2 GOEDE PRAEPARATEN FIRMA SCHOON Co. Coöp. B. Leenbank Rentevergoeding w i MEUBELEN voor f46.00. W. A. v. d. DONK, Droespoeder voor Paarden Capsules tegen Leverbot of ongansch der Schapen Hoogstraat, SIS? GORINCHEM. K Ons reclame VEEREN BED-STEL Burgerlijke Stand. Binnenhuid Buitenland. M WIJK EN AALBURQ. M Dankbetuiging. C. BOUMAN Arkelstraat GORINCHEM. ♦XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^- p. VOS »XXXXXXXXXXXXYTXXX koopen is een zaak van vertrouwen. KAATSHEUVEL. Vrijdag had alhier de aanbesteding plaats van het boawen van een woonhuis voor rekening van den heer J. Bent alhier. Architect H. J. v. d. Heuvel. Ingeschreven werd als volgt Metselwerk. Jac. Brekelmans, Kaatsheuvel, f2186. L. v. Luxemburg id. 1970 J. Kolsteren id. 1780. Timmerwerk. J. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 1436. J. Kolsteren id. 1515. J. Nieuwenhuizen, Capelle 1700. Massa. H. Molenschot, Kaatsheuvel 3360. C. Michael, Capelle 3575. J. Willemsen id. 3995.— J. Nieuwenhuizen idem 3750. J, Kolsteren, Kaatsheuvel 3295. J. F. Cornelissen id. 3578. Gegund J. v. d. Hoven, timmerwerk en J. Kolsteren, metselwerk. Vanaf heden wordt alleen des Woens-Scheepsrampen, dags veiling gehouden. Op li November Be Noorsche stoomboot »Saosc heeft by laatste zitting voor uitbetaling. Daarna Tromsö een botsing gehad met de trawler uitbetaling na aflx>p der veiling of ten huize van den Veilingmeester. vliegtuig getroffen en eveneer s Men staat, wat den vliegenier betreft voor een raadsel. Want bij is mede opgestegen, xNatafjell». De trawler zonk onmiddelijk. heeft nergens een tusschenlanding gedaan Van de bemanning zijn 2 personen ver- was °°k niet in het betit van een val scherm. Terwijl bij ook niet ontsnapt kan zyn, want daarvoor viel bet vliegtuig te WOUDRICHEM. Goud Reinetten Zure Bellefleur Zure appelen II Zoete appelen Joden peren Brederode's Kleiperen Spruiten Knolrapen Witte kool Roode kool Kroten Veiling 44 Nov. ct. per K.G. 20-24 20-28 12-14^ 15 —18^ 17g19| 4 6| 4 8g 12 -44 43—14 2 ct. per stuk 2—3 2J-5| ct. per bos HEUSDEN. Geboren: Gerdina Antonia d. van A. C. Kuijpers en A. Th. van Hooff. VEEN. Overleden: M. 't Hooft 63 j echtg. van A. Verbeek. ALMKERK over de maaud October. Geboren: Marinas z. v, W. Ster renburg en P. den Dekker Arie Teunis Cornelis z. v. A. Snoek en T. v. Wijk Jenneke d. v. A. P. Hoeke en J. M. Bran derhorstHendrika Johanna d. v, P. Svart en E. v. d. VlietHuibert z. v. A. Romijn en A. v. Wijk Johannes z. v. W. v. d. Water en J. Wijnans Arie Cornelia d. v. W. de Peuter en H. DonkerslootAntonia d. v. A. Coiijn en H. RomijnJacobus Adriaan z. v. C. Kolff en J, v. Eeten Jan Cornelis z. v. C. v. Burgel en C. Pruysen Arie z. v. J. A. v. Breugel en J. Pruijsen; Dirk z. v. A. Tolenaars en B. v. d. Stelt Adriaan z. C. H. Koekkoek en G. Stra- ver. Getrouwd: C. Lagrouw oud 29 j. en H. Baks oud 28 j E. W. Ró'.h 35 j. en G. K. Kazander 26 j.G. v. Bruggen 23 j. en M. A. Buchner 21 j.C. Schouten 35 j. en J. Pruysen 25 j. Overleden: P. v. Gooi 85 j.L. de Graaf 68 j. dronken Bij een onweder boven Piraeus zijn tal van lichters tengevolge van een wolkbrenk snel en te vreeselijk neder, met volle vracht gezonken. Alle kelders en de lager gelegen gedeelten van de stad staan 2 c M. diep onder water. Winter ia Engeland. Acht en twintig meisjes verdronken. Een overbelaste feloek (een inlandsch vaartuig io Eeypte) waarmee een aantal jonge meisjes werden vervoerd die bloemen