Electrificatie Tweedaagsch Zang= en Muziekconcours te HEUSDEN. .0. C. Vrouw van Kevelaer zal dit jaar plaats hebben op Donderdag 15 en Vrijdag 16 Augustus. ANDEL. De kinderen der Chr. School maakten Vrijdag j.l. onder geleide van het onderwijzend personeel een reisje naar Nijmegen en Omstreken. Na volop genoten te hebben keerden allen vroolijk huiswaarts. De heer A. D. v. d. Schans al hier is gekozen tot lid van het Dag. Bestuur van de Hollandsch-Brabant- sche Afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. BENEDENLANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat goe de vraagmen besteedt thans 92 k 93 ets. per KG. levend gewogen. De jonge biggen blijven aan den prijs van f 20—f 30 per stuk. DUSSEN. De 36-jarige smid V. D. be gaf zich Zaterdagavond gezond en wel ter ruste. Toen hij 's morgens ontwaakte gevoelde hij zich onwel. Zijn vrouw klopte bij de buren en toen zij terugkeerde, was hii reeds overleden. De Biljartclub „Nooit Volleerd" alhier, behaalde op het te Made ge houden concours den 5den prijs met 223 punten in 60 stooten, zijnde een bronzen medaille. Wel een succes Voor deze club, daar ze eerst eenige maanden geleden is opgericht en dit de eerste maal was, dat ze op con cours ging. 's GRAVENMOER. Aan den heer P. v. d. Els- hout, Rijksveldwachter te Oosterhout, werd ter gelegenheid van zijn zilve ren ambtsjubileum, een prachtig gou den horloge aangeboden met in scriptie. Vele blijken van belangstel ling vielen hem ten deel. Ten einde de lezers van dit blad de goede weergave van het be richt, omtrent het verdwijnen en vin den van vrouw H., voorkomende in het no. van Vrijdag j.l., te geven, kan worden medegedeeld dat deze vrouw niet woonachtig is te 's-Gravemoer, doch te Dongen, onder welke ge meente zij ook gevonden is. •Men maakte uit het bericht van Vrijdag op, dat het een vrouw uit deze gemeente betrof, uit welk be richt men ook geen andere conclu sie kon trekken. Van den heer J. de Geus al hier brandde een hooischelf gedeel telijk af. De brand was vermoede lijk ontstaan, door kinderen, die ter plaatse met lucifers aan het spelen waren. De heer A. uit Loon op Zand, reed met zijn auto aan de Dongen- sche Vaart, grenzende aan onze ge meente, met groote snelheid tegen een boom, zoodat het vihikel de Vaart intuimelde, na eerst over den kop te zijn geslagen. Door een kraanwa gen is de auto op het droge gebracht. .Wonder boven wonder, vielen geen persoonlijke ongelukken voor. Tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier, is benoemd mej. R. Puijman. thans in gelijke betrekking te Helenaveen. i HEDEL. Zondagmorgen ongeveer 9 u. ontstond er brand in de arbeiders woning aan den Kweldam, bewoond door G. van 't Zand. Spoedig stond het gebouw in lichte laaie en sloeg het vuur over op de tegenoverstaan de woning, bewoond door J. deBie. 'Hoewel de brandspuit spoedig op het terrein van den brand aanwezig was, kon niet worden voorkomen, dat ook de woning van T. Plugers in brand geraakte. Van de inboedels, waar van slechts één verzekerd was, kon nog een en ander worden gered, pmdat spoedig veel volk te hulp snel de. Aan de windstilte is het hoofd zakelijk te danken, dat de brand tot deze drie huizen beperkt bleef. Oor zaak van den brand onbekend. SPRANG. J.l. Maandag werd de 10-ja- rige J. B. door den hond van den slager J. N. alhier, zoodanig in zijn zitvlak gebeten, dat Dr. W. de won de moest hechten. Naar men ons 'mededeelt, zal deze hond worden af gemaakt. Voor rekening van de Wed. v'. .Oosterhout-de Jong zal door de aannemers de Gebrs. v. Willigenburg in de Besoijensche Steeg een land huisje gebouwd worden. De heer P. Bezemer, voor en kele maanden nog onderwijzer aan do Chr. School alhier, thans te Kat wijk aan Zee, is benoemd tot hoofd aan de Chr. School te Stolwijk. De heer Sterrenburg, onder wijzer aan de Chr. School alhier, slaagde dezer dagen voor de Hoofd akte. SLEEUWIJK. Aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem is van de 3de