Staatter dekking: „HOLAND" DE TIJD Zomercostuum of - ftttioott JJctnie, Kensdet!. BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCH, JOZ. DE JONG, Cigettgeataakfe Glansvcrf WECK mkunsthihtel BORZO 3 Breeslraat 78 Luiwagens Kamervegers Kastpapier en Kastranden te veel, voor een nieuw rijwiel. Oude rijwielen iogLunededs -gen-ho°ê- A/DE GRAAFF J. TH. COUWENBERG, Ijzerhandel. Plaatselijk Nieuws Wij toonen in onze Etalage wat wij maken en laten ons Atelier doen wat wij toonen. GORINCHEM. Stoelenpolitoer Martagon Goudbrons Dweilen Wafeldoeken Witkwasten Boenwas Linoleum was Zeemlappen Sponzen Poetsartikelen H LIJSTEN- EN"SPIE0ELFABRIEK. Hotel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. W. van de Water, Almkerk. ETSEN,PLATEN - SCHILDERSTUKKEN Vergadering van den Raad der gemeente NEDERHEMERT op Donderdag 23 Mei 1929 nam. half vijf. Voorzitter EdelAchtb. heer v. Ommeren, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het lezen van het formuliergebed, leest daarna de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden vast gesteld. Van de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs te Nederhemert is een adres ingekomen, waarin wordt bericht, dat deze Vereeniging heeft besloten, in wijk B (Noordzijde) een Bijzondere School te stichten, waarvoor zij het gemeente bestuur verzoekt, de noodige gelden be schikbaar te willen stellen. In het adres wordt tevens medegedeeld, dat de ver eeniging genoegen neemt met overdracht van de tegenwoordige Openbare School Het adres was onderteekend door den heer Peereboom als Voorzitter en L. J. Oomen als Secretaris. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. de stukken aan den Inspecteur van het Lager Onderwijs hebben toegezonden voor advies. Genoemde Inspecteur heeft geantwoord, dat hij bezwaarlijk advies kan verstrekken, omdat de Openbare School niet beschikbaar is. De Raad behoort eerst het besluit te nemen, dat hij genegen is, deze aan de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs over te dragen. In verband daarmede, stellen B. en W. thans voor, te besluiten de Openbare School aan de Noordzijde aan de Ver eeniging voor Christelijk Onderwijs af te staan. De heer De Gaaij merkt op, dat er op de Openbare School altijd nog leer lingen overblijven. Waar moeten die dan blijven? De Voorzitter meent, dat dit een kwes tie van later zorg is het gaat nu over de vraag de Openbare School al of niet ter beschikking te stellen van de Ver eeniging. De heer De Gaaij verklaart, er sterk tegen te zijn. Wil men een gedeelte van de Openbare School ter beschikking stellen, dan gaat hij daarmede accoord. Zoolang er evenwel kinderen voor het Openbaar Onderwijs overblijven, wil hij deze daartoe de gelegenheid geven. De Voorzitter zegl, dat ouders van totaal 108 kinderen geteekend hebben voor Bijzonder Onderwijs. De Vereeni ging zou dus met 3 lokalen kunnen vol staan, zoodat 1 lokaal voor Openbaar Onderwijs beschikbaar kan blijven. De heer De Gaaij wil dan wel voor stemmen, als de Vereeniging 3 lokalen worden afgestaan. Houdt het voorstel evenwel in, de geheele school ter be schikking te stellen, dan blijft hij er sterk tegen. De heer v. d. Vliet acht de kwestie van het openbaar onderwijs van later zorg. De heer de Gaaij is het hiermede niet eens, er blijven ouders over die voor hun kinderen openbaar onderwijs ver langen, met deze ouders heeft men re kening te houden. De heer v. Vliet zegt dat de raad er thans voor bijeen gekomen is, om deze kwestie af te werken, hij zou op het voorstel van B. en W. willen ingaan. De heer de Gaaij merkt op, dat hij er sterk tegen is er op in te gaan. De heer v. d. Vliet wil over deze zaak niet twisten, zijn er ouders die hun kin deren openbaar onderwijs willen doen geven, dan bestaat daartoe de gelegen heid. De heer de Gaaij zou op de ingezete nen geen pressie uitgeoefend willen zien er is toch ook een adres ingekomen van ouders om aan de Noordzij openbaar onderwijs te houden. De Voorzitter stem^Mhidat een der gelijk adres is ingaJo||ip. De heer v. d. Vr^BH|Willen afwer ken, het blijft met hOT openbaar onder wijs geregeld tobben met het onderwij zend personeel. De Voorzitter zegt dat, al besluit de raad de openbare school aan de Ver eeniging over te dragen, het nog geen evangelie is, dat de openbare school wordt opgeheven. De heer de Gaaij meent, dat deze dan vanzelf wordt opgeheven, want er blijft voor het openbaar onderwijs