In UwZadeHasch ROL Binnenland Plaatselijk Nieuws f de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat sommigen banner door vaartuigen zijn op gepikt. Een nader bericht meldt, dat er in totaal 11 dooden zyn en 23 gewonden, terwijl nog 5 of 6 personen worden vermist. DE GRAF ZE PPELIN Volgens een bericht uit New-York heeft de Graf Zeppelin Zondag om 11.22 M.E.T. de Amerikaansche kust ten Oosten van Lakehurst fereikt. Aangezien het luchtschip by de kust een ongunstigen wind ontmoette, had dr. Ec- kener afgezien van zijn plan om over Phi ladelphia te vliegen en stuurde direct op Lakehurst aan, in de hoop daar nog voor het vallen van de duisternis te kunnen landen. Het weer was op het laatste gedeelte mooi met goed uitzicht. Om 11 56 werd het luchtschip van de luchthaven uit gezien en om 12.10 bevond het zich boven Lakehurst. De wind was niet gunstig voor een landing, zoodat het luchtschip wellicht aan den ankermast zou worden vastgemaakt. De reis heeft 93 uur geduurd tegen 112 uur in October j.l. De duizendkoppige menigte barstte in een ontzaglijk gejubel uit, toen de Graf Zeppelin verscheer. In een groote boog vloog de Graf Zeppelin over de lucht- scheepshal. Dr. Eckener verkoos echter om, met het oog op de heerschende onder winden, niet onmiddellijk te landen. Nadat het luchtschip op een kleine hoogte over de landingsplaats was gevlogen, verhief 't zich plotseling en verwyderde zich in de richting New York. UIT DE STAATSCOURANT. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbende, dat is ver schenen een tweede uitgave vao de lijst van tabaksvergunninghouders in lexicogra fische volgorde, gerangschikt per provincie en per gemeente, enkel vermeldende de fabrikanten, importeurs, makelaars en han delaars in ruwe tabak. De prys van deze lyst bedraagt f 1.per exemplaar, aan vragen van belanghebbenden behooren, onder gelijktijdige storting van het ver gehuldigde, schriftelijk te worden gericht aan den Ontvanger der Accijnzen tot wiens kantoor de gemeente van hun woonplaats behoort. In de aanvragen moeten namen en adressen duidelyk worden opgegeven, waarna de exemplaren franco door het Bureau Materiaal van het Departement worden toegezonden. Bedoelde lijst geeft den toestand op 1 Mei 1929 weer. Teneinde deze aan haar doel te doen beantwoorden, zal door ge noemd bureau telkens na verschijning aan hen, die de lijst hebben besteld, supplement, houdende wyzigingen en aanvullingen, gratis worden toegezonden. O o— o O o— roofoverval"^ behoort op fietstocljjen, voor verzachting en genezing bij rzitten en zonnebrand steedx^een doos of tube —O WAAR DE VISCH BLIJFT. Men schrijft aan de xBossche Ct.« Niet zelden hoort men beweren dat de visch lang zamerhand verdwynt door de verontreiniging van het water door fabrieken. Ervaren vis- schers weten echter dat dit niet alleen de oorzaak is van het steeds minder aantreffen van visch in onze rivieren, maar dat daaraan ook vele vogels, vooral de scholver, niet vreemd zijn, zelfs dat deze de grootste ver nietigers van de visch zijn. De heer Van Balkom uit Hank, gemeente Dussen, die het vischwater in pacht beeft op de Kennep, een polder, gelegen in den Biesbosch onder de gemeente Made en Drim- melen, heeft dit maar al te duidelyk onder vonden. In deze nog voor korten tijd zulk een visch- rijke streek is thans weinig visch meer te bespeuren, niet doordat het water hier door fabrieken wordt verontreinigd, maar doordat de vogels die hier wonen, wekelijks, volgens nauwkeurige berekening van alleszins geloof waardige Rijksambtenaren, 14000 pond visch voor hun onderhoud noodig hebben. De heer Van Balkom heeft van de regee ring thans verlof gekregen om de nesten uit vier hoornen, zeker een 200 tal, te vernieti gen. Echter blijven er nu nog wel zooveel nesten over dat nog zeker een 2000 vogels blijven huizen-, die wekelijks 14000 pond visch verorberen. Eenige Kamerleden zyn thans met een onderzoek bezig en zullen dan bij de regee ring aandringen om de schol ver niet meer onder de beschermde vogels te rangschikken. HEUSDEN. Persoonlijk damkampioenschap Heusden en Aitena. Deze wedstrijd werd door den Heer P. Smie!.