Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. NO. 4852 's Morgens en 's Avonds Provinciale Staten. Rechtzaken Plaatselijk Nieuws BEHOORENDE BIJ HET Vragen op rechtskundig gebied Ik ben lid eener Koninklijk goedgekeurde vereeniging en ibans door een stemming lid af geworden. De stemming kwam niet goed tot zyn recht, wat misschien toch niet mijn lidmaatschap zou het ben behouden. Er worden evenwel verkeerde inlichtingen verstrekt. De vergunning om te visschen staat persoonlijk op mijn naam, doch de inlichtingen waren van dien aard, dat het niet persoonlek, doch voor de vereeniging was. Dit werd door my en anderen met de ver gunning in de hand, ten sterkste ontkend. Ook de vergunninggever bevestigde, dat de vergunning persoonlijk was. Thans is mijne vraag, moet ik myn recht zoeken bij Hare Mejesteit de Koningin of op welke manier kan ik recht gedaan worden v/H. H. De vergadering heeft het volste recht om U by meerderheid van stemmen als lid te rojeeren, indien een of meerdere der redenen om te ontslaan, die in het reglement worden genoemd, aanwezig zyn. Of een of meer dier redenen aanwezig zijn staat enkel en alleen ter beoor deeling der vergadering. Bij een door de vergadering genomen besluit, ook al zou dat ten onrechte zyn genomen, hebt U zich neer te leggen. By geen enkel orgaan, dus ook niet by Hare Majesteit de Koningin, kunt U voorziening vragen. In café waar 't des Zondags sluiten is, mag daar in een aangrenzende woonkamer geen vrienden of kennissen worden toe gelaten, zonder de bedoeling hun drank te verschaffen B. H. Waarschijnlijk staat in de politieverorde ning uwer gemeente dat de inrichtin gen, waar sterken draBk wordt verkocht, '8- Zondags gesloten moeten zyn en dat daarin buiten de leden van het gezin alsdan niemand mag worden toegelaten. No moet onder inrichtingworden verstaan de loca' liteit of bij meerdere localiteiten deze te zamen, waarvoor vergunning is verleend. De overige vertrekken van het huis vallen dus niet onder »inrichting,< zoodat in eene aangrenzende woonkamer zonder bezwaar vrienden of kennissen steeds mogen worden toegelaten. Een kleine motor voor op het stuur van een damesrijwiel, aandrijving op het voor wiel, tezamen wegende 54 K.G., wordt die beschouwd als zijnde een hulpmotor of wordt het geheel geacht te zijn een lichte motorfiets. Hoeveel wegenbelasting moet hiervoor betaald worden H. V. Volgens art. 1 der Motor- en Ry wielwet is het door U bedoeld damesrijwie) een motorrytuig, omdat het bestemd is om uit sluitend of mede door eene machinale kracht, op of aan het voertuig zelf aanwezig, anders dan langs spoorstaven te worden voortbe wogen. Voor wegenbelasting is verschul digd f 3. NAJAARSZITTING 1928. Crediet N.V. Provinciale Noord brabantsche Electriciteits Maat schappij. Ged. Staten hebben de Staten dezer provincie doen toekomen eene nota van de directie der N.V. P.N.E.M. betreffende de voorgenomen uitbreiding van het bedrijf en de financiering daarvan, hun toegezonden door den Raad van Commissarissen dier N.V. Zooals in de nota wordt gezegd dwingt de nog immer voortdurende toeneming van het debiet, gevoegd bij het feit, dat de grens van het productievermogen spoedig zal zijn bereikt, reeds nu aan den vroeger ontworpen, thans geheel voltooiden opzet, verdere uitbreiding te geven. De kosten worden geraamd op f 3.350.000. Hoewel de aanleg tot dusverre een be drag van f 25.261.227.23. heeft gevorderd, is van het door de Staten daarvoor gevo teerde crediet van 25 millioeo gulden blykens door de directie gegeven specificatie niet meer dan rond 211/2 opgenömeo, omdat de rest gevonden kon worden uit de door afschrijvingen vry gekomen gelden ad rond 3.9 