Pil «nier Maat uil 3 Bladen. S. D. LANKHÜYZEN Co's BANK „BRIK IS DUUR" Uitgave: Eirma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4867. Vrijdag 23 November 1928, KARST BRIK GORINCHEM n A. BAAI JENS, *-AND VAN ALTENA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. lat. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van i 6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. hoort men nogal eens beweren. Doch wat verstaat men onder duur, en wie spreekt over duur. Neem aan Dame komt om mantel en vraagt prijsopgaaf van prina mantel. Heeft echter n**it duurder mantels gehad dan 50 ;uldea. Verschillende stoffen worden getoond, en pikt er één der fijnste uit. Waar ik nooit geen minder waardig goed in huis heb, begrijpt U wel, nu één der maoiste uitgezocht wordt, wat deze moet kosten. Ik noem een prijs van b.v. 75 gulden, maar bijna voor ik prijs genoemd heb, klink het al„maar Brik dat is veel te duur, dat heb ik nog nooit betaald. Ik zie wel dat het veel betere stof is, maar neen, dat is mij te duur." Dame af. Even later komt andere dame binnen (kennis van vorige dame en vaste klant. „Brik, ik zou graag een mantel hebben, laat maar eens stofien zien". Wederom worden stoffen getoond, voor mantels van 50—90 gulden. Sens valt op mantel van 98 gulden. „Brik maak mij die maar, denk er echter om, dat de mantel weer net zoo naar genoegen wordt, als de andere mantels, die je mij geleverd hebt". „Zal er voor zorgen, Mevrouw." Toeval wil, dames komen elkander tegen op straat, ondermeer komt het gesprek ook op Brik terneer. Ie dame„Zeg, wat is die schandalig duur, een mantel van 75 gulden, stof was schitterend, maar dat is toch geen prijs, dat is duur hoor." 2e dame: „Vindt je dat duur? Nou ik ben er zooeven ook geweest, en heb er een besteld van 90 gulden, maar dan moet je ook eens kijken als die klaar is. 'k Ben al jaren bij Brik, maar kan niet klagen dat ik te veel betaal en wil je iets chic's ga dan naar TEL. 312 WESTWAGENSTRAAT C 68 SPECIAAL HUIS VOOR le KLAS DAMES- EN HEERENKLEED1NG NAAR MAAT BONTWERK. Plaatselijk Hieuws BAHLMANN GORINCHEM. In onze etalages vindt U een menigte nattige St. J\ IC O LAAS- CADE A U'S geëtaleerd. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt de Voetbalvereen. „Juliana" een compe titiewedstrijd tegen „R.W.B." uit Be- soijen, op haar terrein nabij de brug. Aanvang 2 uur. De damclub „V. D." speelt Zaterdag 24 November wederom een wedstrijd, nu tegen „D.V. O." uit Sprang, te half acht in Hotel „Het Wapen van Amsterdam". Op den laatst gehouden speelavond werden in de vacatures van Voorz.. en Commissaris gekozen de heeren J. Jonker en Ant. Fitters, resp. als voorz. en comm. Verder (in de plaats van Jonker) den heer F. Debie als Alg. Adjunct. B. en W. dezer gemeente heb ben aan de Scherpschuttersvereen. St. Blasius alhier, vergunning verleend tot het houden eener verloting. Als hoofdprijs wordt beschikbaar gesteld 4 stoeien m|e|t 2 fauteuils. Woensdagmiddag 5 Dec. des middags 2 uur hoopt het tooneelge- zelschap Bakker in de zaal van het Wapen van Amsterdam een groot St. Nicolaasfeest te vieren. Opgevoerd zal worden „Sneeuwwitje met de zeven dwergen. De voorstelling kan door de kinderen gratis worden bijgewoond. Woensdagavond komen een zestal beoefenaars van het biljartspel uit Drunen alhier op bezoek en zul len alsdan in de zaal van hotel „Con cordia, een wedstrijd spelen tegeneen zestal beste spelers uit Heusden. Donderdag 15 Nov. herdacht de familie Wassen alhier, het feit, dat zij gedurende een reeks van 75 jaren het uurwerk