Dil nummer bestaat uit 2 maden, DE LENTEFEE Atelier Schreurs, Bij Examens en Openbaar Optreden Speciality in Vepoliip. Uitgave: Firma L. J. VEEKMAN, Heusden. No. 4925 Woensdag 19 Juni 1929, Zij, die zich op dit Blad wenschen te ahonneeren ontvangen de tot 1 Juli verschijnende nummers GRATIS Buitenland FEUILLETON Meest Modern Fotografisch Stelier Artistieke portret-fotografie Industrieele Fotografie Biimeulasid ^and van altehA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en tranco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. lat. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525 Advertentiën van 1 6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters Daar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. 4 DOOR JULES MARY. 45 - Een merkwaardige vrijspraak. Te Chattanooga, in den staat Tennessee, deed een beschonken winkelhouder onlangs een poging om een mooi jong meisje uit de bergen te kussen. Het meisje, dat van deze vrijmoedigheid niet gediend was, greep een spaak van een wiel en sloeg den be- schonkene daarmede dood. Het meisje had zich deswege voor den rechter te verant woorden. Zij verklaarde tegenover de jury, dat zij op het oogenblik dat de man haar aanrandde niet wist wat zy deed en dat zij liever wensebte te sterven dan dat zij haar karakter verloochende. De jury stelde vast, dat zij niet schuldig was, waarop de rechter haar vrijsprak. Deze vryspraak had de instemming van het publiek, dat zich verdrong om haar geluk te wenscher. De politie moest haar beschermen tegen de betoonde belangstelling, die tenslotte voor haar gevaarlijk werd. Een arm afgeslageo. Op het vliegveld te Schleisshem is een ongeluk gebeurd. De vlieger Kiügerkwam in aanraking met den propeller van een tazieëod vliegtuig, waardoor zijn rechter arm met zulk een kracht werd afgeslagen, dat dit lichaamsdeel tien meter verder werd gevonden. De zwaargewonde man is naar het gasthuis in Mimchen overgebraeht. o— Vleeschvergiftiging. In het dorp Ozorow bij Lods zijn onge veer 300 personen ziek gewordeD aan vleeschvergiftiging. Een slager die, onge- keurd vleesch had verkocht, is in hechtenis genomen. Vughterstr. 52 DEN BOSCH - Tel. 614 DORDRECHT Vrieseplein. Hitte te New-York. De thermometer heeft te New-York Zaterdag zijn hoogsten stand sedert 37 jaar bereikt. Vyf menschen zijn tengevolge van de hitte bezweken. Vlieger verongelukt. Uit Barcelona wordt gemeld, dat een vliegtuig van den dienst op Casablanca bij het opetygen in aanraking is gekomen met een mast van het radio-station. Door den schok brak de linkervleugel en het toestel stortte omlaag. De bestuurder was op slag dood. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mflühanit S ZfiDUWtablBHeü Glazen buisje 75 ct. Ootploffing op een locomotief. In de buurt van Madrid heeft zich een ontploffing op een locomotief voorgedaan. De machinist en de stoker werden van den trein geslingerd. Twee passagiers werden ernstig gewond. Japansche dorpen verwoest. Door de uitbarsting van den vulkaan Komagatake (Japan) zyn twee dorpen geheel en eenige andere gedeelteiyk verwoest, Menschenlevens gingen niet verloren. Vlegramp boven het Kanaal. Een groote machine van de Imperial Airways, de City of Ottawa die met elf passagiers aan boord van Croydon op weg was naar Parys, is ter hoogte van Dungeness in bet Kanaal gestort. Het toestel was een eind boven het kanaal, toen de piloot een noodsein oitzood, hy keerde met zijn machine terug in de hoop de luchthaven Lym- he, die dicht bij de Engelsche Kust ligt, te kunnen bereiken. Dit mocht hem evenwel niet gelukken, hy wist het alieen zoo ver te brengen, dat hij kon dalen bij een Fransche treiler, die terstond een boot uitzette en de passagiers die op de vleugels gevlucht waren, aan boord nam. Zeven passagiers zijn verdronken, terwyl vier reizigers, alsmede de piloot en de mecani- ciëo gewond werden. Inbraak. In pand 19 aan den Coolsingel te Rotterdam, in welk pand verschei dene kantoren zijn gevestigd, is in gebroken. Op de eerste étage heb ben de inbrekers een paneel inge trapt, waardoor zij zich toegang heb ben verschaft tot de kantoren van de bontfirma F. Voor zoover men op het oogenblik kan nagaan wordt voor eenige duizenden guldens aan bont vermist. Nadat de dieven daar hun slag geslagen hadden zijn zij naar de tweede étage getrokken en nadat zij ook daar een deurpaneel hadden ingetrapt hebben zij zich tot het kan toor van een daar gevestigde bank instelling toegang verschaft. Daar hebben zij tevergeefs getracht twee brandkasten te forceeren. Ernstig mijnongeluk. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is in één der gangen van de ondergrondsche werken op de Staats mijn „Maurits" te Lutterade een ern stig mijnongeluk gebeurd. Een drie tal mijnwerkers verrichtten daar werk zaamheden, toen zij plotseling ver rast werden door het vallend gesteen te, waaronder zij werden bedolven- Den geheelen nacht duurden de reddingspogingen voort. Eerst Zon dagmorgen omstreeks 6 uur slaag de men erin, de verongelukten te bevrijden. De mijnwerker Verhees uit Meche- len (België) werd dood te voor schijn gehaald. Bij den anderen mijn werker, van Aulcken genaamd (uit Stein a. d. Maas) waren de vijf tee- nen van den rechtervoet geheel af geknepen, terwijl een derde arbeider inwendige verwondingen opliep. Drama in een fabriek. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur vervoegde zich aan de Hollandsche Lederfabriek voorheen G. Reerink te Lochem de heer H., thans wonende te Renkum, oud-bedrijfslijder in de ze fabriek. Hij informeerde ten kan tore, waar de directeur en de tegen woordige bedrijfsleider waren en be gaf zich daarna naar de plaats in de fabriek, waar deze heeren zich öph hielden. Hij loste drie revolverscho ten op den directeur ihr. van Na- huijs, doch miste. Een vierde schot trof den heer M., den bedrijfsleider, die aan kwam loopen, in den buik. Dadelijk daarop zette de dader zich de revolver tegen den slaap en schopt zich nagenoeg op slag dood. Met een mes gestoken. Een hengelaar te Westervoort waö rustig bezig de visschen te verschal ken, toen hii plotseling door een on bekende !met een mes in den rug werd gestoken, i De visscehr werd naar het Stede- lijk Ziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar zijn toestand ernstig! bleek te zijn. 1 Het gebouw van „Het Volk" met teer bespoten. In den nacht van Zaterdag op! Zondag is het perceel Keizersgracht 376 te Amsterdam geheel met teer bespoten. Uit een ingesteld onderzoek heeft men kunnen afleiden, dat de vanda len !met een auto, waarin een ton met teer en een spuit, zijn voorgle- komen en in een ommezien het per ceel, waarin de kantoren van he^ soc'.-dem. dagblad „Het Volk" ge vestigd zijn, met teer hebben bespie ten. Tot opi heden heeft men geen spoor vpn de daders gevonden. Twee auto's in botsing. Een auto bestuurd door een tand arts uit Apeldoorn kwam langs den Schelmscheweg afrijden, terwijl van de richting Ede een auto kwam waar in een Hilversumsche familie was g!e- XIEUWSBLA voor Int Land m Heusdei en AltenaJeLnistraat tilt Biinltriurl Bramwell Bcoth f Generaal Bramwell Bcoth is te Londen GveTleden. Generaal Booth was tot voor kort alge meen commandant van het Leger des Heils. Hij is 73 jaar oud geworden. O De ontruiming van het Rijnland. Eisehen der Rijnlanders. In de te Stuttgart is door den Rijks- bond van Rijnlanders gehouden betoo ging, waaraan duizenden mannen en vrou wen deelnamen een motie aangenomen, waarin de onmiddellijke, onvoorwaarde lijke entruiming zonder tegen-prestatie wordt geëischt, als een groote betee- kenisvolle stap tot een echten duurza- men Europeeschen vrede tot zegen der menschheid. o Een aardstorting. 4 Arbeiders gedood. Bij kanalisatiewerken aan den rand der stad te Markt Sleidenfeld (Unterfeanken) is een stuk terrein ingestort, waaronder verscheidene arbeiders bedolven werden. Niettegenstaande onmiddellijk alle red dingspogingen in het werk werden ge steld, vonden vier jeugdige werklieden hierbij den dood. Bovendien werd een der arbeiders zwaar gewond; men hoopt hem echter in het leven te kunnen be-( houden. O Na de 1 Mei-onlusten. De veroordeelingen. De Rechtbank heeft Zaterdag vonnis geveld tegen de wegens deelneming aan de 1 Mei-onlusten in hechtenis genomen I personen. De 18-jarige Schönknecht werd tot een jaar tuchthuisstraf en de arbei der Koch tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. 