j LETTERS ARTIKELEN BERGEIJKSTUFKENS RAVENSWAAYs Denkt U om onze SPAARBON LANGENPUK B.192-193 194» GORINGnnHIflfl 5 O °lo WINST!!! BRENGEN U GELUK X- Woensdagavond was in café Cen trale alhier, door het Bestour van »Heus- den's* Belang* een vergadering belegd, waartoe alle winkeliers van Heusden waren uitgenoodigd ter bespreking van het houden eener winkelweek, gedurende of tijdens de Concoursdagen. Een 22-tal winkeliers waren tegenwoordig, die allen instemden met het plan van »Heusden's Belang*. Een commissie werd samengesteld, be> staande uit de beerenJ. de Mo', A. Baaijens, G. van Eeuwyk, D. van Her waarden, J. van Laarhoven, die met mede werking van »Heusden's Belang* het plao verder zuIIbd uitwerken en die zullen trach ten nog meerdere winkeliers daarvoor te winnen. Het carrillon van het stadhuis, is weder van nieuwe wy jes voorzien. Heel uur krygeo wy te hooren Limburg noyn Vaderland, half uur Huzarenlied. De kwar tieren de voorspelen van beide liederen. Mej. T. Friedli, leerlinge van de Cbrist. Kweekschool te Zetten, slaagde vjor de akte L. O. Als examinator, voor het afnemen van het mondeling gedeelte voor het examen gemeente-admistratie, is o.m. aangewezen de EdelAchtb. Heer II. J. van Eggelen, burgemeester dezer gemeente. Zekere V., een jongen van circa 15 jaren, was bezig de goot zyner woning schoon te maken, toen de leer omschoot Daarbij kwam hij te vallen en wel met het hoofd op een gieter, waardoor hy aan kin en gelaat deerlyk werd gewond, als mede aan den arm. Dr. v. G. verleende onmiddellyk geneeskundige hulp en V. heeft naar wy vernemen, het er nog betrekkelyk goed afgebracht. Naar wy vernemen zal de P.N.E.M. niettegenstaande het aantal aansluitingen minder is, dan zich aanvankelyk hadden opgegeven, zijn aanbod om Heusden, zonder eenige risico voor de gemeente, van elec- triciteit handhaven. Het is dus te voorzien, dat Heusden binnen afzienbaren tyd in het genot zal zyn van electrisch licht. ANDEL'. AALST. AALBURG EN WIJK. Woensdag, 19 Juni, des avonds om kwart voor zeven (O.T.)hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwijzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk te Aalburg op te treden. ALMKERK. BABYLONIëNBROEK. I) RUNEN. EETHEN. 's GRAVENMOER. GENDEREN. GIESSEN. NIEUWENDIJK. NEDERHEMERT. OUDHEUSDEN. RAAMSDONKSVEER. RIJSWIJK. SPRANG. SLEEUWIJK. Aan onderstaande personen werd een EXTRA CADEAU uitgereikt No. 599 A. van Pelt, Dubbeldam, No 602. H. J Dammers, Gorinchem. No. 600. Wed.Groenenberg,Gorirchem. No. 603. J. v.'t Hart Sr., Hoog Blokland. No 601. A. van Berkel, Waalwyk. No 604. P. v. Brtichem, Vianen. De Vogelplaatjes zijn, voor de Letters-Margarine, los verkrygbaar bij den winkelier, by aankoop van x/2 pond. Bij de andere Letters-Artikelen zijn de plaatjes bygepakt. VEEN. WAARDHUIZEN. WAALWIJK. WERKENDAM. m Voop federen leeftijd \indt Cl bij on 5 een ruime sorteerinq kJrïma kwaliteiten-Solide afwerking. cKoml mei Ow kinderen eens pa.5.x onze pr/jzen z/)h c/iïerziï Jaag. De heer M. van der Heijden uit .Waalwijk is benoemd tot tijdelijk onder- wij'zer aan de openbare school alhier. Zij, die voor de lichting 1930 zijn ingeschreven, kunnen hun wensch, om in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige te worden ingelijfd bij een bepaald wapen of korps enz., vóór 15 Juli a.s. ter gemeentesecretarie opgeven, indien zij hun