vóobm, PU ROL Damrubriek. Plaatselijk Meuws de zee was vrij hol. Ik zag de lichten van de «King's Crosse toen dit schip nog vry ver weg was. Tweemaal liet ik de sirene loeien, maar ik zag al spoedig, dat het schip recht op ons af kwam. Wij trachtten nog een botsing te vermyden, maar het was al te laat. Daarna gebeurde alles zoo snel, dat het moeilyk is, precies te zeggen wat er ge beurde. Ia een paar minuten zonken we: het had geen doel, te trachten booten uit te zetten, want daarvoor was geen tyd. Ik waarschuwde den marconist S.O.S.-seinen nit te zenden en zag sommige leden onzer bemanning in zee springen. Dat deed ook ik en ik zag ook den kapitein in het water. Dat was de laatste keer, dat ik hem heb gezien. Allen gilden wij om het hardst, teneinde de aandacht te trekken. Na eenige minuten gezwommen te hebben zag ik een omge slagen boot dryven. Ik zwom er heen en hield mij aan de kiel vast. Nog 4 leden der bemanning wist ik by de boot te bren gen. Zoo, half in het water en half op het bootje, hebben we ongeveer een uur gezwalkt, toen de «King's Crossc ons op pikte. Een steward moet twee uur aan een stuk mast in het water hebben rond gedobberd. Toen wij opgepikt werden, waren onze ledematen verstijfd van kou*. De kapitein van de sleepboot sliep ten tyde van de ramp en werd door den schob uit zijn kooi geworpen. De stuurman, die op de brug stond, verklaart de «Ogonot niet gezien te hebben voordat hy op het schip zat en de aanvaring niet meer te vermyden was. verzacht en geneest Ooos30-60,TuCe SOct. Bij Apolh.en Drogisten Zaterdag 17 Augustus was de heer Ben Springer de gast van de Waalwyksche Damclub. Het lag in het voornemen van den wereldkampioen om een blindparty en simultaan séance te geven. Na een kort openingswoord van den heer Verter ving de blindparty te ongeveer 7 uur, onder talryke belangstelling, aan. Als tegenspeler zou optreden A. de Graag. Met een bewonderenswaardige snelheid en correctheid speelde de blindspeler zyn zetten. Het was feitelijk onbegrijpelijk, dat hij zich niet ééomaal vergistte. Toen na een onregelmatige opening en zeer io- tressact middenspel, de blindspeler bij den 35iten zet een schijnbaar winnende com binatie maakte, lokte dit applaus uit. Dit bleek ongegrond. Wit haalde terug en er ontstond voor De Graag een voordeelig eindspel. Dit werd behouden en by den 56m zet gaf Springer op. Het feit dat de blindspeler zijn zetten vlug en serieus liet volgen, wekte de grootste verbazing op. Het was dan ook een enorme prestatie, dat niet zal nalaten een gunstige wendiGg op het damleven in dezen omtrek te maken. Half tien werd een aanvang gemaakt met de simultaan-séanse. Cbk hier toonde Springer zich «meestere. Er werd ge speeld aan 24 borden, waarvan de simul- taanspeler er 21 won, 2 remise speelde en 4 verloor. De heeren Van Haaren en Dekkers, beiden uit Waalwijk, speelden remise, terwijl A. de Graag zijn partij won. Te twaalf uur was de séance geëindigd en behoorde dezen avond, waar bewezen werd wat op dit gebied te prestoeren valt, weer tot het verleden. Voor liefhebbers volgt hier de B I i n d p a r tij. 34-30, 20-25; 32—28, 25X34; 39X30, 16—21; 37—32, 11—16; 30-25, 7-11; 44-39, 21—26; 3-2—27, 26X37; 41X32, 15—20; 46-41, 20—24; 41—37, 17—21; 40—34, 21—26; 34—30, 18-23; 39—34, 14—20; 25X14, 9X20; 30—25, 10—14; 45-40, 12—18; 50—45, 4-9; 34-29, 23X34; 40X29, 18-22; 27X18, 13X22; 28X17, 14X22; 32—27, 22X31; 36X27, 8—13; 47—41, 1—7 41—36. 