Binnenland Ingezonden Plaatselijk Nieuws Wi rrfc er handen Wi niervoe-lien Schra!e Li ppen Ruwe Huid epidemie vergeleketa. kan worden met dié van 1918, doch. niet zulke ernstig1? gevol gen heeft. De epidemie grijpt zoo -nel om zich heen, dat het departement voor Gezondheidsdienst ?n spie iade commissie heeft benoemd cm het publiek voor te lichten, hoe de epidemie te bestrijd :n Men schat het aantal aangetaste perso nen in het land op 300.000. Aardschok te Aken. Donderdagavond ongeveer half negen (werd te Aken een lichte aardschok "ge. voeld, die ongeveer 5 soconden aanhield en vergezeld ging door ren onieraardsch gerommel. In het A cord en der stal was de schok sterker merkbaar; de huizen beefden en schilderijen en meubelen schudden heen en weer. Ook te Keulen werd - om dezen tijd een lichte schok gevoeld. Doos 30- 60-90ct.Tube SOct.B" Apoth en Drogisten =>wac»=rvs>«. Laffe wraakneming Aneta meldt uit .Menado, dat een vier. jarig meisje door een bendy is aange reden, waardoor het zware hoofdwonden t heeft opgeloopen. Een uur later is het 1 kind aan de gevolgen bezweken. De koetsier heeft verklaard het meisje opzettelijk te hebben aangereden uit wraak tegen den vader, die hem vijanlig gezind was Franscli vliegtuig verbrand. Twee passagiers omgekomen. Uit Barcelona wordt gemeld, dat n>t Franscke postvliegtuig, dat de mail van Zuid-Amerika naar Frankrijk zou over brengen, op het traject van Barcelona naar Berpignan in brand is geraakt. On- geveeir 100 K.G. post is verbrand. Ter. wijl de twee reizigers, die zich in het vliegtuig bevonden, om het leven kwa men, is de piloot er levend afgekomm Filmexpeditie verongelukt. Uit Groanvi (Noord Kaukasus) wordt gemeld, dat een filmexpeditie, bestaande uit den operateur, zijn. assistent on 7 metgezellen, die in de Noordelijken Kau kasus filmopnamen wilde verrichten, van een bergpad in een atgroni ïs gestort Alle 9 personen kwamen cm het leven Van een kerktoren gevallen Op den feestdag van O. L. Vrouw van Guadeloupe, de patrones van Mexico, is een jonge man in het stadje San Angel den kerktoren ingeklommenhij begon in een vlaag van godsdienstwaanzin de torenklok te luiden en viel daarna van ide balustrade omlaag. Hij was op slag dood. Meisjes door bandieten ontvoerd Uit Mexico City wordt gemeld, dat tij. üens een bioscoopvoorstelling te Jilo- tepec aan het Chapala-meer 22 jonge meisjes door een bende van ongeveer 70 bandieten zijn ontvoerd, die haar mee namen naar het gebergte. Regeeringstroe. pen zijn gezonden om de bandieten te achtervolgen. o ■Winter in Spanje. Volgens berichten uit Madrid heerscht in heel Spanje een hevige koude. In verschillende dealen van het land is veel sneeuw gevallen. Chineesch stoomschip vergaan. Bij de Koerileneilandan is liet Chinee, sohe s.s. „Sarornarc" met 31 koppen be mand tijdens een hevigen storm gezon ken. Bergstortingen in de Abruzzen Tengevolge van den hevigen regenval van de laatste weken, hebben zich iu de 'Abruzzen eenige bergstortingen vcorge- Idaan. Geweldige rotsmassa's kwamen in het Sangro-dal neer ten! ongeveer 10 hui. zen van het dorpje Villa Santa Maria Werden geraakt, terwijl een huis geheel werd bedolven, waarbij een kind werd gedoGd en de ouders zwaar werden ge wond. Ook andere dorpsbewoners liepen ernstige verwondingen op. Rotsen, die op heit punt staan, omlaag, te storten, bedrei gen de nog onbeschadigde huizen. o— Ilun 5 kinderen tegelijk verloren In Bratwin (district Schwetz) is een (ontzettend ongeluk gebeurd. Op oen boer