Plaatselijk Nieuws standig kan worden rasegaan waarop de vragen betrekking zouden kunnen hebben. Vragen op rechtskundig gebied Wat moet men verstaan onder zuivering van hypotheken W. G. De Autobus «Onzen Dienste, die byna altijd over tijd van Heusden vertrekt, en vooral 's morgens om 6 50 uur dikwijls een half uur of langer, kan men die niet ver plichten, zijn dienst op den aangegeven tyd te rijden. Tot wien moet men zich wenden J. B. U kunt zich wenden tot Heeren Gedepu teerde Staten der provincie Noordbrabant te 's Hertogenbosch, die ongetwijfeld den Provincialen autobusinspecteur met uwe klacht in kennis zullen stellen. Ook kunt 0 zich met uwe klacht wenden tot den Opperwachtmeester der Koninklijke Maré- chaussée te Heusden, die stellig maatregelen zal nemen. Mijo buurman heeft naast my een haag opgeruimd en het terrein met grond op gehoogd. Nu komt het regenwater van mijn anderen buurman aan de westelyke zijde voor myn huis te staan en kan niet meer weg omdat de buurman aan de Oostelyke zijde het terrein opgehoogd heeft. Nu is myn vraag hoe moet ik handelen om van bet water verlost te komen daar de weg is van de gemeente en in onderhoud is bij den Polder. K. G. Erven, die lager liggen zyo, ten behoeve van degene, die hooger gelegen zijn, ver plicht het water te ontvangen, hetwelk daarvan natuurlyk afloopt, zonder dat zulks door 's men8chnn toedoen wordt bevorderd. De eigenaar van het erf, dat iager ligt mag geen dijk of dam opwerpen, waardoor deze uitwatering belet wordt. Wel mag hy zyn terrein ophoogen om er b.v, een huis of schuur op te bouwen en daardoor wordt het lager gelegen erf het hooger gelegen erf. 't Baste is nu dat U het regenwater naar den openbaren weg laat loopen, tenzy, wat ik niet weer, eeno verordening nwer gemeente zulks verbiedt. HEUSDEN. De winter 19281929 aaag te recht een strenge winter genoemd worden, vooral de verst vao de laatste dagen, met syu veor de maand Febraari baitengewaon lage temperatour, zal oorzaak zyn, dat men over jaren nog van dezen winter zh spreken. Hoewel hij reeds een vyf zes- weken duurt, was de vorst niet streng U Doemen en zou by met zyn afwisselende dooi en vorst gerekend zijn onder de z.g kwakkelwinters. Zondag was er in de rivier de Maas nog geen ijs te zien, niet tegenstaande de Maas langs Wyk naar Woudrichem reeds acht dagen ligt dicht gevroren en de vaart daarlangs geheel was gestremd. In den nacht van Zondag op Maandag beeft het zoo gevroren, dat de Maas Maandagmorgen geheel dicht lag, ze is later wel weer gaan dryven, doch ze bleef over de geheele breedte met zwaar dryfijs bedekt. De strenge vorst houdt nog steeds onverminderd aan en heden Dinsdagmorgen heeft het ijs zich vastgezet, zoodat alle verkeer te water thans geheel gestremd is. Ook het verkeer per trein is geheel in de war, tengevolge van het bevriezen der wissels. De post, die 's mor gens om half negen aankomt, was eerst om circa elf uur binnen. Een drietal per sonen moesten zich met bevroren lichaams- deelen onder geneeskundige behandeling stellen twee hadden een bevroren oor, een derde bevroren vingers. Het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt deelt mede: De hevige koude die sedert eenige weken nu hier dan daar in het buitenland voor kwam, beeft Zondagnacht met een storm - achtigen Oostenwind ook ons land over stroomd en op sommige plaatsen meer vorst brengende dan sedert 35 jaar is voorge komen, zooals te Den Heider waar 15 gr. vorst voorkwam tegen 14 gr. in Januari 1924. Voor de Bilt was de laagste tem peraiuur 16.7 gr., weliswaar geen record, maar in de geheele reeks sedert 1849 kent men toch slechts 6 gevallen, waarin op 1 of meer achtereenvolgende dagen lagere temperaturen voorkwamen 21 gr. op 21 Jan. 1850, 20 gr. op 8 Dec. 1872 en 3 Febr. 1912, 19 gr. op 25 Jan. 1881, 17.7 gr. op 18 Febr. 