UW ADRES Bij Examens en Openbaar Optreden Foio-Akli«r-Cocrts« Land- en Tuinbouwwereld Buitenland Burgerlijke Stand. Rechtzaken KODAKS Binnenland Vakkundige bediening. Marktbericht. 3. Lyst Overs R. K. Boerenparty. 4. Lyst Kersten. Staatk. Ger. Partij. 5. Lijst Heemskerk. Anti-Revolution- oairen. 7. Lijst Schokking. Christelijk-Histori- 8chen. 8. Lijst Fieskens, Roomsch Katholieke Staatspartij. 9. Lyst Flori8-VosMiddenpartij voor stad en land. 10. Lijst BraatPiattelandersbond. 11. Lyst Booterse De Kleine Handel drijvende en Iedustrieele Middenstand. 12. Lyst De Visser: Commenistische Party Holland. 15, Lyst MarchantVryzinDig-demo- craten. 18, Lyst Van Beek. Boeren- en Tuin- dersbond. 20. Lijst Lingbeek. Herv. Ger. Staats partij. 22, Lijst C. H. A. van der Mijte. 23. Lijst Vliegen S. D. A. P. 29. Lijst van Gent. Democratische Party. 30. Lyst van Nunen, 31. Lijst Knottenbelt. Vrijheidsbond. 32. Lijst Ter Hall. Federatief Verbond. 34, Lyst Arts, R. K. Volkspartij. Nat of droog mesten Door het Zuid. Holl. Groot Yorkshire stamboek is in 1928 een proef genomen, om na te gaan, of de droogvoer methode by het varkensmesten boven de natvoer methode te verkiezen is. Uitgegaan werd van de gedachte, dat indien dit inderdaad zoo was op de op eenigszins groote leest geschoeide mesteryen met minder arbeids krachten kan worden volstaan, wat mee zou helpen het gebrek aan arbeiders op 't platteland eenigszins te leenigen. Door de Commissie werden een tiental volbloed Yorkshire biggen uit een t"om Van 12 genomen en verdeeld in twee geljjke groepen, waar de eene groep met slobber gevoerd werd, terwjjl de tweede groep hetzelfde voer van het zelfde ge wicht droog kreeg. Toen de proef begon op 18 April 1928 wogen de biggen der eerste groep 123 pood, die der tweede groep, 125 pond. In totaal werden de biggen nog 11 maal gewogen, zooveel mogelijk met 3 weken tusschenruimte tusschen 2 wegingen. Door dat er mond- en klauwzeer op 't bedrijf uitbrak kon hieraan niet altijd streng vast gehouden worden. By die wegingen bleek groep 1 achtereenvolgens gegroeid te zyn 72, 96, 101, 124, 126, 218, 174, 153, 174 en 85 pond. De groep, die met droogvoor gemest was, kwam achtereen volgens aan: 82, 110, 136, 124, 136, 488, 160, 126, 201 en 83 pond. De eerste groep woog bij de laatste weging 4446 pond en was dus 1323 pond ge groeid, de laatste groep woog 1470 pond pond en was 1345 pond gegroeid. Deze varkens hebben opgegeten 20 K.G. dier meel, 141 K G. vischmeel, 560 L karne melk, 89 K.G. gerst 24 K.G. erwten, 4929 -K.G. maismeel, 696 K.G. tarwegries en 470 K.G. voeraardappelen, waarvoor is uitgegeven 349,79g. By de andere groepen is dit evenzoo. Het verschil in groei is niet noemenswaard, zoodat we mogen zeggen, dat elke pond aangroei op denzeif- den prijs is gekomen, 't zij men droog voerde, dan wel met slobber. Wanneer we de getallen echter nauwkeuriger bekyken dan zien we, dat toen de varkens ongeveer 420 pond wogen, de met droogvoer ge voerde varkens 70 pond voor waren. Daarna hield de groei gelyken tred, om eindeiyk achteruit te gaan. Ook andere proefnemers hebben dezelfde ervaringen opgedaan en dit kan voor de practyk een aanwyzing zijn, om jonge varkens tot 140 pond volgens droogvoermethode te voeren om daarna tot ^lobbervoer over te gaan. ;JBjj het slachten werd de kwaliteit van het elacfitproduct beoordeeld' door de heeren van Asperen en Blesch, beiden slagers