Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een p(#t Sprutol. Bij alle Drogisten. —o— anderen haastten zich om de brandweer, -o— j blusschingspogingen bleek spoedig, dat Plaatselijk \ieuws HEUSDEN. In da gehouden vergadering van de Buitensociëteit werd rekening en ver antwoording gedaan door den secretaris penningmeester, waarby bleek, dat e.e.a. in orde en er een klein batig saldo was. In het bestuur werden herkozen de beeren Mr. Ruitinga, VoorzitterA. J. van <Jer Kolk, Secretaris-Penningmeester en P. Schmiehausen. Aangezien er niet veel animo onder de leden is, zal misschien binnenkort tot ont binding worden overgegaan. De straatcollecte voor den Kath. Radio-Omroep heeft opgebracht ruim f 30. Zaterdagavond j.l. hield de Kna- penvereen. >De Jonge Gardec alhier, haar aangekondigde propaganda avond voor een goed bezette zaal in de Bewaarschool. Nadat de Eere Voorzitter, Ds. Huygens, dezen avond had geopend, werd begonnen met de afwerking van het ryk voorziene programma. Verschillende opstellen en voordrachten werden door de leden ten beste gegeven, waaronder zeer mooie en leerzame onder werpen waren. Ook was gezorgd voor er.kele samenspraken en een tableau. Van dit alles was veel werk gemaakt en den jongens komt lof toe voor de wyze, waarop zy dit allee hebben uitgevoerd Na alfoop hiervan sprak Ds. Hnygens j een slotwoerd en sloot dezen goedgeslaagden avond door een vers te laten zingen en met gebed. We hopen, dat by volgende avonden, die vanwege de Knapenvereen. gegeven zullen worden, de ouders der leden meer belangstelling en medeleven zullen toonen in het werk, dat hun kinderen op dit gebied prestoeren. De collecte, gehouden ten bate voor de Nationale Stichting »Tehuis voor alleenstaande Blinden* te Wolfhezen, heeft in deze gemeente opgebracht f 32,50. De stichong zal zeer zeker verheugd zyn met zulk een goede opbrengst. By het Zaterdag gehouden examen voor Eerste Hulp by Ongelukken slaagden voor het eerste gedeelte de dames D. de Graaff en M. de Graaff beiden te Neder- hen.ert, en voor het tweede gedeelte de beeren D. Evrtse, A. Verloop en J. Ver sluis, allen te Heusden. AALBURG. Donderdag 25 April, des avonds om kwart voor *e»en, hoopt de heer Schoon- derbeek uit Ermelo in de Herv. Kerk al hier op te treden. ALMKERK. Door bet centraal stembureau alhier is in de vacature J. C. Oitevanger tot ge meenteraad8lid benoemd de beer A. v. d. Stelt Cz. Donderdag werd alhier onder groote deelneming ter aarde besteld het stoSelyk overschot van den heer J. C Ottevanger, in leven wethouder dezer gemeente. Aan de groeve werd achtereenvolgens het woord gevoerd door ds. H. de Bruin, door bur- gemenster Bergmeier namens het gem.- bestuur door den heer C. v. Helden na- mins het bestuur der Chr. School door den heer 1. C Mortier uit Gorinchem na mens het Bestuur der Chr. Kweekschool aldaar waarvan den overledene lid was. De beer F. Wisse, schoonzoon van den overledene, dankte ten slotte namens de familie. By hst naar de weide breugen van vee, brak een der beesten van den land bouwer de R. alhier haar voorpoot, zoodat het dier moest afgemaakt worden voor de consumptie. BENEDENLANQSTRAAT. De hooipyzen kunnen zich nog steeds staande houden al is de handel ge ring, De voorraad is echter oirt groot meer terwyl het gure weer niet bevorderiyk is voor de weiden. Voor het goede ha» delg- hooi betaalt men nog f35 per 500 KG. CAPELLE. Jl. Zondag hield de alhier gevestigde postduivenvereniging een wedvlucht van uit Lier met den volgenden uitslag H. Rozenbrand 1 M. Mesch, 2. 3, 5 12, 19; H. Dekkers. 4, 7, 21 A. Zwart, 6; H. Vos. 8, 9, 15, 18; H v. Campe',10; A. v. Moergestel, 11, 13, 14; J. Zwart, 16, 24 H. NieuwenhoizeD, 47 J. Tref fers 20 L. Heurter 22 en P. Nieuwen» huizen 23, le overdatf A. v Moergestel. Aankomst le dui| 9, 5, 3, laatste 9 15 7. Door de afd. Capelle tan den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbnnd zijn tot afgevaardigden naar de op 29 en 30 dezer te 'a Gravenhage te houden algemeene Bondsvergadering benoemd de heeren J. Vos en D. v. Peer. DRUNEN. 