LETTERS ARTIKELEN met de a.s. Feestdagen rt netjes en degelijk gekleed gaan Ulster, Winterjas, Jekker of Costume SPECIALE AANBIEDINGEN. EXTRA LAGE PRIJZEN. Plaatselijk Nieuws Bekendmaking. RAVENSWAAYs Sflll KOOPT DAN UW GEMAAKt of OP MAAT in onze bekende Kledingmagazijnen. Het beste adres voor zwarte Ge legenheidskleding naar Maat, voor Huwelijk-, Rouw-, Belijdenis-, Avondkleeding en Ambtskleeding. De oudste en meest gezochte Kledingmagazijnen te GORINCHEM. schreven personen, die geboren zijn io 1910. Voor de aaogifte ter ioschryviog zal io het bijzonder gelegenheid worden gegeven 'er gemeerde-secretarie op VRIIDAG 4 JANUARI 1929, des voormiddags van 91/» tot 10y, uur. H e u s d e n, 18 December 1928. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. BÜ BAHLMASX Goriachem zijn bijzondere koopjes te verkrijgen in Dames confectie en Hoeden. De Burgemeester van Heasden maakt bekend, dat in Januari a. s. voor den dienstplicht moeten worden inge- HEUSDEN. .XDoor ongesteldheid der lin kerhand van Mej. Hansen, tengevol ge van de gladheid van j.l. Maandag, zal het Kerstfeest voor ae leerlingen der Zondagsschool „Laat de Kinder- kens tot Mij komen'' over eenige we ken gehouden worden. Onze oud-stadgenoot, de Wel- Ed. Heer G. A. D. van Andel, slaag de aan de Universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen Indiologie. Dinsdagavond werd in betver- eenigingsgebouw een vergadering ge houden van den R. K. Middenstands bond. De opkomst was zeer matig. De hoogeerw. heer Deken Wouters opende de vergadering met den Chr. groet en riep 't welkom inzonderheid toe aan den heer G. Röling uit den Bosch, afgevaardigde van den R. K. Dioc. Middenstandsbond. De heer Rö ling hield hierna een keurige rede wat er o.a. met organisatie te berei ken is. Spr. schetste de cultureele godsdienstige beteekenis van den Middenstand. Spr. oogstte een dank baar applaus, tevens vestigde hij de aandacht op de a.s. verkiezingen en beval ieder middenstander het lidmaat schap der kiesvereeniging met kracht aan. De hoogeerw. heer Deken dank te den geachte spr. met zijn hoogst nuttige en leerzame lezing. Na ver schillende vragen welke beantwoord werden, werd, nadat nog een tweetal leden zich hadden opgegeven, beslo ten 8 Januari 1929 een vergadering te houden, van alle R. K. Midden standers en bestuur een reglement vast te stellen. (Hsg.) Met verwijzing naar de mdit blad voorkomende annonce „Dans lessen", wordt de aandacht er op gevestigd, dat de lessen door een dansmeester zullen worden gegeven, in de van ouds welbekende danszaal van het gebouw „Casino", alhier. De zaal is daartoe speciaal opnieuw ingericht. De ruime dansvloer is van Amerikaansch hout en spiegelglad, de wanden zijn met fraai rood pluche behangen. De banken,, waarop de dansliefhebbers(sters) op hun gemak kunnen uitrusten van de vermoeienis sen van het leeren dansen, zijn ook smaakvol met doek overtrokken, ter wijl het plafond eenvoudig doch met tact is versierd. Een groot harmo- nieusch orgel, merk „Marenghi", be geleid de dansen, en aan goede ver lichting in de zaal is de grootste zorg besteed. Het geheel maakt een aange- namen en gezelligen indruk, en strekt tot eer van den ondernemer C. Krik- ke-v. Dorst, alhier. Moge door flinke deelneming aan de danslessen zijne moeite en kosten beloond worden! A.s. Zondag speelt het le elf tal „Juliana" een competitiewed strijd tegen „R.W. B." uit Besodjen, op het terrein van laatstgenoemde vereeniging. Aanvang 2 uur. Zooals uit achterstaande ad vertentie blijkt, zal de Karakter-hu morist en Declamator Jos. de Winter, op den 2en Kerstdag des avonds op treden in het Hotel „Central", waar bij de heer Henkelman zijn medewer king als pianist zal verleenen. De heer de Winter geniet een uitsteken de reputatie, zoodat wij er niet aan twijfelen of velen zullen van deze gelegenheid om hem te hooren