LET OP! Drogisterij FlRMA COOPS DAMESMANTELS KUNSTZIJDE JAPONNEN F— J. H. ATHMER MARTENS Jt.V. 5. P. tankhnyzeu Co'; Bank INCHEM. u Kent ISO Orgels en Plain's- 50 Atrse radie-api- i i i Het Pinksterfeest. Und van alteka GROOTJE SORTEERING NIEUWSTE MODELLEN STOFFEN Reclame Pinksteraanbieding. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4916 Vrijdag IT Mei 1929. Drogerijen Chemicaliën. ^koopt in «de Gasthuisstraat 507GORINCHEM Verbandsioffen. 6,90, 8,60, 9,80, 11,90, 13,60, 16,90 en hooger. 2,90, 3,90, 4,50, 6,90, 8,90, 10,50 en hoogeTi Agentschap van de jtV- ftmsterdamsche Bank, Amsterdam. Binnenland Inruilen. Stemmen. Repareer en. Dit blad vsrscbynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprys: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlyke nummers 6 cent. 1st. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525 Advertentiën tan 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Uw eigen belang zegt U "telefoon 264. Ziekenverplegingsartikelen. Weldadig is het op te zien tot de grooten en goeden van het voorge slacht. Wij verheugen ons in de trouw van hun hart, in de fierheid van hun geweten, in de geestdriftvolle, blijde overgave van hunne krachten aan een heilige zaak. Eerbiedig zien wij op tot zulke heldenkarakters. Deze helden gedenken wij in het Pinksterfeest. Vol geestdrift aanvaard den zij de schoone taak hun door hun Meester opgelegd. Zij, de eenvoudi- gen, de ongeletterden, de armen, durf den den strijd aan omdat hun zaak de waarheid was. Maar het Pinksterfeest mag voor ons niet alleen een bewonderen wezen van helden, het wijst ons datdemensch bestemd is tot een verheven doeldat het zijn roeping is om hetgeen de dis cipelen begonnen, tot volmaking te brengen. De geest van het goede, de waarheid en de liefde moet van ons uitgaan en wij moeten hierdoor de wereld toonen wat zij behoort te we zen. Als eenvoudigen van hart moeten wij evenals de volgelingen van Jezus rondgaangoeddoende. Wanneer de geest van het goede uit verschillende pnnten werkt, zal ze kracht versprei den rondom zich, die zegen verspreidt. Eerbiedig zien we op tot de helden van vóór negentien eeuwen Over ons komt een gevoel van kleinheid tot vertwijfelens toe, dat ons een klacht over eigen onbeduidendheid en mach teloosheid op de lippen brengt. Maar die klacht moet verdrongen worden door een jubeltoon van blijde bewon dering, want zij zijn de onweerlegbare bewijzen van de grootheid en den edelen aanleg van het menschelijk ge slacht, en al zijn we klein, toch dra gen wij althans iets van hetgeen hen zoo groot maakte in ons binnenste. Wij bewonderen in hen dat zij voor hun overtuiging durfden uitkomen. Hiervoor uit durven komen, is voor die overtuiging te strijden, en dan in dien strijd volharden en niet vertra gen, al nemen de moeilijkheden en bezwaren toe met den dag. Deze overtuiging moet ook ons be zielen en moeten we op het feest van heden versterken, wil het Pinkster feest voor ons ook vruchten dragen. Liefde was hun hoogste goed. Hebt uw naasten lief als u zeiven. Is liefde niet de zonneschijn in het leven, die ons bestaan verlicht eu verheerlijkt? Liefde moet ons hoogste gebod we zen. Staren wij op de liefdeloosheid in deze wereld, dan moet ons dat niet DOE UW VOORDEEL en Rijk ©ens by de Gasthuisstraat NERGENS BETER. GORINCHEM NERGENS GOEDKOOPER. telef. no. is Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert BinEen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden A Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Naderë inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA ontmoedigen, maar evenals de jonge ren goedsmoeds den strijd doen aan vaarden Er valt veel te overwinnen, maar er is ook veel overwonnen. Laat ons dan niet vertwijfelen. Even min als wij in sombero en koude win terdagen wanhopen om eens weer die heerlijke vernieuwing der natuur te zien, die nu juist in deze dagen in al haar schoonheid en majesteit voor ons ligt, evenmin wanhope men aan de voortgaande overwinningen van den geest van het licht Deze gedachte geve ons nieuwen moed, zij beziele ons, zij versterke ons in den