LETTERS ARTIKELEN DEMISAISONST vindt U Bergeijk Stufkens Kledingmagazijnen GORINCHEM. Denkt U om onze SPAARBON 't beste voor den laagsten prijs. Plaatselijk \ienws RAVEN SWAAVs 5 O °lo WINST!!! Bij Ons Hevige brand te Amsterdam. Woensdagnacht is brand uitgebroken in het Paleis voor Volksvljjt, De brandweer stond geheel machteloos tegen de gewel dige vuur ree. De brand wachts moesten hou gelaat met jjzereo platen beschermen tegen de verschroeiende hitte. Het geheele paleis is totaal verwoest. Omtrent de oorzaak tast men in het doister. Men gelooft, dat een ontploffing den brand heeft veroorzaakt. —O Een reparatie van 21/, millioen dooi Wilton. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam heeft van de Fransche reedery Oharkeurs Réanie te Havre opdracht ge kregen tot reparatie van haar stoomschip vHoedict Dit schip is 6 Joni 1928 in de haven van Havre gekapseisd en eerst maanden Sater gelicht. Het meet 9975 ton bruto en 6131 ton netto en is in 1922 gebouwd bjj de Sociélé Anoryme des Forges et Ohantiers de la Mediterrannée te La Seyne. De reparatiekosten bedragen niet min- dan 2x/2 millioen gulden. Dit reparatie werk, dat het grootst is, dat Wilton ooit heeft uitgevoerd, moet binnen zeven maan den gereed zya. Het schip moet 15 Nov. worden afgeleverd, h— Door trein gegrepen. Het 4-jarig zoontje van den heer Bekker te Wierden is door den trein gegrepen en gedood. Twee dagen en nachten in het bosch gelegeD. In December 1926 werd in het bosch te Ginneken een 20 jarig Weensch meisje gevonden, dat daar 2 dagen en 2 nachten gelegen had met de beenen in het ijs. BÜ het snijden van takken voor kamerversie ring, by de familie, by wie zy inwoonde, was zy in een greppel gevallen, had haar heen gebroken en door de pijn het be wustzijn verloren. In zeer bedenkelyken toestand werd zy in het St. Lanrentius- gesticht te Ginneken opgenomen. Zeer zorgvuldige verpleging en geneeskundige -behandeling redden haar leven. Zy heeft nu het St. Laurentiusgesticht verlaten met 2 kunstbeenen. O— Geheime brandery. By J. C. van der B. in de Steenstraat te Sittard is door de Rijksambtenaren op zolder een distillatie-inrichting gevonden, ètookinrichting, stookketel, koelketel, deksel met schroefsluiting, koperen kraantjes enz. Er werd nog een kleine hoeveelheid gedistilleerd in gevonden, ofschoon de be woner van het pand verklaarde, dat de ketel daar meer dan een jaar geleden op zolder was gezet en nimmer was gebruikt. De Rijksadvocaat vond het een ernstige wetsontduiking en heeft f 1000 boete en verbeurdverklaring gevorderd. Het O. M. vroeg toewijzing van den eisch. Het Legervliegtuig 113 neergestort. Een doode en een ernstig g6wond. By Venlo is neergestort, het legervlieg tuig 113. Daarbij werd gedood luitenant Kimijser, terwijl luitenant Voilé de Vries ernstig gewond werd. Deze werd te Venlo in het ziekenhuis opgenomen. stond in een goederenwagen, toen de deur door een aanrydenden vrachtauto werd toegeschoven. Ds man geraakte tusschen de deur bekneld. Hem werd de schedel ingedrukt. Hy overleed na enkele minuten. Ernstig ongeluk op 't Centraal-Station te Utrecht. Op het Centraai-Station te Utrecht heeft een zeer ernstig ongeval plaats gevonden. Toen trein No. 93, komende uit Amster dam, te 7.59 binnenkwam, stapte een 59- jarig heer uit Amsterdam, terwijl de