's GRAVENMOER. De yk en herijk van maten en gewichten zal 29 April a.s. alhier plaats hebben in een der lokalen der O. L. school. RAAMSDONKSVEER. Hedenavond (Woensdag) om 7 uur zal in de Veersche Herv. Kerk een Bid stond voor het gewas worden gehouden, waarby zat optreden ds. Ewoldt, Wegens vertrek van ds. Jonkers uit Wanpik, zal ds. Ewoldt optreden als consulent der vacature gemeente te Loon op Zand. SPRANG. A.s. Donderdagavond zal in het café Hofman alhier de Coöp. Boerenleen bank in jaarvergadering byeenkomen. De agenda vermeldt benevens rekening en verantwoording, verkiezing van bestuurs leden en leden voor de commissie van Toezicht. Zoodagavond werd het boerderijtje van de wed. van Zon aan de Galgenwiel door brand vernield. Met moeite wist men het vee te redden van bet meubilair kon nagenoeg niets gered worden. Maandagmiddag om circa 1 uur werd de burgcry alhier door het geroep »brar>d« opgeschrikt. Naar men ons meedeelde zaten achter het van riet en stroo opgetrokken vkarhokc op het erf by den landbouwer A. Smits enkele kinderen met een brandglas te spelen, waardoor de brand moet zyn ont staan. Aangewakkerd door de feilen wind en hevige droogte stond het direct in lichte laaie. Onmiddellijk vatte ook het achterhuis van J. M. vuurgelukkig was spoedig de brandweer ter plaatse en kon zy dit met een straal op de waterleiding blusschen, Ds vonken waren ook gevallen op de boer- dery van A. de Bruin, waardoor aan den nok van het huis begin van brand ontstond. Hier had men veel moeite het vuur in zya loop te stuiten eerst met eeD slang binnen en later buiten en door het afbreken der vorstpannen wist men na een uur het vaar te doven. Ben woerd vaa kulde aan de brand meesters W. v, Willigenbarg en C. Tim- 'de politie aangegeven. In de dagvaarding wordt hem. ten laste gelegd doodslag, subsidiair mishandeling kien dood ten gevolge hebbende. Als getuige werd o.a. gehoord de chef veldwachter te Oude-Pekela, die verklaar de, lat de verslagene niet gunstig be kend stond. Reeds verscheidene jaren werkte hij nooit, hij was ook reeds eeni- gen tijd in een gesticht in Zuidlaren. Uit het verhoor van de moeder van ver dachte blijkt, dat de verslagene reeds acht jaar niet werkte. Hij sohold steeds op fijn ouders en broer, weerde vreemden kamp gestationneerde reddingboot „Stor- temeik" gevraagd het in nood verkeerende schip te gaan helpen. Later op den avond is de „Hadiotes" op ongeveer 53 gr. 38 min. N.B. en 5 gr. 35 min. O.L. voor anker gegaan. Het was toen ongeveer 12 mijl benoorden het Amelander zeegat. Om trent het lot van de bemanning is niets bekend. De „Hadiotes" is bijna 6000 ton groot en is de vroegere Duitsche „Freien- fels". Het schip werd in 1910 te Wese- münde gebouwd. Boerderij afgebrand. x o *-> in het gezin en maakte voortdurend ruzie.Te Westdorp onder Borger (D.) is de Ook op den bewusten dag had hij. weer op groote boerderij van de ge oer. Tëunisaen af zijn moeder gescholden, een kopje stuk- gebrand. Zestien stuks hoornvee, een gegooid en op zijn broer gescholden, paard en een varken kwamen in do vlam- waarna deze naar de schuur is gegaan, men om. De geweldige wind maakte blus- de bijl heeft- gehaald en de daad. heeft sching onmogelijk. Alles was laag ver- gepleegd. zekerd. Veidachte bekende. Hif verklaarde nieto de bedoeling te hebben gehad, zijn broer j Een auto in den Blaak te Rotterdam, te dcoden. Hij had, dadelijk spijt gehad.Twee dooden. De ambtenaar van het O.M. mr. Hy mans Zaterdagavond omstreeks halfzeven is göloolt dat, als in ons land een jury-uit- een personen-auto, komende uit de rich- spraak bestond, deze verdachte er met een ting van de Vischmarkt en rijdende over zeer geringe straf af zou komen. Spar. zou