De winter beeft thans ook zijn intrede Sin8«? Pakken aan den overkant der rivier gedaan in Engeland. De thermometer wees te Londen 5 graden onder nul aan, terwyl te Winchester te temperatuur toen 10 graden beneden nul bedroeg. Nog meer slachtoffers van de ontploff ing te Lynn. Zes personen, die bij de ontploffing van nafta in een schoenenfabriek te Lynn in Massachusetts gewond werden, zyn naar wordt gemeld, overleden. Sneeuw in het Erstgebergte. de Nijl, zonk midden in den stroom. Acht en twintig meisjes verdronken. Het ongeluk gebeurde bij den radiapost Aboezabal, waar van de beambte hulp ging bieden. Hij redde 9 jonge meisjes doch stierf kort daarop tengevolge van uitputting vaD krachten. sneeuw gevallen, die op de heuvels 3 c.M hoog ligt. Engeland krygt bet grootste schip der wereld. Lord Curzon, de president der White Star Lijn, heeft medegedeeld, dat zijn maatschappij een schip van 60.000 ton in aanbouw heeft, dat electrische zal worden voortbewogen. De aanlegsteiger te New- York zal voor het nieuwe schip moeten worden verlengd om het schip, dat 305 M. lang wordt, ligplaats te kunnen geven. De »Majestic«, tot nu toe het grootste schip der wereld, is ruim 275 meter lang. O Schoener gezonken. De schoener Jacob William Hook« is op ongeveer 450 mijlen ten Z O. van Kaap Hatteras gezonken. Het ss. »Hurona redde drie matrozen en den kok. O tier het lot van de overige opvarenden, den kapiteio en de andere leden der bemanning, waar- schyndelyk in totaal 48 personen, zyn nog geen berichten ontvangen. Zij zijn waar schijnlijk verdronken. Na de verkiezingen in Amerika. Bij de verkiezingen in de Ver. Staten, zijn blykens de laatste berichten ongeveer 24.450 000 stemmen uitgebracht op Hoover, tegen 45 500.000 op Smith. Auto botst tegen een sleeperswagen. Bij de golfclub Wannsee naby Berlijn ontstond een botsing van een auto met een sleepeiswagen 2 personen werden doode- lijk en een derde minder zwaar gekwetst. O Nalatigheid veroorzaakt een ernstig spoorwegongeluk. Te Kolomea in Galicië had een nalatig beambte van een voorstadsstation het signaal op veilig gezet met het gevolg, dat een sneltrein op een aan het station nog wach tenden trein botste. De locomotief en enkele wagons van den binnenkomenden trein en 2 wagons van den stil staanden trein werden geheel verbrijzeld. Een 50 tal passagiers ligt nog onder de brandende puinhoopen. Verschyndenen ziju reeds als lijk geborgen. De machinist en de stoker van den sneltrein sprongen van de locomotief en bleven behouden. De nalatige beambte is gearresteerd. —o Vliegtuig op straat gevallen. Te Neusatz is een vliegtuig van 100 meter hoogte voor het postkantoor op straat gevallen. Het sloeg 3 meter diep in het asfalt. De vrouw van den waarnemer en de waarnemer zelf waren dood, terwyl van den piloot niets meer gevonden is. Een voorbijgangster werd door het vallende die thans op geen enkele Boerderij mogen ontbreken. Hoe gemakkelijk vat Uw paard in dezen tijd koude. Geef het dan aanstonds eenige malen daags een paar lepels van ons Droespoeder over de haver (met wat water gesprenkeld) in. Ons Droespoeder werkt slijmoplossend, koortswerend en eetlustopwekkend. Per groot pak 4 gld. In die hevige mate als 't vorig jaar zal deze ziekte dit najaar wel niet optreden, omdat de eieren van de Leverbot eene vochtige omgeving noodig hebben om tot ontwikkeling te komen en 't dit jaar te droog is geweest. Geef echter bij de eerste verschijnselen