Buitenland Plaatselijk Nieuws Handwondjes Itinneiilaud Nieuwe wereldrecord. De beide Hamburgsche vliegers Petersen en Von Langsdorp hebben Donderdag met een licht vliegtuig een hoogte van 6400 M bereikt en daarmede een nieuw wereldre cord gevestigd. Tot dusver stond het we reldrecord met 6054 M. op naam van den Engelschman De Haviland. Meisje ontvoerd. De Berlijnsche politie tracht sedert eenige dagen de 17-jarige dochter van een inspecteur van politie op te sporen, die sedert 1 dezer uit de ouderlijke woning is verdwenen. Men vreest, dat het meisje in handen van handelaars in blanke slavinnen is ge- vallen. De »Graf Zeppelinc naar Amerika. Uit Friedrichshafen wordt gemeld, dat de «Graf Zeppelinc waarschijnlijk de reis heden naar Amerika zal ondernemen, mits de weerberichten tegen dien tyd gunstig luiden. Te voren zal waarschyolyk nog een korte proeftocht worden gehouden om na te gaan, of alles in orde is. Hel tydstip voor het aannemen van de post is verlengd, zoodat tot het laatste oogenblik brieven en kaarten zullen worden aange nomen. Voor een lokaal in bet Noorden van Berlyn werd een politiebeambte, die in civiel ge kleed was, door de onverlaten overrompeld *n neergeslagen. De wachtmeester, die dit zag, schoot toe, maar werd omsingeld. Men greep hem bij de keel en loete zelfs schoten op hem. Niettemin wist de wachtmeester zijn be lagers onder bedreiging met de wapenen naar binnen te dryven. Maar juist toen hy zich als ambtenaar gelegitimeerd bad, ging het licht uit, waar- op men hem in het donker nogmaals te lyf ging. De wachtmeester schoot toen links an rechts op zijo aanvallers, by verwondde een drietal inbrekers ernstig. Drie anderen konden door toeijlende beambten der politie geboeid worden. Begenadigd in den dienst der wetenschap. Ds bekende lepra-onderzoeker professor generaal Snikers, chef van den Letlandschen militairen geneeskundigen dienst, zal bin nenkort een ter dood veroordeelden moor denaar, Kirsteyn geheeten, met lepra bacillen infecteeren. In overeenstemming met zijn eigen verzoek wordt Kirsteyn op deze voor waarde begenadigd. Professor Suikers is van meening, dat hij Kirsteyn, in geval de besmetting tot stand komt, in het leven zal kunnen behouden. Een soortgelyk experiment is tot dusver nog slechts éénmaal verricht, en wel door professor Arning. Men kon destijds even wel geen onaanvechtbaar resultaat verkrij gen, aangezien de toenmaals met lepraba cilien geinfecteerde misdadiger tot een fa milie behoorde, waarin reeds vroeger lepra was voorgekomen. Op straat aangevallen. Ondanks de pogingen der Chineesche autoriteiten om het geheim te honden, is toch het bericht uit Nanking tot Sjanghai doorgedrongen, dat 4 Chineesche soldaten den douane-ambtenaar Johnston, een Schot op straat aangevallen, vreeselyk geslagen en beroofd hebben. Het gelukte Johnston slechts in emstigen toestand kruipende zyn woning te bereiken. De Chineesche politie weet tot welk regiment de boos wichten behooren, maar staat machteloos. Zes dagen in de woestijn gezworven. De toeristen, waaronder een Egyptenaar en een Italiaan, die Zaterdag in de woes tijn op jacht gingen en sedert zoek waren, zijn naar uit Kaïro wordt gemeld, gisteren door een Britsche militaire vliegmachine te ruggevonden ten Zuiden van Fayoem, nadat zij verscheiden dagen naar hen had gezocht. De mannen verkeeren in deerniswekkenden toestand zij hebben het verstand verloren. Zy werden naakt teruggevonden in een hol, waar zij een schuilplaats hadden ge zocht. Zy waren niet bijmachte een aaneengeschakeld relaas te geven van wat hun was overkomen. De automobiel, waar mede zy waren uitgetrokken, is nog niet teruggevonden, Een redacteur van de »Vorwarts« door communisten ontvoerd. De communistenhebben Zaterdag wel een bijzonder sterk stukje uitgehaald, meldt het Hbl. 