LETTERS ARTIKELEN V VOOR en andere gelegenheden hun zwart of blauw costume GORINCHEM. Langendijk B 192, 193, 194. Speciaal adios tooi EEGEOTASSEN o.a. „DE FALCON" Denkt U om onze SPAARBON RAVEN SWA AYs Itekemlmakiiig. Plaatselijk Nieuws 50 °lo WINST!!! gaan de meesten op MAAT of GEREED koopen Gegarandeerde Kleuren Prachtvolle Coupe Lage Prijzen Prima Kwaliteiten. CONCERTEN BRENGEN U GELUK DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat in verband met bet voorkomen in verschillende plaatsen van ons land van de zoogenaamde »alastrimc, eene zeer besmettelijke ziekte, die nagenoeg ge heel overeenkomt met pokken, op Vrijdag avond om 7 nar ten stadhuize gelegen heid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Voorts zal daarna op eiken Woensdag en Zaterdag des namiddags ten 3 uor die gelegenheid worden herhaald. I HEUSDEN, 29 Aagustns 1929. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. BAHLMANN GORINCflEM HET ADRES VOOR: Prima Veeren- en Kapokken Bedden Scherp concurreerende prijzen. HEUSDEN. Uit de uitvoerige programma's, die reeds onder Heusden's ingezetenen verspreid zijn, is u bekend op welke wyze hier het Koninginnefeest gevierd zal worden. Een kort woord moge na voldoende zjjn, om te vermelden, dat de feesten aanvangen 's-mid- dags kwart voor twee met het zingen van alle leerlingen der verschillende scholen voor het Stadhuis, waarna de wedstrijden volgen op het feestterrein aan de Prins Hendrikkade. Ongeveer 5 uur volgt een demonstratie van de iHeusdensche Rgvereenigingc, terwijl het feest besloten zal worden door een concert van de beide muziekgezelschappen. „HEUSDENSCHE FANFARE" Directeur: de Heer JOH. VAN BERKEL. Aanvang des avonds half acht. PROGRAMMA Wilhelmus. Mont la Ville, Marche. 2. La Grotte des Fée's, Fantasie. 3. l'Eglantine d'Or, Fantasie Ouverture. 4. Une Ronde de Nuit, Ouverture. 5. Trop Tard pour le Train, Marche. 6. Finale. „FANFARE DER H. FAMILIE" Directeur de Heer W. VAN HEL VOORT. - Aanvang des avonds half negen PROGRAMMA Wilhelmus. Frysk Bloed, Marche. 2. Sur les Montagne. 3. Le Arrivee de la Poste, Morceau Carracterist'qué. 4. Flots du Danuble, Grande Valse. 5. Nederland in lied en dans. 6. Finale. -yAlastrimgevaar te Heusden. Niet alleen bij het ieeken publiek bestaat de verdenking dat de z.g. Alastrim eigenljjk niets anders is dan een matig ernstige epidemie van echte pokken, ook door zeer bevoegde geneeskundigen wordt deze opvat ting bevestigd. Gebleken is dat de epidemie zich ken merkt door een zeer sterke neiging tot overgaan van den eenen persoon op den ander. Het gevaar voor uitbreken van deze pokziekte in onze gemeente is juist daarom zoo groot omdat zooveel personen van hier geregeld Rotterdam bezoeken en het omgekeerde ook niet zeldzaam is. Een en ander hebben B. en W. doen be sluiten gelegenheid te geven tot gratis inenting en herinenting. In bovenstaande Bekendmaking wordt datum en uur bepaald. Het is hier de plaats er op te wyzen dat ieder die niet ingeënt is gedurende de laatste 5 jaren, niet mag rekenen op de beschermende werking van vroegere vaccinaties. Voor de mililielichting 1930 zjjn van deze gemeente bestemd 6 gewone, en 10 buitengewone dienstplichtigen. Toen Dinsdag de heer A. v. Djjk bezig was met het ophalen zjjner fuiken in de stadswiel, had hjj het ongeluk zjjn evenwicht te verliezen en uit de roeiboot in het water te tuimelen. Na eenig zwemmen en spartelen door modder en riet, wist hjj den wal te bereiken, zoodat hjj er met een nat pak afkwam. »Een nieuwen havenmeester hoorden we de jeugd zeggen. CAPELLE. SLEEUWIJK. EdelAchtb. Heer H. BLOK, Burgemeester der gemeente Almkerk. De heer Blok werd 5 April 1898 te Reeuwijk geboren. Hij genoot zijn opleiding in de gemeente-administratie te Kamerik (U.) van den Burgemeester dier gemeente en de gemeente Zegveld, den EdelAchtb. Heer J. J. Talsma en behaalde de akte van bekwaamheid als zoodanig. Half Mei 1924 werd de heer Blok benoemd tot adjunct-commies 1ste klasse te Maassluis en is tot dusverre aldaar werkzaam geweest. De heer Blok is de Antirevolutionaire richting toegedaan. grAan'"onderstaande personen werd een EXTRA CADEAU uitgereikt No. 645. T. M. r. d. Gun, Hagestein. No. 647. L. Donkersloot, Wyk, No. 646. P. van Bruggen, Tricht No. 648. J. van Andel, Nieu wendijk. No. 649. A. Her sen, Westmaas. De Vogelplaaijes zijn, voor de Letters-Margarine, los verkrygbaar Kj den winkelier, hjj aankoop V8n 1/i pood. Bij de aodere Letters-Artikelen zjjD de plaaijes bygepakt. in de van ouds bekende Kledingmagazijnen van XV-*: DOOR DE DOOR DE Ia combinatie met de Kaatsheuvel- sohe postduivenvereeniging „De getrouwe duif" hield d,e bij mej. de weduwe A. v. d. Haait alhier gevestigde postduiven- eeniging „De Luchtvaart" j.l. Zondag een wedylucht met den volgenden uitslag: W. Dekkers, 1. 