Heerenhuis met tuin te Heusden „leonardo'. J. Lambooy, Berewouistr. 36, 's BOSCH H00IGRAS I Eips IM. SCHOUTENiZn, WH. P. BASELAAR Notaris a. schaap Soliede Afbraak Ie koop TE KOOP: BREI-MACHIFE Notaris A. SCHAAP "1schetselaar 27, 28 JULI a.s., met vooravond. Notaris PAAP BEKWAME IJZERWEEKEKS HALFWAS IJZERWEREERS. Sigarenfabriek HOOILAND den geheelen inboedel, NI. C. KEURING Hótel »Het Wapen van Amsterdam*. Spreekuren 94 publiek verkoopen: Vermoei U niet, Plaatselijk Nieuws Moeder spotten. Vragen op rechtsknndig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Onze Groene Kruis«-afdeeling heeft de in haar dienst zynde verpleegster verzekerd tegen ouderdom, invaliditeit en ziekte. Is het nu noodzakelyk, dat de afdeeling even goed zegels plakt bij den Raad van Arbeid f Kan de afdeeling daarmede ophouden R. L. H. W. Neen, de afdeeling blijft verplicht zegels te plakken. Men kan de verplichte ver zekering niet vervangen door een eigen regeling. Heeft een inwonend dienstmeisje recht om haar tanden te laten plombeeren voor rekening van de mevrouw, by wie ze in betrekking is of moet ze zulks zelf betalen f Het betreft hier 1 a 2 stuks. W. B. Het trekken van een tand of kies van een inwonende dienstbode moet door de werkgeefster worden betaald. Plombeeren, het verstrekken van een nieuw gebit enz, daarentegen zyn aangelegenheden, die buiten kyf door de werkgeefster niet be hoeven te worden betaald. By plombeeren toch is immers geen sprake van een ziekte genezen. Ik bad mij bij de week besteed van 2 Augustus 1928 tot 16 Maart 1929. Op 24 December j.l. bad myn patroon geen werk meer voor my en liet my acht weken vry. We zyn goed van elkaar gegaan. Nu ik thuis ben, neemt de patroon direct een anderen knecht weer aan. Moet ik hiermede genoegen nemen of beb ik na recht op 8 weken loon en kostgeld ANDEU. Als een byzonderheid kan gemeld worden, dat de heer G. Millenaar alhier, de eerste persoon was, die van den kouden grond de eerste Peulerwten aanvoerde op de veiling te Gorinchem. ALMKERK. Door Dr. De Vries werd by een kindje van den beer M. de R. bloedver giftiging aan den arm geconstateerd, De collecte, gehouden in de Ned, Herv. Kerk ten bate van de Zending, bracht op f 40. DRUNEN. De bosschen gelegen tusschen Drunen en Udenhout, zyn Dinsdagmiddag voor een zeer groot deel door brand vernield. Zy behoorden byna alle aan de gemeente Drunen. De schade is belacgryk. Men denkt aan kwaadwilligheid. OUDENDIJK. Als een byzonderheid kan worden gemeld dat by den landbouwer L, V. een koe 3 kalveren ter wereld bracht. Bij den heer V. alhier werden door een paar honden enkele lammeren dood gebeten. Advertentie» TE KOOP GEVRAAGD. Br. met volledige beschrij ving motto »HUIS«, Boekh. VEERMAN te Heusden. te WAALWIJK, r van. een Woonhuis, zal publielz verkoopen t a 1 s licht en deurkozijnen voor de Erven W. DE WIND te (compleet), planken, ribben, Drongelen, by inzet op Dins- opleggers, kar&steenen gang- dag 11 Juni as. aan^huis^en1 vloer, plavuizen, pannen, merk «Holland*. goed als nieuw, tegen billijken prijs. Te bevragen aan het bureau van dit Blad. te Waalwijk, maakt bekend, dat het Bur ger woonhuis met Erf en Tain ?