1855 en 17.5 gr. 9 Dec. 1880. De laagste temperatuur, 19 graden, werd uit Groningen gemeld. De minste vorst te Vlissingen waargenomen is nog 12 gr. De buitengewone koude is o m. het ge volg van de buitengewone droogte van de lucht, die wel een record heeft opgeleverd. Maandagmorgen was de dampspanning te de Bilt slechts 0 6 ra M. zoodat de lucht eerst bij 25 graden Celsius verzadigd zou zyn. De laagste vroeger voorgekomen dampspanning was ruim 0 8 m M. op 25 Januari 1881 en 27 November 1890. Tengevolge van den yzigen Oostenwind is de yspret voor 't oogenblik gedaan. Zondagmiddag is er nog druk gereden en Zaterdagavond had de Heusdensche IJsclub haar baan doen verlichten, zoodat ook toen kon worden gereden. Tal van liefhebbers maakten van deze gelegenheid gebruik en vonden het een aardige attentie. ALMKERK. Tot bestuursleden van de Chr. Herv, School vereen, alhier, werden herkozen de heeren A. Penning Sz. en J. v. d. Koppel. Terwyl in de vacature B. Kraai veld werd gekozen de heer M. T. van As. A.s. Donderdagavond hoopt de Herv. Jonged.vereen, alhier, haar jaarfeest te vieren. Op 14 Febr. koopt de Gsr. Jongel.ver. «Samuel* alhier, in de Consistoriekamer haar jaarfeest te vieren. Door de catechisanten van Ds. Hakman alkier, werden f 70 bijeengebracht voor de ramp aan den Hoek van Holland. Door de heeren Heymans en Van Oord werd dezer dagen ook nog eens scbaatengereden. Wanneer wy nagaan, dat deze oudjes beiden ongeveer 80 jaar zyn, mogen wy dit wel als een zeldzaam beid melden. ANDEL. BABYLONIëNBROEK. Het alhier te vestigen telefoonkantoor zal worden geopend op 16 Februari a.s. BRAKEL'. By beschikking van den Heer Com missaris der Koningin in Gelderland d.d. 7 Febraari j.l. No. 765/9 werd vrijstelling «au dea dienstplicht verleend wegens broeder- dieast aaa Jielis van Heae t, Gerard Ter voorn, Huibert van der Linden en Huibert van Dalen, allen van de lichting 1930. Io deze gemeente is een ysclub opgericht, waartoe circa 150 leden zyn toegetreden. Het doel is om ook alhier voortaan eene betere ijsbaan te kunnen openstellen, dan tot nu bet geval was. Wy hopen dat de vereeniging zal slagen, daar hier ook zeer veel liefhebbery voor deze sport bestaat. Vrijdag j I. werd de drukte op het ys niet weinig verhoogd door de aan wezigheid van ons muziekkorps, welks vroolyke tonei> de gezelligheid ten zeerste verhoogden. De raad dezer gemeente heeft be sloten veor de vernietiging van vee en vleesch ingevolge de Vleeschkeuringswei aan te sluiten bij de Ned. Thermo Cbecu Fabrieken te Amsterdam. Door het destructie bedrijf dier fabrieken, zal de vernietiging voor deze en vele andere gemeenten ge schieden volgens de eischei der wst, zoidat de gemeenten dan verder geene maatregelen te dezen opzichte behoeven te nemen. Op hun daartoe gedaan verzoek is door den gemeenteraad eervol ontslag ver leend aan Mej. C. van Garderen en den Heer A. Harpe, resp. onderwijzeres en onderwijzer aan de O. L. School alhier, wegens vertrek naar 's Hage. CAPELLE. Dinsdagmiddag 6 Febr. werden door de Capelsche ijsclub voor de derde maal dezen winter yswedstrjjden gehouden. Honderden belangstellenden woonden deze wedstrijden, we'ke plaats hadden op de aan den Winterdijk gelegen baan der ver eeniging, by. Dezen keer gaf bet wedstrijd programma een viertal afdeelingen aan, waarvan de uitslag de volgende was Afd. 1. Hardrijden j 'ngens 43 tot 16 jaar G. 