ü>en met een keurig woord geopend, waarna de eerste ronde werd gespeeld. Door i.iet opkomen van Béneker, kwam echter een kleine wyziging in den rooster. Deze ruilt nu ziju partijen met C. de Joode. De uitslagen van de le ronde zyn VogelaarBax remise. C. de Joode wint van Cath. de Joode, de Graag wint van van der Kolk. De party VogelaarBax werd onregel- matig geopend en ging verder geruimen tijd gelyk op. Bjj de 34a zet verzuimde zwart eeu sterke voortzetting en speelde inplaats hiervan een zet die wit gelegenheid gaf een doorbraak te forceeren. Wit speelde thans sterk op winst, doch een keurige verdediging van Bax leidde tot remise. Door een foutieve manoeuvre kwam C. de Joode tegen zyn broer reeds spoedig een scbyf achter. In het zeer onregelmatig genre dat nu volgde werden beide kleuren beurtelings in gevaar gebracht. Toen zwart echter een tweede fout maakte was zyn stand spoedig hopeloos. Van der Kolk en de Graag speelden wel de fraaiste party. Hollandsch geopend werd de stand tengevolge van eenige uitruilen zeer combinatieryk. Geruimen tijd was van voordeel beiderzijds geen sprake. Het eindspel werd door wit echter te zwak be handeld, waarvan zwart profjjt trok en wit in een verloren positie dwong. Aanstaande Zaterdag 5 uur voortzetting. De bedevaart ter eere van St. Ber- nardus naar Ulecoten vertrekt van hier 18 Augustus e.k. als naar gewoonte. De dameszangvereeniging xSursum Cordac neemt deel aan het concours te Eindhoven op 15 Aug. e.k. Zaterdag 10 Aug. des avonds 8 uur zal in het vereen.-gebouw der fanfare der H. Familie* de trekking plaats hebben der verloting, uitgeschreven ten bate dier ver- eeniging. Door de vereen, zal tevens een klein concert worden gegeven welke toe- gaDkelyk is voor bezitters van een of meerdere loten. De prachtige prijzen zyn te bezichtigen in de etalage der Firma J. H. v. Hoften, Vischmarkt alhier. ANDEE. De heer W. Bronkhorst is aange wezen als lid van de Commissie van advies voor de te houden land- en tuinbouwten toonstelling te Woudrichem. Gedurende de maand Juli j.l. zyn door de sluis alhier gepasserd 3141 vaar tuigen met een gezamelijken inhoud van 507216 M3. De dienstplichtige van de lichting 1927 A. Roza is voorgoed vrijgesteld we gens kostwinnerschap. ALMKERK. Op het j.l. Zaterdag gehouden mu ziek- en zangconcours te Deil, behaalde de muziekver. ïJuliana* te Uitwyk (Directeur de heer C. G. v. Dyk) de 1ste prijs in de 4de afdeeling. Op 31 Aug. a.s. hoopt de heer G. Duizer alhier deel te nemen aan het solisten concours te Rotterdam, en wel in de 1ste afdeeliog. Onze vroegere predikant, Ds. J. F. Rólh, (thans predikant te Scheveningen) heeft het beroep naar de Herv. Gem. van ZoetermeerZegveld aangenomen. Ds. C. J. Hakman Geref. predikant alhier, werd op de j l. gehouden jaarver gadering der Geref. Drankbestrijding te Assen, gekozen tot Hoofd-Bestuurslid voor Noord-Babant en Limburg. BRAKEE. Donderdag j.l. in den namiddag circa 5 uur, reed het 9 jarig dochtertje van C. K. op een rijwiel op den z.g. Waarddijk alhier. Zij werd achterop gereden door een vrachtauto bestuurd door G. v. S. uit Woudrichem. Terwijl de bestuurder sig nalen gaf en meende dat het kind, dat aan den goeden kant van den weg reed, daar wal zou blyven rijden, stak het meisje echter plotseling vlak voor de auto naar links van den weg over. Krachtig remmen en uit- wyken hielp niet meer en het gevolg vra3 dan ook, dat het meisje met haar fiets onder den