Op afbetaling Levering van Drukwerk Firma L. I eerman, meubileering, Binnenland Plaatselijk Nieuws Buitenland. De Graf Zeppelin heeft de wereldreis volbracht. Burgerlijke Stand. 0! O o O O Donderdagmorgen te 8.08 Am- sterdamsche tijd is de Graf Zep pelin in Lakehurst geland. Hier mede is de vlucht om de wereld volbracht. Het luchtschip is 21 dagen en 5 uur na zijn vertrek uit Lakehurst daar weer terug gekeerd. ALMKERK. De heer H. P. van leperen alhier slaagde te Breda voor de Hoofdakte. Dezer dagen had een kind van den heer A. het ongeluk by 't vallen zyn arm te breken. Dr. de Vries verleende genees kundige hulp. A.8. Vrydag 6 Sept. zal alhier ter eere van de verjaardag van H. M. de Koningin een kinderfeest worden gehouden welke een aanvang zal nemen des middags 42 uur (O.T.) Alsdan zullen de kinderen van alle scholen, voorafgegaan door de K. E. muziekvereen. »Nooit Gedacht*, een optocht houden door 't dorp en zoo naar 't terrein aan de Emmikhovenscbe Steeg, waar dan de spelen een aanvaDg zullen nemen. Het bestuur der Oranjevereen. verzoekt beleefd aan de burgerij van Almkerk om dien dag huis aan huis de Nat. Driekleur te laten wapperen, des te feestelijker en mooier is dan de optocht der kinderen. Een ieder werke dan mede, om dien dag prettig en ordelyk te doen plaats hebben. In de week van 9 tot 14 Sept. zal in deze gemeente een collecte gehouden worden voor de Stichting van Alleen staande Blinden te Wolfheze. ANDEL. Dinsdagmiddag circa 12 uur moest een militair vliegtuig wegens defect aan den motor, op de Korenwaard te Poederoyen een noodlanding maken. Door den inzittende Luitenant-Vlieger werd direct aan het vliegkamp Soesterberg van deze noodlanding kennis gegeven en om assistentie voor reparatie gevraagd. Ruim halfdrie arriveerde de Mecanicien om het gedaalde vliegtuig te repareeren. Na een kleine reparatie kon het weer op- stijgen. Toen volgde het tweede vliegtuig dat eerst nog een saluut aan de menigte bracht die inmiddels was toegestroomd. Het was prachtig om te zien hoe deze vliegenier zijn vliegtuig in zijn macht had. EeD prachtige demonstratie die door een menigte toeschouwers werd bygewoond. NEDERHEMERT. By T. van Heemskerk zijn in den nacht van Donderdag op Vrydag alle sny- boonen gestolen, Ter aanvulling vnn het berichtje in ons blad van Waeosdag j.l. betrefiande het stelen der abrikozen, schryft men ons dat het wel een gewetenloos persoon moet zyn die zich in den nacht op een kerkhof be geeft en daar tot diefstal durft overgaan. Jammer dat bevoegde autoriteten niet direct een speurhond hebben in 't werk gesteld die op zoo'n afgelegen plaats wel de lucht van den betrokkene zou hebben nagespoord. RAAMSDONKSVEER. De heer C. J. Vermeulen behaalde de acte Engelsch L. O. Mej. Vermeulen uit Heesch werd benoemd tot tydelyk onderwijzeres aan de Veersche School. Mej. T. Nollen ontviBg een benoe ming als onderwijzeres aan de Tberesia- school te Roosendaal. De scholier M. B. viel van de Sets en brak daarby zijn pols. SPRANG. By den gehouden kort bal wedstrijd op het N.E.O.terrein alhier, behaalde N.E.O. de overwinning met 7—5 tegen N.O.A.D. uit Raamsdonksveer. De heer A. Dus, hoofd der bijz. school alhier, Blaagde te Wageningen Voor bet examen Land- en Tuinbouwakte. Morgen Zaterdag zal door de jeugd van Sprang op feestelyke wijze den ver jaardag van H. M. de KoniDgin worden herdacht, 's Morgens zal in optocht onder leidiDg van het feestcomité, welke door het schoolpersoneel zal worden bijgestaan, door bet dorp worden getrokken met versierde fietsen, wagentjes eDZ. 's Middags zullen volksspelen worden gehoudeo. Dinsdag bracht den beroepen predi. kant by de Ned. Herv. Gem., ds. Klütener uit Nieiwpoort, een bezoek aan deze ge meente ter kennismaking met kerkeraad en kerkbestuur en het bezichtigen der pastorie. '8 Avonds trad Z.Eerw. voor de gemeente op met een predikatie over Daniël 6 :11. De gemeente was in flinke getale opge komen. WIJK. Ds. G. J. C. Gabius du Sart, alhier, beeft bedankt voor het beroep Baar Lopik, Dit bericht zal zeer zeker door velen met genoegen worden vernomen. WIJK EN AALBURG. By Koo. Besluit van 19 Aug. j.l. is overeenkomstig het advies van den Raad van State, bet ingesteld beroep van den Raad