trein oog een vaart van ongeveer 5 kilometer had, op het tweede perron uit. Hy kwam hier echter te vallen, met het gevolg, dat fay bekneld geraakte tusschen de treeplank en den steenen rand van het perron. Een der reizigers, die het ongeval be merkte, trok onmiddellijk aan de noodrem, -met het gevolg dat de trein, die slechts *n geringe vaart had, onmiddellijk stil stoDd. Het slachtoffer bleek zoodanig bekneld te zitten, dat hy moest worden uitgezaagd. Toen men den ongelukkige uit zyn benarde f>ositie had tevryd, hebben twee doktoren de eerste hulp verleend. Hy is op zyo eigen verzoek naar het Sint Anthonius-gast- huis overgebracht en is aan de bekomen verwondingen overleden. o— Dr. W. Mengelberg en de fiscus. Uit Den Haag verneemt men, dat prof. utr. G. Russel, de belastingconsulent, die feeds gedurende geruimen tyd de belasting zaken van dr. Mengelberg behandelt Maan dag op bet Departement van Financiën heeft geïaforraeerd naar het resultaat van een terzake aanhangig adres. Hem is verzekerd, dat met de behande ling van het bezwaarschrift 3poed wordt -betracht, zoodat binnen vry korten tyd de eindbeslissing kan worden verwacht. Door een trein gegrepen. Het 4 jarig zoontje van den heer Bekker 4e Wierden is door een trein gegrepen. De dood trad bijna onmiddellijk in. o— Doodeiyk ongeluk. Op het emplacement der spoorwegen te Tilburg is een noodlottig ongeluk gebeurd. Be pakhuisknecht van den N. C. B., A. H. -Stam, gehuwd en vader van twee kinderen, Zware brand te Rotterdam. Maandagmiddag is tydens het schaftuur een zware brand uitgebroken, vermoedelijk tengevolge van kortsluiting, io de rjjst- pellery van de firma Schadenburg en Co. aan de Nassaubaven te Rotterdam. Weldra sloegen de vlammen aan alle kanten naar buiten, Het gebouw, dat bestond uit een groote loods, een machinekamer en een opslagplaats, werd door de brandweer met 32 stralen, w.o. acht dry vende stoomspuiten en 12 moterspuiten, voor een totale af branding behoed. De schade, die zeer aan zienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Het gebouw en de voorraad waren ver zekerd op beurspolis voor 1 i millioen gulden. Suikerwet. De Tweede Kamer heeft gisteren het initiatief-voorstel van wet van den heer v. d. Heuvel c.s. tot het verleenen van tyde- lijkeo steun aan de beetwortelsuikerindustrie aangenomen met 47 tegen 43 stemmen. De motie-Vliegen voor afschaffing van de opcenten op den suikeraccyns werd ver worpen met 60 tegen 30 stemmen. BAHLMANN GORINCHEM HET ADRES VOOR: Prima Veeren- en Kapokken Bedden Scherp concurreerende prijzen. HEUSDEN. Op het Stadhuis alhier vond op uitnoodiging van het bestuur der vereen. •Centraal Proeftuinbedrijf voor Gorinchem en Omstreken*, een byeenkomst plaats van de Burgemeesters der in het Land van Heusden en Altena gelegen gemeenten, van wie echter de heer Van der Schans, Burgemeester van Andel en Rjjswjjk, lid van de Staten van Noord-Brabant, verhin derd wa9. Het proeftuinbestuur was ver tegenwoordigd door de heeren Kootstra en Jhr. van Panhuys, resp. Voorzitter en Secretaris Bergmeyer, Burgemeester van Almkerk, en A. B. Holster, wethouder van Woudrichem. Nadat in den voormiddag Burgemeester Kootstra de stand van zaken nopens be vordering van den tuinbouw had uiteen gezet en de drie andere aanwezige be stuursleden mede het woord