Plaatselijk Nieuws Handwandjes STERKE WAS YAN DE MAAS De Maas is te Roermond sedert Zater dagmiddag 12 uur tot Maandagochtend 8 nur 1.35 M. gewassen, terwijl van 8 12 nur Maandag de was nog 13 cM. bedroeg. In de omgeviog van Boermond staan uit gestrekte landerijen onder water. Te Schiedam zijn tengevolge van den hoogen waterstand twee huizen ingestort. O— O doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60 90 ct. PUROL HEUSDEN. Bij Kon. besluit van 17 Nov. j.l. is met ingang van 11 December benoemd tot Reserve eerste luitenant by het 2s Regiment Huzaren, de heer C. van Everdingen alhier, thans reserve 2e luitenant. Donderdag herdachten onder zeer vele blijken van belangstelling de echtelieden Poddewyn-Struijk den dag, waarop zij voor 40 jaren in het huwelijk traden. In den avond werd hun door de Heus- densche Fanfare een serenade gebracht, welke attertie op hoogen prijs werd gesteld. De verloting, ten bate der »Heus- densche Fanfare«, zal gehouden worden op a.s. Dinsdagavond in de benedenzaal van het café »De Gouden Leeuw*, vao den heer P. Verheij. By den damwedstrijd Zaterdagavond in 't Wapen vau Amsterdam alhier gespeeld tus3chen de vereeniging uit Sprang en V. D. alhier, waaraan van elke club 8 leden deel namen wist Sprang 6 partijen te winnen, .erwyl V. D. by slechts twee de meerdere bleek. De aanlegsteigers met de keeten staan geheel in het water. Door den storm en de vele regens liep de waard onder, waarop zich nog vee bevond, zoodat dit in der haast naar huis moest worden gehaald. Ook in vele weilanden binnendijks werd de toestand zoo, dat het vee het er eveneeos te kwaad kreeg. AMMERZODEN. Het programma van de eerste Bommelerwaardsche Radio-uit zending van en door Ammerzoden, in het R. K. Bondsgebouw aldaar, op 8 December 1928, aanvang 8 uur nam., luidt als volgt Medewerkers zyn Fanfare »St. Caeciliae, Directeur de heer P. J. G. Baselaar Mannenkoor «Oafening en Ontspanning*, Directeur de heer Joh. van BerkelDerde Orde Dameskoor »St. Rosa*, Directeur de heer J. Kattenbelt Mej. A. de Wit, sopraan de heer Jan van Hemert, sax jphoon sopranode heer Ant. van Duimen, saxophoon tenor de heer Hendr. M ?ors, saxophoon altduo de heeren Van Berkelde Raad, piston de heer H. de Loojjer, pianist. Sprekersde Z.Eerw. Pater Is. Trie nekeus 0. F. M., Pastoor de EdelAchtb. Heer Arnoud Herckenrath, Burgemeester. ALMKERK, Op 4 Dec. a.s. zal in het Gymnastieklokaal alhier de Herv. Jongel Vereen. »E6enHaezer« haar jaarfeest viereu. 20 Dec. a.s. zal, naar wij vernemen, Ds. Meyster van Rotterdam iD de Geref. Kerk optreden voor de Geref. Jong.vereen. «Samuel* alhier. Op de 2e jaarvergadering van de N.-Brabantsche en Limburgsche Bond voor Drankbestrijding, gehouden te Eindhoven, werd tot bestuurslid gekozen Ds. Hakman alhier. De Uniecollecte, gehouden ten bate voor de School met den Bjjbel bracht op f 11555. By den heer v. d. W. ontstond dezer dagen een begin van brand. Door spoedig ingrypen werd gelukkig erger voorkomen. BENEDENLANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat geregelde vraag, doch de prys is terugloopend. Zy worden verhan deld aan 69 a 70 cent per K.G. Voor export varkens 67 cent per K.G. Alles levend gewogen. CAPELLE. Wat men Zaterdag vreesde is werkelijkheid geworden. De buitenpolder tusschen de Capelsche en Labbegatsche havens is geheel overstroomd en zoodoende staat ook de weg naar het Capelsche veer blank. Voor de velen, die dagelijks van dezen weg gebruik maken, om het Lanc van Altena te bereiken of omgekeerd is dit een groot ongerief, wyl men nu ge dwongen is den weg over Heusden o Keizersveer te nemen. De Vrijhoevensche Buitenpolder staat eveneens blank. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 29 November a.s. des namiddags 3 uur. Agenda 1 Ingekomen stukken en mededeeiiogen. 2 Benoeming lid der Commissie van Schooltoezicht. 3 Benoeming lid Algemeen Burgerlijk Armbestuur. 4 Vaststelling kohier Zakelijke Bedrijfs belasting. Wijziging verordening Zakelyke Be drijfsbelasting. Begrooting 1929. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 29 Nov. a.s., voorm. half tien. Aan de orde Ingekomen stokken. Benoeming Hoofd der school te Eethen. Benoeming leden Borgerl. Armbestuur. Wyziging der begrooting voor 1928. Ruiling met de Provincie van den Kleiberg. 's GRAVENMOER. Op Maandag 3 December a.s., des avonds om half acht, zal in het café van C. S iels de algemeene edenvergadering plaats hebben van «Het Groene Krois* alhier. Aftredende bestuursleden zijnJ. J. Rujjter en S. Verlare. Naar aanleiding van een gedaan verzoek, om een rijwielpad te verkrygeo vanaf 's Gravenmoer richting Oosterhout, is vanwege de A.N.W.B. en de K.N.A.C. een schryven ontvangen by het gemeente bestuur, dat laogs genoemden weg aan weerszijden een rijwielpad zal worden aangelegd. Zeer zeker een mooie verbe tering. Op de gehouden jaarvergadering vao het Fanfarecorps «Euterpe* alhier, werden de aftredende bestuursleden met algemeene stemmen herkozen. Tengevolge der periodieke aftreding der heeren S. Verlare en P. Verhagen, als Ouderling en Diaken der Geref. Kerk zijn gekozen als Ouderling de heer J. Versteeg en als Diaken de heer J. Neder- veen. GEERTRUIDENBERG. Tengevolge van den storm is de gemeentedyk nabij de zwemkom alhier doorgeslagen. Het water van de Donge stroomde daardoor den Gaer- truidenbergschen polder binnen. In den spoordijk tusschen Geertruidenberg en Lage Zwaluwe is vervolgens op twee plaatsen een gat geslagen, tengevolge waar- ver het verkeer op dezen spoorweg gestremd is. De treinen gaan tot het station Geer truidenberg, waar de passagiers moeten overstappen in een trein die aan den over weg by den Madeschen weg staat. Die trein is slechts te bereiken over een nood brug, welke met behulp van biels is aan gelegd. Twee tramwagens, staande op een zijlijn van de tram GeertruidenbergOosterhout zijn geheel verzakt. De nieuwe weg Raamsdooksveer-Ooster hout staat onder water. Inmiddels is men aan den gang het gevaar zooveel mogelijk te keeren. De gaten in de dyken worden gestopt. Aan den dijk bij de zwemkom te Geertruidenberg heeft men van gemeentewege 100 man daar aan gezet. RAAMSDONKSVEER. Gedurende den nacht van Zondag op Maandag hielden wind en water hier leelijk huis. De woning van den heer Verschuren stortte in, doordat het zand er onder wegspoelde. Aan den Oosterhoutschen dijk staan alle woningen in het water, doordat de Boterpolder vol liep. De bewoners moesten hun huis verlaten. Donderdag zal alhier stemming ge houden worden voor drie leden van het Kiescollege, aftredend zijn de heeren G. A. v. Dongen, J. P. v. DongenTorman (reeds vertrokken) en M. de Rooy Azn. V^SLEEUWIJK. J.l. Maandagmorgen was het hooge water voor de veerboot een leelyke sta in den weg. Daar op den wal te Gorinchem ruim een voet water stond kon niet gevaren worden alvorens het water eenigzins was gevallen, zoodat niettegenstaande de drukke veemarkt, pas om 7 uur de eerste boot uit Gorcum kon vertrekken. SPRANG. Da storm van Vrydag op Zaterdagnacht heeft ook hier weer zijn sporen achter gelaten, pannen zyn afge waaid, rieten daken stuk, terwijl by zekere D. een laam van den achtergevel geheel er uit sloeg. Donderdagavond 7.30 uur zal de heer Ameliok, Sac. van het N.C.V. in de zaal van den Volksbond in openbare ver gadering behandelen het onderwerp «Het goed reebt van onzen bond.