/d Nieuwstraat te Heusden, van den heer H. Bouman, is ingezet op f1400 Toeslag op MAANDAG 10 JUNI a.s,, 's avonds 7 uur (N.T.) in Hotel «Central* te Heusden. Rookt het SERIEMERK De allerfijnste Sumatra Zand- blad Sigaar, of Vorstenlanden Zandblad Sigaar. Langendijk 187 GORINCHEM HET OUDSTE ADRES. by toeslag op Dinsdag 25 Juni a.s., des avonds 7 uur (N. T.) in Calé Nieuwkoop te Drongelen. KOOP I het Landbouwershuis met Schuur, Erf en Boomgaard te Drongelen, Sectie A, 1082, groot 24.05 Are. KOOP II aldaar, «Het Waardje*, Sectie C. 65, groot 55.70 Are. Te aanvaarden in genot en lasten bij de betaling der koopsom op 8 Augustus a.s. Voorts zal worden verkocht op 11 JUNI a.s., nam. 4 uur (N.T.), ten sterfhuize van gemelde erfgenamen w. o.Cabinet, Kast, Spiegel, Tafels, Stoelen, Kachel, Klok, Glas en Aardewerk, Boerengereedschap, Stortkar, Tuig, Riet, Stroo, eenig Hooi en 2 Schapen. Te zien 1 uur \óór den verkoop. \NSCHRUV\NOEN VOOR VERVERSCHINGSTENT, DANSTENT, ENZ. ENZ. worden ingewacht voor of op 8 Juni tot half drie, bij den Secretaris van het Concours: D. KAMERMAN, Botermarkt, HEUSDEN. Opening der biljetten Zaterdag 8 Juni n.m. 3 uur in het wand- en schoorsteentegeltjes enz. enz. Te bevragen en te bezich tigen bij J. ZONNEVELD Metselaar VEEN. te WERKENDAM, zal VRIJDAG 14 JUNI 1929, nam. 2 30 uur (zomertyd) in café v. d. Steenhoven te Werkendam, ongeveer 200 H.A. op de polders Keizersguldenwaard, Buiten-Noord, Kooiwaard, Bloem- plaat of de Dood, Vijfambachten, Borcharenpolder, Buiten-Noord (van den Heer de Waard), Kraaienest, Kleine Kraaienest en in den de Werkendamschen polder. Breeder by biljet. van merriën van 2 jaar en ouder en van hengsten met afstammelingen op Dinsdag 25 Jani om 10.30 te Waalwijk en om 13.30 te Almkerk. Aangifte van paarden met op gave van naam, geb.jaar, volledig signalement en keuringspiaats tot 17 Juni bij G. J. W. BRAN DERHORST te Eethen, met betaling van 50 cent per merrie, na dien tijd voor fl. Tevens wordt bekend gemaakt, dat tijdens de Provinciale Merriekenring die op ZATER DAG 29 JUNI te Waalwijk om 9 uur wordt gehouden en waar voor de aangifte reeds heeft plaats gehad bij den heer Wagenaar te Heeswijk, een commissie aanwezig zal zijn, tot opname van paarden in het N.S F.g. Dat na afloop hiervan om 11 uur een keuring van stam vaders met afstammelingen zal plaats hebben van tuigpaarden volgens voorwaarde in het pro vinciale regelingsplan. Dat om 11,30 een fokpaar dendag wordt gehouden, waarbij uitgeloofd voor eenjarige merries ingeschreven in het N S.F.g v. 5 piijzen a f 10.voor merries met haar veulen ingeschreven in het N.S.F.g. onverschillig welke leeftijd, 5 prijzen a f 10. Dat om 3 uur een verrich- tingsproef van M. C paarden onder de man zal worden gehouden, waarvoor door de Vereen. «Het Legerpaard* zyn beschikbaar ge steld, prijzen f40, f35, f30, f 25, f 20, f 15, f 15 en zeven vaü f10 (overlegging dekbewys M. C. hengst verplichtend). AaDgiften gratis by G. J. W. Brander horst te Eethen tot 17 Juni 1929. Bij de N V. Koninklijke Maatschappij «DE SCHELDE* te Vlissingen, kunnen voor spoedige indiensttreding geplaatst worden EN Tegemoetkoming in de reis- en/of verhuiskosten wordt verstrekt. Brieven met opgave van leeftijd en afschriften van getuigschriften te richten aan DE DIRECTIE. a laat OVALINE Uw haard, kachel en fornuis poetsen 3 X zwarter, 't halve werk. Probeer eens een doosje van een dubbeltje. Het beste adres voor Kleeding naar Maat I en BL£>FT te A JU M E R Z 0 D E N. gen waarvoor ontvangen is v. derden f 1595 zocdat voor de gemeente als restant blijft f673.77. Ook met het oog op wijziging van. de salariseen der onderwijzers, waar bij er zijn die slechts 16 cent per maand verhccging hebben gekregen, moet begr.- wijziging plaats hebben. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wij zigingen besloten. In verband met de wegverbetering te Drongelen meent de Vcorzitter da.t alle reden aanwezig is voor den raad, om zijn erkentelijkheid te betuigen vcor de hulp die het ge meentebestuur heeft ondervonden van den technisch-ambtenaar v. den provincialen [Waterstaat de heer Hofman, die alle mogelijke inlichtingen heeft verstrekt en steeds van voorlichting heeft gediend. Spr. stelt voor, namens den raad aan den heer Hofman een woord van dank en er kentelijkheid te richten. Met algemeene stemmen gaat de raad hiermede accoord. De Voorzitter zegt dat in de vorige be sloten vergadering reeds is gesproken over een verhooging van f 50.