LETTERS ARTIKELEN nog niet voorzien van een (Gemaakt of naar Maat) DEKT dan leedingmagazijnen t GORINCHEM WENKEN om onze SPAARBON DE OPRUIMING DUURT VOORT RAVEN SWA AYs 50°L WINST!!! Ph^aselijk Nieuws Wij vergoeden Uwe Reiskosten. PRIMA GOEDEREN! LAAGSTE PRIJZEN! voor het publiek voor de Eerste Heusdensehe WINKELWEEK die gehouden wordt van 24-31 JULI. BRENGEN U GELUK Aan deze winkelweek nemen 51 winkeliers deel, wier namen wij in een volgend nummer zullen publi ceeren. Deze 51 winkels, die verder ken baar zijn door een biljet in hun éta lage, waarop de letters voorkomen H. W. W zullen die dagen een éta lage vertoonen, waarin alle artikelen geprijsd zijn. Het publiek heeft tot taak al deze étalages grondig te bestudeeren en daarin het laagst geprijsde artikel te zoeken. Dit artikel achter den naam van van den winkelier met den prijs te coteeren op een lijst, die bij alle deelnemende winkeliers is te ver krijgen. Heeft men dit van alle 51 winke liers gedaan, dan levere men de lijst met zijn onderteekening in bij den Secretaris voor de Winkelweek, de heer Joh. van Laarhoven, Botermarkt, Heusden. Op 1 Augustus zal dan worden na gegaan, wie alle laagste artikelen in de verschillende étalages juist heeft genoteerd. Mochten er meer goede opgaven zijn ingeleverd, dan wordt geloot voor de beschikbaar gestelde prijzen. Door de vereeniging »Heusden's Belang* zijn beschikbaar ges'eld tien prijzen een van f 10 een van f6.—, een van f4een van f3 een van f2 en 5 van f 1 Iedereen, bij voorkeur ook bewoners uit andere gemeentenkan aan dezen wedstrijd meedoen. Deelnemende winkeliers zijn daar van uitgesloten. TRA CADEAU Aan onderstaande personen werd een uitgereikt No. 617. G. Roubos, Dussen. 620. P. Dijksma, Gorinchem. No. 618. G. Nieuweohuizeo, Waalwijkef No. 621 A. Verhoef, Schelluinen. No. 619. P. Crezee, Hooge Zwalu^#." No. 62*2. B. Baan Hofman, Laogerak. De Vogelplaatjes zijn, voordoe Letters-Margarine, los verkrijgbaar bij den wir.k^Ker, by aankoop van 1/i pond. Bij de andere Lifters-Artikelen zijn de plaatjes bijgepakt. BABLMANN GORINCHEM HET ADRES VOOR rima Veeren- en Kapokken Bedden Scherp concurreerende prijzeD. HEUSDEN. Morgen, Ztterdag, hoopt de •Heus densehe Fanfare* deel te nemen aan het festival te Rossum. Tevens zal genoemde fanfare des avonds aldaar op het festival terrein een concert geven. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans te Heusden, werd heden met goed gevolg te water gelaten het stalen kanaalschip, genaamd »Adri«, gebouwd voor rekening van den heer A. Vogel te Hardir xveld. De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 50 M., breedte 6.60 M. en holte 2.30 M.f terwijl het laadvermogen ca. 550 ton bedraagt. Het schip is naar de eischen des tyds ingericht met twee laadruimten, salonroef, dekhut, etc., terwjjl voor het snel heftan der ankers een motor op het voordek is opgesteld. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederlandsche rekening. A.s. Zondag hoopt de Voetbalver- eeniging «Juliana* deel te nemen aan de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de voetbal vereeniging »A.V.V.« te Ammerzoden Het concours, uitgeschreven door Heusden's Mannenkoor*, dat aanvangt Vrijdag 26 Juli a.s., belooft schitterend te worden. Behalve de reeds door ons ge noemde vereeniginger, die deelnemen aan dit concours, zullen ook nog de navolgende vereenigingen mede doen aan het festival, dat aan het concours is verbonden, n.l. de zangvereenigingen»Con Amore* te Wyk, Sempre Cresendo* te Well, •Vrienden kring* te Haarsteeg, »Sursum Cordac te Heusden en de muziek gezelschappen «Oe fening en Uitspanning* te Wijk en de fan fare der »H. Familie* te Heusden. Als juiyleden voor het concours zullen fungeeren de toonkunstenaars, P. Kallenbach te 's Bosch, N. Hoogerwerf te Haarlem en H. v. Rheenen te Utrecht. Van verschillende zijden wordt ons herhaaldelijk gevraagd, hoe of het nu toch staat met de electriciteits-voorziening van Heusden. Wij kunnen de nieuwsgierigen mededeelen, dat bij de P.NE.M, alles ge reed ligt, om de noodige werkzaamheden aan te doen vangen, zoodra toestemming van het Gemeentebestuur is verkregen om de straten te mogen opbreken voor het leggen van de leidingen, zal met den aan- leg begonnen worden en zal Heusden om streeks St. Nicolaas in het genot van electriciteit kunnen zijn. In een steeds grooter wordend gemis zai dan zijn voorzien. Heusden zal dan wat de toepassing van electriciteit betreft niet meer by andere plaatsen behoeven achter te staan. Thans