millioen. Voor de voorgenomen uitbreiding van bet bedryf zou dus thans kunnen worden geput uit het restant ad rond 3x/2 millioen van het reeds gevoteerde crediet, zoodat verbooging van dit laatste alsdan niet be hoeft te worden aangevraagd. Bovendien is de directie van meening, dat in eenige niet ver verwijderde toekomst ook versterking van bet net noodig zal blijken en derhalve eene tweede uitbreiding zal moeten tot stand worden gebracht. In deze tweede uitbreiding worden de kosten geraamd op f 2.140.000, Ook zelfs wat deze laatste kosten be treft acht de directie de mogelykheid niat uitgesloten, dat ze door het bedrijf uit eigen middelen kunnen wordtn gefourneerd. Van een en ander zal uwe vergadering aldus Ged. Staten ongetwijfeld met belangstelling en voldoening kennis nemen. Immers, dat de N.V. P.N.E.M. er ernstig naar streeft de noodige uitbreidingen te doen geschieden met de beschikbare middelen kan niet anders dan een gnnstigen indruk vestigen. Mochten hare verwachtingen betreffende de betaling der ko3ten van de tweede uitbreiding onverhoopt niet ver wezenlijkt worden, dan zullen zy te zyner tijd nadere voorstellen tot verhooging van het toegestane crediet doen toekomen. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN, 21 SEPTEMBER 1928. BinnenvisscheryreglementA. J. S„ Drunen, f 1 of 1 w. T.S. v.v. Jachtwet: L. B., Well (G.), f20 of 10 d. v.v. geweer; M. H., Giessen, f 5 of 3 d. InvaliditeitswetE. M. S., Dussen, f3 of 2 d. f 10 of 5 d. J. C. A., Dussen, 30 X f 0.50 of 30 X 1 d.J. J. L. v. d. L., Elshout, 20 X f 0.50 of 20 XI d. J A. C., Dussen, f 4 of 2 d. C. S., Dussen, J. v. B. Almkerk, ieder 5 X f 0 50 of 5X1 d. Scbeepv.regl. C. F., Heumen, C. V., A. v. B., zwervende, ieder f 10 of 5 d. StierenreglementW. H. A. v. M.-v. H., B.'broek, f 4 of 1 d. Prov. WegenreglementM. L., Elshout, f3 of 2 d. Gem. verord.G. S., Almkerk, f 5 of 2 w. T.S.L. d. F., Eethen, f 5 of 3 d. J. L. P. M. v. H., f 10 of 5 d. Motor en Rywielwet: A. N., Andel, f2 of 1 w. T.S G. J. W., Breda, fl of 1 d.A. H. v. O., Vlymen, f 5 of 3 d. L. L. v. G., Haarsteeg, f 3 of 2 d. MotorreglementA. v. H., Almkerk, f 3 of 1 w. T.S.J. v. d. S., DeWerkeo, W. V., Woudrichem, W. V„ Almkerk, L. J. v. H., P. d. D., Heusden, ieder f 3 of 2 d. Gem. verord.: J. L., Amsterdam, f 15 of 10 d. L. D., Zuilichem, eenvoudige beleediging, f5 of 5 d. h. J. v. d. W., Aalst, be leediging van een ambtenaar, f 15 of 10 d. h. Dat benauwde gevoel Foster's Maagpillen AALST, In den akkerbouwwedstryd, die dezen zomer gehouden werd in de Bommelerwaard en die uitging van de Com missie voor den Akkerbouw uit de G. O. Mij. van Landboow, zijn de volgende prijzen ten deel gevallen. Ie prijs f50 aan het bedryf van Jhr. v. Wassenaer te Eiland-Nederhemert2e prijs f 40 aan den beer G. J. Rooyens te Del wijnen 3e prijs f 25 aan den heer W. Struijk te Well's Eiod 4e prijs f 15 aan den heer G. A. J. Opstelten te Aalst. ANDEL. Naar we vernemen zal Ds. Bouwmeester op Zondag 21 October zijn intrede houden in de Ger. Kerk alhier, y HEESBEEN. Bij de villa die voor den heer C. v. EverdiDgen uit Heusden wordt gebouwd, was men dezer dagen bezig met het boren naar goed drinkwater. Op 16 meter diepte vond men een sruk van een kei van bijzondere kleur, met een gewicht van plm. 2 pond, op 22 meter verkoold hout. Op 18 meter diepte boorde men de beste laag aan voor drinkwater, hoe dieper men verder kwam, hoe slechter het water werd. V-RIJSWIJK. Een tweetal groote zand- baggermachines zijn onder de gemeente Woudrichem op de Maas bezig met het baggeren van zand. Voor de scheepvaart zou het van veel beteekenis zyn, indien gemelde machines ook op de Maas onder deze gemeente werden te