PUJtOfc geneesten vevtftaait de futid Staatter dekking: „H0LAND" BAHLMANN Gorinchem. OPRUIMING Huid— DË RECLAME Aardappelen Jan Geertzen, 's-BOSCH, JOZ. DE JONG, Firma L.J. Veerman GROOTE en HOEDEN. Nieuwe alta Wij toonen in onze Etalage wat wij maken en laten ons Atelier doen wat wfj' toonen. GORINCHEM. Ingezonden Wie is X? A. BENJAMINS Woudrichem. C. BOUMAN, (Zie onze Etalages) WINSTGEVEND Hótel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages- (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie, Mag ik in Uw veel gelezen blad om een plaatsje verzoeken, voor het geven van een antwoord op het ingezonden stuk in Uw blad van vorige week onder het pseudoniem van X waarvoor by voorbaat myn welge- meeoden dank. Kan men aan de X onder zijn ingez. stuk «zien» dat by inderdaad «geen zakenman» is? Wie en wat is X., waarom treedt hy ty zijn «belangwekkende mededeelingec niet in het daglicht Wat noopte hem, als «oiet zakenman» zijnde, tot het zich gedwoogen gevoelen, om een dergelyk thema te behandelen en een beslait van B. en W., wat notabene nog niet bekend is gemaakt, zoo te moeten verdedigen Al deze vragen zijn voor my als insider zoo gemakkelyk zelf te beantwoorden en ligt hier wel het meest voor de hand dat ook by X. de hedendaagsche weg bewandelt wordt, die gaat naar het elkaar zooveel mogelijk lastig maken, het elkaar in den weg staan, bemceien met andermans zaken en de zucht Daar sensatie. Jammer dat het in dit geval gedaan wordt op een wyze, die kant noch wal raakt. Met Uw geschetter van drankwetartikelen probeert U iets uit te leggen op een wijze als dit voor 25 jaar reeds gedaan [is, maar waarover H.H. rechters het toen reeds eens waren. Er is in de door U aangehaalde artikelen slechts sprake van winkelneering» doch voor «verkoopingen» en speciaal op een wyze als door mij gedaan, is wel degelijk een art, in «de Stem» in 1911 voorgeko men dat zegt: «waar in een locaal alwaar een vergunning geplaatst is, eenige malen per jaar goederen ter verkoop aan het pu bliek ligger, valt dit niet onder «winkelnee ring» bedoeld in de drankwet». Hiermede heeft X denkelyk geen rekening gehouden of willen houden. En nu het verrassende van zyn mededeeling, voorzoover bekend, is door B. en W. nooit een mededeeling, noch 'aan den Heer Bouman, noch aan myne firma gedaan, als zou een verkoop niet gehouden mogen worden, doch blykt meer uit onder ling «gepruts» den Heer B. tot zyn wei gering te hebben gebracht. B. en W. heb ben belangrijker dingen te doen dan op deze nietigheden te letten, als deze dus op alle slakjes die door de gemeente kruipen, zout moesten leggen, hadden zy alleen daar hun handen oaede vol, Door dit niet te doen, kan hun handelwijze toch correct zyn. Het is wel eens voorgekomen, dat een der raads leden belanghebbende was en zoodoende stemming in den raad moest maken. De samenstelling der raad van Wijk en Aalburg ken ik jammerlyk niet. Hoe dan ook in ons vrye Nederland, heeft een hier verscholen addertje onder het W. en A. sche gras geen macht genoeg" X. heeft dan ook fik weet niet uit welke bron hij dit heeft) leelijk uit de school ge klapt. Hoe dit in elkaar zit, een ieder denke het zijr.e ervan. B. en W. zullen echter het belaDg van een enkele, niet boven dit van de andere gemeeotenaren doen voor gaan. U, Mynheer de redacteur, dankend voor de toegestane ruimte, verblijft met hoog achting, de Amsterdamsche Confectiehandel, BENJ. ITALIANER, Amsterdam. Zoekt den dader of Dezer dagen viel m'n oog op Een groot ingezonden stuk