7—12; 43—39, 5—10; 49-43, 10-15; 37—31, 26X37 42X31; 2-7, 31—26; 19-23; 29X18, 13X31; 26X37, 24—29; 33X24, 20X29; 45—40, 12—18; 39—34, 18—23; 35-30, 29—33; 33X18, 19 13; 18X20, 15X44; 43 39, 44X33; 48—43, 33—39; 43-38, 39X30; 25X34, 7—12; 36 31,6 1134—29,1117; 1923, 16—21; 31—26, 3—9; 37-31, 9-14; 38—33, 14—20; 33-29, 12-18; 23X12, 17X8; 28X47 8-13; 17-12, 13—19; 12—8, 19—24; 8-3, 24X33; 3X25, 33 —38, 2548, verloren. HEUSDEN. Den 27sten dezer zal het 30 jaren geleden zyn dat onze stadgenoot, de heer Maas als machinist aan boord kwam van de stoomboot «Metta II«, Waar het zeker geen alledaagsch feit is dat een machinist gedurende 30 jaren op eenzelfde boot vaart en de heer Maas de algemeene achting niet alleen van Heusden's ingezetenen maar ook van velen buiten Heusden geniet, daar zal het hem op genoemden dag zeker niet aan blyken van belangstelling ontbreken. Van harte hopen wij dat het den heer Maas gegeven moge zyn nog vele reizen met de «Metta II* naar Goricchem en Rotterdam te mogen maken. Voor belanghebbenden bestaat ook dit jaar weer gelegenheid om gebruik te maken van den goedkoopen z.g. «artis-treinc naar Amsterdam. Deze trein biedt een voordeelige gelegen heid om Amsterdam met den dierentuin te bezichtigen en vertrekt op Dinsdag 27 Aug. van station DrunenHeusden des v.m. om 7.23 uur. Zie advertentie in dit blad. Het dameszangkoor «Sursum Cordac behaalde op het Concours te Tongerloo (gem. Eindhoven) Zondag een le prijs in de 4i Afd. met 176 punten met lof der jury, bovendien werd een eereprys verworven. Het was de eerste maal dat deze nog slechts een jaar bestaande vereeniging aan een concours deelnam, zoodat de behaalde overwinning als een groot succes mag worden bescho iwd, dat vooral den directeur, de heer C. J. M. Merkx, tot groote eer strekt. X'Zaterdagavond werd de nieuwe krui denierswinkel van den heer L. Sluymers op den hoek van Hoogstraat en Nieuwstraat, geopend. Vele leveranciers, bekenden en ook de buurt hadden voor bloemen gezorgd, z>odat de nieuwe winkel, die voor dit punt van de stad een fraaie verbetering is, een feestelijk aanzien had. X ALMKERK. Op aanvraag van het kerkbestuur der Herv. Gsm. alhier, om gedurende het verven de Ger. Kerk te mogen gebruiken, is door bet Kerkbestuur der Geref. Kerk hierop goedgunstig beschikt en wel voor den avonddienst. AALST. Mej. W. Koelbloed, onderwijzeres aan de school met den Bybel alhier, is op het 14 Aug. jl. te Arnhem gehouden ex amen geslaagd voor de hoofdakte. Naar wij vernemen zal dejaarlijk- sche keuring van geiten, toebehoorende aan leden der Giitenfok vereeniging plaats vinden op Zaterdag 21 Sept. a.s. Door de Oranjevereniging alhier wordt druk gewerkt aan de voorbereiding van het Oranjefeest op 31 Aug. Het pro gramma zal voor elk wat geven, 's Mor gens optocht van ruiters en wielrijders met pryzen voor de mooiste versiering. 