ondervindt de concoursgevende vereeniging weder de groote nadeelen, aan het gemis van electriciteit verbonden, omdat de meeste kermisvermakelijkheden tegen woordig ook al uitsluitend op electriciteit zijn aangewezen. WIJK. Het tweejarig zoontje van den heer G. v. d. Maaden alhier geraakte in een onbewaakt oog'nblik al spelende in een tobbe met water. Een ouder broertje ging de moeder waarschuwen, die hevig ontsteld kwam toeloopen en haar kleine als leven loos opnam. Op haar hulpgeschrei kwamen de buren toegesneld, waaronder ook mej. A. van Alphen, die terstond kunstmatige van alle nog voorradige ge maakte Costumes, Jongeheeren Costumes en Regenjassen angendijk B 192, 193, 194. nieenen in verband met den minder gnn- stigen toestand der gemeente-financiën en de omstandighëid, dat het hier meer een algemeen belang geldt, niet meer dan f 25.als bijdrage in de kosten beschik baar te mogen stellen. Het lid van der Wiel zegt dat de vcrgenomen verbetering wel degelijk in het belang der geheele streek is te ach ten, waarbij hij tevens de werknemers op Jiet oog heeft, die daardoor in de ge legenheid zullen worden gesteld, gemak kelijker zich naar elders te begeven ten einde daar te trachten hun brood te ver dienen. Verschillende dezer zijn als zoo danig thans enkel op den Biesbosch aan gewezen. In verband daarmede acht hg het voorgestelde bedrag wel wat aan den lagen kant en zou wat meer willen bij dragen. Het lid Holster zegt dat de voor genomen verbetering van zeer groot be lang is te achten, doch niettegenstaan- meening dat de gemeente voor dit doel de dat. was hij aanvankelijk toch van geen gelden beschikbaar moest stellen, daar hij van oordeel is dat het hier eeq zaak betreft, die de provincie geheel voor haar rekening moest nemen, al? zijde van 'provinciaal belang. Vooral daar deze in het zuiden zooveel voor wegen verbetering enz. beschikbaar stelt en in deze streek nog nooit iets gedaan heeft, vindt hij dit een mooie gelegenheid om ook het land van Altena uit zijn isole ment te verlossen. Nadat hij evenwel hierover een lid van de Provinciale Sta ten gesproken heeft is hij eeniszins van meening veranderd, aangezien deze hem heeft medegedeeld dat de Staten thans deze streek zooveel mogelijk willen hel pen indien ook de gemeenten hunne sym pathie voor de verbetering te kennen geven en een bedrag in de kosten wil len bijdragen. Aangezien het bedrag meer als blijk van waardeering is te beschou wen stellen B. en W. thans voor f 25.— hiervoor beschikbaar te stellen. Het lid van der Wiel is .het er mee eens dat de provincie het geheele bedrag voor haar rekening moest nemen, doch meende dat de gemeenten gezamenlijk f 3000.— moesten bijdragen, welk idee ook het lid Spiering is toegedaan. Na nog eenige besprekitjg wordt met 5 tegen 2 stemmen, die der leden Spoor en Viveen, het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorzitter doet daarna mededeeling van e en afgemaakte begrooting door den ge meente-opzichter voor werkzaamheden in zondere school ten bedrage van f 84.40, verband met het afstaan van een lo kaal der le Openbare school aan de bij zondere school ten bedrage van f 84.40, waarmede genoegen wordt genomen. Een ingekomen verzoek van W. N, Koppers om de Zandsteeg van electri- sche straatverlichting te doen voorzien wordt in handen van B. en W. gesteld cm advies, nadat van de P.N.E.M. inlich tingen zullen zijn ontvangen aangaande de kosten. Vervolgens kömt in behandeling een verzoek van W. N. Koppers waarin hij mededeelt dat hij geen plaats heeft voor zijn vuilnis en verzoekt, zij het slechts éénmaal per week, aan den gemeente reiniger op te dragen zijn huisvuil aan zijn Woning in de Zandsteeg, evenals, dit in Wijk A. geschiedt, te komen ophalen. De Voorzitter deelt mede dat op- een zelfde verzoek B. en W. afwijzend heb ben beschikt en adressant in overweging zullen geven te trachten een stukje grond van zijn buurman te krijgen voor het bedeeld vuil. Het lid van der Wiel is van meening dat lij inwilliging van dit verzoek ook 'de inwoners van den Oudendijk met gelijk recht een verzoek kunnen doen. Na eenige bespreking wordt met al- gemeene stemmen besloten het verzoek niet in te willigen. Daarna komt ter tafel een schrijven van de vei'schillende caféhouders om het sluitingsuur voor hun inrichtingen des Zateraags gedurende den zomertijd te be palen op 11 uur namiddag. De Voorzitter deelt mede dat door1 hem aan oe caféhouders van 15 Mei j.l. af reeds vergunning is gegeven, in afwach ting van een door den Raad te