voortzetting onzer opruiming. Nog extra Hoopjes In Golb Costumes Levering van Drukwerk L. J. Veerman, VULPENHOUDERS PGROOTE UITVERKOOP it.E.M.I. Meubelfabriek en Meubelmagazijn Prijzen beneden inkoops- en fabrieksprijzen. Firma TH. VAN WIJCK WAALWIJK Speciale/^omer-artikelen Op Maatkleeding 10 °|0 Korting L. J. VEERMAN te HEUSDEN Tot en met Maandag 12 Aug. '29 wegens verbouwing en geheele reorganisatie van de Firma Th. van Wijck QROOTE STRAAT 183, WAALWIJK 2 verkrijgbaar bij de firma W fÊÊÊT Genoodzaakt om door regen- en andere schade erger te voorkomenzullen wij beginnen ZATERDAG 3 AUG een geheele uitverkoop te houden van den geheelen voorraad: Salon-, Woonkamer- en Slaapkamer-ameublementen. Losse Dressoirs, Buffetten, Kasten, Tafels, Stoelen, Losse Ledikanten, TheekastenJ Divans, Bureaux. Karpetten, Loopers, Zeilen, Linoleums, Coc^s. Schoorsteenkleeden, Divankleeden, Vloerkleeden, Theekleedjes. Zeegras-, Kapok-, W olmatrassen, Str oomatrassen, Spiraalmatrassen. Ongeveer 220 geschilderde en ongeschilderde Ledikanten. Ongeveer 60 geschilderde en ongeschilderde Tafels. Gordijnen, Vitrages, Landhuisstof, Pluehette, Zijden Damast, Cretonne, Ribs. Bedden, Matrassen, WTiegen, Spreiën, Dekens (wollen en gestikte). Kapstokken, Rekken, Boksen, Parapluiebakken, ongeveer 200 Bloemtafels, Rooktafels, enz., enz, Behangselpapier, Linnen, Spijkers, enz. Schilderijen, Spiegels (enorme voorraad), Lijsten. Koper-/ën Ijzerwerk voor de stoffeerderij GROOTE STRAAT 183 Plaatselijk Meuws Afd. Heeren- en Kinderkleeding. voor minder dan de helft der waarde. (Geen zichtgoederen) (Contante aflevering) spoedig, net en billijk, doo: De instructeur »Als u nu even wilt opletten, dan zal ik u leeren, hoe u achteruit moet rijden. Der Gemuetliche Suchse. HOUTWALEN. Trapladders Keukentafels - Droogrekken YTaschborden Strijktafels /sloven Raam- horren bj/odp)ariken Loop rekken ^Kinderstoelen (groot en klein) -/trek wagens, enz. Bazar /TIE POTTEMANi Eind, GORK*UM. Feestartikelen Vudrwerk. Goederen worden aan huis bezorgd. Betaling uitsluitend contant en netto. OUDENDIJK. Op een ledenvergadering der Oran jevereniging werd besloten de verjaardag van H.M. de Koningin feestelijk te berdenken. Een voorloopig programma is reeds op gemaakt. terwijl binnenkort opnieuw een vergadering zal worden gehouden, waar tevens de deelnemers voor de verschillende spelen zich kunnen opgeven. iWOUDRICHEM. Hoewel voor de a.s. tentoonstelling annex concours ,yoor muziek- en zangver- eenigingen de inteekening tot deelname gun stig verloopt, kan het voor achterblijvers toch zyn nut hebben er aan te herinneren dat de inschrijving in de verschillende ru brieken, vóór 10 Aug. a.s moet geschieden. De marechausseé K. Kramer alhier behaalde het diploma van den Ned. Bond voor Lichamelijke Oefening wegens het deel nemeD aan de 4 daagsche afstandsmarschen. Mej. A. Wynbelt alhier slaagde te Rotterdam voor de akte nuttige handwer ken L.O. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de kommies 2e klas A. Schrij vers, van het kantoor der Direct. Bel. alhier bevorderd tot kommies le klus. Gedurende de maand Juli j.l. wer den voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 10 koeien, 28 varkens 7 kalveren en 1 schaap. Veiling 31 Juli 1929, Blauwputten f2.00—2.40 per H.L. Schoolmeesters fl.501.70 per H.L. Voeraardappelen fl.201.30 per H.L. Kruisbessen 16—19 ct. per KG. Boontjes 1013 ct. per K.G. Nog slechts enkele weken scheiden ons van de tentoonstellingsdagen, waaraan als extra nummer nog een muziek- en zangconcours is verbonden. Van alle kanten werkt men mede tot het welslagen van deze onderneming, com- missie's worden of zijn gevormd, besprekin gen hebben schier eiken dag plaats, terwijl de reclame commissie als goede kwartier makers, spoedig van zich zal laten hooren* Ook onze dichter wilde schijnbaar niet achterblijven, ziehier wat poëzie hem deed nederschrijven In Woudrichem, die oude stad Met poorten en met wallen, Daar kwam het grootss denkbeeld op De landbouw uit te stallen. Daar is het waar men ijv'rig werkt Daar zal men weldra tonen Dat ook op Brabants grondgebied Nog fl nke boeren wonen. Daar zal men veldgewassen zien En wat daarbjj mag horen, Daar staan machines groot en klein Wat 't oog maar kan bekoren Daar gaat een iedere landman heen Daar zal geen mens ontbreken Die iets voor onze landbouw voelt Men komt uit alle streken. Want op dit nuttig landbouwfeest Zal ook ontspanning wezen Waarvan gy in een volgend vers Ook in dit blad zult lezen. DRUNEN. 30 Juli. Op de heden alhier ge houden veiling werd besteed voor Frambozen 42—43 ct. per kilo. Zwarte bessen 3031 ct. per kilo. Roode bessen 1924 ct. per kilo. Kruisbessen 1018 ct. per kilo. Jointjes 820 ct. per kilo. Tomaten 812 ct. per kilo. Breekpeen 410 ct. per kilo. Suijboonen 2834 ct. per kilo. Wagenaars 1216 ct. per kilo. Dubbele Spercies 1820 ct. per kilo. Ratte K. boonen 1114 ct. per kilo. Stokprincessen 3546 ct. per kilo. Boterboonen 1114 ct. per kilo. Tuinboonen 6—7 ct. per kilo. Stamperfect 2230 ct. per kilo. Yellow 2024 ct. per kilo. Yellow II 1018 ct. per kilo. Janbaasjes 1016 ct. per kilo. Janbaasjes II 49 ct. per kilo. Morellen 4253 ct. per kilo. Bloemkool 18 26 per stuk. Bloemkool II 8—17 ct. per stuk. Spitskool 6—11 ct. stuk. Savoijekool 3—9 ct. per stuk Roode kool 415 per stuk. Sla 13J ct. per stuk. Perziken II 3-6 ct. per stuk. Andy vie 1—3 ct. per stuk. Meloenen 20 —75 ct. per stuk. Peen 2-6 ct. per bos. Kroten 1—2ij ct. per bos. BAHLMANN - - M M M jT (Vergadering van den raad der gemeente DUSSEN op Maandag 29 Juli des n.m. 7 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer J. J. Snij ders. Afwezig de heer Herman. De Voorzitter opent de vergadering, leest 'daarna d© notulen der vorige ver gadering die onveranderd worden vast gesteld. j Ingekomen stukken Jaarverslag Stichting Moederheil, Wa- lenkeuringsdienst, Gezondheidscommissie, Toestand der gemeente, Volkshuisvesting, Dussensche Landarbeidersstichting allen over 1928. Worden voor de leden ter in zage gelegd. Procesverbaal van kas op neming bij den gemeenteontvanger op> 24 Juni, waarhij alles in behoorlijke orde is bevonden. Verslag van de commissie van toezicht jöp het L. O., Waaruit blijkt dat de scho len in de gemeente werden bezocht door €67 leerlingen. Deze mededeeling wordt .voor kennisgeving aangenomen. Bericht van den Minister, waarbij deze aan het gemeentebestuur mededeelt, dat het rijk 75 pGt. in de kosten van steun verlening tengevolge van de strenge .vorstperiode zal vergoeden, zoodat de ge meente Dussen van het rijk f 636.67, te rug betaald krijgt. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin, over aanschaffing van brand- •blusohmiddelen en het treffen van maat regelen ter voorkoming van brandgevaar. De Voorzitter deelt mede dat dit sohrij- yen ter kennis gebracht is aan het be stuur van de brandweer. Dit bestuur meent, dat, door bij eiken brandmeester een haak te deponeeren en nog een klei ne spuit aan te schaffen, voldoende mid delen aanwezig zijn, ter bestrijding van brand. Seri]ven over rookverbod in autobus sen. B. en W. meenen dat zooiets bij algemeene wet verboden moet worden en niet plaatselijk. De heer Smeenk verklaart het daar mede eens te zijn, terwijl ook de andere (heeren zich hiermede vereenigen. Schrijven van de vereeniging St. Odilia te 's Bosch over subsidie verleening en Werkverschaffing aan blinden, door aan koop van goederen, die door deze blinden Worden vervaardigd. Met oog op den financigelen toestand 'der gemeente, achten B. en W. het be zwaarlijk subsidie te verleenen, wel zou het college bereid zijn, de blinden zoo- yeel mogelijk te steunen, door aankoop yan goederen. De raad gaat hiermede accoord. •Verzoek van het R. K. parochiebestuur van O. L. Vrouwegeboorte om gelden be schikbaar te stellen voor het bebouwen van een 3de lokaal met overdekte speel plaats, aan de school in Wijk B, waar voor de totaal kosten zijn geraamd op f 10.000. B. en W. stellen voor het ver zoek toe te staan. Sommige leden ma ken bezwaar gelden beschikbaar te stel len voor een overdekte speelplaats. jHet voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en verworpen, alleen de heeren v. d. Steen en Berm stem den voor dit voorstel. Met algemeene stemmen werd daarop besloten alleen gelden voor een derde schoollokaal beschikbaar te stellen. Verzoek van het bestuur van de schoei van den heer Boender in Wijk A om gel den beschikbaar te stellen voor herstel ling. De Voorzitter deelt mede dat de mu ren en het plafond van het bijgebouwde lokaal scheuren en verzakken en weth. v. d. Pluijm, gemeentearchitect een en an- den heeft opgenomen. Weth. v. d. Pluijm, zegt dat noodig moet worden ingegrepen. Met jbeipaljen denkt men de zaak te redden. De kosten zijn geraamd op f260 of deze voorziening evenwel voldoende zal zijn, kan spr. niet zeggen. De heer v. d. Koppel vreest, dat men er met een bedrag van 260 niet zal komen, hij acht het zoo een blinde zaak en zou eerst nadere gegevens willen zien al eer een beslissing woxdt genomen. De Voorzitter acht het dan het beste deze aanvraag aan te houden tot een volgende vergadering, het schoolbestuur kan dan met een gedetailleerd plan ko men. Aldus wordt besloten. Rekening 1928 Burgel. Armbestuur. De ontvangsten dezer rekening bedragen 1064.07 de uitgaven 983.39 het batig saldo alzoo f 80.68. De begrooting 1930 voor het Burgerl. Armbestuur sluit in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van f 969.22. De Voorzitter licht toe dat de ont vangsten f 100 minder zijn geraamd, om dat de verpachting der landerijen min der heeft opgebracht als andere jaren. B. en W. stellen voor zoowel rekening als begrooting goed te keuren, welk voor stel met algemeene stemmen wordt aan genomen. Wijziging begrooting der gemeente. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt tot de voorgestelde wijziging be sloten. Verkeersverbetering. Schrijven van Ged. St. naar aanleiding van de door de ge meente Dordrecht voorgestelde verkeers- verbetering en de stichting van een pont- veer aan den Kop van 't Land, met aanleg van een verharden weg. De Voorzitter zegt dat B. en W. veel voer de vcorgestelde verbetering gevoe len en zouden daarom een subsidie van :;,*V V f 50.— willen toe kennen, als blijk, dat men met de voorgestelde verbetering in genomen is. De heer Smeenk ziet er voor Dussen niet veel voordeel in. De Voorzitter meent van wel, men komt veel vlugger in Dordt en Botterdam. De heer v. d. Koppel zou evenals men in Almkerk heeft gedaan ook hier slechts f 25 geven. De Voorzitter vindt dit goed, waarop met algemeene stemmen besloten wordt een subsidie van f25 te verleenen. Aan een aantal aanvragen voor afschrij ving hondenbelasting wordt voldaan. Ontslag aanvrage Hoofd der O. L. school Wijk C. B. en W. stellen voor aan den heer Kohier, die in gelijke betrekking te Hardinxveld is benoemd epi de meest eervolle wijze ontslag te verleenen. De heer Kohier heeft steeds goed voldaan, de Voorz wenscht hem gaarne veel succes in zijn nieuwe woonplaats. Met algemeene stemmen wordt het gevraagde ontslag ver leend. Benoeming onderwijzeres O. L. school Wijk C. Door B. en W. is in overleg met het Hoofd der school en onder goedkeu ring van den Inspecteur voor het L. O. de navolgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. W. J. Schorer Dussen; 2. Mej. A. Smit te Westerenden en 3. A. J. H. Vroemen te Ocsterhout. Mej. Schorer wordt met alge meene stemmen benoemd. Benoeming onderwijzeres O. L. school Wijk A. Bij het opmaken der voordracht, heeft het H. d. School er opgewezen, dat het aan de school in Wijk A steeds ge woonte was een protestantsche leerkracht te benoemen. B. en W. meenen evenwel dat een Katholieke leerkracht niet ge weerd behoeft te worden. De protestanten in Wijk A hebben hunne Bijzondere school en op de openbare school gaan ook ka tholieke kinderen, Mej. v. d. Pluijm, die B. en W. als nummer een hebben ge plaatst, heeft zich den afgeloopen win ter zeer verdienstelijk gemaakt, zoodat het billijk is, dat mej. v. d. Pluijm wordt benoemd. Ook de Inspecteur van het L. O. heeft bericht, dat hij zich geheel met het standpunt van B. en W. kan vereenigen. De voordracht luidt1. Mej. C. v. d. Pluijm Hank-Dussen; 2. Mej. A. J. den Boester Winterswijk en 3. Mej. G. A. v. Dijk Woiudrichem. Bij de stem ming verkreeg Mej. G. v. d. Pluijm 7 en Mej. den Boester 3 stemmen alzoo werd benoemd Mej. v. d. Pluijm. Bij de rondvraag informeert de heer v. Balkom of er al aanvragen voor staan plaatsen zijn voor de a.s. kermis. De Voorzitter antwoordt dat nog slechts een aanvraag vooreen paardenspel is ingekomen. De heer Smeenk merkt op dat men aanvragers niet moet weren zooals vo rig jaar is geschied, toen~rinoest een schouwburg-tent opi particulierterrein gaan staan. De Voorzitter zegt dat aanvragers nooit geweerd worden, wel is mogelijk zooals ook het vorig jaar, dat de gemeente geen terrein meer heeft, geweerd of geweigerd wordt er echter niemand. Daar verder niemand het woord ver langt sluit de Voorzitter de vergadering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4