's Namiddags volksspelen, hindernisrijden voor ruiters en ringryden voor paren, 's Avonds wordt concert gegeven door een vereeniging uit den omtrek. De rijvereeni- ging «Hippose uit Garinchem, welke uit - genoodigd was een demonstratie van «push te geven, zond bericht van verhindering. ANDEL'. De heer Zegwaard alhier geraakte .Openbare vergadering van den Raad der Gemeente WIJK o. a. gehouden op Vrijdag 16 Aug. 1929 des namiddags 71/2 uur. 1 VoorzitterEdelachtb. Heer R. J. van Daveren. Secretaris (waarnemend)de heer W. Rouman. Tegenwoordig: alle leden. Na opening der vergadering met ge bed wordt voorlezing gedaan van de no- Ituleii der bijeenkomst op 28 Juni j.l. Op de vraag van den Voorzitter of een der heeren 'daarop op- of aanmerkingen heeft, zegt de heer van der Piol, dat hij 'de vorige vergadering geen adres van van Wijk heeft hoor en voorlezen over de stichting van een kerkgebouw, wel zou gesproken zijn over ontheffing van art. 22 der B. V. voor een op te richten laad bom wschuur. De Voorzitter antwoordt dat twee a- drctsen van t). van Wijk zijn behandeld li.l. één voor de oprichting van een Kerk gebouw en een voor de stichting van een landbouwschuur. De notulen warden hierop met algemee- 110 stemmen onveranderd vastgesteld. Aan de orde zijn: Ingekomen stukken: a. Kon. Besluit van 10 Juli 1929, waar bij is goedgekeurd het raadsbesluit tot wijziging van de verordening olp de keu ring van waren. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Eveneens wordt voor ken nisgeving aangenomen een adres van den Raad der Gemeente Arneonuiden om ad- haesie te betuigen aan hun schrijven aan de Tweede Kamer inzake wijziging art. 104 4e lid der Lager onderwijswet 1920. b. Adres van het Dagelijksch Bestuur yan het Waterschap „Het Hakkeveld" houdende verzoek te mogen verpachten het grasgewas staande" op- de Oostelijke helft van den Zoutendijk en de Hooge [kade van het jaar 1929 en de daarop volgende jaren. Voorzitter: Verlangt een der heeren hierover het woord? Roza: Zijn die wegen daar altijd ver pacht? Voorzitter: Neen, die zijn daar nooit verpacht. Een week of 6 geleden had ik vernomen dat men het gras wilde ver pachten. Ik heb toen den voorzitter van het Waterschap) „Het Hakkeveld" laten weten dat de wegen eigendom van deze gemeente zijn en hem doen zeggen, dat j hij zich maar tot den Raad moest wen den, wilde men tot verpachting over gaan. Bouman: Ik voor mij heb geen vrij moedigheid om die weg af te staan aan de polder Hakkeveld. De gemeente Wijk js eigenares daarvan, en men kan zelf «dat gras wel verpachten. VoorzitterB. en W. zouden voor wil len stellen om voor dit jaar het gras do a* de polder van Hakkeveld te laten verpachten, maar dan ook niet langer. [We kunnen dan tusschentijds een on derzoek instellen hoe het in 't vervolg zal gaan. Past men dezen maatregel op één polder toe, dan moet men het ook op de andere doen. Van Loon: Met nieuwjaar is het dus aan een eind? Verder verpacht de Ge meente dan zelf. Voorzitter: De verpachting zal alleen maar voor dit jaar gelden. Na eenige bespreking wordt met alge meene stemmen besloten toestemming te geven aan het Waterschap „Het Hakke veld" om het gras te laten verpachten voor het jaar 1929 en tevens een onder zoek in te stellen hoe in dezen in 't vervolg zal werden gehandeld. c. Verzoek van den algemeenen Neder- landschen piolitiebend te Harderwijk om den gemeenteveldwachter, alsmede zijn ge zin, vrije geneeskundige behandeling in uitzicht te stellen. In het adres wordt- naar voren gebracht, dat door verschil lende gemeentebesturen in ons land het standpunt wordt ingenomen, dat den po litieambtenaren en hunne gezinnen vrije genees- en heelkundige behandeling in uitzicht moet worden gesteld of hen daar voor een vastbedrag uit te keeren; dat ook de Rijksveldwachters vrije geneeskun dige behandeling wordt vergoed. Verder