* J.l. Donderdagavond werd in de daarvoor 2 ingerichte localen van de Chr. Schooi een ouderavond gehouden. Het bet stuur had de leiding opgedragen aan he- Hoofd der School, de Heer A. Dees. Nadat de ouders van 7 7.30 uur in de gelegenheid waren het werk hunner kinderen te bezichtigen, werd om 7.30 uur deze goed bezochte samenkomst geopend met Psalmgezang. De voorzitter ias ver volgens een gedeelte van Jesaja 5. Naar aanleiding van dit schriftgedeelte hield Spr zyn openingsrede, hierbij de ouders wijzend op hare roeping in zake opvoeding van haar kinderen en sprak den wensch uit dat door deze vergadering den bond tusschen huis en school mocht versterkt worden. Na het zingen van Psalm 119 5 ver kreeg den onderwijzer P. Bjzemer het woord ter behandeling van zyn onderwerp «Huis en School*. Na behandeling van dit onderwerp werd door de onderwijzeressen, de dames van Os en de Vries een duet met orgelbege leiding gezongen «Naar mijn Heiland* Onder de pauze werd door de dienende dames een kop chocolade met koekjes uit gereikt en werden verschillende Chr. liederen gezongen. De heer H. Hooimeijer behandelde hierna het onderwerp «Het onderwijs in de Na tuurkennis op de Chr. School* Na een korte inleiding werden door Spr. ds nav. gedachten nader toegelicht. a. dat de Chr. School wijst op de natuur als schepping Gods. b. als liggende onder den vloek der zonde. c. Als bestemd voor een eeuwigheid. Na het zingen van enkele liederen, be handelde het Hoofd der School «De op voeding van den Verloren Zoon (Gelijkenis uit de gew. gesch.) Io dit leerzaam betoog schetste Spr. de hooding van den Vader io genoemde ge- lykenis vermeld, waarna de reed3 genoemde dames het duet «De Verloren Zoon* op voerden. Aan het slot sprak de heer Dees een woord van dank waarna ééa der oaders het bestuur en personeel dank bracht voor het organiseeren van dezen avond. Vervolgens richtte Spr. een woord van dank tot de met 1 Dec. vertrekkendeo onderwijzer, de heer Bezemer, voor het geen hij in het belang der Schoolkinderen gedurende zyn verblijf in Sprang gedaan had. De heer Bezemer antwoord met een woord van dank voor het gesprokene en nam deze gelegenheid te baat om ook van de ouders afscheid te nemen. Hierna volgt slaiting door den Voorzitter en gaat de heer Bizemer in dankgebed voor. SPRANG. Zaterdagavond kwam Patri moniums inkoopvereeniging ter bespreking harer belangen onder leiding van haar Voorz. io vergadering bijeen. Na op gebruikelijke wijze geopend te hebben, sprak spreker een kort openingswoord, waar hij de volle medewerking der leden inriep. Bracht vervolgens een woord van dank aan het adres van den vorigen voorzitter J. Vos Spuibroek voor de diensten de vereen, ge durende 2 jaren bewezen. De notulen der vorige vergedering werd na lezing vastgesteld. Thans verkreeg de Commissie tot het nazien der boeken van den penningm. het woord. Bij tnoude van W. Dalmaijer werd verslag uitgebracht. Behoudens een kleine opmerking kon de Commissie na een nauw keurig onderzoek de vergadering mede- deelen dat de boeken in orde waren be vonden en zij den penningmeester dank zegde voor den verrichtten arbeid. De Voorzitter deelt mede dat bij het bestuur bericht was ingekomen van den heer L v. d. Hamme dat hy als lid der vereen, bedankt had, waardoor een be stuursfunctie was opengevallen ook heeft dit aldus den Voorzitter de gevolgen dat een andere bode zal benoemd moeten worden. Naar aanleiding van deze mededeeling verzoekt den penningmeester opheldering van het feit dat zijn naam als ontrouw werd beklad. w De voorzitter opende hierover de bespre king. De gevolgen waren dat het besluit genomen werd staande de vergadering het gewezen bestuurslid L v. d. H. uit te noodigen op de vergadering zjjn bewerin gen uiteen te