— voor den amb tenaar ter secretarie Vos en gezegd ie dat in deze vergadering daarover een be slissing zou worden genomen. De amb tenaar heeft thans f 400.— en dit be drag is net zóó weinig dat hij buiten de pensioenwet valt en de jaren die hij hier op de secretarie door brengt dus later niet meetellen, daarom zou spr. het salaris vanaf 1 Januari j.l. cp f 450.— willen brengen. De heer v. Buuren zegt da,t men zijn meening kent, n.l. dat een ambtenaar ter secretarie hier niet mocht bestaan. De gemeente kost voldoende voor admi nistratie, en daarom is spr. tegen deze verhocging, niet om den persoon, doch alleen omdat het salaris niet behoeft te worden uitgegeven, het kan hier best zonder ambtenaar. Denken. Ik dacht, dat het niet meer dan f 400.— zou kosten. Voorzitter. Dat heb ik ook gezegd, doch. ik heb er toen niet aangedacht, dat dit salaris juist buiten de pensioen- grens viel, waar een belooning van f 450 toch nog heel weinig is en ik in strijd met de meening van den heer v. Buu ren, een ambtenaar wel noodig acht, durf ik met alle gerustheid met dit voorstel te komen. Ik weet wel we behoeven de huid van den beer niet te verdeelen, voor hij geschoten is, doch als de tee kenen niet bedriegen, zullen we binnen kort een belastingverlaging krijgen van groote beteekenis. Al was dit evenwel niet zooi, dan mag toch neg niet ver langd worden, dat één persoon, daarvan de dupe is. Ik ben overtuigd dat het belachelijk is, iemand die 4 jaren op de secretarie werkzaam is naar huis te sturen met f 450.—, ik zeg dat zooi ie mand mishandeld wordt. Ik durf te zeg gen dat hier werk is voor twee perso nen, dan komt er dit en dan dat bij, f 450 is werkelijk nog slechts een fooitje. Donken. Nu wordt het f 450.— over een halfjaar komt er misschien weer wat bij. Voorzitter. Ja*, over een half jaar nog eens f 300.— en dan nogeens f 300.— dan begint het er een beetje op te lijken. We zullen hopen dat wij geen moeilijk heid zullen krijgen, doch als de twee jon gelui, die op de secretarie zitten, naar elders zouden gaan en we moesten van elders een ambtenaar zien te krijgen, dan weet ik zeker dat Ged. St. als de raad niet zijn medewerking zou verlee- nen, de begrooting niet zouden goedkeu ren, als daarop niet een bedrag aan sa laris was. uitgetrokken. Men heeft dat in een veel kleinere gemeente als dezé kunnen zien. Wij zouden dan zeker f 1200.— kwijt zijn. Donken. Is het niet beter eerst de nieu- Zoo we regeling van de financieele verhou ding tusschen Rijk en gemeenten af te wachten 1 Voorzitter. Dus dan moet Vos maai wachten tot 1931. Denken. Ik dacht dat deze met 1930 in ging. Voorzitter. Neen met 1931. v. Buuren. Er is indertijd gezegd, dat de secretaris alleen alles> doen kon. Het salaris is er nu eenmaal, al is het te gen mijn zin, als Vos er f 1.— bij krijgt, dan valt hij ook binnen de pensioens- grens, daarom zou ik ter wille van den heer Vos willen voorstellen f 1.— ver hooging toe te kennen, het salaris is er nu eenmaal. Voorzitter. Ik heb meermalen gezegd en wil het nog weieens herhalen dat ik indertijd best gezegd kan hebben, dat de secretaris het goed alleen afkan, maar sedert is het werk eer vermeerderd dan verminderd. Het rijk erkent dit, vroeger droeg het in de salarissen van Burge meester en Secretaris f 600.