strijd, opdat ook dit Pink sterfeest getuige, dat de liefde over wint. Hikziekte. o— o o— o— Liefdesdrama in Den Haag. Meisje doodgeschoten. In aansluiting van ons bericht in ons vorig nummer wordt nader vermeldt De 20 jarige mej. A. B. begaf zich naar een bijeenkomst in de Duinoordberk. Om streeks 8 uur 's avonds ging het meisje van haar huis naar het kerkgebouw, be geleid door den eveneens 20 jarigen A. L. J. S. C. M. O. de C. Onderweg beeft bet meisje aan den jongen gezegd, dat zij zyn liefde niet langer beantwoorden kon en daarom allen omgang met hem wenschte te verbreken. Nadat zij het kerkgebouw was binnec- gegaan, ging O. de 0. naar zijn woning, waar by een paspoort haalde en zich van een revolver voorzag. Om 10 uur was de bijeenkomst in de Duinoordkerk ten einde. De student was hiervan op de hoogte en wachtte het meisje in de Adriaan Goekooplaan op. Waer drong hij aan op een voortzetting der verloving, iets wat het meisje absoluut weigerde. Onder het praten waren zij de donkere laan van het Park Zorgvliet ingewandeld. Op een gegeven oogenblib moet de jonge man zijn revolver hebben getrokken en drie schoten hebben gelost op het jonge meisje. Waarschijnlijk is het eerste schot reeds doodelyk geweest. Alle drie schoten troffen doel. daar de beide jonge menscben naast elkaar stonden. Byna onmiddellijk was het meisje dood. Twee voorbijgangers, die bemerkte welk verschrikkelijk drama zich had afgespeeld, kwamen zoo snel mogelyk toeloopen en konden nog juist zien, hoe de dader zich snel per fiats verwijderde. Het slachtoffer werd in een der huizen binnengedragen en dadelyk de politie en de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd. Na korten tyd heeft de Geneeskundige Dienst het ontzielde lichaam van het jonge meisje weggehaald. Zeer korten tijd nadat het voorval zich had afgespeeld, kreeg de politie reeds een aanwijzing, dat de dader niemand anders kon zijn dan de jeugdige O. de C. Oogenblikkelijk begaven rechercheurs zich naar diens woning, maar troffm hem daar niet aan. Wel bleek, dat hij zyn pas had meegenomen. Door de politie zyn daarop alle grensplaatsen gewaarschuwd om den voortvluchtige^ dader aan te houden. Echter bleek, dat bij de stad niet had verlaten en tegen half drie 's nachts werd hjj in de omgeving van ziju huis gearres teerd. Hy is naar het hoofdbureau van politie overgebracht en daar opgesloten. By een voorloopig verhoor heeft hy reeds een volledige bekentenis afgelegd. De dader was zeer onder den indruk van het gebeurde en toonde zich zeer verslagen. o— Uitgebreide boschbrand. In de gemeentebosschen onder Someren heeft een felle brand gewoed. Vele hectaren dennenbosch, alsmede een groote oppervlakte heide gingen verloren. Omtrent de oor zaak tast men vooralsnog in het duister. o— De moord te Grootegast. IJje Wjjkstra, de door de Groninger Rechtbank tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde moordenaar van Grootegast, is uit de gevangenis te Groningen overge bracht naar het Huis van Bewaring te Leeuwarden, zulks in verband met de be handeling dezer zaak in hooger beroep. Hoogstraj en Kerkste, Telef. 259. KOOPT BIJ 0NS, U SPAART DAN BELANGRIJK alle merken,. H iRPORGELS f245 groote, zeer fraaie instrumenten. Gratis stoel en boek. 50 gebruikte orgels en piano's. Spotprijzen, volle garan tie, franco levering, betaling vanaf f5 per maand, tokt* KOM.T ZIEN! Betaal niet meer dan noodig is. voir Het Laid van Heusdea ei AltenaJeLngstraat en oe Bomnieierwaaril jëjp l*!^1 i Zekere, S., uit De Lier, is tengevolge van de hikziekte overleden. Speld ingeslikt. De 6-jarige A. L. te Oosteind heeft een grcote speld ingeslikt. Operatief ingrijpen was noodzakelijk. De toestand van den jongen is nog zeer zorgelijk. Gevallen. Te Goidscha-lxocrd is de wed Verhoog in haar woning van de trap gevallen, 'waardij zij zoo ongelukkig neerkwam, dat de deed spoedig intrad. Deer een auto overreden. In de dorpsstraat te Chaam is het 3-jarig dochtertje van den heer L. de K., dat den straatweg overstak, door een auto aangereden, De kleine was on middellijk dood.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1