te 's Gravenhage. Beiden schryven, dat de varkeDS van prima kwaliteit waren, maar dat die met droogvoer waren gevoerd het toch in kwaliteit wonnen. Vleesch en spek d? met slobber gevoerde varkens was veel slapper. De verhouding van spek en v vïeesch was by beide groepen zeer gunstig. We mogen uit deze proef dus conclu- deeren, dat de droogvoermethode vooral op jeugdigen Ieeftyd gunstig schynt te werken. Opmerkelijk was nog, dat de hokken en varkens schooner waren, dan die zich met vhet slobber bevuilden, S. schentyd gebruiken, om het luchtschip nog in alle deelen na te zien. Communistische betooging. De afdeeÜDg Bsrlijo-Brandenburg der communistische partij hield Zaterdag in het Sportpalast een betooging, waar leden der K. P. D. uit alle deelen van Groot Berlyo in groote en kleine troepen heenstroomden Daaronder bevonden zicb ook talrijks man nen in de uniform van den verboden Roode Frontstrydersbond met bun muziekcorpsen. De politie ging op vele punten der stad over tot de aanhouding van geüniformeer den en muzikanten. In totaal waren om 10 uur 's avonds 71 personen naar het hoofd bureau van politie overgebracht. o— De Duitsche spoorwegtarieven. De Duitsche spoorwegmaatschappij heeft besloten ten gevolge van de verhooging van de loonen der spoorwegbeambten bij de rijksregeering een verzoek om toestemming tot verhooging der tarieven in te diecer. o— Storm op de Oootzee. Tengevolge van een hevigen storm op de Oostzee zijn 5 visschersbooten omge- te overtuigen. Mede werd een andere ambtenaar uit Den Haag gehoord, Heeft u met andere polderbesturen ook zooveel last vroeg hem de officier. Neen, alleen met de besturen uit de provincie Noord-Brabant, aldus getuige. Verdachte ontkende alle schuld. Hy be weerde geregeld de lysten en staten volgens vereiscbte te hebben ingezonden van de drie waterschappen tegelyk en steeds on- gefrankeerd. 't Was volgens verdachte een slordige boel bij den Pensioenraad in Den Haaf. 't Was allemaal maar om de dub- beitjes. Als ze de centen maar binnen hebben dan zyn ze weltevreden. We kun nen maar betalen. Eerst de zegeltjes, nu dit weer, da's dubbel betalen en daar zijn we op tegen. De president merkte op, dat bij de recht- bank niets bekend is over slordigheid bij den Pensioenraad. Juist bij verdachte alleen gaat het om de centen Zelfs om 7| cent voor een postzegel!j». De wet behoort nu eenmaal te worden nageleefd. Wie zyn plicht doet wordt niet lastig gevallen als waar over u klaagt. Maar u doet ons en de ambtenaren, die ook hun plicht moeten schuwd, want wij hebben de wet te hand- haven. Indien de rechtbank misschien het w e 11 e I ij k bewijs niet kan construeeren, denk dan niet, dat de vrijspraak wordt gesproken, omdat wij u voor onschuldig houden. Doe uw plicht en leg anders al die func ties neer. De uitspraak werd bepaald op 20 JaDi a.s. (Huisgezin). UITSPRAAK POLITIERECHTER. A. L. R., Werkendam, art. 180, ge schorst tor 17 Juni a.s. A. L. R., Werkendam, art. 267, f 15 subs. 15 dagen hechtenis. POLITIERECHTER TE TIEL. Uitspraak 5 Juni 1929. Niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar W. van L. C. te Zaltbommel, f60 of 30 d. h. Beleediging van een ambtenaarJ. van O. te Nederhemert, f 15 of 10 d. h. De Graf Zeppelin. Het onderzoek over de beschadiging van de motoren van de »Graf Zeppelin* heeft nog steeds geen bepaalde resultaten opge leverd. £r zal thans een onderzoek naar de