's Avonds om zeven uur zou de heer Wolfgang Schwarz, redacteur van de »Vor- wartsc, voor de Berlijnsche radio een rede uitspreken over de vredesproblemen. Even na zes uur werd de heer Schwarz opgebeld met de mededeeling, dat de Rundfunk hem per auto zou laten afhalen. Inderdaad ver scheen even later voor het huis van den heer Schwarz een auto, waar hy niets kwaads vermoedend instapte. Nauwelijks had zich de auto in beweging gezet, of twee heeren die in de auto zaten trokken revolvers en verklaarden dat hem niets kwaads zou over komen, als hy zich rnstig hield. Men wilde hem alleen maar verhinderen, zyn radiorede te houden. In snelle vaart reed de auto in Oostelyke richting de stad uit. Pas in Gross Ziethen, op enkele uren afstand van Berlyn, stopte de auto. Intusschen verscheen om kwart voor zeven in de studio van de Rundfunk oen heer, die zich als Schwarz voorstelde. Men stelde hem het manuscript van de rede, dat altyd eenige dagen van tevoren ter controle moet worden ingeleverd, ter hand. De man begon de rede van den heer Schwarz voor te lezen. Na enkele zinnen echter hield hy zich reeds niet meer aan het manuscript, maar begon een pleidooi te houden voor deelneming aan de communistische volks stemming inzake de kruiserquaestie. Toevallig luisterde er niemand van de Rundfunk mee en zoo kwam het, dat men pas te laat bemerkte wat er gebeurd was. De pseado-Schwarz had intusschen alle ge legenheid gehad, zich onopgemerkt te ver wijderen. Een politiewachtmeester door inbrekers overvallen. Volgens een bericht van de »B. Z. a. M.c is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Berlyn een wachtmeester der politie in burger overvallen door een uit tien leden bestaande inbrekersbende. doen pyn by den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altyd dade- lyk en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. PUROL Zaterdagavond j.l. gaf de »Heus- densche Fanfarec, ten aanhoore van een zéér talryk publiek, haar laatste concert op de kiosk. Het programma, welk een negental num mers bevatte, werd zeer verdienstelijk afgewerkt. Hoorden we voor eenigen tyd dat de »Heusdensche Fanfarec aan het kwynen was, wat zyn oorzaak vond in het ver lies van enkele leden, thans vernemen we met genoegen dat het ledental zoodanig is aangevuld, dat de »Fanfarec weer is als voorheen. Dat zy weer op zoo'n peil is gebracht, dank zy in het byzouder aan haren eminenten directeur, den Heer Joh. van Berkel uit Aoomerzoden en het moedig volhouden der werkende leden. Naar wy vernemen geeft deze vereeni ging volgende maand haar eerste winter- nitvoering. Nog is het voornemen ge maakt om geheel nieuwe muziek aan te schaffen om gedurende de wintermaanden yverig studie te maken op een tiental nummers. Het volgend seizoen der concerten, als mede op de komende uitvoeringen, wacht een ieder dus aangename uren. Jammer echter dat bij concerten de plaatselijke vereenigingen en muzieklief hebbers telkens worden teleurgesteld door het rumoer en geschreeuw der jeugd om de muziektent. Van zeer zachte en ge voelige muziekgedeelten wordt byna niets gehoord. Moge hierin nog eens verandering worden gebracht. Tot leeraar in het scheepsteekenen aan de Nutsteekenschool is benoemd de heer Verschoor alhier. Mevr. Van Eggelen, die aangezocht werd om 't beschermvrouwschap der dames- zangvereen. »Sursum Cordac op zich te nemen, heeft zich welwillend met die functie belast. ANDEL. In de plaats van G. van Andel, die bedankte, is als bestuurslid van de Gemengde Zangvereen. »Sursum Cordac gekozeD de heer M. Crielaart. Ten huize van Adr. Naajjen alhier, doet zich thans een tweede geval voor van de besmettelyke ziekte typhus. ALMKERK. Den heer B. Kraaiveld heeft thans bedankt als Koster der Herv. Gemeente alhier. Terwijl in diens plaats benoemd is de heer W. Romijn. - De bakkers in deze gemeente hebben thans de prys van het tarwe brood met 2 cent verlaagd, en