Na de Wasch Plaatselijk Nieuws Het lijk van «een der leden van de be manning van ,,De Prins der Nederlan den". W. Meuldijk is Dinsdagmorgen om 11 uur Op de Algemeene Begraafplaats te Maassluis, ter aarde besteld. Het stof felijk overschot werd van Hoek van Hol land vervoerd, terwijl de begrafenis plaats bad vanuit het woonhuis van zijn vader. Een bezoek van rouwbeklag. De hear Vruggink, loodscommissaxis en agent der Zuid-Hollandsche Reddingmaat hapj.ij, heeft namens den minister van defensie en den inspecteuT-généraal van bet loodswezen, een bezoek van rouwbe klag gebracht aan de nagelaten betrek king en van de slachtoffers van de ramp met de Prins der Nederlanden." Een sympathiek gebaar. Bij de Vrijdag voortgezette behande ling der gemeente-begrooting van Breda fwerden de bij begroot ing en z.h.s. aange nomen Voordat de vergadering begon, besloten de raadsleden hun presentiegelden voor Üeze vergadering af te staan ten be hoeve van de nagelaten betrekkingén van de omgekomen bemanning van de red dingboot Prins der Nederlanden". Er wa, ren twintig leden. Het presentiegéld be draagt f 6 per lid, zoodat dit een gift be- teekent van f 120. Mistakte inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven, door bet uitsteken van een paneel oit de baitendear, zich toegang ver schaft tot het portaal van het postkantoor, gelegen midden in de kom der gemeente Schayk (N.-Br,) Toen verwijderden ty de schuiven van de deur en openden deze, op hetzelfde moment klonk een alarmschot, waardoor aanstonds de kantoorhouder en zyn huisgenooten werden gewekt. Toen zy beneden kwamen was van de dieven natuurlyk niets meer te zien. Moordaanslag op een verpleegster. Een man, welke indertyd op de stichting Oud-Rosenbnrg werkzaam geweest is, is »a den portier met een revolver bedreigd te hebben, het gebouw van de vrouwen- afdeeling binnengedrongen. Daar beeft hy eenige schoten gelost op een hoofdzuster, tegen wie hij schynbaar een wrok koesterde. Gelukkig werd deze niet geraakt. De dader is kort daarop door de marechaussée op den Haagweg by Loosduinen gearre steerd en opgesloten. brengst boven de frankeerwaarde, welke ten goede komt aan den Bond voor Kiader* bescherming bedraagt f115.736 37. Een 100-jarige overleden. Gouda's oudste inwoner, de heer Roelof van der Kley, Vroawesteeg 6, is Zondag morgen aldaar in den ouderdom van 100 jaar en 7£ maand overledee. Roelof van der Kley vierde zyn lOOsten geboortedag den 5ien Juni van het vorig jaar. De ramp van de «Salentoc. Bericht is ingekomen, dat een lyk van de >S&lentoc afkomstig, hetwelk eenige weken geleden te Zacdvoort aangespoeld en aldaar begraven, herkend is door de familieleden in Itakë. Het was de zee man Raffallo Lippi. Het ligt ook in de bedoeling van deze familie, het doen op graven en naar Italië te vervoeren. —O— Een legaat. Mej. F. C. van Geuns, te Ellekom over leden, heeft een legaat vermaakt van f 10.000 aan de Vereeniging tot bevorde ring der belaDgen van^lechtboorenden. verdwenen. Ook is noch aan ijjo kleeding, noch aan zyn rywiel eenig spoor van aan randing te ontdekken, terwyl de manier waarop by z.g. was gebonden aan een boom, doet vermoeden, dat bet gebeele geval te voren is beraamd. GEVONDEN VOORWERPEN. Een Kraagbont. Informaties by P. Sterkenbarg, bode, Dassec. Het vervoeren van een brief. Voor de rechtbank te Middelburg is bevestiging gevraagd van het vonnis van den kantonrechter te Helst, waarbij de tramconducteur v. d. S. uit Axel is ont slagen van rechtsvervolging inzake het ver voeren van een brief, terwyl dit alleen aan den Staat is opgedragen, i o—* Uit angst op stap. Een 14 jarige leerling der Ambachts school te Almelo, afkomstig uit Hengelo, trapte, naar de »Zw. Crt.c meldt, Woens dagmiddag voetballende een stuk yzer door de spiegelruit van slager Jac. Meuleman te Almelo. Blijkbaar durfde