Souvenirs van Heusden DE RECLAME REUZEN KOOPJES IN: Heeren mode-artikelen, Hoeden, [-Petten, Overhemden en Sokken. pr* ZIET ONZE ÉTALAGES! Weet prijzen 50 cu 60 cent F= L. J. VEERMAN Plaatselijk Nieuws Gezondheidscommissie, VOORRADIG II DRUKKERIJ - BINDERIJ i WIJK. Dinsdagmiddag geraakte de uitweg naar de Korvaard, die met een dikke laag krullen bedekt is, door onbekende oorzaak in brand. Door krachtdadig optreden van enkele personen werd de brand gebluscht, zoodat groote schade, aan het reeds rypende gewas werd voorkomen. WAARDHUIZEN. Tot tydelijk onderwijzer aan de Christelijke School is aangesteld den heer A. C. Bouwman van Oosterbeek. WOUDRICHEM. In de commissie van advies voor de a.?, land- en tuinbouw-tentoonstelling zullen zitting hebben de heerenH. E. Huizinga, rijkslandbouw consulent, A. van Gogl, rijkstuinb.-consulent, C. de Jongb, seer. N.B. M. v. Landb., W. de Waard, landb. en de heeren Huijser, Bronkhorst en Van Gestel, landbouwonderwyzers. Veiling van 17 Juli 1929. Blauwputten f2.60 3 20 per H.L. Schoolmeesters fl.301,80 Kruisbessen f0 13—0.14 K.G. Bloemkool f 0.060.12 stuk. Peen 4J ct. per bosje. Dinsdagavond had in café Spronk een vergadering plaats, uitgeschreven door het bestuur der land- en tuinbouwvereen. >Land van Altenat en bet bestuur van »Woudrichemsch Fanfarecorps* om te ko men tot samenstelling van Eere Comité en Comité van ontvangst voor de a.s. tentoon stelling annex Muziek-Concours. Nadat de vice-voorzitter de heer H. van Andel de vergadering had geopeRd gaf dg, heer J, Spierinp, secretaris van het Uitv. Comi'.é, een uiteenzetting van de plannen. Na een en ander besproken te hebben ■werd besloten het Uitv.-Comité te machti gen, eer ige personen voor deze fund ëa aan te zoeken. Tot Eere Voorzitter werd bij acclamatie reeds gekozen de Edel Ach ib. Heer Jac. v. d. Le!y. burgemeester dezer gemeente. Hierop volgde nog een aangenamen ge dachtewisseling over de wjjze waarop een en ander zal worden ingericht. De heer P. van Krieken, voorzitter der muziekvereen. sloot daarop deze eerste vergadering. Mej, E. W. Vos alhier, slaagde Maandag j.l. voor de akte nuttige hand werken en werd tijdelijk benoemd als •nderwijzeres aan de Openb. School te Dewerken. Geslaagd veor M.U L.O. (diploma A) mej. A. Spoor en de heer J. Koppens alhier. DE zetelende te H E U S D E N, is samengesteld als volgt H. PRINSEN te Vlijmen, Voorzitter. N. VAN DER MA ADEN te Wijk. W. F. HILWIG te Heusden. Dr. G. J. DE VRIES te Almkerk. A. VAN DE WIEL te Drunen. J. L. G. KINGMANS te Woudrichem JAN VISSER Az. te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris. Bij die Commissie kunnen klachten worden ingebracht over den met de gezondheid strijdigen toestand van woningen, waterloo- pen, slooten, mestvaalten, goten enz., over drinkwatervoorziening in 't algemeen, waarbij de volks gezondheid betrokken is. een groote sorteering in zwarte- en gouden lyst. Boekhandel - HEUSDENj IN DH? BLAD IS WINSTGEVEND hebben reeds geprofiteerd van de ongehoord lage pt*ijzen9 die wij thans voor onze Heeren- en Kinderkleeding berekenen. Het is- Uic eigen voordeelom nu Uw inkoopen bij ons te doen !V •y WASPIK. Tot volontair ter secretarie is met ingang van 1 Augustus a.s. aangesteld de heer H. Swelsen uit Schimmert. dat de I )rukkery van de Firma L. j, VEERMAN te Heusden, door geregelde moderniseering van haar bedrijf in de gelegenheid is UW DRUKWER KEN tegen CONCURREERENDE PRIJZEN in BEWERKING TE NEMEN. Voor spoedige en keurige afwerking wordt steeds «org gedragen. Vraagt nog heden bemonsterde offerte, welke zonder eenige verplichting Uwerzijds gaarne door ons wordf-yerstrekt. DUIZENDEN -gd «NT-54 U Ojfffslag Hoofd der school te Meemrfen. De heer Nolen verzoekt eervol ontslag we gens zijn benoeming te Schiebroek, met ingang van 15 Aug. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag te verleenen en aan hen de bepaling van den datum over te laten. Ook hieraan hecht de raad zijn goedkeuring. Voorstel subsidie verleenen Groene Kruis". Het bestuur vraagt een subsidie van f 300.