van het stadhuis in onderhoud heeft gehad en dit ie- deren morgen heeft opgewonden. Zeker een zeldzaam jubileum. Donderdagmiddag reed de vrachtrijder W. Kuijs uit Herpt met zijn vrachtauto buiten de Herptsche poort toen hem de vrachtauto van de firma Wagenberg met een vracht manden tegemoet reed. De vracht auto van K. moest daarbij schijnbaar te ver uitwijken en reed tegen een boom, waarbij zij eenige materieele schade opliep. Een gedeelte van de manden van het andere voertuig rol den over den weg. CAPELLE. De bazar ten bate van de afd. Sprang-Capelle van het Groe ne Kruis, welke gehouden wordt op het voorin, gemeentehuis in de Kom dezer gemeente en georganiseerd is door den te dezer plaatse bestaanden dameskrans, zal a.s. Woensdagavond 28 Nov. om half acht geopend worden door den EA. Heer Burgemeester der gemeente Sprang-Capelle, voorz. der plaatselijke Groene Kruisafdeeling. ÏDe beide volgende dagen* Donder dag 29 en Vrijdag 30 Nov. zal de ba zar toegankelijk zijn vanaf 's middags 25 uur tegen een entree van 15 ct. PEULVRUCHTEN Bruine en Witte Boonen, Capueijners, Groene- en Spliterwten. Alles gegarandeerd. NIEUWEN OOGST en eerste kwaliteit. BOTERMARKT 88, HÉUSDEN. □s 3D en des avonds van 610 uur tegen een toegangsprijs van 25 cent, terwijl voor kinderen de entreeprijs 10 cent bedraagt. Gezien de groote belang stelling en animo bij de vorige door den dameskrans georganiseerde ba zars voor de verschillende attracties, zooals grabbelton, sjoelbak, vroolijk rad en meer andere, bestond, heeft het bestuur gemeend, ook thans weer naast de verschillende stands, waar men zijn inkoopen kan doen, voor dergelijke vermakelijkheden een hoek je te moeten inruimen. Evenals de beide vorige malen wordt ook dezen keer weder een verloting gehouden, waarvoor prachtige prijzen worden uit geloofd. Loten zijn reeds verkrijgbaar bij de dames van den krans tegen 25 cent per lot. De verloting zal plaats hebben op Zaterdagavond 1 Dec. Met het oog op het goede doel, waartoe deze bazar wordt georgani seerd, bevelen wij een bezoek er aan zeer gaarne aan en we hopen, dat het verloop er van even schitterend moge wezen evenals de beide vorige malen. In de gehouden bestuursverga dering van de afd. Sprang-Capelle -van het Groene Kruis is tot secret.- penningm. benoemd de heer D. van den Berg. Bij het dezer dagen te 's Ha ge gehouden examen voor candt.-notaris is geslaagd de heer A. F. J. M. Kirch, werkzaam ten kantore van Notaris R. Middelkoop. Behalve te Giessendam werd Mej. H. L. Brenkman, eertijds onder wijzeres aan de O. L. School in de Nieuwstraat alhier, ook nog benoemd als onderwijzeres aan een O. L. Sch. in de gemeenten Hoogezand, Nieu we Schans, Leek en Beilen. telsf. no. is Raamsdonksveer. AGENTSCHAP VAN DE AMSTEEDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Eoopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.! W Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA DROGISTERIJ A. Verschuur-Baert levert U alle VEE GENEES- MID ELEN van het schei kundig Laboratorium »De Denneboom.« Beendermeel, Bloem van Zwavel, Eng. Zout. Alle soorten Venster en Spiegelglas, Droge en natte Verven, Behangselpapieren en wat verder tot het vak behoort. HEUSDEN, Wittebroodstr. 