Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws beid van heD, van wie by maandenlang de dierbare gast is geweest en ryk aan de beste koloniale ondervinding. Hy keert weer, verruimd en verlicht. En in afwachting dat wij prins Leopold en prinses Astrid mogen gelukwenschen bij bun heuglyken terugkeer in ons land, waar zy een groote leegte hadden gelaten niet alleen in het Paleis te Brussel, maar ook by bet geheele volk, wenden wy ons in dank naar Insnlinde voor de liefde, waar mede het de hooge gasten heeft omringd, liefde, die, in den geest van allen die het wel meenen, Nederland en België nader tot elkander brengt. o— Rupsenplaag in Oostelyk Brabant en Limburg. Men meldt aan de »N. R. Ct.c In Oostelyk Noord-Brabant en Limburg heerscbt op bet oogenblik een geweldige rupseriplaag, waarbij de Hollandsche en Amerikaansche eiken bet vooral moeten ontgelden. Ryen boomen zijn op vele plaatsen geheel kaalgevreten. Te Helmond staan op den Aarle Richelschen weg vele boomen van hun bladeren beroofd. Ook de stadsparken hebben van de plaag te lyden. Wanneer de boomen kaal zyn, trekken de dieren in lange processies op de huizen af. Op sommige plaatsen zien des morgens de deurpaneelen bruin van de rupsen. Men heeft hier te doen met de bastaard-zyde- rups. Kinderballon 750 K.M. door de lucht. By kinderfeesten te Yelsen had ook een ballonwedstryd plaats. Kampioen is de ballon die gedaald is in Grottau in Noord-Bohemen nabij de Saksi sche grens. Deze ballon legde een afstand af van 750 K.M. Daarop volgde de ballon, die werd gevonden in Pima in Saksen. Opium-smokkelen. Vier Chineesche stokers van de Stoom boot Mij. »Nederland« zyn te Amsterdam aangehouden. Zij hadden in Marseille opium aan boord gesmokkeld. Er werd 22 K.G. ruwe opium op hen gevonden. Schrijfmachines by de Rykstelegraaf. Dezer dagen zal op het Rykstelegraaf- kantoor te Amsterdam worden aangevangen met het gebruik van schrijfmachines by de telefonische aanbieding van telegrammen door het publiek. Men hoopt hierdoor te komen tot sneller opname, duidelyk letterschrift der opge nomen telegrammen en vervaardiging van eventueel gewenschte afschriften in door- schrift bij de opname. o De invloed van de kou op het sterftecijfer. Het bureau van Statistiek heeft berekend, dat tydens de koude maanden, die wij dezen winter beleefd hebben, de sterfte abnormaal groot was. In de stad Am sterdam stierven in 't eerste kwartaal van 1926 2790 menschen, tegen 1838 in het zelfde kwartaal van '28; d.i. per 1000 der bevolking 15.22 (v. j. 10 29), Er waren 272 sterfgevallen aan griep (vorig jaar 40), —o Brand te Helmond. Te Helmond is brand ontstaan in het kleedingmagazyn van den »Kleedingbokser«. Het pand is eigendom van den heer A. van Thiel. Het groote huis is voor een groot deel geheel uitgebrand. Veel con- fectiegoederen werden een prooi der vlam men, terwijl de rest door waterschade waardeloos gemaakt werd. De brand werd door de Helmondsche brandweer gebluscbt. De schade is aanzienlijk. Als bijzonderheid kan medegedeeld wor den, dat juist op 31 Mei en 1 Juni te Helmond het Provinciaal Brandweercongres gehouden werd, zoodat de congressisten getuige waren van een onverwachte de monstratie. Inbraak. Te Zuid-Scharwoude is ingebroken in den Manufacturenwinkel van de firma Böttger. Men heeft zich toegang verschaft tot den winkel door een raampje en verder door de woonkamer. Ofschoon de beide firmanten naast en boven den winkel sliepen, Is er niets gehoord. Er is een aanzienlijk bedrag aan geld gestolen. i—O Staking geëindigd. Met overgroote meerderheid van stem men heeft het personeel van de N.V. Houthandel v.h. P. Rot Czo. te Westzaan besloten het werk te hervatten. Alle arbeiders zullen weer door de firma Rot in dienst worden genomen. O— Droge Mei. Iq Mei viel slechts 20 m.m. regen, tegen een gemiddelde hoeveelheid, berekend over de jaren 1910/1929 van 50 m.m. De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat de COLLECTE voor een Sanatorium voor longljjders en een Centrale Zieken-inrichting in de Mmahassa (Ned. Indië) zal worden gehouden op Woensdag; 5 Jnnl a.s., des namiddags, welke collecte in de belangstelling der ingezetenen wordt aanbevolen. Het doel der collecte is nader uiteen gezet in de verspreide strooibiljetten. Heusden, 4 Juni 1929. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. HEUSDEN. ANDEL. Tot Voorzitter van de Ver. »Het Texelsche Scbapenslambotk Noordbrabantc is benoemd de heer A. D. van der Schans, burgemeester van Andel, Giessen en Rijs wijk. Gedurende de maand Mei j I. zyn door de Wilbelminasluis alhier gepasseerd 3479 vaartuigen met een inhoud van 569277 M3. V Met den aardappelhandel is het alhier treurig gesteld. Enkele laodbouwers heb ben er nog een groot kwantum liggen. Ze kunDen ze evenwel niet verkoopen, betgeen een reuzen-schadepost beteekent. •>4 Bij een tweetal personen in deze gemeente zal centrale verwarming worden aangelegd. Wel een teekeD, dat men alher met zyn tijd mee gaat. BENEDENLANGSTRAAT. In den veehandel gaat op 't oogen blik niet veel om. Men besteed voor kalf- koaien f 400 tot f 350 melkkoeien f 275 tot f 325 kalfvaarzen f 275 tot f 300 graskalveren f 80 tot f 140nuchtere kalveren f 10 tot f20; Schapen f30 tot tot f50; Lammeren f 15 tot f20. CAPELLE. Tot ons genoegen kunnen we mede- deelen dat Ds. Snoek, predikant bij de Geref. gem. te dezer plaatse voor hetfop hem uitgebracht beroep naar de gemeente Stellendam beeft benankt, Deze voor zijne gemeente zoo gunstige beslissing, is ook verblijdend voor de geloovigen niet behoo- rende tot zijn kerkgenoodschap, wier harten by steeds heeft weten te winnen door zijn tact- en liefdevol optreden^ Van harte hopen wij het voorrecht te mogen hebben, dat deze predikant nog jaren in het belang dezer omgeviDg moge werkzaam zijn, opdat zoo doende de band en de liefde tusschen de verschillende geloovigen onderling bestendigd moge blijve. Gedurende de maand Mei werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter secretarie dezer gemeente aangegeven 26 runderen, 45 varkens en 2 geiten. Het bouwen van een woonhuis voor de Gebrs. Versteeg te Kaatsheuvel is by onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de firma H. Mich; ël en Zonen te Loonschen- dijk. Tot hoofd der O. L. School te Buurmalsen is benoemd de heer A. V. Oversteeg hoofd der O.L. School aan den Loonschendjjk. DRUNEN. 30 Mei. Op de heden alhier ge houden veiling werd besteed voor Asperges 48—-51 per kilo. Asperges II 20—31 per kilo. Asperges III 1016 per kilo. Juin 10 11 per kilo. Rabarber 13y2 per kilo, Stoofsla 613 per kilio. Aardbeien 60 75 per kilo. Postelein 1 5 per kilo. Bloemkool 13 22 per stuk. Bloemkool II 612 per stuk. Bloemkool III1—5 per stuk. Komkommers 17 22 per stuk. Komkommers II 10 —17 per stuk. Komkommers wit 1823 per stuk. Komkommers wit II 1317 per stuk. Sla 4 7 per stuk. Sla II 13x/2 per stuk. Peen 9 17 per bos. Keelen 1ji1/2 per bos. Radijs 12 per bos. Rabarber 13 per bos. Selderie iy2—4 per bos. Kipeieren 88 per kilo. Eendeneieren 70 per kilo. 