— en hebben een rekening over gelegd. B. en W. adviseeren een subsidie van f 250.— toe te kennen, omdat op de begrooting ook slechts een post tot dit bedrag is uitgetrokken. De heer Donken merkt op dat vroeger gezegd is, dat het bestuur niet meer zou vragen dan noodig was, nu vraagt het f 300.spr. meent dat men dit bedrag dus wel noodig zal hebben, vooral om dat het niet zeker is dat de rijksubsidie in zijn geheel zal worden verkregen. Bo vendien heeft spr. een lijstje gezien, van subsidie's die door andere gemeenten wor den verleend aan het Groene Kruis", daaruit bleek hem dat de gemeente Ee- tlien, de laagste subsidie verleende. Spr. Weet wel dat men met de gemeentefinan- ciën niet te royaal mag zijn, doch het geldt hier een zeer nuttige instelling. De Voorzitter verklaart het er mede eens te zijn, dat het een nuttige instelling ervan kunnen profiteeren Doeveren en I Heesbeen zijn er van verstoken en moe- x f,ATï lrw\h ldVmrmp Tvri/1 rna^r» vn.Dr rlA Vergadering van den raad der gemeente EETHEN op Donderdag 18 Juli v.m. half tien. Voorzitter Edelachtb. heer D. F. Bru no. Secretaris WelEd. heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de secretaris leest het formuliergebed, daar-j betreft, doch men dient er ook rekening na de notulen der vorige vergadering die mede te houden dat niet alle ingezetenen onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Rekening van de Gezondsebmmissie teten toch het hunne bijdragen voor de Heusden, uit deze rekening, die een ont-j verleende subsidie. Daarbij komt ook nog yangst aangeeft van f 2523.74 en een uit- dat op de begrooting slechts een bedrag gaaf van f 2283.03, alzoo sluit met eenvan f 250.— als subsidie is uitgetrokken, batig saldo f 240.71, blijkt dat de ge- daarom hebben B. en W. gemeend dat kneente Eethen in de kosten f 116.50 j het bestuur moest trachten er met) dit be- heeft bijgedragen. Deze rekening wordt drag te komen, mocht men niet kunnen goedgekeurd. [toekomen, dan kan dit bijtijds worden op- Begroeting 1930 van hetzelfde Colie- gegeven en kan een volgend jaar op een ge, als bijdrage door de gemeente is een grcotere subsidie worden gerekend bij .liet bediag uitgetrokken van f 114.25. Met j opmaken der begrooting. 'dezen post zal bij' het opmaken van de De heer v. Buuren meent, dat de ge- gemetntebegrooting 1930 worden rekening meentebegr. meermalen gewijzigd wordt, gehouden. dit kan dus ook wel voor dit geval Blief van Ged. St. over het veer aan den plaats hebben. Het zou spr. verbazend Kop van 't Land met verzoek in de ver- spijten als de vereeniging de f 300.— niet harding van den aan te leggen weg een kreeg. subsidie te willen verleenen. B. en W. j De heer Yos zegt dat de vereeniging adviseeren Ged. St. te berichten dat de de f 300.— hard noodig heeft, zij zou ze gemeentefinanciën niet toelaten hiervoor niet vragen als ze niet nGodig waren, een subsidie toe te staan. j De heer v. d. Schans meent dat er re- De heer v. Buuren merkt op dat Ged. St. kening mede moet worden gehouden, dat ook vragen, of het gemeentebestuur wil Doeveren en Heesbeen niet van de vér- berichten of het de tot standkoming van eeniging kunnen profiteeren, Spr. vindt deze nieuwe verbinding gewensoht acht. f 250.billijk dit bedrag nu te verkoogen De Voorzitter antwoordt dat deze zeer'acht hij een bezwaar, zeker is toe te juichen. De raad gaat De heer Donken zou willen voorstellen hierop met het voorstel van B. en W. f 300.