't Hooft, le prys. W. Wagemakers, 2e prys. Adr. Rusenbrand, 3e prys. G Bar, 4e prys. P. Sterrenburg, 5e prijs en W. R,)ken, 6e prys. Afd. 2. Hardrijden meisjes 13 tot 16 jaar Riek Dekkers, le prys. Teunfje Beek, 2e prijs. Jo Waarts, 3e prijs en Martha Visser, 4a prys. Afd. 3. Schoonrijden voor dames Mej. J. H. Co*é met 78 punten, le prijs Mej M. v. d. Schans met 74 punten, 2e prys en Mej. D Quiryns met 68 punteü, 3a prys. Afd. 4. Hardryden voor dames: Mej. J H. Cové le prys Mej. A. Cové, 2e prys en Mej. Adr. Spuybroek, 3e prijs. Na afloop der wedstryden had in de hij de baan staande consumptietent de uitrei king der prjjzen plaats, waarmede dit 3a ysfeest der Capelsche ysclub, dat een even schitterend verloop heeft gehad als de beide vorige door haar georganiseerde wedstrijd dagen, weder tot het verledene behoorde. Het bestuur der ysclub kan dau ook met voldoening op deze welgeslaagde middagen terugzien. 's GRAVENMOER. Donderdagavond heeft voor de Jongel.vereen. «Gedenkt aan Uwen Schepper in de dagen Uwer Jongelingsschap* en de Jonged.vereen. «Dorcas*, de WelEerw. Heer Dr. H. Kaajan te Utrecht, in de Ger. Kerk alhier, een rede gehouden over t onderwerp «Wie is toch eigenlyk Jezus*. Het kerkgebouw was voor deze gele genheid tamelijk goed gevuld. In de gehouden bestuursvergadering der IJsclub «Ons Genoegen*, zyn als Voorzitter, Secretaris en Penningmeester, resp. gekozen de heeren W. G. Hartman, H. van der Dassen en J. van der Dussen. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehonden collecte ten behoeve van de Emeritus predikanten, weduwen en weezen, heeft ruim f 18.00 opgebracht. Woensdag 27 Febr. zal de Ger. JoDged.vereen. Dorcas* haar 7 jarig be staan met leden en beganstigers ia de Ger. Kerk feestelyk herdenken. Naar men ons mededeelt, zal het Fanfarecorps «Eaterpec deelnemen aan hst Nationaal Concours te Dalem by G'chem, m de afd. Uitmuntendheid, op Tweeden Pit.ksterdag. HEDEL. De Maas is driekwart overdekt met y3. Maandagmorgen was de brug nog niet afgenomen, dus zal dit met groote moeilijkbeden gepaard gaan. De draaibare vakken alleen konden opeogedraaid worden, waardoor dos het ijs voor een gedeelte kon passeeren. Het verkeer is nagenoeg geheel gestremd, daar de pont geen ge regelde dienst kan onderhouden, omdat er nog maar een sleepboot aanwezig is. MEEUWEN. Voor de Jongelingsvereen. op G.G. •Jonathan* en de Mannenvereen. op G.G. «Maranathac alhier, hoopt op D.V. Vrydag 15 Februari a.s., 's avonds 7 uur, op te treden den WelEd. Heer W. P. Droog van Vlaardingen, met het onderwerp «Harmonie onzer jongeren*. NEDERHEMERT. Op 8 Februari hield de afdeeling Nederhemert der G.E M. haar jaarverga dering in 't café van deD heer A. Bakker. De opkomst was zeer goed te noemen, misschien vond dit zijn reden hierin, dat aan het einde een verloting zou plaats hebben. Na voorlezing van het jaarverslag, waaruit bleek, dat de afdeeling 136122 eieren voor een bedrag van f 7890 in 1928 had verwerkt, en dat de vereeniging op 't oogenblik 33 leden telt. Daarna kwam de verkiezing van een Secretaris en Penningmeester aan de orde, als gevolg van het a.s. vertrek van den heer Essenburg. De afdeeling heeft nu gelukkig weer een volledig bestuur, bestaande uit A. Bakker, voorzitter, J. Kant, secretaris en M. de Putter, penningmeester. Voor het gezamenlyk inkoopen van 1 dags kuikens bestond by de afdeeling nog niet veel animo. By de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het leveren en verkoopen van eieren per gewicht, waardoor onze verpakker H. v. Beek meer werk krijgt. Besloten werd by invoering van gewichtsievering de verpakking 20 cent per honderd te doen uit betalen, tot de Alg. Vergadering daaromtrent nader zal besloten hebben. Als slot had de verloting plaats. In totaal waren 9 prijzen, bestaande uit 1 dags kuikens, tot een hoeveelheid van 110. Daarna trad de heer Bakker ais voorzitter op, sprak namens de vereeniging zijn hartelyken dank uit aan den heer Essenburg voor de toewyding waardoor die deze vereeniging zoo hoog op pyl hield, riep hem een hartelyk vaarwei toe en werischte hem veel geluk in zyn nieuwe gemeente. Hierna had sluiting plaats. OUDENDIJK. Het voorloopig bestuur der IJsclub is wal zeer actief. Want na de hard rijderij van Woensdag