's GRAVENMOER. Op de kantwerktentoonstelling, die door de kantvereen. »Het Molen wiekje gehouden zal worden te Tilburg den 4e en 5e Juni, zullen de werkende leden Adi\ van Dongen en Hena\ Blom van hier het kantklossen demonstreeren. Na deze tentoonstelling zal er zeer waarschyolyk eene te 's Bosch volgen waar dan cok meisjes van hier zullen werken. De autobussen der Z S. M. welke bet vervoer van passagiers van Oosterhout door onze gemeente naar Waalwyk en terug onderhield beeft deze dienst voorloopig gestaakt. De heer Ant. Kerst, sluiswachter aan de hooge brug alhier, is Maandag plotseling door een hartverlamming te Breda overleden. OUDHEUSDEN. POEDEROIJEN. SPRANG. J.l. Vrydag herdachten M. v. Beek en J. Maijers hunne 50-jarige echtvereeni- ging. Door de buren was, zoowel binnen- als buiten de woning prachtig versierd. Door bet fanfarecorp »Sirena« werd 's avonds een serenade gebracht, terwijl de Chr. Zingvereeniging »Looft den Heer* enkele toepasselijke liederen zong. Na afloop maakte genoemd muziekgezel schap nog een muzikale wandeling door het dorp welk veel volk op de been bracht. J.l. Zaterdag speelde de korfbalclub »N.E.O.« alhier op haar terrein een wed stryd tegen sQuik« uit Tilburg De wed strijd eindigde met 3 1 in het voordeel van »N E.O.* Donderdag bracht de beroepen Candi- daat, de heer Jac. Vermaas van Heinenoord, een bezoek aan de Herv. Gemeente alhier, ter kennismaking met kerkeraad en kerk voogdij en het bezichtigen der pastorie. Des avonds werd door ZijriE. voor een flink opgekomen schare het woord bediend naar aanleiding van Openb. 5 6 B. By verhuring hebben de zitplaatsen in het Ned. Herv. Kerkgebouw c.a. f 600 meer opgebracht dan 't vorig jaar. WASPIK. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secre tarie aangegeven 27 varkens, 6 runderen en 2 kalveren. De opening der muziekkiosk van de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak* zal vermoedelyk plaats hebben op Zondag 30 Juni a.s. Ds harmonie »Sopbia's Vereeni ging* uit Loonopzand zal dien avond een groot concert geven. Het programma der feestelijkheden by het 127, jarig bestaan der R. K. Werkliedenvereniging »St. Jozef* op a.s. Zondag 9 Juni is thans vastgesteld als volgtVoormiddag 8 uur gelezen H. Mis waaronder algemeene H. Communie en toespraak van den WelEerw. Heer A. Damen, geestelijk adviseur der Vereeniging, na de H. Mis gemeenschappelijk ontbjjt in het Patrocaatsgebouw, om 10 uur plechtige Hoogmis, opgedragen door den WeiEerw. Heer Damen, met predikatie van den Zeer- Eerwaarden Heer Pastoor des namiddags .2 uur opstellen van den 3toet aan de Diepstraat, ongeveer 3 uur groote open- luchimeting bij de Parochiekerk waarbij als sprekers zullen optreden de ZeerEerw. Pater Arsenius O. M. C., de Heer Willem Sassen uit Geertruidenberg en de Heer J. Reijnders uit Utrechtdaarna ontvangst der jubileerende vereeniging op bet gemeente huis, waarna de stoet trekt naar Waspik- Boven, alwaar een bloemenhulde zal plaats hebben aan de H. Tberesia en een plechtig sluitingslof zal geschieden met toespraak van den ZeerEerw. Heer G. van Riel, rector te Neerbosch, oud-kapelaan dezer parochie. Des avonds om 8 uur groote propaganda- vergadering in het patrooaatsgebouw."De harmoniën uit Waspik, Raamsdonk en Els- hout zullen den stoet met muziek opluisteren. WERKENDAM. Uitslag voetbalwedstrijd van Zater dagmiddag j.l. W.V.V. I en D.O.S.B. van Gorinchem 64 voor D.O.S.B. W.V.V. II en Blauw Wit II van Woudrichem 32 voor Blaaw Wit. A s. Zaterdag hoopt de postdimen- vereen. »Wilhelmina« een wedvlucht te houden van uit Wirzburg (D.) J.l. Zaterdag is er geen wedvlucht gehouden. v Naar wij vernemen bestaan er alhier plannen tot oprichting van een Korfbalclub. Een vergadering biervoor zal gehouden worden in de bestuurskamer van het iDepaitement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen*. Vorige week Woensdag werd onder groote belangstelling ter huize van dhr. J. Zwets een ledenvergadering gehouden van de Oranjevereeniging. De notulen en verslag penningmeester werden goedgekeurd. Batig saldo ruim f 250. Totaal kas en spaarbank bjjna f 1000. In de plaats van de aftredende heeren Dortmond, Paap, Rijnsoord, Ritman en de Waard werden herkozen de heeren F. van Dortmond en W. L. de Waard en gekozen de heeren H. Bogers, W. van Driel en A. v. 