den Ncord-Blaak te Rotterdam, bij een in deze zaak wenschen in de schoenen van prging van den bestuurder, om achter den verdediger te staan. Hij 20U den ver- de boomerij te komen, tegen een boom dachte graag met groote clementie behan- gereden en daarna te water geraakt. De ddd willen zien. Hij mag zich echter niet wagen, een gesloten Ford, sloeg over den te veel laten leiden door zijn gevoel. Maar kop en verdween geheel onder water, op Lij kan niet anders, waar de feiten vast- een afstand van enkele meters uit den staan, dan een ernstige straf eischenen wal. Terstond kwam van alle kanten hulp hïj viaagt veroordeeling tot één jaar ge- cpdagen. Schipppers van aan den Zuid- vangenisstraf met aftrek der preventieve Blaak liggende booten staken per roei- Lechtenis. boet snel den Blaak over, een paar voor- Uitspraak Vrijdag 3 Mei ara. bijgangers sprongen dadelijk te water en Iemand die goed, slaapt. den geneeskundigen dienst, doktoren en Een. bewoner van een woning in de de politie te waarschuwen. Men had veel Sc-erabayastraat te Amsterdam had, meidt moeite om bij de inzittenden te komen, j Let „Hbld.", een portefeuille in huis, die deerdat de wagen ondersteboven lag en j •ongeveer 5000 gulden aan geld, een schuld- omdat de raampjes gesloten waren, bekentenis van 1000 gulden en nog een Na heel veel moeite, nadat men de rui- cfhèque voor een klein bedrag bevatte. Hij ten van de auto had. ingeslagen, konden vond dit bezit in huis gevaarlijk en legde de twee slachtoffers, een beer en een da- daarcm de portefeuille 's avonds toen hij me bevrijd worden. Anderhalf uur hebbeD naar bed ging onder zijn hoofdkussen. doktoren met zuurstofapparaten gewerkt, Den geheelen nacht heeft hij op dit kus- doch zij konden slechte den dood con- scn gerustnochtans was des morgens de stateeren. portefeuille met al wat daarin was ver- Na onderzoek bleken de slachtoffers rlwenen. Blijkbaar is een insluiper de wo- te zijn de heer en mevrouw H. Vester uit ning en de slaapkamer binnengedrongen. Rijswijk. De heer H. Vester was 26 jaar Zonder dat de bewoner daar ook maar het oud en was inspecteur bij de afdeeling minste van bemerkt heeft. radio van de Philipsfabrieken te Eind- Aan de portefeuille was een lange ket- hoven, ting bevestigd hoogstwaarschijnlijk heeft Uit het onderzoek is gebleken, dat de daarvan een eind onder het kussen uit ge- auto met den kop van het linkervoor- Langen, anders had. de insluiper, die toch wiel is gestooten tegen een ijzeren paaltje, reeds buitengewoon brutaal te werk is ge- dat een boom tegen aanrijdingen moet be gaan, den diefstal wel zeer bezwaarlijk schermen. De heer Vester is daardoor de kunnen volvoeren. macht over het stuur verloren, waarna de In de kamer bevonden z;ich nog ver- wagen van den kant is gereden, met schillende voorwerpen van waarde, die de het bekende noodlottig gevolg, dief echter onaangeroerd heeft gelaten. -o— Daaruit heeft men d,e gevolgtrekking kun- j Een vreemd geval, nen maken dat hem de aanwezigheid van Donderdagmiddag vervoegde zich een de portefeuille bekend was. Men is erzigeunervrouw met een brief bij een in- ecLter tot dusver niet in geslaagd, den gezetene van Holten, met verzoek om schuldige te vinden. •Yje Wijkstra voor de Groningsche rechtbank. 27 getuigen gedagvaard. haar dezen voor te lezen, aangezien zij- j zelf het Hollandsch niet kon lezen. In I dien brief verzocht een meisje aan haar grootvader te Utrecht, zoo spoedig moge lijk in Holten te komen om haar af te Gisteren om half tien is de rechtszit- halen, want zij was al vijf dagen opge- ting tegen Yje Wijkstra, den viervoudi- sloten in een woonwagen, gemerkt A gen moordenaar van Grootegast aange- 117. Of de brief gepost is-, is niet bekend. Vangen. Do politie stelt echter naar dit vreem- Een 17-tal getuigen charge werden de geval een onderzoek in. gehoerd, terwijl de verdediger Mr. Levi een 