gebracht op 36 cent de 4 pond. AALBURG. Donderdagavond, kwart voor zeven, hoopt voor deze gemeente op te treden Ds. Mulder uit Voorthuizen. BENEDEN-LANGSTRAAT. De handel in aardappelen neemt gestadig toe, nu de aflevering voor de winterprovisie is be gonnen. Men besteedt voor eigenheimers f 2,75 a f 3,en voor latere soorten f3,50 a f3,75 per H.L. BAB1L0NIÊNBR0EK. Onze vroegere dorpsgenoot Jan B. van Dijk, Kommies le klasse te Rolduc, ontving van den Keulscben »Algemeene Duitsche Jagersver- eenigingc, wegens bet aanhouden van wildstroopers en smokkelaars en opbrengen naar de politie, het »Eere-Diploma voor Verdiensten c. Dezer dagen heeft zich alhier een niet alledaagsch geval voorgedaan. De heer M. K. moest nl. wat gras voor zyn geit en konynen gaan halen en gebruikte daar voor als gebruikelyk een kruiwagen die hy aan *c eind van 't grasland neer zette om eerst het gras te gaan maaien. Hiervan teruggekomen, wilde hy den krui wagen weer nemen, om er het gras op te laden en er vervolgens mede naar huis te keeren, doch hoe hij trok of duwde... er was in 't wiel geen beweging te krygen. Eerst dacht hy, dat de as was warm ge loopen, doch na onderzoek bleek, dat het wiel was vastgespijkerd 't Is te hopen, dat zulke baldadigheden zich niet meer herhalen, want het heeft K, veel moeite en tijd gekost, eer de wageo weer gangbaar was. CAPELLE. J.l. Zondag hield de post duivenvereniging »de Luchtvaartc gevestigd by rnej. de wed. A. v. d. Haart alhier in combinatie met de postduivenvereeniging, gevestigd by den heer Van Heeswijk te Kaatsheuvel, een wedvlucht vanuit Vlis- singen met den volgenden uitslag A. v. Moergestel 1 H. v. Kampen 2, 3 H. Nieuwenhuizen 4 A. Versteeg 5, 10C. de Rooij 6H. Vos 7, 9M. Mesch 11 Chr. v. Heeswijk 12, 13 L. Heurter 14, 15; P. v. d. Velden 16; P. Snaphaan 17H. Netten 18, 19, 20 Arn. Zwart 21 J. Pijnenburg 22 H. Dekkers 23G. Stam 24le overduif G. Stam. Bij de j.l. Zaterdag gehouden schiet wedstrijden vanwege den vrijwilligen land storm achter het raadhuis te Vrijh.-Capelle werden door de navolgende personen de prijzen behaald P. v. d. Schans, le prys met 38 p. H. Zwart, 2e prijs met 32 p. J. Both, 3e prys met 32 p. C. de Rooy, 4« prys met 24 p. T. v. Dongen, 5e p. met 22 p. en Jac. Vos, 6e prys met 18 p. Een en ander stond onder leiding van den plaatselyken commandant P. v. d. Schans. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Huysman, thans Hoofdcommies ter secretarie te Leiden is aldaar bevorderd tot Referendaris ter gemeente-secretarie. De heer J. Lekkerkerker, cand. tot den H. D. te Montfoort heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Loonschendyk bedankt. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeeote, op Donderdag 11 October 1928, des nam. 3 uur. Agenda I. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling Gemeente rekening 1927. 3. Vaststelling Gemeente-begrooting 1929. 4. Aanvraag Crediet Landarbeiders- stichting. DRUNEN. Ofschoon de handel in aard appelen alhier niet erg vlot gaat, wordt er toch nog veel verkocht. Deze week werden ruim 100.000 K. G. per spoor verzonden. Industrie doet f 3,Roode Star f3.50 per 100 K.G. 's GRAVEMOER. Naby het station a's Gravemoer-Groenendykc gebeurde vorige week een tramongeluk, dat nog goed is afgeloopen. Toen de tram van 18.45 a. uit de richting Dongen kwam aanryden, kwam op hetzelfde moment de landbouwer P. W. Oomen met zijn ponnykar bij den heer 0. van het erf. Daar het uitzicht op de trambaan belemmerd werd door een groote schuur, had hij den tram niet gezien of gehoord. Juist toen hij de lijn over stak werd het paard door de machine ge grepen. Door krachtig remmen en daar de machine zyn vaart voordien al had ge temperd, stond de machine direct stil, doch kon niet voorkomen, dat de hurries van de kar werden verbrijzeld. Van de machine werd een lantaarn afgerukt. De bestuur- 'tod. van lichamelijke oefeningen aan de kinderen der Lagere school, aangezien Jiaarvoor terrein en lokaal ontbreken. "Verhoogïng der subsidie aan het arm bestuur. Voor het doen. van uitbetaling van ziekenverpleging en verdere bedeeling is een bedrag noodig van f 500.