—bij, nu zal dit voor deze gemeente op f 3000 wor den gebracht, om op die manier tege moet te komen voor de vele werkzaam heden, die voor het rijk worden gedaan. Vrceger kan ik best gezegd hebben, dat de secretaris de werkzaamheden goed al leen af kan ik wist toen evenwel niet, dat de raad hem ook de betrekking van ontvanger en ambtenaar van den Bur gert. Stand zou opdragen. En nu moet men ook weer niet zeggen, dat is dan een schadepost je geweest, want wat men aan den eenen kant spaart geeft men aan den anderen kant op de meest eenvoudige wijze terug. v. Buuren. Ik zou f 1.verhooging geven, alleen om Vos te redden. De Bruijn. Hoe oud is Vos. Voorzitter. Hij is 25 jaar. De Bruijn. Dan mag hij die f 450.— cok wel hebben. v. Buuren. Daar gaat bet niet over. v. d. Beek. Ik zou ook mijn meening graag even zeggen, zooals ik die ook in de vergadering van B. en W. heb kenbaar gemaakt. Ik wil gaarne verklaren, dat ik niet bedoel Vos te verongelijken deze is mij sympathiek en als er geen be zwaren aan verbonden waren, dan zou ik hem gaarne die f 50.— geven, want die k r» en hem best toe, maar wij moeten rceien met de riemen, die we hebben en aangezien die erg kort zijn, heb ik geen vrijmoedigheid die f 50.— er bij le geven. Ik zou wel zooveel willeD verhocgen, dat hij binnen de pensioen- grens valt. Ik beb ook gezegd om het uit te stellen, tot we zekerheid hebben omtrent de financieele verhouding. Voorzitter. Wachten tot hij den honger dood is gestorven. v. d. Beek. Dat hoef niet, ik zou dat cok niet willen, ik zou niet één doch f 25.— verheoging willen geven. Vocrzitter. En de andere f'25.— zoo dra de wet tot stand komt? v. d. Beek. Daar wil ik me nu niet c ver uitlaten. Voorzitter. We mogen niet, omdat we geen geld hebben iemand met f 1.— af schepen. Als bij eerst met f 1200.— pen sioen gerechtigd was dan was het iets anders, nu is het belachelijk. Vos doet zijn werk behoorlijk, en nu is het onbil lijk' Ihiem alleen te laten dragen wat wij met z'n allen niet zouden kunnen. Een eventueel te kort komt eerst op de be grooting 1931 tot uitdrukking, wanneer de wet in werking treedt. v. d. Beek. Ik zou toch willen waar schuwen, om als we in goeden doen ko men, dan zeker op te passen, het moet er dan niet alleen over gaan het te kort in te halen, doch wij moeten ook wat zien te bewaren. Voorzitter. Zeker dat is zoo. v. Buuren. Het is niet de kwestie, dat Vos niet f 400.— zou verdienen, als ik Vcs was zou ik het misschien vertikken onder de f 1200.— te werken. Als we nu al beginnen uit te geven wat we van het rijk zullen krijgen, dan is dat verkeerd, we moeten niets uitgeven wat broodnoodig is. Het is een verkeerde gewccnte, om als het van het rijk komt, maar royaal te zijn en met het geld te Veerzitter. Er wordt niet mede gespot. Vos. Ik had ook gedacht hem f25.— te geven. Vocrzitter. Ik zal dan eerst het verst- strekkc-nd voorstel in omvraag brengen n.l. dat van den heer v. Buuren om hem i'1.— verhooging te geven. Voor dit voorstei stemmen alleen de heeren Don ken en v. Buuren, de andere heeren tegen. Daarna komt in omvraag het voorstel van den heer v. d. Beek om f25.— ver hooging toe te kennen, wat eveneens wordt verworpen. Tegen dit voorstel stem den de heeren de Bruijn, Donken, v. Buu ren en v. d. Schans. Ook het voorstel van f 50.— wordt verworpen, tegen dit voorstel stemden de heeren Donken, v. Buuren, v. cL Beek en Vos. De heer v. cL Beek zegt, dat het hem spijt dat Vos nu niets krijgt. Spr. hoopt van harte dat Vos in aanmerking komt voor pensioen, het is hiet om te lachen, zcoals de Voorzitter doet, als spr. voor stelt slechts 25 gulden te geven, hij dcet dit niet uit peuterigheid. De Voorzitter ziet niet in met welk voorstel men nu nog zou kunnen komen, hij acht het t' beste, dat de heeren er n. geens overdenken, in een volgende vergadering kan men dan deze kwestie nogwel eens onder de oogen zien. Het voorstel van f 50.