MIDDENSTANDSBANK. Onze massieve Verlovingsringen tegen malse prijzen te verlossen! J. J, MEIJER MAART U GEREED!! ■I VOOR DE KODDE. Wollen-, Molton-, en - Satinet Dekens. - Meubel- en Beddenmagazijnen. Bnitenlaiid Qraveeren gratis en direct! 5 °|0 Korting Contant. Meubelen - Bedden - Matrassen, - Ledikanten - Wiegen - enz. - Credieten - Deposito's - 4 °|0 Spaarkas - Alle Bankzaken. WONDER ARTIKELEN Wij gaan voort GORINCHEM. Hoogstr. B 655 - Arkelstr. D 23. De prijzen zijn zeer billijk. De kwaliteit is buitengewoon. In verband hiermede werd de groote wenschelijkheid betoogd van samenvloeiïog der land- en tainvereeniging voor's Grave- moer en Omstreken met de enkele jaren geleden alhier opgerichte kweekersvereen. «Oos Belangt. Alvorens over dit veilingvraagstak een besluit te nemen werd eenparig goed ge vonden, dat door de besturen van beide vereenigingen te dier zake eens overleg werd gepleegd. Van de gelegenheid voor bestelling van kunstmeststoffen werd een ruim gebruik gemaakt. Na eenige gedachtenwisseling werd con form het voorstel van één der leden be sloten bij den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan te driogen, in het groote belang van het Land- en Tuinbouw bedrijf in deze gemeente en omgeving, de noodige steun te willen verleenen tot be spoediging van het plan van het «Water schap »De Beneden Dongec tot afsluiting der Dongerivier nabij Geertruidenberg door een schutsluis. Vervolgens maakte o.m. een punt van gedachtewisseling uit a. de bestrijding van den runderhorzel, in verband met het groote verlies dat jaar lijks in ons land geleden wordt tengevolge het optreden daarvan, in de waarde van runderhuiden b. het io het leven roepen van een cursus voor de bgenteelt en de wensche- lykheid om in vereeniging met het oog op de groote en vele boomgaarden, te trachten in het voorjaar voor de bevruchting der boonaen de noodige bijenkorven hier ge plaatst te krijgen. Ten slotte volgt nog een mededeeling over een eventueel in de provincie op te richten fabriek, waarheen alle afgekeurd vee vervoerd en daarin ver werkt zal worden, waarna door den Voor zitter deze vergadering met een opwekkend woord tot meer samenwerking en mede- leving op het gebied van laad- en tuinbouw wordt gesloten. Ziterdagmiddag had de verpachting plaats der zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier. Zjj werden dit jaar belangrijk duurder verpacht, dan het vorige. Tenslotte schenen er plaatsen te kort en moesten verschillende menschen teleurgesteld huis waarts. Ten einde in deze behoefte te voorzien is door de Kerkvoogdij overwogen om op het orgel, waar tot beden maar enkele zitplaatsen bestonden, dit aantal uit te breiden, wat zeer zeker een goede verbetering genoemd zal worden. SPRANG. De heer J. Haverhals Sr. is tot President-Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente alhier herkozen. SLEEUWIJK. Naar de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen de heer H. van Reken, Can- didaat te 's Gravenhage. Personen geboren in 1910 zjjn verplicht, gedurende de maand Januari, zich ter inschrijving voor den dienstplicht aan te geven. Hiervoor zal in het bij zonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Zaterdag 5 en 12 Januari 1929 des voormiddags 912 uur. t\ I i .1 VEEN. noodlijdende Kerken en personen heeft op gebracht de som van f31. WERKENDAM. Donderdag j.l. vierde de Chr. Jongel. en Jongem. vereen. «Andreas* het Kerst feest in haar gebouw, onder leiding van Ds. Luzonder