit laatste geschiedt door automatische ver pakkingsmachines, welke elk 70 stukjes per minuut verpakker. Bovendien hebben de Van den Bergh's Fabrieken aan de invoering van dit nieuwe merk een groote reclamecompague verbon den, waarvoor men het volgende heeft te doen le. men knipt alle Marva en Bleu Band advertenties uit, verschijnende tusschen 19 September en 6 December 1928 en zendt die vóór 11 December 1928 op. (Van elke advertentie één exemplaar). Alleen hierdoor reeds verzekert men zich een boekwerk 2e. men zegt, welke van de advertenties men ais de beste beschouwt en geeft daarbij de reden op, waarom juist die advertentie beter is dan de andere 3e. men beschrijft de etalages, welke het best geslaagd zijn en waarom men die het mooist vindt, onder vermelding van naam en adres van den winkelier. Advertenties en etalages zijn gemakkelijk te herkennen aan het Marva meisje en de typische blauw geruite verpakking. Zjj zenden zoo mogelijk vóór 25 Dec. 1928 als kerstverrassing aan iedereen, die alle tusschen 19 September en 6 December verschenen advertenties doet toekomen, een interessant boekwerk. Bovendien stellen zy een groot aantal extra verrassingen beschikbaar voor diegenen, die de vragen 2 en 3 het best hebben beantwoord. Het adres is N.V. Verkoopcentrale Ver. Margarine Fabriekeo, afdeeling Reclame, Nassaukade 3, Rotterdam. De tijd is nu weêr aange broken om aan uwe kinderen LEVERTRAAN te geven. Een prima, heldere, medi cinale Lofoddensche Lever traan, uit de chem fabriek van Dr. Lamers en Dr. In demans koopt U voor f 0.65 per verzegelde flacon in de DROGISTERIJ van HEUSDEN, Wittebroodstr. 52. NIEUWSBLAD ïobt let Lml vu Deusden en AltenMe Laigstrnt en de Boflimelgrwaard m «Let op! Firma COOPS Plaats van aanslag. Voor do Inkomstenbelasting wordt men aangeslagen in de gemeente waar men woont. Personen, die geen vaste woon plaats hebben, worden aangeslagen in de gemeente waar zij zijn opgespoord of waar zij zich hebben aangemeld. Waar de gemeentelijke inkomstenbelasting in verschillende gemeenten beduidend uit eenloopt bestaat er nog al eens verschil van meening over de vraag iu welke gemeente iemand nu eigenlijk woont. Bezwaren tegen de gemeente van aan slag moet men bij de Kroon indie nen. Wiji zullen.' t. z. t. nog een aan dit onderwerp speciaal gewijd artikel plaat sen; thans wenschen wij alleen mee te doelen, welke „nieuwe" uitspraken op dit gebied gevallen zijn. Allereerst dan de beslissing over de vraag, in welke ge meente een belastingplichtige woont, die wegens geestes- en zielsziekte vnpleegd wordt in een andere gemeente dan die, waarin de woning zijner ouders is. Bij K. B. van 15 Oct. 1926, werd, uitgemaakt, dat een dergelijk persoon woont m dei ge meentel, waar de ouders wonen, omdat hij. voordat hij voor verpleging uit huis werd gezonden, daar steeds vertoefd had, terwijl het verblijf in de gemeente, waar bij verpleegd werd, als van tijdalijken aard moet worden beschouwd. Waar woont voorts iemand, die ge. regeld verblijf houdt in de gemeente, waar hij werkzaam is, doch vrijwel ge regeld des Zaterdags en Zondags in een andere gemeente ten huize zijner ou ders vertoeft? Bij een K. B. werd beslist, dar zoo iemand in de geimeeute, waar hij werkzaamheden verrichtte, moet wor- den aangeslagen, aangezien hij in- die gemeente geregeld verblijf hield, terwijl de band met de andere gemeente, waar hij tevoren met zijn ouders verblijf hield, was verbroken en de omstandigheid dat hy zijn ouders vrij geregeld bezoekt, daar aan niet afdoet. Geschil bestond ook over het