dat de politieambtenaren hunn.3 diensten moeten verrichten bij alle weersgesteldhe den, dat zelfs bij de meest ongunstigste omstandigheden uren achtereen ten te- hoeve van de gemeenschap- dienst wordt verricht en zij daardoor eerder voor on gesteldheid rat baar zijn, dan anderen. Bovendien staan zij nog aan allerlei ge varen bloot. Voorzitter: Wenscht iemand hierover het woord? Bouman: Jawel, Mijnheer de Voorzitter. Daar zijn als eens meer adressen over den gemeenteveldwachter Hak bij den Raad ingekomen. Wat zyn persoon betreft kan ik niet anders verklaren of Hak doet trcuw zijn diensten en ik heb hem als een goed politieman leeren kennen. Over 't algemeen worden de politiebeambten niet zoo geacht, als wel zyn moest. Spre ker zou er daarom een voorstel van willen maken om die vrije geneeskundige be handeling te geven. De voorzitter vraagt of een der heeren het voorstel Bouman wenscht te steu nen. De heer ran der Pol verklaart zich daartoe bereid. Van der Pol: Of hebben B. en W. in dezen misschien een ander voorstel? VoorzitterNeen, B. en W. hebben hieromtrent geen voorstel. Van Helden: Hoeveel bedraagt het in komen van Hak in totaal, met inbegrip voor alle emolumenten. Do Voorzitter antwoordt dat Hak f 1500. jaa rwedde geniet, plus f' 260.— vergoeding voor het genot van vrije wo ning, f 50 vergoeding voor een rij wiel en verder nog vrije bovenkleeding, wat onge veer f 100 per jaar zal bedragen. Alles bijeen derhalve werdt f 1950.—. Van Helden: Dan acht ik liet inkomen, gezien de omstandigheden voor een ge meente als Wijk, voldoende. Alle amb tenaren streven wel naar ver hooging, doch naar mijne meening zal eerder het omgekeerde moeten plaats vin den. De salarissen der ambtenaren zijn over 't algemeen niet zoo- slecht. Van Locn: Wat zou dat voor de ge meente kunnen kosten, vrije geneeskundi ge behandeling Roza: Dat va.lt niet he zeggen, dajt, hangt hier maar van af of Hak veel of weinig ziek zou worden. MansIk acht het ook niet zoo'n laag salaris voer de gemeente Wijk om te be talen. Hij gelooft wel dat Hak een goed politieman is, maar de financieële toe stand der gemeente moet ook in 't 00 worden gehouden. Het moet ten slotte door de belastingbetalers opgebracht wor den. Van LoonIk zo-u het adres maar tot een volgende vergadering aanhouden en tusschentijds den dokter raadplegen hoe veel vrije behandeling zal kosten. Meerde leden meenen, dat -dit overbodig is v/ijl dit vooraf niet valt te zeggen. MansAls men van waarde wat ziek is heeft men gauw een groote doktersreke ning. Bovendien wordt in het verzoek ook om vrije geneeskundige behandeling voor liet gezin van Hak gevraagd, dat nu wel niet groot is. De heer Bouman zegt met zijn voor stel de bedoeling te hebben gehad al leen den veldwachter vrije geneeskundige behandeling te geven. Het voorstel Bouman om den gemeen teveldwachter vrije geneeskundige behan deling in uitzicht te stellen door den Voorzitter hieropi in stemming gebracht wordt verw'orpen met 4 tegjen 3 stemmen, f&gen stemden de leden Roza, Mans, Van (Helden en Van der Velden. d. Adres van denzelfden Politiebond houdende verzoek den gemeenteveldwach ter voor het bezit van het politiediploma een toelage van f 100 per jaar te ver strekken. Van der PolVoor dit adres kan ik mijn stem niet geven. Dit is weer van ge heel andere strekking dan het vorige. MansDaa-r wordt gevraagd een toe lage van f 100.