hoe danigheid van het materiaal worden inge steld, waaruit men opmaakt, datklaaably- kelyk constructiefouten niet als de oorzaak in aanmerking komen. Van een reis naar Amerika is geen sprake zoolang de oorzaak niet geheel vol ledig is vastgesteld. Het is daarom mogelyk, dat de reis naar de Ver. Staten eerst laat is den zomer zal plaats hebben. De directie van de werf zal den tus- De haven van Willemstad op Curacao, waar in den nacht van Zaterdag op Zondag een gewapende overval door Venezolanen plaats had. Inzetde Gouveneur L. A. Fruytier, die door de roovers werd meegevoerd, doch Zondag weer werd vrijgelaten. HEUSDEN. Geboren: Johannes W., d. v. W. v. Leewen en van W. J. Bouman Maria J. G d. v. G. G. Carpaij en van C. M. J. Verbruggen. ALMKERK. Over de maand Mei. Geboren: Johannes, z. van W. H. Verduin en H. van Rosmalen Gerrit A., z. van M. Monshouwer en E. Versteeg Frans, z. van F. Romein en J. van Burgel Johannes, z. van G. de Bok en G. H. Teuling. Ondertrouwd: C. W. M. van Veelen, 26 j., met G. Verschoor, 27 j. A. Duijzer, 27 j., met A. M. Kloots, 25 j. Getrouwd: G. B. Uithoven, 25 j., met C. de Vette, 20 j.A. P. Donk, 35 jmet M. P. van Leeuwen, 30 j. J. M. van Wijngaarden, 30 j., met J. A. de Graaf, 30 j. G. Pruyssen, 35 j., met A. J. C. Ebert, 30 j. N. v. d. Stelt, 31 j., met E. C. Verhoeven, 23 j.M. C. Combee, 33 j., C. met v. d. Koppel, 23 j, H. M. Redeker, 24 j., met M. van Wijn gaarden, 21 j. Overleden: J. W. Pruissen, 1 j. J. Verlee, 2 j.U. de Ruyter, 67 j. WOUDRICI4EM. slagen, waardoor 3 visschers verdronken. Er zijn nog meer booten niet teruggekeerd, zoodat men rekent op nog grooter verlies aan menschenlevens. o Waanzinnige moeder doodt haar doch tertje. De reeds sedert eenigen tijd zenuwzieke vrouw van een hoofdambtenaar te Sprottau wurgde Zaterdag, nadat haar man zich naar zyn bureau had begeven, haar zes jarig dochtertje. Daarop legde zij zich te bed en stak dit in brand. Buren, die de brandlucht roken, braken de deur open en vonden het lykje van het kind, terwyl de moeder levensgevaarlijke brandwondsn bleek te hebben opgeloopen. Men twyfelt er aan, of de geneesheeren erin zullen slagen, haar in het leven te behouden. Afgrijselijke misdaad. Een afgrijselijke misdaad is te Wernige- rode gepleegd door een zekeren Reims, die zijn kind heeft gedood en het lyk vervol gens in een der vijvers in de omgeving heeft geworpen. Voorts heeft Reims Woens dag twee jonge Berlijosche meisje3 mis handeld. Hij is gearresteerd en aan een uitvoerig verhoor onderworpen. Van berouw over zijo misdaad is bij hem niets te be speuren. Reims, die 37 jaar oud en schijn- brar geiukkig gehuwd is, heeft behalve den vermoordeu knaap nog 2 kinderen. Hy is naar het huis van bewaring over gebracht. Vier personen verdronken. Vrijdagmiddag is bij de Illerbrug in Oberkirchberg bij Stuttgart een ernstig bootongeluk gebeurd, waarby 4 personen om het leven zijn gekomen. Tot nu toe zijn 3 lijken geborgen. BOSSCHE RECHTBANK. Overtreding Pensioenwet. In een langdurig verhoor werden voor de rechtbank de strafzaken behandeld tegen A. Z S., landman te Almkerk. Verdachte was door het kantongerecht te Heusden driemaal veroordeeld wegens het nalatig blyven in het verstrekken van inlichtingen aan den Pensioenraad in verband met de Pensioenwet in bet belang van bet per soneel. Verdachte was in overtreding als voor zitter en secretaris-penningmeester van drie waterschapsbesturen. Getuige Beerens, hoofdcommies by den Pensioenraad te Den Haag, verklaarde, dat verdachte zeer coulaot behandeld was ge worden. De Pensioenraad beeft al heel wat geduld met verdachte gehad. Getuige ontvouwde een zware rol docu menten om de rechtbank van een en ander doen, heel wat last aan. 