10-tal getuigen k decharge heeft op geroepen. o- Dr or een paard getrapt. De bakkersknecht H. te Ede die per Drie woningen afgebrand. Van een der woningen ook de in boedel verloren. Men meldt uit Hedelr Zondagavond omstreeks halfnegen brak lijk gesproken kan worden, waar zij haar bemiddeling aanbiedt voor huizen van f 17.000—f 25.000 met badkamers etc. De heer Reijnders (S. D.): Och, meneer De Boer, belt u de Emmakliniek even op. De heer Frijda (Lib.): Ja, meneer Reijn ders, u voelt wel, dat uw positie er niet beter qp wordt. Maar u kan ik in overwe ging geven, eens een psychopatenmrich- ting te bezoeken. Aldus discussieeren Utrecht's vroede vaderen. Doodelijk auto-ongeluk. Men meldt uit Best: Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur heeft het gevaarlijk kruispunt aan den steen weg alhier weer een slachtoffer geeischt. Teen mej. M. van Keulen per fiets van de richting Best kwam en de bocht wilde maken naar de richting Boxtel werd zij door 'n auto die met 'n flinke vaart uit de richting Boxtel kwam en bestuurd door den heer A. Tielenius Kruythoff uit Delft, gegrepen en ongeveer 13 M. meegesleep-t. 't Slachtoffer, dat 22 jaar is, was bijna op slag dood eD werd naar 't gasthuis alhier vervoerd. Auto en rijwiel zijn in beslag genomen. Een Duitsche en een Engelsche zeeman verdronken. Men meldt uit Rotterdam De 21-jarige Duitsche zeeman LI. L. Eymer van het stoomschip Planet, dat in de Rijnhaven alhier ligt, is bij het aan boord gaan in het water geval- j len en verdronken. Zijn lijk is na een half uur door de rivierpolitie opgehaald. Tevergeefs heeft men nog getracht door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken. Zondagmiddag is de 37-jarige Engelsche zeeman P. Cravon van het Engelsche ba- nanenschip Cristales, dat in de Rijn haven te Rotterdam ligt, over boord ge slagen en verdronken. O De Bossche Kathedraal door brand bedreigd. Men meldt uit 's Hertogenbosch Door snel en doortastend optreden van (den heer F. de Kanter die in de na bijheid der Kathedraal te 's Hertogen bosch woont is dit gothisclie bouwwerk VWrijJagavond van een ramp gespaard gebleven. De heer De Kanter bemerkte namelijk, dat op een der stellages, die in verband met de restauratiewerken aan de kerk zijn opgesteld, brand was uit gebroken. Onmiddellijk begaf hij zich ter plaatse om te trachten het vuur te blusschen, waarin hij spoedig geholpen werd door in allerijl toegesnelde politie en brandweer. Met een stral op de motorspuit kon het gevaar gelukkig vrij spoedig bezwo ren worden, zoodat er geen schade van belang werd aangericht. Vermoedelijk is het -vuur ontstaan door een achteloos weggeworpen lucifer of brandend rookmateriaal, hoewel den werklieden verboden is onder den arbeid te rooken. Te vijf aar was de steiger verlaten en te kwart over acht werd het brandje ontdekt. Een uur later kou de brand weer inrukken. fiets op den Kreetschenweg eenige militai- brand uit in de woning van Van den ren te paard passeerde, werd door een Heuvel, gelegen aan den z.g.n. Uilenburg dier poaixlen dusdanig getrapt, dat hij alhier. Het vuur, dat op deu zolder moet een zware hersenschudding bekwam. Hij zijn entstaan, nam spoedig in heftigheid werd levensgevaarlijk verwond. toe. Ondanks de onmiddellijk ondernomen Kind verbrand. het huis verloren was. Te Weert is het 4-jarig dochtertje van j Het vuur greep snel om zich heen en iden heer W. B. in een bak met kokend sic eg over naar de nabij liggende wonin- water gevallen. Met ernstige brandwon- gen van Van Hekezen en Van Grasten. den is de kleine naar het ziekenhuis ver- Ook de huizen werden een prooi der Vcerd, waar zij aan de gevolgen is over leden. Een hand afgehakt. Bij het boomen rooien op den Haag- weg te Leiden, zulks ter verbreeding van den rijksweg Den Haag-Leiden, als onder deel van het groote wegenplan, had dear- vlammen. Hier heeft men van den in boedel van de