Keurig zittend Haar Plaatselijk Nieuws PONT GEZONKEN. FABRIEKSBRAND TE BEEK EN DONK. HEUSDEN. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de korfbalver. »A.K C.« van Arkel tegen »A.K C.« alhier, welke wedstiyd eindigde met 2 2. BENEDENLANGSTRAAT. C.APELLE. J.l. Zaterdagavond werd de heer W. Molegraaf, vaandeldrager van het muziek gezelschap Kunst na Arbeid* en der ge mengde zangveteeniging »,t Rozeknopje* te dezer plaatse door deze beide vereenigingeri gehuldigd, in verband met zijn zilveren huwelijksfeest. Ongeveer 7 uur brachten de beide gezelschappen, onder leiding van hun directeur, het jubileerend echtpaar een seienade, waarbij de jubilarissen namens de vereenigingen werden gelukgewenscht, die hen als aandenken een prachtig cadeau aanbood. D RUNEN. 's GRAVENMOER. KAATSHEUVEL. OUDENDIJK. SLEEUWIJK. SPRANG. VEEN. Het percentage voor de gemeentelijke Inkomstenbelasting 19291930 werd even als het 7orig jaar op 6 vastgesteld. WASPIK. Het boerderijtje van E. van den Berg, te Draoh tsteroompagnie, is Vrijdagmiddag dcor den bliksem getroffen en geheel af gebrand. Een koe bleef in de vlammen. Brand in een wollendekenfabriek te Tilburg. Men meldt uit Tilburg. Zaterdagavond werd de brandweer te circa 9 uur gealarmeerd voor een brand aan het Wilhelminapark. In de wollen dekenfabriek van de firma Pessers van Zuylen was in het oude gedeelte der fabriek brand uitgebroken als oorzaak het schroeien van de aldaar opgetaste wol. In een oogwenk stond het gebouw in liehte laaie en 't was goed dat de biandweer met het beschikbare materiaal was uitgerukt. Zoodra de brandweer onder leiding van den commandant, den heer Haarselhorst, den brand aantaste, stegen ontzettende rookwolken uit de brandende massa op-. Daar deze ver over de stad dre ven het park, de Gasthuisstraat en om liggende straten werden als 't ware in een rookwolk gehuld kwamen honderden en honderden nieuwsgierig toegestroomd en door een 10-tal agenten werden deze op eerbiedigen afstand gehouden. Dank zij de windstilte wist men den brand te beperken tot dit groote gebouw, 't werk onder in gebruik was als weverij (er stonden 20 weefgetouwen in), boveq als opslagplaats van wollen goederen en wollen garens. Een groote hoeveelheid was daarvan aanwezig. De nieuwe gebou wen dezer fabriek met weverijen en ke tel en machinehuis bleven gespaard, als mede de aangrenzende fabrieken van de firma, Thomas de Beer, hoewel eenige wa terschade is aangebracht ten gevolge der voorzorgsmaatregelen. Te ongeveer half 12 was de brand be zworen en rukte, behoudens een wacht post, de brandweer in. Verzekering dekt de schade. De arbeiders zullen vermoedelijk aaq het werk gehouden kunnen worden, daai in de nieuwe gebouwen voldoende weef getouwen aanwezig zijn, als de Directie dan met 2 ploegen laat werken. —O 102 Jaar. De weduwe J. Willems—Geurts te Beu- ningen, werd 102 jaar. Zij geniet nog een goede geaondkeid, is opgewekt in haar doen en heeft een zeer sterk geheu gen. Van wat zij een 70 80 jaar geleden hoeft beleefd, weet zij nog te vertellen. o— Een gecompliceerde aanrijding met' vijl gewonden. Omstreeks zeis uur reed de 23-jarige L. W,. N, v. d. S. uit Voorschoten op züjn motorfiets op den straatweg nabij Endegast te Oegstgeest in de richting I)en Haag. Mej. G. M. H. van S. zat op de duo. Achter hem kwam met vrij grocte snelheid de heer L. B. S. uit Amsterdam, eveneens op een motor, aan rijden. Deze wilde de eerste motor rechts voorbijrijden, hetgeen echter mislukte. Hij klw.am ermee in botsing, waardoor bei den kwamen te vallen. Op-'dit oogen- blik kwamen vijf wielrijders van den an deren kant, van wie de twee voorsten, de heer W. M. J. I. B. uit Oegstgeest en de hr. J. C. L. de M. uit Den Haag, met de beide gevallen motorrijders in bot sing kwamen. Zoowel de beide motor rijders, de dame die op de duo zat, als de belde wielrijders werden min of meer ern stig