'Aut omobiel-ongelukken. Auto op onbewaakten overweg. 2 dooden. Op den onbewaakten overweg in de nabijheid van het dorpje Aronskamp bij Lange zijn twee motorrijders opi een trein ingereden en gedood. Autcbus wijkt uit op een trottoir. 2 voorbijgangers gedood. Te Buxton in Derbyshire is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De autobestuur der deed een poging uit te wijken voor een voetganger, die voor de bus gestrui- >DC Vertel mij nu eens, hoe je te werk ge gaan bent. Je kunt je niet voorsteilen, hoe nieuwsgierig ik ben. 't Is mij som tijds, alsof ik een roman lees. Ongelukkig eindigt de roman met een drama, mijnheer. Hoedat Luistert. Romain Goux verhaalde toen, wat er dien nacht voorgevallen was. Toen hij aan 't oogenblik gekomen was, waarop vader Jactel hem gevonden had en hoe hij zich toen op hem wierp, om hem 't schreeuwen te beletten, liet Bertig- nolles, die de waarheid vermoedde, een doffe verwensching hooren en sproug plotseling op. En die man, die man, krijschte Bertig- nolles, ik hoop niet, dat je hem gedood helt Het moest wel, anders was ik verloren Hij is dus dood? J n. Duivels, dat is een mooie geschiedenis. dwaas, gek. Als wij niet in Europa waren, zou ik mij er niets om bekommeren. Maar nu zijn wig in Fran krijk, met hunne politieGek, dwaas keld was. Hierdoor raakte hij op een gegeven moment het beheer over het stuurrad kwijt met het gevolg, dat de wagen het trottoir opreed. Een voor bijganger, die op het trottoir liep, werd tegen den grond geslingerd en onder de wielen van de autobus verpletter!, terwijl een andere voorbijganger tusschea de bus en een steenen muur werd inge drukt. Beide slachtoffers waren op slag dood. o De snelheidskoning Ray Keech. Bij een race-wedstrijd verongelukt. De bekende Amerikaansche autocoureur Ray Keech, bijgenaamd de snelheidsk> ning, die nog kort geleden de eerste prijs won bij de race-wedstrijden te Indiana polis, is te Altoona in I'ennsylvanië tij dens de race-wedstrijden gedood toen zijn wagen een snelheid had van 200 mijl per uur. o— Een motorloos glij-vliegtuig valt te plotter. 2 dooden. De houder van het wereldrecord voor motorlooze glij-vliegtuigen Ferdinand Schulz is cp noodlottige wijze om het le ven gekomen. Tijdens de inwijding van een oorlogs- gedenkteeken te Stuhm vloog hij op aan zienlijke hoogte met zijn sport-glij-vlieg- tuig Mariënburg heen en weer boven de plaats van de plechtigheid, toen plot seling de beide draagvlakken van het vliegtuig loslieten, en de romp tot .ont zetting van de eenige duizenden tellen de toeschouwers omlaag stortte. Een der draagvlakken kwam in het water terecht, terwijl het andere draagvlak achter de huizen der stad verdween en totnogtoe niet is gevonden. De inzittenden van het vliegtuig Schulz en zijn begeleider Kaiser, waren onmiddellijk dood en vreeselijk verminkt. O Een Junker-vliegtuig over de kop. Bij een oefenvlucht met het toestel D 1645 maakte het vliegtuig bij het dalen cp het terrein der Junker-fabrieken met het landingsgestel verward in telefoon draden. Het toestel sloeg eenige malen over den kopi en werd geheel vernield. De piloot Wieier liep lichte kwetsuren op', terwijl een passagier, een 15-jarige jongen met ernstige verwondingen in een ziekenhuis moest worden opgenomen. O Wij hebben, geloof ik, niets te vree zen. Ben je zóó voorzichtig geweest? Buitengewoon voorzichtig. Je hebt je tegenwoordigheid van geest dus niet verloren? Ik zweer 't u. Alles is nu eenmaal gebeurd. De dwaas heid is begaan, wij kunnen er dus niets meer aan doen. Hoe denk je nu te han delen? Ik kan van mijn gewoonte niet afwij ken. Weldra keer ik weer naar Nogent terug en begeef mij, als voorheen, aan mijn werk en zal ik de komende din gen afwachten. Maar wees voorzichtig. Dat zal ik' Zeg mij eens, zou de markiezin u niet herkennen kunnen. Hoe, zij is immers blind. Maar de blinden zijn buitengemeen ver nuft ig Dat weet ik. Heb je niet gesproken. Remain scheen te schrikkenhij herinnerde zich, dat hij iets gezegd had, een enkele naam, dien van Laurens. Dat was allesEn die had hij nog zóó zacht uitgesproken Nu? vroeg Bertignolles angstig. Stel u gerust, mijnheer, zeide Romain, ik heb niet gesproken. BestEen oogenblik meende ik, dat ge die onvoorzichtigheid begaan hadt Hij liep 't vertrek op en neer. Van tijd tot tijd bleef hij voor Romain staan, staarde hem stilzwijgend aan en vervolgde dan zijn wandeling weer. 