— te verleenen. accoord. De heer v. d. Beek zegt dat de heer Schrijven van Ged. St. onder toezending Donken heeft medegedeeld dat het niet Van het Kon. Besluit waarbij den Edel- zeker is dat de rijksubsidie zal worden ach tb. Heer Brune wordt toegestaan in Heusden te wonen. Wordt aangenomen yoor kennisgeving. Besluit van Ged. St. van 10 Juli in zake het bezwaarschrift van O. v. Gani meren te Drongelen tegen het raadsbe sluit, waarbij voor zijn kind geen ver goeding werd gegeven voor het bezoeken yan een school te Waalwijk. Zooals be verkregen, wat is daarvan de oorzaak De heer Donken. De zaak is wel wat in het honderd geloopen, wie daarvan de schuld is weet ik niet, de een schuift, het op den ander, er is een verkeerde verhouding geweest tusschen den Voor zitter en de Zuster. v. d. Beek. Het is jammer, dat door een onderlinge kwestie, die subsidie van kend wilde de raad de vergoeding eerst het rijk niet zal worden verkregen, ten in doen gaan op 1 Januari 1929, wegens1 gevolge van nalatigheid van de een of te late aanvrage daarvan. Ged. St. hebben dit raadsbesluit vernietigd en heb ben besloten de vergoeding te doen in gaan op 12 December 1928 de datum van aanvrage. Met algemeene stemmen wordt besloten de vergoeding op dezen datum ie doen ingaan. ander en de gemeente daarvan nu de dupe moet worden. Donken. Het is jammer, doch het) is nu veranderd. v. d. Schans. Ik zou hier niet verder op ingaan, het is zeker dat- de Voorzitter zich veel moeite heeft gegeven voor de vereeniging. Men zal in het vervolg wel be ter uitkijken, men heeft te veel ver trouwden gehad- Donken. Het bestuur heeft niet te veel vertrouwen gehad, zoodra het merkte dat het verkeerd ging heeft men ingegrepen, aan de ontstane fout, was niets meer te dien. Donken. Neen die bestaan niet, toen wij evenwel hoorden dat het niet goed ging, hebben wij er werk van gemaakt, doch dan is de zaak niet direct op gelost. v. d. Beek. Bestaan er geen bepalingen, Waarbij de plicht wordt opgelegd voor controle v. Buuren. Ik geloof dat er overal wel eens fouten worden gemaakt. Ik ben het met v. d. Schans eens, dat het in het vervolg wel beter zal gaan. Het is een nuttige vereeniging, moet de zaak nu voor die f50.— in de war loopen? Ikl zou zeg gen dat het juist een reden moet zijn, meer subsidie te geven, om de zaak we der in orde te krijgen. De heer Donken wenscht zijn voorstel om f 300.— subsidie te verleenen t© hand haven, welk voorstel wordt gesteund door de heeren Vos en v. Buuren. Dit voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden alleen de heereh Donken, v. Buuren en Vos, de andere, heeren tegen. Aanvrage voorschot inzake Landarbei- derswet, door H. M. Bouman tot een be drag van f 3000.—. De Voorzitter zegt dat deze aanvraag reeds in een vorige geheime vergadéring is besproken en toen is in beginsel be sloten het verzoek toe te staan. Thans wordt definitief besloten de aanvrage in te wilb'gen. De Voorzitter deelt mede nog een paar ingekomen stukken te hebben n.l. een verzoek van H. Redeker en de Wed. de Graaff te Meeuwen, om een stukje ge meentegrond bij1 hunne woningen gelegen, te kocpen. In beginsel wordt tot verkoop besloten, terwijl als schatters worden aan gewezen de heeren C. Vos, J. Ockers en J. L. Sprong. Rondvraag De heer Lankhaar vraagt hoe het staat nier. de wegverbetering bij Jac. Heijmans. In den afgeloopen winter is deze reeds ter sprake geweest, doch spr. heeft van verbetering nog niets gemerkt. Pe Voorzitter antwoordt, dat hierover in het Dag. Best. reeds is gesproken, de moeilijkheid zit evenwel hierin, dat men niet weet waar de grens ligt. Spr. geeft toe dat het een gevaarlijke bocht is. De heer v. d. Schans meent dat men deze kwestie toch eens dient aan te pakken, er is heelemaal geen uitzicht meer en de weg is erg smal. De Voorzitter belooft te zullen onder zoeken of^een oplossing mogelijk is. De heer Vos vraagt hoe met de brand spuit is gelegen. De Voorzitter antwoordt dat deze is gerepareerd en volgens den heer v. Laar hoven uit Heusden thans in orde is. De heer Donken heeft van iemand uit Doeveren vernomen, dat de loswal aldaar uit bezuinigingsoogpunt zou worden op geheven. Spr. vraagt of het niet op den weg van het gemeentebestuur ligt, stap pen te doen, dat deze loswal blijft. De Voorzitter antwoordt dat het ge meentebestuur in het voorjaar reeds over deze kwestie heefj, gecorrespondeerd én aan het rijk heeft verzocht, den loswal te doen blijven. Het heeft er evenwel niets meer van gehoord, zoodat vermoed mag worden dat de loswal zal blijven. De heer v. Buuren vestigt de aandacht op het pad naar de kerk te Meeuwen, dit behoeft dringend verbetering. De Voorzitter zegt verbetering toe. De heer v. Buuren zegt dat hiji tot zijn verbazing van den onbezoldigd rijksveld wachter Bouman uit Wijk heeft vernomen, dat de gemeente niet 2 doch 3 politie beambten heeft, behalve de twee veld wachters is er nog een persoon die' f 150.