LETTERS ARTIKELEN n Denkt U om onze SPAARBON WASPIK. WAALWIJK. WERKENDAM. Zaterdagmiddag werd door de voetbalvereen. W.V.V.* een wedstrijd gespeeld te Raamsdonkveer. Uitslag was 1-1 Waarschyolyk a.s. Zaterdagmiddag op 't terrein achter de molen wedstrijd tusschen W.V.V. en Raamsdonkveer. De Maandagmiddag gehouden voetbalwed strijd tusschen W.V.V. I« en »Sunlich»« van Vlaardingen eindigde met 51 voor W.V.V. De wedstrijd gehouden te Wou dricbem en W.V.V. II eindigde met 21 voor de W'chemsche vereeniging. Door W.V.V. I« werd een zilveren lauwertak gewoner, beschikbaar gesteld door de Sunlicht Maatschappij te Vlaardingen. De 15 jarige P. V. reed dezer da gen zoo woest met zijn fiets, dat hy een aanryding opliep tegen een muur, met ge volg, een bloeduitstorting in zijn linkerknie, zoodat hy zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen van Dr. Bresier alhier. Maandag j.l. werd door de Post- duivenvereen. Wilhelmina* een wedvlucht gehouden van uit Bonn (DAfstand 190 K. M. Loslating der duiven v.m. 7 u Aankomst le duif v.m. 9 u. 44 min. 23 sec. Ie en 3e prijs A. Ridderhof2e en 4e prys PI. Groene veld en 5 e prijs A. Zwets. De beide Pinksterdagen gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Samenwerkende Zeudingscorporatie's heeft ruim f 100, opgebracht. Pinkster-Maandag had op de Nieuwe Weg een aanryding plaats tusschen een motet fiets en een fietsrijder. De fiets werd geheel vernield, de moterfiets was byna niet beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. DAMKUBKIEK. 12. 28X17 21X12. Men ban aan den loop der partij duidelijk zien dat Zwart voortdurend zorg draagt, dat de witte schijveD op 29, 34 en 35 niet in bet spel gebracht kunnen worden. 13. 37—32 12-17 14. 46-41 14-19 Redakteur M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. tien word verzocht alle korrespondentie, ieze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. PARTIJ MET HEKSTELLING gespeeld in een onderhngea wedstrijd van het »V. A. D.c Wit J. DE HAAS Zwart J. DE JONG W.t 1. 34-29 2. 40—34 3. 45—40 Zwart 20—25 14-20 19—24 Nu heeft Zwart een voordeel in de stelling bereikt. De witte schijven 29, 34 en 35 kunnen niet vooruit. 4. 50—45 10-14 5. 32-28 17—22 Om Wit te beletten, 28 23 te spelen en hierdoor schyf 34 sterker te maken. Bovendien zou Wit he centrum bezetten, wat in deze stand* voordeelig is. 6. 28X17 12X21 7. 31—26 7-12 8. 26X17 12X21 9. 37 32 21X26 Nu zou Zwart niet 1—7 mogeD spelen (ia plaats van 21—26), want Wit zou dam halen door 3530 en 29—24, 10. 41-37 16-21 11. 32-28 18—22 hü m w~ A RAVENSWAAY'S BRENGEN U GELUK Aan onderstaande personen werd een EXTRA CADEAU uitgereikt 581ste A. Wagemskers, Capelle 584ste C. J. Molenaar, Brandwijk. 582ste C. J. v. Herk, Gorinchem. 585ste M. Teeuweri Krimpen a.d.Y. 583ste B. Vermaat, Giessen N.-Kerk. 586ste Wed. v. Genderen, Zijder- veld. REEDS ZIJN 596 EXTRA CADEAUX AFGEGEVEN. 5 O °lo WINST!!! Deze zet is minder goed. Zwart maakt de stelling op de ruiten 24, 25 en daarachter geheel waardeloos. 15. 41-37 1-7 16. 32—28 17-22 17. 28X17 11X22 18. 38—32 5 -10 19. 43-38 10-14 20. 49-43 7-12 21. 3228 1217 Sterker is 1318, waardoor de sterke witte schyf op 28 afgeruild zou worden. 22. 37—31 Wit maakt onmiddellyk gebruik van de zwakke zet van Zwart. Na deze afruil is het voor Zwart zeer moeilijk, de witte schyf 28 te verwijderen. 