ge bruik maken. De familie Bakker geeft op den 2en Kerstdag des avonds in het hotel „Het Wapen van Amsterdam", het tooneelspel „Mottige Janus", Ook hen zal het niet aan belangstelling ontbreken, daar de familie Bakker geen onbekende is op tooneelgebied. Er is voor Heusden dus ontspan ning genoeg met de a.s. feestdagen. AALBURG. De Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool alhier, zal plaats hebben den tweeden Kerst dag des namiddags om één uur in de Kerk. BRAK EL. Uit goede bron vernemen wij, dat de fanfare „Oefening baart Kunst", voornemens is op Maandag 24 Dec. eene uitvoering te geven in haar vereenigingslokaal. Behalve een muziek-programma zullen eenige too- neelstukjes worden opgevoerd. BABYLONIëNBROEK. Naar wij uit goede bron ver nemen zal binnen enkele dagen de voor eenigen tijd opgeheven Auto busdienst „N.A.B.O." van Dussen, weder haar dienst gaan waarnemen. Dit zal een groot gemak zijn voor onze inwoners, daar er nu geen en kele bus ons dorp passeert. Zondag j.l. kreeg de vrouw van A. v. d. Beek Mz. alhier een wondje aan haar hand. Een poosje daarna zwol de hand erg op, zoodat geneeskundige hulp gevraagd werd, welke door Dr. de Boer van Dussen werd verleend, die verklaarde, dat het een begin van bloedvergiftiging was. Naar omstandigheden maakt zij het echter vrij goed. CAPELLE. In de j.l. Woensdag gehouden vergadering der afd. Langstraat van den Bond van Ned. Ond., werd tot afgevaardigde naar de op 28 en 29 Dec. a.s. te houden Alg. Verg. van deze vereeniging gekozen de heerA. J. Fooij te Waalwijk. GIESSEX. OUDENDIJK. POEDEROIJEN. Volgens de „Tel." heeft de rechtbank te Rotterdam Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak tegen K. V., die in eenige artikelen, getiteld „De schoolstrijd te Aalst", versche nen in het Ant. Rev. Dagblad „De Rotterdammer", eenige uitdrukkin gen had gebezigd, welke door den burgemeester van Poederoijen belee- digend werden geacht. K. V„ werd veroordeeld tot f 50, boete, sub. 10 dagen hechtenis met bevel dat het vonnis op kosten van verdachte zou worden aangeplakt aan de raadhuizen van de gemeenten Poe deroijen en Brakel. SPRANG. BRENGEN U GELUK Prijzen van Ravenswaay's Letters-Artikelen 25 ets. p. ons. 40 ets. p. doos. 30 ets. p. 30 ets. p. Koffie blauw 45 cis. p. Tabak Koffie geel 55 ets. p. Zeep Koffie rood 65 ets. p. Koek Margarine 35 ets. p. Cigaretten Thee 40 ets. oos. Deze week zijn EXTRA CADEAUX uitgereikt aan. P. f. d. Oever, Oosterwijk. H. Bouroao, Andel. Joh. Herveld Harften. M. T. v. Kralingen Gorinchem. G v. d. Zoawen Schelluinen. Reeds zijn 501 EXTRA CADEAUX uitgereikt. Weet U wel, dat onze SP AARBON 50*/, winst geeft SLEEUWIJK. VEEN. De heer Laman van Voorscho ten hoopt Vrijdag 28 Dec. des avonds half 7, alhier voor de Geref. Gem. op te treden. Sinds eenige dagen bevinden Voor iedere stand, beurs en leeftijd. LANGENDIJK B 192, 193, 194. Een ongelukkige val. Op den hoek van de Koninginnegracht en dé Laan Copes van Cattenburch in Den Haag is een ernstig ongeluk ge beurd. De 75-jarige jhr. L. M. J. S. B.. van de Laan van Meerdervoort stond daar op de tram te wachten. Plotseling schijnt hij door een duizeling overvallen te zijn, tengevolge waarvan hij met het bcoid tegen een lantaarnpaal viel. Eenig voor bijgangers snelden toe en waarschuwden iden Geneeskundigen Dienst. Dïze vérvoér- de den ouden heer in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis. Het- bleek, dat de heer S. B. "n hersenschudding en een diepe hoofdwonde gekregen nad. Dï3 nachts is hij aan de gevolgen overleden O Kom binnen. De autobus van ,,Geldersch Y\ elvaxen." gleed door de gladheid van den weg te Orthen van den rijweg af en botste te gen het huis op, bewoond door d^n heer J. Werts. De muur on het raam in den voorgevel werden over -^en opper vlakte van ongeveer vijf vierkanten meter totaal ingedrukt. De autobus kou