werk gesteld, aangezien het bij laag water meermalen voorkomt, dat schepen vastvaren en de vaargeul slechts enkele Meters breed is. RAAMSDONKSVEER. Tot permanent afgevaardigde ter vergadering Prov. Comité C. N. Werkmansbond werd gekozen de heer C. Sneep. WERKENDAM. zijn de meest geschikte momenten om Puro! toe te passen, daarom behoort op iedere slaap kamer een doos of tube Purol aanwezig te zyn. Een week van groote beteekenia. Moet en kan het worden 1 Bedoeld wordt de vZendingsweekc deze is door de Samenwerkende Zendings-Cor poraties zooals bekend geacht mag worden uitgeschreven 4 11 November a.s. Aan alle Predikanten e.a. is thans ge vraagd ertoe mede te werken dat deze overal gehouden worde zoodat met recht van een nationale beweging gesproken kan worden. Indië wacht Hoe zal Nederland zich houden Zal er werkelijk sprake zijn van »Gebed« en Offer Van de voorbereidende werkzaamheden hangt zéér veel af. Ieder die kan verleene hulp erbij ONDERZOEK TAN VERLOFGANGERS der lichtingen 1916 en 1919. De majoor indeelings-districts-comman- dant te 's Bosch heeft ingevolge art. 72, 6e lid van het dienstplichtbesluit de navol gende regeling van het onderzoek der ver lofgangers van de lichtingen 1916 en 1919 bevolen t. w. 12 November: te WOUDRICHEM voor de gemeenten Woudrichem, Werkendam, Almkerk en Dewerken c. a. 16 November: te WAALWIJK voor de gemeenten Waalwijk, Heusden, Sprang-Capelle, Veen, Loon op Zand, Hedikhuizen, Raamsdonk, Wijk c. a. en Dussen. Jto;bla<i TIELSCHE RECHTBANK. Uitspraken Politierechter van 26 Sept. Bossche Rechtbank. DOOD DOOR SCHULD. Stcnd terecht J. W. van de G, han delsreiziger te St. Laurens, verdacht ter zake, dat hij op 12 Februari 1928 jt<e Almkerk aan zijn schuld heeft te wij len gehad den dood van. D. van dei Water, door alstoen aldaar met een au to hoogst roekeloos en onvoorzichtig te rijden, waardoor hij voormelden Van de Water heeft aangereden tengevolge waar van hij is overleden. De behandeling Jezer zaak werd op 3 Mei j.l. uitgesteld voor nader onder, zeek. Vanwege het O. M. waren 13 getui gen gedagvaard. Getuige veldwachter Krayenliof gaf uitvoerige inlichtingen o- ver den loop van den weg enz. Van de Water weid nabij zijn huis aangereden. De wagen kwam terecht tegen een tele, foonpaal, die in het licht stond. Twee dekt oren waren spoedig ter plaats.?, doch de aanrijding was zoo ernstig, dat de deed onvermijdelijk was. De verdediger mr. E. van Zinnicq B?rg- mann, alhier maakte bezwaar tegen het hoeren van getuigen die z.i. buiten de zaak stonden, en het geval voor ver dachte misschien daardoor zou kunnen worden verzwaard. Het O.M. merkte op dat van de zijde van verdediger er tijd genoeg is geweest era getuigen a decharge aan te voeren indien dezer er waren. D.: president verzekerde dat de zaak niet van het getuigenverhoor zou afhan gen. Getuige H. van Koevering, wachtmee ster der marechaussee verklaarde o.m. dat de dijk daar in de omgeving vela sterke bochten heeft. Echter hst uit. zicht was voor verdachte vrij. Hij reed uit de richting Dussen op den lan. caampaal aan. Getuige C. Poorten, reiziger te Alm. kerk was den wagen van verdachte tegen gekomen. Getuige reed per fiets. De au to had twee lichten op en slingerde een beetje -zigzagsgewijze ondanks de weg in rechte lijn voortliep. De wagen viel cp door de vreemde beweging. Er pas sende geen andere auto. Spoedig gebeur de het ongeluk. Verdachte verklaarde den weg niet te kennen; hij was er slechts een keer langs gekomen. Verdachte reed volgens Zeeuwschen tijd en met een vairt van 40 K M. De president merkte op, dat die vaart te snel was. De justitie heeft zich ter plaatse overtuigd dat zelfs bij helder licht een