gewond. Mej. va,n S. klaagde over pajn aan de beenen en was in het gelaat ernstig gewond. De heer de M. had een ernstige vleeschwond aan het been en de bejaarde moeder plotseling onwel en gaf kort daarop den geest. Melkwagen en twee paarden in de diepte verdronken. Voerman* verongelukt. Men meldt uit Kampen: Zondag- op Maandagnacht is door tot nut ce onbekende oorzaak de pont over 't Reehterdiep (Kamper Eiland) gezonken. Op de pont bevonden zich een melkwagen met twee paarden, terwijl de voerman, zekere Aran der W., mgt den wagen en de twee paarden in de diepte verdween. Niemand schijnt het ongeval bemerkt te sloegen hoog op en nu en dan ontploften bussen chemicaliën. Het vuur loeide en brulde. Het was een machtig schouwspel, dat door een zeer groot aantal nieuwsgie rigen werd gadegeslagen. Massa's gloeiende spijkers iagen in de brandende fabriek, terwijl brandende em- bajage-artikelen als een vuurwerk door de lucht vlogen tot op vele kilometers af stand. Het geheele middengedeelte der fa briek is uitgebrand. De electrische hang- baan-transportinrichting is voor een groot gedeelte vernield. Het blusschingswerk duurde den gehee- len nacht voort. Tegen vijf uur in den ochtend kon de brandweer van Helmond inrukken en het na-blusschingswerk over zag, onderhield zich nog eenige ogen blikken met haar gevolg om vervolgens per auto naar Soestdijk te rijden, overal hartelijk toegejuicht door een enthousiaste hebben, eerst 's morgens ontdekte men 1 laten aan de fabrieksbrandweer en de het tragische gebeuren en kon men het lijk van Van der W., benevens de ca davers der twee paarden en den melkwa gen naar boven brengen. Nader wordt nog omtrent het tragisch ongeval op het Reehterdiep gemeld: De 28-jarige gehuwde melkrijder H. v. d.l Wetering, woonachtig alhier, reed he dennacht omstreeks twee uur met zijn wa gen met twee paarden bespannen naar de Kattenmarkt. Hiertoe moest hij met de ponl over het Reehterdiep, de meest brandweer van Beek- en Donk, die, al hebben zij weinig capaciteit, uitstekend werk hebben verricht. Aan de Helmond- sche brandweer, die uitstekend geoutil leerd is, hetgeen met het oog op de vele branden in deze stad ook wel noodig is, (in 1928 woedde in Helmond niet minder dan zes groote fabrieksbranden) is het te danken, dat niet ook de overige gebouwen van de fabriek een prooi der vlammen werden. Den geheelen Zondag hebben de fa- Westelijke arm van de IJssel. Hij was bi ieks brand weer en de brandweren van alleen en legde de pont vast. Daarna i Beek en Donk de gloeiende en smeulende heeft hij op de markt de bussen op den puinhc pen nat gehouden. De veie nieuws- wagen geladen en is toen weder terug- j gierigen werden door de gemeente- en gereden. Het schijnt, dat van der Vrijkspolitie van Beek en Donk, geassis- toen hg weder met zijn wagen op de teerd door de marechaussee uit Helmond, pent wilde gaan, hij door de duisternis 1 Qp een afstand gehouden. Er was zeer veel imisleid, slechts voor de helft op de be langstelling. pont is gereden waardoor het noodlottig j Op de fabriek werkten 350 arbeiders, die ongeval geschiedde. Ook is het mogelijk, vcorloopig het werk niet zullen kunnen •dat hij de pont niet goed heeft vastge- hervatten. legd, waardoor de pont bij het rijden op J Naar wij van betrouwbare zijde verne- de pont is afgedrezen. Hedenmorgen mis- men, zal de directie evenwel alle pogingen te men hem op de melkfabriek. Na on-in bet werk stellen om de arbeiders zoo derzcek vond men de pet van Van der spoedig mogelijk aan het werk te stel- W. op het water drijven. Na dreggen ien. Hoe lang de stagnatie zal duren is haalden men zijn lijk op, ook de ver- nog niet te zeggen. i dronken paarden en de melkwagen wer den naar boven gebracht. Verdrenken. Te Paipandrecht was het tijdelijk Hoofd der school H. C. Sterkman uit Dor drecht oud 27 jaar met een aantal leer lingen in rivier de Merwede gaan baden. Toen de onderwijzer en de kinderen reeds Nog valt te melden, dat de voorraad der {fabriek; 3 a 4 ten bedroeg, die veel brand en waterschade kreeg. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. F- sch- en heidebranden. Vrijdag is te Scmeren in de Peel brand ontsiaan. Aangewaakkerd door den wind, uit het water gingen, begaf zich het stond weldra een uitgebreid complex iq 10-ajrig dochtertje van den heer J. Dek- j vlammen. Het vuur liep voort in de rich- ker nog even in de rivier. Plotseling ting Hoogenbergen en later verplaatste geraakte het meisje in een draaikolk het zich naar Meyel en Nederweert. Zeer en verdween in de diepte. De heer Sterk- j veel turf verbrandde. Onder leiding van taan snelde ter hulpt, doch de verra- de pclitie werd het vuur bestreden en derlij ke draaikolk zoog ook hem naar tegen den nacht mocht men er dan ook beneden Op het gillen der kinderen kwam ia slagen het eenigszinst te bedwingen, men van een voorbijvarende sleepkaan Ook in de Staats bosschen heef# het ter hulp gesneld. In betrekkelijken kor- vuur gewoed, terwijl onder Asten, zooals ten tijd slaagde deze er in beide dren- gemeld, eveneens veel is verbrand iq kelingen uit het water te halen. Helaas de veenderij van de Mij. van de Griendt's evenwel te laat, bij beiden waren de le- Landexploitatie. Het vuur breidt zich hier vensgeesten reeds geweken. Te Herwijnen is Zondagmiddag de 22- jarige A. M. bij het zwemmen verdronken. EEN SCHADE VAN VIJF TON. In den nacht van Zaterdag c,p Zondag evenwel niet meer uit. Ook te Deurne is brand ontstaan, doch het vuur kon hier vrij spoedig geblnscht worden. o— De overweg bij Rilland—Bath. Vragen van den heer de Muralt. Het Eerste Kamerlid de heer de Muralt, heeft tot den Minister v. Waterstaat de volgende schriftelijke vragen gericht. naar hun woningen overgebracht. Tegen V. is procesverbaal gemaakt. De beide motorrijwielen en de twee rijwielen waren vernield. Een nieuw bedrijf. Door een oesterkweeker uit Zeeland is j mac hinefabriek, die hoofdzakelijk voorre eenigen tijd geleden geconstateerd, dat de paratie en nieuwbouw is ingericht. Hier zeebodem langs den dijk bijzonder ge schikt is voor het kwee ken van oesters, geschikter zelfs nog dan in Zeeland zelf. De firma van der Wal te Zwolle heeft Is het den Minister bekend, dat op 19 heeft een zeer felle brand gewoed bij de Mei j.l. op den onbewaakten overweg na- N.V. Van Thiel's Draadindustrie te Beek bij Rilland—Bath een auto gegrepen werd en Donk. Omstreeks twee uur in den door een trein waardoor op gruwelijke nacht werd de brand ontdekt door den wijze twee kinderen met hun beide ou- diensidoenden brandwacht. De Beek en ders het leven werd benomen? Dcnksohe brandAveer was binnen tien mi- j Is het vermoeden juist, dat deze vxeèse- nuten ter plaatse en gaf spoedig water; lijke ramp wellicht niet zou zijn voorgeko- heer V. had verscheidene vleeschwonden. j zij was echter tegen dezen brand, die een men, indien de overweg bewaakt was Nadat zij allen door dr. Veldhuis waren zeer grooten omvang dreigde aan te ne- geweest en de Minister intijds gevolg verbonden zijn zij naar hun woningen men, niet opgewassen. j had gegeven aan d.en aandrag, door on- Onmiddellijk werd dan ook de brand.- dergeteekende daartoe uitgeoefend in de weer van Helmond gewaarschuwd, die vergadering der Eerste Kamer van 25 spoedig met twee motorspuiten ter plaat- April .1928 om dien overweg weer te doen se was. In totaal werd met 7 stralen bewaken? water gegeven. I Acht de Minister gelet op elders Het blusschingswerk stond onder lei- voorgekomen ongevallen het, met on- N#ar de ,,L. Crt." uit goede bron ver- ding van den technischen directeur der dergeieekende, niet zeer goed mogelijk, neemt, zal, wanneer de proeven slagen, te firma, den lieer H. van Thie!, die te- dat óloor een dergelijke aanrijding een Oosfmahorn een geheel nieuw bedrijf