derij waar de boer met zijn vrouw aan het melken waren, waren de 5 kinde ren, alle 5 a 7 jaar oud, in de woning alleen achter gebleven. Door nog niet opgehelderde oorzaak vormde zich ko lendamp in het fornuis, waardoor de kinderen stikten. Toen de ouders terug kwamen, vonden zij de deur van binnen gesloten en zij moesten een venster in slaan om in liet vertrek te kernen In middels wij,ren alle kinderen reeds door (verstikking gedood. Platboomd vaartuig omgeslagen. In Brandenburg is op de Beetzsee een scheepsongeval gebeurd, waarbij 2 per. sonen zijn verdronken. Een platte schuit, die door een motorboot werd getrokken, sloeg n.l. door aanvaring om, waardoor de 6 opvarenden in het water vielen Op dat oogenblik heerscht? 'er een dichte sneeuwstorm, die het niet mogelijk heeft gemaakt allen te redden. Twee- pers e- mc-n verdronken. Felle fabrieksbrand bij Carp te Hel mond. Zondag heeft te Helmcni een geweldige brand gewoed, die het oudste en lev ens het grootste fabrieksgebouw van A J. Carp's Garenfabrieken, gelegen aan den Kanaaldijk, heeft verwoest. Omstreeks haiftien in den ochtend werd de brand door den portier van de fabriek ontdekt Vermoedelijk is het vuur ontstaan iu de zakdoekmakerij. Het vuur greep zeer snel om zich heen en hoewel de Helmondsche moterbrandspuit spoedig ter plaatse was, liet het zich al direct aanzien, dat de ze alleen liet vuur niet meester kon wor den. Derhalve werd de hulp ingereepyi van de Eindhovensche branaweer en bin nen korten tijd was ook de motorbrani- jspuit uit Eindhoven ter plaatse. Het vuur had zich intusschen door de geheele fabriek verspreid en ook de kanto. ren, die in hetzelfde gebouw zijn onder] gebracht werden aangetast. Aan behoud van het gebouw viel dan ook niet meer te denken. De geheele fabriek werd verwoest. Van liet drie verdiepingen hoe ge gebouw is niet veel meer dan een puinhoop overge bleven. De brandweer kon niet veel méér doen dan maatregelen nemen om uit breiding van den Lrand naar andere g e. bouwen te voorkomen. Docr dezen brand zullen ongeveer zes honderd arbeiders werkloos worden. Het tweede, kleinere fabrieksgebouw van Carp's Garenfabrieken, dat op ongeveer G00 meter /afstand staat, bleef gespaard o M aarscliu wing. De Commissaris van Politie te 's-fler- togenbcsch geeft in overweging aan een ieder die handelsrelaties wensc.lit aan te gaan met de ondernemingen 1. Corona Match Company". 2. ,,Hollandsche Horloge Import Han del" of 3. Verkoopkantoor voor Industrieels Producten". dit laatste aanvankelijk gevestigd Juli ana van Stolberglaan no 86, thans Nas sau van Dillenburgstraat n> 38, allen te Den Haag, zich tevoren tot hst in winnen van inlichtingen tot, hem te wen den. Een Nederlander te Parijs vermoorl Men meldt uit Parijs de ,.N. R. Ct.": De bejaarde Nederlandsche rentenier Goldsmith, die al lang te Parijs woonde, Is in zijn woning vermoord. Met het Ne derlandsche ver eenigings leven bemeeiié hij zich niet of nauwelijks Been afgekneld. Bij liet neerlaten van de hef brug over j&e nieuwe haven te Deventer geraakié het achtjarige dochtertje van den arbei der G. Lindt met haar beentje tusschen de brug, en heb vlak, waarop de brug rust, tengevolge waarvan het been geheel Werd afgekneld. Het kind moest onmid. dellijk naar het ziekenhuis worden ver. ,voe>rd. —«-O 'Heete thee gedronken. Te "Woudenberd .drenk een drie-jarig kindje een kopje lieete thee. Binnen éé- nige minuten overleed de kleine onder dé hevigste pijnen. Legaten. De Meesinrichting Neerbosch ontving ten legaat van een ingezetene uit Bréu- kelen groot f34.828 en een uit Amster dam groot f 5000. Jurgens verlaat Oss. ,,De Geld." schrijft Heeft de gemeente Oss tot nog toe de hoep gekoesterd, dat de firma Jurgens Oss niet zou verlaten, thans kan worden medegedeeld, dat einde Maart 192-9 de fabriek aldaar zal worden stopgezet. Alweer een A. T. O.