zetten, v. d. H. was direct bereid dit te doen; doch da resultaten van deze beweringen waren van dien aard, dat de vergadoring het vertrouwen in haren penningmeester rehabliteerde. Besloten werd een kleine gratificatie voor den arbeid door het bestuur te verrichten, toe te kennen. Na de verzending der convocatie was van J. v. d. Schans bericht ingekomen, dat ook hy niet langer de functie van secretaris kon vervullen. Vandaar 2 vaca tures. Bij stemming werden gekozen J. Molen graaf (seer.) en Jan Ophorst. Bsiden lieten zich de benoeming welgevallen. Aan het slot meende het lid A. v. d. Schans nog een ernstig woord van vermaan tot de vereeniging te moeten richten, wat door den voorzitter met een woord van dank werd beantwoord en hoopte dat dit woord door de leden zou worden ter harte genomen. Na een woord van dank voor de wel willende medewerking der leden en op welker medewerking spr. ook in het ver volg hoopte, sloot hij deze goed bezochte vergadering. ^WERKENDAM. Vrijdagavond is de parlevinker A. v. D., alhier, door den storm met den boot tegen de Kraaienest geslagen. De boot zonk onmiddellijk. Hij zelf wist nog op tijd den wal te bereiken. Tydens den storm van Zondag op Maandag is een baggermolen, gelegen op de Nieuwe Merwede alhier, volgeslagen en gezonken. Persoonlyke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Ia de kade nabij de Hoofdtanden is een gat geslagen, zoodat de polder achter de uitbreiding vol met water is komen te staan. Tengevolge van het week worden der grond zyn de huizen aan de uitbreiding aan het zakken gegaan. Maandag waren al eenige keukentjes niet meer te bewonen. Ook de Rshobothscbool is aan het ver zakken. Allerwege is veel schade aangericht. Io den Biesbosch zyo verschillende polders volgeloopen. Veel brandhout en hoepels zijn weggedreven. Zoo vernamen wij, dat van den heer Van Loon 3000 bossen band en van den heer Boger3 1600 bossen waren wegge dreven. De collecte in de Ger. Kerk ge houden tijdens het dankuur voor 't gewas, heeft ongeveer f 1400 opgebracht. WoeDsdag j.l. gaf de Zangvereen, »U. D. I.c in de Nutszaal haar eerste WiDteruitvoering. Door den Voorzitter, de heer Recourt, werd het openingswoord gesproken. Deze wees er op, dat de ver eeniging den laatsten tijd veel te kampen heeft gehad met het veranderen van leden, zoodat men van de zang niet die hooge eischen mocht stellen, welke men van de vereen, gewend was. Het programma werd vlot afgewerkt. De solozang van Mej. A. van Dortmond was schitterend. Een tooneelstuk werd opgevoerddit voldeed niet zoo uitstekend als andere jaren. Een geanimeerd bal sloot dezen avond. WAALWIJK. Tengevolge manden aan houdenden storm is het water o?er de kade van de haveo heengegaan, waardoor de polders blank zyn komen te staan, evenals de wegen. De communicatie tus schen het Land «an Heusden en Altena en de Langstraat is nu alleen nog maar mogelijk over de brug langs Heusden. WASPIK. Zondag j.l. maakte onze predikant Ds. E. H. Jonkers aan de ge meente bekend, dat Z.Eerw. een toezegging van beroep heeft ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Goudswaard. De opbrengt van den bloemjesdag, ten bate van «Herwonnen Levenskracht* bedroeg alhier f41,50. ZALTBOMMEL. Door Ged. Staten van Gelderland is bepaald, dat de herjjk der maten en gewichten in 1929 zal plaats hebben voor de gemeente Zaltbommel op 3, 4, 5 en 6 September, Hedel op 13 September, Ammerzoden op 16 en 17 September. Bij het gehouden examen van de Federatie van Nederlandsche Steno Leeraren «I. Pitmaner slaagden voor diploma steno grafie, snelheidsrecord, 30 woorden per minuut, mej. E. Joosten alhier; diploma machineschryven Folmers' tienvingerssys- teem, de heer O. D. Wanrooij