naar de 4e klasse bevorderd de heer M. W. Beu kenkamp te Sleeuwijk en T. v. Vugt té Giessen. .WOÜDRICHEM. Gedurende het tijdvak 19 tot en met 25 Juli j.l. werd aan de vischmarkt alhier geen enkele zomer- zalm aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 90 tot 110 cent; dunne aal 37 tot 45 keentbrasem 25 tot 35 centalles per pond. Donderdag j.l. maakten de leer lingen der Bijz. school alhier, onder leiding van het onderwijzend perso neel een pleizierreisje naar Rotter dam. WERKENDAM. De gehouden Korfbalwedstrijd door Blauw-Wit alhier en A. K. C. te Almkerk, eindigde met 2—0 voor A. K. C. Uitslag wedstrijd der Postdui- venvereen. „Wilhelmina" van uit Vil voorde (B.) 103 KM. Loslating half een. Aankomst le duif 2 u. 10 m. Ie pr. PI. Groeneveld, 2e en 4e A. Ridderhof, 3e en 5e J. Zwets. Geslaagd voor de 3e klasse Chr. Kweekschool te Gorinchem, Mej. M. Jonker alhier Deze week zal door de Werk- liedenv. „Eendracht" alhier, even als het vorige jaar, een bloempjes dag worden gehouden voor het Sa natorium-Comité. De heer P. A. Deenik alhier, slaagde dezer dagen voor examen 4e klasse R. H. B. S. te Tiel. Vergadering van den raad der ge meente RIJSWIJK op Donderdag 18 Juli 1929 des nam. 6 uur (Z.T.) Voorzitter tevens Secretaris deEd. Achtb. Heer A. D. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed en leest daarna de notulen der vorige vergadering, wel ke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Adres van de R. K. Vereen. „St.- Odilla, houdende verzoek om een sub sidie uit de gemeentekas a 21/2 ct. per inwoner, ten behoeve van de verzorging der blinden in Noord-Bra bant. De Voorzitter zegt, dat deze ver- eeniging zeer gunstig werktwaar echter hare werkzaamheden zich niet over deze gemeente uitstrekken, stelt spreker voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken, waartoe met al- gemeene stemmen wordt besloten. Schrijven van Ged. S.t. dezer prov., waarin wordt verzocht om een sub sidie voor de totstandkoming van een verkeersweg vanaf Werkendam naar „Kop van 'tland". B. en W. stellen voor, aan G. St. te berichten, "dat zij de voorgenomen verkeersverbetering zeer in het be lang der streek achten, doch dat de gemeente wegens financiëele omstan digheden niet in staat is subsidie te verleenen. Met algemeene stemmen besluit de Raad hier toe. Schrijven van den Kroon, houden de goedkeuring van het raadsbesluit tot vaststelling van het heffingsper centage op 5 pCt. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. St., houdende mededeeling van de verdaging der beslissing omtrent het raadsbesluit tot opheffing der Openbare School. Voor kennisgeving aangenomen. Rekening en verantwoording der Gezondheidscomm. over 1928. Met algemeene stemmen wordt deze re kening goedgekeurd. Begrooting der Gezondheidscomm. voor 1930. Hierop is als bijdrage van de gemeente Rijswijk geraamd een bedrag van f 31,05. Besloten wordt dit bedrag te zijner tijd op de begroo ting te brengen. Nota van aanmerkingen gevallen op het raadsbesluit tot uitgifte van een strook grond in erfpacht aan P. IJ. de Joode. Ged. St. geven in overweging den grond in erfpacht te geven voor een bepaald aantal jaren en niet in voort durende erfpacht. Dienovereenkom stig wordt met algemeene stemmen besloten. 1 Aangeboden worden de rekeningen van ontvangsten en uitgaven over '28. Zij geeft aan in ontvangst f23.961.345 en in uitgaaf f23.3 94.045 sluitende alzoo met een batig slot van f 567.30. Tot leden der Comm. van onderzoek worden aangewezen de heeren T. J. van Heukelom en A. v. Mersbergen, terwijl de overige leden worden ver zocht bij het onderzoek tegenwoordig te zijn. Benoeming onderwijzer. De door B. en W. opgemaakte aanbeveling luidt als volgt No. 1. H. Morelissen te Leerdam. No. 2. R. v. d. Berg te Dordrecht. Met 6 tegen 1 stem (blanco) wordt de heer H. Morelissen benoemd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de Vergadering. „De Lofstem", Den BoschVerplicht 2 „Mgr. Z wij