Pil immer üeslaat oil 3 maden. S. D. LANKHÜYZEN Co's BANK Miskleur Dei Zaniad H.M. de Koningin-Moeder A. V. iVo. 4878. Vrijdag 4 Januari 1929, Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. ttuitenlaiid, Binnenland ^and VAN ALTERA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nammers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61526. Advertentiën van 1 6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters Daar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 aar ingewacht. Drie jaren na zijn zilveren regee- ringsjubileum, dat in Mei 1874 werd gevierd, verloor Koning Willem III zijn Echtgenoote, Koningin Sophie, die zich in zoovele opzichten bij haar Volk bemind had weten te maken. In het laatst van 1878 ging het ge rucht, dat de Koning weldra weer in het huwelijk zou treden, een ge rucht dat spoedig waarheid bleek te zijn. De nieuwe Vorstin zou zijn Adelheid Emma Wilhelmina Theresia, Prinses van Waldeck-Pyrmont. Reeds spoedig werden maatregelen genomen om de aanstaande Koningin vertrouwd te maken met de taal, de geschie denis en de gebruiken van het land, dat haar wachtte. In verband hier mee werdeft door Dr. L. R Beynen eenige maanden doorgebracht op het slot te Arolsen. Den 7den Januari 1879 was het, dat de toenmalige Prinses in het huwelijk trad met Koning Willem III. De hofprediker Scipio, die het huwelijk inzegende in het slotkapel te Arolsen, wenschte de jonggehuwde Vorstin o m. toe, dat Gods liefde haar deel mocht zijn en dat zij aan de zijde van haar Gemaal ten zegen zou mogen zijn voor zijn waardig en edel Volk, op dat zij met geheel haar gemoed zou mogen zeggenUw Volk is mijn Volk. Of den wensch van den pre diker in vervulling zou gaan 't Was toen nog niet te zeggen. Nederland kreeg een Vorstin, die het niet of weinig kende en 't was niet te voor spellen of en zoo ja in welke mate het Nederlandsche volk zijn hart voor de nieuwe Koningin zou ont sluiten, noch of de Vorstin er in slagen zou de harten van dat Volk te veroveren. Of de woorden van den prediker Scipio in vervulling gegaan zijn Een lange periode, een tijd van vijftig jaar, is daar om het antwoord op deze vraag te doen geven niet alleen, maar om dat antwoord heel gemakkelijk te maken. Het Nederlandsche Volk heeft in de af- geloopen periode van een halve eeuw genoeg gehad de Koningin Emma te leeren liefhebben en waardeeren. En als Koningin, èn als Moeder van onze tegenwoordige Vorstin heeft Koningin Emma getoond dat zij de warme hulde verdiende, welke Haar bij zoovele gelegenheden gebracht werd. We herinneren aan het nati onaal huldeblijk, dat haar werd aan geboden toen zij na een achtjarig regentschap aftrad en Koningin Wil helmina den troon beklom. Het Nederlandsche Volk gaf een tastbaar bewijs van zijn groote dankbaarheid in den vorm van een bedrag van driehonderd duizend gulden. Koningin Emma gaf haar landgoed Oranje Nassauoord bij Renkum ten geschenke en het nationaal huldeblijk stelde het in staat op dat landgoed het eerste Nederlandsche Sanatorium te stich ten, het Sanatorium dat als een blij vende herinnering te beschouwen is van de banden van genegenheid en gehechtheid welke tusschen Koningin Emma en ons Volk waren ontstaan. Op veel en velerlei wijzen is Koningin Emma tijdens de periode van het Regentschap zoowel als na dat Ko- Hoofd eau tie col met li liswortel MERK Door de spuitkurk zeer voordeelig in 'vgebraik. f 0,30/per flacoD. WedemrkoBpers groote korting. A. VERSCHUUR-BAERT ningin Wilhelmina den troon had beklommen er in geslaagd de liefde van het Volk te verwerven. Mee geleefd heeft ze met haar Volk in dagen van voor- en tegenspoed. Als Moeder van de toekomstige vorstin heeft zij haar taak ernstig