zag men kans Za terdagmiddag weder een ijsfeestje te or- ganiseeren. De giften van vele inwoners maakten het mogelyk aardige geldpryzen beschikbaar te stellen, terwyl de medewerking van de muziekvereen. «Kunst na Stryd* de ge zelligheid zeer verhoogde. Te ongeveer half drie ving men aan met het hardryden voor schoolkinderen. Hierby werd Aard van Andel no. 1» Haib de Lorra no. 2. Engel Berm no. 3. A. Vink Pzn. no. 4. Daarna ringsteken voor dame, zittende op een slede en getrokken door een heer op schaatsen. Niet minder dan 22 paartjes bekampten hier elkander. Prijzen vrerden gewonnen door dhr. C. Daim en mej. M. van Vugt. dhr. A. Vink Az. en mej. C. v. d. Nat. dhr. H. Vink Tz, en mej. T. Vink Hd. dhr. Abr. v. Andel en jongejuff. A. TVesterlaken. Voor de hardryderij voor joDgens boven 16 jaar, was de heer L. A. v. d. Giessen lste. C. Daim 2de. O.IOttevanger 3de en Jac. Kant 4 de. Do clown van den middag vormde zeker wel het hardloopwn op klompen door ge huwde mannen. De deelname was groot en zelfs door bejaarde mannen werd dapper geloopen. Eigenaardig vooral was het geklap der klompen op het harde jjs, zoodat men in het half duister de deelnemers reeds lang hoorde, voordat men ze de fine zag passeeren. Prijswinnaars werden de heeren T. Broekhuizen, H. Kant, C. v. Wyk en D. Vink. Er was den geheelen middag veel pu bliek op de baan en alles had een vlot eB gezellig verloop. In de 2de Openb» School zal Don derdagavond a s. van 6—7| uur, door de Oranjevereen. een ledenvergadering worden gehouden tot verkiezing van een bestuurs lid (vac. A. B. Holster). Na afloop hiervan zal door de IJsclub een ledenvergadering worden gehouden, tot verkiezing van een definitief bestuur en vaststellen vaD een reglement. RIJSWIJK. Naar we veeoemen zal de heer van Herpen, die sinds vele jareu op de secre tarie alhier werkzaam is geweest, de ge meente-administratie verlaten. o Het ijs. De verbinding Dordrecht—Zwrjndrecht verbroken. Men seint uit Dordrecht: Ten gevolge van den ijsgang op de ri- Ivier is het verkeer met de veerbooten tos- schen Dordrecht en Zwijndrecht stopgezet In plaats daarvan werd het onderhouden met een sleepboot, welke door een andere fwerd voorafgegaan, die als ïjsbreker dienst ideed. Ofschoon het ijs zich had gezet, voeren beide booten Zaterdagavond om half acht van Dordrecht af om te trach ten den tegenoverliggenden oever te be reiken. Met veel moeite vorderde men me iter voor meter. Het ijs bleek echter te sterk en toen men het midden van de rivier bereikt had, brak van de pas sagiersboot de schroef, terwijl van den „ijsbreker" het roer stuk werd geslagen. Beide schepen raakten vast in het ijs, terwijl de schotsen zich er omheen sta- [pelden. Van den oever trachtte men met andere sleepbooten te hulp te ko men, doch zonder resultaat, het ijs bleek (ondoordringbaar. Op de vastgeraakte schepen deed men intusscl.en wanhopige pogingen om vrij te komen. Langzaam zakten zij af langs ide stad en om twaalf uur mocht het eindelijk gelukken bij het Papendrecht- 33che veer den Dordtschen wal te berei ken. Men was nu weliswaar nog even ver van huis, als vier uur te voren, doch [was ten minste weer aan land. De groep Zwijndrechtenaren die intus- -schen tot een 150 man was aangegroeid begaf zich daarop naar het station om te trachten per etra trein via den spoor weg den overkant te bereiken, -o De schipbrug bij Deventer. Men meldt uit Deventer aan de Msb. Le schipbrug alhier is weer ingelegd (Het verkeer kan weer normaal geschie len tNadat, met behulp van een sleepboot [het ijs tuisschen de brughoofden wa* ■Tcsgeoioken en opgeruimd kon Zaterdag middag half drie de brug weer worlen ingedraaid. o Een nacht op het ijs der Zuiderzee. Een 19-jarige weesjongen uit het "Wees huis te Kampen had zich Vrijdagmiddag per schaats naar de Zuiderzee begeven. JJoor