22. 26X37 23. 42X31 6-11 24. 47—42 2—7 Nu zou Zwart by de 24ste zet Wit een aardige valstrik kunnen leggen door 8 12 te spelen. Als Wit nu een schijf gaat winnen door 3430 en 38X16, neemt Zwart dam door 2430 en 20X47. 25. 42-37 7—12 (Slot volgt) PROVINCIALE STATEN VAN NOORD BRABANT. Subsidies. Restauratie Ned. Herv. Kerk te Woudrichem. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk te Woudrichem heeft een provinciaal subsidie van 25°/o gevraagd in de herstellingskosten dier keik, die uit de 15e eeuw dagteekent. Het Ryk zegde een subsidie toe van 50% de op f 6900 geraamde herstellingskosten. Volgens het gebruik stellen Ged. Staten voor een provinciaal subsidie te verleenen tot een bedrag van 40der Rijksbijdrage dus 20% der kosten tot een maximum van f1400. Wegen enz. In de Statenvergadering van 29 Juli 1926 is aangehouden de beslissing op het voorste) tot afwyzing van het verzoek van het ge. meentebestuur van Hedikbuizen om over neming door de provincie van het beheer en onderhoud van den kunstweg onder die gemeente van de grens der gemeente Vlij men tot de grens der gemeente Herpt en werden Ged. Staten uitgenoodigd deze aan gelegenheid nogmaals onder het oog te zien. Het is gebleken dat de gemeentebesturen van Heusden en Vlymen en het dagelijksch bestuur van het waterschap Herpt en het Herptsche Veld in beginsel eveneens bereid zijn het beheer en onderhoud van den weg voor zoover hun gebied betreft aan de pro vincie over te dragen. De Hoofdingenieur van den Prov, Waterstaat heeft meegedeeld, dat slechts de grintweg over Hedtkhuizen in een zóó slechten toestand verkeert, dat hij terstond van een nieuw zwaar stuk zal moeten voorzien worden, wat een uitgaaf van rond f16000 vordert. Het onderhoud zal jaaiJijks vorderen van het weg vak onder Hedikhuizen f 4407, onder Vlijmen f741, onder Heusden f 452 en in het waterschap f 465. Ged. StateD zyn van oordeel dat de gemeente Hedikhuizen door de sterke ont wikkeling van het snel en zwaar verkeer op genoemden weg in ei>n zoo byzonderen toe stand is geraakt, dat de provincie daarin reden mag vinden van die gemeente niet de volle vergoeding te eischen, welke zy anders by het overnemen van gemeentelijke kunst wegen aan de onderhoudsplichtigen pleegt in rekening te brengen. Gekapitaliseerd kost het herstel en het onderhoud van des weg onder Hedikhuizen f104.000. Ged. Staten wenschen dat de gemeente de volle kosten van herstel (f16000) terugbetaalt, vermits deelneming in die kosten eene premie zou zijn op slecht of onvoldoende onderhoud en verder willen zij genoegen nemen met eene tot 40% gereduceerde bydragen in de ge kapitaliseerde onderhoudskosten ad f 38000 d.i. derhalve f35200, totaal dus f51.200 in eens. De Raad heeft zich tot betaling van dat bedrag bereid verklaard. Ook voor de overige onderhoudsplichtigen wenschen Ged. Staten de bydrage tot 40 pCt. te bepalen. Heusden en het waterschap willen die in eens betalen (resp. f3616 en f3720), Vlymen wenscht de f 269 vooralsnog liever jaarlyks te betaler, met voorbehoud echter van het recht om later in eens af te be talen. Ged. Staten doen nu in den aan gegeven zin een voorstel en stellen voor te BH Onvepschilli'q welke maal of Fiqcjur éJ ook heeft, bi'j ons vindt O steeds een Costüom dat Cl aanqenaam en behaqelijk past. 13ij ons vindt G een ruime keuze ih één- en twee-rfj Colbert Coduams xeer groot. Het programma omvatte slechts een vijftal nummers, doch wat tekort kwam aan de kwantiteit werd ruimschoots vergoed door de kwaliteit, 't Was inderdaad een concert het hooren waard. Zondag 26 Mei gaat ook de Meis jescongregatie van O. L. Vrouw ter be devaart naar Elshout. 