52. GAMEREN. Na 25, 50 of meer dienstjaren wordt zoo iets herdacht op eenigszins feestelijke wijze, maar hier in dit geval is dit geheel ach terwege gebleven. De dienstjaren waren ontelbaar, doch de laatste waren even getrouw als de eerste. Hoewel dikwijls van patroon veranderende bleef zij hare roeping steeds getrouw en met lust werd het werk, haar opgelegd, tot op den laatsten dag uitgevoerd. Haar einde naderde, hoewel nog even flink zij kreeg eervol ontslag. Vele getrouwen worden op hun laat ste dagen nog in 't genot gesteld, door een legaat groot of klein, ten einde de laatste dagen zonder kom mer te beëindigen. Zoo liep 't met deze niet. Geen legaat, geen pensi oen of ouderdomsrente, niets van dat al. De lezer zal zeggen, 't is toch onnoozel, iemand die rijk en arm tal van jaren trouw gediend heeft, zoo aan den dijk te zetten. Geachte lezer, deze dienstbare is, na eervol ontslag een uitstekende plaats verstrekt in de Oudheidkamer te Zaltbommel. Sedert enkele weken is zij voor liefhebbers van oudheden daar te bezichtigen. Het is de klep. Nu gaat gedurende de wintermaan den een stille wacht. NEDERHEMERT. Volgens de be kendmaking van Zondag zou giste ren de stemming plaats hebben voor de aftredende leden der kiesvereen. Nader vernemen we dat dit Dinsdag a.s. zal plaats hebben des 's avonds half zeven in de naaischool. Over de weegbrug alhier, zijn dit jaar gewogen voor De Centrale S. M. 1681188 KG. G. B. B. te Geldermalsen 746590 KG. Puttershoek 397870 KG. Samen 2825648 KG. Vorig jaar waren die getallen C. S. M. 1246469 KG. G. B. B. 611720 KG. Samen 185S189KG. Woensdag a.s. hoopt de Chr. Jong. Ver. „Jes. 408" alhier, een vergadering te houden ter herden king van haar 61-jarig bestaan. SPRANG. Bij de gehouden verkie zing werd in de vacature Both, tot ouderling benoemd W. Genuït en tot diaken herkozen A. B. v. d. Hoeven. Beide hebben hunne benoeming aan genomen. Door den kerkeraad is de heer H. Both als dank voor zijn langdurige ambtsvervulling benoemd tot oud-ou derling der Kerk en is hem tevens als blijk van waardeering een prach tige vulpenhouder aangeboden. A.s. Donderdag zal op uitnoo- diging van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle voor haar in open bare vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond optreden dhr. Ame- link, oud-lid der le Kamer en secret, van het N. C. V. A.s. Zaterdagavond hoopt Pa trimoniums inkoopsvereen. in verga dering bijeen te komen. De agenda vermeld 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag comm. tot het nazien der boe ken. 4. Inkoop brandstoffen. 5. Vast stelling gratificatie bestuur. 6. Ver kiezing bestuurslid, vacature L. v. d. Hamme. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. WOUDRICHEM. Tot conducteur op de Woudrichemsche veerboot is benoemd de heer C. v. Marsbergen, hulpbrievenbesteller alhier. Veiling 21 November 1928. Zure Bellefleur I 2526 ct. p. KG. Zure Bellefleur II 15181/2 ct. p. KG. Zoete appelen 1819 ct. p. KÓ. Mispels 131/2 ct. p. KG. Spruiten 512 ct. p. KG. Knolrapen l1/22 ct. p. KG. Sav. kool 1/s6 ct. p. KG. Roode kool 67 ct. p. KG. Witte kool 13 ct. p. KG. Prei 34 ct. p. bos.- Aardappelen t 1,60f 2,20 p. HL'. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN, Uitspraken 16 Nov. 1928. f WarenwetJ. W. W'., Sleeuwijld f3 of 2 d. BoterwetC. E„ Werkendam f 3i of 2 dagen. InvaliditeitswetB. B., Dussen en' H. K., Drongelen ieder f 5 of 3 d.S», G. M., Drongelen f 4 of 2 d.T. d. B. Almkerk 2xf3 of 2X2 d. Pol. Regl. rivieren M. v. G., Madd J. v. d. W., zwervendeC. K„ id.H', H„ id; J. v. O., Bokhoven ieder f 10 of 5 d. M.-reglementJ. C. S., Schoorl erf J. B. C. H. L., Waalwijk ieder f 3 of 2 d.H. A. v. d. P., Waalwijk f 2 of 1 d. J. V., Wijk f 5 of 3 d.J. H. v« P., Heusden f 3 of 2 d. M. en R.-wetA. J. d. B„ Sleeu- wijkW. H. A. M. v. H., B.