— is uiterst billijk, het is te dwaas te redeneeren dat de ge meente deze 50 gulden niet zou kunnen dragen, terwijl men verlangt dat Vos, dat alleen wel doet en dat deze de dupe moet zijn. Spr. blft met den heer v. Buuren van meening verschillen, hij acht een ambtenaar wel noodig, gemeen ten kleiner dan deze hebben wel een ambtenaar. Spr. vindt het belachelijk als men voorstelt slechts f 1.— of f 2.50 ver- hocgiEg te geven. De heer v. Buuren blijft er bij dat de kesteu voor de administratie in de ge meente veel te duur zijn. De secretaris kan óe werkzaamheden best alleen af en kan hij dat niet, dan komt er best een ander die dat wel kan. Voorzitter. Ik ben overtuigd dat er wel een ambtenaar noodig is en ik weet zeker dat ik Ged. St. hiermede aan mijn zijde heb staan. v. Buuren. Da.t geloof ik graag, maar ik weet het niet goed, doch meen dat ik wel eens gedroomd heb, dat Ged. St. zelfs misdadige ambtenaren, de hand boven het hoofd houden. Vocrzitter. Dat weet ik niet. Rondvraag: De heer v.. Buuren had gaarne inlichtin gen, cmtrent de wegverbetering. Hij heeft gezien dat bij den Biesheuvel de weg is verbeterd, dit is prachtig gedaan, maar hoe is dit tot stand gekomen, zonder dat de raad er iets van weet? En wat heeft het gekost De heer v. d. Schans zegt dat het f65.— heeft gekost, waarbij nog komt het plaat sen van de heg en een heining, hiervan zijn de kosten nog niet bekend. De heer v. Buuren is blij, dat hij het weet, hij dacht al dat de verbetering misschien cadeau was gegeven en dan mocht de gever ook wel een bedankje hebben. De heer v. d. Schans antwoordt hierop, dat de verbetering ook gedeeltelijk cadeau is gekregen, de eigenaar heeft gratis zijn grond afgestaan. De heer v. Buuren meent, dat deze dan ook wel een woord van dank mag hebben. De Voorzitter zegt dat dit ook zal gebeuren. De beer Donken beeft gehoord, dat de vorige week de nieuwe aangekochte spuit te Eethen is geprobeerd, en dat die alles behalve goed werkte. Zeer zwaar en het water werd niet hoog genoeg opgevoerd. De Voorzitter zegt dat de spuit, bij de eerste beproeving goed was, bij de 2de zijn er evenwel klachten ever gekomen. Spr. heeft v. Laarhoven uit Heusden een ondeizoek opgedragen, wat deze beloofd heeft te zullen instellen. In de vergade ring van B. en W. is reeds besloten de gemeente Breda, van wie de spuit is aangekocht te schrijven. Blijkt de koop niet in orde, dan hoort de raad er wel meer van. De heer Donken vraagt hoe of het met de andere spuiten is en of de men- schen, die ze bedienen, daarvoor ook worden betaald. De Voorzitter antwoordt dat de an dere spuiten zijn geprobeerd en in or de zijn gebleken, vergoeding wordt niet gegeven, om dit te kunnen doen, zou de politieverordening gewijzigd moeten worden, deze bepaalt, dat ieder gratis hulp moet verleenen. De heer de Bruijn merkt op dat bij de school te Eethen wel een bordje is geplaatst met „Gevaarlijk School". Hoe wel besloten is te Heesbeen ook een dergelijk bordje te zetten is dit nog steeds niet geschied. De Voorzitter zegt dat hiervoor nog geen toestemming is verkregen, de bord jes zouden op den provincialen weg moe ten worden geplaatst, waarvoor toestem ming van de provincie noodig is. Spr. zal er nogeens over schrijven. Hierop wordt de openbare vergadering gesh ten en gaat de raad over in ge heime zitting omdat de Voorzitter nog iets heeft wat niet voor openbaar ma king geschikt is. KUNSTTANDEN. Concours Heusden HOOEGRAS UI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 3