opgenomen. *„Mijn dierbaarste wensch is vervuld" zoo sprak Koningin Emma het uit in een tot het Nederlandsche Volk gerichte proclamatie op den 30sten Augustus van het jaar 1898, aan het eind dus van het Regentschap. DE NIEUWE TABAK •HEERENBAAI 6eBRsVANDEN RirxFlMD-ROFn* Koningin Emma heeft met het volk meegeleefd, belangstelling getoond in zijn voorspoed, in zijn nooden. Die belangstelling blijkt o. a. uit de menigvuldige bezoeken door Haar gebracht aan ziekenhuizen, scholen, fabrieken, musea, tentoonstellingen en uit hare milddadigheid waarop zoo dikwijls en met succes een be roep gedaan mocht wordenbij lief dadigheidsfeesten viel op Haar steun te rekenen I Binnen enkele dagen zal het Neder landsche Volk den dag herdenken, waarop Koningin Emma in het hu welijk trad met wijlen Koning Willem III, (den 7den Januari) en ook den dag waarop zij voor 't eerst den voet op onzen bodem zette en bij Olden- zaal haren intocht begon (10 Januari). Allerwege in den lande heeft men zich opgemaakt de herinneringsdagen op eenigerlei wijze feestelijk te her denken door tentoonstellingen, uit voeringen, enz. enz Amsterdam zal de huldiging doen plaats hebben tij dens het gewone jaarlijksche bezoek van het Vorstelijk Huis. En zoo zal in stad en land het Nederlandsche Volk uiting geven aan zijn waardee ring, aan zijn dankbaarheid voor en ten opzichte van Haar die in een langdurige periode getoond heeft te willen en te kunnen zijn de Lands vrouwe, die zeker heeft mogen zeg gen wat haar bij de inzegening van Haar huwelijk werd toegewenscht „Uw volk is mijn Volk". Moge zij nog vele jaren in de Hollandsche harten de plaats blijven innemen, die zij zich sinds het oogen- blik dat zij Nederlandsche werd, wist te verwerven! Messen als wapens. Te Swientochlowitz, in Silezië, onstond Zaterdag tusschen eenige arbeiders we gens het verdwynen van een hangslot een hevige twist, die in een messengevecht ootaarde. Van een der arbeiders werd de buik ietterlyk opengereten hij overleed kort daarop. Een tweede werd levensge- gevaarlijk gewond. Vijf personen werden gearresteerd. Een laffe dief. De Berlyosche recherche heeft den reeds sedert lang gezochten dief Rolf Ressel gearresteerd, die voornamelijk blinden heefi bestolen en het laatst nog 5 actentasscben oit een school voor blinden heeft wegge nomen. Thans is ook gebleken, dat hij van een aantal jonge meisjes met wie hij kennis maakte, de portemonnaie heeft gestolen. O Door een trein gegrepen. Toen de sneltrein uit Amsterdam te Enschede aankwam, stak de courantenbe zorger Veis, in de meening, dat de trein, evenals gewoonlijk bij het middenperron zou aankomen, de rails over, met het ge volg, dat hij doer den trein werd gegrepen. Door het sterke remmen van den machinist «loog de locomotief uit de rails. V. werd een eind medegesleurd. Hij werd met ern stige inwendige kwetsuren naar het zieken huis overgebracht, waar hy is overleden. ÉNf o—i Auto tusschen twee treinen. De vier inzittenden ongedeerd. Een auto-ongeluk, zooals dit dezer dagen te Voorburg gebeurde, zal zeker wei tot de groote zeldzaamheden behooren. Een Buick auto H 1240, bestuurd door den heer S. uit Rotterdam, kwam in aan raking met een electrischen trein, komende uit Den Haag, en met een electrischen treiü uit de richting Voorburg, waardoor de auto geheel en al tusschen da beide treinen bekoeld geraakte en vrywel totaal werd verbrijzeld. Van alle kanten werd hulp geboden en reeds binnen enkele minuten was de auto van den Eerste Hulpdienst ter plaatse, die echter niet behoefde te helpen. Den heer S., diens echtgenoote, hun zesjarig zoontje en diens vriend had men inmiddels door hetgeen nog van de kap was overgebleven, oit hun benarde positie kunden