er schijnbaar beter tegen; zij bekwam s Jee hts lichte averij. Een trein vernielt een autobus. Uit Padang meldt Aneta, dat bij den on bewaakten overweg aan dan Cantipe weg een pas sec rende traiu één autobus heeft gegrepen, welke zwaar beschadig! werd. Een inlands olie vreuw wc ra uit Üe bus geslingerd en geraakte ondT dan 'trein. Haar hoofd en armen zijn verbrij zeld. De chauffeur en twee andere bus passagiers liepen eien hersenschudding op en werden naar het hospitaal overge bracht. Zes andere inzittenden zijn licht gewond. Been verbrijzeld. Het 4-jarig zoontje van den landbouwer P. J. Hendriks te Wanroy, raakte mei Een zijner beenen tusschen eén in bé- Weging zijnde dorschmackine bekaaid en wel dermate, dat het been geheel vér- brijzeld werd. In zorgelljken toestand werd het ventje- naar het gasthuis over gebracht, waar het been werd geampu teerd. i Een halve stuiver ingeslikt. Het 2-jarig dochtertje van den hr. Jos. Gruijters te Aarle-Rixlel kreeg oen twéé en een halve! centstuk te pakken, dat toe vallig onder haar bereik lag. De kleine Blikte het in. Het hevige braken, dat hier op volgde, gaf het kind geen verlichting zocdat de twee plaatselijke genaeshéérén ijlings werden ontboden. Ondanks alle kunstmiddelen is men er tot heden toe niet in geslaagd het muntstuk weer te voorschijn te- brengen. Men heeft nog hoop dat liet geldstuk langs natuurlijken iweg zal afkomen. O De moord aan den Oost zeedijk te Rot terdam. De procuratiehouder v. de N.V. Adr. de Haas JYs Handelsmaatschappij, die als verdacht van verduisteringen en valseh- heid in geschrifte en als betrokken te zijn bij den moord op den heer ,1C. Lans in het Huis van Bewaring, is ingesloten, had daaa* Maandag 6 dagen vertoefd. De wet telijke termijn was dus! verstreken. Maan dagmiddag heeft de Rechtbank den ter mijn met "dertig dagen verlengd. 'Alphen a.d. Rijn kwamen de laatste da gen eigenaardige ziekteverschjj nsclén voor, die den geneesheer aan gasvergifti ging deden denken. Na oen door het personeel der gasfabriek ingesteld onder, alack kwam men tot de conclusie, dat een gasbuis, liggende voor het perceel van genoemde familie, geheel was doorge broken, waardoor liet gas in genoemd perceel binnendrong. 'Meisje in brand. Van een 8-jarig meisje- wonende aan 'den Badhuisweg te Amsterdam zijn de kl-eeren in brand geraakt. Terwijl naai moeder ev-eoi de leur uit was, had het meisje, de 8.jarige E. Smits de Kachel opgestookt. Daaj-bij kwamen haar klee- ren in aanraking met (die gloeiende ka chel en dientengevolge werd het kina met brandwonden overdekt. Het meisje is in, het Binnengasthuis, waar zij ter verpleeging was opgenomen, laan de bekomen veirwxndingen overle den. Baal graan op het lichaam. Bij liet lossen van balen graan uit liet s.s. Merel" te- Rotterdam in cm langszij liggenden lichter is de 39-jarige havenarbeider A. Holle-man, terwijl hij in ih-et ruim van den lichter stond, ge troffen door een baal graan, welke uit een hijsch viel. Met een gebroken wer vel is hij in het Ziekenhuis aan den Goclsingel opgenomen. Vechtpartij in een krankzimiigeng sticht. E-c-n Vrouw aan de gevolgen overleden Naar de „Msb." verneemt heeft in li et 'Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort tusschen vrouwelijke patiënten 'n vecht partij plaats geliad, waarbij een 73. jarige vrouw zoodanige verwondingen be kwam, dat overbrenging naar de Maria- stichting te Haarlem noodzakelijk werd geacht. Eenige oogenblikken na aan komst in het ziekenhuis is d-e vrouw aan de gevolgen overleden. o In waanzin. Een 24-jarige vrouw in een liuis in de Lindenstraat te Amsterdam heeft in een vlaag van waanzin haar beide jon ge kinderen afschuwelijk mishandelt Haar jongste kind van acht weken werl (deerniswekkend met een mes in hét hals je toegetakeld, terwijl haar vierjarig kind eenige messt-aksn in ds armpjes wérdén toegebracht. De