— Aan gezien de kas van het Burgerlijk Arm- bciituur is uitgeput meet de gemeente bijspringen. Besloten wordt de be groo ving der gemeente hiervoor te wijzigen Daar niemand verder iets voor de var. gadering heeft wordt deze door den Voor zatter gesloten. O— i o —O —O Iel het ruim gevallen. Aan boord, van het in de Maashaven te Rotterdam liggende schip „Jemajoh" is da 5-jarige J. Wellen, verblijf houdende iaan boord van dit schip, in het ruim gevallen. Met een hersenschudding is hij in het Ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. o Van het dak gevallen. De 27-jarige schilder W. J. de B. te Den Haag is in de Hartogstraat van het dak van een huis gevallen. De B„ die teen groote wond boven het rechteroog had bekomen en vermoedelijk beide armen gebreken, is door den Geneeskundigen Hulpdienst naar het ziekenhuis vervoerd. Gevaarlijk autotje-wippen. De 7-jarige P. van Schalk, uit de Bosch- >pcPierstraat te Rotterdam is toeu hij iep den Westzeiedijk van een auto sprong, Idcor een van de zijde komende auto overreden. Met een hersenschudding en een gebroken linker-dijbeen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgeno men. 1 Treinontsporing. Een wagon van een goederentrein dicht bij Maarssen is uit de rails geloopen, waardoor het verkeer met Utrecht gerui- men tijd werd. vertraagd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; wel schijnt de materieel© schade inog al aanzienlijk te zijn. Brand in een bunker der „Amstelland". Aan boord van het Nederlandsche s.s. „Amstelland" van de Kcninkl. Holl. Lloyd is in de nabijheid van Rio de Janeiro brand in een der bunkers uitgebroken. Het vuur heeft zich reeds aan de lading meegedeeld en neemt in hevigheid toe. IMen is overgegaan tot het- lossen dei- la ding. De bunkers en ruim drie wor den onder water gezet. O— Verdronken. Het 2-jarig dochtertje van A. de Jong te West-IJselmonde is in de Kolk achter de ouderlijke woning verdronken. Het vijfde vliegtuig. De K.L.M. verzoekt ons mede te dee- lein, dat- het vijfde vliegtuig, de H-NAEN, bestuurder Smirnoff, navigator Aler, werktuigkundige Veenendaal, dat een re tourvlucht Amsterdam-Batavia zal ma ten, tengevolge van den inmiddels in- geveerden wintertijd Donderdag 11 Oct. a,.s. des morgens om; 6 uur van Schiphol zal vertrekken in plaats van om zeveni uur. Mooie gift. De weesinrichting „Huisduinen" (in richting voor wezen, onverzorgde- en voogdijkinderen) ontving van N. N. voor „nieuwbouw een gift groot f 10.000. o Met vuur gespeeld. Te Klundert zijn,* vermoedelijk door het spelen van kinderen met vuur, 4 ha- viermijten van C. V. verbrand. Bij het blusschingswerk werd H. V. ernstig maar nier levensgevaarlijk gewond. Q— De gemeente-secretaris van Halsteren. In zijn functie gehandhaafd. Gelijk indertijd is gemeld, hadden Ged. Staten van Noord-Brabant het besluit ran den gemeenteraad van Halsteren om iden heer van Hoek in zijn hoedanigheid van Secretaris der gemeente niet meer te handhaven, niet goedgekeurd. Hierop 5.