— per jaar krijgt waarvoor niéts wordt gedaan. De Voorzitter antwoordt dat dit niet waar is, wie Bouman bedoelt, weet spr. niet, doch hij weet wel dat deze beter deed zich met zijn eigen zaken te bemoe ien, ock voor het publiek was dit be ter. Er is hier wel iemand, die dienst doet als nachtwacht en die daarvoor f 100.— per jaar krijgt, .die steeds klaar staat, als spr. hem noodig heeft en in de ge- heele gemeenten zijn diensten verricht, of deze persoon evenwel bedoeld wordt weet spr. niet. De heer v. d. Beek komt nogeens op het voorstel in de vorige verg. behandeld terug en waarover toen 3 maal is ge stemd. Spr. gelooft dat het voor den betrokken ambtenaar ter secretarie ge- Wenscht is, dat hij in aanmerking kan ko men voor pensioen. Spr. zcu daarom op nieuw willen voorstellen een veriiooging van f 25.— te verleenen. De heer v. Buuren zou ook zijn voor stel willen handhaven om f 1.— verhoo ging te geven. Spr. is overtuigd dat een ambtenaar niet noodig is, daarbij Vos zal niet hier blijven loopen, voor dit loon en zal wel solliciteeren, naar ejjders. Mocht men niet hiermede accoord gaan, dan zou spr. dezen ambtenaar willen ont slaan. De Voorzitter zegt dat de raad niet heeft te ontslaan, dit kunnen alleen B. en W. die een ambtenaar ook benoemen. De heer v. Buuren zou B. en W. dan in overweging willen geven, dezen ambte naar te ontslaan. Voorzitter^ Ik zou U willen verzoe ken niet verder in dezen zin te spreken. U weet niet of een ambtenaar noodig is. Ik zeg dat die wel noodig is. Stemt als U de gemeentebegrooting krijgt te behandelen tegen den uitgetrokken post,, dat in uw recht en dat kunt U doen.. Ik zeg dat een ambtenaar in het belang van de gemeente noodig is, al komt IJ met 5 of 10 gediplomeerden, die zeggen dat een ambtenaar niet noodig is, dan blijf ik er bij dat dit wel het geval is. Het kan best zijn, dat er gemeenten zijn van 2200 zielen, waar men slechts, een school een armbestuur heeft waar men het wel zonder ambtenaar af ka.n, docih hier is deze noodig. Ik betreur, dat-weth. v. d. Beek met zijn voorstel komt zon der daarover eerst in een vergadering van B. en W. te hebben gesproken. v. Buuren. En ik betreur, dat wij een Voorzitter hebben, die nu anders spreekt dan 4 jaren terug toen hij tegen mij zei zorg dat de gemeente geen ambtenaar krijgt. De Voorzitter verklaart nog eens te willen zeggen, wat hij reeds meermalen heeft gezegd. In de instructie voor den Secretaris is gezet, dat de secretarie 's morgens alleen geopend zou zijn, opdat do- secretaris des 's middags rustiger zou kun nen werken. Toen werd gezegd, dat deze even goed werk mede naar huis kon ne men, zooals trouwens ook vaak gebeurd, en er niet expres voor naar de secretarie behoefde te komen, verder is de secre taris nog benoemd tot Gem.-ontvanger en ambtenaar van Burgerlijken Stand. Spr. beschouwt het niets dan treiteren, aan merking te blijven maken, omdat hij mis schien vroeger bij vergissing heeft ge zegd dat de secretaris het best alleen af kon, terwijl nu blijkt dat de werk zaamheden grooter zijn dan hij zich toen heeft voorgesteld. De heer v. d. Beek verklaart hierop er geen bezwaar tegen te hebben, zijn voor stel terug te nemen en het eerst in een vergadering van het Dag. Best. te be spreken, waarop de Voorzitter de ver gadering sluit. Firma L. J. Veerman Iheusden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4