LETTERS ARTIKELEN m de groote MODE HEEREN, Gorinchem. Denkt U om onze SPAARBON Wij toonen heden de nieuwe kleur Plaatselijk Nieuws voor van de donkerste tot de helste tinten. in onze Speciale Blauwe Etalages.1 Voor eiken stand, beurs en leeftijd. RAVENSWAAY's 5O °lo WINST!!! ftp Geconfectioneerd en op Maat vanaf 19» tot in de fijnste kwaliteiten. Wij noodigen U uit tot eene bezichtiging en twijfelen niet of U zult uw Costume dit jaar koopen bij de Firma Plotselinge dood. Te Rotterdam is de 26-jarige bak ker O. Bloemberg, terwijl hij ach te zijn wagen liep, plotseling bewuste loos in elkander gezakt. Een ontbo den geneesheer moest den dood con stateeren. —o Brandstichting In verband met den brand in het Sf. Elizabeths Gasthuis te Leiden is (aangehouden J. v. d. B. aldaar, die verdacht wordt dezen, brand te heb ben gesticht. Vijf minuten vdór het uitbreken Yian den brand was hij op het terrein igtezien. Een der motieven voor de brandstichting moet zijn, dat hij met de directie der fa. R. uit Een Haag die daar centrale verwarming aanlegt kwestie moet hebben gehad over uit betaling van overuren. VOORTZETTING DER OPRUIMING. BAHLMANN Gorinchem. HEUSDEN. Naar wy vernemen, heeft Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter alhier, bedankt voor eene hem aangeboden cao* didatuur voor de 2e Kamer in de door den Vryheidsbond gecombineerde kieskrio- gen Rotterdam. Utrecht, Tilburg, 's Her togenbosch en Maastricht. Onze voormalige stadgenoot, de heer 6. A. D. van Aodel, die voor kort naar Ned. Oost-Indië vertrok en bevorderd werd tot assistent-resident, is geplaatst te Bandj ar negara (res. Kedoe, Java). Tot leden der Commissie, in 1929 belast met het afnemen van het examen voor Candidaat Gemeente-Secretaris, zyn o.m. benoemd de heeren H. J. v. Eggelen, Burgemeester van Heusden en Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter in het kanton Heusden. In de jaarvergadering van 4 Maart der Damclub »V. D.c werd o.m. besloten een wedstrijd te gaan spelen tegen de «Bossche Damclubc en het persoonlijk kampioenschap van Heusden en Altena pas te verspelen in de maand October van dit jaar. De uitslag van de téance, gegeven door de heer Vogelaar uit Andel, welke, gezien dé sterke deelname, zeer gunstig mag ge noemd worden, is 11 gewonnen, 1 remise, 5 verloren. Duur per party 9 minuten. Een compliment verdient zeer zeker de jeugdige Gerrit Jonkers voor de wyze waarop hy zyn party won. ALMKERK. Den heer C. S. alhier had het ongeluk zoodanig van een wagen te vallen dat geneeskundige hulp noodzakelyk was. Tot bestuursledsn der Zondagschool- ver.een. «Samuëi* alhier, zyn herkozen de heeren P. v. Dronen ea A. Berghout, terwyl als voorz. werd gekozea Ds. Donssei* man. Beroepen by de Geref. Kerk te Waardh. Cand. v. Heyst van Rotterdam. !.-■ 1 ANDEL'. Hoewel alhier een ysclub bestaat m&ende toch de schooljeugd goed te doen om voor zich zelf een ysclub op te richten. Er werd een vergadering uitgeschreven en 25 Februari werd een ysclub opgericht onder den naam van »Kleio maar Dappere Het bestuur werd gekozen: le Voorzitter, B. Bouman 2e Voorzitter, P. Scnouten Penningmeester, Ant. Verschoor T. H 'esen, Abr. Crielaard, C. Naaien, Co nmisarissen. De jonge ysclub ondervond van de zyde van het publiek veel belangstelling. Nog slechts kort opgericht schreef de yseiub op 2 Maart al een wedstryd uit, waaraan door velen werd deelgenomen. De banen die door de jonge lui in orde waren ge maakt waren uitstekend, het was een lust te zien hoe de deelnemers(ters) zich weerden op het spiegelgladde ys om een der raeoie pryzen te winnen, die de jonge ysclub be schikbaar had gesteld. Het bestuur mag er zich in verheugen dat de eerste wed strijd die is gehouden goed geslaagd is. Wy hopen dat de ysclub Klein maar Dappere vele goede schaatsenrijders mag kweekeu. Jongens ie Klasse. A. Remainders Ie pr.A. Smits 2e pr. 3e Klasse: J. Beekhuizen le pr. 4e klasse: C. Rota le pr.J. Bouman 2e pr.G, Verhoeven 3e pr. 5e KlasseA. d. Vliet le pr.C Naaien 2e pr. 6e Klasse: A. Crielaard le pr.A. Straver 2e pr.H. de Lorm 3e pr. 7e Klasse: H. v, Ryswyk-le pr.B. Bouman 2e pr. Meisjes le Klasse. T. Berkhuizen le pr.M. v. Zanten 2e pr.E. Tankers 3 pr. 2e KlasseA. Straver le pr. 3e Klasse: E, Verbeek le pr. J. v. Tilborg 2e pr. 4a Klasse: E. v. d. Vliet le pr. e. aver 2e pr.O. Snoek 3i pr. KlasseE. Bankhuizen le pr.J. 2a pr. 6e Klasse M. Naaien le pr.A Bonman pr. J. Rochat 3e pr. 7e Klasse H. Verhoeven le pr.H. 4uy 2e pr. Prikslede. le pr. J. Nieuwenhuizen, a. Nieuwen- buizen, P. Schouten. 