wensch omtrent de in lijving niet bij den keuringsraad, ook niet rechtstreeks aan den indeelingsdis- trictsccmmandant hebben medegedeeld; of hun wensch een andere is dan die wel ke zij te voren aan den keuringsraad of den districtscommandant kenbaar maakten. Hoewel de zalmvisschers op de Maas voor de stad maar matig ver hun vangst tevreden zijn, al zijn de exemplaren grooter dan anders zalmen van 25 a 30 pond zijn dit jaar geen zeldzaamheid hebben zij deze laatste dagen een buitenkansje gehad, daar zij zeer veel flint buit maakten, die voor 25 a 30 cent per stuk verhandeld werd, zoo dat cp slot van rekening hun arbeid toch loonend w.ordt. Wegens de weinig deelname is de cursus in den Wapenhandel alhier op gedoekt, wat een strop" is voor de a.s. miliciens, die hem reeds geruimen tijd bezdchten. Het zoontje van M. Verbeek kreeg dezer dagen tengevolge van het steken door een insect een zoodanig opgezwollen gezicht, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. (Poederoyen). De heer J. W. Brie- nen is gekozen tot kerkvoogd der Ned. Hei v. Kerk. Door B. en W. dezer gemeente is aan de Zangvereen. „Con Amore" alhier vergunning verleend tot het houden ee ner verloting, waarvan de hoofdprijs is een Dames- of Heerenrijwiel, merk „Klecn". Verschillende prijzen zijn reeds Ingekomen. De trekking zal nog vóór 1 Augustus a.s'. plaats hebben. De bekende kwestie inzake ontslag gemeenteontvanger wordt 19 Juni a.s vcor den Baad van State behandeld. Voor de gemeente zal als verdediger optreden Mr. H. P. Marchant, Lid der Tweede Ka mer. Op de j.l. gehouden vergadering v. d. Clir. Hist. Kiesvereeniging, werd tot Bestuurslid gekozen de Heer Job. Biüchner. —i Dinsdag 1.1. wilde de landbouwer W, S. alhier een kar beladen met tarwe (welke hij moest gaan afleveren) ver voeren. Toen hij nog maar even van zijn woning was verwijderd schrok zijn paard met noodlottig gevolg dat voerman paard en kar beiden, in de wetering terecht kwamen. Op de Dinsdag 1.1. te Arnhem ge houden examen voor melkcontrole ur slaagde onze dorpsgenoot de heer A. Zijl mans alhier. De door B. en W. van Hardinx- veld opgemaakte voordracht voor de be noeming van een Hoofd der school II luidt als volgt 1. J. Zaanen, hoofd der school alhier. 2. G. A. Klootwijk, hoofd eener school te Goudriaan. 3. F. C. J. H. Köhlen, hoofd eener school te Dussen. Asperges 80—95 centidem 2e srt. 40—70 cent; idem blauwe 25—65 cent; Aardbeien 110—138 cent; idem 2e srt. 00—100 cent; Stamboonen 84—98 cent; D j.erwten 50—70 cent; Peulen 56—72 cent; Tuinbconen 2e srt. 15—18 cent; Babarber 2—5 cent; Spinazie 11—13 cent: Snijbiet 2—3 cent; Postelein 2e srt. 7—10 cent; Kruisbessen 14 cent per kg.; Bloem kool 1828 cent; idem 2e srt. 1117 cent: idem 3e srt. 2—8 centSla 1—21/2 cent Komkommers 15—18i/2 cent; idem 2e srt. 11—14 cent; idem 3e srt. 3—9 cent; idem witte 19—24 cent; idem 13—18 cent per stuk; Worteltjes 12—19 cent; idem 2e srt. 3—10 centRabarber 3—6 cent per bos. Als bewijs dat de veeteelt in onze i omgeving nog steeds een voorname plaats j inneemt, kan dienen dat door den heer j M. Spoor alhier j.l. Dinsdag 5 prima koeien werden geleverd voor de Philips- boerderij te Eindhoven. Op 17 Juni a,.s. zal alhier de jaar lijkse he collecte worden gehouden ten be hoeve van het fonds tof aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. In de plaats van den