LET OP! Drogisterij FlRMA COOPS Pil immer Maat uil 2 maden. S. D. LANKHÜYZEN Co's BANK Uitgave: Ejirma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4861. Vrijdag 2 November 1928. Gasthuisstraat 507 - GORINCHEM A. Verschuur-Baert ilinnenlaiid Brandwonden Kloosterbalsem Buitenland A. BAAI JENS, '4 I Und van altenA Dit biad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlyke nummers 6 cent. Int- Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 1 6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters Daar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrydagmorgen 9 uur ingewacht. Uw eigen belang zegt U koopt in de Telefoon 264, Veiliger verkeer door wederzij dsche beleefdheid. Door koellies aangevallen. Dneta seint uit PadangDe Doitsche hoofdopzichter van de myn Manggani, de ongehuwde 50-jarige D. W. Egert, van de Mijnbouw Maatschappy Atquator, is by Pajakoemboeh door koelies aangevallen, die hem op vyf plaatser, in hals, buik en bee- nen, messteken toebrachten. De heer Egert is zwaar gewond naar het hospitaal te Fort de Koek vervoerd. Een operatief ingrypen van den chirurg Van der Gugten uit Padang mocht niet meer baten. De heer Egert is overleden. Hij stond bekend als een kalm meusch en was reeds jaren bij Aequator werkzaam. DROGISTERIJ levert U alle VEE GENEES MIDDELEN van het schei kundig Laboratorium »De Denneboöm.* Beendgfaneel, Bloem van Zwavel, Eng. Ztfut. Alle soorten Venster en Spiegelglas, Droge en natte Verven, Behangselpapieren en wat verdér tot het vak behoort. HBUSDEN, Wittebroodstr. 52. 'rekdraden van seintoestel vastgebonden. De stationchef van het Staatsspoorstation te Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan, dat het treinverkeer op de lyo 's GravenhageGouda eenigen tijd vertra ging heeft ondervonden. Het bleek, dat van een seinpaal, staande op Haagsch grond gebied, de trekdaden met een ijzerdraad vastgebonden waren, zoodat de seinwachter te Voorburg het sein niet op veilig kon stellen. o Plotselinge dood. Toen Zaterdagavond, na aankomst van den trein, welke om 7.12 van Amsterdam in Apeldoorn aankomt, de passagiers de contiole passeerden, zakte plotseling een 70-jarig heer ineen. Nadat hij in de 3de klasse wachtkamer was binnen gedragen, stelde een geneesheer den dood vast. De overledene bleek te zijn de heer A. J. v. Achterberg, wonende aan den Boschweg te Apeldoorn, oud directeur van de Nijver heidsschool voor jongens te Leiden. Ondeugdelijke melk. De kantonrechter te Rotterdam veroor deelde L. de H. uit Gouda tot f 200 boete subs. 20 dagen hechtenis, wegens het ver voeren van melk die niet voldeed aan de eischen gesteld krachtens de Warenwet. Mooie gift. Een ingezetene van Hilversom, die on bekend wenscht te blyven, heeft f 1000 geschonken als bijdrage voor de nieuwe openbare leeszaal. Nekkramp, Het 14 jarig dochtertje van den heer J, van den Berg te Siddeburen, die de vori ge week werd aangetast door nekkramp, is aan deze ziekte overleden. Bloeddorstige honden. In de Haldersche Beemden onder St. Michels Gestel vond men drie kalveren met wonden overdekt op den grond liggen. De beesten waren afschuwelijk toegetakeld en wel zoo ernstig, dat zij moesten worden afgemaakt. Men vermoedt, naar de ver wondingen te oordeelen, dat men hier met bloeddorstige honden te doen heeft. o— Een gevaarlijk heerschap. Er heerschte reeds geruimen tijd een minder goede verstandhovding tusschen ze keren J. van den Dr. te Tilburg en zijn stiefmoeder. Zondag jl. kwam het weer tot een uitbarsting, v. den Dr., die niet meer thuis inwoont, kwam de ouderlyke woning bezoeken, doch hij had daarbij minder goede bedoelingen. Er ontstond toen een twist tusschen hem en de vrouw en toen hij tenslotte op straat werd gezetf, greep hij een ijzeren rooster, die vooryde woning lag, en sloeg de ruiten van het huis ir. Voor een en ander werd hy be keurd, doch Maandag bleek, dat de stief zoon nog andere dingen in het schild voer de. Hij had namelyk uit het ouderlyke huis een paar damesschoenen ontvreemd met de bedoeling ze te verkoopen en van dat geld een mes te koopen om