wagen terecht kwam. De auto ging geheel over haar heen, echter gelukkig zonder haar te raken, zoodat zij er wonder boven wonder met eenige schrammen af kwam. Het rijwiel werd geheel vernield. Zooals blykt treft den bestuurder geen schuld. De heer A. E. van den Bosch alhier werkzaam ten kantore van den Ryksont- vanger te Woudrichem, is benoemd tot Rijksklerk der Dir. Belastingen enz. te Geleen. (L.) BABYLONIëNBROEK. De uitslag der verloting, gehouden door de gemengde zangvereen. »de Vol harding* alhier is als volgt 392, 139, 268, 72, 502, 225, 24, 377, 260, 63, 352, 21, 358, 596, 270, 368, 603, 505, 648, 519, 312, 351. Dit zyn de nummers waarop de prijzen zijn gevallen. DRUNEN. 1 Aug. Op de heden alhier ge houden veiling werd besteed voor Frambozen 38 ct. per kilo. Zwarte bessen 21 ct. per kilo. Roode bessen \1\20 eb per kilo. Aardbeien 30 ct. per kilo. Morellen 3250 ct. per kilo. Appelen 525 ct. per kilo. Peren 315 ct. per kilo. Siiijboonen 2028 ct. per kilo. Stokprincessen 38—40 ct. per kilo. Prefect z. draad 15—17 ct. per kilo. Dubbele prefect z. dr. 1113 ct. p. kilo. m. dr. 9 —10 ct. p. kilo. Wagenaars 6—8J ct. per kilo. Rattinkboonen 89 ct. per kilo. Boterboonen 6—8 ct. per kilo. Tuinboonen 5—6 ct. per kilo. Krombekken 4—14 ct. per kilo. Erwten 19 ct. per kilo. Peulen 2—11 ct. per kilo, Sjalotten 1821 ct. per kilo. Zilveruitjes 1623 ct. per kilo. Zilveruitjes II 1015 ct. per kilo. Aardappelen (eigenheimers) 2| 3 c. p. kilo (schoolmeesters) 2 -2| c. p. kilo (blauwpit) 4—5 ct. per kilo. Kruisbessen 18—38 ct. per kilo. Rabarber 12J ct. per kilo. Tomaten 212 ct. per kilo. Meloenen 30 - 60 ct. per stuk, Bloemkool 18—24 per stuk. Bloemkool II 10—16 ct. per stuk. Bloemkool III 3—9 ct. per stuk. Spitskool 611 ct. stuk. Roode kool 518 per stuk. Savoijekool 18 ct. per stuk Sla ct. per stuk. ditie- en gTaanfactorsfirma Peterson en étage de assurantiefirma Zuur en Van Hauchmann gevestigd, terwijl op de 2e Duyn hare kantoren heeft. Men vermoedt dat de dieven zich. tegen het sluitingsuur hebben laten insluiten en eerst de kantoren van de expediteurs heb ben doorzocht. Hier werd een slot gefor ceerd, eenige lessenaars werden openge broken en de brandkast werd aangeboord. Het laatste echter zonder resultaat. Vervolgens is men door het uitbreken van een paneel binnengekomen bij de as surantiefirma, waar ook weer vergeefs de krachten werden gemeten op de brand kast. Ook bier werden eenige lessenaars ge forceerd met bet voor de inbrekers verras sende resultaat-, dat in een daarvan de sleutel van de brandkast werd gevonden. Toen was het kinderwerk de brandkast te openen en een bedrag van 2400 gulden aan bankpapier, dat hierin geborgen was, mee te nemen. De teide brandkasten waren van oud model, doch niettemin wekt de wijze waarop hier „gewerkt" moet zijn, den indruk dat deze inbraak terdege is voor bereid en dat men met geroutineerde dieven te doen heeft-. Hoogst waarschijnlijk hebben zij het pand door de voordeur verlaten. FABRIEKSGEHEIMEN GESTOLEN BIJ PHILIPS. Naar wij vernemen is het deu laat sten tijd voorgekomen, dat fabrieksgeheimen, toet ehcerende aan de N.V. Philips Gloei lampenfabrieken en de N.V. Philips Radio te Eindhoven doc-r personen, die daarvan uit hcofde van hun betrekking kennis droegen aan belanghebbenden buiten deze (Ondernemingen zijn medegedeeld, terwijl yoorts zelfs teekeningen van machines, [welke door de N.V. Philips voor de fabri cage van haar artikel gebruikt worden aan derden zouden zijn overgelegd. Naar aanleiding- daarvan heeft de justi tie te Arnhem eenigen tijd geleden bij de betrokken pers-onen een huiszoeking ge- idaan, alsook bij een gloeilampenfabriek te Nijmegen. In deze fabriek werd één der machines met beslag belegd, in afwachting van de beantwoording der vraag, of het vermoe den, dat deze machines naar de fabrieks geheimen van Philips zou zijn gemaakt, juist is. Het onderzoek zou zich ook tot het bui tenland uitstrekken. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AELOOP. Aan de Berndijkstraat te Tilburg had een vechtpartij plaats tusschen zekeren De Keek en Soontjes. De Koek sloeg Socntjes met een stoel in de lendenen, waarna de laatste een bloedspuwing kreeg, waaraan hij binnen enkele minuten, stierf. De Keek werd gearresteerd. ERNSTIG MOTORONGELUK. De heer J. A. Harkema, uit Oude Peke- la, reed met zijn zuster op de duo, te Assen toen bij een voor hem rijdenden woonwagen wilde passeeren, terwijl tege lijkertijd een A.T.O.-bus uit een zijstraat kwam. Het onderbeen van den motorrijder werd bij de aanrijding versplinterd. De duoi-iijdster bekwam eenige ontvellingen De heer H. is naar het ziekenhuis te As sen overgebracht. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Landbouwer Renders te Acht, Eindho ven, werd door een stier aangevallen en ernstig toegetakeld. De man kreeg ver schillende deerlijke verwondingen, p.a.. aan den hals. De toestand van den man is niet zonder gevaar. HAAR SPRAAK VERLOREN. In net in de nabijheid van de oost grens van Limburg gelegen dorpje Has- tenvath bij' Gangelt kreeg een vrouw bij een zwaren bliksemslag een zenuwschok. Zij verloor de spraak. MOOI 's BOSCH. Het fotoatelier S-ckreurs te 's Bosch, draagt er in niet geringe mate toe bij om 'de schoonheid van den Bosch in breederen kring meer bekendheid te geven. Het is légonnen met de uitgave van een aantal ^prentbriefkaarten in koperdiepdruk uit gevoerd naar foto's van den heer Eick- holt. De eerste serie van tien stadsgezich ten is verschenen, die uitmunten doer mooie fotografie en fraaien druk. Deze kaarten zullen er stellig toe bij dragen den vreemdeling den Bosch te doen zien. en zullen zeker hun weg wel vinden. TE VROEG IN ROOK OPGEGAAN. Te Gestel onder Eindhoven is de siga renfabriek van H. Rijsterveld geheel door brand vernield; vermoedelijk ontstond de brand in de droogkamer en direct deelden de vlammen zich aan de andere vertrek ken mede. Niets kon wordeu behouden. O.a. ging een hoeveelheid van 350.000 sigaren ver- lcjren. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN, Zaterdagmiddag is een 16-jarige jongen J. J. van E. genaamd, wonende in Den Haag, die logeerde bij z'n grootouders in j IJmuiden, bij het zwemmen in de have: I van het Hoogovenbedrijf aldaar verdrop ken. De jongen werd een kwartier m/lat hij in het water had gelegen, opgehaald. De op hem toegepaste kunstmatige a- demhaling vermocht niet, de levengeesten op te wekken. DE KONINGIN OP REIS. Naar het Hbl. verneemt, zal de konink lijke familie in het begin der volgende maand een officeel bezoek aan Enschede brengen. Dit is het eerste koninklijk be zoek aan Enschede sedert 1907. HET S.S. ADONIS VERGAAN. Het s.s. Adonis van de Koninklijke Ne- derl. Stoomb. Mij. is eenige mijlen verwij derd van de haven van Oran, aan de Noordkust van Afrika, vergaan. De geheele bemanning zou zijn gered. De Adonis meet bruto 1704 ton en was op weg van Bari naar Amsterdam. te stuiten. De oorzaak is niet bekend. KOELI PLEEGT EEN AANSLAG. Aneta seint uit Palembang Een Oeloenees heeft een aanslag ge pleegd op den heer J. van der Bijl, werk zaam bij het pompstation van de Bataaf- sche Petroleum Maatschap-pij te Lembak. De ketlie weigerde het hem opgedragen werk te verrichten waarop- Van der Bijl hem op staanden voet ontsloeg. De koelie greep daarop een mes en stak den heer Van der Bijl in den buik. De gewonde werd naar Pladjoe overgebracht en daar geopereerd. Zijn toestand is niet zorgwek kend. De dader werd gearresteerd. Zaterdagmorgen vroeg werd in den Wil- helniinapolder bij Goés bewusteloos en hevig bloedend op- den weg