-dienst stopgezet. De A. T. 0. heeft den autobusdienst Gorincliem—Papendrecht en omgekeerd gestaakt. Belasting betalen op postkantoren. De minister van financiën heeft 12 dezer bij de behandeling van de begroo ting in de Tweede Kamer den post ver goeding voor de postbetalingen" terug genomen. De terzake benoodigde geilen zullen thans bij suppletoire begroeting worden aangevraagd. In verband hiermede kan de algem.ee. ne openstelling deir pest kant-oren voor belastingbetaling op 1 Januari a.s. niet doorgaan en wordt deze voorloopïg op geschort. o - De moord op den Uilenberg te 's Her. togenbosch. Donderdag stonl voor' de rechtbank te Den Bosch terecht de arbeider N D„ be klaagd in den nacht van 19 op 20 Oct op den Uilenberg aldaar E. Thijssen op. zettelijk van het leven te hebben beroofd, door hem met een mes te steken De eisch is 7 jaar gevangienisstraf O Veirdronken. Te Barsingeriiorn is de onlangs benoem de gemeentesecretaris en ontvanger, dé lieer Dubbelman, mat zijn auto in de die. pe vaart langs het dorp gereden, waar schijnlijk als gevolg van da gladheid. De auto geraakte geheel onder water en de heer Dubbelman werd er docd uitgehaald Door een stoomtram gegrepen. Te Zundert werd de slagersknecht A. Kuvpers uit Loijhout (B.) door de stoom tram aangereden. De man is in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Gedood. De 12-jarige A. van L. te Ililvaren- beek, die begin vorige week door een vrachtauto werd overreden, is aan de be komen verwondingen overreden. o Een ongelukkige val. Te Kruiningen is een dertienjarige jon. gen bij het spelen in de sneeuw govulen op een paaltje. Klagende ever pijn in den rug werd de jongen thuis gebracht, waar liij binnen een uur aan de gevelgen overleed. Ernstige val. Huisgenooten vonden den 56-jarigen lir P. v. Aart, bewusteloos onder aan de trap zijner woning,aan den Haagdijk te Breda. De man di ewaarschijnlijk van de trap is gevallen, bleek een kleine hoofd wonde te hebben bikomen en op den grond lag een greote plas bloed. Di rect werd geneeskundige en geestélijké hulp ontboden. De man gaf echter, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen een uur later den geest. —O Naar Aneta uit Modjckerto meldt, heeft Zaterdagmiddag leen windhoos te Pios- so twee tabaksschuren vernield. De scha. de bedraagt ruim f 10.000. Vele woningen zijn beschadigd. 17 Per sonen zijn gewond, waarvan 2 zwaar. Een visscher, die aan den kant van de kali zat, werd 300 M. meegevoerd. Hij was op slag dood. De totale schade is nog niet bekend. Openbare vergadering van den Raar der gemeente DUSSEN, op Zaterdag 15 December 1928 des voermiddags 10 uuk. Voorzitter J. J. H. Snijders, Burge meester. Afwezig Wethouder, J. van Steen, eu het lid Ant. Berm. Voorzitter leest de notulen der vorige vergadering welke onveranderd woriea vastgesteld. v. d. Koppel. Vorige vergadering is er besloten, dat G. van Delft uit Willem stad niet geholpen kon worden daar hij dan eerst 2 jaar hier in de gemeente woonachtig moest zijn. doch er zijn er zocveel die in dergelijke huisjes wonen die hier geen twee jaar woonachtig eva- ren. Smink, zegt dat dit uitgaat van ae stichting