er zijn stiefmoeder mede uit de wereld te helpen. Nu trad de politie wat krasser op. De jongeman werd gearresteerd en is in het Huis van Bewaring te Breda opgesloten. Mishandeling. Zekere J. S. werd op den Grooten Berg te Eindhoven bewusteloos met een gapende wonde aan het achterhoofd gevonden. Men vermoedt dat hier mishandeling in het spel is. o— Een dievegge aangehouden. De gemeentepolitie te Maastricht heeft aangehouden mej. M. R., uit Luik, die ai daar zich aan verduistering van diamanten, briljanten en een bontmantel van groote waarde heeft schuldig gemaakt. De politie heeft zich met de politie te Luik in verbinding gesteld over de uitle vering van het meisje. o— Vleeschvergiftiging Te Pijnacker hebben zich eenige gevalleo van vermoedelijke vleeschvergiftiging voor gedaan. Eenige personen uit het gezin van den heer A. te Delfgauw zijn onwel ge worden. Het nog niet gebruikte vleesch, afkomstig uit Delft, is in beslag genomen, en in handen gesteld van den directeur van den Vleeschkeuringsdienst te Delft, die een scheikundig onderzoek zal instellen. Door den bliksem gedood. In de weide van den landbouwer J. van Winden, te Pynacker, is een koe door den bliksem getroffen en gedood. O telef. ho. is RaamsdonksYeer. AGENTSCHAP YAN DE AMSTEBDAMSCHE BANK A DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden* Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.) Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTKA AUto-ongelukken. De Zeister agent van politie J. Fenyn, die door een vrachtauto werd overreden, is in het ziekenhuis aan de bij die aan rijding bekomen verwondingen overleden. De chauffeur Wouters van de stoom- wasscherij te Steensel, die met een luxe auto tegen een boom reed, is zonder tot bewustzyn te zyn gekomen, overleden. De autobus van den dienst Potte (Ne derland)Antwerpen heeft op Belgisch grondgebied, nabij Capellen een vrouw en een kind overreden. Beiden werden onmid dellijk gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Zekere C. v. d. B. is op den Amers- foortsche straatweg onder Nijkerk door een bus van den Veluwschen autobusdienst over reden. De nuan is in zeer zorgelijken toe stand in het ziekenhuis te Amersfoort op genomen. ,,Ceen goud zoo goed" i Vijftig jaar gemeente-secretaris. Te Loosdrecht heeft de heer J. van Haselen zyn gouden jubileum als gemeente secretaris gevierd. o— Door vrachtauto overreden. Op de Hooikade te Delft is het 8-jarig zoontje van den heer Schoonhoven door een vrachtauto overreden. De jongen kreeg een ernstige hersenschudding en is in hopeloozen toestand naar het Gasthuis vervoerd. De politie maakte proces-verbaal op. Klap van een paard. De boerenknecht H. te Wierden kreeg van een paard zoo'n hevigen trap tegen het hoofd, dat hij bewusteloos neerviel. Hy is aan hersenschudding overleden. o— Door eigen wagen overreden. Tegen bet vallen van den avond is Dins dag op den weg langs de Zuid-Willems vaart tusschen Helmond en Aarle Rixtel het vreeselijk verminkte lijk van het 11- jarig zoontje van den landbouwer J. R. uit Aarle-Rixtel gevonden. Uit bet onderzoek is gebleken, dat de jongen een kar, ge laden met knolgroen, bestuurde. Het paard is op hol geslagen en de jongen moet er op de een of andere wijze onder zijn ge raakt. 3D vruchten in blik, Ananas, Perziken, Abrikozen enz. Citroen- en Oraoje-marmalade, Jas. Robertson en Sons. Roode en Witte Gelatine. Doctor Oetker'8 BakpoederBAGKIN Limonadesiropen en Wijnen. BOTERMARKT 88, HEUSDEN. Noord Brabantsche W aterschapsbond. Deze bond verzoekt in No 3 van zyn Mededeelingen alle Noord-Brabantsche ge meenten, afdeelingen van den N. C. B. en van de Noord-Brabantsche Maatschappy van Landbouw, alle bestuurders v. waterschappen om toe te treden tegen een jaarljjksche contributie van f2.50. De eerste gemeente, die zich daarvoor aanmeldde was Hoeven. Gezien de belangstelling, welke in het Westeljjke gedeelte van Noord-Brabant be staat voor dezen bond, zal binnenkort een vergadering worden belegd ten einde tot de oprichting van een afdeeling West Noord- Brabant te komen. De leden der voorbereidingscommissie werden benoemd tot voorloopig bestuur, totdat de bestuursverkiezing bij huishoudelijk reglement zal zyn geregeld. Tot voorzitter werd benoemd de heer Mr. Dr. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg. De Mededeelingenzullen voortaan bly ven verschijnen. Benoemd werd een com missie van redactie, bestaande uit de heeren Ir. Roebroek te Kundert, voorzitter C. de Bruijn te Willemstad, F. Caners te RavensteiD, F. Grosveld te Roosendaal, Ir. W. Ralkens te Den Bosch, en Ir. J. F. L. K; ügers te Tilburg, secretaris. Door het Rijksbureau voor Ontwatering wordt een plan ontworpen tot indyking van een gedeelte van den Brabantschen Bies- bosch, ingesloten door de Bleeke Kil, de Oostkil, het Spijkerboor, de BergscheMaas en den zeedijk van den Zuid-Hollanschen Polder tot aao de Rijkscentrale der Electri- sche Bemaling. Op goede gronden mag verwacht worden, dat het plan tot verbetering van de Vier- linsbeeksche Beek binnenkort in uitvoering kan komen, waarby tevens de gronden ia het Holtheesche Bioek zeer gebaat zullea zijn. Door de Nederlandsche Heidemaatschappij wordt een plan ontworpen ter verbetering der gronden in de Hoevensche beemden. In verband met de aanvraag tot ruilver kaveling van de gronden, gelegen in het Broek onder Moergestel, mag de aandacht tevens gevestigd worden op de buitengewoon slechte afwateringen in dat gebied. In Rysbergen werd een vergadering ge houden om tot verbetering te komen van de Leiloop onder de Gemeenten Rijsbergen en Zundert. Door het Advies Bureau voor civiel-inge nieurswerken te Den Haag is een plan sa mengesteld ter verbetering van den water staatstoestand rondom Roosendaal. De Zeppelin thuis. Donderdagmorgen 4 uur kwam te Frie- drichshafen een radiobericht van dr.Eckener, dat hij zoo spoedig mogelyk wilde landen. Om half vijf verscheen de Graf Zeppelin boven het vliegveld, door een menigte van vele duizenden stormachtig begroet. De landing geschiedde eerst om 7 uur. o— j Levend verbrand. Uit Hull in de Canadeesche provincie Quebec wordt gemeld, dat bij een brand in een klooster 3 zusters om bet leven zijn gekomen, terwijl een vierde ernstige brand wonden heeft opgedaaD. De zusters hadden een nooduitgang van het klooster reeds bereikt, doch waren teruggekeerd om nog eenige kleediDgstukken te redden, wat zy met den dood moesten bekoopen. i ii- o— - i i i -i »r*,' -• 1 voor let Land van leiislen ti AlteaaJeLaiistraat tiU Bmiltrviirf Verkeersmoeilijkheden en werkelijk on. oplosbare verkeerspuzzles doen zich op ieder uur van den dag voor voor den automobilist, die veel langs de wegen en in het stadsverkeer achter het stuur wiel zit. Alleen wanneer ieder der weg gebruikers zich stipt aan de regels van den weg en de verkeersvoorschriften houdt, kunnen ongevallen en aanrijdin gen vermeden en cok de meest ingewik kelde puzzles spoedig tot oplossing wor den gebracht. Daarbij moeten echter dan ook de bestuurders onderling meewerken, want anders zullen er telkens bij het steeds drukker worden 1 verkeer situaties ontstaan, waardoor hst geheels verkeer wordt stopgezet. Hoe moet b.v. gehan. deld worden op een kruispunt, waarbij vier auto's uit diverse richting elkan der genaderd zijn? Hoe moet men daar bij den re^'l toepassen „verken- van rechts gaat voor"? In dit geval kan alleen eenige toege vendheid van alle kanten uitkomst bie den. Hebben we te doen met ervaren chauffeurs olie op zoo'n kruispunt toe vallig samentreffen, dan zal al dadelijk de een den ander een feeken geven dat hij door kan rijden, niettegenstaande hij van links komt en hierdoor wordt uit den aard der zaak eene snelle afwik keling van het bijna vastloopende ver- koe r bevorderd. De onderlinge toegevendheid ziit men in het buitenland, waar 't verkeer veel drukker is dan ten onzent, ruime toe passing erlangen. Daar is een zekere „beleefdheid van den weg" ontstaan. De ze beleefdheid is bij ons te lande helaas nog ver te zoeken, hetgeen we niet zoo 1 zeer toeschrijven aa.n onwil, maar veeleer omdat men nog niet. beseft hoezeer men de veiligheid van liet verkeer verhoogt door steeds