volgende geval: Iemand ontruimde in Maart 1925 zijn huis te Rotterdam en gaf zijn inboe del in bewaring tot hij een andere wo ning zou hebben gevonden. Medio April 1925 kocht hij daarop een huis te Heem stede, maar kon dit wegens verbouwing pas 15 Mei 1925 betrekken. Van Maart tot 15 Mei logeerde hij in verschillende gemeenten. De vraag was nu, in welks gemeente deze persoon op 1 Mei 1925 moest worden aangeslagen. Blijkens een een K. B. woonde hij op 1 Mei 1925 te Heemstede, omdat hrj op dien datum te Rotterdam alleen zijn postadres had, doch te Heemstede een huis bezat, dat voor hem werd i ngericht en dat hij kort daar na betrok. Kan men twee bezwaarschriften binnen den gestelden termijn indienen? Iemand ontving een aanslag-biljet voor de inkomstenbelasting, gedagtaek?nd 26 April 1927. Op dien zelfden dag dien3e hij een bezwaarschrift tegen dezen aan slag in. De inspecteur gaf hierop cp 15 Mei 1927 een© beschikking. Belangheb bende diende vervolgens op 27 Mei 1927 opnieuw een bezwaarschrift tegen gemel- den aanslag in, alzoo binnen den wet te lij ken termijn van twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet IX' inspecteur verklaarde hem evenwel daarin niet onvankelrjk. Ook de Raad van Beroep huidige deze opvatting, over wegende, dat de wetgever* heeft bedoeld, dat tegen iederen aanslag rechtsgeldig een bezwaarschrift kan worden ingediend, daar in hooger beroep nog nieuwe be zwaren tegen den aanslag kunnen wor den ingebracht, terwijl een ander stelsel tot de niet te aanvaarden ongerijmdheid zou voeren, dat hij, die den termijn van hooger beroep tegen een uitspraak van den inspecteur heeft laten verloopen, nog door een nieuw bezwaar, mits binnen den voorgeschreven termijn, bij den in specteur in te dienen, in de gelegenheid zou zijn om alsnog een uitspraak van den Raad van Beroep en vervolgens van den Hoogen Raad te verkrijgen. De H. R. bevestigde bij arrest van 15 Febr. 192-8, de bestreden uitspraak. De cver- wegingeil, waarop ons hoogste rechts col lege zijn uitspraak steunt, luiden als volgt □SS SC O. dat de administratieve behandeling van den aanslag, welke door indiening van het bezwaarschrift wordt geopend, eindigt, zocdra de inspecteur hierop zij ne beschikking heeft gegeven, daar de wet er van uitgaat, dat een belanghab. I >ende verder slechts door middel van beroep zijn bezwaren kan doen gelden; O. dat trouwens, indien men iets an ders aannam, niet alleen zich de onge rijmdheid kan vcordoen, waarop de raad wijst, maar bovendien naai* aanleiding van eenzelfden aanslag meer dan een beschikking op bezwaarschrift, elk met beroep op den raad in cassatie zou kun nen voorkomen, hetgeen met het stelsel der wet onvereenigbaar is. Toepassing van de bronnentheorie bij verandering van boekjaar. Iemand had voor zijn bedrijf een boek jaar, loopende van 1 Januari tot 31 De cember, al zoo samenvallende met het ka lenderjaar. Over het boekjaar 1921 liad het bedrijf voor hem geen inkomen opga. leverei. Na 31 December 1921 wird de boekhouding gewijzigd. Belanghebbende deed toen het eerstvolgende boekjaar loc pen van 1 Jan. 1925 tot Juli 1926 met de bedoeling de dan volgende .boekjaren telkens van 1 Juli tot 1 Juli te doen loepen. De vraag rees toen, over welk tdijvak het inkomen voor het belasting jaar 1926 en 1927 moest- wotrlen aange geven. De wet bepaalt immers in art. 13, dat de opbrengst van een bron van inkomen wordt gesteld op het bedrag, dat zij zuiver heeft opgeleverd over het laatstverloopen kalenderjaar of over het iaatstverloopen boekjaar, zoo dit niet met het