sen", Kerkdriel. Verplicht In mijn vorig artikel vertelde ik hoe, door het overspringen van vonken elec- trische trillingen ontstaan, die zich in de zendantenne voortplanten en vandaar den ether worden ingezonden. Ethertril lingen kunnen ook worden opgewekt door radiolampen, zendlampen. En deze wor den gebruikt bij de uitzending van mu ziek. De door de muziek verwekte geluid strillingen worden door de microfoon om gezet in wisselstroomen, in aantal en sterkte gelijk aan die trillingen. Deze wisselstroomen worden door een kabel gevoerd naar een versterker en deze ver sterking is zoo groot, dat ze met vol doende kracht naar het zendstation kun nen gaan. Met behulp van den zender (audionlampen, spoelen, condensatoren) wordt een wisselstroom van buitengewone hooge frequentie voortgebracht (de wis selstroom slingert- eenige millioenen ma len per seconde heen en weer). Daarte genover hebben de door het geluid voort gebrachte wisselstroom een zeer lage fre quentie. Met bepaalde middelen is het nu mogelijk deze laatste laagfrequente wisselstroomen in hoogfrequentie om te zetten. De laagfrequente spreekstroomen worden ingeënt op den hcogfrequenten stro# m, zcodat als het ware de hoog frequente trilling als drager van de laag frequente fungeert. De zendgolf wordt vervormd, gemoduleerd. We krijgen gemo duleerde golven, draaggolven genoemd. Brengt men met kracht één toon te voorschijn, welken men plotseling af breekt, dan hoort men de piano den zelfden toon een tijdje nazingen. De lucht trillingen, door de stembanden gevormd, waren van een bepaalde golflengte. De ze luchtgolfjes, loopen langs alle sna ren. Alleen die snaar, welke bij - tril ling dezelfde golflengte heeft, gaat mee trillen; alle overige snaren blijven nage noeg in rust. Bij de eleetrische trillin gen hebben wij iets dergelijks. Indien er gens een metaaldraad geheel vrij van de omgeving is opgesteld en met de aarde verbonden, dan zullen ethergolven in die draad heen en weer gaande stroomen opwekken, mits deze luchtdraad eenzelf- zelfde golflengte bezit als de zendan tenne. Wordt dus muziek op een be paalde golflengte uitgezonden, dan dient de luisterraar den opvangdraad zoo te re gelen, zoo af te stemmen, dat hij die elee trische golven kan opvangen. Dit af stemmen geschiedt door middel van spoe len en condensatoren. Een condensator bezit de eigenschap electriciteit op te hoopen en wordt verkregen, wanneer twee geleiders elkaar naderen. Er ontstaat dan een zekere capaciteit ten opzichte van elkaar en de capaciteit wordt des te greoter, naarmate de tegenover elkaarlig- gende oppervlakken grooter zijn en el kaar dichter naderen. Met behulp* van zoo'n condensator nu kan de golflengte Worden vergroot en verkleind. Waar de golflengte afhankelijk is van de lengte van den draad, begrijgt men, dat ook een spoel kan medewerken tot regeling der golflengte. Daar liet ontvangstation p alle golf lengten moet kunnen worden afgestemd Wordt gebruik gemaakt van een regel baren condensator. Door draaiing aan een Jknop worden de losse platen min of meer tegenover de vaste platen van den condensator gebracht. Heeft de „luiste raar de gewenscke golflengte gevonden, dan is niets anders meer te doen dan de trillingen te leiden door den detector en de telefoon. De detector za.l de snelle, hoogfre quente trillingen gelijk richten op zoo danige Wijze, dat door de telefoon slechts onderbroken pulseerende gelijkstroom loopt. We kunnen gebruik maken van een kris tal.de tec tor, welke bestaat uit een stukje kristal (lood-glans, silicon, enz.) Evenwel is het om verschillende rede nen beter gebruik te maken van een lamp detector, waarmede een vrijwel onbeperk te ontvangst kan worden verkregen en die tergelijkertijd als versterker gebruikt kan worden. De weergave der muziek is dus beduidend luider dan bij gebruik making van kristal. Keer. en wij even terug. De zgn. primaire spoel dient dus voor de afstemming van den eersten trillingskring ongeveer op de gevenschte