Tegen een Confectiehandel. Eo de schrijver maakt zich druk, Over weer een ander schrjjfsel Van die Amsterdamsche man Waarmee beiden willen toonen Of het mag of St kaP- Wat me nu 't meest verwondert Is die X daar onderaan Schaamt die heer zich voor 't «schryven»? Of schaamt ie zich voor z'n naam Laten we toch altjjd strijden Recht door zee, in 't openbaar. Schryf dan wat ge wil», (hoe scherp ook) NAAM d'r onder, en 't is klaar. Als ge Uw belastingaanslag. Invuld beste Mr. X Hy die ingezonden stukken Wil gaan schrijven voor 't recht Laat uw tegenstander merken Tegen wat en wie hij vecht 't Best zou zijn, wanneer die ander Ook dat stuk leest, heel bedaard Denkt een «naamlooze» vennootschap. Is me heel geen antwoord waard 1 G. L. AUERBACH, Rielscheweg 27, Tilburg (N.-Br.). WAALWIJK. ZALTB03IMEL. N. S. Tg. 261 MIL REG. 51 OLDENBURGER, reeds op 8- jarigen leeftijd preferent verklaart, mede doordat zyn af stammelingen in verschillende pro vincies met le prjjzen bekroond zyn, toebehoorende aan de Ciöp. ver. t. bevord. der paardenf. in h. Land van Heusden en Altena, tot 21 Juni op Dinsdag en Vrijdag den ge- heelen dag en Zaterdag tot 10 uur, in de schuur van BOLL te EETHEN, overige tijd bij W. SNOEK Azn. te NIEUWENDIJK. Voor leden en MC. merries k f 12.voor andere f 15. by betaling voor 1 Augdaarna f 1.hooger. Dressoir - Theemeubel - Theekast - voorts alle klein meubelen Nieuwe vormen - groote keus - lage prijs. - Bazar «DE POTTE- MANc, Eind, Gorkum, - Pak kisten te koop. LEESBOEKEN, STUDIEBOEKEN, TIJDSCHRIFTEN ENZ. worden steeds keurig gecartonneerd of gebonden op de Boekbindery van de HEUSDEN. CONTANT van verschilvering, open wonden smetten, kloven, barsten ge neest men direct met de Op rechte Wiasnmer Zalf. Prjjs per bus f 0.75. Veikrygbaar by Apoth. ei Drog. OVERKAPPING e.a. 25X4 M., bestaande uit z. g. a n. ronde luiken met onder leggers. Voor KIPPENHOKKEN30 nieuwe ramen. APR ASTERBUIZEN, groote voorraad. VEEVOEDERKETEL 300 L. compleet. Zeer groote partij buizen voor leidingen en afrastering in alle maten. Eikenhouten palen en plan ken, 3, 4 en 5 cM. dik. TELEFOON No. 16. IN DIT BLAD IS verkrijgbaar by HEUSDEN. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. Vervolg raadsverslag SPRANG-CAPELLE. Tot Voorzitter van stembureau III ■wordt benoemd, de beer H. Kerst inplaats van den heer J. v. d. Hoeven die deze benoeming niet heeft aanvaard. De heer J. v. Pelt plaatsvervangend lid wordt benoemd als lid van dit stembu reau in plaats van den hr. H. Kerst, ter wijl als diens plaatsvervanger wordt aan gewezen de heer C. Vos te Capelle. Tot lid van het hoofdstembureau wordt in de plaats van den heer J. v. d. Hceven benoemd, de heer A. M. Verheij den, thans plaatsvervangend lid, terwijl in diens p-laats als plaatsvervanger werd1; aangewezen de heer A. L. Sneep Het voorstel van B. en W. om aan J. Verbeek het voormalig schoolhuis te Sprang te verhuren tot 31 Dec. 1929, te» gen een huis van f 208.— per jaar wordt met a lgemeene stommen aangenomen. De ze huur was met 1 Maart j.l. aangeLoo- pen. Met algemeene stemmen wordt even eens aangenomen het voorstel van B. en W. om vrijstelling aan te vragen van de verplichting tot het deen geven van enderwijs' in lichamelijke oefening aan de O. L. scholen. Eveneens het voorste] van B. en W. om een wijziging in de begroeting voor 1928 van het Burgerl. Armbestuur te Capelle goed te keuren. Thans komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot inwilliging eener aan vrage als bedoeld bij art. 72 der L. O. W. van het bestuur der bijzondere lagere school te Capelle. Genoemd bestuur verzoekt haar gel den beschikbaar te willen stellen voor aankcep' van schoolmeubelen, wegens de toename van leerlingen, benocdigd is een bedrag van f 150.