kalenderjaar samenvalt. De H. R. gaf bij zijn arrest van 11 Jan. 192/^ de volgende oplossing als zijn zienswijze te kennen. Volgens art. 13, aldus het arrest, wordt slechts dan ter berekening van de opbrengst van onderneming en arbeid in plaats van het laatstverloopen kalenderjaar met het laatstverloopen boekjaar rekening gehouden, indien dit oiet met het kalenderjaar samenvalt. Dit is nu t. v. a. belanghebbende niet het geval. Immers, voor 1 Jan. 1925 viel diens boekjaar wel met heb kalender jaar samen en op 1 Med 1926 was nog oiet sprake van eenig van het kalender jaar afwijkend, laatstverloopen boekjaar zoodat do opbrengst van zijn bedrijf voor den aanslag 1926 en 1927 berekend dien de te worden naar de uitkomsten van het laatstverloopen kalenderjaar, zijnde 1925, en niet naar die van het jaar 1924, al was het dan ook het laatstverloopen boekjaar. Kan de belasting-administratie speci ficatie van het effectenbezit vragen? Bij arrest van 7 December 1927, over woog de PI. R„ dat de inspecteur, in-, dien hij nadere inlichtingen noodig acht, den aangever daartoe in de gelegenheid kan stellen; dat deze toelichting ook betrekking kan hebben op het aange geven effectenbezit; zoodat het niet is uitgesloten, dat de inspecteur, indien de aangifte daartoe aanleiding geeft, dei) aangever verzoekt schriftelijk op te ge. ven, welke effecten hij heeft aangegeven en welke waarde hij daaraan heeft toege kend dat indien aan een zoo&aenig ver zoek niet wordt voldaan, de inspecteur van zijn bevoegdheid kan gebruik ma ken om een aanslag met afwijking van do aangifte, indien deze hem te laag voorkomt, op te leggen; dat wanneer* de belastingschuldige daarna ©en be zwaarschrift tegen den aanslag indient, hij desgevraagd gehouden is den inspec teur inzage te verleenen van boeken of andere bescheiden, dia tot staving zij ner beweringen kunnen dienen, zelfs al heeft do inspecteur op onjuisten grond den aanslag naar een hooger bedrag dan de aangifte geregeld; dat belanghebben de, die inzage heeft geweigerd, daardoor niet voldaan heeft aan zijn watt-lij ka verplichting tot inzage, omdat hij, daar hij beweerde, dat de aanslag te hoog was en volhield, dat het effectenbezit juist was aangegeven, deze beweringen uitteraard door. boeken of andere be scheiden kn staven; dat de Raad van Beroep alzoo terecht den aanslag heeft gehandhaafd, nu hem niet was gebleken, dat de aanslag te hoog wasdab belang hebbende weliswaar heeft aangevoerd, dat hij geen boeken of andere bescheiden heeft, doch dat hij dit niet aannemelijk heeft gemaakt, zoodat hij geacht moet worden de boeken of andere bescheiden wel te hebbendat de Raad zijn aan bod om zijn aangifte te beëindigen is voorbijgegaan, doch dat de Raad geens zins verplicht is om op dit aanbod in te gaan. f 20.000 Verduisterd. Te Oudenbosch is dezer dagen aange houden zeker© F. v. A., rijksklerk le klasse, in dienst van het Ontvangers, kantoor der Belastingen aldaar, verdacht van verduisteringen, loopende over om streeks 10 jaren en ten bedrage van vermoedelijk circa f 20.000. Verleden week Dinsdag was hij van huis gegaan onder voorgeven naar Bre da te moeten voor een belangrijke op dracht en hij is dan ook werkelijk, zoo als latei* bleek, te Breda geweest, waar hij bij den officier van Justitie, onge. vraagd, kwam mededeelen, dat er fou ten in zijn boeken waren geslopen, het gevolg van abuizen, doch geenszins van verduisteringen. Dankbaar voor die mede deel ingen. adviseerde de officier den heer v. X om zijn mededeelingen ook te Ou- denl csch te doen bij zijn