golflengte. Door inductie worden nu de antennetrillingen van de primaire op de secundaire spoel overge bracht. Wij zijn gekomen in den tweeden trillingskring. In dezen kring kan zich weer etn condensator bevinden. Is toch de secundaire spoel te klein genomen, dan zal een condensator den kring zoolang vergrocten, totdat hij eindelijk met den primairen kring gaat meetrillen. In den secundairen trillings kring den rooster- kring vindt men de ontvanglamp. In een radiolamp ziet men niet alleen een gloei- djraad. Rondom den gloeidraad is een spiraalveer aangebracht (rooster) en daar omheen weer een metalen busje (plaat). Door een accumulator gaat de gloei lamp branden. De gloeiende draad zal een hoeveelheid electronen de kléinst denkbare negatieve ladingen- uitstooten. Sluiten we nu de plaat aan de de posi tieve pool van de anodebatterij en ver binden we de positieve pool van den accumulator met de negatieve pool van de anodebatterij, dan zal de positieve plaat op de negatieve electronen een aantrekkende werking uitoefenen. Er on- staat een strooming van negatieve elec triciteit van den gloeilamp naar de plaat. Alle lichamen, die wij door wrijving elec- trisch kunnen maken gedragen .zich of als gewreven glas of als gewreven eboniet. Wat de gewreven glasplaat aantrekt, stoot de gewreven ebonietplaat af. De glaselectriciteit noemen we positief, ebo- nietseleelriciteit negatief. Gelijksoortige electriciteit stoot elkaar af, ongelijksoor tige trekt elkaar aan. En deze strooming treedt op in den derden trillingskring, den plaatkring. We zien diis, dat we in de lamp hebben een gelijkrichter of detec tor. In de derde electrode, het rooster van de lamp, bezitten we een middel om den electrcnenstroom te beïnvloeden. Het roos ter ligt op den weg tusschen gloeidraad en plaat en kan beschouwd als een weer stand, welke grooter is, naarmate het rcos ter van buitenaf sterkere negatieve ladingen ontvangst. In dit geval kan de plaatstroom niet zoo gemakkelijk door de lamp vloeien en wordt min of meer tegengehouden. Hij verliest afwisselend van kracht. De trilplaat van den tele foon in den plaat kring zal daardoor beur-' telings minder sterk of sterker worden aangetrokken. De plaatstroom loopt door eene 3e spoel (terugkoppelspoel. Bren gen we de 2e en 3e spoel dichter bij el kaar, dan zal de invloed van de terug- koppelspoel^ een heftiger trillen van den secundairen kring tengevolge hebben; de muziek wordt versterkt. Met behulp van de terugkoppelspoel brengt de detector- lamp dus versterking van muziekten tweede zorgt de lamp voor stroomen, die in staat zijn de telefoon te doen aanspre ken. Hoe dichter men de 2e en 3e spoel bij elkaar brengt, des te grooter zal de versterking der muziek zijn. Maar we kunnen ze ook te dicht bij elkaar brengen. De lamp begint te geneteeren, dus de lamp wekt zelf hoogfrequente trillingen op, die kilometers ver gehcord kunnen worden; we zijn aan 't uitzenden. We mceten 't tot onzen sp-ijt. hierbij laten. Veel zou er natuurlijk nog te zeggen zijn geweest. We hadden echter de be- doeliqg slechts een tipje van den slui er, die ligt over de wereld der electrici teit, op te lichten, den leek eens eé- nige kennis der electriciteit bij te bren gen en hopen hierin geslaagd te zijn. H. SLOT. Vrijdagavond werd dit muziekfeest ge opend met een rede van den WelEdGestr. Heer Mr. C. W. v. Ommeren, Kantonrech ter van Heusden en Gorinchem en Lid der Prov. Staten van Nocrdbrabant. Spr. begon met het een eer te noemen, dat het bestuur van „Heusden's Mannenkoor" hem had uitgenoodigd dit concours met eenige woorden te openen. Een taak die evenwel voor spr. moeilijk was omdat hij geen muziekkenner is. Spr. haalde hier op- het voornaamste aan v. de muziekge schiedenis van ons vaderland in het tijd vak 1848—1900. Hierna sprak de heer v. Ommeren als volgt: Elk rechtgeaard mensch verblijdt er zich in, wanneer er zonder opwinding of overdrijving goeds te zeggen valt v. zijn vaderland, hoeveel