den dikken mist kon hij echter Jen .weg niet terug vinden en moest daardooi iden nacht op het ijs doorbrengen. Met be vroren handen keerde hij den volgenden morgen terug. o Het gas uit de mijnen. Enkele dagen geleden is op de staats mijn ,,Maurits", naar de Tel. meldt, een aanvang gemaakt met het vullen der gas- lOvens, zoodat thans het cokesbedrijf iD gebruik is genomen. In het geheel wor den er vier overbatterijen gebouwd met totaal 264 kamers. Het is niet buitenge sloten, dat dit aantal in de toekomst nog kan worden verdubbeld. De opbrengst dezer ovens (wier capa citeit 3200 ton kolen per etmaal bedraagt) is 1.200.000 MS. gas en 2400 ton cokes Zooals bekend is hebben de Staatsmij nen met de gemeenten Venlo, Roermond, 'Maastricht en Eindhoven onderhandeld over de levering van gas, met het resul taat dat de betrokken gemeentebesturen [besloten hebben de gasfabrieken stop te zetten, Met deze vier gemeenten is een uniform contract aangegaa.ru Vemo en Eindhoven zullen met ingang van 1931, Roermond en Maastricht in 1930 het gas van de Staatsmijnen betrekken De gegarandeerde minimum verbruikshoe- Veelheid bedraagt voor Eindhoven 9 Va millioen, Maastricht 3.5. millioen, Venln 1.7 millioen en Roermond 1.35 millioen !M3. Bij den aanvang der gaslevering kun nen ile Staatsmijnen rekenen op omstreeks 20 midioen M3. Vergeleken bij de jaar productie van 700 millioen M3. gas, is ideze hoeveelheid nog betrekkelijk gering. De buisleiding, die voor rekening van {het Slaatsmijnbedrijf gelegd zal wor- jden, komt over een aanzienlijken afstand langs de spoorbaan te liggen. Inmiddels openen zich voorloopig nog geen vooruitzichten op een spoedig en gunstig economisch resultaat. De grom te afstanden tusschen de gasbron en de bevolkingseentra, waarheen het produci tnoet worden gebracht, leidt eenerzijds Ireeds tot deze overweging. Voorts is het als een nadeel te beschouwen, dat in de nabijheid geen industriegebieden aanwezig zijn, met behoefte aan belang rijke gaslevering. Opgemerkt dient ook |te werden, dat de „levering van gas [door de Staatsmijnen het karakter van een ptoef zal dragen. Ten aanzien van j<Je omwikkeling der gasvoorziening in de toekomst valt neg weinig met zeker heid te zeggen. O De geisoleerde eilanden. Schiermonnikoog per ijsvlet bereikt. De ijsvlet, die Zaterdagochtend ruim IC uur van Oosfcmahorn is vertrokken, heeft na een tamelijk goede reis, omstreeks 4 uur het eiland Schiermonnikoog bereikt •lammer voor de bewoners kon slechts één postzak worden medegenomen; al de overigen waren naar Den Heider opgezon den teneinde van daar per stoomloodsboat naar de bestemming worden gebracht. - Bij het afzenden van dit bericht waï He stoomlocdsboorf, „«Amsterdam" die :Za terdag ochtend balfelf vertrok, nog niet gearriveerd. De kustwachtpost Schiermon nikoog kan niets gewaar worden, Bij strandpaal 7, de overeengek >men plaats van landing; ligt de roeireddings- boot gereed teneinde de post en passa giers in ontvangst te nemen en naar het «fraud te breogea. Bij gunstige weergesteldheid zou de ijs vlet trachten de terugreis te volbrengen. O Op het ijs doodgebleven. Op de Loosdrechtsche plassen is Zon dagmiddag een 65-jarig heer, terwijl hij aan het schaatsenrijden was, door een hartverlamming getroffen. Per auto werd het lijk naar Weesp overgebracht. Oveneden. Nabij Poortershaven bij Hoek van Hol land is de 42-jarige boerenarbeider Jan Speier, die de spoorbaan wou overste ken, door een van Rotterdam komenden trein erereden en gedood. De man laat een v rouw en 10 kinderen na» Mevr. Fokker, f Mevr. Fokker, de echtgenoote van den vliegtuigenfabrikant A. H. G. Fokker, is te New York door een val uit het raam van een vertrek op een vijftiende verdie ping omgekomen. Mevr. Fokker was ziek geweest en verpleegd in een ziekenhuis Na terugkeer in haar