-Broek ie der f 5 of 3 d. Voert. z. refl. P. S. HerptA. C. K., Heusden en J. v. d. S„ Oudheusderf ieder f 1 tof 1 d. Rijw. z. remG. S., Nederhemert f 3 of 2 d. Rijw. z. licht: M. v. R., Wijk c.a.J A. B„ id.; P. A. K., Dussen; H. K., Genderen J. J. B., id.B. A. K., id, W. d. G„ Rijswijk (N. Br.) N. d. G., DrongelenM. v. N., DewerkenD. v. R., Wijk c.a.H. B., Almkerk, al len f 3 of 2 ld. Rijw. z. reflector G. K„ Veen f 1 of 1 d. ArbeidswetA. v. B., Haarsteeg) f1 of 1 d. IliiHieiifaiid —o O— J._J MIIMSKIM) ïnor ittLul m HcisIei ti Altena,deLaiostraat nu fionelerwaard AALST. Verkort verslag van de leden vergadering van de ijsciub „Nooit Ge dacht" alhier op Woensdag 21 Novem ber 1.1. des 's avonds half zeven, in de openbare school te Aalst. De Secretaris (Van der Meyden) opent kwarti voor zeven deze vergadering en heet alle leden har telijk welkom. Aanwezig waren 3d le den. Vooraf deelt de Secretaris mede, dat de Voorzitter (J. 11. Ruger) door fa milie omstandigheden verhinderd is, do. ze vergadering te leiden. Vervolgens leest spreker de notulen van Je vorige verga dering voor, welke zonder op- of aan merkingen worden goedgekeurd. Hierna worden op voorstel van het Bestuur voor 't komende seizoen vastgesteld de vol gende wedstrijden. lste wedstrijddag, hardrijden met hin dernissen voor jongens. 2de wedstrijddag, schoenrijden voor pu ren. Voor beide dagen wordt voorgesteld een bedrag van f30 uit te trekken. Ver der wordt na eenige besprekingen be sloten voor een te houden ijs feest voor de schoolkinderen f 10 beschikbaar te stellen en liet tekort aan te zuiveren door bij enkele gegoeden in de gemeente aan te kloppen. Hierna geven zich enkels nieuwe leden op, welke zonder daarover gestemd te hebben doer de vergadering worden aangenomen. De heer A. van Ooijen Wzn. maakt uog een opmerking over liet innen dei' contributie. Volgens spreker moet de contributie der veree- niging in, 2 termijnen geïnd worden. Som mige hebben hierover geklaagd. Na voor. af de heeren A. C. Vemooij, Schaap en Van Ooijen in de gelegenheid te heb ben gesteld van repliek en dupliek, licht de plaatsvervangende Voorzitter leze kwestie toe, met de mededeeling dat in den vervolge hiermee zcoveei mogelijk rekening zal gehouden worden, en wor den de discussien hierover aeslotan, waar na wordt overgegaan tot de gratisver. loting, lste prijs G. Spiering; 2de prijs Jac. van Ballegocijen; 3de prijs M. Schaap; 1de prijs li. van .Heivoort5de prijs G. van Ballegocijen en Ode prijs A. van Dijk. De eerste prijs is niet aanwe zig, deze kan echter bij den Voorzitter der vereeniging gehaald worden. Terwijl niemand van de rondvraag gebruik maakt, sluit de plaatsvervangende Voorzitter de ze vergadering welke een zeer geanimeerd verlocp had. AALBURG. Dinsdag a.s. hoopt de heer Schoonderbeck uit Ermelo en Woensdag a.s. Ds. Bax uit Puttershoek in de Neet. Herv. Kerk alhier op te treden, tel. keus des avonds om lialf zeven. ALM KERK. J.l. Dinsdagmorgen reed een wagen van de autoousonderneming, „Onze Dienst" op den Uppelschendijk na. bij het fort Altena tegen een koe. Het béést hetwelk toebehoorde aan G. Pruijs- sen werd een poot stuk gereden, en moose worden afgemaakt. De autobus had geen schade. In deze gemeente doet zich thans een geval van typhus voor. Naar wij vernemen hoopt Ds. Hak man a.s. Woensdag 28 dezer, dankmir te houden voor 't gewas. s 's GRAVENMOER. In de alhier goh>u. den vergadering der Oranje vereeniging, die momenteel 226 leden telt, werd na voorlezing der notulen besloten, om man nelijke personen beven de 18 jaar van een gezin, waarvan het hoefd lid is, niet meer