hy de bood schap, dat de gebroken ruit vergoed diende te worden, niet thuis over te brengen. De jongen ging op stap en kwam tot grooten schrik zyner ouders niet thuis. Toen deze het gebeurde vernomen hadden, werd direct opsporing ean den knaap verzocht. Naar het blad verneemt is hij Vrjjdag te Neede met bevroren teenen aangehouden. O— JDe »Schuttevaer«. De reddingboot iSchuttevaer* is 13 dezer fca La Coruna (Noordwest-Spanje) aange komen en zou 15 dezer te Lissabon zyn. Van daar zou dan de reis verder gaan via de Azoren den Oceaan over. In de Golf van Biskaje heeft het vaar tuigje door »een verkeerde zeec averij ge kregen aan het kompasboek. De schade is echter hersteld. i Vrouwen verbrand. Te Vlissingen is een vrouw in haar woning aan de Kalkhokstraat met haar kleeren met de brandende kachel in aan raking gekomen. Da vrouw is in het gast huis aan de bekomen brandwonden over leden. Te Marssum is de oude weduwe Groene- veld verbrand boven een stoof met vuur gevonden. Te Zwolle heeft in het Binnengasthuis (gesticht voor ouden van dagen) een ern stig ongeluk plaats gehad. Terwyl baar man naar de markt was, is mej. LoofF te dicht bjj de kachel gaan zitten, waardoor haar kleeren vlam vatten. Door de omwonende werden de vlammen gebluscht. Per ziekenwagen is de ongeluk- naar het Sofia-gesticht overgebracht. ,.ini -o—- Effectendiefstal. Te Amsterdam is een 48-jarige man aangehouden, verdacht van diefstal van effecten ter waarde van 500.000 francs, gepleegd te Brussel. O— Opbrengst weldadigheidszegels. Volgens de voorloopige cijfers zijn van de in December/Januari verkrijgbaar ge stelde weldadigheidszegels in totaal 5,030.689 stuks verkocht, met een totale frankeerwaarde van f291.913.99. De op heeft men vaak last van schrynende handen. Dit schrynen houd dadelijk op door Purol. Op zijn buurman geschoten. Het gerechtshof te Arnhem heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen G. A. S., landbouwer te Opheusden, die terecht had gestaan terzake dat hy zyn buurman met een met hagel geladen ge weer in bet been had geschoten, waardoor het slachtoffer dit been verloren beeft en tenslotte is overleden tengevolge van infec tie. Het Hof vernietigde het vonnis van de Rechtbank te Tiel, waarby de verdachte tot IJ jaar gevangenisstraf was veroordeeld en verminderde de straf tot 1 jaar en 3 maanden, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De Rechtbank te Assen veroordeelde Vrydag M. de Smale, bekend uit de moord zaak te Culemborg, thans te Veenhuizen, wegens diefstal van een rywiel, waarmee hy ontvlucht is, tot 1 jaar gevangenisstraf. Een Limburgsch Tabakscollege. Te Brnnssum is »in het daarvoor goed en gezellig ingerichte lokaalc aldus het bericht in de »L. K.« een rookclub opgericht met een groot ledental, dat »De Blauwe Wolkc als naam der vereeniging koos. Holland op zyn malst 1o Goud in beslag genomen. Door de gemeente-politie te Lutterade werd een taxi aangehouden, waarin een tweetal Italianen, afkomstig uit Heerlerheide, gezeten was. De hoeren vervoerden een hoeveelheid gesmolten goud, ter waarde van f 600. Daar sterk vermoed wordt, dat dit van diefstal afkomstig is, werd op het goud beslag gelegd. o— Geen inbrekers maar belletjes-trekkers. Te Vlaardingen liepen eenige personen in nachtgewaad twee opgeschoten kerels na, onder den uitroepHoudt den dief 1 Door twee agenten werden de man nen, nadat eenige schoten in de lucht waren gegeven, omdat ze aan de sommatie om stil te staan niet voldeden, aangehouden en toen bleek dat van misdryf geen sprake was, maar dat zy zich schuldig hadden ge maakt aan... belletje trekken Ernstige val. Op de Hoogstraat te Vlaardingen sloeg een paard, gespannen voor een melkwagen van Starloos uit de Eoamastraat op hol. S. viel van den bok met zijn borst op een bardsteenen paal. Inwendig zwaar ge kwetst is hij per