ook anderen door eigen voor. beeld op te voeden tot goede wegge bruikers. We hebben al zoo dikwijls op. gemerkt dat menschen, die in de ge wone samenleving de hoffelijkheid zelve zijn, al hunne hoffelijkheid aan den kant zetten, zoodra zij achter het stuur gaan zitten. Wat hiervan de oorzaak is, we weten het niet. o Is het onvoldoende rijvaardigheid die hunne zenuwen prikkplt? Is liet een mis plaatst superioteitsgevcel om ste-ds voor anderen te zijn? Of is het het gevoel cm als „koning" van den weg te wor den aangemerkt Heuscb we kunnen geen uitsluitsel geven. In hoofdzaak wordt nog veei gezon digd en worden ongelukken veroorzaakt deer het z.g.n. „snijden". Wanneer twee auto's elkaar op een weg tegemoet rij den, moet degeen, die ©enig verkeers- b letsel voor zicli ziet, daarachter blijven tot de hem tegemoetkomende auto eerst is gepasseerd. Slipt men echter tegen alle verke-ersbegrip toch nog net tus schen het vooruit rijdende en liet tege moet komende voertuig met- een sierlijken zwaai door, dan brengt men de kwade gewoonte van liet „snijden" in praktijk. Dit „snijden" is een der ernstigste ver- k-ff rsfouten, waartegen men hier te lan. de ieder oogenblik van den dag op de buitenwegen ziet zondigen. Een goed automobilist beschouwt al leen de rechter wegheift als zijn wegge, deelte, waarop hij recht heeft. Hij be geeft zich alleen dan op het linker weggedeelte, als dit volkomen vrij voor hem is. Een tegemoet komenden wagen laat hij dus eerst passeeren, alvorens de voor hem rijdende auto's of andere lij- of voertuigen in te halen of links te passeeren. Tegenover fietsrijders, die het verkeer ennoodig hinderen door niet op 'i fiets, pad te gaan rijden, behoeft ook een automobilist geen bijzondere beleefdhe den in acht te nemen, maar men ver- gtte. daarbij niet, dat men ten allen iiide gevaar moet vermijden, want voet gangers of fietsrijders mogen op den weg loopen en rijden zooals bun goed dunkt en bij ongevallen moet dus steeds ds automobilist bewijzen, dat bij geen schuld aan het ongeval had. Dij het steeds toenemend verkeer zal dus ook meer en meer rekening gehouden moeten worden met het handhaven van goede manieren onderling tusschen de auto mobilisten, die elkaar daarmede het rij. den vergemakkelijken en elk voor zich veiliger rijden en tcch sneller opschie ten. Daaruit wordt vanzelf de zoozeer g' wenschte „beleefdheid van den weg'' g> boren, die het verkeer vergemakkelijkt n het automobilisme op een liooger peil brengt. Een groot gevaar voor de veiligheid op de wegen zijn die voerlielen, die hun paard maar laten locpen en '-elf ach ter hun wagen loopen te praten zonder de leidsels in handen te hebben. En meermalen komt bet voor dat ge leiders van twee of meer achter elkan der rijdende voertuigen bij het achtersts voertuig gezellig loopen te kouten, zoo dat bij ele voorste absoluut gae-u gelei, der is. Dit is eene kwade gewoon te, die men vooral in Noordbrabant aantreft en die reeds menigmaal de oorzaak is geweest van een ongeval. De voertuigen houden dan somtijds de linkerzijde van d n weg en als een auto hen dan b.v. oru een hoek nadert, is een botsing on. vermijclelijk, al rijdt de auto neg zoo langzaam. Een streng optreden van ju stitie en politie tegen voerlui als de bedoelde, is dan ook allernoodzakelijkst. Door het onder alle omstandigheden goed rechts van den weg rijden, het niet afsnijden van linker bochten, het tijdig geven van teekens voor stoppen of richtingsverandering en vooral doov nimmer te „snijden" zal de verkeersvei ligheid op de wegen door den automo bilist in niet geringe mate worden ver hoogd. En als dan ook bestuurders van voertuigen en berijders van rijvyteien er hot hunne tce bijdragen cm de veiligheid van het verkeer op den weg te bevorde ren, dan zijn we een heel eind verder in de gewenschte richting. —O—— zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vernield is. Akker 's Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn, doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen litteekens.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1