— per jaar. Dat zou dus een verhoo'ging van f 2.00 per week be- teekenen, het inkomen van Hak zou dan f 40 per week bedragen. Ook liieraa-n kan spreker zijn stem niet geven. BoumanDat politiediploma heeft Hak niet door niets gekregen. Dat heeft hij door zijn ijver en ambitie verkregen, om zoiodcende de ingezetenen in alles te woerd te kunnen staan. Hij beschouwt Hak nogmaals als een bekwaam politie man, die kalm is in zijn optreden en zijn zaken goed doet. Daarom zou hij voorstellen de gevraagde toelage te geven. Het voorstel Bouman in stemming ge bracht wordt verworpen met '5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden: de leden Roza, Van der Bol, Mans, Van Hdden. en Van der Velden. e. Schrijven van D. v. Wijk, te Aal burg, waarin hij namens de Vrije Ger. Kerk te Aalburg ontheffing verzoekt van het bepaalde bij art. 1, 2e lid der Bouw verordening. Dit lid schrijft voor dat het verboden is zonder goedkeuring van den Gemeen teraad gebouwen op te richten anders dan aan bestaande of aangelegde straten. Waar het onderhavige kerkgebouw een eind v. den openbaren weg zal worden ge sticht, moet de Raad der halve hieraan zijn goedkeuring hechten. Vt c rzitterWenscht een der leden het woord Wethouder Roza; In hoeverre acht men het mogelijk, dat de stichting ter plaatse nadeelig kan zijn op het bezoeken der kerk, met andere woorden, is het mogelijk dat de toegang tot het kerkgebouw, waar hij leidt over particulieren grond, kan worden geweigerd. Ik meen, dat daar eens naar geïnformeerd zou worden. Mededeeling wordt gedaan, dat nog een notarieële akte voer een en ander moet worden opgemaakt, waarin een uit weg naar den openbaren weg zal wor den beschreven. Met 5 tegen 2 stemmen verleent de Raad hierop goedkeuring tot stichting van het kerkgebouw, ter plaatse alwaar zulks is aangevraagd. Tegen stemden de leden Van Loon en Mans. f. Schrijven der Gewestelijke Land storm Commissie „.Dordrecht" te Hille- gersberg waarin wordt verzocht de be schikking te mogen hebben ever het Gym nastieklokaal voor het houden van schiet oefeningen voor de afdeeling van den bij- zcndcren Vrijw. Landstorm. Wethouder Van der VeldenAls de Raad permissie geeft zou dit óf 's Maan dags- óf Donderdagsavond kunnen ge beuren, daar de overige avonden allemaal bezet zijn. Medegedeeld wordt, dat ook de Za terdagmiddag beschikbaar is, die zich voer dit doel misschien wel het beste zou leenen, daar volgens deskundigen, schietcefeningen bij „Kunstlicht, niet veel uit zouden halen. De heer Van Loon informeert of die afdeeling weer pas is opgericht. De Voorzitter zegt dat thans officieel een Landstormcommissie is samengesteld, waarin de Wethouders Van der Velden en Roza, de heeren J. C. Wink, J. L. Majoor en A. Vos zitting hebben. Na eenige bespreking op welk tijdstip de schietoefeningen het best zouden kun nen werden gehouden, wordt met alge- meene stemmen besloten, hiervoor óf den Maandag- óf den Donderdagavond dan wel den Zaterdagmiddag beschikbaar te stellen en de keuze van een/lezer tijd stippen aan de afdeeling z$f over te laten. g men mei g. Afwijzend wordt vervolgens beschikt op een Jfdres van de R. K. Vereeniging van blfnden in Noordbrabant en Gelder landF, St. Odillia" te 's Bosch om een jaajKjksche subsidie van 2V2 cent per iiyvoner ten bate der vereeniging. De ingekomen stukken zijn hiermede rde revue gepasseerd. 