vaart, van -10 K.M. op zoon smailen dijk meer dan hard genoeg is. In het donker was er dus aanleiding te meer om voorzichtig te zijn. Verdachte had de pont niet kunnen haten en haastte zich teen langs :ea an deren weg. Getuige X. v. d. Stelt, bakker te Alm kerk, bleef bij de reeds afgelegde ver klaring. De auto was hem tegemoet ge reden in slingerde vaart en reed rake lings langs getuige heen. Die rijdt als een gek, had getuige tot zijn meisje gezegd, die in zijn gezel schap was. Getuige E. Vei'lioeven, dienstbode te Almkerk, verklaarde dat zij van den weg m est afspringen om niet onder den wa. gen van verdachte te geraken. Het onge luk gebeurde dadelijk daarna. Getuige hoerde kermen. Getuige L. van Raak, bakker, Almkerk, wGont nabij de plaats waar het ongeluk gebeurde'. Getuige hoorde een har-Jen slag gevolgd door gekerm. Buiten gekomen etond daar de auto en Dirk v. d. Water lag er dwars voor. Getuige die meende dat verdachte wilde wegrijden, belette diens heengaan. Toen getuige nog in zijn huis was hoorde hij de naderende auto nog gas geven. Getuige heeft niat ge constateerd dat de achterbanden van den wagen leeg waren, hij heeft er niet op gelet. I Getuige A. de Bok, landbouwer te Alm kerk, zag den -wagen zeer hard rijden. Getuige werd nagenoeg aangereden. Hij reecl rechts van den weg. Toen het on geluk gebeurde, is getuige hulp gaan bieden. Getuige A. de Pender, arbeider, Alm kerk, verklaart als voor. Be achterland van den wagen was niet leeg. Getuige heeft dat goed gezien. Getuige P. van de Wiel, bakker te Almkerk, heeft met eenige personen ge holpen na het ongeluk den wagen te verplaatsen. De achterbanden waren bard- Getuige heeft dat. een half uur na het ongeluk geconstateerd en opzettelijk on derzocht. Getuige W. Baks, rijwielhersteller te Almkerk, heeft met Scheuten aldaar den wagen onderzocht. Hij werd als deskun dige gehoord. Er zat in een baad een spijkertje dat in deD buitenband zat. Getuige heeft niet gekeken of het spij kertje in den binnenband was doorge drongen. Hij heeft niet eens de banden opgepompt om te weten in welken toe stand ze waren. Getuige dokter De Vries uit' Almkerk, had ten huize van 'n buurman 't slacht offer aangetroffen, dat zwaai" lichamelijk letsel had en veel bloedverlies onder ging. In Gorinchem overleden, werd het stoffelijk overschot; naai* Almkerk ver voerd. 1 Getuige dr. H. Bouwer uit Gorinchem was ook ter plaats verschenen. Het slachtoffer had een been gebroken. Hij werd naar Gorinchem naar het Zieken huis vervoerd waar het been werd ge amputeerd. Doch niets baatte nog; Van de Water stierf aan bloedverlies en ze nuwschok ten gevolge der zoo ernstige aanrijding. Brandwonden door kortslui ting heeft getuige niet op het tichaam gevonden. Er had een telegraafdraad op het lichaam van Van de Water gelegen, vandaar dat ook wel gemeend werd dat de electrische draad van invloed was geweest. Getuige Jenneke Zwart, huisvrouw De Raad heeft gezien dat linker- on rech terband van den wagen zoo goed als leeg waren. Het was eenige minuten na het ongeluk. Getuige Zwart heeft den getroffene in zijn huis doen binnendragen en verklaart dienaangaande. Linker voor- en achter band van den wagen waren slap. Ge tuige heeft dat goed gezien. Getuige Lathouwers, autohandVaarr, Den Bosch, als deskundige gehoord, ver klaarde o.m. dat hij zonder nog iemand over het geval gehoord t? hebben, dade lijk den indruk had gekregen dat de wa gen een trekking naar links zal gehad hebben door het verslappen der banden. Bij het rijden is het waar te nemen dat een wagen naar links trekt. Geheel leeg zijn de banden niet geweest anders zou den de banden op de veilingen zijn door gereden. Getuige