woning van Van den Heuvel ging nagenoeg geheel verloren. Branden. Zaterdagmiddag is te Eist de groote hofstede, bewoond door en eigendom van W. Jansen en de nabij gelegen hofstede, beider S. Dekkers het ongeluk, een mede- j bewoond door Willemsen en eigendom arbeider, Elshoufc genaamd, wonende te van gebrs. Arissen afgebrand. De in- Nieuw-Vennep, op een hand te hakken, j boedei is verbrand. Het vee is gered, waardoor dit lichaamsdeel nagenoeg werd Verzekering dekt de schade, doorgehakt. Door het vele bloedverlies is de toestand van den getroffene zeer ern stig. Opening van de nieuwe veemarkt te Dordrecht. Vrijdag had de opening plaats van de nieuwe veemarkt to Dordrecht. Er was een prachtige collectie vet vee aange voerd en er werden verschillende ptrij- ztón en medailles uitgeloofd. o— Scheepsbrand in volle zee. Van Terschelling wordt dato 21 April aan de ,,Grt." gemeld: Dwars van het vuurschip Terschellin- gerbank geraakte door tot nu toe on bekende oorzaak het Grieksche s.s. ^Ha diotes" in brand. De kapitein vroeg draad loos om hulp en twee sleepbooten van de lirma Doeksen, de „Oceaan" en de Volharding" voeren onmiddellijk ter as- isistentie uit. Het schip koerste om de "Oost en hield full speed zee, terwijl groote rookwolken en af en toe vonken uit den stoomer opstegen. Nadat om ongeveer vier uur de „Oceaan" die zelf draad - looze aan boord heeft en de „Vol harding" waren vertrokken, koos ook de „Neptunus" van dezelfde bergingemaat- schappij om acht uur 's avonds zee. Te vens werd telefonisch aan de te Z.oufc- Te Maastricht is brand uitgebroken in de boerderij de Hazendam, bewoond door den heer Kerkhofs. De schuur waar in zes koeien, een veulen en veel klein vee is een prooi der vlammen geworden. Ver-o kering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Zat ei dagmiddag brak er een brand uit bij „de Groene Jager" te Zutphen in een schuur, de vonken daarvan sloegen door den feilen wind over op de boerderij ran Gerritsen op het „Oostwin", die ge heel afbrandde, ongeveer 20 varkens kwa men in de vlammen om, 1V Het vliegtuigongeluk te Veulo. Luitenant Schottée de Vries, die bij het vliegt uigongeluk bdj Venlo ernstig gewond werd, is Zaterdagavond in het St. Jozef- gas thuis te Venlo overleden. Het stoffelijk overschot van luitenant Schottée de Vries zal per lijkauto naar Hcorn worden vervoerd, waar hedenmid dag om twee uur op de algemeene be graafplaats de begrafenis zal plaats heb ben. Dank u. De heer Frijda (Lib.) betoogt dat van een sociale taak der woningbouw kwa- Een arrestant verdronken. Een rwksveldwa-chter kwam Vrijdag avond een jongen van 19 jaar op het politiebureau aan cle Kattenburgergracht te Amsterdam brengen. Hij was door de rechtbank veroordeeld en de veld wachter had hem uit zijn woning ge haald. Zaterdagochtend zou hij met den celwagen worden gehaald en naar de gevangenis worden gebracht om zijn straf uit te zitten. Toen de veldwachter zijn arrestant zou overgeven aan den üienstdoenden brigadier rukte hij zich p-lotseling los en spreng in de gracht naast het bureau. Een burger sprong hem na-. Hij kon den drenkeling «ichter niet houden en weldra verdween deze in de diepte. Eenige oogenblikken later werd hij opgehaald. De levensgeesten ble ken tc-en reeds te zijn geweken. «- Meisje verbrand. Zaterdagmiddag liep het 4-jarig doch tertje van den heer P. Slendens te Eind hoven bij het spelen met lucifers ern stige brandwonden op. Het meisje is in het gasthuis aan de gevolgen over leden. Voor de kermis, die alhier van 5 tot 9 Mei wordt gehouden, hebben de navolgende vermakelijkheden inge schreven Snelfoto apparaat. Schouwburg'. Suikerkraam. Lucht schommel. Zweefmolen. Pü.lingkraam. Gebakkramen. Sohietsalon en slag-machine. Hoepla. Gaiantariekraam. Naar we vernemen is door B. en W. in de vacature O. van Eggelen hoofd man der brandweer alhier benoemd als zocdaaig de heer