wor-vens brandmeester is. ma ilt rein derailleert met de ontzettende den gevestigd". J Het vuur werd het eerst ontdekt in de gevolgen van dien? Is de Minister alsnog bereid den betrok ken ver weg weer te doen bewaken? o— Door een veldwachter in zelfverdediging doodgeschoten. Zondagavond ging het in een café te Scmeren nog al rumoerig toe en tegen half elf raakten de bezoekers zoodanig met elkaar slaags, dat de assistentie van den gemeenteveldwachter Van Esch werd ingeroepen. Hoewel het sluitingsuur nog niet was aangebroken achtte deze het in verband met de stemming der bezoekers gewenscht, dat het café gesloten zou wor den, natuurlijk tot groote ontevredenheid der cafébezoekers die een dreigende hou ding aannamen. De veldwachter slaagde echter in de menschen te bewegen zich te verspreiden met uitzondering van een groepje van ongeveer zes belhamels, die den veldwachter aanvielen en hem ernstig mishandelden. De veldwachter zag kans zijn revolver te trekken en te schieten. Een der ergste belhamels, de in den om trek ongunstig bekend staande J. H. D. werd door een kogel zoodanig getroffen, dat hij spoedig daarop overleed. Het slachi ^ffer was ongehuwd, 29 jaar en los werkman van beroep. Algemeen is men Aan meening, dat de veldwachter in zelfverdediging gehandeld heeft-. st' oden ongeveer 300 werktuigmachines van de modernste constructie, die tevens dienden voor de reparatie van 300 pro ductie-machines, waarover de grootste nu de vorige week over een kleine uitge- draadnagelfabriek in Nederland beschikt strektheid ten Zuiden van den landings-1 (Zij brengen ongeveer 400.000 ton volgens steiger te Oostmahorn vijf ton oesters la- j het modernste Amerikaansche productie ten uitzaaien. In September a.s. zal een systeem op). onderzoek worden ingesteld naar dengri_ei Deze werktuigen waren in een minimum der weekdieren. Valt dit onderzoek gun- van tijd een prooi der vlammen, benevens stig uit en hieraan kan bijna niet wor- eenige in aanbouw zijnde nieuwe patent den getwijfeld dan ligt het in het voor-machines. Kromgetrokken en verbogen, nemen, een kwart miilioen oesters uitstaan zij nu bedolven onder de ingevallen te zaaien. muren. De schade alleen door de ver- Er moet zioh reeds een concern hebben nic-uwing van deze werktuigmachines gevormd, dat zal trachten, een nieuw wordt geraamd op f 100.000, terwijl de N.oord-Nederlandsoh oesterkweekerij bedrijf in het leven te roepen. o— Flukkee waterloos. Nu de droogte reeds lang aanhoudt, geheele schade, die door den brand is aangericht, f 400 k f 500.000 beloopt. Het vuur breidde zich zeer snel uit en achtereenvolgens werden de magazijnen, de timmerwinkel, de houtopslagplaats, de zit, men voor het grootste gedeelte op modellen-zolder, een olieopslagplaats en Flakkee zonder drinkwater, daar er geenten slotte ook de galvaniseerinrichting, v jaterleiding is. Indertijd werden plan- door het vuur aangetast. De magazijnen, nen daartoe verworpen. j waar de gereedliggende goederen, zooals Er wordt nu water aangevoerd perdraadnagels, draad, emballage-artikelen, tank van de Rott. Tramweg-Mij. en af- enz. waren opgeslagen, kregen veel wa- kemstig van de waterleiding te Helle- j terschade. Onder de stoommachine, die vcetsluis. Dit water wordt tegen de ver- zelf ook beschadigd werd, stond in den v.ierkosten aan de gemeenten verstrekt,. Tragisch sterfgeval. kelder na. de blussching meer dan een halve meter water. Dank zij het krachtig optreden van de directie der fabriek, ge- •ï-Zondag deed zich onder Turnhout een steund door de arbeiders, die in allerijl tragisch sterfgeval voor. De Wed. Moo-,m het nachtelijk uur waren komen opda- nen uit Eersel reed met haar kinderen gen, heeft de brand geen grootere uitbrei- per auto nhar een bedevaart in België, ding aangenomen Ter hc'ogte van de plaats waar eens haar ao.on öp zoo ongelukkige wijze per mo- torrijv. iel het leven liet