ziekenauto naar het zieken huis gebracht. De gewonde is kort na aar)komst in het Ziekenhuis overleden. Een gefiogeerde berooving Omstreeks kwart over tien Zaterdag morgen begaf de 20-jarige kantoorbediende Stoelenga, werkzaam bij de fa. L. J. Stegeman Co., vleeschwarenfabriek te Diepenveen, zich naar de Nederiandsche Bank te Deventer voor het innen van een som gelds. Op den terugweg werd hjj nabij het Nieuwe Plantsoen door enkele personen overvallen, bewusteloos geslagen en aan een boom tusschen de struiken in het plantsoen vastgebonden. Korten tyd daarna hoorden voorbijgangers hulpgeroep en werd S. bevrijd. Het bleek toeD, dat hij van een bedrag aan f15.000 was be roofd. Eenig zilver geld was nog in zyn bezit. Maar een later bericht luidt Inzake deze berooving kunnen wy nog mededeelen, dat de politie ernstig vermoeden heeft, dat S. hetzij zelf, hetzy samen met anderen den aanval en scène heeft gezet. Zoowel zyn houding als de toestand, waarin hij werd gevonden, geven daartoe aanleiding. Hy wordt in arrest gehouden, doch, hoewel hy zelf het geval zeer vreemd vindt, ont kend hy elke schuld aan het gebeurde. Vreemd is, dat uit zyn brieventasch wel het papieren geld, doch niet de brieven, die hy had gehaald voor zyn firma, zijn HEUSDEN. Maandagavond had de aangekon digde vriendschappelijke biljartwedstrijd plaats tusschen de gevestigde vereeniging te WjjkAalburg en »D. O. Sc alhiej, in het café van J. Bouman te Aalburg. Er werden 6 partyen gespeeld van 75 punten, waarvan de uitslag was als volgt Heusden 423 p. Aalburg 403 p., zoodat Heusden deze wod met 20 punten. Maandag a.s. hoopt de vereeniging uit WjjkAalburg een vriendschappelijke re vanche partij te spelen in Hotel aConcor- diac alhier. Op het j.l. gehouden Solisten-con cours te Eindhoven (Woensel) uitgeschre ven doot het „Woensels Muziekcorps" be haalden onze stadgenooten de heeren: P. A. en A. de Graag met hun duo „Duo de Concert" voor Sax.-Sopraan en Sax. Tenor in de tweede afd. een lsté prijs met 137 punten. De héér P. A. de Graag met zijn Sax.-Sopraan solo „More eau de Salon No. 10" in de eerste afd. een lste prijs met 132 punten. De hear C. de Graag met zijn Alt-Solo „Morceau de Salon No. 8" in de afd. „Uitmuntendheid" een lsts) prijs mét 135 punten. De cijfers voor een lste prijs bedroeg 120, zoo dat allen voldoende punten over hadden. Voorwaar een mooie prestatie, voor de gebr. de Graag en tevens ook voor de „Hei sdensche Fanfare" van welke ver eeniging zij leden zijn. In de gehouden jaarvergadering van de Heusdensche IJsclub bracht de secre taris verslag uit over het afgeloopen jaar en deed de penningmeestér rékéning én verantwoording, 't Bleek hierbij, dat de bescheiden in orde waren en dat de club er financiëel goed bij zit. Tot bestuur werden gekozen de heérén: A'. v. d. Kolk, Mr. W. Buitihga, P. Schmil. liusen, Adr. Verhoeven, G. Doedeyns, IL. Verhoeven, A. Bax én J. Kouwen- berg. Verder werd besloten zoodra mo gelijk een ijs feest te gevén én té trach ten in 't bezit te komen van een eigén baan, die in gewone omstandigheden spaa. diger berijdbaar zal zijn. Mr. Ruitinga won bij loting het uitge loofde paar schaatsen. Alvorens de vergadering gesloten werd, werd een woord van hulde gebracht aan den heer Ghr. Sprengers (Oud-Heusden), die er steeds alles voor over hééft, dé belangen der IJsclub te bevorderen. De heer II. J. M. Merkx alhier legde met succes examen af in de Fran- sche Handelscorrespondentie', afgenomen op 14 December j.l. te Amsterdam van wege de Federatie-examens. Geslaagde genoot zijn opleiding van den heer C. J. H. Bogaerts te 's Bosch. De vaart met sto omboot en langs Wijk naar Gorinchem is geheel hersteld. Alleen voor zeilschepen levert dézé rou te nog moeilijkheden op. In de Woensdag j.l. alhier gehouden vergadering van den Kamerkieskring 's- Bosch van de anti-rev. partij is vast gesteld de lijst van 15 namen voor de verkiezingen voor de Tweede Kamér dér Staten-Generaal. Geheel als uitvloeisel van de stemmin gen in de Kiesvereenigen ziét dé lijst er ais volgt uit 1. H. Colijn, 2. Chr. v. d. Heuvel, 3. L. T. Duymaer v. Twist, 4. Mr. J. de V. aide, 5. Mr. Th. Heemskerk, G. J. Schou. ten, 7. J. J. C. van Dijk, 8. Dr. E. J. Beunier, 9. Mr. H. Bijleveld, 10. H. A. Leenstra. 