vrouw sloeg ook de hand aan haar zelf. Het drietal werd per auto-brancard van iden Geneeskundigen Dienst naar het Wil- hel mi nagas th u is vervoerd. De toestand van de zuigeling baart -i= meeste zorg. De Kerstfeestvieriug met di Zon- dagsschoolkinderen zal plaats hebben op Donderdag 27 Dec. nam. 6 uur. In de Ger. Kerk zal de Kerstfeest- viering plaats hebben op Dinsdag le Kerstdag nam. 6 uur. Door de gladheid van den weg viel Maandagmorgen de arbeider v. A.. zoo danig op zijn hand, .lat hij zich moest laten vetrbinden. Het verkeer stond na. genoeg geheel stil, ook het vervoer van melk naar da fabrieken, kon pxas voor. middags uitgevoerd worden. Het vleesch van een koe, van den Landbouwer v. H., dat na een nood- slachting ter keuring was aangegeven, is voor de consumptie afgekeurd. Den 2de Kerstdag hoept de Cbr. Zang vereen. Excelsior" alhier in het Ned. Herv. Kerkgebouw een uitvoering te ge ven. A.s. Maandagavond hopen de lei ders der Ger. Zondagschool vereen. „Ja. chin" met de kinderen in het Ger. Iverkg .V-5'V'." •- *r- -v >- JX 'U-'V Vs-*: -U - - ri - v -'-v- a bouw Kerstfeest te visren. Het 6-jarigen H. v. V. had het ongeluk een kan kc kende koffie om te trekken, waardac-r hij ernstige brandwon den opliep. Donderdagavond vierde de leiders der Ned. Herv. Zondagschool vereen, met- de kindegen Kerstfeest. De leiding be rustte in handen van Ds. van Willigtan, welke dezen feestavond opgdbruikelij ké wijze opende. Behandelde vervolgens mét de kinderen de Kerstgeschiedenis. Tér af wisseling werden door de kinderen toe passelijke liedetren gezongen, onderwijl werden de feestvierende op vérsnapérin- gen onthaald. Door den leider Adr. Jan- son werd een kerstgeschiedenis vertél t wat zeer boeide, ook Ds. van Willi gen behandelde een kerstverhaal waar. na de kinderen 'lie de Zondagschool ver laten door zijn Eerw. werden toegespro ken. Na een woord van dank voor ie be toonde belangstelling sloot Ds. van Wil. ligen dit zeer druk bezocht Kerstfeest. Aan het einde werden aan de kinieren nog boekjes uitgereikt. Op 2e Kerstdag a.s. hoopt de Zon dagschool met haar leiders en leidsters haar Kerstfeest te vieren in het Ned. Herv. Kerkgebouw, cm 's avonds G uur Op Vrijdagavond 28 Dcc. a.s. is v&rgadering bijeen geroepen voor stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk alhier, om over te gaan tot het beroepen van een predikant. De Herv. jonged editors vereen. Dorcas" presidente mej. Dekker hoeft Vrijdag j.l. wederom haar jaarlijkse tie uitdceling van kleedingstukken gahofulm Niet minder dan 82 stuks zijn uitgoiojli aan behoeftige gezinnen alhier. Woensdagavond j.l. hielct de Gem. Zangvereeniging „Juliana" alhier direct teur de WeÏEd. hear A. W. Havelaar ba Woudrichem haar winteruitvcering in de O. L. shool. D?n heer Godschalk o- pende deze uitvoering met een hartë- lijk welkom. De zaal was ever vol waar bij veel belangstelLncrin uit omliggende gemeenten. Als no een ward gezongen Zomerochtendliedje van E. Weissenbora en daarna Sneeuwklokje van A. W. Ha- velaar die lal direct zoo in den smaak vielen dat alle aandacht wera gegeven aan de zang. Daarna, volgde De ko mische vocrdracht de firma Zwabber- ma,n! fein Go. en daarop- de zoo schit terend gespeelde klucht „Jan ongeluk" in 3 bedrijven -en liet stuk in een bedrijf „Arme Rijken". Uit deze opvoering bleek welke goede krachten „Juliana" bezit mat alleen voor zang, doch ook om voor te dragen. Als slot werd gezongen toonl. lied van J. C. van Harwaarden. Allen die mede gewérkt hebben om aezéavjni te doen slagen onzen h artelij ken dank vooral de fam. Godschalk een woord van dank. die altijd da helpende hand uitsteekt bij liet veraanigingsL2ven. „Juli ana" kan met trots op dezen welgeslaag den avond terug zien. 'V vd»"'"*' v'.- - tU'-.A BERGEIJK &STUFKENS v.' L V Lép'/,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2