't Is toch wel vreemd, dat all«en van u de correspondentie verloren gaat en anders van niemand. Ver zend alle stukken naar behooren en van ieder waterschap afzonderlijk. Dat is zóó geen uitzoeken. En dat allemaal om een paar centen en een postzegeltje I U hoeft het toch zè!f niet te betalen En u wordt toch voor uw werk betaald Leg al die functies neer als u geen tijd hebt of geen zin om het werk goed te doen. Een ander zou er al weer b)y mee zijn er wat bij te kunnen verdienen. Het O. M. vond verdachte erg dwars- drijverig en eigenwijs. Hy moet verstaan, dat hy evenals ieder ander aan alle plich ten der wet heeft te voldoen en anders vervolging niet kan uitblijven. De eisch luidde bevestiging der vonnis sen van 't kantongerechtdriemaal 110 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte bleef zeuren en tegensputteren. De president herinnerde er aan, dat ver dachte nog zoo kort geleden terecht stond wegens andere nalatigheden, toen in verband met de Veiligheidswet. 't Gaat bij u alleen maar om de centen, aldus de president. Maar wees nu gewaar- f: - VOOR en andere FOTO-ARTIKELEN blijft men kalm en helder door het gebruik van MynhariltS ZsnOWtablBttBll. Glazen buisje 75 ct EIND B 119 GORKUM. Tel. 266. o— o— WERKENDAM. GEVONDEN VOORWERPEN. Colliertje. Rijzweep. Terug te bekomen bij den Brigade-Comm. der Kon. marechausseés te Heusden. BREDA, 10 Juni. Op de markt van heden waren aangevoerd 321 stuks vee, t.w. 60 stuks hoornvee, 78 varkens, 183 biggen, paard en schapen. De volgende prijzen werden besteed Kalfvaarzen f 250—f 300 Kaifkoeien f 300—f 370 Drachtige zeugen f 135—f 150 Biggen f 24f 30 Per pond geslacht lekw. 2e kw. 3e kw. Vette vaarzen 46 52 43—46 Vette koeien 4548 3744 3238 Vette stieren 44—46 4143 Per K.G. levend gewicht Vette kalveren 6770 Vette varkens 8688 8385 Vette zeugen 73 76 Handel: Vet en drachtig vee zeer goede handel. Vette varkens en biggen handel goed. gebeden, bestaande uit 32 aquarellen van Amstv.idamsche stadsgezichten, vervaar digd door Amsterdamsclie kunstenaars, De 'plechtigheid droeg een zeer intiem karakter. Alleen de uit zeevn personen bestaande commissie voor de aanbieding van het huldeblijk was daarbij tegen woordig. De voorzitter, mr. G. Vissering, heefti daarbij een rede gehouden, die door de Koningin-Moeder beantwoord werd. 's Avonds was er een galadiner in het Paleis. Over de maand Mei. Geboren: Maria, d. van H. J. B, Scheurwater en A. M. Vink; Marcelus* z. van A. Vink en H. van Wijk; Gerrit* z. van T. Hartman en J. K. Hartman; Ada.m, z. van J. van Straten en O. C. A, Musters; Franciska A., d. van G. van der Nat en L. HertmanFranciska A., d, van M. A. Hartman en E. Naadjen; Wil lem, 2. van H. G. Kant en H. van Til burg; Johanna C., d. van D. Roomer en A. C. Wierkcx. Getrouwd: C. Geluk, 28 j., met G, P. van Straten, 29 j.A. J. Struik, 37 j., met C. Baks, 31 j.H. A. van Keu len, 29 j., met J. A. Wijnbelt, 21 j. Minister Kan te Zwijndreeht. Z.Ee. xin het Veilingsgebouw en naar den Biesbosch. De Minister van Binnenlandsclie Zaken en Landbouw, mr. J. B. Kan, die een bezoek bracht aan