—. De Voorzitter deelt mede dat bereids overleg tusschen B. en W. en het school bestuur heeft plaats gehad. Met alge meene stemmen wordt besloten de noo- dige gelden beschikbaar te stellen. Voorstel van B. en W, tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de heffing van de gemeentelijke Inkomsten belasting 1929—1930. Benoodigd is een bedrag van f 49000.om daaraan te ko men is een vermenigvuldigingsfactor noo- dig van 1.65, met het oog cp< moge lijke kwade posten, die naar B. en IV. meenen niet gering zullen zijn, stellen ziq voor het percentage op 1.7 te stel len evenals het vorige jaar. De heer Verlieijden vraagt hierover het woord en zegt: Ik betreur het da,t het vermenigvuldi gingscijfer niet omlaag gebracht is kun nen werden. We zien dus weer dat de op papier verkregen bezuiniging door ver- ecniging van gemeenten falikant uitkomt. Ik waarschuw dan ook met klem om greote eischen aan de finantiën van klei ne gemeenten te stellen, daar wij naar mijn bescheiden meening aan den voor avond staan van een zich herhalende oe- ccnrmische crisis waarvan ditmaal, dank zij het overal aandraaien der disconto- schroef, de boerenstand de dupe zal wor den, gezien de ontzettende daling van granen, suiker en andere producten. Het schijnt niets dan een langdurige overspe- culatie te zijn geweest zonder eenigen Redelijken grondslag. Ik ben misschien even buiten mijn boekje gegaan, doch ik heb gemeend te moeten waarschuwen, omdat hier en daar geroepen wordt dit meet en dat moet er komen, terwijl men niet het flauwste benul heeft wat er in de toekomst zal komen. Met algemeene stemmen wordt kieropi het vermenigvuldigingscijfer vast gesteld op 1.7. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een geldleening ten bedrage van 4000.— voor dekking van diverse uitgaven ten las te van den kapitaaldiens t. Met algemeene stemmen wordt ook' dit voorstel aangeno men. De geldleening wordt aangegaan bij de Boerenleenbank te Capelle tegen een rente van vier drievierde pCt., terwijl aflossing zal plaats1 hebben in 8 ja ren. Met algemeene stemmen wordt ver der besloten tot wijziging der gemeente- begroeting 1928. De Voorzitter deelt mede, dat de bag ger uit de Capelschehaven bij' inschrij ving gegund is aan den heer Sneep voor 8 cent per kubieke M. Rondvraag De heer Verheijden zegt: Met genoegen heb ik geconstateerd, dat de speelsche Capelsche jeugd, tot vreugde van automobilisten en Moeders, hun vc etbalterrein verlegd heeft van de Öpenl. are straat naar het gemeenteter rein aan de Capelsche haven. (ioarne zag ik een volgende maal bij het baggeren der Capelsche haven, dat met deze specie het Noordelijkst gedeelte van dit terrein hiermede werd opgehoogd voor berging van grint etc. en het ge heel wat werd geegaliseerd. Het verwondert mij dat de bagger uit de Capelsche haven ditmaal niet is ge bruikt tot wat verhooging der havenkade Oostzijde in de buurt der torens van de P.N.E.M. Hierdoor zoude voorkomen worden dat ieder najaar bij hcoge vloe den deze weg naar het Capelscheveer zulk een overloop- had. Het autoverkeer plus dezen entzettenden overloop van wa ter beinvlceden dezen weg da ér ter plaat se meer dan iets Zuidelijker nabij de heulen. Niet ten onrechte wordt door de boeren geklaagd over dezen weg. In dien men met mijn