hadden gevoerd, werden in de namiddagvergadering de vragen en opmerkingen van de uitgenoo- digde Burgemeesters uitvoerig besproken. Men kwam tot de gevolgtrekking, dat in de betrokken streek eerst moest worden aangevangen met het geven van tuinbouw- onderwjjs, door het houden van cursussen dat aansluiting aan den proeftuin te Gorcum wenschelyk is, en dat getracht moest worden, ter bevordering van export, ge leidelijk tuinbouw- of fruitteeltvereenigingen op te richten, zoodra er 4 of 5 tuinders of fruittelers in een gemeente aanwezig zouden zyn. Een door Burgemeester Beukenkamp geopperde bedenking, of fruit- en groen- tenteelt wel samen konden gaan, werd door zyn ambtgenoot van Dussen, den heer Snyder?, weerlegd. Alle uitgenoodigde Burgemeesters zegden aan het door de proeftuinvereeniging beoogde doel hunne medewerking toe. N. Gor. Ct. Bij het j.l. Donderdag te Oss' ge houden examen Voor baker slaagden al- xla cajididat-en, n.l. Mej. de Kemp-Cc- lxeti en Mej. de Ruiter-Verhoeven, bei den aihier, benevens Mej. S. Gouda te Eethén en Mej. H. v. Duist te Veen. Do vier geslaagden hebben den cur sus' gevolgd, die gegeven werd door Dr. v. Gulik en Mej. de Haan alhier, en die uitging van het Prov. Noord-Bra- bantsch Groene Kruis. Donderdagmorgen had de chef-smid H. Vos op de scheepswerf alhier, het ongeluk een zwaar stuk ijzer op zijn voet te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd, zoodat hij naar huis moest- worden vervoerd en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. ALMKERK. Als spreker op de a.s. Landdag welke vanwege de Ring van Herv. Jong. ver. alhier gehouden zal worden, zul len optreden Ds. F. J. Pop van Uitwijk; met het onderwerp Daden"A. v. Koo- ten Rotterdam. ,,Zeer Heerlijke dingen"; A. Dönszelman Almkerk „Zijn dit alle de Jongelingen" en K. H. E. Gravemerjer 's Hagen „Geloof en ongeloof", AALST. In de plaats van wylen C. v. Wijk is tot penningmeester van de Werklieden- vereeoiging «Eensgezinde Hulp* gekozen de heer M. Baks Mz. BABYLONIëN BROEK. A.s. Zondagavond 7 uur hoopt de WelEd. Heer Bronkhorst, Hoofd der Chr. Landbouwschool te Aodei, een lezing te houden over »Het nut der Jongelingsver- eenigingt, in de Ned. Herv. Kerk alhier. CAPELLE. t-< het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" te dezer plaatse heeft besloten deel ie nemen aan het dezen zomer te Heusden te houden Nationaal Muziek- en zangconcours. Tot arbeider-telegrafist op het sta tion Capelle-Nieuwevaart is benoemd de I heer v. Engelen uit Vaassen. In de plaats van Ds. Jonkers is tot consulent in de vacante Ned. Herv, gemeente aan den Loonschendijk benoemd Ds. Ewoldt uit Raamsdonksveer. DRONGELEX. Een zesjarig zoontje van F. M. Kamerman was j.l. Dinsdag met een melk- auto meegereden naar de schoo1. Terwyl de chauffeur de auto zou om draaien, is het kind er af gesprongen en onder het voertuig terecht gekomen. Zeer ernstig aan het hoofd verwond, is het door Dr. De Boer naar het ziekenhuis te Gorcum vervoerd. De toestand is thans redeljjk, EETHEX. De aankoop commissie der in deze gemeente bestaande Fok- en Controle Vereeniging, heeft in Friesland de prima driejarige stier, Wodan Jan A. aangekocht. De stier is reeds verscheidene malen be kroond, o.a. tweemaal op de Centrale keuring te Leeuwarden met le prys. Voorts maakte hij deel uit