aan Uwe schapen gedurende drie dagen drie capsules (in één keer te geven) in en gij zult over 't resultaat tevreden zijn. Wacht niet totdat de Parasiet de galwegeu van Uw schaap te zeer heeft aangetast. Per kuur voor 3 dagen 90 ets. Terugbetaling met 3 dagen Opzegging. H M H U I S V L 11T. Raffia, Pitriet, Plakschaaltjes, Pop jes voor theemutsen en spelden kussens, Vleeht- en Borduurdoozeo, Brei- en Naaimandjes,Werktafeltjes Naaikisten. Houtsnijwerkgereedschap en bedrukte voorwerpen. BAZAR DE POTTEMAN« Daar waar U van alles koopt) Eind GORKUM. Oodergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N.V. v. h. M. Ravenswaay Zonen te Gorinchem, voor het FRAAIE DAMES RIJWIEL, dat aan hem is uitgereikt als het 471ste extra cadean op Ravens- waay's Letters artikelen. De LETTERS-ARTIKELEN waarop dit cadeau is uitgereikt zyn gekocht bij den Heer G. DE BRUIN, Winkelier te WIJK by Heusden. GOVERT ROZA. Veen, N.-Br., 9 Nov. 1928. Drie Trompetterstraat HJEÜSDEN, heeft ontvangen alle soorten Groenten in blik Snijboonen, Spersieboonen, Doperwten, Worteltjes, Spina- nazie, Celeris enz. Vrachten op sap Abrikozen, Perziken, Ker sen, Pruimen, Annanas, Reine Claudus, Mirabellen. Verder alle soorten Soepen en Sausen, Zalm, Kreeft, Sar dines, Garnalen, Sardines en Makreel en Tomatensaus, Pa ling in gelei, pakjes Vijgen, kistjes Vijgen, Druiven, Ba nanen en Manderijnen, luxe doozen Borstplaat, Chocolade letters enz. Wendt U zich tct een van OUD3 BEKEND ADRES, en wij zijn er van overtuigd, dat wij U steeds en degelijk kunnen bedienen. Niet alleen door prima waar, doch ook door de meest omvangrijke keuze die wij U kunnen toonen. Wij leveren voor f 38.50 en f 46 50 pracht eiken linnen kasten, 2 M. hoog en 1 M. breed, met mooi beeldhouwwerk op de deuren. Eiken Dressoirs, ovale spiegel f 29.50. Theetafel en Thee- kasten voor f 6 75, f 8.50, f 10.50. Bekleede garnituren 2 Fauteuls, 4 Stoelen f 36.50 (leerdoek). 2 persoons Peluw en 2 Kussens Meer dan 30 stel werden de laatste 3 maanden door ons tot volle tevredenheid geleverd. MEUBELEN BEDDEN Een bezoek aan onze magazijnen is de moeite waard. ltn en knolrapen gavan een nit.stekend.jne langdurige ziekte van verloopen "win- gewas. NIEUWENDIJK. Deze week werden aangevoerd 732 eieren men besteedde voor kiriieren f 11.20Eendeeieren f 7.10 >en kalkoeneieren f 9.50 alles per 100 stuks Mejuff. de wed. A. de Rode kwam deze week te vallen met gevolg dat zij haar hoofd erg bezeerden. Zaterdagavond vergaderde de ijsciub cL- opkomst was tamelijk, er had be stuursverkiezing plaats, de afgetreden' werden herkozen. De secretaris deed het jaarverslag, eenige besprekingen hadden! nog plaats waarna de vergadering geslo ten werd. Het kind van P. van Rosmalen viel deze week van een stoel, zij brak haar armpje, de ontboden geneesheer achte overbrenging naar het ziekenhuis te 's Hertogenbosch. noodzakelijk. Bij de 1.1. Zondag gehouden be stuursverkiezing op de Geref. J. V. „De Zaaier" werden herkozen M. v. Helden .Can. voorzitter, A. Grceneveld penningm. en L. Verbeek voor bibliothecaris en gekozen C. Dekker voor vice-voorz., J. (Wisse secretaris en W. v. d. Zouwen bibliothecaris. Op Woensdag 21 November zal D. V. voor het Comité voor Winterlezingen optreden, dé 1ste spreker Ds. D. A. v. a. Bosch Ned. Herv. predikant te 's Gra- uenhag© met het onderwerp: „De En gelen". Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school alhier, is benoemd H. Stoute van Gorcum. OUDENDIJK. Bij het bietenrijden ge raakte de landbouwer v. A. mat, zijn voet onder een zwaar beladen kar. Hij be zeerde zich daarbij zoodanig, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. POEDEROIJEN. Alhier is het nieuw ga- bouwde kerkje der Gereformeerde Ge meente in gebruik genomen. Do grond voor dit kerkgebouw was op zeer billijke voorwaaiden afgestaan door den president kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. De gemeente werd in hoofdzaak ge vormd uit lien die de Ger. kerk had den verlaten op een enkel gezin na alle leden. Ds. G. II. Kersben uit Rotterdam sprak bij deze gelegenheid over 1 Cor. 1 vers 23 en 24. De burgemeester die de plech tigheid. bijwoonde werd toegesproken als ook de aannemer. Niettegenstaande het regenachtige weer Iwas een zeer groote schare opgekomen. In den Bommelerwaard is dit reeds de tweede kerk die binnen eukclë jaren is gebouwd. VEEN. Naar we vernemen worden da kooplieden alhier ook in de gelegen heid gesteld om lid te worden van den proeftuin te Gorinchem. De kosten van aansluiting zijn laag gesteld en lijdt het ook geen twijfel of velen zullen van de gelegenheid gebruik maken. Ook •ter secretarie bestaat gelegenheid zich als zoodanig op te geven. Door den heer ontvanger Mar Re gistratie te Werkendam werd Zaterdag verpacht de aanwas gelegen aan de IMaas'zijde groot circa 10 H.A. om te beweiden. De nieuwe pachter werd J. Coiijn voor f 810.00 per jaar zijnde f 185.00 meer dan de vorige 6 jaren. WAALWIJK. Zekere KL uit de St. An. tcniusparochie werd aan den Heek on-; verhoeds met een mes aangevallen en werd hem een groote snede over zijn jas toegebracht. Het mes schijnt op de dikke kleeren te zijn gestuit. Van den vermoedelijke!) dader is nog geen spoor ontdekt. Maandagmiddag is ter drukkerij der firma Anton Tielen alhier, de typograaf Smolders, wethouder van Waalwijk tus- schen een automatische per§ geraakt en den iinkerarm zeer ernstig gekneusd, zoa dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. ZALTBOMMEL. In verband met het plotseling overlijden van onzen bur gemeester, den WelEd.Achtb. heer J. E. B. van Hasselt, kwam de Raad in spoed- eischende vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden, terwijl vrij wel alle ambtenaren der gemeente op de tribune hadden plaats genomen. De voorzitter, loco-burgemeester B. Rutgers, hield de volgende rede, welke docr alle aanwezigen staande werd aan gehoord: Mijne heeren! Als het u gegaan is als mij, zijt ge Zaterdagmorgen tot in het diepst uwer ziel geschokt geweest, toen daar het bericht kwam van het plotseling' over. lijden van onzen burgemeester. Na zij ter, was liij weer zoo goed opgeknapt, dat hij den geheelen zomer vol lust n energie zijn werkzaamheden kon ver vuilen, en vooral na ziju laatste vacan. tb, vóór twee maanden, was hij zelfs heel goed ia orde. In de laatste B. en W. vergadering vertelde hij ons nog zoo vel leven en kleur, van wat hij op ziju buitenlandsche reis geziea had. Nu Dins dag voelde hij zich weer niet goed; Woensdag bezocht hij zijn dokter in Utrecht, die meende, dat 't met een paar dagen in bed blijven wel weer in orde zijn. Het heeft niet megen zijn en reeds thans is hij ontslapen. In hern verliest onze gemeente een zeer ijverig en nauw- zec magistraat, wien de belangen van c-nzc stad zéér na aan het hart gingen Voor onze gemeente heeft hij gewerkt zoolang hij kon, en ieder die met hem in aanraking kwam, zal mc-eten