onder de ge meente Ood-Turnhout, werd even halt Om half drie Zondagnacht bereikte het .vuur zijn hoogtepunt. Toen vielen de da ken van het middengedeelte der fabriek die langs de Zuid-Willemsvaart ligt, in, gehouden. Bij deze gelegenheid werd de ook de muren stortten in. De vlammen Terugkomst der Koningin. Zaterdagmiddag is de Koningin van haar vacantiereis uit Zwitserland terugge keerd. Met den trein van 16.37, waarin het salonrijtuig was opgenomen, arriveerde H. M. in Utrecht waar prinses Juliana ter veiiwelkoming op het perron aanwezig was. De Koningin, die er bijzonder goeduit- menigte. De nieuiwe Bossche veemarkt. De gemeenteraad van Den Bosch be sloot tot stichting eener overdekte alles zins moderne veemarkt aan spoor- eq waterweg bij het nieuwe stadsgedeelte de Munlel. De kosten zullen ongeveer f700.000 bedragen. De terreinen beslaan een oppervlakte van 49.460 vierkante me ter. Als men zoo nu en dao des morgens slechts eer weinig Parol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit by het uitstrjjken door de hare", onmiddellijk daarin opgenomen en het gevolg hiervan is dat ra het kammen Uw haar den geheelen dag keurig bljjft zitten. J.l. Maandagavond had de koopman H. v. B. alhier het ongeluk zich aan zjin hand zoodanig te verwonden aan een aardappel hak, dat de geneeskundige hulp van Dr. van Gulik noodzakelijk was, Maandagmiddag vergaderden ten stadhuize alhier verschillende Burgemeesters uit de omgeving, voor de samenstelling van een Kringcomié voor de inzameling van gelden voor de stichting van een long- lyders-sanatorium en een centraal ziekenhuis in De Minahaasa. Besloten werd dat in de verschillende gemeenten een collecte voor dit doel zal worden gehouden. Op 6 Juni a.s. zal alhier de voor jaarspaardenmarkt worden gehouden. De collecte, gehouden langs de huizen, ten bate voor de Bijbelverspreiding bracht op ruim f54. De voorspelling, tydens de strenge vorst in den afgeloopen winter, dat de aardappelen zeer duur zouden worden, is niet uitgekomen. Doordat er weinig uit voer is naar het buitenland en er nog flinke voorraden blijken te zyn, zijn de pryzen zelfs dalend en is de handel slap. Voor beste k leisoorten betaald men niet meer dan f2 k f 2 50 per H.L. De in de Ned. Harv. Kerk alhier gehouden collecte voor de Zending, heeft f 78 30 opgebracht. Door den heer J. Vos, is in ver band met zyn vertrek naar Rotterdam, bedankt als voorlezer en voorzanger der Ned. Harv. Gem. te dezer plaatse. Door het Waterschap Klein Waspik* is het vernieuwen van twee sluisdeuren, na gehouden aanbesteding, opgedragen aan den heer Adr. Rosenbrand, timmerman alhier, voor de som van f 405 Onze zeer geachte geneesheer Dr. Ph. J. Kohier is na verblijf van eenige weken in de Boerhave kliniek te Amsterdam, in verband met een ernstige operatie, tot ons genoegen weer in de gemeente terug gekeerd. De praktijk wordt door hem weer waargenomen. Er worden pogingen in het werk gesteld om naast de Ned Herv. Meisjes- vereeniging op te richten. O n tot dit doel te geraken zal in den loop dezer week in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van Ds. A. v. Willigen een samenkomst worden gehouden. Ouder zeer vele blykeu van belang stelling vierde onze brievenbesteller C. Vos j.l. Zondag zyn zilveren huwelijksfeest. Maandagavond d. a. v. bracht het muziek gezelschap »Kunst na Arbeid* het jubilee- rende echtpaar, onder toeloop van een groot aantal belangstellenden, een serenade. De postduivenver. De Luchtvaart*, gevestigd in het café van Mej de Wed. A. v. d. Haart, hield j.l. gecombineerd met de Kaatsheuvelsche postduivenvereen. »De getrouwe Duif*, een wedvlucht vanuit Corbeil met deu volgenden uitslagTb. Lichtvoet 1, 3 J. Corstanje 2,4,17,24; H. Dekkers 5. 