van de keurcollectie van bet Friesotae rundvee stamboek op de tentoonstelling te Leeuwarden in 1927 en eveneens van die op de nationale tentoon stelling te dsn Haag in 1928. Hy stamt uit de preferente Jan 3265- Nico-Wodan Jan-lyn. P BRENGEN U GELUK GEXDEREN. Door een paar landbouwers alhier, is een voor deze streek nieuwe cultuur ingevoerd, e.l. den aanplant van bloem bollen. KERKWIJK. De WelEerw. Heer Ds. Joh. de Bres, predikant alhier, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Schelluinen bedankt. NEDERHEMERT. Maandag a.s. zal hier door enkele dames de verkoop weder plaats hebben van het ïEmma-bloempje* ter bestrijding der T. B. C. NIEUWENDIJK. —i Het mannekoor O. G. hoopt deel te nemen aan het concours te Heusden. RAAMSDONKSVEER. De Wilhelminalaan, die beroofd werd van iepen, krijgt nu een aanplanting Deze week werd aan de onderstaand^ per-^tfen een EXTRA CADEAU uitgereikt-- H. Brongers, SPIJK. J. Moskens-v. d. Krabben, WAALWIJK. H. Kant, WERKENDAM. A. v. d. Anker, GORINCHEM. Joh. Vpgel, MEERKERK. REEDS ZIJN 580 EXTRA CADEAUX AFGEGEVEN. van eikeboempje3. Bjj openbare verkooping van de 2 huizen der familie Simonis, brachten deze slechts ruim f 5000 op. Gedurende het eerste kwartaal werd in de busj«3 der Chr. School op 't Veer, voor de Zending ruim f 34 byeen gebracht. Een kind van den heer Fr. wilde de Julianalaan oversteken. Juist kwam er een auto aan. Door geweldig krachtig remmen voorkwam de chauffeur dat het overreden werd. Wel bekwam het boveD en onder het oog eenige verwonding. RIJSWIJK. De op 1 April jl. van kracht ge worden kiezerslijst, ligt op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Van de vyf ingeschrevenen voor den dienstplicht, werden vier voor goed vrygesteld wegens broederdienst, terwyl de vjjfde werd afgekeurd. Ds. J. B. Benders, Pred. hy de Ned. Herv. Gemeente alhier, herdacht Dinsdag j.l. den dag dat by 30 jaren als zoodanig in deze gemeente werkzaam is. SLEEUWIJK. Bij de laatstgehouden keuring voor den dienstplicht lichting 1930, werden 14 personen goedgekeurd. De uitvoering van de Zang^ereen. Looft den Heere«, die op 4 April wegens omstandigheden niet kon doorgaan, zal nu plaats hebben op 24 April a.s. in de Ger. Kerk alhier. Op 9 April j 1. werd door den architect A. de Jong Pzo. alhier, aanbe steed, het bouwen van een woonhuis voor den heer G. Hoogendyk alhier. Ingeschreven werd als volgt Perceel A. Metselwerk. C. Groeneveld, Woudrichem f 2525.— W. Duizer, Sleeuwijk f2195.— J. W. Duizer, f2149, Perceel B. Timmerwerk. Gebr. Van Wyk, Sleeuwyk f 2842.— P. A. Ouwerkerk, f 2585.— Gebr. de Joode, f2278,— Perceel C. Schilderwerk. J. van Beek, Brakel, f 448.— A. W. v. d. Nat, Sleeuwyk, f 387ffe0 J. A. Geenen, f 338. Het werk is aan de laagste inschrijvers opgedragen. SPRANG. J.l. Donderdagmorgen kwam de Kr» J. K. uit Waalwijk aan de Besoijenacho Steeg alhier met zijn motorfiets met een auto welke van het oost einde kwam in botsing. De motor was zoo ontzet' dat hij voor berijding geheel onbruikbaar, was. Persoonlijk kwam hij met den schrik en enkele schampwonden aan zijn hand vrij. Den mobilist traf géén schuld, .\.s. Maandagavond zal de Chr. Prot. vnkvereen. alhier in vergadering; E» ENORME KEUZE GEREED EN NAAR MAAT. LAGE PRIJZEN. regenjassen!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2