2 Voorstel van B. en W. tot» wijziging der verordening op het beheer van het Electriciteitsbedrijf. De voorgestelde wijziging heeft betrek king op het bedrag, dat jaarlijks als waardevermindening op> de bezittingen v. het G.E.R. moet worden afgeschreven. Volgens de vigeerende bepaling der ver ordening zou dit gelijk moeten zijn aan de verplichte aflossing, derhalve f2700. Waar echter de afschrijvingen loopen over een tijdvak van 35 jaren en de leening in 30 jaren moet worden gedelgd, kan met f 2314.28 aan afschrijving worden volstaan. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot onder- handsche aanbesteding van het schoon houden der scholen te Wijk en te Aal burg. De Voorzitter doet mededeeling dat het schoonhouden der school te Aalburg ge schiedt door M. Vos, voor f275,— per jaar en te Wijk door A. van Rijswijk voor f 338. De voorschriften der schoon houding worden behoorlijk nageleefd, en in den regel zijn er weinig liefhebbers voer. B. en W. stellen daarom voor de schoonhcuding wederom voor 1 jaar aan betrokkenen onderhandsch aan te beste den. Met algemeene stemmen wordt al dus besloten. 4. Wijziging Plaatselijke Politieveror dening. Hieromtrent stellen B. en W. voer de volgende bepalingen op te nemen. Het is 1'er boden, wanneer er met meer dan twee personen achter of naast elkander gereden wordt, op de ijsbanen zoodanig te draaien of te slingeren, dat het hin derlijk of wel gevaarlijk is, voor andere personen. Tevens een bepaling waarbij liet verboden is zonder vergunning van B. en W. ververschingen, versnaperingen enz. toe te dienen.. Verder een artikel betreffende de verplichting van hem, aan wien bij volksverzamelingen op wegen, straten of pleinen door de politie gelast wordt, zich daaruit te verwijderen, om. aan dien last onmiddellijk te voldoen, in de richting dopr de politie aangewe zen en tevens een bepaling, dat zonder toestemming van den burgemeester geen muziek en andere openbare vermakelijkhe den in herbergen mogen plaats hebben. Van Loon. Zou het misschien niet mo gelijk zijn er tevens een bepaling in op te nemen, dat bij concerten geven op de muziektent met geen fietsen van de kerkstcep mag worden cp- of afgereden. Daarvan wordt tijdens concerten veel last ondervonden. Inzake deze vraag ontstaat een be spreking of opneming van een dergelijke bepaling wel noodzakelyk is en of uit anderen hoofde de politie soms de be voegdheid heeft het verkeer tijdens die concerten langs andere wegen te leiden. Naar een en ander zal een onderzoek worden ingesteld, waarna besloten wordt punt 4 in zijn geheel tot een volgen de vergadering te verdagen. 5. Wijziging gemeentebegrooting 1929. Eenige nieuwe p-osten moeten worden gecreëerd o.a. van ongevallenpremieën ge- meentemonteur; groot f 12 teruggaaf van op» een vorigen dienst te veel ontvangen Rijksvergoeding Lager Onderwijs f 156.— kosten Rijkskundigen bijstand inzake se- cretaris-ontrangerkwestie (pleidooi Raad van State) f500, uitkeering art. 86 L. O. Wet 19)10 aan de gemeente 's Bosch f 15.76 en f630 en bijdragen art. 25 Nij- vcrheidsönderwïjswet groe t f 50. Dekking van deze uitgaven kan plaats vinden door beschikking ever een ge deelte groot f 1500 van het vermoedelijk batig slot der rekening 1928, hetwelk plm. f 7000 bedraagt. Voorzitter: Ik stel voor t-ct de voor gestelde wijzigingen te besluiten. Van der Pol: Daar ben ik voor, met uitzondering natuurlijk van de gemaak te kosten van den secretaris-ontvanger. Voorzitter: Het besluit werdt in zijn geheel in stemming gebracht. Van der Pol: Dan tegen. Ook de heer Bouman stemde tegen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt alzoc tot de voorgestelde wijzigingen besloten. 