2; S. Oerlemans, 3, 5; A'. Schaafstra, 4, 9, 17, 18; H. v. Kampenj, C, 8; W. v. Bost, 7, 24; Jao, Treffers, 10. 23; P. v. d. Velden> 11; H. Netten 12, 25; J. v. Engelen, 13.; P. Nieuwen- huizen, 14; W,. Mubbe, 15; C. Oerlemans, 16; L. Heurter, 19; H. Vos, 20; G. Don ders, 21 en G. Vos, 22. i De verjaardag van H. M. de Ko ningin Wilhflmina zal te dezer plaatse herdacht worden door het vieren van een kinderfeest. Op een weiland aan de Nieuwevaart, daartoe welwillend beschik baar gesteld door den heer W. B. Rijken, zullen des namiddags volksspelen worden gehouden. Ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal zijn medewerking ver- leenen. Een dezer dagen vond de landbou wer G. a, d. Loonschendijk een zij ner koeien verdronken in het weiland. Op' het Oranjefeest werden 's mid dags de navolgende prijzen behaald. Ringrijden voor paren. le prijs A. v. d. Giezen met mej. H. G. de Jong; 2e prijs P. v. Beest met mej. J. v. Beest3e prijs P. Dekker Azn. met mej. N. Rombout. Wedloop op muilen. le prijs J. Kolff2e prijs A. den Hollander; 3e prijs J. den Hollander; Wedloop met hindernissen. le prijs Iz. Roeland; 2e prijs Cor Kolff; 3e prijs Chr. v. Pelt. Hard loc pen op kiomp>en. le prijs P. Dekker Azn.; 2eprijs P. Scheurwater3e prijs A. Slagmolen. Stoelendans. le jrijs S. Verhagen; 2e prijs Emma Dekker; 3e prijs A. den Hollander. Ruitergevecht op bonnen. le prijs D. v. Pelt; 2e prijs A. v. PcederGoijen3e prijs F. v. Poederooijen. Onze vroegere dorpsgenoot den hr. C. Klcctwijk thans hoofdonderwijzer te Gcudriaan, behaalde dezer dagen te Amersfoort de acte Fransch L. O. Vergadering van den Raad der gemeente NEDERHEMERT op Donderdag 29 Augustus des n.m. half vier. Voorzitter EdelAchtb. Heer v. Omme ren. Aanwezig alle leden. Dö Voorzitter opent ie vergadering met voorlezing van het formuliergebed, leest daarna de notulen der vcrige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Vocrlccpige vaststelling gemeentereke ning 1928. De Voorzitter verzoekt de Commissie belast met het onderzcek dezer rekening rapport van hare bevindingen te wil len uitbrengen. De heer de Gaaij zegt dat de Com missie alles heeft nagezien en in orde heeft bevonden, zoodat zij adviseert tot vocrlccpige vaststelling. Met algemeene stemmen uitgezonderd die der Wethou ders, wordt de rekening hierop^ voor den gewonen dienst in ontvangst op f 25155.44 in uitgaaf op 23090.23V2 sluitende alzoo met een batig saldo van 2065.2OV2 vast- steld. Voor de kapitaaldienst zijn geen ontvangsten of uitgaven gepasseerd. Aanbieding gemeentebegrooring. Deze begrooting wordt voor de raadsleden ter visie gelégd. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. een schrijven van Ged. St. hebben ont vangen inzake de opheffing van de open bare lagere school aan de Noordzijde, j Ged. St. hebben het advies van den Hoofd-Ins jecteur voor het Lager Onder wijs ontvangen, welk advies inhoudt dat deze geen bezwaar heeft tegen de voor gestelde cptheffing mits maatregelen wer den getroffen dat de overblijvende leer lingen voor openbaar onderwijs daartoe ook de gelegenheid krijgen. De 15 leer lingen kunnen volgens het oordeel van den Hocfd-Inspecteur gevoeglijk de open bare lagere school aan de Zuidzijde be zoeken als er bijzondere zorg wordt be steed aan de overtocht over de rivier, terwijl gedurende de wintermaanden de kinderen over den afsluitdijk vervoerd kunnen worden. Dit zal voor de gemeen te evenwel nogal wat kosten meebrengen daarom hebben B. en W. gemeend eerst hierover don raad te moeten hooren en te vernemen of deze genegen is de kos ten voor rekening van de gemeente te nemen. De Hoofd-Inspecteur meende dat de 15 leerlingen ook de openbare school te Zaltbommel zouden kunnen bezoeken. B. en W. achten evenwel het bezoek aan' de openbare school aan de Zuidzijde te prefereeren. 