Joh. van Eggelen. Donderdagavond werd in het R.K. Vereen igingsgebouw een algemeene loden vergadering gehouden der R.K. Debating club St Oatharina. De opkomst der le de* was vrij goed. Mede wes tegenwoor dig de hoogeerw. heer Deken Wouters, Moderator der vereeniging. De president opende de vergadering en hield eene waar de erende toespraak tot zijn hoogeerw. heer Deken naar aanleiding lan het 25- jarig Pastoorsjubilé ran zijn Hoogeerw. hem als moderator neg rale jaren voor da vereeniging toewenschten. Een luid applaus volgde op deze korte huldiging. Na, voorlezing der notulen en ingekomen stukken werd door den heer A. Riteco een zeer prachtige lezing gehouden over het „Socialisme en Katholicisme'. Op zeer duidelijke en eminente wijze behandelde sperker dit actueele onderwerp waarvoor eendankbaar applaus hem ten deel viel.. De hoogeerw. heer Moderator dankte den 8pr.voor zijn keurige lezing en ver volgens de leden voor hunne hulde en aanbieding van 'n bloemstuk bij zijn jubilé. Na beantwoording der ingekomen vragen volgde daarop tot slot eene korte beschouwing, waarna bij de rondvraag be sloten werd dat op de volgende vergade ring de heer Ant. van Delft eene le zing zal houden over de St. Jan-kerk te Den Bosch. Gewoonte getrouw zal de Kon. Er kende Scherp&chuttersvereeniging St. BLa- sius op 5 Mei ara. ter opening der Ker mis haar jaaxlijkschen feestdag houden, ditmaal het vogelprijsschieten. Deze feest dag zal opgeluisterd worden door de „Heusdensche Fanfare". Des avonds zal in 't Wapen van Amsterdam een feest avond worden gehouden, waarop door de vereeniging geinvibeerd is het gunstig be kend staand duo Damme uit Prinsenha ren. Dit duo dat alhier zeer bekeud is en meerdere eerste prijzen op concoursen mccht behalen zal ons weder een ge net vollen en praohtigen avond verschaf fen. De verlies- en winstrekening dep Veilingsvereeniging „De Langstraat" al hier geeft een eindcijfer van f28.223.18, do balans een van f 40.203.89. De aanvoer beliep in 1928 en 1927 resp. Divnen Elahout Nieuwkuik Haarsteeg Herpt Buitenplaatsen 92546.07 - 85290.37 39940.54-41157.15 67716.16-54472.25 81812.86-47885.50 10210.89- 2622.18 118231.92-128294.80 Totaal 410458.44-369722.25 7 Mei wordt de jaarvergadering gehou den. Er heeft dan ook bestuursvergade ring plaats wegens periodieke aftreding van J. van Loon, Elshout en M. van Wijk Azn., Genderen. Vrijdag heeft alhier een groote t cschbrand gewoed, die vele Hectaren heeft vernield. De brand was, naar men ons rcededeeld, ontstaan in een dennen bosch achter het Kanaal welke door al daar werkende arbeiders werd gebluachty idoch door den hevige n wind sloegen de vlammen weer hooger op, en werd spoedig een ander bosch aangetast, zoo- dat er telkens nieuwe plaatsen in brand stonden. Burgemeester H. Loef, alsmede gemeente- en Rijkspolitie waren spoedig ter plaatse. Om 4 uur werden de klok ken geluid, ten teeken dat er hulp moest komen. Daarna kwamen verschillende per sonen met gereedschap om hulp te bie- den en werd het werk onder de bekwa me leiding der politie en van den bur gemeester begonnen. Om ongeveer 6 uur was de brand gebluscht. Vele bosschen waren totaal uitgebrand en vele boo men hebben veel geleden. De wind waa zoo hevig dat binnen korten tijd de brand was overgeslagen tot achter Nieuwkuik en onder Helvoirt, zoodat de schade nog al belangrijk zijn zal. Met vereende krach ten en hard werken werd alles gebluscht-, Bij den landbouwer J. van Dalen stierf Zaterdagmorgen j.l. een koe bij het kalven. De koe is naar het Gemeentelijk slachthuis te Oosteind vervoerd, waar zij voor de comsumptie werd goedgekeurd. Heb kalf werd echter afgekeurd en is onder politietoezicht begraven. Van dienzelfden landbouwer stierf ee- nigen tijd geleden een koe aan milt vuur. Een en ander beteekend voor den betrokkene een zware schadepost.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2