Zwijndreeht en den Biesbosch, werd te Dordrecht door het gemeentebestuur van Zwijndreeht ontvan gen. In het veilifigsgebouw voor groenten en fruit te Zwijndreeht gaf het veilingsbe- tsruur den minister verschillende cijfers omtrent den gang van zaken bij deze veiling, waaruit bleek, dat jaarlijks de omzetten belangrijk stijgen. Het volgende bezoek gold de veiling zel ve, waar tientallen kooplieden bezig wa ren, de aangeboden gewassen te keurenen te knopen. Luid gejuich ging op toen de vr ilingbezoekers den minister zagen, die geruimen tijd met groote belangstelling het veilen gade sloeg. De minister, die vergezeld was van den lieer Meyer de Vries, ging daarop met het bestuur van de vei'eeniging De Biesbosch per boot naai den nieuwen polder. De polder werd laag- j durig bezichtigd, waarbij het bestuur in lichtingen gaf omtrent den stand der j gewassen en de pachten, welke worden bedongen. Een brievenbus in IV2 jaar niet gelicht, Men meldt uit Amsterdam: Aan de linkerzijde van de vestibule van het Centraal Station bevindt zich een deur, welke rood geschilderd is. In deze deur is een gleuf, waarachter een brie venbus hangt. Een dezer dagen begaf zich een bediende van een handelskan toor met een brief, welke bestemd was voor den chef van het douanekantoor, naar genoemde deur en deponeerde den brief in den gleuf. Toen het antwoord op dit schrijven na een dag of vertien maar steeds uitbleef, stelde de patroon een onderzoek in. Het bleek toen, dat de betreffende bus de laatste anderhalf jaar niet meer werd gelicht. Vóór dien tijd werd zij gere geld nagekeken door den chef van het treinpersoneel, die echter is overleden. Zijn opvolger nu schijnt van het bestaan van deze bus niets af te weten. Bij opening werden een 2 a jBOO brieven, briefkaarten en ansichtkaarten, die alle behoorlijk waren gefrankeerd, gevonden, meest afkomstig van buitenlanders, die den gleuf hebben aangezien voor een brievenbus der posterijen. De poststukken zijn ter beschikking van de posterijen gesteld. Huldeblijk aan de Koningin-Moeder. Maandag-namiddag te half vijf is ten Palebe te Amsterdam aan Koningin Em ma het huldeblijk van Amsterdam aan Over de maand Mei. Geboren; Willem, z. van J. v. Vu ren en J. W, v. Vucht; Jantje, d. van j J. A. Walraven en M. Muilwijk; Dirk B. z. van J. v. Vuuren en A. v. Varik; Pieter, z. van J. Koman en M. A. I SchmidtMarinus, z. van C. Konings en M. M. v. d. SteltJanmie G. H. B.^ d. va,n G. J. Esmeijer en H. de Waal Suzanna C., d. van M. Kooijck en C. J„ Roodenburg; Willem, z. van D. v. Zuid- dam en E. C. de Jong; Metta O., d. van B. den Haan en M. C. BiesheuvelAdriaan z. van O. P. van Berclium en E. N. Bag german; Maaike B., d. v. A. Visser en 1 B. de KlerkJacob A., z'. van C. W. J. Schreuders en A. G. v. d. Beek. Getrouwd: C. Ippel, 28 j., met A', Heijstek, 25 j.E. L. Versluis, 25 j.^ met W. Vorthoren, 26 j.A. Visser, 21 i. met M. O. v. d. Vliet, 19 j.P. Schoon, j 25 j. met P. v. d. Werken, 23 j. Overleden: A. de Rooij, 79 j., eektg. van M. v. d. Stelt; A. Groeneveld, 17 j. E. IJanegraaf, 67 j.T. A. Kornet, 73 j. wedn. van C. van Ooster; S. Heijstek 63 j. wed. van M. W. v. Oord; G. J. Es- 1 meijer 29 j. echtg. van H. de Waal; M. A. van der Nat 66 j. wed van P, BosmanJ. M. Kieboom 17 j.G. Da- imen 74 j. wed. van J. van Elzelin- gen: C. v. d. Berg 76 j. wedn. van W. van Vark.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 6