van landarbeiders en licht dit verder toe alsook de S oorzitter. Ingekomen stukken Een schrijven van den Heer P. A. Michaël, Hoofd der O. L. school wijk A. houdende mededeeling dat hij mee ingang van 1 Januari a s. zijne werk zaamheden hoopt te lier vatten. Een verzoek van A. Verhoeven Pza A 48 te Dussen waarin hij verzoekt ver goeding van veergelden, daar 3 zijner zoons naar Geeïtruidenberg moeten om les te halen, daar er hiervoor in deze ge meente geen gelegenheid is, én zé dan geregeld over het Keizersveer moétón waarvoor liij per week f 1.44 moet be talen. Voorzitter zegt dat dit moeilijk is om aan te beginnen daar dan het eina neg niet bekend is, en. zegt dat de kosten voor dergelijke vergoedingen b.v. voor groote afstanden van scholen toch al zoo hoog is. Hierop wordt afwijzend beschikt. Voor kennisgeving wordt aangenomen de re kening en begrooting Warenkeurmgs- dienst. De rekening luid f63703.95 en de be. grooting f 59997.89. Een schrijven van inwoners te Ilank dat door den watersnood wederom vele personen zijn geteisterd en verzoeken inér- in o.a. een kade te verheugen in den Z. H. polder waarna zij a,. h. w. voor goed van het water bevrijd zullen zijn enz. i Voorzitter. Ik heb dit verzoek nu m den Raad gebracht omdat ik clit niets onbillijks vind, wat ze vragen doch ze moeten .eerst maar .eens den gewonen weg volgen en alvorens .een verzoek tot ons te richten eerst eens een request indienen bij het thuisbehoorend Polder bestuur, wat dan naar ik meen ook niet onbillijk zal zijn cm hierin tegemoet te komen. Het hoort niet eens tot da com petentie van den Raad thuis, 't ls geen gemeentegrond. Ik zcu er zelf ook voor zijn, maar nogmaals eerst het Polder bestuur alvorens bij den Raad te komen Ze mogen echter gerust met hun vraag te voorschijn komen. Smink. Ik denk dat het gemeentebe stuur meer invloed zal hebben. Voorzitter, zegt dat eerst het Polder bestuur dient gekend te worden alvorens bij de gemeente te komen. v. d. Koppel. Het gemeentebestuur heeft niets met dien polder te maken, dat is een tweede. Smink. Wij moeten als vertegenwoor digers voor de menschen van Ilank opko men dat is onzen plicht Herman. Die menschen welke schade hebben geleden willen aan L vragen ze te helpen. Voorzitter. Ik ben er voor die men. scben te helpen, alsook de Wethouders, doch ze moeten den weg volgen zoo 't hoort, eerst bijl 't Polderbestuur vragen B. en W. zijn er echter ten zeerste voor om te helpen. Smink. Als vertegenwoordigers van Ilank mogen ze gerust vragen om te hel pen. Voorzitter. Je kunt dit niet vergelijken met een particulier geval. We zullen hei pen, doch ze moeten eerst 't Polderbe stuur vragen. Na nog eenige bespreking hieromtrent wordt overgegaan tot het benoemen van een tijdelijk Wethouder, wegens ziekte v. den heer J. van Steen. Tot stemopne- mers worden benoemd T. v. d. Pluijm en Joh. van Balkom. De Heer G. v. d. Koppel bekwam 6 stemmen terwijl er drie werden uitge bracht op den Heer J. van Balkom, zoo. dat de heer G. v. d. Koppel werd geks. zen. Na aanneming wenscht de Voorzitter den Keer v. d. Koppel geluk, alsook Te gemeente en spreekt de hoopt uit dat hij prettig met den heer v, d. Koppel zal kunnen samenwerken. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemankt waarna de vergadering wordt gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Zeer Geachte Redactie, Wil U onderstaande een plaatsje in uw geacht blad geven Van bevriende zijde wordt mijn aandacht gevestigd op een zin in het verslag der raadsvergadering van 's Gravenmoer, voor komende in Uw blad van 12 dezer, luidende: ^Verder was nog een hoogst eigenaardig schrijven ingekomen van het College van B. en W. van Werkendam, ^waarin B. en W. van 's Gravenmoer van niets minder dan diefstal worden beschuldigd naar aan leiding van een volkomen juiste en recht matige eisch vao 's Gravenmoer tot terug betaling van schoolgelden. De inhoud van dit schrijven is wel zoo onparlementair dat het ongelooflijk schijnt, dat zoo'n epistel door het hoofd eener Gemeente wordt onderteekend, Wie goed leest, merkt terstond op, dat de Verslaggever (want deze is aan het woord en niet de raad), hier vonnis velt over de Gemeente 's Gravenmoer. Immers hjj spreekt van een rechtmatige eisch tot terugbetaling van schoolgeldec, en die eisch ging uit van Werkendam, niet vao 's Gravenmoer, omdat die schoolgelden van Werkend8msche leerlingen waren geïnd door '8 Gravenmoer. Werkendam wil ver goeden de volle kostprijs van het onder wijs. Als dus in den vorm van schoolgeld een deel dier kosten is betaald, vraagt zij aan 's Gravenmoer om dat deel in minde ring te brengen. Dit laatste nu heefi 's Gravenmoer geweigerd, tot onze bevreem ding. Want de verrekening van het ont vangen schoolgeld met de kostprijs van het onderwijs voor den leerling der buiten gemeente is de bedoeling en geest vaD de Wet volgens de interpretatie van den Minister van Onderwijs. Zjj is ook een eisch van moreel recht in zijn meest een voudige vorm. Want om van eeD inge slopen redactie-fout in art. 104 der Ooder- wyswet gebruik te maken om de volle kostprys van bet onderwys aan een buiten leerling van Werkendam te eischeD, en tevens het van dien leerling ontvangen schoolgeld in eigen kas te storten, is door ons toe-eigenen van gelden genoemd, waar tegen zelfs de Hooge Raad niets kan doen. Immers, zoo werd aan het Bestuur van 's Gravenmoer geschreven, U kan geen enkele moreele grond noemeD, waarom eerst de buitengemeente de volle kostprys per leerling betaalt, en dan bovendien de schoolgelden van die buitenleerlingen in Uw Gemeentekas vloeien. Dit is stelen, en of er nu al tien arresten van den Hoogen Raad waren, welke beslisten dat die dief stal, op een ongelukkig geredigeerd wets artikel gegrond, niet te beletten is, en bij (ia zulk een geding moetende beslisseo), de partij welke het zedelijk recht aan haar kant had in het ongelijk moest stellen, toch moet de overheid blijven handhaven: »Gij zult niet stelen.Wij spraken in dien brief de hoop uit dat 's Gravenmoer ons moreel standpunt zou deelen, en deelden nog mede, dat Werkendam meer dan twee-honderd-veertig leerlingen uit de buitengemeenten op haar eigen scholen had ingeschreven, maar er niet aan dacht, om zich met het goed eens anders te verrijken. Dan zou zij veel liever de geïnde school gelden aan de betrokken verzorgers terug geven. Het ging dus niet om die enkele »knikker« van 'sGravenmoer. (Totaal één gulden 90 cent.) Mijn vermoeden is dat de Raad van 's Gravenmoer zich niet aan dit moreel recht geërgerd heeft. Ik zag toch in dat verslag, dat zijn vergadering met Gebed geopend en gesloten wordt, zoodat inder daad het Goddelijk gebod»Gij zult niet stelenc, voor bem als Overheid meer gezag heeft dan tien of honderd Arresten van den Hoogen Raad, De beslissing van den Raad wordt dan ook door den verslaggever niet geroeid. Ik twijfel niet, of zij zal mij gelyk geven. Een buitenstaander mag de aanhaling van het 8e gebod onparlementair noemen, wij houden er van om