alhier en mej. J. M. F. Aarts te Ammerzoden. Zij ontvingen hun opleiding aan de Pitman- school te 's-Bosch. Vragen op rechtskundig gebied Mijne naaste buren veroorzaken mij zeer veel last, doordat zij het straatvuil vlak soor myn deur vegen. De politie heeft hen reeds eenmaal gewaarschuwd, doch telkens doen zy dit weer. Io andere plaatsen mag dit niet bestaan, hier in Heusden wel? Wat kan ik doen om aan dezen overlast een einde te maken B. In ons stadje heeft iemand een mest hoop en wel op een wijze, die in strijd is met de voorschriften der politie-veror dening. Na kan hij daarvoor natuurlyk proces-verbaaJ brijgen, maar daarmede is de hinderljjke mesthoop nog niet weg, Is er ook een middel om den mesthoop weg te krijgen H. N. Eece handeling van Burgemeester en Wethouders werd door den Raad bij motie van orde afgekeurd. Welke gevolgen zyn daaraan nu verbonden H. v. D. i i Mag de Burgemeester bepalen, dat op publieke bals personen beneden 21 jaar niet mogen worden toegelaten H. v. D. DE LAMPEN OMLAAG. Fietsers, denkt er aan Met instemming nemen wij de volgende vermaning uit het Hbld. over Nu de avonden hmg zijn, gaan velen pas na het invallen van de duisternis naar huis vaD de plaatsen, waar zy hun dagtaak hebben vervuld. Zoo tusschen vyf en zes uur ook wat later nog is het op straat vol van fietsers. En de autobestuurders ergeren zich aan het verblindende licht, niet ten onrechte, want een goede fietslantaarn, die het licht recht naar voren uitstraalt, ver blindt inderdaad. En het nare daarbij is, dat zelfs de beste fistssr altijd een licht slingerende bewegiog maakt, zoodat de autobestuurder geheel in de war kan raken. Dat is gevaarljjk en het is niet noodig. Wanneer de fiester zijn lamp zoo plaatst, dat het licht niet recht vooruit, maar onder een hoek van 10 a 15 gr. op den weg valt, is er geen verblinding meer. Het tegenkomende verkeer ziet het licht dan toch voldoende en de fiester heeft het voordeel, dat op donkere wegen zijn lamp het pad verlicht, zoodat hy steenen en andere obstacles kan zien. Valt het en op het strand is cveral zeer ernstige schade aangericht. Daar de storm naar het Noordwesten is gedraaid schijnt h:t gevaar nog toe te nemen. De wandel- pier op het eiland is ondorgeloopan. —O— Roof en moordaanslag. Te Ulvenhout heeft in dsn nacht van Zaterdagdag op Zondag een brutale roof overval plaats gehad achter de boterfa. briek. Aan den weg van Chaam naar Ul venhout, woonde alleen in een huisje een oude man, Peter van den Burg ge- heeten. In genoemden nacht drongen 2 of 3 gemaskerde bandieten da woning van den man binnen. Met een ha.ri voorwerp sloegen zij hem neer en door zochten vervolgens het geheele huis. Waarschijnlijk hebben zij niets van hun gading gevonden. Daarna staken de ban dieten het huis in brand. De man is in zeer ernstigen toestand m;t vijf gaten in het hoofd en een wonde aan de liand en een verbrand been in liet St. Laurenti- usziekenliuis te Ginneken opgenomen. Da oude man is geheel overstuur en weet niet precies te vertellen wat er gab;uid is en of hij door twee of drie mannen is overvallen. Zijn toestand is niet di rect levensgevaarlijk. Het huisje is ge heel afgebrand en de politie stelt oen onderzoek in. Zigeuners. Tersterkte grensbewaking. De Zigeunerbenden, die sinds verschei dene dagen probeerden ender Baarle-Nas- sau en Zundert Nederland binnen te dringen, doch dcor de1 nauwkeurige grens, bewaking aan de NederlancLscbe zij de daarin niet slaagden, zijn thans weer aan het trekken gegaan. Zij probeerden bij Nieuw-Aloer en Putte over de grens te komen, deck overal is de grens af gezet. Volgens de- laatste berichten beginnen de in' Noord-België rondtrekkende Zi geuners zich weer