Ned. Herv. pred. Deze liet zingen Ps. 150 1 en 3 en ging voor in gebed. Na een gedeelte uit den Bijbel ge lezen te hebben, hield Z.Eerw. een Kerst vertelling over de drie Wijzen uit het Ojsten. Aan het einde der vertelling werden door kinderen van de Zondagschool Kerstliederen gezongen. Voor de pauze leverde de heer B. B. Paans een opstel, getiteld «Kerstfeest vieren*. Tijdeos de pauze werd flink ge- tracteerd. De kinderen die gezongen hadden werden verrast mat een heerlijk gebakje, deze waren beschikbaaar gesteld door een der leden. De heer C. A. v. d. Pol gaf een mooie voordracht. De heer J. Schad- delee had een opstel over «De Kerst Chris tus* en de heer P. Holster over «De Blyde Boodschap*. Na afwerking van het pro gramma werd door de kinderen nog eens gezongen. Ds. L, werd benoemd tot Eere-lid der vereeD. en nam deze benoeming aan. Na het zingen van Gez. 72 3 werd met dankgebed gesloten. De zaal was geheel vol met begunstigers en genoodigden. Een gehouden collecte bracht ruim f 11op. Herkozen tot bestuursleden der A.R. Kiesvoreen. de heeren H. Koman Sr. en M. J. van Oord en gekozen de heer W. van Driel. XWoensdagavond 7.30 uur vergade ring van de Geref. Jeugd-Centrale in het geb. vcor Chr. Belangen. Bespreking op richting eener Chr. Leesbibliotheek. Donderdagavond 7.30 uur vergadering der Bjjz. Vrijw. Landstorm. Bespreking Landstormfilm en schietwedstrijd. - Onze dorpsgenoot de heer L van Brugge is met ingang van 16 Jan. a.s. benoemd tot besteller der posteryen te Heiningen by Zevenbergen. 2e Kerstdag vierde de Zundags- gehoolvereen. «Laat de Kiriderkens tot My komen* wederom het Kerstfeest. Het deed de kinderen goed, toen zij half drie de Ned. Herv. Kerk binnentraden, daar het weer buitengewoon regenachtig was en de kinderen al zeer dankbaar waren in een verwarmde kerk plaats te mogen nemen. Te ruim half drie mochten de overige plaatsen gebruikt wordeu door ouders en anderen, doch door de groote belangstelling bleek het dat menige teleur gestelde naar huis moest. De kerk was buitengewoon vol, ja veel te vol. Aan Ds. D. J. Lazonder was de leidiog van het Kerstfeest opgedragen. Na het ziügen en gebed door ZyoEerw. uitge sproken t« hebben, werden al de aanwe zigen hartelijk welkom geheeten aan deze Woensdagmorgen werd de 54 jarige weduwnaar J. V. plotseling, terwyl hy aan het ontbyt zat, onwel. De man zakte in elkaar en was terstond een lyk. Dit is in enkele dagen het tweede geval dat zich op deze wyze in onze gemeente voordeed. By de verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk op Oudejaarsdag, brachten deze f 40.minder op dan het vorig jaar. Mej. A. v. d. Zwaay alhier, komt voor op eene voordracht van onderwijzeres aan een der Openb. scholen te Gorinchem. Tot hulpbrievenbesteller aan het kantoor alhier, werd aangesteld J. v. Duist. j', WIJK. Door de voetbal- en gymnastiek- vereen. «Wilhelminac alhier werd haar jaarlyksche algemeene vergadering gehouden in het café van den heer J. Bouman te Aalburg. Na afhandeliug van de agenda werden nog eenige voordrachten gegeven. Op deze vergadering werd tevens besloten om binnen korten tyd een uitvoering te geven in het gymnastieklokaal te Wijk. WASPIK. Door het Waterschap «Klein Waspik* is besloten een betonnen muur ts plaatsen langs de Kerkvaartsche haven. Op 2 en 3 Februari 1929 zal in de Harmoniezaal een fancy fair worden ge houden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Harmonie «Volksvlijt en Volks vermaak* voor het houden eener kiosk. Zondag j.l. werd in de zaal van den Heer H. van Iersel de tweede uitvoering gegeveven van het blijspel in 3 bedrijven «Mijnheer Klaproos*. Door Burgemeester en Wethouders is toestemming verleend aan de Harmonie «Volksvlyt en Volksvermaak* tot het houden eener verlotiag. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten behoeve van het fonds voer plaats om met de kinderen 't Kerstfeest te vieren een woord van daok werd ge sproken tot de heeren Kerkvoogden, die bereidwillig de kerk voor deze bijeenkomst afstonden, de organist voor zijn opoffering om de zang der kleinen met muziek te begeleiden en verder allen, die door giften en gaven hun steun en medewerking ge geven hadden, werden daarvoor hartelyk dank gezegd. Na deze gaf Ds. L op zeer eenvoudige wijze een kerstverhaal, ondervraagde meeuig keer de kinderen, welke tot groote tevredenheid wederzijds antwoorden wisten te geven. De kinderen wisten zich buitengewoon ordelijk te gedragen, vooral als men bedenkt dat er ruim 400 by elkaar waren. Tot afwisseling werden Kerstliederen gezongen en als altijd, werden de kinderen overladen met versnaperingen. De vreugde werd nog grooter toen de groote versierde Kerstboom in volle pracht het oog der kleinen deed schitteren. Een 23-tal leerlingen namen afscheid van de Zondagschool, een hunner bracht, namens allen, een woord van dank aan het bestuur. Ds. L. reikte aan allen een psalmboekje over, als aandenken der Zondagsschool en voegde niet alleen een op- Bloedig gevecht by een Berlijnsch station. In de buurt van het Silezische station te Barlijn is het tot een ernstig gevecht gekomen tusschen misdadigers en leden van Hamburgsche timmerlieden-gilde. De leden van de misdadigersvereenigiDg en lichtschuwe aanhangers hebben van hun revolvers gebruik gemaakt en toen zij tegen de timmerlieden in de minderheid bleken te zijo, hebben zij om versterkingen ge telefoneerd, die van een misdadigersbal in rok en booge hoeden in 40 taxi's kwamen aanrukken. Een woedend gevecht ontstond, waarbij aan weerskanten een groot aantal gewonden vielen, die echter grootendeels door beide partijen zelf werden wegge^ sleept 8 zwaargewonden bleven op het slagveld liggen, waaronder 1 doode. Het lokaal der timmerlieden is totaal verwoest. Deze gebeurtenis is een unicum in de an nalen van de Bnrlynsche politie. Thans worden er strenge maatregelen getroffen, om de leden van de misdadigersvereeniging vast te stellen. Daar dezen echter meestal onder valscbe namen in de iedenregisters staan ingeschreven er, ook de taxi chauffeurs Noodlottig schot. By eeD dansparty te Goslawitz in Pruisen was een jonge vrouw naar een byzaal van de balzaal gegaan, om haar haar in orde te breDgen. Een daar zittende jonge ar beider nam een aan den muur hangend jachtgeweer en riep «Nu zal ik je dood schieten Het schot ging af en de vrouw werd gedood. De dader beeft zich by de politie aaDgemeld. -o- H W Schespsbrand te Marseille. Io de haven van Marseille is brand uit gebroken op het passagiersschip «Paal Lecat*, (een boot van de Messageries Ma- ritimes, groot 13.000 ton, die den dienst op Yokohama onderhoudt en 21 December te Marseille was aangekomen). De brand, die door den wind werd aangewakkerd, breidde zich snel over het geheele schip uit. Men gelooft niet, dat er veel van de «Paul Lecat* zal zijn te redden. De uit 50 personen bestaande beman ning kon tijdig aan wal worden gebracht. Voor zoover bekend, is, afgezien van twee brandweerlieden, die bij het blusschings- werk lichte