2e pr. A. Kraaij, a. v. d. Vliet, C. Visser. 3e pr. T. Schouten, L. Fondse. CAPELLE. Door de voor eemgen tijd te dezer plaatse opgerichte afdeeling van de S.D A.P., werd j.l. Woensdagavond half acht, in het statiooskoffiehuis van den beer l. F. van Dongen alhier, een openbare vergadering gehouden, die door een groot aantal belang stellenden werd bijgewoond. Ongeveer 8 uur werd deze bijeenkomst by afwezigheid van den voorzitter, geopend door den heer J. Kraak, die de aanwezigen welkom heette, waarna hy het woord gaf aan den spreker van dezen avoDd, den heer W. Drop, lid der Tweede Kamer, uit Breda, die een propagandarede hield naar aanleiding van het onderwerp »De Socialistische stryd voor welvaart en beschaving*, welke inlei ding door de aanwezigen met de meeste aandacht gevolgd werd. Van de gelegen heid, tot gedachtenwisseling met den spreker werd geen gebruik gemaakt. Ruim 10 uur werd deze vergadering door den waarnemenden voorzitter met een woord van dank aan den inleider, voor de uiteen zetting van zyu onderwerp en aan de aan wezigen voor hun belangstelling, gesloten. In den nacht van Maandag op Dinsdag brak, door onbekende oorzaak, brand uit in de woning van J. de R. in de Dreef. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich alleen met de grootste moeite konden in veiligheid stellen, zoodat van den inboedel weinig of niets kon worden gered. Naar we vernemen dekt verzekering, hoewel laag, de schade. DRUNEN. Hedenmorgen had in de stoomzuivel- fabriek alhier een ernstig ongeluk plaats. F. Pulles had het ongeluk met de hand tusschen de karnmachine te geraken. Hy werd meegetrokken zoodat ook zyn hoofd tusschen de machine kwam. Het werd geheel vermorzeld. Geestelyke en genees kundige hulp was direet ter plaatse, doch kon slechts den dood constateeren. DÜSSEN. Donderdagmiddag heeft de Papier fabriek «Maasmond*, welke vorige week de Maas vanaf den mond der Donge tot aan de fabriekshaven liet openbreken door de N.V. Verschure's Sloombootdiensten, Ook de Oude Maas en de beide ponten havens laten openbreken, zoodat de aan de Zuidei haven ingevroren sleepboot kon gaan varen. Wanneer dit bootje nu de schotsen wat stuk loopt, zal de veerboot wel spoe dig den dienst kunnen hervatten. De laatste dagen had de overtocht plaats per roeiboot en zag men meermalen 10 en meer fietsen opeengestapeld in de boot liggen, terwyl het voorkwam dat in dezelfde boot nog ongeveer 20 personen plaats namen. 's GRAVENMOER. De uitvoering van het Fanfarecorps Euterpe*, welk Dinsdagavond j.l. in de zaal van den heer C, Blom plaats had, is schitterend geslaagd. De muzieknummers, zoowel als de komische voordrachten, vielen by het publiek, hetwelk talryk was opge komen, zeer in den smaak. Het welslagen van dezen avond is voor een groot deel te danken aan den jjverigen directeur, den heer Alb, Christ te Capelle, en de werkende leden die blijkbaar voor geen moeilijkheden staan, zoowel wat mu ziek- als de komische voordrachten betreft. We hopen dan ook dat deze vereeniging zoo voort mag gaan en werken tot heil van '8 Gravemoer. In verband met de groote brand- stoffeoschaarsehte is door den heer Burge meester alhier aan de Directie der kolen mijnen in Limburg gevraagd om een hoeveelheid kolen te willen afsturen voor deze gemeente. Door de Directie der mynen is aan dit verzoek voldaan en de kolen zya reeds gearriveerd, zoodat voorloopig een ieder weer in het bezit kan komen van een bepaalde hoeveelheid. LAND VAN ALTENA. By geringe voorraad is er heden veel vraag naar vette varkens. Geen wonder dan ook dat de pryzen oploopen. Gekocht wordt tot 38 ct. per pond, lovend gewicht. MEEUWEN. Dinsdag 12 Maart des avonds kwart