heer P. Bak keren, aan wien eervol ontslag is ver leend als secretaris' der Ned. Herv. Kerk alhier, is benoemd de heer H. J. Begeer alhier Een zekere de B. uit Tilburg, raak te Zondag plotseling te water in het Wilhelminakanaal te Dongen. Daar hij zich in gevaar bevond schoten direct eenige omstanders te hulp; die het ge noegen mochten smaken B. nog juist aan den dood te ontrukken. Ten huize van den heer M. J. de Geus alhier had Woensdagavond j.l. een bespreking plaats tot het water in het leven roepen van de sedert 1912 bestaan de sociteit „Ontspanning". Onder vele blijken van belang stelling van familie en buren vierde j.l. Woensdag het echtpaar F. Versteeg en El. van Nuninkhoven hunne 40-jarige echtvereeniging. Moge het hun gegeven worden ook eenmaal hun gouden feest te vieren. Het bouwen van bruggen van ge wapend beton over de 's Gravemoersche WVaart voor rekening van C. van Pas, K. Blok en Wed. R. Rutters is opgedragen aan C. J. Sabelkous te Waspik. f<. De bietenvlieg die voorheen hier slecht bij naam bekend was heeft dit jaar groote verwoesting aan de bietenakkers toegebracht. Alhier is eëne afdeeling opgericht genaamd „De Macht van het Kleine" aan vankelijk hebben tachtig leden ingetee- kend voor een bijdragen van tien cent per maand, benevens nog enkele extra bijdragen van een gulden. De gebr. van Andel waren de laag ste inschrijvers der te doen Verwekte werkzaamheden aan de pastorie der Geref. Kerk. De firma Hoeke en Groeneveld alj hier, was de laagste inschrijver voor het deen maken van een stamriocl te Nij megen. Deze week was de aanvoer van eie ren 8000 stuks men besteedde voor kipi- eieren f 5.00—f 6.25. Eende eieren f 5.30 —f5,75 per 100 stuks. Dcor den kerkenraadder Geref. Kerk werd f 25.00 gezonden voor het jubileum der Theologische school ie Kam pen. Woensdag 19 Juni wordt alhier de- landdag voor de Anti-Revolutienairen in het Land van Heusden en Altena ge houden.' Om 3 uur ziomertijd hoopt Oud- minister Colijn in de Geref. Kerk, te spreken. Daarna wordt pauze gehouden. In de pauze is er gelegenheid voor con- sump-thie in het Instituut. Om 6.30 uur zomertijd spreken Ds. Fartlema Hervormd predikant te Zeist en Ds. H. Janssen de leger predikant. Ds, Jonker van Werkendam hoopt het slot woord te spreken. We wekken alle Anti- Revciutienairen mannen en vrouwen op deze landdag bij te wonen. Bij gunstig weer wordt 's a vonds in den bc omgaaixj van Mejuf. de Wed. Ottevanger verga derd. Aan Jolis Doruiter lichting 1927 is wegens kostwinnerschap voorgoed vrij stelling verleend, door den Minister van Defensie. Donderdagmiddag kwam nabij „Het Bruggetje" de auto van Smetters alhier in botsing met den vrachtwagen van Van Bladel. Met eenige averij liep dit echter af. Met goed gevolg is te water ge laten van de werf der N. V. Scheep-sbouw- werven v.h. P. en A. Ruijtenberg een schip, groot circa 600 ton, afmetingen sjgepschip. groot circa 600 ton, afin. gische rekening. Zaterdag 15 Juni a.s. zal alhier des avonds 8 uur zomertijd in de O. L school voor de vereen. Volksonderwijs „Wcudrichem en Omstreken" als spre ker p-treden de heer Eering uit Amster dam met het doel instandhouding der openbare school alhier, toegang en debat vrij. Heden Zaterdag zal onze korfbal club N.E.O. spelen tegen Quik uit Til burg op het terrein van laatstgenoemde club. A.s. Dinsdagavond 7.30 uur zal in