idee ware accoord ge gaan, zoude dit oeconomischer geweest zijn op den duur, dan nu deze sp>ecie IVooit 7 of 8 (cent per kublieke M. aan den Heer Sneep af te staan. Indien het nood zakelijk ware geweest het totaal volge- slikte zwaaigat uit te baggeren, dan zou de, door dit slib over de kade te goo ien, zonder vergoeding zelfs door den Heer Sneep oeoonomisch werk verricht zijn. Nu ik evenwel gezien heb^ dat juist langs het bekende balkengat zelfs de teen der kade is afgestoken tot op groo- te diepte, nu blijkt het voor ieder voor bijganger, dat het niet te doen is geweest om grond aan, doch over den dijk te krijgen. Ik protesteer met klem tegen dergelijke handelingen en nocdig een ie der uit om met laag water daar een kijkje te nemen. De heer Michael merkt op dat dit ge deeltelijk aan zijn adres is gericht, doch hij wil den heer Verheijden opmerken, dat de gemeente niets met polderzaken heeft te maken, bij het jolderbestuur moet men aandringen op verbetering. Het gaat hier over grond die alle ingezetenen toebehoort, die mag niet gebruikt wor den vcor kadeverhooging ten behoeve van een polder. Nu brengt de 500 kublieke M. grond die gebaggerd is, de gemeente een bedrag van f40.— op-, in het an dere geval zou hij de gem. f' 100.— extra hebten gekost. De hr. Verheijden noemt als plaats de palen v. de P.N.E.M., om hem daar te brengen, zou het zeker f 400 aan de gemeente hebben gekost Verder wijst hij op het stuk achter het terrein waar grint en zand gelost wordt en zegt dat- dit erg laag ligt, dit terrein is evenwel niet van de gemeente. Het zwaaigat in cjrde maken hebben alle schippers al gevraagd, men kan evenwel geen natte modder op gemeenteterrein gaan bren gen. De heer Verheijden zegt dat het hem niet te doen is den polder watprvrij te maken, doch alleen om den weg te be schermen, zcu hij de kade willen op- hcogen. Daaraan komt graote reparatie, dti is iets wa,t spr. niet achteraf zegt, doch reeds jaren terug heeft hij daarop gewezen. Het is niet baggeren, om de haven op de vereischte' diepte te krijgen, doch baggeren om mijnheer Sneep grond te bezorgen, van de teen zijn zelfs heele stukken weggestoken, waarvoor toch ook 80 cent per kubieke M. betaald is geworden. Michaël. Dat betaalt de gemeente niet. Verheijdgn. Dan annexe eert hij vo or 2 maal den grond. Neen U hadt moeten doen als de vorige wethouders, het eene jaar f 800.— uittrekken voor de eene, liet andere jaar voor de andere haven. Maar laat ik er verder maar ever zwijgen Jan publiek denkt er het zijne wel van. De heer Kraak zag gaarne dat B. en W. meer aandacht aan de wegen schonken. Het veerpad b.v. is niet meer te be rijden, terwijl de Hooge Vaart nog nooit zoo slecht is geweest. De heer Michaël antwoordt hierop dat als men de wegen langs rijdt deze wer kelijk slecht zijn, doch tnen ziet dan tevens dat er overal steenslag ligt. Van af November heeft het gemeentebestuur er evenwel niets aan kunnen doen, eerst was he; de vorst, daarna de droogte die dit belette. Daarbij met een wegwerker is hel onmogelijk een weg van 11 K.M, behoorlijk na, te gaan, vooral als deze de havens daarbij ook nog in orde heeft te houden. Binnenkort zullen B. en W. even wel met een grootsch wegenplan bij den raad k'cmen. De heer v. d. Hoeven moet opkomen tegen de bewering va,n "VVeth. Micha ël, dat er geen gelegenheid zou zijn ge weest de wegen in orde te brengen^ die gelegenheid is er wel geweest, doch men heeft die voorbij laten gaan. De heer Michaël beslcijdt deze bewe ring, zeker is er een oogenblik geweest, waarop men de wegen onder handen had kunnen nemen toen waren evenwel geen arbeiders te krijgen. De heer v. d. Hoeven zegt dat deze best le krijgen zouden zijn geweest, als men ze maar betaalde, wat ze bij eeD ander verdienen. De Jaeer Michaël dankt den heer v. d. Hceven voor deze uitlating, hij hoopt, dat- ook de andere .raadsleden, hetzelfde standpunt innemen als de hr. v. d. Hoe ven. Als de arbeiders dan f 4.