zulke zaken te noemen, zooals de Schrift dat doet. Hoogachtend, Uw dw. dnr. W. BEUKENKAMP, Burgemeester van Werkendam. NASCHRIFT "van den verslaggever te 's Gravenmoer. Wanneer een gemeente op haar byzondere scholen leerlingen heeft, die uit andere gemeenten afkomstig zijn, heeft eerstge noemde gemeente, van de gemeenten waarin die kinderen woonachtig zijn, aanspraak op een uitkeering in de exploitatiekosten. (Art. 401 der L. 0. wet '20). Nu zegt het 4e lid van dit artikel dat de aanspraak op de uitkeering vervalt, indien deze minder bedraagt dan de schoolgelden over het voorafgaande jaar verschuldigd. Dus alleen in dit geval vervalt de uitkeering is de uitkeering hooger dan heeft de gemeente recht op de volledige uitkeering. Omtrent dit punt bestond veel meenigsverscbil. De kwestie werd echter opgelost bij arrest van den Hoogen Raad van 1 Juni j.l., welk arrest zich aan de Ietter der wet hield, dus aanspraak op volledige uitkeering, inge val de schoolgelden lager zyn. Zijn ze hooger dan ontvangt men niets. Dienover eenkomstig passen nu, voor zoover bekend, in het vervolg alle gemeenten deze wette lijke bepaling toe. Alleen Werkendam schijnt van uitzonderingen te hoaden, en beroept zich daarbij notabene nog op de H. Schrift. De brief waarbij Werkendam zijn meening verkondigt is met recht on parlementair en beleedigend. Immers een verwijt dat men steelt, wanneer men de wet toepast, is onbehoorlijk en een grove beleediging. Eo wat dunkt U van een uitdrukking in een officieel schrijven, »dat het niet gaat om enkele knikkers.c De uitkeering wordt met knikkers verge leken. Dat men zich op de H. Schrift beroept, is nog wel het toppunt van alles. Weet men bij het gemeentebestuur van Werkendam wel wat dat inhoud Dat houdt in, dat men zich aan de door de overheid gegeven wetten enz. heeft te onderwerpen, dat men die heeft uit te voeren en te handhaven. Het gaat niet aan, om wanneer men zich met de wet niet kan vereenigen, maar te zeggen de bedoeling is zoo en wij meenen dat het zoo moet zijn, dus passen wy de wet zoo toe. Waar moet het heen, wan- oeer een ieder op zyn eigen houtje da wet aaat uitleggen, verklaren en toepassen Van een arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden trekt men zich in Wer- kandan niets aan, zelfs niet al waren er tien van die arresten schrijven ze. Ia Werkendam nemen ze de schrift tot uit- gangspunt, welnu, laten ze Hat in daden toonen en de rechtmatig aan 's Gravemoer toekomende gelden aan die gemeente over maken, ook al is het bedrag gering en zich niet met allerlei drogredenen van de zaak afmaken. Het gaat hier om het recht de juiste toepassing der wet. De gemeente 's Gravemoer is trouwens van plan om het geschil met Werkendam aan het oordeel van Gedeputeerde Staten te onderwerpen. De hierover verzonden en ontvangen brieven en verdere stukken die op de zaak betrek king hebben, zullen aan Gedeputeerde Staten ter kennisneming worden overgelegd opdat ook dit College kennis zal kunnen nemen van de wyze van handelen van de gemeente Werkendam. HEUSDEN. De Kerstfeestviering der kinderen van de Ned. Herv. Zondagschool zal gehouden worden 2e Kerstdag, des avonds 6 uur in de kerk die der Geref. Zondagschool Maandagavond half zeven in de Geref. Kerk en voor de kinderen der Prot. Bewaarschool a.s. Vrijdagmiddag 4 uur. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is herbenoemd de heer A. J. v. d. Kolk. ALMKERK. Op 1 Jan. a.s. hoopt d? hoer M. Bos alhier dan dag te herdenken dat hij veer 25 jaren werd bem>emT als machinist v. d. polders Uitwijk en Rijs wijk. Op de j.l. vergadering v. d. Cen trale proeftuin van Gorincliem *en om streken, werd tot Bestuurslid gekozen den heer P. Bergmeijer burgemeestér aL hier. Dezer dagen werd bij den heer A. v. M\ alhier, een aalfuik entvreemd naar wij vernemen wordt door de Gem. po litie een onderzoek ingesteld. ANDEL. Op den tweeden Kerstdag a.s. zal Andels Faofarecorpsc een open bare uitvoering geven in de v.m. openbare school. Door het gunstig bekendstaande gezelschap Muller uit Gorinchem zat mede werking worden verleend. De ijsclub »Andel Vooruit« hield Donderdagavond j.l. in de voormalige openb. school haar ledenvergadering. Besloten werd in verband met eventueele ongevallen op de banen tot aankoop van een richter over te gaan en indien de vorst aanhoudt de banen ten spoedigste te openen. De uitslag van de gratis verloting was als volgtle prys, konijn, T. van Tilburg 2? prijs, fietslantaarn, G. Krielaart L z. 3e prys, kistje sigaren, Jac. de Cloe4e prijs, zaklantaarn, A. Kamerman. Er waren 33 leden aanwezig. BRAKEL. Ds. J. de Visser, Ned. Herv. predikant te Middelburg, herdacht zijn 25-jarige werkzaamheid in gme*-mid? ge meente. De jubilaris, di'? 8 April 1894 zijn ambt alhier heeft aanvaard, hm ft achtereenvolgens gestaan te Leerdam en. Makkum. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens blijft goede vraag bestaan. Men besteedt thans 73 ct. per K.G. Voor export varkens 67 cent per K.G. alles levend gewicht. CAPELLE. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse is herkozen de heer G. Koeuen en gekozen de heer G. v. d. Schans en tot diaken zijn her kozen de heeren J. de Groot en J. v. Pelt Mzn. De tydens de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte voor de Generale kas heeft opge bracht f 52.90. De heer J. C. van Os is gekozen als notabel der Ned. Herv. Gem. a. d. Loonscbendijk. De heer A. Paans heeft zijne be noeming als diaken der Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk aangenomen, terwijl de heer J. v. d. Schans als zoodanig beeft bedankt. A.s. Donderdag des avonds 6 uur hopen de kinderen der Chr. Zondagsschool a.d. Loonschendijk het Kerstfeest te vieren in de Ned. Herv. Kerk aldaar. De leiding voor dezen avond zal berusten bij den heer M. J. Juarsma. De heer C. de Dank is gekozen tot diaken der Geref. Kerk alhier. CAPELLE. M'oensdagavcnd hield de af- deeling Sprang-Capelle "m omstreken van Volksonderwijs onder leiding van den hr, E. Colet in de zaal van den he?r L. F. van Dongen een algem?ene ledenvrga^ dering. Ongeveer 7 uur opmde de voor zitter deze bijeenkomst en heette dé aan wezigen welkom, waar na door hem als afgevaardigde 'der afdeeling, verslag werd uitgebracht omtrent het verhandelde tij dens de op 6 en 7 October 1.1. te Am sterdam gehouden algemeens vergadering van Volksonderwijs. In aansluiting op deze vergadering werd, nadat even gepau zeerd was en in welken tijd de zaal ge heel bezet raakte, door de tooneeiver- eeniging, gevormd door eenige leden der afdeeling, onder groote belangstelling van de leden en geintroducserisn, opgevoérd ,,Het Generaalsvrouwtje" blijspel in vier bedrijven door Henri 't Sas. Het voor dillettanten niet gemakkelijke werk, werd zeer goed uitgevoerd en de diverse rol len bleken in goed? handen te berusten Een welverdiend applaus na ieder be drijf bewees overduidelijk, dat het spel de goedkeuring der aanwezigen kon weg*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2