zonder entree tct vergaderingen of op feestterreinen tce te laten, tenzij zij zelf lid zijn. Een en ander zal in da statuten worden opgenomen. Voorts weid vocirloopig besloten om op 10 Januari a.s., verband met het alsdan uit te zen den radioprogramma, door middel van een nog te huren ontvangtoestel, ter eere van het feit, dat H. M. de Koningin- Moeder 50 jaar geleden in ons land kwam, de leden een gezellige avond i>3 bezorgen. Dit in verband met het int, omdat vele leden neg niet in het b-»zit zijn van een radiocntvangtoestel. Laatst genoemd besluit zal i_nget\vijfeld door vele leden worden toegejuicht. Daarna sluiting. In het gezin van W. C. Dekkers is de besmettelijke ziekte, het Roodvonk, uitgebroken. Dit is nu reeds het vierdï geval in korten tijd. Het bouwen van eani veestal aan de Vaart alhier, voor rekening van B. Rijken, is bij een onderhandsche aanbe steding opgedragen aan Th. Vissers. De tooneelvereeniging „Excelsior" alhier, is voornemens op 18 Decemb >r a.s. haar eerste winteruitvoering te ge ven. SLEEUWIJK. Zaterdagavond j.l. raak. te van het aakje van O. alhier, een zwaard los en sloeg het roer stuk. Een motor- schipper die de noodsignalen hoorde voer er met zijn schuit heen, doch zag de krib niet, die een eind in de Merwede steekt en voer er boven op. De motor is Woensdag j.l. door een lichter uit zijn benarde positie \eriost. Dezer dagen werden de eerst/3 proe ven genomen om levende paling per vlieg machine te vervoeren door de firma Wijn belt k Co alhier. De eerste zending be staande uit 200 K.G. levende paling, werd op 9 dezer des mergens om 11.15 uur uit Gorinchem verzenden naar Rot. t-erdam, waar een auto der Koninklijke Lucht vaart.Maatschappij gereed stond om de kisten direct naar Waalhaven te var. voeren, waar ze onmiddellijk in de voor Londen bestemde machine konden worden! geladen. Om ongeveer 3.15 uur arriveerde het vliegtuig te Croydon, waar de agent der firma Wijnbelt Co. mat een auto aan-? wezig was, om de paling naar zijn be^ stemming te vervoeren. Deze zending trok zoozeer de aandacht) in Engeland, dat alle. dagbladen Jaaip van melding hebben gemaakt. Naar wij vernemen ligt het niet int de bedoeling van genoemde firma zich' alleen tof liet vervoer van paling pex vliegtuig te bepalen. Zoodra het zalms seizoen aanvangt zal getracht worden dagelijks per K.L.M. te vervoeren, zoo-i dat de Hollandscbe zalm, welke des mor-; gens levend verpakt wordt, nog denzelff den avond in de voornaamste hotels en! restaurants tiei Londen, Parijs, Brussell en Berlijn geserveerd kan worden. WERKENDAM. Woensdagavond 7 uur. hoopt Ds. Overduin voor de Geref. Gas meente alhier op te treden. ZUILICHEM. Donderdagavond noopt Ds. Keek uit Heferen voer de Ned. Herv, gemeente alhier op te treden. ii i i - - In een eg gevallen. Ta Oirschot is hef 12-jarig zoontje van den landbouwer M. van Gerwen in een eg gevallen en aan de gevolgen overiedsn. Gestikt. Te Dokkum is een bejaarde arbeider van de firma Fokkens in de reef van zijn vaartuigje door kolendamp om het leven gekomen. Onweer. Te Stroobos (Fr.) is de bliksem ingesla-j gen in de woning van G. van der Zaag* die bijna geheel is verwoest. De vrouw en drie kinderen werden tegen den gronl geslagen, doch werden niet gedeerd. Brand is niet ontstaan. Etn kwart millioen gewetens geld. Bij den inspecteur der directe belass tingen tel Rotterdam is onder de Iets ters N. V. een bedrag van f 250.00Q onrr angen wegens ever vorige jaren fa weinig betaalde belastingen (geweten Sj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1