'fc Uur van ver trek jjal nog nader worden aangekondigd. Dinsdagavond werd in het vereni gingsgebouw de jaarvergadering gehou den der Fanfare der H. Familie". Mede wastegenwcordig de HoogEerw. Heer De ken Wouters, Beschermheer der vere niging eu de WelEerw. Heer Kapelaan P. Maas en de Directeur W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk. Na vaststelling der no tulen der half jaarlij ksche vergadering en voorlezing der ingekomen stukken welke vcyxr kennisgeving werden aangenomen, werd door den Secrtaris het jaarver slag voorgelezen. In dit welverzorgd jaar verslag werd alle bijzonderheden verme'd over het afgeloopen dienstjaar en jubi leumjaar, inzonderheid het gehouden fes tival in 1928, dat zoo schitterend ge slaagd was en een groot succes voor de vereeniging geworden is. De Hoog Eerw. Heer Deken bracht in welgekczen woorden dank aan de Secretaris voor zijn keurig jaarverslag en de leden voorstel lende als dank voor het vele dat de Secretaris voor de vereeniging heeft ver- j richt de Heer Joh. v. Laarhoven, als Secretaris bij acclamatie te herbenoemen. Uit het verslag van de Penningmeester bleek dat een nadeelig saldo te boe ken was door aankoop van een nieuw instrument hetwelk echter door de uit geschreven verloting gedekt zal worden. Tot nazien der rekening en bescheiden ■werden benoemd de heeren F. Nou wens, A'. Walraven Jr. en L. v. d. Staak. Verkiezing aftr. bestuursleden. Bij ac clamatie werd op voorstel van de Hoog Eerw. Heer Deken de Secretaris herbe noemd, de aftr. commissaris de Heer J. v. d. Staak werd na gehouden stem ming herkozen. Beide namen hunne be noeming weder aan. Op voorstel van het Bestuur werd met algemeene stemming als h. ofdbestuuns'lid benoemd de heer Aug. Riteoo-Duijstera alhier. Met alge meene stemmen werd aangenomen het Bestuursvoorstel om deel te nemen aan het Festival uitgeschreven door „Heus- densch Mannenkoor"' op 27 en 28 Juli a.s. Tevens om op Zondag 28 Juli a.s. een avondconcert met een welverzorgd programma aan te bieden naar aanleiding van bet uitgeschreven concours en Festi val, waaruit wel de vriendschappelijke verhouding der beiden vereenigingen ter dezer stede blijkt. Vastgesteld werd de a.s. Zcmei-concerten te geven op Zater dagavond en de laatste op Zondag in den voormiddag. De officieele datum der te houden verloting zal begin Juli wor den vastgesteld, waarbij' op den avond der verloting een tuinconcert gegeven zal worden. Na de rondvraag werden de leden door de HoogEerw. Heer Be schermheer met eenige waardeerende woorden toegesproken waarna de Presi dent deze zeer geannimeerde jaarverga dering met den Christelijken groet sloot. Bij het op Pinkstermaandag te Go- rinchem gehouden concours-hippique wer den uit onze omgeving de navolgende prijzen behaaldM. G. merriën af te leggen 12 K.M., waarvan 10 K.M. in draf en 2 in stap 4de prijs G. J. W. Branderhorst Eethen5de prijs Irejonia van A. Z. Snoek te Almkerk5de prijs Kebina v. D. v. Buuren Meeuwen5de prijs Manada III