verlossen. Wat niemand had kunnen denken, bleek inderdaad het geval te zijn. Alle inzittenden waren er vrijwel ongedeerd afgekomen. Zij konden zich te voet naar de woning van dr. üortgijzen begeven, die slechts enkele kleine ontvellingen constateerde. Het mag wel een groot wonder worden genoemd, dat by dit ongeluk geen men- schenlevens te betreuren zyo. Ook de twee treinen waren ernstig be schadigd, doch zij konden de reis voort zetten. O—- In een beerput gestikt. In het gehucht Einighausen, ten westen van Sittard, is de 31-jarige mejuffrouw Maria Steveos, vermoedelijk door de duis ternis misleid, op bet erf in den beerput geraakt en verdronkeo. De ongelukkige heeft zich nog willen redden, door den rand vast te houden, doch spoedig waren baar de krachten ontnomen en zonk zij langzaam in de put. O Onvoorzichtig- Te Hilversum reed de landbouwer A. S. met een veewagen, waarop zich een koe bevond, op den Hoogen Laarderweg. Nabij den spooroverweg schrok het dier en sproDg uit den wagen, waarbij S., die door een touw om den arm met de koe was ver bonden, werd meegesleurd. De man kwam te vallen en kreeg verscheidene trappen op zyn buik. Met ernstige inwendige ver wondingen moest hij zich onder geneeskun dige behandeling stellen. o— Plotseling overleden' Te Bassum kwam in een café aan de Heerenstraat een nan, de wagenbewoner telef, no. is Raamsdonksveor. AGENTSCHAP VAN DE AMSTEBDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.) Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTR Gdie, na iets gebruikt te hebben, het café weer verliet. Even later keerde hij er terug en ging aan een tafeltje zitten slapen. Toen men hem wakker wilde maken bleek hy te zyn overleden. Doodgevallen. In de ouderlijke woning aan de Roemer- Visscherstraat te Rotterdam is de 10-jarige J. G. van de zoldertrap gevallen en vrywel onmiddellyk tengevolge van den val over leden. Het 150008te schip in den Waterweg. Juist op den laatsten dag van het jaar is het 15000ste schip van 1928 den Wa terweg binnengeloopen. Het is het Zweed- sche 8.s. «Felicia*. O De «Batavier Ic in aanvaring. Het s.8. «Batavier Ic op weg van Ham burg naar Rotterdam is naar Hamburg teruggekeerd, nadat bet naby Brunsbuttel- koog in aanvaring was geweest met het Duitscbe s.s. «Haraldc. De «Harald* zonk en de «Batavier* liep avery op. Botsing tusschen vrachtauto's. Voor het hotel «Jan Tabak* aan den Rijksstraatweg tusschen Naarden en Bus- som is een vrachtauto, komende uit de richting Bussum, in ernstige botsing ge komen met een vrachtauto, komende uit de tegenovergestelde richting. Beide wagens werden nagenoeg vernield. Een der chauf feurs kon tydig van den wagen springen. De ander werd zwaar gewond, genoemd hotel binnengedragen. Volgens het onder zoek der politie treft den laatste de schuld van bet ongeval. Bedrijfsongeval. Een terreinkBecht der Gemeentelijke Vuil verbranding te Amsterdam is bij het los- steken van sintels in een der daarvoor be stemde kokers gevallen en in de losse sintels gestikt. Op zijn vrouw geschoten. Zekere v. B., koopman te 's Bosch, heeft op zijn vrouw geschoten en haar niet levensgevaarlijk gewond. Zij is naar het Gasthuis vervoerd. De dader is gearresteerd. De kindermoord te Nieuwer-Amstel. De daderes van den kindermoord in den Bovenkerkerpolder is naar het Huis van Bewaring te Amsterdam overgebracht. Onder geleide van maréchaussees heeft zij de plek aangewezen waar zij de kleine in het water heeft geworpen. Zij is: ook nog met het lijkje geconfronteerd. Ook hierbij toonde zy geen berouw. Volgens baar ver klaring heeft het kind gedurende de reis grootendeels geslapen, doch het was wakker toen zy het te water wierp. Het heeft echter geen kreet meer geslaakt. Zij is daarna naar den Amsteldyk gewandeld en heeft kalm een autobus genomen naar Amsterdam, waarna zy zich weer naar haar betrekking begaf en haar bezigheden hervatte alsof er Diets gebeurd was. Zy had reeds eenigen tijd met bet plan rond geloopen haar kind te dooden, dat haar een last was, en toonde by de arrestatie niet de minste ontroering. Alleen verwon derde zy zich er over, dat het was uit gekomen. oi De Nieuwjaarsvlucht der K.L.M. Batavia Amsterdam. Bij de directie van de K.L.M. is van de bemanning van het vliegtuig P.H.