openbare vergadering met vrij debat op- treden Mr. H. Bijleveld Lid der tweede Kamer met het onderwerp „De a.s. Ka merverkiezingen" De vergadering zal in de zaal van den Chr. volksbond gehouden werden. Zaterdagmiddag ontstond brand in een schuurtje van den landbouwer J. v. Vuuren alhier. Hoewel het schuur tje slechts een halve meter van het woonhuis afstond, bleef het huis toch gespaard. De brandmeester die direct gewaar schuwd werd, trok er met de brand spuit, welke men achter eeu vrachtauto had gebonden op af. Door het harde rij den schokte de pen uit den stuurboom waardoor de brandspuit boven van de Sleeuwijkschendijk is gereden. De vcrige week hadden de hee ren A. en D. den Hollander alhier het ongeluk, om van een met kisten geladen kar te vallen, wat zoo aan kwam dat zij zich ender geneeskundige behandeling moesten stellen. Dinsdag kocht de landbouwer C. K. alhier, in Rotterdam een paard, dat toen hij er mede thuis kwam bleek ziek te zijn. Wa.t van zoo'n ernstigen aard bleek dat bet beest Woensdag is afge maakt. Het vleeseh is voor de consumptie afgekeurd. Woensdagmiddag is de heer M. R met zijn fiets van den dijk' gereden, waarbij hij zich zoo erg bezeerde dat hij thuis gebracht moest worden. p Vrijdag j.l. zijn door den heer A. v. d. Giezen de eerste kruisbessen naar Engeland verzonden. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat, het de eerste Hollandsche bessen waren die in Hul! aan de markt kwamen. Mej. v. d. Zwaard onderwijzeres aan de Openbare Lagere school alhier, heeft ingaande 15 Juli eervol ontslag uit hare betrekking gevraagd. De bercepen Cand. H. van Heijst hcop-t Zondag 30 Juni a.s. zijn intrede te houden bij1 de Geref. Kerk alhier na des voormiddags bevestigd te zijn door Ds. Bouwmeester uit Andel. In de vacature ontstaan do r het verstrek de Hoofd en een onderwijzer aan de Chr. School hebben zich res pi 27 en 70 sollicitanten aangemeld. Maandag 17 Juni a.s. 's avonds 8 uur zomertijd spreekt in „de Twee Ko lommen" het lid der Tweede Kamer Mr. Dr. A. M. Jcekes in openbare vergadering met debat. Deze begaafde spreker zal ongetwijfeld op< belangstelling kunnen re kenen. Deze vergadering gaat uit van den Vrijzinnig-Democratische Bond. J.l. Woensdag werd door de Herv, Meisjesvereeniging „Mirjam" deel gSno- men aan de Landdag te Wageningen. Tevens werd des middags de omgeving van Wageningen bezichtigd. De reis werd gemaakt per autobus van Gebr. Verschoor te Hardinxveld. 31 Juli a..s. zal de Chr. Zangvereen. „Hallelujah" deel nemen aan het con cours 't welk gehouden zal worden te Ouderkerk aan den IJssel. Enkele dagen voor de verkiezing zal in de Geref. Kerk voor de Anti- Rev. Kiesvei'een. „Nederland en Oranje" spreken, Prof. v. d. Schuit, docent aan de Theologische schcol te Apeldoorn, Door Oud-minister Bijleveld zal dau voor de Kiesvereeniging een w-ijdingssamen- komst worden gehouden. Door het Bestuur der Zwembad ver- eeniging „Strandgenoegens" is besloten een zwemgelegenheid in te richten aan de z.g.n. „Waard". Aan de Raad der ge meente is verzocht de eerste onkosten hiervoor te betaien en een jaarlijkscha subsidie te verleenen van f 300.—. Op het Woensdag j.l. gehouden con cours in „Kunstmin" te Dordrecht,- be haalde het meisjeskoor „De Lofstem" di recteur de heer A. van Ilartingsvelt een JONCENSK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2