brandwonden opliepen, niemand gewond. De oorzaak van den brand is onbekend. Toen de kapitein zich aan wal begaf, was ailes nog in orde. De vervan ging van de «Paul Lecat* door een soort gelijk schip zou een bedrag van 50 mil- lioen francs vereischen. —O Onbetrouwbaar vertegenwoordiger. Een autohandelaar te Keulen, vertegen woordiger van een Fransche automobiel fabriek, heeft in den laatsten tyd een groot aantal auto's verkocht k contant, doch het geld behouden en vervalschte wissels naar de bank gestuurd. Hy heeft hiermede 400.000 mark buitgemaakt. Jeugdige onverlaten. Zaterdagochtend om 3 uur werd een sigarenhandelaar te Potsdam deor 6 opge schoten joDgens overvallen. Zij beroofden hem en probeerden hem in de Have! te werpen. Toen hy zich te weer stelde, sloegen zy hem met boksbeugels, waarop het slachtoffer ineenzakte. Drie onverlaten kon den worden gearresteerd. Vechtende leeuwen in den Dsjungel, een waardevol geschenk voor het zoologisch museum van den hertog van Orleans te Parys. bouwend woord er aan toe maar ook een vermanend voor de tijd en toekomst. Hierna kreeg M.'j. F. Kieboom het woord en kon niet alleen op droefheid terug zien door het verlies van de mede leidster A. Ippel die jaren getrouw aan haar zijde had gestaan, maar dan ook weer met blijdschap vervuld ziende op haar heengaan. Ten slotte werd Ds. L. hartelyk dank ge zegd voor de leiding van dit Kerstfeest, waarna Z.Eerw zyo dank uitsprak voor de toegesproken woorden. Ds. L. eindigde deze feesture met dankgebed. uit vrees voor de ongure elementen het niet wagen mededeelingen aan de politie te doen, staat zij voor een zeer zware taak. De overstroomiDgen in Vlaanderen. De overstroomingen breiden zich over het Vlaamsche land nog steeds uit. De Demer is buiten haar oevers getreden. De hoeven rond Diest en Aerschot moesten worden ontruimd. De heele streek staat onder water. Tyfoon in het Verre Oosten. De bladen te Tokio melden, dat op den Stillen Oceaan een hevige tyfoon woedt, die zich van de Philippijnen in Noorde lijke richting beweegt. Voortdurend worden noodseinen ontvangen van schepen, die zich in volle zee bevinden. Zijn broer vermoord. Een pottenbakker bij Halle aan de Saaie gaf zija oudsten zoon een standje, omdat hy niet, als zijn jongste broer, hard mee werkte. De 30 jarige zoon haalde een revolver, sloop naderbij en schoot zyn jong- sten broer dood. o Ernstig auto-ongeluk. Een auto, waarin zich 7 personen bevon den, is bij Okmulgee (Oklahoma) op een spoorwegovergang aangereden door den passagierstrein St. LouisSan Francisco. Zes personen werden op slag gedood en de zevende ernstig, wellicht doodelijk gewond. De slachtoffers behooren allen tot hetzelfde gezin. (Geheel zelfstandige instelling.) Arkelstraat A 490 - GORIBICHENI. Belast zich met uitvoering: van Effectenorders. Opent Rekening-Conrant met rentevergoeding. *1 EEN FLINK AANTAL Wonder-Spaarboos 7 *4* 'v A, JU WEL,IER Bij de Markt Telefoon 132 KOOPT NU UW Groote sorteering KA CHELZEILEN, in onze magazijnen Alle soorten/ Hffogstr. B 655 - GORINCHEM - Arkelstr. D 23 hebt U spoedig bij elkaar als U regelmatig koopt. Ze zijn van uit stekende kwaliteit, keurig verpakt, voordeelig en met Wonder-Spaarbons. Vraagt Uw winkelier: Wonder-Margarine. Wonder-Vet. Wonder-Koffie, Wonder-Thce. Wonder-Cacao. Wonder-Koek. Wonder-Zeep poeder .Wonder-Soda. Wonder-Vlokken. Wonder-Zeep. W onder-Schoencrème. \/y onder-T abak "tikeleh HUIJSMAN'S

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 6