dan geen localiteit beschikbaar. Wil de raad be sluiten 3 lokalen beschikbaar te etellen, dan wil spr. voor stemmen, anders niet. De heer v. d. Werken zegt, dat er be halve de ouders, die geteekend hebben voor bijzonder onderwijs en die getee kend hebben voor openbaar onderwijs, er ook nog zijn die in het geheel niet hebben geteekend, deze blijven hun kin deren naar de openbare school sturen, zooals sommige dier ouders hem zelf hebben verklaard. De heer de Gaaij weet ook, dat er deze ouders zijn. De heer v. d Werken merkt op, dat er wel zooveel kinderen voor de open bare school overblijven, dat deze moet blijven. Spr. is het met den heer de Gaaij eens, om zooveel localiteit aan de vereen, beschikbaar te stellen, als deze noodig heeft en een lokaal ter beschikking te laten voor openbaar onderwijs. Hij is niet tegen bijzonder onderwijs, doch zou de ouders ook geen dwang willen op leggen, om de kinderen naar de open bare school aan de Zuidzijde of naar de bijzondere school te sturen. Spr. zou geen besluit nemen om de geheele openbare school aan de Vereeniging over te dragen. De heer v. d. Vliet zou wel een be sluit willen nemen, de meerderheid der iiig-zetenen is voor bijzonder onderwijs, de minderheid heeft zich aan deze meer derheid te onderwerpen. De heer Smits zegt dat de gelegenheid voor openbaar onderwijs in de gemeente openblijft, de ouders kunnen hunne kinderen naar de openbare school aan de Zuidzijde sturen. De heer de Gaaij merkt op dat er eenige jaren geleden sprake is geweest de openbare school aan de Zuidzijde wegens het geringe aantal leerlingen op te heffen, wegens het bezwaar dat de kinderen dan de rivier over moeten, is deze opheffing toen niet doorgegaan. De heer v. d. Werken vreest als het getal kinderen dat de openbare school blijft bezoeken toe neemt, dat dan de gemeente verplicht zal zijn te gaan bouwen. De heer v. d. Vliet noemt dit van latere zorg. De heer de Gaaij handhaaft zijn mee ning, hij zal voorstemmen, als er een of twee lokalen ter beschikking voor het openbaar onderwijs blijven. De heer v d. Vliet meent dat de heer de Gaaij zijn stem heeft te bepalen naar het verlangen van de meerderheid van de ingezetenen. De heer de Gaaij brengt daartegen in dat men ook rekening behoort te houden met de minderheid. De heer v. Ooijen zegt dat die minder heid hunne kinderen naar de Zuidzijde kunnen laten gaan, desnoods worden ze er achter om heen gebracht. De heer de Gaaij vraagt waarom dit niet gedaan is toen er sprake was van opheffing van de openbare school aan de Zuidzijde. De heer v. Ooijen zegt daar toen niet om gevraagd was, men was er toen voor de openbare school aan de Zuidzijde te laten blijven. De heer Smits zegt dat men de kinderen heel goed naar de Zuidzijde naar school kan sturen, met den afgeloopen strengen winter, heeft de postbode steeds de over tocht gemaakt. De heeren v. d. Werken en de Gaaij meenen dat men een postbode van 30 35 jaar niet gelijk kan stellen met schoolkinderen, daarbij sturen de ouders hunne kinderen niet gaarne de rivier over naar school De heer v. d. Vliet zegt dat men ze dan wel een auto ter beschikking zal stellen, Spr. blijft er bij dat de overgroote meerderheid bijzonder onderwijs ver langt en daarmede heeft men te rekenen. Spr. zou het voorstel van B. en W. maar in omvraag brengen. Tegen dit voorstel stemmen de heeren v. d. Werken, v. d. Kolk en de Gaaij, voor de heeren v. d. Vliet, v. Ooijen, Peereboom en Smits. De Voorzitter zegt dat het besluit aan den Inspecteur voor het Lager Onder wijs te Tiel zal worden medegedeeld en diens advies zal worden gevraagd. Zoodra dit is ontvangen zal opnieuw een ver gadering worden gehouden. Van den heer Roseboom is een ver zoek ingekomen om den sloot tusschen zijn eigendom en dat van de gemeente te mogen uitgraven. Waar adressant dit voor eigen rekening zal doen, heeft de raad daartegen geen bezwaar. Daar verder niemand het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. GENDEREN. HEDEL. SPRANG. N. S. Tg. 261 MIL REG. 51 OLDENBURGBR, reeds op 8 jarigen leeftijd preferent verklaart, mede doordat zyn af stammelingen in verschillende pro vincies met le prijzen bekroond zijn, toebehoorende aan de Ctöp. «er. l. bevord. de? paardenf. in h. Land van HeusdjÉn en Altena, tot 21 Juni op Dinsdag en Vrijdag den ge- beelen dag «h Zaterdag tot 10 uur, in de schuur van BOLL te EETHEN, overige tijd bij W. SNOEK A-zn. te N1EUWENDIJK. Voor leden en MC. merries k f 12.voor andere 15. by betaling voor 1 Aug daarna f1.hooger. is het om nu Uw te bestellen. Vraagt nog heden de stalen aan bij het vertrouwde adres Dames-en Heerenkleermakerij Desgewenscht zonder bylevering van stof. LEDERWAREN. Wandel-, bezoek- en Kinder- taschjes, portemonnaies, sigaren kokers, portefeuilles, reticules, fists- en pic-nictasschen, rugzakken, school- en boodschapstasschen enorme keus Bazar »DE POTTE- MAN« Eind, Gorcuro. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. 40 cent per pond Hooge glans. Zeer duurzaam. in fleschjes voldoende voor 6 stoelen 25 cent per flesch. Schitterend van gtetrs in verschillende kleuren, 17 cent per doos. IJzersterk, groote maat, vanaf 19 cent. Zware kwaliteit, 11 cent. 1 in verschillende soorten zware vulling vanaf 31 ets. prima vulling cocos, 32V2 cent. Prima haar vanaf 45 cent. in verschillende kleuiTTT per ons 20 cent. Vraagt uw cassabon! Deze geelt u 5% korting. Informeert eens bij ons voor welken lagen prijs wij U een prima rijwiel leveren. Overtuigt U tevens van de goede hoedanigheden onzer rijwielen en vergelijk deze dan met die der concurrentie en gij zult tot de conclusie komen, dat U nergens elders zoo voordeelig kunt koopen. Ook rijwielbanden en alle andere benoodigdheden bieden wij thans "tegen speciaal lage prijzen aan. Levering op afbetaling. Telefoon No. 1 MEEUWEN. STERLLISEERTOESTELLEN-s INMAAKGLAZEiV, GUMM1RIKGEN SAPTOESTELLEN ENZ. der wereld bekende Firma Weck. Alleen verkrijgbaar te 13 e u s d e n bij Het merk WECK is waarborg. Dubbelde-vier Drieling en BoschzeiseD, Zichten, Haartuigen enz. Zeisenbooms, Zichten werf ten, Hooirijven, I H Hooivorken, Tuinhakken en Schoffels, Tuinscharen Alle gereedschappen en Staalwaren. RAAMH0RREN juitschuifbare, passen voor elk raam- Zeer goedkoop. Minzaam aanbevelend J. TH. COUWENBERG Ijzerhandel HEUSDEN. Telefoon No 4 Postgiro No. 140426. VERWERSTRAAT 21 JKlEF. 937 VBOSCH. k Sieed^Voorradig prachtsorteering Vakkundig werk. Billijke prijzen. t Na gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis vcor den heer P. J. Straver te Waspik, onder architec tuur van den heer J. Michael alhier, is dit werk opgedragen aan de aannemers Kleinlcog en van Oversteeg te V rij koe- ve-Capelle voor de som van f 6500.—. De Ned. Bond van Chr. fabrieksar beiders zal op Dinsdag a.s. in de ver gaderzaal in de Heistraat alhier een ver gadering van het personeel der schoen fabriek van de Gebrs. van Drongelen. Als spreker zal optreden het hoofdbe stuurslid de heer A. Stapelkamp. Naar men ons mededeelt heeft de kerxeraad der Gerf. gem. alhier besloten om bij de kerk een vergaderzaal voor ver- eenigingen en kerkeraadskamer te bou wen. A.s. Zaterdagavond 7 uur zullen on der leiding van den heer P. v. d. Schans, plaatselijk commandant van den Vrijwil- ligen Landstorm te dezer plaatse, schiet oefeningen worden gehouden achter het oude raadhuis te Vrijhoeve-Capelle. Dinsdagavond trad voor de A.-R. Kiesvereeniging alhier op oud-Minister Bijleveld tot het uitspreken eener po litieke rede in verband met de a.s. ver kiezingen. Jammer, dat bij dergelijke ge legenheden steeds zoo weinigen blijken van belangstelling toonen. Herstel der coalitie, waarop deze sprekers steeds wij zen, ais basis voor een gezonde parlemen taire volksvertegenwoordiging, moest bij velen een prikkel zijn meergenoemde ver gaderingen bij te wonen, om straks me de het gepropageerde te helpen verwe zenlijken. Ds. mr. J. F. Dijkstra, predikant der Nederl. Herv. Gemeente alhier heeft met ingang van 1 October eervol ontslag aangevraagd. Woensdagmiddag om ongeveer 3 uur, werd bij 't café Stettelaar een wiel- rijdster aangereden door een luxe auto. Het rijwiel werd totaal vernield, doch het meisje kwam met den schrik vrij. Om ongeveer half zeven wilden H. v. Dalen en R. Bok op 't Breed alhier, den weg oversteken. Blijkbaar hadden zij de luxe auto komende uit de richting 's-Bosch niet bemerkt. Hoewel de auto signalen gaf, wérden beide mannen aan- gereden. Bok bekwam zoo goed als geen letsel, doch Van Dalen was er erger aan tce. Met een beenfractuur werd hij opgenomen en naar zijn woning ver voerd, alwaar Dr. de Ridder geneeskun dige hulp verleende. Den landbouwer J. T. kwam tot de minder aangename ontdekking, dat één zijner beste melkkoeien, dood in het weiland lag. jr A/ taal niet jr

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4