te meer nog wanneer zulks zijn woon plaats betreft. Welnu op muziekaal ge bied mogen we zeggen dat Heusden in Nederland thans een eervolle plaats in neemt. En dit danken we niet het minst aan „Heusden's Mannenkoor", een neg jeugdige vereeniging van slechts 4 jaren oud, die onder leiding van haren eminen- ten directeur den heer Merkx reeds een hoogst gunstigen naam in de muziek wereld heeft verworven. En dat die naam wel verdiend is moge blijken uit de schit terende resultaten die op meerdere con coursen zijn behaald en welke zijn ge noemd in 't voorwoord van den eon- ccursgids. Gaarne brengen wij een warm woord van hulde aan „Heusden's Man nenkoor", dat reeds aan 't einde van zijn vierde levensjaar een concours heeft durven uitschrijven. Wij twijfelen niet of 't concours zal met groot succes wor den bekroond. Immers is 't aantal deel nemende vereenigingen bevredigend, tér- wijl de onontbeerlijke gelegenheden tot vermaak veelvuldig aanwezig zijn. Ernst en scherts kunnen zich dus in voldoende mate afwisselen. Dat de zustervereenigingen hier ter plaatse zonder uitzondering op een of andere wijze hun medewerking verleenen doet ons bijzonder aangenaamaan er) getuigt van een goede wederzijdsche ver houding die een absolute voorwaarde is voor de gunstige ontwikkeling van een muz ikaal leven. Directeur en leden van „Heusden's Man- uenkoior", van harte hoop- ik, dat dit con cours geheel zal voldoen aan de ver wachtingen, welke gij ervan koestert en tevens spreek ik de hoop uit, dat Uwe vereeniging nog tal van jaren de eer van Heusden moge hoog houden, wat onge twijfeld zal geschieden gelet op den aan leg en den ijver uwer leden en op' de eminente leiding van uwen hoogstbekwa- men directeur den heer Merkx. En met deze woorden dames en heeren verklaar ik 't concours voor geopend. De heer Schmiehausen Voorzitter van „Heusden's Mannenkoor", dankte den hr. v. Ommeren voor zijn woorden, waarna de ee re wijn werd rondgediend. Hierna volg de het openingsconcert van „Heusden's Mannenkoor", met medewerking van het dameskoor „Sursum Corda" beiden on der leiding van den heer Merkx, een con cert dat uitstekend slaagde. Zaterdagmiddag zou de openingsrede door den Edelachtb. Heer v. Eggelen om twee uur worden uitgesproken, doch zoo als het bij dergelijke gelegenhedn meést- al gaat het werd ruim 3 uur, toen het concours door ZijnEdelAchtb. werd ge opend. Spr. begon met alle aanwezigen welkom te heeten. Roemde de verdienstén van den heer Merkx, den veelbelovenden en talentvollen directeur van „Heusden's Mannenkoor". Zei verder dat voor dit concours de medewerking was verkregen j van een drietal musici van naam, om als jury'leden op te treden n.l. van de heeren P. lvallenbach te 's Booh, N. Hooger- werf te Haarlem en H. v. Rheenen te Utrecht, welke juryleden spr. eveneens welkom heette. Nadat de Voorzitter van het Mannenkoor den Burgemeester had dank gezegd en de eerewijn, weder was rondgediend nam het concours, begun stigd door fraai zomer weer een aanvang. De uitslag volgt hier: 4de Afdeeling. Gemengde Koren. nummer O Salutaris Hostia van C. J. M. Merkx. Enkele passages konden beter, de sopranen dreven af en toe iets naar de hoogte. De opvatting kon wat gevoe liger geweest zgn. Overigens zeer goede uitvoering. Eigen gekozen: „Zondagmorgen" v. Abri Opvatting beter als van nummer een, goed op toon. De p.p. moesten wat zach ter genomen worden. Mcoie uitvoering. Eerste prijs met 319 punten. 3e Afdeeling. Fanfare. „Heusdensche Fanfare" te Heusden. Verplicht nummer La Grotte des Fees van Doyen. Heel goede opvatting, correct sa menspel. rhytmiek was werkelijk uit muntend. Bas wat scherp1. Eigen gekozen nummer L'églantine d'or van Tilliard. Opvatting en samenspel ge heel als no. 1 vooral mooie uitvoering pistonsolo. Bas evenals in het eerste nummer wat scherp. Eerste prijs met 332 punten. 