11 Prof. H. Visscher, 12 C. Smeenk, 13 A. Zijlstra, 14. Dr. J. Severijn, 15. Mr. H. Dambfink. Om zoc mogelijk te fungeeren als No. 1 van de lijst in te dienon in dezen, kieskring werden aan het Centraal Co mité voorgesteld de heer an Mr. J. A. de Wilde en als plaatsvervanger Chr. v, de Heuvel. Zondagavond gaf de Fanfare der II. Familie haar 2de winterccnoert met wel willende medewerking van de R. K. Too. neelvereeniging „Kunst- en Vermaak" én den jongeheer M. v. Heivoort (piano). Jammer dat verscheidene donateurs al tijd schitteren door afwezigheid, maar toch was de groote zaal bezet met een talrijk publiek. De heer president riep allen één woord van welkom toe, in het bijzonder den hoogeerw. heer Deken Wouters, béscherm- heer, den president den heer L. M. dé Mol en den weleerw. heer kapélaan P. Maas. Na de pauze gaven de heer burgemees ter en diens eehtgenoote blijken van hun ne waardeerende belangstelling door hun. ne tegenwoordigheid. Door de vereeniging werd een S-tal muzieknummers op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht onder leiding van den directeur, den heer W. van Hel voer t uil Nieuwkuijk. Ter afwisseling werden door de leden de R. K. Tooneelver. „Kunst en Vermaak" een drietal komische voordrachten en 2 duetten ten tooneele uitgevoerd. Déze komische scènes oogstten !e(en uitbun dig applaus. Na afloop dankte burgemeester v. Eg gelen de vereeniging voor dezen genot vollen avond en de keurige vertolking dei* muzieknummers. Een bijzondere hul de bracht spr. aan den directeur den hetr W. v. Hel voort uit Nieuwkuijk. Hierna sprak de vice-voorzitter, den burgemeester dank brengende voor zijn rede en alle dank brengend die mede gewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond, de leden voor hun ijver en studie en üen heer J. Engelen als gri meur. Met recht kan de Fanfare der H. Fa milie op hare winterconcerten met tsn terugzien. ALMKERK. J.l. Zaterdagavond werden tot be stuursleden van de Herv. Ver. „Schrift en Belijdenis" gekozen de heérén: A. Pén- niDg Sr. en D. v. As. Terwijl de Heer Jth. de Wit werd herkozen. De heeren G. Daim, M. v. Her wijnen en J. Dekker, werden tot bestuursleden gekozen v. d. Herv. Jong.ver. „Samuel" te Ippelschendijk (Gem. Almkerk). ANDEL. In de laatst gehouden vergadering van den Ring „Altena" van Herv. Jon- g-.iingsver. werd de wenschelijkheid bé- sproken om wederom tot uitgave van een eigen „Orgaan" overtegaan. en werd den bstrokken ver. verzocht, omtrent een én ander advies te willen uitbrengen. Gedurende 1929 is bij de Ned. Herv. Kerk de diaken Paulus Kalis aangewe zen om de armen te bedeelén. AALST. Woensdagavond hield de Werklie- denvereeniging „Eensgezinde Hulp", haar jaarvergadering in de School. Aanwezig waren naast de leden enkele donatéurs. De kas was in 1928 niet vooruitgegaan. Veel uitkeeringen deden hét batig saldo aanzienlijk verminderen. Voorgesteld werd de uit keuringen te brengen op f 1.50 pér dag. Dit voorstel werd niet gesteund en bleef d? uitkeering gehandhaafd op f7.20 per week. De 3 z.g. „hersteldagen" wér den afgeschaft. Enkele leden zullen do nateurs bezoeken en trachten giften tot stijving der kas in te zamelen. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer f 1.— extra boven de contributie betaald wor den, to voldoen in 2 termijnen. BENEDEN-LANGSTRAAT In den" veehandel gaat op 't oo- genblik niet veel om. Men besteed voor kalikoeien f300.