't Hoofd. Gekozen vacature A. Knoot de heer J. Rijnsoord t, Besloten werd dit jaar wederom een feest te houden met waar schijn! jjk ook een feest voor de schoolkinderen Binnenkort zal wederom een ledenver gadering worden gehouden. Da heer P. Beukenkamp 2e ambte naar ter secretarie, is geslaagd voor bet voorbereidend examen gemeenten admini- statie. Terwjjl de heer Sterkenburg alhier per fiets op weg wa8 naar zyn werk werd hy onder de gemeente Delft aangereden door een auto met gevolg dat een groote gapende wonde onstond in zyn linkerarm en opgenomen moest worden in een der ziekenhuizen aldaar. Naar wy vernemen is zijn toestand thans vooruitgaande. .WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 24 tot en met 30 Mei j.l werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 8 zalmen van f 1.70 tot f2.50 per pond en 29943 finten ad. 10 tot 20 cent per stuk. Besteed werd voor dikke aal 100 tot 109 cent; dunne aal 21 tot 39 cent bot 14 tot 30 cent alles per pond. Door de afd. Gorinchem der Ver. tot bevordering van den Volkszang zal Zaterdagavond a.s. op de muziektent alhier een zanguitvoering worden gegeven. Gedurende de maand Mei j.l, werden voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 10 koeien, 25 varkens, 4 kalveren en 3 nuchtere kalveren. WAALWIJK. Z ALTBOMMEL. —O— Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de Maand Mei 1929. Ingelegd f20342,37. Terugbetaald f 21317.31. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 10390. Woensdagavond j.l. om half acht uur had ten herberge van den heer M. J. de Geus alhier, eene algemeene ver gadering plaats van leden van het Lees gezelschap „Elck wat Wils''. De rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar had plaats, waarna werd overgegaan tot verkoop van de gelezen boeken. Tenhuize van den heer G. Snels aan de Vaart alhier, had op Donderdag j.l. de vergadering plaats van Stemge rechtigde Ingelanden van het waterschap „Beoosten de 's Gravemoersche Vaart". Nadat door den Voorzitter, den heer D. Smits alhier, mededeeling was ge daan van de sedert de vorige vergade ring ingekomen stukken, werden vastge steld de door het bestuur aangeboden rekeningen van het waterschap en van het aazonderlijk beheer der keersluis na bij de Hooge-Brug over 1927—1928. Tevens werden vastgesteld de desbe treffende begrootingen over het jaar 1929- 1930. De vergadering besloot voorts tot wijziging der begrooting 1928—1929 en verleende machtiging aan het bestuur tot uitvoeren van werken in eigen be heer, bedoeld in Art. 43 van Het Alge meen Waterschapsreglement. Na langdurige besprekingen werd over eenkomstig het voorstel van het bestuur eenparig besloten tot het plaatsen van de nccdige waterkeeringen in de daar voor in aanmerking komende waterleidin gen, ten einde voor de lager liggende gedeelten van het waterschap het wa- terbezwaar zooveel mogelijk te voorko men en tevens, om de hooger gelegen gedeelten beter van versch drinkwater te kunnen voorzien. Tenslotte werd met op één na alge meene stemmen besloten in het groote belang van de uitgestrekte landerijen, die liggen in het N. O. gedeelte van het wra terschap, een nieuwe waterleiding te ma ken, die genaamd zal worden „De nieu we Molenley." Door den Minister van Onderwijs is bij Beschikking van 31 Mei j.l., aan het Gemeentebestuur alhier, ontheffing -ver leend, om in de ontstane vacature van mej. Van Herwerden, aan wie eervol ont slag is verleend als onderwijzeres aan de O. L. school alhier, een onderwijzeres te benoemen buiten die der wachtgel ders. >4— Wij vernemen da.t H. M. de Konin gin aan den EdelAchtb. heer F. v. Liempt met ingang van 15 Juni eervol ontslag heeft verleend als burgemeester van Oudheusden en Elshout. 