- Üie raad in hooger beroep gegaan bij de Kroon. Thans heeft de Kroon het hooger be roep van den gemeenteraad ongegrond verklaard, zoodat de heer van Hoek, als secretaris blijft gehandhaafd. Jongen door de politie te 's.Gravenhage doodgeschoten. Zaterdagavond, is in een café aan den Noordwestbuitensingel bij de Wester straat in 'Den Haag een relletje ontstaan, waarbij opgeschoten jongens het te kwaad heboen gekregen met een agent. Door oen vrouw uit de buurt werden andere agenten gewaarschuwd, zoodat er spoe dig drie ter plaat-se waren, die trachtten de onrustverwekkers mede te nemen. Een der jongens kwam zyn makkers te hulp en gaf een agent een klap in zyn gezicht. Daar het verzet van de zijde van het publiek dreigende afmetingen banna,m, trok een van de drie agenten zijn revolver en loste twee schoten. Een dier schoten heeft den jongen getrof fen, die naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, aldaar aan zijn wonden is overleden. De identiteit van het slachtoffer was nog niet vastgesteld, maar vermo del ijk is het een 17-jarige jongen uit de Zorgvliet- Btraat. Het geval verwekte in de volks buurt groote beroering. Rietdekker gevallen. i Te Vinkeveen had de rietdekker J. V. liet ongeluk van het dak der boerderij van^T B. te vallen. De man was bijna onmiddellijk dood. Hij was ongehuwd en 72 jaar oud- De arrestatie van Liebermann. De inspecteur der Haagsche politie, die in verband met de arrestatie van Lie bermann in Helsingfors zich naar Fin land begeven had, is weer teruggekeerd in Den Haag. Hij heeft eenige waken in Finland ver. blijf gehouden en met de autoriteiten aldaar besprekingen gevoerd, welke hoofdzakelijk betrekking hadden op de mijgelijkheid van de uitlevering van Lie bermann naar Nederland. Een militaire vlucht naar Indië. In April 1929 zullen 3 vlrêgbooten vertrekken. In het begin van de maand April zal jeen nieuwe, thans een militairevlucht van Nederland naar Indië worden onder nomen. I Lrie nieuwe Dornier Wa-l-watervliegtui- gen, door de fabriek Aviolanda te Papen- drecht gebouwd, zullen dan van het vlieg veld De Mok naar Soerahaja vliegen on der leiding van den lt. ter zee le kl. W.H. Tetenburg. De bestuurders van de beide andere vliegtuigen zijn de officier vlieger 2e kl. Everts en de korp. vliegtuigmaker Wurtz. De geheel© bemanning zal uit ne- g't r koppen bestaan. De weg, dien de watervliegtuigen zullen afleggen gaat langs Bordeaux, Marseille, Napels, Athene, Alexandre!;te, Bagdad, Ileujam (bij Bender Abbas), Karatsji, Bombay, Cochin, Trinkomali (Ceylon), 'Sa-hang en Batavia naar Soera-baja, waar het middenpunt is van den Indischen watervliegdieast. De vliegtuigen, die voor vlagvertoon deze reis zullen maken, zul len ongeveer een maand onderweg zijn. Aanvankelijk was men van plan geweest tien tocht reeds in deze maand iu Oct. te beginnen. Verschillende omstandighe- jden hebben er echter toe geleid, die zaak to|t April 1929 uit te stellen. Politie-agent aangevallen. Vrijdagnacht om ongeveer li/ uur is op de Oosterburgergraclit te Amsterdam gevochten door de twee gebroeders H., die op Kattenburg geen onbekenden zijn. De twist liep zoo hoog, dat de poJiiie tus-i schen beiden moest komen S. H. had zijn broer door een winkelruit gesmeten, doch teen een politie-agent. te hulp kwam, ver zoenden zij zich met elkaar en richtten' zich tegen den politie-agent, die eenige klappen op het hoofd en in het aange dicht kreeg. Spoedig kwam een collega hem ter hulp, die het raadzaam achtte een der gebroeders te arresteeren. Toen beide agenten den aangehoudende J. H. opbrachten, werden zij daarin belemmerd door den broeder, die een der agenten (wist te leiden naar het z.g.n. Waaigat, d i. de grens tusscheen Ooster- en WitLea- burgergracht. De agent werd van een stesnen trapje getrokken en, kwam op een st-eencn muur terecht. Klaarblijkelijk had H. de bedoe ling den agent in het water te gooien, yfia collega kwam hem teen te hulp. Toen er tenslotte geen mogelijkheid meer bestond om uit de handen van de tieren-» de en schreeuwende gebroeders te ko men, die niet wilden ruston voordat de agent in het water lag, werd een som matie gegeven. Daarop loste een der agenten een schot, idat S. H. in de maagstreek trof. De itnan werd in ernstigen toestand naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, terwijl J. H. gearresteerd weid en in het politie bureau Kattenburg werd opgesloten. Laatstgenoemde zal ter beschikking der justitie worden gesteld, ter zake van wederspannigkeid. De getroffene, clie eveneens wegens wederspannigheid zal Kvorden vervolgd, kon nog niet gehoord werden. Slechts enkele burgers waren bij de zen nachtelijken twist tegenwoordig. Zij hebben zich echter in den twist tus- scken politie en de gebroeders niet ge mengd. d:. iw i HEUSDEN. Gebr. P. en C. de Graag ho. jen deel te nemen aan het solistencon- :c»urs, uitgeschreven door de Harmonie ..Woensel's Muziekkorps" te Eindhoven in de eerste helft van Januari 1929. i P. de Graag zal uitkomen in de le afd. 