gevonden de aannemer Wolse uit Ellewoutsdijk, die in Wilhelminadorp een ophooging van een zeedijk in uitvoering heeft. Men had hem ernstige verwondingen toegebracht, op zijn gezicht getrapt en enkele ribben stukgeslagen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen. De doktoren Sncek en Van den Berg uit Goes verbonden den bewusteloozen man en lieten hem naar het gemeentelijk gasthuis te Goes over brengen. Zijn toestand is zeer ernstig. Vermoedelijk was het den dader, die dit misdrijf heeft gepleegd, te doen om den aannemer te berooven van het geld, dat Wolse bij zich had voor de uitbe taling van loonen. Zijn portefeuille werd niet meer op hem gevonden. De rijks politie heeft de zaak in onderzoek en schijnt den vermoedelijken dader reeds op' 't spoor te zijn. BIJ EEN TWIST DOODGESCHOTEN. Een viertal mannen te Heerlen, die een groot gedeelte van den Zaterdagavond met elkaar hadden doorgebracht, kregen naar aan de Courant wordt gemeld, over on- teteeken.de kwesties oneenigheid. Zij gin gen ten slotte naar een café gelegen aan de Bonstraat, even voorbij de bom der gemeente en begonnen daar opnieuw te twisten. Daarna begaven zij zich weer naar buiten waar het wederom tot hevige woordenwisseling kwam. Een hunner de 28-jarige D. Dink heeft waarschijnlijk in een dollen aanval van woede zijn jachtge weer, dat hij1 over den schouder had han gen, gegrepen, en dit op zijn drie kamera den gericht en een schot gelost. Hevig ver schrikt stoven zij uit elkaar. De 44-jarige mijnwerker Jan Sillem kreeg echter een schot hagel door het schouderblad. Dr. Drekei die aanstonds ter assistentie werd geroej.cn constateerde, dat de man onmid dellijk was overleden. De marechaussee te Nieuwenhagen is er Zendagavond te 6 uur in geslaagd den man aan te houden. Hij had zich in h lijkenhuis je verscholen. Het slachtoffer laat een vrouw eu zes kinderen adTit-er. De dader woonde sinds eenigejjT tijd te Amstenrhde. Doj#30-60. Tub* 80 ct. Bij Apoth en Drogisten RAND IN EEN GOEDERENWAGEN, De Tilburgsche brandweer werd Zater dagavond gealarmeerd voer een brand, die was uitgebroken op het stationsem- I placement der Ned. Spoorwegen te U- denhout. Ter plaatse gekomen, bleek een goederenwagon, geladen met balen ka toen in brand te staan. Daar ter plaatse geen water was te krijgen, werd de wa gon naar de naastbij zijnde steenfabriek getransporteerd, waar met het blus- schingswerk kon worden tegennen. De wagon en de lading verbrandden geheel. Slechts het ijzer van den wagon bleef intact. KOKENDE MELK OVER HET LI CHAAM. Zaterdagmiddag heeft in de ouderlijke Woning aan de Sophiastraat 9 te Leiden, een jongetje v. 8 jinaanden, W, F., een pan met kokende melk, die op een gastoestel stond, naar zich toegetrokken. Het knaap je kreeg den inhoud over het lichaam. Met ernstige brandwonden overdekt is de klei ne naar het academisch ziekenhuis ge- Kracht. BELANGRIJKE "iNBRAAK. In het groote kantoorgebouw Boomp jes 23a te Rotterdam is eeu belangrijke jtnbiraak gepleegd, waarbij vermoedelijk yakmenschen aan het werk zijn geweest, j Ia dit pand, is op 4© le étage 4© expe DOODELIJK ONGELUK TE GOIRLE. In de Godrlsohe jutespinnerij te Goiirle is de 37-jarige ongehuwde H. L., die op eeu wals van een machine, die 200 om wentelingen per minuut maakte, een riem wilde overgooien, tusschen de machine geraakt en verbrijzeld. ER MEE VANDOOR GEGAAN. Een 16-jarige jongen in de van Rijlandt- straat te Den Haag heeft 'n jongetje, dat boodschappen moest doen, een bank biljet van f 10 afgenomen en is er mee vandoor gegaan. DE RAMP TE OMMELANDERWIJK. Zondagavond is in het R.