— tot f370.— Melkkoe ien f240.— tot f 290.—Kalfvaarzen f 250 tot f300.—Pinken f110.— tot f150.— en Fokkalveren f 65.— tot f 100.—. CAPELLE. Bij de dezer dagen door de meisjes- vereen iging ,,U. K. K." gehouden voor- draohtemvedstrijd werd de eerste prijs beo 'aid door mej. J. v. Koeveringen, 2e prijs mej H. Snoek en 3e prijs mej. A. lii enen Onder leiding van den lieer K. Al- blas werd een dezer dagen, eén vérga- dering gehouden ter bespreking van plan. nen tot oprichting eener Christelijkj O- ran je vereeniging. Besloten werd voor dit doel een spreker uit te noodigen tot hét houden eener propagandarede. ïn verband met het 10-jarig te staan der A. R. Kies ver. „Nederland en Oranje" te dezer plaatse werd j.l. Woens dagavond in de Geref. kerk aan bet Bruggetje een openbare vergadring géhou. den, waarin Mr. J. A. de Wilde uit 's Gravoiihage als spreker optrad. Als ge volg van liet minder gunstige weer was da belangstelling niet zoo groot. Het scheepvaartverkeer in onze ha ven, dat tengevolge van de vorst eenigé dagen stil heeft gelegen, is thans wéér hersteld. Een 2tal motorbooten hebben een dezer dagen de vaargeul opéngé- Vroken Onze vroegere dorpsgenoot J. W. L. H. A. Maaskant, thans Ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Apeldoorn, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor L. O. Fngelsche handelscorrespondentie. in verband met de vacature van onderwijzeres a. d. O. L. school te Vrij hoeve—Capelle is vrijstelling verleend van de verplichting tot benoeming uit de lijst van wachtgelders. 's GRAVENMOER. iDe fabrieksarbeider H. van Don gen alhier had in begin der vorige Week het ongeluk met zijn linkerhand in een riek te vallen. Aanvankelijk liet de ont stane wond zich niet ernstig aanzien, doch moest hij zich tengevolge van de hevige pijn onder geneeskundige behandeling stellen. Dr. Van Overstraten-Kruijsse al hier constateerde alstoen bloedvergifti ging. Van Dongen mag voorloopig geen werkzaamheden verrichten. In verband met de ziekte van mej. Fh. ran Herwerden, Onderwijzer aan de de O. L. school alhier, is voorloopig als tijdelijk onderwijzer aangesteld onze dorpsgenoot E. Beunis. Zaterdagmorgen reed één der auto- bussenjd er Z.S.M. nabij G. Snels alhier, doordat hij slipte, van den weg af en kwam met het voorste gedeelte in dé sloot terecht. Doordat de bus met het achterst gedeelte tegén één dikkén paal werd gedrukt, bleef de geheélé zaak han gen. Was de bus nog een halve meter verder uitgeschoven, dan zou zij zeker 'over de kop zijn geslagen. In de bus bevond zich slechts één passagier, die evenals de chauffeur, met den schrik vrij kwam. De inmiddels per telefoon ontboden en gearriveerde assistentie trachtté mét een zwaren vrachtauto de bus op den weg te krijgen, doch wegens de gladheid scheen dit ondoenbaar. Na ongeveer eén uur met een tiental personen gewérkt té hebben, mocht het gelukken da bus wéér op den weg te krijgen. De wagen was Tot organist in de Ned. Herv. Kerk alhier is in de plaats van C. Beu nis benoemd de lieer C. van der Dussen. zeer weinig beschadigd. Voor de nationale militie, lichting 1930, hebben zich alhier 20 personen aan gegeven Wederom zal door het waterschap „Beoosten de 's Gravemoerscha vaart" eén nieuwe brug van gewapend beton wor den gelagd. Voor de betrokken gebrui kers, die tot nu toe hun landerijen par vaartuig moesten bereiken, een mooie verbetering. Op de gehouden pluimvee en konij-i nen tentoonstelling te Oosterhout werd Ge heer C. van Eersel C.J.z. alhier in de afdeeling konijnen met verschillende soor ten met de eerste, tweédé, dérdé én eereprijzen bekroond. GAMEREN. Ds. S. Goverts te Oldebroek heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. MEEUWEN. Vrijdagavond had in het café Smits alhier voor een ongedacht publiek de aan gekondigde uitvoering van de Fanfare „Kamt en Vriendschap" plaats, onder bekwame leiding van haar directeur, den heer Roza te Wijk. De verschillende goéd uitgevoerde muzieknummers werden af gewisseld door voordrachten en zangcou- I pletten, gegeven door de familie Vos \an Nieuwendijk. De talrijke nummers vix len goed in den smaak. Jonge juffrouw Vos vervulde haar rollen buitengewoon goed en heeft als zoodanig zeer zekér toekomst. 