'met „Morceau de Salon No 10" voor saxophon-sopraan en C. de Graag met een alt-solo „Morceau de Salon Xo.8". •We wenschen beiden leden van „Heus- dens Fanfare" veel succes toe. De totstandkoming der Pluimvee- vereeniging „Heusden en Omstreken" nu ongeveer drie jaar geleden heeft meni- gen pluimveeliefhebber met groot ge noegen gezien, overtuigd als zij waren va a het groote nut, dat eene vereniging als deze voor deze streek kon afwer. pen. De vereeniging stalt zich ten doel de 'bevordering van de liefhebberij voor het pluimvee. Is dit op zich zelf reeds een goed en schoon iets, n.l. om liefde aan te kweeken voer hetgeen geschapen is ten nutte van de menschen, ook op ma terieel gebied is het bevorderen van die liefhebberij van het allergrootste he'ang voer onze plattelands.gemeenten. Het leert ons toch, dat dez-liefheb berij kan worden beoefend door alle ran gen en standen der bevolking. Dat om (dez>- liefhebberij in het klein en op zeer bescheiden voet te beginnen, niet veri noodig is, dat zij, mits men haar met groote zorg en toewijding beoefent, spoe dig vruchten op kan leveren, welke men dan weer kan aanwenden tot verbetering veredeling en vervolmaking van zijn lief hebberij, totdat men komt in hot stadi um dat men zijn inkomsten geleidelijk ikan vermeerderen. Dit nu de inwoners van Heusden en omliggende plaatsen bij te brengen, hun te la,ten zien hoe zij hun eigen welvaart kunnen opvoeren, is het streven van de Pluimvee vereeniging „Heusden en Omstre* ken". f Dat de Pluimvee vereeniging „Heusden en Omstreken" in goede banen is, blijkt wel hieruit, dat zij na haar kort bestaan reeds plm. 70 leden telt. Dit blijkt ook ;en wel zeer duidelijk uit hare dadea. In samenwerking met enkele» hoender houders is door haar dit jaar opgericht een eierverzendgelegenheid aan de vei- lingvereeniging Geldermalsen. Dat het ee ne gelukkige gedachte is geweest van de Pluimveevereeniging „Heusden en Om streken" om de oprichting van deze eier- verzendvereeniging te bevorderen zou U aangetoond kunnen worden met cijfers idie voor zich zelf spreken. En nu heeft de vereeniging weer een tentoonstelling georganiseerd, die slechts een onderlinge is, maar een waarmede ze toch tevredjn mag zijn. Wanneer U bedenkt, geachte lezer (es) dat hier ingezonden worden meer dan 150 dieren en wanne»er ik U zeg, dat onlangs Tilburg op een groot© na tionale tentoonstelling slechts 500 stuks had en Den Bosch op een onderlinge ruim 60 stuks, dan zult U er toch wel van overtuigd zijn dat -een woord van lof aan het ijverig bestuur der vereeniging hier alleszins op zijn plaats is. Een bezoek aan deze tentoonstelling, pie op 13 -en 14 October a.s. in het •Hotel het Wapen van Amsterdam gehou den wordt, zal U overvol waard zijn. Ge zult daar vindon zoowel Hollandsche als buitenla-ndsche hoenders, gekeurd door den heer Jos Boshouwers die zijn be*, vindingen, voor ieder dier afzonderlijk op daarvoor speciaal ingerichte b©oorde©-' lingskaarten heeft aangeteekend. Verder zij nog medegedeeld dat de Edelachtbare Heer II. J. v. Eggelen, Burgemeester van Ileusden, gaarne aan het verzoek der Pluimveevereeniging om hare eerste club- U ntoonstelling te openen, op Zaterdag 13 October ten 3 /uur n.m. zal voldosn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2