LETTERS ARTIKELEN Langendijk B 192,193,194, te GORCUM. koude dagen. 't Wordt nu tijd met zijn natte en Uw Demisaison, Regenjas, Wintercos- tuum en Winterjas TE LATEN AANMETEN of GECONFECTIONEERD TE KOOPEN in de Kleedingmagazijnen van Plaatselijk Nieuws RAVEN SWAAVs Marktbericht. O O Eau schrijven van den heer M. Ouwer- kerk en drie andere ingezetenen dezer gemeente, waarin zij den aanleg verzoe ken van Elec. licht in de nieuw te bou- >ven woningen aan den Rijksstraatweg. AALST. Ook een bewijs van een goed aardappeljaar. Mej. Blom rooide j.l. Vrijdag een struik aardappelen, waar niet minder dan zestig eetbare aardappelen aanzateo. Voorwaar een zeldzaam geval. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk alhier is bij enkele candidaatstelling be noemd de heer C. v. d. Mooren. ALMKERK. Met aanvaokelyk 35 leden is alhier een Chr. Gem. Zangvereeniging opgericht, onder den naam van »Hallelujah.c Op Donderdag 27 September a.s. zal de zaak van J. W. v. Garderenvan St.-Lauwerer.s, in verband met 't auto ODge- val in Febr. j.l., waarby D. v. d. Water het leven verloor, voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch behandeld worden. ANDEL. Naar we vernemen zyn tot de Chr. Lagere Landbouwschool alhier voor den nieuwen cursus 26 leerlingen toegelaten. Dinsdagavond hield de Oranjevereen. alhier in de voormalige Openbare School een ledenvergadering onder Voorzitterschap van den heer H. Vogelaar. Deze heette de aanwezigen, hoewel niet groot in aantal, welkom en memoreerde hetgeen door de vereer.iging met betrekking tot het laatst gehouden feest is verricht. Hij bracht bestuursleden en leden der feestcommissie dank voor de opofferingen die zij zich ge heel belangloos voor een goed verloop van het feest hebben getroost en meent te mogen constateeren, dat deze niet vruchte loos zijn geweest, aangezien het feest op de beste wyze is verloopen. De penning- penningmeester brengt vervolgens verslag uit van zyn financieel beheer, waaruit blykt dat de inkomsten hebben bedragen f 636 44, de uilgaven f 566 34, zoodat er een batig slot is van f70.10. Over 1927 bedroeg dit f 90.alzoo thans in totaal in kas een bedrag van f 160.10. De rekening werd door de leden Nieuwenhuizen en van Rijswyk onderzocht en in orde bevonden. Na nog eenige besprekingen over het feest en door eenige leden gegeven wordende wenken voor een volgende gelegenheid, wordt besloten het Bestuur te machtigen op een voor de Vereeniging zoo voordeelig mogelijke wijze dezen winter weder een spreker voor de vereeniging te doen op treden. Daarna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. ✓^DUSSEN. Dezer dagen ontving den jongenheer G. Boender alhier, (voor 't mooiste opstel, tijdens de jubeleumwedstrijd v. d. Rotterdammer) een prachtig Gazelle rijwiel. Voorwaar een buitenkansje. NIEUWENDIJK. Voor een vacature voor onderwyzer aan de School met den Bybel alhier, hebben zich 132 sollicitante» aangemeld. Deze week werden aangevoerd 5000 eieren, prjjs f7.50 per 100 stuks, Het aardappel rooien is in vollen gang, de uitkomst is matig, de prijzen niet hoog. Men besteedde deze week voor blauwputten f2.50—3.00, Eigenheimers, f 2.25-2.75 per H. L. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Dekker thans dienende by de Bereden Afdeeling Politietroepen te Amsterdam is met ingang van 29 September benoemd tot agent vaD politie te Amsterdam. Door de Nederl. Mode-Vakschool- vereeniging is besloten wegens het groote succes van j.l. Dinsdagmiddag ook een avond-cursus er aan toe te voegeD welke gehouden zal worden by M. v. d. Heuvel. SLEEUWIJK. By circulaire van den Minister van Defensie 'dd. 7 September 1928 werd o.m. bericht, dat de Herkeurings- raad in de maanden November en Decem ber a.s. in verschillende gemeenten zitting zal houden. Da Voorzitter van dien Raad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd, en aan gewone, zoowel als aan buitengewone dienstplichtigen, die nog niet in werkelyken dienst zyn geweest, de ge legenheid geven om by genoemden Raad een geneeskundig onderzoek naar hun ge schiktheid voor den dienst te ondergaan. Nadere inlichtingen zyn ter gemeente secretarie te bekomen. )^VEEN. Donderdag herdacht de weduwe F. Kraay van Wijnen onder vele blijken van belangstelling hare 92e verjaardag. Ze is nog voor haar leeftyd zeer kras, zij is de oudste inwoonster dezer gemeente. Met het confijten en droogen werd door de firma S. reeds enkele dagen geleden een begin gemaakt. De oogst der erwten alhier is af- geloopen. Over 't algemeen mag men dan ook over de opbrengst tevreden zijn. Er wordt, naar we vernemen, besteed tot 21 cent per K.G. WOUDRICHEM. Veiling 19 Sept. Kafappelen I 1820 ct. per K.G. II 10—121 Zoete appelen 8—15 BRENGEN U GELUK Prijzen der LETTERS ARTIKELEN f Koffie (rood) 65 ct. p. half pond. Tabak (geel) 55 ct. p. half pond. Koek Margarine 35 ct. p. half pond. Zeep Thee 40 ct. p. ons. Cigaretten Denkt U vooral om de voordeelen van een Spaarbon REBDS ZIJN 435 EXTRA CADEAUX UITGEREIKT. 25 ct. p. ons. 30 ct. p. stuk. 20 ct. p. stang. 30 ct. p. doosje. Oranje reinetten Maagde peren Triomf de Veine Williams Duchese Knolperen Uien Snij boon en Andijvie 17 20 1415g 18—22 1222 4|—6 7J —9 16—19 j2 stuk. Aardappelen. Bravo's 2 90 per H.L, Bevelanders 2.50 Eigenheimers (gele) 2.50 Eigenheimers (blauwe) 3.00 De dienstplichtigen van de lichting 1929 dezer gemeente worden er opmerk zaam op gemaakt dat aanvragen om vrij stelling van den dienstplicht wegens kost winnerschap of per3oonlyke onmisbaarheid, zooveel mogelyk drie maanden vóór den datum van opkomst onder de wapenen moet worden gedaan ter gemeente-secretarie. Op de gemeente secretarie ligt ge durende drie maanden ter inzage en is voor een ieder tegen betaling der kosten verkrijgbaar de op 18 deze afgekondigde Algemeene Politieverordening voor deze ge meente, welke op 1 October a.s, in werking treedt. Tot consulent bij de Ned. Herv. Kerk alhier is aangewezeu Ds. Benders te Ryswyk. In de deze week gehouden bestuurs vergadering van de Afd. vVo'ksoDderwyst werd besloten zoo mogelyk binnen enkele weken de Volksonderwijscollecte te houden voor het fonds tot steuu van da openbare school. Het ledental is de laatste weken sterk gestegen. Een ijverig propagandiste bracht niet minder dan 26 nieuwe leden aan. Donderdag 18 Oct. organiseert de Afd. een declamatie avond, met Mej. Truus Hooijer, voordrachtkunstenares te Voorborg. De heer Vos bracht als afgevaardigde verslag uit van de vergadering van »De Merwekringc, van 13 Sept. j.l. De Afd., inziende het groote nut van het vervolgonderwijs, zal de ouders aan sporen, hun kinderen dezen winter naar de »avondschool« te zenden, waarvoor aan gifte gedaan kan worden, liefst zoo spoedig mogelyk bij de heeren Hujjser en Vos. WASPIK De opbrengst van de in het Patronaatsgebouw van Zaterdagmiddag tot Maandagavond j.l. gehouden Missietentoon stelling bedroeg ruim f 1000. Het concours te geven door