illustreerde1 door '11 voorval van gisteren, dat iemand, onbewust dat de banden langzaam aan het leegloopen zijn, geruimen tijd kan doorrijden alvorens door vermoeidheid bij het rijden als an derszins tot een conclusie te komen, dat liij moet ophouden met rijden. Hét O. M. releveerde de feiten en ging liet getuigenverhoor na. De1 dijk ter plaatse*, 6 meter breid, is r alleszins aller-ellendigst aan toe en dwingt tot groote behoedzaamheid bij het rijden. Men moet- daar dus niet en zeer zeker in den avond niet met de vaart rijden welke verdachte1 zich hee t gepermitteerd. De schuld van verdachte ligt alleen in het hardrijden, want al les was in orde aan de auto. Al die op gesomde dingén zijn verder bijzaak. Ver dachte had te Sleeuwijk de pont ge mist. en heeft het er toen maar op ge waagd zoo hard als het kon voort Ie kernen. Verdachte heeft nu dcor zijn roekeloósheid en onvoorzichtigheid den dood van een zoo jeugdig mensch op zijn geweten en zal daarvoor principale hech tenis moeten ondergaan. Aanvankelijk is een eisch' gesteld van een maand hechtenis, echter na her nieuwd onderzoek luidt de eisch 3 we ken hechtenis. De verdediger wees er op dat verdach te door het uitstel der zaak en de onze kerheid waarin hij over den uitslag ver. keerde reeds ernstig geleden heeft ov.r hef. ongeval. Voor wat de getuigen betreft merkt pl. op dat ze allemaal wat willen we ten. Ze kloppen en schoppen tegen de banden, ieder heeft er zijn eigen mi ning over en frappant is daarom in deze 7-iak dat de opvatting van twee getui gen, man en vrouw, geheel uiteen loopen. Deskundig zijn al die verklaringen dus geenszins en daarom kunnen ze niét van invlced zijn. Het zwaartepunt in deze zaak wordt gezocht in het hard rijden. Maar ook hierover loopen de meeningen uiteen. 1 Pleiter heeft ter plaatse met den presi dent in een auto gezeten en een vaart genomen van 40 K.M. De president vond het een te snelle vaart, pleiter echter niet. i Mocht echter de rechtbank van oordeel zijn dat verdachte te hard gereden heeft en daarvoor straf verdiende, dan vraagt pleiter zijn cliënt voorwaardelijk te ver- cordeelen en in aanmerking te nemen dat verdachte onder den toestand ge volg van het ongeval reeds zoo ernstig g.leden heeft dat het; hem is aan. te zien. De uitspraak werd bepaald op 11 Oct. o.s. Huisgezin, als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Foster s Maag- pillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Alom verkrijgbaar a i 0.65 per flacon Vervolg Raadsverslag 's GRAVEN MOER. Het voorstel van B. en W. om het héffingspercentage Gemeentelijke inkom stenbelasting te bepalen op vier een vierde pCt. voor bet belastingjaar 1929 -1930. Dit voorstel wordt met al gem eene stem men aangenomen. Het voorstel van. B. en W„ omingaauda met het belas ting jaar 1929—1930 1 25 op centen op de hoofdsom der Rijksinkom stenbelasting te heffen. Dienovereenkomstig wordt met a'ge meen© stemmen besloten. Door B. en Wi. is op de aanbeveling geplaatst tot Armmeester van het Alg. Buig. Armfonds J. van Willigen en J Versteeg. Met algemeens stemmen wordt daarna herbenoemd J. van Willigen, ingaande 1 .Januari 1929. De toestand van haven en havenkom Wethouder Begeer verkrijgt ten opzich te van dit punt het* woerd en zet zijn denkbeelden omtrent de havenkom uit een. Spreker wijst er op, dat de ge vaarlijke bocht nabij C. Mouthaan in den Provincialen weg zal verdwijnen,- wan-* neer zijn denkbeelden verwezenlijkt wor- (den. Hij! zou n.l. den Provincialen weg willen omleggen en daartoe de havenkom dicht maken, waardoor de weg ever dit terrein in schuine richting zou kunnen worden gelegd. Het benoodigd gedeelte voor aanleg van den weg zou aan de