— A.E.N. bericht binnengekomen, dat het vertrek uit Batavia in overleg met de NederlandschIndische Posterijen bepaald is op 9 Januari. Oj Bloedvergiftiging. De 18 jarige A. de V. te Oosterhout krabde in zyn slaap een puistje aan het gelaat open. Er ontstond bloedvergiftiging, met het gevolg, dat de jongen is overleden. TIJDELIJK AANBOD. Een kleine party In kwaliteit 8 cent, in prijs 6 cent. Per kistje van 100 f5.50. DE VOORRAAD IS NIET GROOT. Baggermolen omgeslagen. Op Oudejaarsavond is een baggermolen, die bij de Ned. Dok My. te Amsterdam in een haventje lag, omgeslageB. Ver moedelijk is dit ongeluk te wijten aan de deining veroorzaakt door een schip. Er was niemand aan boord. Inbraak te Boskoop. Ten huize van den boekhandelaar J., aan de Dorpsstraat te Boskoop, is inge broken. Uit een geldkistje staande in het kantoor achter deD winkel; wordt een be drag van circa t 250 vermist. Verduisteringen door een notaris. Aneta seint uit BataviaHet verdere onderzoek van den officier van justitie in de zaak van den heer R. V. leverde ver denking op van verdere oplichtingen eo verduisteringen tot een bedrag van meer dan 100.000 gulden. Ook voor deze nieuwe feiten is rechtsingang verleend. Verbrand. Terwijl de moeder even afwezig was, is het 4-jarig kindje van zekeren S. te Den Bosch in een waschketel, gevuld met kokend water, gevallen en verdronken. o— Door auto gedood. Te Zaandam is de 16 jarige Nelly de Boer, woonachtig te Westzaan, door een auto overreden en gedood. Het meisje fiet ste in gezelschap van twee andere meisjes op de Westzijde. Juist op het oogenblik dat een achterop rydende auto wilde pas- seereo, kwam zij te vallen, met het gevolg dat zy door den wagen werd overreden. Een Nieuwjaarsverrassing. De bureaulist J. G. de K. te Rotterdam heeft hij de politie aangifte gedaan, dat tusschen 30 December, des avonds om 11 uur en 1 Januari des voormiddags 10 uur uit de kas van den Circus Schouwburg aan het Stationsplein een bedrag van f 400 aan bankpapier is gestolen. Te Wychen by Nymegen is de 59-jarige landbouwer J. N. bij het scheppen van water uit een sloot, te water gevallen en verdronken. Te Einigbousen (gem. Limbricht) is de 30-jarige dochter van den landbouwer Ste vens aldaar bij het scheppen van water uit een poel te water geraakt en verdron ken. —O Ds. v. Gheet Gildemeester. -j- Te 's Gravenhage is plotseling, op bijna 74-jarigen leeftijd overleden ds. F. van Gheel Gildemeester. EUWStLAI voor liet Laid van Heusden en Altena, deLaiastraat en tie Bonnnelerwaard Voor- Nederland alleen HEUSDEN. Bloedvergiftiging. De Weduwe H. fce Béiden krabde dezér «lagen een puistje aan haar gelaat open. Z' ndog is zij aan bloedvergiftiging over leden. P'ï bloemen. Op di veiling te Aalsmeer zijn evm voor d Kerstdagen rozen verkocht voor 60 ct. p r stuk; seringen brachten per tak f 1.25 op. E n meisje vermoord. D i politie heeft gearresteerd én aan d i juscitie overgeleverd een man uit Oost burg (Z.), die bekend heeft op 15 Decem ber zijn achttienjarig tuurmeisje met een scheermes de keel fce hebbn afgsnédén. A. U A A IJ E N S, Botermarkt 88, Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1