nemen be slissing. IJet lid Kentie vraagt of bij inwilli ging van het verzoek de sigarenwinkeliers niet worden benadeeld. Het lid Holster is er met het oog op 'de omstandigheid dat er in een deel der gemeente zg. oude tijd wordt gehouden, .voor, het verzoek in te willigen. Het lid Viveen is ook van meening dat de belangen der caféhouders in acht moeten worden genomen en is voor in- Iwilliging van het verzoek. Ook het lid Spoor is voor inwilliging en vindt dit beter dan dat de herbergen des Zondags tot 9 uur geopend zijn.j| .Ook het lid van Wendel de Joode kan er zich mede vereenigen onder voorwaar de dat eveneens de sluitingstijd der win kels met een uur wordt verlengd. De Winkeliers zitten ook om hun brood te verdienen. Met algemeene stemmen wordt daarna- besloten de Politieverordening te wijzi gen en te bepalen dat de café's en win kels des Zaterdags gedurende den zomer tijd tot 11 uur n.m. mogen geopend zijn, .Doer B. en W. wordt daarna aangebo den de gemeente-rekening en de rekning van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. Tot leden der commissie van onderzoek Werden door den Voorzitter aangewezen de heeren Viveen, Spiering en Spoor. Door den Voorzitter wordt vervolgens fnededeeling gedaan van een schrijven van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen houdende mede deeling dat op de begrooting voor 1929 een Rijkssubsidie is uitgetrokken ten be drage van f 8000.— ten behoeve van de restauratie van den toren in deze ge meente. Dit bedrag is de eerste termijn van een totale rijksbijdrage ad f 24000.—, welke over drie jaren, elk f 8000.—, zal worden verdeeld. Tevens deelt hij mede dat door Gedeputeerde Staten aan de Provinciale Staten wordt voorgesteld in gemelde kosten een provinciale subsidie te verleenen van f 9000.—, eveneens over drie jaren te verdeelen. Bij de rondvraag zegt bet lid Spie ring vernomen te hebben dat de rekening over 1928 een batig slot oplevert van f 10500 of ongeveer f 3000.— meer dan j het vorig jaar en stelt de vraag of van J B. en W. nu een voorstel is te wachten aangaande verbetering van het Gemeen tehuis, waarover het ieder toch wel eens zal zijn dat dit dringend noodzakelijk is, vooral wat de secretarie betreft. Hij voelt het financieel bezwaar evengoed als de andere leden, doch meent door geen ver andering aan te brengen steeds verder achterop te geraken. Vervolgens deelt hij mede dat- door de Land- en Tuinbouwvereeniging in Sep- j tember in deze gemeente een tentoon stelling op land- en tuinbouwgebied zal worden georganiseerd, welke vooral van belang is om den organisatiegeest in deze streek, welke over het algemeen nog heel wat te wenschen overlaat, aan te kweeken. Het voornemen bestaat ge lijktijdig alhier de vergadering van de Nccrdbrabantsche Mij. van Landbouw te houden, waardoor een 100-tal leden uit 1 alle streken dezer provincie deze gemeen- 1 te zullen bezoeken. Hij zegt dat door ver- 1 schillende ingezetenen dezer gemeen- 1 tee n ook daar buiten goed is getee- kend voor het te vormen garantiefonds j en wil hier de vraag stellen of het nu ook niet op den weg van den Raad ligt J zijne medewerking voor het welslagen der tentoonstelling, waaraan tevens nog een concours voor muziek- en zangvereenigen 1 zal worden verbonden, te verleenen. De Voorzitter geeft in overweging dien aangaande een schriftelijk verzoek in'te dienen. Het lid Holster vraagt of het de be doeling is dat de gemeente subsidie ver leent, dan wel voor het garantiefonds teekent. Het lid Spiering stelt daarop den heer Holster de vraag of het noodig is fi nancieel dan wel zedelijk te steunen en vraagt wat de plicht van een gemeente bestuur is, indien in een gemeente zoo iets zal worden uitgevoerd. Hij wil even wel aan den Raad overlaten in welken vorm deze wil steunen, hetzij door intee- ning voor het garantiefonds en door het verteenen van subsidie. Het lid Viveen vraagt eenige inlich tingen aangaande een door een inwoner aan den Raad gericht adres betreffende last van varkens van een buurman, het welk evenwel nooit in den Raad, is behan deld, waarop de Voorzitter mededeelt dat dit bij B. en W. thuis hoorde en deze dit dan ook hebben afgedaan. Te vens vraagt hij eenige inlichtingen be- treffende vis soherij-aangelegenheden en i klaagt over den toestand der pompen op den Oudendijk. De Voorzitter deelt mede dat door B. en W, den opzichter reeds is opgedragen hiernaar een onderzoek in te stellen. Daarna sluiting. BERGEJK Costume STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2