tot een grooten troep te verzamelen bij Hoogstraten in Turn hout. Door detacheering van marechaussee en rijksveldwacht van elders, is onze grens bewaking belangrijk versterkt. De Culemborgsche meineedzaak. De Officier van Justilie en De Smalt? in liooger beroep. De Smale, die veroordeeld, werd in ie Culemborgsche meineedzaak tot twee en een half jaar gevangenisstraf, heeft h'er tegen appél aangeteekend. Ook de of ficier van justitie is in hooger beroep gegaan van de vonnissen tegen de Sma Ie en Jantina Smit. De laatste is, zoo als men weet, Dcndrdig j.l. v ijg >spr oken van clen haai- ten laste gelegden meineed. —O— Doodelijk jachtongeluk. Zaterdag is te Zoutkamp de arbeider U. Huizinga, uit Hauwerzijl, door een noodlottig schot uit liet jachtgeweer van J. Klunder, terwijl d&ze bezig was hec wapen te ledigen, doodelijk getroffen. Overreden. Zaterdagmiddag is op den Arnhemscheii Straatweg te Apeldoorn, een zekere J. Toet, verpleegd in de stichting Het Hoo- gelaad te Beekbergen, door een auto over. reden. De borstkas vva,s ingedrukt en verschillende ribben waren gebroken. De toestand van dan man is hopeloos. De joc'rzaak van het ongeluk is aan hein zelf te wijten. Drie personen verdronken. Nabij Nieuweschans zijn Zaterdag ten gevolge van een ongeval mat een wagen twee vtrouwen en een man in een diepe kolk geraakt en verdronken. Brand te Oegstgeest. Op 't terrein der inrichting voor zwak zinnigen. Zondagmiddag brak brand uit in een teekenloods, in gebruik van oen architect, onder wiens leiding een bouwwerk wordt uitgevoerd, op het. terrein van de in richtingen voor zwakzinnigen en jeugdige idioten. Voorgeest en Endegeest te Oegst- gr-fiSt. Do loods, die spoedig geheel in brand stond, had een oppervlakte van ongeveer 10 bij 15 meter. Met twee stra len van het gesticht Endegeest werd de brand gebluscht. De motorspuiten uit Leiden en Oegstgeest, die op het eer ste alarm met groot materiaal waren uit gerukt behoefden bij aankomst geen dienst meer te doen. De oorzaak van den brand is tot dusver onbekend. Men vermoedt echter dat een der verpleegden in de nabijheid van de loods vuur heeft gebruikt. Op een der dagen van de vorig week is in den vroegen morgen op het Oude Maasje het' schip van den schip p-'r S. uit Raamsdonksveer aangevaren en gezonken. De bemanning bestaande uit drie personen, wist zich te redden door in den mast te klimmen, uit welke b narde positie zij geruimen tijd later ver lost werd dcor een passeerend schip Naar men ons mededeelt is de boot, diï de aanvarig teweeg bracht, na het onge val dadelijk doorgevaren. Van de 5 benoemingen, welke mej. II. C. Brenkman ontving, heeft- ze die ais onderwijzeres te Giessendam aangenomen, ja-lwj&ajr zij 1 Dec. e.k. in functie zal treden. J.L Donderdag hield de Ned. Herv. Kna.penvereeniging „Samuel'' in de consi storiekamer der Ned. Herv. Kerk alhier onder leiding van Ds. A. v. Willigen haar derde jaarvergadering, welke door tal van ouders en andere belangstellenden werd bijgewoond. Behaive de gewone huishoudelijke zaken werden door ver schillende leden voordrachten of inlei dingen gehouden, welke door de aan wezigen met de meeste belangstelling gevolg d werden. Door Ds. H. v. Eist te Reeuwijk is vooir het op hem uitgebracht beroep naalr de Ned. Herv. gem. a.d. Loonsch in dijk bedankt. Tot onderwijzer aan de te Waspik gegeven wordende tuinbenweursus is be noemd de heer A. v. Oversteeg, hoofd der O. L. school a. d. Loonschendijk. Bij de j.l. Zondag gehouden kerke- raadsverkiezing in de Geref. kerk alhier werden tot ouderlingen gekozen de hoe ren K. Alblas en H. Kerst en tot diake nen de heeren J. v. Wijlen en B. v. l'elt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2