— per dag meet en hebben, zullen B. en W. ze ook mogen uitgeven. De heer v. "Villigenburg zegt dat B. eD W. den raad voldoende kennen en dus weten, dat zij op de medewerking van den raad kunnen rekenen bij het nemeo van maatregelen die zij noodig achten zoals trouwens ook reeds meermalen is gebleken. Als er meer werd uitgegeven, is er nooit aanmerking gemaakt, a's bleek dat dit werkelijk noodig was. De heer Michaël gaat hiermede ac coord, doch merkt op dat de post voor onolerhoud der wegen op de begrooting, dan belangrijk verhoogd zal moeten wor den. De heer Verheijden is het in zooverre met Wethouder Michaël aans, dat hij meer Sprangsche en Loonsche arbeiders in Tilburg ziet werken dan hier omdat zij daar meer kunnen verdienen. Overal waar men komt verkeeren de wegen in min- goede conditie's, het loopt Lier werke lijk ncgwel los. Vooral in de voormalige gemeente Ca,pelle blijken de wegen een .goeden en stevigen ondergrond te bezit ten. De Voorzitter zegt te hopen, dat B. en W binnen niet al te langen tijd met een wegenplan bij den raad zullen komen De heer Verheijden vreest, dat er niet veel va,n terecht zal komen, omdat de kos ten niet te betalen zullen blijken, zon der groote subsidie van rijk of provin cie, iets wat trouwens zeer billijk zou zijn, nu de wegen een grooten verkeers weg zijn geworden. De beer Kraak vraagt waar eigenlijk de voormalige gemeente Vrijhoeve begint, toch- niet waar het bord is geplaatst door de K.N.A.C. en N.A.W.B. De heer Michaël zegt dat het gemeen tebestuur reeds opi de verkeerde plaat sing heeft gewezen. Bericht is ontvan gen waarin wordt verzocht, het bord op kosten va:n genoemde vereenigingen te verplaatsen. De heer v. Willigenburg heeft verno men dat landbouwers nogal eens klagen over het slachthuis te Kaatsheuvel. Het komt vaak voor dat gezond vee wordt geslacht in de onmiddelijke nabijheid van door ziekte gestorven vee. De Voorzitter zegt dat deze kwestie reeds is besproken en verbetering is toe gezegd. De heer Timmermans vraagt hoe of het staat met het elictrisch licht. De Voorzitter zegt dat van de P.N.E.M. geen nader bericht is ontvangen. Thans wordt door Kaatsheuvel evenwel onder zocht of het mogelijk is Sprang en Vrij hoeve vandaar uit van electrisch licht te voorzien. De Voorzitter deelt verder nog mede, dat hem tot 25 Juni verlof is verleend, waarop hij de vergadering sluit. o— Zet ge dan Uw naam of «ixt» U. f Naam is iets maar X is niks. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat heeft een sci.Hjven gericht aan heeren nMarissen en deurwaarders, woonachtig in het dis trict der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat betreffende de voortdurende klachten die worden ge uit, uit de kringen van den middenstand tegen hete uvel der vliegende winkels, Naar wij vernemen heeft de alhier gehouden Minahassacollecte f 215.30 op gebracht. Weekmarkt van 10 Juni. Aangevoerd :43 biggen f24—32; 88.000 eieren S1/^—6 cent per stuk; 820 kg. bo ter prijs per pond; roomboter f 1.12x/2p boerecboter f 1.10—1.05. BEZOEKT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4