't Scheen wel, alsof hij den jongen, man iets wilde vragen, maar dit niet durfde. Die weifeling was voor een dergelijk o— o— man vreemd. Eindelijk scheen bij een besluit geno men te hebben. Mijnheer Romain Goux, de geheele ge schiedenis is zeer ernstig, 't Kan voor u op 't schavot uitdraaien.... Weet ge da t Dat weet ik. Ik hoop dus, da.t gij voor uw gerust heid en voer de mijue, Parijs en Fran krijk verlaat niet onmiddellijk, een cnmiddelijk vertrek zou de vermoedens op u kunnen vestigenmaar binnen enkele dagen, wanneer de eerste opschud ding van de misdaad voorbij is. Romain antwoordde niet. Hebt gij mij begrepen? vroeg Bertig nolles verwonderd. Ja, zeer goed. Ik behoef u niet te zeggen, dat 't geld dat gij noodig mocht hebben, ter uwer beschikking staat. Gij hebt zelf de som maar te bepalen Ik dank u. Bertignolles, die meende, dat Romain toesloeg, uitte een kreet van vreugde eD vroeg Wanneer vertrekt gij Ik vertrek niet. He. Neen. Ik wil blijven. Ik wil niet uit Parijs. En als ik 't gebied. Zal ik gedrongen zijn, uw bevel niet op te volgen. Uwe afwezigheid is van korten duur. Weldra, kunt ge weer terugkeeren. Neen. Ik vertrek niet. Denk er maar niet aan. Ik zie, dat gij mij van u ver wijderen wilt, maar dat zal ik u ver hinderen. —O —o o o— o- o Hoe dan? Zijn wij geen medeplichtigen? Wie zou u gelooven en hoe zoudt ge dat bewijzen? Bewijzen tegen u heb ik niet, dat is vaar, maar toch kan ik u benadeelen Als ik u toegenegen was, was dit uit vrees Bertignolles lachtte op beleedigenïe wijze. Ik zou niet weten, wat mij weerhouden meest, om je de deur uit de gooien zeide hij. Ge kunt 't nu niet meer, 't is te laat. Waarom, en wie zou mij dat beletten? De vrees, dat ik den markies de Sou- laimes mede zou deelen, hoe gij jegens hem gehandeld hebt. Als gij dat deedt zoudt ge u zelf moe ten aanklagen. O, daar vrees ik niet voor. Maar wat wilt ge dan? Heb ik 't u niet gezegd? Ik wil u niet veriaten En gij haat mij, dat gevoel ik, dat zie ik, dat merk ik in alles. Op bevenden toon herhaalde Romain: Dat is zoo, ik haat u uit 't diepst van mijn hart. Bertignclles glimlachte: Ik stel uwe openhartigheid op prijs ep ben die reeds voorkomen. Ik wist, dat de' gelegenheid u niet ontbreken zou, mij te benadeelen, daar gij mij door uwen haat alle goedheden beloont, die ik u bewezen heb. Die goedheden heb ik ruim genoeg in één enkelen nacht betaald. Ik ben u crus niets meer schuldig: wij zijn quitte. Maar waarom wilt gij met alle geweld hier blijven? Dat weet gij zeer goedgij weet. dat ik ver van hier verwijderd, niet znu kunnen levendaar ik haar bemin. Bertignolles kwam op dit oogenblik op de gedachte, dat Romain Goux niets tegen hem zou durven ondernemen, daar hij Jenny beminde. Hij wist, hoe vurig Jenny haar vader lief had. Zijn mede plichtige ziou dus niets tegen hem on dernemen durven, uit vrees, dat hij 't lie ve meisje daardoor verdriet zou veroor zaken. Indien Romain Goux hem be— direigde, zouden de zachte oogen van Jenny elk gevaar uit den weg ruimen. Die liefde beschermde hem dus, inplaats dat zij gevaarlijk was, en dit was dan ook de reden, waarom hij gerust kon wezen. De toorn, die zijn borst deed zwoegen, verminderde nu langzamerhand. Zijn oio- gen zelfs, die kleine oogen, die flik kerden, wanneer hij ook maar even toopr- nig of ongeduldig was, stonden weer even kalm, tenminste o ogenschijnlijk. Een hevige wilskracht bracht hem weer tet kalmte en bijna glimlachend zeide hif nu 't Is goed, blijf hier Romain, daar gij zooveel van mij houdt. Ik' hoop, dat wij in 't vervolg gced overweg kunnen ko men. Dat hoep ik eveneens, mijnheer, 't Ia mijn innigste wensch. Gij hebt mij dus niets meer te vragen? Niets mijnheer, zeide Remain. Na een oogenblik vervolgde bij eejh.- ter op een toon, die zijn inwendige ont roering verried Nietsop 't oogenblik. Later? Later, wellicht. Ik ben tot uw dienst, daar ik rijk ben. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1