woning was zij even alleen geweest. Haar man liet haar een oogenblik al leen, toen hij in het vertrek terugkeer de vond hij het raam openstaan en zag hij de doode op straat liggen. o Slachtoffers van het ijs. De 20-jarige spieringvisscher Andries Jansen, uit Kapelsteeg te Harderwijk, is bij het spieringvissehen op zee, on geveer een uur gaans van de kust, dooi het ijs gezakt en verdronken. Zijn lijk is reeds geborgen. Te Oude-Pekela is de 17-jarige S., van Meeden afkomstig, bij het schaatsenrijden dcor het ijs gezakt en verdronken. Te Hulst zijn twee knaapjes, resp. 10 en 8 jaar oud, te Schore een 9-jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. Zaterdagmiddag reden op het meer „De Flessen" bij Warns (Fr.) drie kinderen in een wak. Een voorbijganger wist twee hunner te redden, doch het 8-jarig zoon tje van den heer H. Mulder te Rijs, schoot onder het ijs en verdronk. Kindje vermoord. "Vader mishandelt zijn kindje van zeven maanden met doodelijk gevolg. In de Torenstraat te Dordrecht heeft een ontzettende gebeurtenis plaats ge had. In het gezin van den 25-jarigen G. H. werd een dokter ontboden, omdat een kindje van zeven maanden was overleden. De geneesheer constateerde echter aan stonds, dat het kindje geen natuurlijken dood was gestorven. De politie werd gewaarschuwd en het bleek nu, dat de vader het kind in een opwelling, van toorn zoodanig had mishandeld, dat het aan de gevolgen is overleden. De moeder was tijdens de mishandeling niet aanwezig. Zeer ontsteld was zij, toen ze hoorde, dat haar man het kindje gedood had. In de volkrijke buurt is de verontwaar- ging algemeen. Op 17 Februari a.s. herdenkt de Gem. Zangvereeniging „Sursum CorJa" alhier haar 10-jarig bestaan. Een persoon uit Hemert kwam op de ijsbaan alhier te vallen, wat tot ge volg had, dat men over zijn pink reed Dit lichaamsdeel werd daardoor deer- [verwond. Na door den heer Zeg waard voorloopig verbonden te zijn, stel de hij zich onder behandeling van Dr. Smits te Veen. Uitsiag gehouden wedstrijd in hardrij den voor paren: le prijs Unk en Mej. Mej. W. Benkhuijzen, 2de prijs H. van Zanten en echtgenoote, 3de pr. H. Vo gelaar en echtgenoote, 4de pr. H. Tan- kens en Mej. Walraven, 5de pr. W. Ver steeg en Mej. Cl. Versteeg. Op 27 Februari a.s. zal de Herv Jongelingsver. „Obadja" haar eerste jaar vergadering houden. De Ger. Meisjesvereeniging alhiei •vierde verleden week onder veel be langstelling in de Ger. kerk haar jaar feest!. j 1 Naar wij vernemen heeft de in de gemeente Sprang-Capelle gehouden col lecte ten bate der vereeniging voor Bij belverspreiding ruim f 100 opgebracht. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid"' hield j.l. Donderdag 7 dezer des avond 8 uur in het repetitielokaal zijn jaarvergadering. Ruim 8 uux opende de 2e voorzitter, bij afwezigheid van den president de vergadering en heette de aanwezigen welkom, waarna de secretaris de notulen voorlas der vorige vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna werden de jaarver slagen van secretaris en penningmees ter uitgebracht, waaruit bleek, dat de toe stand der vereeniging momenteel niet ongunstig is. Uit het daarna door de heeren L. de Jong en C. Sterrenburg ingesteld onderzoek bleek, dat de boe ken en bescheiden van den penning meester in orde waren, waarna de reke ning en verantwoording werden goedge keurd. Dc aftredende bestuursleden, de hee ren: J. Kraak; W. M. de Bas; A. H. Spierings en W. J. v. Nieuwenhurjzen werden met algemeene stemmen herko zen en namen onder dankzeggihg vooi het in hen gestelde vertrouwen, hun her benoeming aan. Nadat bij de rondvraag door eenige le iden nog enkele vragen gesteld waren, werd deze vergadering te 10 uur, dooi den 2en voorzitter met een woord van dank voor de belangstelling gesloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2