1 Bij besluit van H. H. Ged. Staten van Gelderland is tot poldermeester van den Dorp'spolder tot 1 Juli 1935 be noemd de heer A. Hasselman, alhier. Uitgekeerde premiën ter veemarkt van 30 Mei 1929 Premie van f 10 aan H. van Bavel te Waalwijk; premie van f5 aan Erans van Loon te Waalwijkpremie van f 5 aan Adr. Schalken te Waalwijk. Premie .van f2.50 aan: A. v. d. Kolk te GenderenP. Klerkx te Waalijk; J. Bee- rens te KaatsheuvelAnt. van Huiten te Waalwijk; F. van Loon te Waalwijk (4 premiën)Arn. van Huiten te Waal wijk (2 premiën)Adr. Schalken te Waal wijk (1 premie)H. de Rooij te Waal wijk (3 premiën)Adr. van den Broek te Waalwijk (1 premie)C. J. Klerkx te Waalwijk (1 premie)A. van Veldhoven te Waalwijk (3 punten)H. van Huiten te Waalwijk f70 aan premiën. Totaal uitgekeerd f 70 aan premiën. In verband met de omstandigheid dat deze marktdag samenviel met een R. K. Feestdag, was de aanvoer iets geringer dan p de vorige premiemarkten, maar tcch nog bevredigend. De handel was naar omstandigheden goed. Aangevoerd werden plm. 70 stuks rundvee. Behalve rundvee was ook een aantal paarden ter markt. In een slecht bezochte vergadering der G. O. M. van Landbouw werden de notulen en rekening en verantwoor ding van den secr.-penningmfbster goed gekeurd, en deze functionaris bij perio dieke aftreding herkozen. Ingekomen een schrijven van J. J. Din- gemans te Bruchem om te bevorderen dat op Woensdagen wederom een auto busdienst wordt ingesteld voor markt bezoek te Den Bosch, voor de dorpen Bruchem, Kerkwijk, Brakel, Zuiliohem, Nieuwaal en Gameren. Besloten werd een adres te richten tot Ged. Staten en te vens adhaesie te verzoeken van bet Hoofd bestuur der G. O. M. van Landbouw, en van 't gemeentebestuur van Den Bosch. Een gecombineerde vergadering van Coöp. aankoopvereenigingen in de Bom- melerwaard, bestuur Boerenleenbank en bestuur dezer afdeeling zal worden uit geschreven ter bespreking der op te rich ten Coöperatie te Zutphen. De voorzitter deelt mede dat op het schiijven gericht aan Dijkstoel in Dec. 1928, betreffende het inlaten van water in de Boramelerwaard nog geen ant woord is ontvangenwaarna sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente EETHEN op Zaterdag 1 Juni v.m, half tien. Voorzitter Edelachtb. Heer Brune. Secretaris WelEd. Heer D. A. v. d, Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de secretaris leest het formuliergebed daarna de notulen der vorige vergade ring die onveranderd worden vastgesteld. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin in deze provincie waarin wordt bericht dat de Edelachtb. heer D. F. Brune, met ingang van 1 Mei is herbe noemd tot burgemeester der gemeente, wordt aangenomen voor kennisgeving. Verslag toestand der gemeente over 1928, wordt ter inzage gelegd. Benoeming onderwijzeres in de nut tige handwerken aan de school te Ee- then, als zoodanig was tijdelijk werkzaam mej. Boll deze is thans werkzaam aan de school te Drongelen moet ook daar handwerkles geven, waarom het beter is, thans de vrouw van het Hoofd der school mevr. v. Riel, als zoodanig te benoemen. Het advies van den Inspecteur is hier over gevraagd en ook deze keurt een benoeming goed. Met algemeene stem men wordt hierop mevr. v. Riel benoemd. Vaststelling kohier straatbelasting. Dit kohier wordt vastgesteld op een bedrag van f 1594.86 vorig jaar f 1583.51. Op de vraag van den heer v. Buuren antwoordt de Voorzitter dat de verhooging een ge volg is van een paar nieuwe aanslui tingen. Verzoek van het Bestuur der Bijzondere school te Genderen en uitbreiding der, lokalen. Het schoolbestuur deelt in zijn verzoek mede dat de localiteit