's Winters kunnen de kinde ren dan per autobus over den afsluitdijk naar deze school gebracht worden. De Gaaïj. Zijn de ouders ook verplicht hun kinderen te doen vervoeren, is het niet meer dan de wettelijke afstand. Voorzitter. De afstand is 2.7 K.M. naar Zaltbommel is de afstand neg veel verder, dan naar de Zuidzijde. Er wordt j in de wet wel gesproken van 4 K.M. maar het kan best zijn, dat hier van j wordt afgeweken. Het is niet te zeggen, I wanneer de school zal overgaan, terwijl ook niet te zeggen is, hoeveel de kosten zullen bedragen. v. d. Werken. Dan kunnen wij toch ock niet besluiten, we dienen toch eerst de kosten te weten en ook of de ouders verplicht zijn de kinderen te d,oen ver- vervoeren. Voorzitter. Als het door zou gaan kunnen de kinderen toch van openbaar onderwijs genieten. v. d. Werken. Ik vind het van den Inspecteur niet mooi, dat hij liet open baar onderwijs niet met Christelijke gelijk stelt. Hij heeft wel goed gevonden, dat kinderen van elders worden gesleept om de 4 lokalen, vol te krijgen. Dat 4de lokaal had best beschikbaar kunnen blij ven, voer het openbaar ander-wijs. 1 De Gaaij1. Dat lijkt mij ock beter, de kosten zenden dan zeker ook minder ge weest zijn. Men gaat nu ten slotte de ouders dwingen hunne kinderen naar de Christelijke school te sturen, want de ^orders zullen ten slotte hun kinderen niet over de rivier willen sturen. v. d. Vliet. Met Zomerdag laten ze zich voor liefhebberij overzetten, mijn heer Peereboom loopt in 12 minuten naar hier. De Gaaij. U zegt zelf dat U mijnheer Peereboom niet graag naloopt, want die loopt harJ. We weten hoe de kinderen dat doen, dan blijven ze hier, dan daar staan. Peereboom. Voor de kinderen van de Rietschccf die naar Nederhemert naar scho,ol moeten is het veel lastiger. v. d. Werken. Daar hebt U gelijk in. Ik heb al eens eerder willen voorstellen, ock die knideren naar school te rijden. Nu is dat daarvoor een schoone ge legenheid. Als men de kindex-en naar hier laat rijden, kan men ock wel de kin deren van de Rietaohocf ixaar Nederhe mert rijden. v. d. Vliet Dat is een mooie methode, v. d. Werken. De ouders aan de Riet- schoof zal je er meer pleizier mee doen, dan met een Christelijke school te Ne derhemert, dat hebben sommigen mij zelf wel verzekerd. De Gaaij'. Dat geloof ik ook wel. v. d. Vliet. Welke bezwaren hebben ze gehad, zoolang de kinderen al naar school gaan. v. d. Werken. Ze hebben gemoeten, nu er echter voor hier een bus komt, is het billijk dat er voor dat gedeelte ook een komt, dan maar twee bussen. De Gaaij. Ik vind het een groot be zwaar, dat de kinderen van de Noordzij, hier naar school moeten. Vooral waar het goed anders had gekund. Het is niet goed, waar nog zooveel kinderen overblijven voor o jen baar ondex'wijs dat tegen te wer ken. v. d. Werken. Van den Inspecteur is het ock niet flink, het openbaar onderwijs met alle middelen tegen te werken, hij be heert voor beiden te staan. Smits. Die zal de kosten voor het rijk in het oog houden, om voor 15 kin deren een openbare school te houden. De Gaaij. Men zal hier ock wel kos ten krijgen, de school zal verbouwd moe ten worden en er zal een onderwijzer bij' moeten kernen. Smits. Hier aan de Zuidzijde zijn slechts elf kinderen en biji ons 15, daar vallen er bovendien nogwel af, die zijn niet erg betrouwbaar. v. d. Werken. Wel wordt door den In specteur goedgekeurd dat er alles bij ge haald wordt voor het Christelijk onder wijs om de 4 lokalen maar te krijgen, daarvoor worden kinderen van Well ge haald. Smits. Die kunnen we best missen, maar ze kunnen ze gerust sturen, want er is plaats. v. d. Werken. Dan had men met 3 Lokalen kunnen volstaan en was het 4de lokaal voor het openbaar onderwijs be schikbaar gebleven. Smits. De Inspecteur zal ook wel letten op de groote kosten die dit meebrengt voor het rijk. De Gaaij. Er worden wel meer kosten gemaakt voor het onderwijs dit beetje komt niet in aanmerking. Voorzitter. We dwalen af, de vraag is alleen of de zaad bereid is de kosten van het vervoer voor rekening dep ge meente te nemen. v. d. Werken. Daar zou ik mee wach ten we dienen toch eerst te weten wat het kost. Smits. We hebben al een schatting HUWELIJK STUFKENS BERGEIJK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2