Provincie kunnen worden afgestaan, mits de Provincie een betonnen beschoeiing [plaatste van af de sluis onder den Pro vincialen weg in schuine richting Noordwaarts naar het terrein van de familie Louwet. Langs den dan ontsta- nen nieuwen weg zou dan nog bouwter rein beschikbaar komen. De scheepvaart zal hiervan weinig hinder ondervinden. Met de verkregen gelden van de aldaar als dan te verkcopen bouwgroud zou de haven verbeterd kunnen worden. Een parig wordt goedgevonden dat ieder voor- zieb de situatie zal opnemen, dan kan men daarover een beter oordeel vormen, lit een volgende vergadering kan deze kwestie alsdan met meer vrucht bespro ken worden. De bewoners van Tramstraat die des tijds verzocht hebben het electrisoh net aldaar uit te breiden, hebben te kennen gegeven dat zij hun perceeleu niet wen- sclien aan te sluiten. Zij wenschen dus al leen straatverlichting on beschouwen, dat zij als belastingbetalende ingezetenen daarop recht hebben. Van een recht kan evenwel niet gesproken worden. Dan zou de heer Rienstra, die op het eind van de Tramstraaat woont, daar ook recht op nebben, eveneens de sluiswachter aan de Hoogebrug, de bewoners van de Wial- straat- enz. Dat kan toch niet de bedoe ling zijn. Inmiddels hebben B. en "VV. een nader onderhoud met den bedrijf-* chef van het G.E.B. van Dongen ge. had. Volgens de gevoerde besprekingen moet de gemeente 20 pCt. van de stroom- leveringskosten garandeeren plus de on- derhoudkosten. Wanneer betrokken en nu hunne woningen aansloten, zou het na- deelig verschil voor de Gemeente be trekkelijk gering zijn. B. en W stellen nu voor in verband m?t de houding der bewoners en gelet op de Gemeent ifinan. cieen deze aangelegenheid aan te hou den tot volgend jaar. Alzoo wordt be sloten. De heer De Jong stelde nog voor de zaak terstond ter hand te nemen, welk voorstel niet gesteund werd, waardoor het verviel, en het voorstel van B. en W. aan de orde kwam. Mevr. Millenaar zou gaarne zien, dat de oude benamingen, die ja.au de hier bestaande wegen zijn ge geven, dus het oud gewordende, zooveel mogelijk gehandhaafd blijven, dus ia plaats van den nieuwen naam „Trama straat, Koppensteeg' enz. De Voorzitter antwoordt hierop, daij het woord „Steeg"' iets minderwaardigs aanduidt en zou dergelijke b?naining«(a zoo min mogelijk meer willen gebruikeni, Verder niets meer te behandelen zijrw de en niemand meer het woord verlangeiw de sluit de Voorzitter met formulierdanka gebed deze vergadering. Aan de plaatselijke afdeeling vaiï hét Groene Kruis is vergunning verleend! tot het bouwen van lighallen enz. De 17-jarige J. van O. had. heti ongeluk om zich tijdens zijn werkzaam-f heden zoodanig in de linkerhand te snijjf den dat geneeskundige hulp werd ingaf roepen. De wijs- en middelvinger blekeut zeer ernstig geraakt te zijn. ZUILICHEM. Dinsdagmiddag passeer,!1* alhier op geringe hoogte een wat-arvlieg;* tuig welk vermoedelijk door een motordag jeet in de Waal neerstreek. Na een kwaiy tier kon het zijn reis vervolgen. Voor veit len was dit' een. mooi schouwspel,' daa-rj do meesten nog: geen dalen en opstijgen; van een watervliegtuig hebben gezien», Donderdagavond zijn de meeste dart arbeiders welke op de steenfabriek alhieïj werkten plotseling ontslagen. Naar ment zegt moet dit het gevolg zijn van dial hooge bedrijfslasten welke op de fabriekj drukken. Werd' vorige winters aan een? massa arbeiders werk gegeven thans weqr-f Weegt de directie om dezen winter int "t geheel niet te laten werken, 't ge?nf voor de betrokkenen arbeiders een schaaf depost beteekend, aangezien in onze get meent© des winters haast geen werk i* te vinden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 5