superieuren en bij de marechaussee, dan zou da offi cier van justitie verder wel voor een onderzoek doen zorgen. v. X heeft echter het. advies niet opge volgd doch is tot Woensdagavond „zoek" gebleven. Toen is hij per auto te Om denbosch geweest waar hij1 bij den op perwachtmeester van de marachaussete zijD verhaaltje over de abuizen deed. Vervolgens heeft hij kans gezien Oudeng bosch weer te verlaten, vermo delijk pcï auto naar Antwerpén, om Donderdag-! avond weer in Oudenbosch terug te keen ren, waar hij nu maar dit keer tegelni zijn zin weer in de kazerne de mad rechaussees terecht kwam. Bij het oru derzoek was gebleken dat er een enorm tekort was in zijn boeken. Bij het verhoor bleef de aangehoudene volhouden onschuldig te zijn. Maar toen het onderzoek in zijn tegenwoordigheid werd voortgezet en daarbij een tekort van f20.000 successievelijk aan het dagw licht kwam, is hij Zon lag eindelijk todj bekentenis gekomen. De verduisteringen moeten over een tijdsverloop van ongeveer 10 jaren loon pen, waarbij hij steeds kans heeft gezien! de eene boeking met- die andere te dek-ï ken. De verdachte is gehuwd en vader van drie kinderen. Zijn vrouw moet echteö} niets hebben geweten van zijn mulversau ties, ook niet van zijn voordeel n hieruit; terwijl men overigens ook nog niet met zekerheid' weet wat hij steeds met het geld gedaan moet hebben. Hij was bijna 25 jaar bij het TJijk: in dienst en genoot algemeen een groot vertrouwen. O Ernstig motorongeluk. 1 De bekende wielrenner Jaap Meijer ist nabij Diemerbrug met zijn motor in bottr sing gekomen met een auto. Meijer sloeg met zijn motor over den kop en kwam op den radiateur van de auto neer. Mets ernstige inwendige kwetsuren is de oud-! wereldkampioen in bewusteloozen toer! stand naar het Burgerziekenhuis te Amn sterdam vervoerd. Men vreest voor zijn leven. j —O 50 Postduiven verbrand. To Heerlen is brand uitgebroken jü ck slagerij en worstfabriek van de fik ma M. MesseisHermans aan Jen Sik tarderweg. Toen de brandweer ter plaat-; se verscheen viel aan redden niet meer te denken. Het geheele gebouw werd een prooi dei* vlammen, terwijl groote voor-i raden worst en vleesch geheel verloren zijn gegaan. Ook de machinerieën en da inboedel zijn door het vuur vernield. Vijk tig postduiven zijn in de vlammen oibh eekomen. Drie woningen verbrand. Door tot dusver onopgehelderde oor^ zaak ontstond brand in de boerderij v. den landbouwers Geboers te Dommea len. Door den feilen wind sloeg hot vuur, weldra over naai* de nabijgelegen woning gen van H. Biemans en G. Kranen. Ha boerderij, alsmede de twee andere huizen^ gingen verloren. De brandweer kon na gen neeg niets tegen de vuurzee uitrichten!. De inboedels gingen grootendei Is verloa Ten. Het vee was in de weide, doch de oogst van landbouwers Biemans ging ge-j heel verloren. Assurantie dekt sleehtiq gedeeltelijk ds schade. De onbewaakte overwegen. Vrachtauto door dén trein gegrepen!. Op den onbewaakten overweg te Hoenlö onder de gemeente Diepenveen is een vrachtauto uit Olst door een motortreini aangereden. De drie inzittenden van de vrachtauto kwamen wonder boven won^ der met den schrik vrij. De vrachtauto is rotaal vernield. Da motortrein werd licht beschadigde De bestuurder van den motortrein wercl gewond door glasscherven. Volgens ooga getuigen wankelde bij da botsing de xno-i tertrein, zoodat het weinig gescheeld heeft, of de wagen was omgevallen. —O— Kranig. Een 8-jarig meisje te Bovenkerk icid^ eoh 3-jarig meisje uit da Ringvaart,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1