-K. Zieken huis te Winschoten overleden de 28-ja rige Johannes Luken, een van de slacht offers van den ramp te Veendam, waarmee het aantal dooden is gestegen tot acht. BRAND IN EEN KAZERNE. In de kazerne aan de Oranjelaan te Harderwijk, waarin het 20ste regiment infanterie is gehuisvest, is brand ontstaan in de exercitieloods waarin een paar hon derd bossen stroo lagen opgestapeld. Teen de brand ontdekt werd, tekten de vlam men reeds aan de zoldering. Onmiddel lijk -werd de brandweer gealarmeerd, doch toen deze ter plaatse verscheen, waren de militairen er reeds in geslaagd, den brand „HEINRICH PODEUS" VLOT GE BRACHT. Het Duitsehe Stoomschip „Heinrich Podeus" dat vele maanden op' het strand te Zandvoort heeft gezeten is Maandag door de Rotterdamsche bergingsmaat schappij van de firma Smit en Co. vlot gebracht. VERDRONKEN. Op het Paterswoldsclie meer is Zondag middag de 25-jarige student N. uit Gro ningen, toen hij achter een zeilboot aan zwom verdronken. Om uit te rusten had hij zich n.l. aan de boot vastgebonden en werd, doordat de boot plotseling zwenkte met den stroom meegesleurd. Zijn vriend, die bij hem was, sprong hem onmiddellijk na, doch ken hem niet redden. Toen hij aan boord gebracht werd, heeft men nog getracht door middel van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, hetgeen echter niet mocht gelukken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Nauwelijks is het vreeselijk onge luk op den onbewaakten overweg nabij Rilland-Bath uit bet geheugen of ander maal moeten we melding maken van een ongeluk op denzelfden onbewaakten overweg, dat Zaterdagmiddag om 12 uur plaats greep. Trein no. 138, komende uit de richting Roosendaal, was den, ever- weg nabij wachtpost 20 A op 115 M. jafstand genaderd, toen plotseling een luxe Eelgische auto, bestuurd door den heer L. v. Bastijns, van de richting (Woensdrecht den spoorweg opreed. In den auto waren behalve de heer Bastijns gezeten zijn vrouw, dochter, zoon en nicht. JDe machinist zette alle remmen aan, doch een aanrijding was niet meer te voorkomen. De auto botste tegen de ma chine omboog, waarop laatstgenoemd voertuig eenige tientallen meters langs de sspoorlijn werd meegesleurd, waarop het met een smak omkantelde. De inzittenden bekwamen gelukkig geen ernstige verwondingen De bestuur der kwam met deu schrik vrij. diens zoon, die naast hem zat, kreeg lichte schrammen in het gelaat en ook twee der inzittende dames bekwamen onbe duidende wonden. Nadat dokter Morree uit Rilland ge neeskundige hulp had. verleend, bleek, dat de derde inzittende dame een lichte hersenschudding had bekomen. De auto werd totaal vernield; tusscbeu de wielen van den auto vond men een stuk van de treeplank van den trein. De auto ■wörd direct door de politie iu beslag genomen. De bestuurder deelde later nog mee, dat hij den weg meermalen had bereden en den toestand daar ook kende. Hij had echter den trein niet zien aan komen. Het parket uit Middelburg was om half vier ter plaatse. DE KABINETSCRISIS. De beraadslagingen van den Kabinets formateur, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck met de vertegenwoordigers der rechterzijde, zijn ongunstig verloopen voor het tot stand komen van een parlementair Kabinet, steunende op de rechterzijde." De oorzaak der mislukking ligt in de weigering der C. H. fractie om zich op e'en regeeringsprogram vast te leggen. Tot een eigenlijke besrpeking van het program van den Kabinetsformateur is het dan ook niet eens gekomen. Op de weigering van de C. H. is aïles afgestuit. H. M. de Koningin heeft Zaterdagmor gen ten paleize Soestdijk jhr. mr. Ruys de Beerentrouck ontvangen, die heeft mede gedeeld, dat hij niet geslaagd was in het vormen van een parlementair xeohtsch ka binet. H. M. heeft hem thans opdracht gege ven tot vorming van een e xtra-parlemen- tair kabinet. De heer Ruys de Beerenbrouck heeft verzocht ook deze opdracht in beraad te mogen houden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2