3e Afdeeling. Mannenkoren. „Onderling Genoegen" te Nieuwendijk. Verpacht nummer Avondstond van P. Kalienbach. Overdreven langzaam,, sa menspel niet gelijk. Veel passages zeer onzuiver. Eigen gekozen no. De Ruine van Alb. Mosmans. Opvatting als no. 1 te langzaam, samenspel iets beter, doch ook hier veel passages onzuiver. Derde prijs 250 punten. le Afdeeling. Fanfare. „Kunst na Arbeid" te 's-Grevelduin- Capelk. Verplicht no. Prairial van An- drieu, opvatting vrij goed. Naast veel goeds in de rhytmiek ook veel slaps b.v. de bassen zijn te zwak, waardoor menig rhylmisch figuur niet tot zgn rechtkwam. Piston was goed van toon. Eigen gekozen no. Dans la Bruyère van Gcvaert. Tempi's niet genoeg in acht genomen, inzet on gelijk. De octaven niet zuiver. Verschil lende gedeelten te langzaam. Tweede prijs 271 punten. Dubbelmannenkwartetten (Bekroonde). Amimato" Nijmegen. Wanderer's Nachtlied van O. J. M. Merkx. Opvat ting zeer muzikaal. Aan het slot i/2 toon gestegen. De uitspraak was niet al tijd onberispelijk. Muzikaal dirigent. Ei gen gekozen Ave Cesar, opvatting iets minder als in het le nummer. De 2e bas zingt telkens onzuiver, waardoor een Va toon te hoog geëindigd. Overigens heel mooie uitvoering. Ave Cesar, niet geschikt voor kwartetten Eerste prijs met 305 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. Mannenkoren. „Dalem's Mannenkoor" te Dalem. Ver plicht nummer Zomernacht van C. J. M, Merkx. Opvatting begin te vlug, niet bijzonder muzikaal. De dirigent heeft een en ander schijnbaar niet begrepen. Aan het slot een toon gezakt. Eigen gekozen no-. Mijn Moeder vfgnl J. P. J. Wierts. Van dit nummer kan hetzelfde gezegd wor den als van het eerste. Dit behoort in de afdeeling Uitmuntendheid niet thuis. Der- Ie prijs 221 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. Gemengde koren. „De Lijster" Woudenberg. Verplicht nummer Het getrouwe van C. J. M. Merkx. Opvatting wat te metronomisch, waardoor veel te vlak van voordracht. Eigen gekozen no. Herinnering van Kee- reweer. Evenals in het eerste nummer bij na een toon gezakt. Dit werk is voor de Uitmuntendheid wel wat gemakkelijk. Tweede prijs 273 punten. Eere Afdeeling. Fanfare. „St. Caecilia" Ammerzoden. Verplicht nummer Iphigenie en Aulide van Guille- ment. Opvatting prachtig. Zeer goede uit voering, soms eenige zwevingen. Eigen gekozen nummelr' Llarche aux Flambeaux van Meyerbeer. Schitterende uitvoering. Brave voor corps en dirigent. Eerste prijs met bijzenderen lof der jury. 405 punten. Na het concours volgde een festival waaraan deelnamen de zangvereeniging „Sempre Crescendo" te Well—Ammerzoden „Con Amore" te Wijk en „Sursum Corda" te Heusden met de fanfare „Oefening en Uitspanning" te Wijk. Hierna volgde het conceit aangeboden door de „Fanfare der H. Familie" en de gemengde zangvereeni ging „Con Amore" te Wijk. Vooral des avonds was een zeer talrijk publiek aanwezig en heerschte er een ge zellige stemming, die door geen onverto gen woord werd verstoord. De kermis vermakelijkheden maakten heel aardige za ken. Zondagmiddag opende de heer Schmie hausen, die de aanwezigen welkom heette, de voldoening en den dan v. Mannen koor betuigde voor het feit dat zoovele vereenigingen uit alle oorden van ons land aan dit concours deel namen. Spr. schetste de groote moeilijkheid, die er aan verbonden is, een vereeniging op peil te houden en het nut dat muziek - en zanggezelschappen stichten. Met den wensch dat ook dezen concoursdag een uitstekend verloop zal mogen hebben en alle bezoekers aan Heusden de aange naamste herinneringen zullen mede ne men eindigde spr. Hierop volgde wederom de eerewijn, waarna het concours een aan vang nam. De uitslag volgt hieronder: 4e Afdeeling Mannenkoren. 1 „Oefening en Vermaak" Rosmalen. Verplicht nummer O Salutaris Hostia. Opvatting zeer muzikaal. Beschaafd ge zongen mooie p'.p., forto's echter wat sterker. Vreedzaam van A. L. Dobbel steen. Opvatting zeer goed, op toon ge ëindigd mooie baritons en mooie bassen, muzikalen dirigent. Eerste prijs met 323 punten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2