6. Aanbieding gemeenterekening, die der afdeeling Aalburg en het G.E.B. over hei dienstjaar 1928. De Voorzitter zou aan dit punt nog willen toevoegen; de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, waarmede de Raad pc coord gaat. Medegedeeld wordt dat de gemeentere kening 1928 sluit met een batig slot van f 7233.IIV2 die der afdeeling Aalburg met een batig slot van f3757.75i/2 en de re kening van het G.E.B. geeft aan een to taal aan baten en lasten van f 14861.28, waarop, als uitkeering van de gemeente wegens verlies een post voorkomt van f3063.73V2. Het batig slot der rekening van het Burgerlijk Armbestuur bedroeg f 2.31 meerdere leden geven hun voldoe ning te kennen over deze uitkomsten, vc ral de bedrijf resultaten van het G. ER worden schitterend genoemd. Men koestert de hoop dat het jaar 1929 nog eens zoo' 'n mooien voorsprong voor het bedrijf mag opleveren. De Voorzitter stelt voor deze rekenin gen gedurende 14 dagen ter secretarie ter visie te leggen en deze tusschentijds door een commissie van onderzoek te laten nazien. Hij wijst hiervoor aan de heeren Van Helden, Bouman en Van Locn. Bouman: Ik wensch van het lidmaat schap van die commissie verschoond te blijven. Bouman: Neen, Voorzitter. Voorzitter: Dan wijs ik Van der Pol als derde lid aan. Deze aanvaardt zijn benoeming. De Voorzitter zegt thans neg een on derwerp te hebben, dat niet op de agenda voorkomt n.l. het aangaan van een twee tal geldleeningen groot f 4000.— en f 200(X-. De eerste is noodig voor de uitbrei ding van het net in de Heistraat en de tweede voor de storting van een bedrag in de bouwkosten van het transformator- station. Hieromtrent is reeds vroeger be sloten. De N. V. Bank voor Ned. Ge meenten is bereid dit geld te leenen tegen 5 pCt. De Voorzitter doet den secretaris ver volgens voorlezing doen van het ont werpbesluit en stelt voor de leeningen af te sluiten. De heer Van Helden informeert nog of er provisie kosten aan verbenden zijn, waarop de Voorzitter ontkennend ant woord. Met algemeene stemmen wordt besloten het aanbod der Bank voor Ned. Gem. te accepteeren. Bij de rondvraag informeert het lid Mans hoe het staat met de pompen der Ebswouingen, waarop- de Voorzitter ant woordt. van Wijk daarvoor reeds last te hel ben gegeven om die in orde te bren gen. Verder vraagt hij of het niet mo gelijk zou zijn om de verdere reparatie's in orde te laten brengen, daar bij regen het water door het slag dringt. De Voorzitter doet toezegging den tim merman in dezen te zullen raadplegen nog informeert de- heer Mans hoe het met verven der woningen van de Ebbe staat Wethouder Van der Velden zegt dat hier omtrent reeds in de vergadering van B. en W. besloten is, zulks uit te voe ren. De heer van Helden vestigt de aan dacht op- den Bol te Aalburg. Daar zou licog ncodig gebaggerd moeten worden. Ock hieraan hebben R. en W. reeds vroe ger aandacht geschonken. Na. eenige dis cussie wordt besloten B. en W. te mach tigen, naar een en ander een onderzoek in te stellen. De Voorzitter sluit hierop de vergade ring.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2