de Tooneelvereeniging ïEntre Nosc zal worden geopend op Zindag 7 October as. Aller eerst treedt op de vereeniging »Kunst na Arbeid* te 's-Bosch met het tooneelspel •Offerande*. Tot leden van het regelingscomité voor het door de blinden van het St. Henricusgeslicht te Grave op 30 Sept. a.s. te geve» concert zyn aangewezen de dames Mevrouw DekkersRaajjmakers, Mevr. G. van Sonde Raad, Mevr. G. Wjjffels Kerkhaert, Mej. Aucy van Son en de heeren P. N Dekkers, G. A. Wyffels, W. de Glas en B. de Winter. GOR1NCHEM, 17 Sept. Op de veemarkt waren aangevoerd 395 runderen, 9 nuch tere kalveren, 97 overloopers, 386 biggen, 0 geiten of bokken, 0 schapen, 0 lamm. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 300f 400 melkkoeien f 250f 330 kalf vaarzen f 200f 300 guiste vaarzen f f pinken f120 f 180 graskalveren f 30f fi0, nuchtere kalveren f 16f 25, overloopers f 30f 40, biggen f 10f22, schapen f f lammeren f f geiten f f 's BOSCH, 19 Sept. Op de markt van heden werden aangevoerd 2195 stuks. 1083 stuks hoornvee, 915 biggen, 33 zeugen, 122 schapen lamm., 42 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f210 f375, kalfvaarzen f205 f 340, magere ossen en koeien f 120 4 f 200, vette Verdronken. Uit het Eindhovensch kanaal onder de gemeente Geldrop is door de politie het lijk opgehaald van het 19-jarigemeisje P. Lathouwers, wonende te Geldrop. Molen afgebrand. Een dezer dagen is de bij toeristen wel bekende Heumensche Molen te Cuijk aan de MMas geheel door brand vernield. Deze molen behoorde tot een der oudste vail dit type in geheel Nederland. Ge legen aan den grooten verkeersweg Nij megen—Venlo werd hij vooral -n de zo mermaanden druk door toeristen bezocht. 1 wee advovaten opgesloten. Terwijl twee advocaten dezer dagen ten staJhuize te rCulemborg het archief na pluisden, werd aan den tijd geen aandacht geschonken, zoodat de heeren werden vergeten en opgesloten. De op deze wijze gevangenen hebben met een langin stok bij een in de nabijheid wonend gezin aan geklopt, waarop de bevrijding volgde. De vader van een der advocaten onderging vo,r korten tijd eenzelfde lot bij het na voer korten tijd eenzelfde lot bij het na zien der stukken van den Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente ALMKERK op Dinsdag 18 Sept. n.m. 3 uur. 1 Voorzitter den Edelachtb. heer P. Berg- meijer Burgemeester. Secretaris de heer C. J. v. d. Wiel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent als naar gewoon te deze vergadering met gebed, en ver zoekt hierna den secretaris de notulen jder vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd Ingekomen stukken: Een schrijven van den Heer A. van den Oord, waarin hij dsn raad verzoekt, teen paal van het Elec. net, welke op het erf staat van adressant, te willen .verwijderen, om reden deze paal aldaar ?eer hinderlijk is voor zijn bedrijf. De heer Ottevanger zegt', wanneer het een gewone paal was zou verwij lering gemakkelijker zijn, maar nu niet De heer Noorloos zegt, dat genoemde paal daar reusachtig hinderlijk staat voor T bedrijf van v. d. Oord, die zelfs per soonlijk bereid is zijn. hulp bij de ver wijdering te geven. De Voorzitter stelt voor den direc teur van het G.E.B. op te dragen om ,den toestand aldaar op te nemen, spr. zal zich ook persoonlijk op de hoog te stellen. Aldus wordt besloten. Een schrijven van 't Bestuur der Herv. scihoolver. alhier, waarin het den raad verzoekt eene subsidie(zooals vorige ja ren) voor 't herhalingsonderwijs toe te staan wordt zonder eenige discussie toe gestaan. B. en W. stillen. voor vt verzoek toe te staan. Een schrijven van Ged. Staten betref fende de Gemeenterekening 1927 en die van 't G.E.B. houdende eenige opmer kingen; deze opmerkingen zijn slechts .van administratieven aard, er zal reke ning mede worden gehouden. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat door B. en W de kas der Gemeente en die van het G.E.B. zijn nagezien en in orde zijn be vonden. Thans is aan de orde behandeling Ge meente-begrooting 1929, welke post voor p(.st wordt besproken. Alsnog wordt op de begrooting ge bracht, op voorstel van den Voorzitter een subsidie tot aanleg van een model tuin. Hierna wordt de begrooting goedge keurd. Bij de gebruikelijke rondvraag zegt de heer Koekkoek dat de menscken op de achtersteeg, zonder water zitten wat vol. geus spreker met een kleine kosten zou zjijn te verhelpen, door n.l. een duiker fee leggen onder de Achtersteeg door. De heer Verschoor zegt dat hij wan neer het ging over drinkwater, gezw gen zou hebben, maar nu hebben bo vengenoemde bewoners totaal geen wa ter zelfs niet om te schrobben. De Voorzitter zegt dat de watervoor- ziening slecht is in deze Gemeente, en vraagt of men rechtstreeks bij de Ge meente of bij het Polderbestuur moet zijn, om aldaar een duiker te plaatsen, waarop de heer Verschoor antwoordt bij aen Polder. De heer Ottevanger zou de kosten voor het plaatsen van een duiker, door een deskundige op laten nemen. Spreker is de meening toegedaan dat man altijd maar bij de Gemeente aanklopt. De heer Koekkoek is het mat dit gezegde van den heer Ottevanger niet eens. De Voorzitter zegt dat de Gemeente toch ook een roeping- heeft, en zegt toe een onderzoek in te stellen. De heer Koekkoek verneemt dat- hier wel een addertje onder 't- gras kan schui len, want op een vorigs vergadering werd besloten bij Verhoeven een betonnen muurtje aan te brengen, doch dit werk werd in hout uitgevoerd, hieruit zou men kunnen opmaken, aldus spreker, dat de Raad niet meer noodig is. De Voorzitter zegt, dat de heer Koek koek B. en W, hierover geen verwijt mag maken. Hierna geeft de secretaris aenige inlichtingen over deze aangele genheid. Op voorstel van den heer Verschoor, wordt besloten dat na de zitting de ipad zich persoonlijk op de hoogte zal stellen, van den toestand betreffende de jvatexvoorziening aan de Achtersteeg. De heer Nieuwenhuizen merkt op, dat de heeren dan ook wil naar de Waard- huizenschfsteeg kunnen gaan, want ook daar is de toestand even slecht, terwijl Weth. Ottevanger de heeren tevens ver wijst, naar 't eind v. d Nieuwendijk. De heer Burghout zegt het hoogstnood zakelijk te vinden, dat de ijzerenpalen van het Elec. net, geverfd worden* want deze zijn geheel verveloos. De Voorzitter zegt dat toch alle pa len van het Elec. net een beurt hebben gehad- De heer van Leeuwen zegt, dat 't werk bij Verhoeven niet is uitgevoerd volgens 't Raadbesluit, d.d. 31 Juli 1928 vol gens spreker kan de raad wel thuis blij. ven. i De Voorzitter vindt het vreemd dat de notulen, wat deze kwestie betreft, zonder opmerkingen zijn goedgekeurd. De heer Noorloos vindt de kinderaf trek, wat de belasting aangaat te laag, en zou deze willen verhoogen. De Voorzitter zal deze zaak in han den van B. en W. geven. Daar verder niemand meer het woord verlangt sluit dl Voorzitter de verga dering. - DE HERFST nadert BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2