van J. de Waal te Afdeeling Dressuurproef voor leden van Landelijke rij vereenigingen, 5de prijs D. v. Buuren Meeuwen met Kebina,. Afdeeling Dressuurproef voor afdeelin- gen van Lnadelijke Rijvereenigingen, 3de prijs Land van Heusden en Altena. Concours Eenspannen l'okmerriën N.S.T. G., 5de prijs D. v. Buuren Meeuwen met 'Kariba, NIEU WEND IJK. .Met' Pinksterenmaandag werd van M. 0. te Gorinchem een fiets ontvreemd. Tot op heden van den dader geen spoor. Naar aardappelen is zoo goed als geen vraag, enkele mudden worden ver kocht voor de prijs van f 1.00 per H.L. De fanfare Crescendo" alhier gaf Zaterdag haar eerste zomer concert op de muziektent, de belangstelling was zeer groot, en werd dien avond nog voor pïm. f 40.— aan vlaggetjes verkocht. OUDENDIJK. Het zeer gunstig bekende fanfare corps Kunst na Strijd", directeur de heer 0. G. van Dijl te Almkerk, dat onlangs op het concours te Leerdam in de Eere-afdeeling een 2de prijs wist te- behalen, geeft Zaterdag 25 Mei a.s. een concert op de tent, hetwelk te 7 uur (Zomertijd) zal aanvangen. POEDEROIJEN. —i Tn de vacature van wijlen P. W. Bot is gekozen tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk de heer J. W,. Brie- nen. R4AMSDONKS VEER. De Gemengde Zangvereeniging „Ex celsior" behaalde te Oisterwijk een 2de prijs in de derde afdeeling. Dhr. G. v. Rossum bakker alhier, cntving op de nationale Vakwedstrijd te Utrecht den 3e prijs, benevens f60 met rijn inzending, van Hollandsche beschuit. SLEEUWIJK. Op de laatstgehouden voorjaarskeu ring van springstieren werden uit deze gemeente goedgekeurd de stieren van; O. Walraven, A. Pruissen, J- Verhoe ven, P- Dekker, A. C. Vermeulen, P. A. Vermeulen en S. Lagrouw. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, Ds. Lindonk van Hoedekeskerke (Z.). Vooral passeerden winter werd er in het Ned. Herv. kerkgebouw, behoef te gevoeld aan eene verwarming. Tnanp is er een fonds gevormd, dat tot doll heeft gelden bijeen te zamelen tot stich ting van een centrale verwarming. Er is reeds een gift binnen gekomen van f 200.-. Mej. de Wed. C. had het ongeluk in hsar vinger te snijden. Na verloop van eenige dagen ontstond bloedvergif- ting, met gevolg dat zij na een hevig lijden in het R. K. Gasthuis te Raams- donksveer is overleden. A.s. Zondagmiddag zal op- het ter rein der R.K. Voetbalvereeniging Her cules" eene vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld tusschen Hercules II eu een elftal uit Hank (Gemeente Dus- sen.) Door de Kamer van Koophandel eu Fabrieken voor de Langstraat te Waal wijk werd indertijd de aandacht van den Minister van Waterstaat gevraagd voor de brug over de uitwateringssluis1 van het kanaal 's Hertogenbosch-Drongelen, welke brug volstrekt niet meer aan de eischen van het tegenwoordige verkeer voldoet en daarvoor een zeer hinderlijke belemmering is geworden. De overgang is zeer smal, terwijl daarenboven de wegen daarop met een rechten hoek aansluiten, Grootere personen-auto's en vooral vrachtwagens kunnen niet dan met de grootste moeite passeeren en voor met lang hout geladen wagens is de passage geheel onmogelijk. De Minister van AVaterstaat heeft thans aan de Kamer bericht, dat» de toestand aldaar zal worden verbeterd door ver breeding va,n de brug met hare toegangen. svorm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2