29 P. v. d. Velden 6, 23 27 32; G. Vos 7; G. Stam 8, 21 G. de Benis 9W. v Bast 10 Cnr. v. Heeswyk 11, 12, 28; M. Mesch 13; W v, d. Velden 14, 15, 31 A Zwart 16 G. Trtffers 18, 30; P. Snaphaao 19,22, 25, 26 H. Ruzenbrand 20 Vorige week ontstond er begin van brand in een mestvaalt, gelegen naast de houtschuur van den heer P. M. aannemer te LoonschendijV. De vlammen laaiden reeds hoog op toen de eigenaar het oot- dekt*. Door zijn buitengewone tegenwoor. digheid van geest en krachtig optrede^ wist [hy erger te voorkomen. Met eenige matriale schade, liep dit ongeluk bo*en verwachting zeer goed af. 24 Mei. Op de hedeo alhier ge- boude» veiling werd besteed voor Asperges 47— 60 per kilo. Asperges II. 22 30 per kilo. Asperges blauw 2537 per kilo. Rabarber 26 per kilo. Postelein 1 5 per kilo. Witlof II. 10 15 per kilo. Sla-vellen 9 19 per kilo. Spinazie 1/2 2 per kilo. Bloemkool 18-28 per stuk. Bloemkool II. 10 17 per stuk. Sla 8 10y2 per stuk. S'a II. 47 per stuk. Sla III, 14 per stuk. Komkommers 13-28 per stuk. Aardbeien 34ya per stuk. Radijs 1 2 per bos. Keelen 1/21 per bos. Rabarber 14 per bos. Bosjuin 1iy2 per bos. Selderie 4—5 per bos. Worteltjes 819 per bos. Kipeieren 90 per kilo. Eendeneieren 72 per kilo. Door B. en W. dezer gemeente is aan de bewoners van huizen alhier, die nog niet zijn aangesloten by de drinkwa terleiding, een schryven gericht, inhoudende de verplichting om aansluitend vóór 1 Ja nuari 1930. In verband met het behaald succes vaa het fanfarekorps »Euterpe« op den Tweeden Pinksterdag te Dalem, deed dit Korps Zaterdagavond j.l. een muzikale wandeling door ons dorp, hetgeen veel belangstelling trok. Zatermorgen is men er in geslaagd den boschbrand onder deze gemeente te blusschen. Ruim 25 H.A. bosch zijn vernield. Het huis Ter Dejjl, midden in de bosschen ge legen, heeft men, doordat het door een gracht is omgeven, kunnen behouden. De schade is zeer groot. Begunstig door prachtig weer, gaf Zaterdagavond het fanfarecorps »Kunst na Strijd*, haar eerste zomer-concert. De toeloop van het puoliek was buitengewoon groot, niettemin heerschte er een voorbeel dige orde en kon iedereen naar hartelust genieten, van wat dit hoogstaand corps ons thans weder gaf. Bloempjes door een viertal dames ten verkoop aangeboden, ging gretig van de hand. 't Kon niet anders. De heer P. Beukenkamp alhier, slaagde voor het voorbereidend fxameo Gemeente-administratie. Zaterdag speelde onze korfbalclub N.E 0. een wedstrijd tegen Philips uit Eind hoven op het terrein van iaatsgenoemde. De wedstrjjd eindigde met gelijk spel 5-5. Den arbeider K. de B. kreeg op zijn werk te Tilburg een stuk ijzer op zijn voet, waardoor hy zulke kwetsuren opliep, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Per as is hij huiswaarts gebracht. Vrijdag a.s. hopen de echtelieden Mar. van Beek an Joh. Miyers hunne 50- jarige echtvereeniging te herdenken. De buren hebben een comité gevormd om deze nog zeer krasse oudjes een gezelligen dag te bereiden. Maandagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Met den Voorzitter waren alle leden tegenwoordig. Besloten werd aan het proeftuinbedrijf te Gorinchem een subsidie van f 10.toe te kenneD. Medegedeeld werd dat van het Rijk een nieuwe subsidie van f 5000.is ontvangen ouder voorwaarde dat Gedep. Staten zich met de besteding zullen belasten. De raad ging met de door den Minister eo Ged. St. gestelde voorwaarden accoord. Op het adres van 69 ingezetenen, waarin werd verzocht een Commissie in het leven te roepen die zich in verbinding met de P.N.E M. zal stellen, om de mogelijkheid van electric fieatie van Veen onder de oogen zien werd goedgunstig beschikt. Een Com missie werd benoemd, hiervoor werden aangewezen de beereo Schreuders, Jiskoot en van Andel en plaatsvervangend lid de heer A. 't Lam. Tot onderwijzeres werd benoemd M«j. B. Harmsen te Amersfoort, met als datum van iodiensttrediag 1 Juni. (Volledig verslag volgead nummer.) Da echtgeuoote van den heer J. v.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2