getuigen.' dat als hij iets kon deen in 't belang der gemeente geen moeite en werk hém te veel was. Het zou te veel zijn om op tc noemen, waaraan hij hier heeft mede gewerkt alleen wil ik ncemen zijn groo te belangstelling voor de Ambachtsschool, omdat hij daarvan gced geschoolde vak lieden verwachtte en zijn ijver voor den tuinbouw, omdat hij hierin zag de voor. naamste bestaansmogelijkheid voor deze streek. Ook als voorzitter van den Raad hield hij zich stipt en streng aan de wet ten, maar was ook een streng onpartijdig leider der vergaderingen, die zich steeds boven de partijen stelde. Zooals ik reeds zcide, was geen moeite hem te veel, van hem kan werkelijk gezegd worden, dat hij in 't harnas is gestorven. Sommigen von den hem wat stug en hoekig, maar dezul ken moeten bedenken, dat het soms moei lijk te dragen is, als men vooruit en wer ken wil, het lichaam niet mede kan, om dat liet pijn lijdt. Mijne heeren, ik hoop, dat de nagedachtenis van burgemeester van Hasselt bij ons allen in dankbara herinnering zal blijven en zijn voor beeld ons zal aansporen te werken, zoo veel wij kunnen in het belang van on ze goede stad. Ik zou u willen voor- sullen den brief der familie met een brief vah rouwbeklag te beantwoorden, en de redactie van dien brief aan B. en "VVi. op te dragen. Uit. piëteit jegens den overledene zal ik de gewone rond vraag achterwege laten, en sluit ik hier mee deze openbare vergadering. ZUILICHEM. Gevonden een rij wielplaatje terug te bekemen bij H. IV. Kanselaar hulppostkanroor alhier. 33o /4 a lil .Ar. Ir rv< 1 d j A r, art av. aIkaam A a L f Het blauw worden van aardappelen. Dit jaar komt het „blauw werden" van aardappelen ook wel genoemd „blauw onder de schil", zeer veel voor bij de aardappelen. In „Mededeeling No. 48" \an den Plantenziektenkundigen Dienst In het Erstgebergte is Zaterdag de eerste wordt dit verschijnsel uitvoerig bespro- O—-" ken; uit proefnemingen is gebleken, dat docr een flinke kalifc-emssting zoowel de uitwendige verschijnselen van kaligebrek aan het loof, als het blauw worden der knollen in zeer belangrijkmaté kunnen worden tegengegaan. In verband hiermede wordt door den riantenziektenkundigen Dienst de aan dacht van belanghebbenden gevestigd op de wenschelijkheid van kalibemesting op perceelen, die het volgend jaar met aard- appelen bepoot zullen worden. Daar het noodig is, sommige kalimeststoffen reeds in het najaar toe te dienen, wordt de ze aanbeveling thans reed verspreid. Voor adviezen over de gewenschte mest stoffen en de benoodigde hoeveelheden wordt naar de rijkslandbouwconsulenten verwezen. 1 Het s.s. „Rietfontein" heeft de schroef verloren. Volgens nader bericht is het. s.s. „Riet fontein" nu op sleeptouw genomen door het s.s. „Rijperkerk" van dezelfde maat schappij. Het schip zal naar Durban worden gesleept. De „Rijperkerk" heeft een reserve schroef aan boord en, aan-j gezien de afmetingen van beide schepen ongeveer dezelfde zijn zal men dezlel schroef op de „Rietfontein" probeeren te montieeren. Ernstige aanrijding. In de Zwijssenstraat te Tilburg zijn twee jongens, die uit schoei kwamen en op de straat speelden, door ©en au to aangereden. De 10-jarige W. Leyten werd met een schedelbreuk, een gebro ken been en in bewusteloozen toestand par auto van den Gemeentelijken Genees kundige Dienst naar het ziekenhuis over. gebracht. KASSIER Minzaam aanbevelend. m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6