1 Na afloop bracht de heer Van Buu- ren als tolk van de aanwezigen e^n woord van dank uit, voor de aangename urn die de Vereeniging aan de bevol king alhier aanbood. Wij meenen hieraan te moeten toe voegen, dat het wens ch el ijk ware, dat de vereeniging door de inwoners méér gé- waardeerd en gesteund werd, gezién dé onmisbaarheid van een gezond, afgewerkt muzikaal vereenigingsleven, in dezen tijd Vda vergezochte pessimistische levensbe schouwingen, in de noodzakelijkheid van een goed muziekcorps bij feestelijke ge beurtenissen, waarvan dan allen, zonder uitzondering, genieten. SPRANG. J.l. Donderdagavond Irad in goed bezot Me openbare vergadering voor de a. r. kissvereen. alhier op de héér C. B. v. d. V al uit 's Bosch met het onder werp: „"Wat ons te doan of wat onJs te wachten staat". Van de gelegenheid voor debat of het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Na. ©en slot woord van den Voorzitter besloot den spreker met dankzegging. Den timmerman J. F. kreeg op het ijs te Labbegat van zekeren P. een schop met een schaats waar door hij een diepe wond aan zijn knie opliep welke door Dr. W. werd verbonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zekeren II. v. d. H. had j.l. Vrij dag het ongeluk door gladheid op den grindweg te vallen, waardoor hij zijn schouder ontwrichte. Door Dr. W. werd geneeskundige hulp verleend. Naar wij vernemen heeft het voor loopig comité, om te komen tot oprictw ting van een Oranje vereeniging Ds. I. Voorsteegh uitgenoodigd de belangen van zulk een organisatie in openbare vergade ring nader uit een te zetten. iC. B. had het ongeluk bij het schaatsenrijden op het ijs te vallen, waar door hij ernstige verwondingen aan 'zijn linker schouder opliep. SLEEUWIJK. Het bestuur van de Politiehonden-; •vereeniging „Samenwerking" is in de laatstgehouden vergadering als volgt sa mengesteld: Voorzitter C. Kraaievjld, gem. veldw. te Almkerk, secretaris G. J. Iloogeboom, rijksveldwachter te Almkerk, penningmeester P. A. de Ridder, rij les- veldwachter te Nieuwendijk, commissa. rissen A. P. van Elzelingen en E. Lank- haa WIJK. Verleden week had Mej. J. H. het ongeluk bij het schaatsenrijden te worden aangereden, waarbij zij een hevig bloeden de wond aan haar been opliep. J.l. Vrijdagavond had P. v. d. P. het ongeluk door de gladheid, met zijn rijwiel, zoodanig te vallen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. J.l. Zaterdagmorgen reed de vracht auto van den heer T. uit Veen door de g.adheid van den dijk. Wonder boven wonder liep dit ongeluk zonder per soon, likt ongelukken af. Zondag j.l. maakte onze predikant bekend, dat er bij de rondgang voor de armen op 12 Jan. in de kerkezak een bankbiljet van f 100.— was gecollecteerd. Teven? zal er dezer dagen door de di akenen een collecte langs de huizén wor. den gehouden, welke zeer in dé mild dadigheid der ingezetenen wordt aanbé- volen Bij de Wed. B. alhier is het mond. en klauwzeer onder het vee uitgébrokén. Zaterdagavond hield de fanfare ,,Oe. fening en Uitspanning" alhier hare jaar vergadering. De bestuursleden werdén al. Ien herkozen. In kas bleek nog een aardig batig saldo te zijn, hoewel de uitga ven niet onbelangrijk hooger zijn geweest, dan de ontvangsten. De penningmeester deelde mede dat van den milden gévér, die „Oefening en Uitspanning" een warm hart toedraagt, wederom een nieuwjaars gift van f 50,— was ontvangen. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2