voor zeven hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor te gaan de Heer Schoonderbeek uit Ermelo. NIEUWENDIJK. Vergadering der A. R. Kiesver. op Zaterdag 2 Maart. Er zijn 61 le den tegenwoordig. De Voorz. opent de vergadering, laat zingen Ps. 991, gaat voor in gebed en leest Ps. 99. Naar aanleiding hiervan en in ver band met de gebeurtenissen der laat ste dagen, spreekt hij een kort woord. Na lezing der notulen volgden de jaarverslagen van Secretaris en Pen ningmeester. Het aantal leden steeg tot 141. Het tekort van het vorig boekjaar is verdwenen, er is nu een batig saldo. De aftr. bestuursleden C. Groeneveld, H. de Ruiter, K. v. d. Stelt en O. Walraven worden met groote meerderheid van stemmen her kozen en aanvaardden hunne benoe- Het bestuurslid A. Ouwerkerk, be handelde op duidelijke wijze liet voornaamste van ons program van actie, waarop een geanimeerde be- .V.*'V- -V". BRENGEN U GELUK Aan onderstaande personen werd vorige week een EXTRA CADEAU uitgereikt A. Kraay Azu., ANDEL. A. Snaphaan, BESOYEN. A. Bareodrecht, BARENDRECHT. Mathijs van Rooseel, GORINCHEM. A. C. Rietveld, HOOG BLOKLAND. Het 551ste EXTRA CADEAU is UITGEREIKT. Trrro"1 'W spreking volgt. De Voorz. spreekt daarna over en kele punten van het stembusprogram. Naar de deputatenverg. worden af gevaardigd Joh. v. d. Stelt Gz. en O. Walraven. Daarna wordt breedvoerig gespro ken over de verbetering der haven aan de Kil en over de plannen, die hiervoor zijn gemaakt. Hierna sluiting. Op Woensdag 13 Maart hoopt de naaikrans „Lydia" van de Buiten- ka in de Openb. School haar jaar vergadering te houden. Aanvang half zes. Deze week werden aangevoerd 5000 eieren. Men besteedde f 9,20 p. 100 stuks. Het telefoon- en telegraafkan toor is des Zondags geopend van 89 uur v.m. Zondag werd in de kerkenzak der Gercf. Kerk f 300 gecollecteerd voor de armen. Moge dit goede voor beeld navolging hebben. De sigarenhandelaar D. v. A. kwam Zondagavond tengevolge van de gladheid zoodanig te vallen, dat hii zich onder geneeskundige behan deling van Dr. de Vries moest stellen. OUDENDIJK. -— Maandag zal in het lokaal de 2de Openbare School, een ledenvergadering worden gehouden der pas opgerichte IJsclub tot het vaststellen van een reglement, Wegens deB ingevallen dooi kan door voetgangers geen gebruik meer worden gemaakt van het pad naar Gorinchem. De overtocht geschiedt thans per schouw. SPRANG. Donderdag 21 Maart e.k. hoopt de Jongelingsver. op G. G. „Timo- theus" alhier, in het Ger. Kerkge bouw op feestelijke wijze jaarverga dering te houden. Benevens de behan deling van verschillende onderwer pen zal ook een reciteerwedstrijd ge houden worden. Onze vroegere dorpsgenoot F. Kien, thans te Oosterbeek, is met in gang van heden aangesteld als em ployé bij de Bataafsche Import Mij. en wordt uitgezonden naar N.-Indië. Het Chr. Gemengd Zangkoor „Looft den Heer". Dir. de heer Nelis, te Waalwijk, hoopt deel te nemen aan het concours te Hardinxveld, hetwelk! zal gehouden worden 2e Paaschdag. De schoenmaker H. C. alhier, had het ongeluk van een kolenwagen te vallen, waardoor hij zulke kwetsu ren aan zijn hand opliep, dat hij de geneeskundige hulp van Dr. W. moest inroepen. SLEEUWIJK. Door de slechte financieele uit komsten van het traject Sleeuwijk- Meeuwen-Waalwijk, welke dienst on derhouden werd door de N. V. A.T.O. te Utrecht is nu door Ged. St. goed gekeurd om deze dienst stop te zetten. Er komen hier bij de politie ge regeld klachten binnen van landbou wers, dat op hun weilanden heiningen worden afgebroken en meegenomen. Op één stuk land is het zelfs zóó erg, dat men hekkenposten en jonge hoo rnen heeft afgezaagd en spoorloos verdwenen zijn. Woensdagavond j.l. hield do J. V. „Gideon" haar jaarfeest, welk! uitstekend is geslaagd. Verschillende' opstellen, bijbelsche en vaderlandsche! geschiedenis werden ten gehoore ge- r'iPy: WÊr. r A--- m- Antina. (het diepe blauw van de Adfiatische ree) 't Meest vooraanstaand Kleedinghuis te iwnwin mi m mmmmmmmmmamntm—mm—mm—r V -"S - S ifC C i 7 ry.1 J v. k ft' -v. ,>w.. - -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2