door toe neming van het getal leerlingen van 174 tot 191 te klein is geworden en een 3de localiteit er bij moet komen, ter wijl er bovendien behoefte bestaat aan een lokaal voor het opbergen van leer middelen en de speelplaats te klein wordt. Het schoolbestuur verzoekt daarom het hek van de speelplaats te verplaatsen tot op de helft van den moestuin en dit hek op beton te doen zetten. Het is genegen een waarborgsom van 15 ten honderd te storten. B. en W. stellen voor gelden beschikbaar te stellen voor een localiteit voor het ge ven ran les en een voor leermiddelen- bergplaats. De benoodigde grond daar voor te koopen van G. Haspels voop f 1000.—, De strook grond is breed 48V2 Meter, behalve het genoemde bedrag aan G. Haspels een strook gemeentegrond af te staan van 84 vierkante Meter. De Voorzitter licht toe dat de toestand van de school van dien aard is, dat zal moeten worden ingegrepen. De speel plaats van de school is te klein, zoodat het Hoofd der school reeds uit eigen beweging een stuk van zijn tuin heeft afgestaan, om de kinderen op te doen spelen. Verder liggen privaatputten zeer onpractisch zoodat ze niet zijn te leegen,- men kan er niet met paard en kar bij' komen en bovendien ligt er de drink waterput tusschen in. Het laat zich aan zien, dat er in de toekomst nog een 4de lokaal bij zal moeten komen, omdat in 19?5 gezorgd zal moeten worden voor een gymnastieklokaal, wat er thans niet is. Door aankoop van den grond krijgt men de benoodigde ruimte daartoe, het ligt in de bedoeling in oostelijke richtng een zijlokaal aa.n te bouwen. De heer v. Buuren vraagt of het geen bezwaar oplevert, dat de speelplaats in tweeën wordt verdeeld, dit is onpraohsch en er zal meer toezicht noodig zijn. De Voorzitter acht dit laatste geen be- ziwaar, voor 4 leerkrachten vormt dit geen bezwaar. De heer Donken vraagt, hoe hoog de pi ijs per vierkante Meter is, die wordt betaald waarop de Voorzitter antwoordt van f 2.—. De heer Donken vindt deze prijs re delijk, doch Haspels krijgt ok nog grond terug. De Voorzitter zegt da,t Haspels 630 vierkante Meter afstaat, de prijs zou due eigenlijk ruim f 2100.— moeten zijn. Haspels krijgt 84 vierkante Meter terug eveneens berekent tegen f 2.—, zou er eigeniijk f 1092.— over blijven, de heer Haspels nam evenwel genoegen met f 1000.-. - De Voorzitter deelt nog mede, dat hetj schoolbestuur genoegen neemt met de door B. en W. voorgestelde regeling. Met algemeene stemmen wordt besloten mede werking te verleenen en de benoodigde gelden beschikbaar te stellen. "'.'eerstel tot verkoop van grond. De Voorzitter zegt dat in de vorige vergadering schatters zijn benoemd n.l, de heeren v. d. Stelt, Vos en Straver, om de perceeltjes grond te schatten, die door de Graaf en Lankhaar gevraagd zyn. Het perceeltje voor Lankhaar is 10 Are en dat voor de Graaf 5 Are. De schatters hebben ze op gelijke waarde geschat n.l, op een rpijs van f4000.— per H.A. Te gen den voorgestelden verkoop1 zijn geen bezwaren ingekomen. De heer v. Buuren merkt op dat de Graaf voorheen denzelfden prijs heeft betaald. Met algemeene stemmen wordt tot verkoop van beide perceeltjes besloten. Aanvrage ingevolge de Landarbeiders - wet. Door TV J. Lankhaar wordt in gevolge de Landarbeiderswet een voor schot groot f2200.— verzocht. Met alge meene stemmen wordt besloten hiervoor 6 e noodige medewerking te verleenen. De Voorzitter deelt mede dat hij tot de conclusie is gekomen, dat hij iets op de convocatie vergeten heeft n.l. wijzi ging gemeente-begrooting, die in verband met de wegverbetering te Drongelen meet geschieden. Alle cijfers zijn nu be kend, het werk is zoo goed ais klaar. De totaal kosten hebben f 2268.77 bedra-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2