dezer gemeente tegen het besloit van Gadep. Staten d.d. 6 Febr. j.l. onge grond verklaard, zoodat de WeiEd. Heer E. Sluymers, in alle functies gehandhaafd blyft. We wenschen hem met deze beslissing van harte geluk. Zondag 11 Aug. hield de postdui- venvereen zG.V.V.c een wedvlucht vanuit Vlissingen, waaraan 30 duiven deelnamen. De pryzen werden behaald als volgt J. van Tilborg Mzd., Ie en 8s prys. H. van Helden, 2e en 10a prys. G. van BallegooieD, 3, 4, 5, 6 en 7e pr. C. Bax, 9a prys. Zondag 18 Aug. werd een wedvlucht gehouden vanuit Tilburg, deelname 30 duiven. De pryzen werden behaald als volgt G. van Ballegooien, 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9e pr. J. van Tilborg Mzn., 4) en 10a prys. P. Bjuman, 59 prys. Zondag j.l. werd gevlogen vanuit Eind hoven met 30 duiven. De pryzen werden behaald als volgt H. van Helden, le prys. J. van Tilborg Mzn., 2e en 10a prijs. G. van Ballegooien, 3, 4, 6, 7 en 8s pr. P, Bouman, 5 en 9e prijs. WERKENDAM. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk de maaodelijksche doopsbedie- ning plaats hebben. Aangifte hiervan moet geschieden Zaterdagavond van 7 8 uur in de nieuwe Consistoriekamer, Voor- en namiddag zal in de Ned. Herv. Kerk de collecte worden gehouden voor de Herv. Chr. School. WOUDRICHEM. N.H. Suikerperen 69 ct. per kilo. Tafelperen 56 ct. per kilo. Dirkjesperen 4x/2 8 ct. per kilo. Keswick Codlin 640 ct. per kilo. Kroelappelen 1/24 ct. per kilo. Witte pruimen 30—32 ct, per kilo. Blauwe pruimen 15-46 ct. per kilo. Reine Victoria 26—30 ct. per kilo. Snijboonen 16—18 ct. per kilo. Princesseboonen 1012 ct. per kilo. Eigenheimers fl.80f2.40 per H.L Blauwputten f2.00f2.30 per H.L. Wegens Koninginnefeest Zaterdagavond niet betalen, doch Maandagavond 2 Sept. a.s. WAALWIJK. Wy vernemen dat vermoedelyk in de maand October een groote liefdadigheids- uitvoering gegeven zal worden ten bate van het kinderfonds van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. De voordracht ter vervulling van de betrekking van onderwyzer aan de O. L School aan de Stationstraat is als volgt No. 1. M. C. van der Heijden 2. Th. Blydensteijo, te Nijmegen 3. J. v. Donk te Groot Ammers. WASPIK. De gehouden kermis heeft een minder goed verloop gehad als andere jarenverschillende keeren hadden hand tastelijkheden plaats en moest de politie met geweld optredeo. Woensdagavond werd het sluitingsuur voor de café's be paald op elf uur, in plaats van op de overige dagen op 12 uur. Maandagmorgen gaf de Harmonie »Volksvlyt en Volksvermaak* een matinée in de Harmoniezaal met medewerking van de Heeren Cornelissen en Boere uit Den Bosch. Dinsdagmorgen trad in het Hótel van den Heer Chr. Montens de karakter-komiek Jos. de Wmter uit Breda op. Woensdagmorgen werd in de Harmonie zaal een matinée gegeven vao uitsluitend operamuziek. Het Bioscoop-theater van den heer Riozzi was eiken dag zeer goed bezochtde schouwburgloge van den Heer Willy Veitman echter slecht. In verband met den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin zal morgen (Zaterdagavond) op de kiosk voor het ge meentehuis een concert worden gegeven door de Harmonie aVolksvlyt en Volks vermaak* alhier. ZALTBOMMEL. Veiling 27 Aug. Witte pruimen I 1624 ct., id. II 810 ct., Catalonie 13 ct., Reine Victoria 1419 ct„ Mirabellen 10 ct., Krozen 710 ct., Abrikoospruimen 1015 ct., Blauwe pruimen 6—7 ct., Washington 10 ct„ alles p. p.Abrikozen 1.52 p. 100 st., Meloe nen 2653 ct., Meloecen Annanas 1828 ct. p. st,, Tomaten 47 ct., id. C 2 ct. p. p.; Suikerperen extra 9l/240 ct., id. I 5V27 ct., id. If 2— 6 ct„ Clapp's extra 28 *-30 ct., id. I 20-25 ct., id. If 10—42 ct., id. Ill 7 ct., Beurré de Mer. 913 ct., Beurré de Am II 6 ct., Juttepereo II 8 ct., id. II 1222 ct., Diam. Berg. 9 ct., Wynapp. 20 ct., Fransche Wyop. 18 ct,, Rooykesperen I 6 ct., Diggelx^p. I 6 ct., Looyersp. I 45 ct., Dr. Julius Gaill. 16 ct., Fransche Mad. I 10 ct., Kruitperen I 811 ct., Dirkjesperen 6 ct., Keizerinnen 1 7 ct., id. II 4 ct., Framboosappel 9—10 ct., Gam. zuur extra 44—15 ct., id. 110 13 ct., id. II 8—9 ct., val 67 ct., Yellow extra 3135 ct., id. 1 24— 26 ct. id. II 1216 ct., val 9 ct., Keswick I 710 ct., id. II 6 ct., Bloemzoet I 7 ct., Bloemzuur I 9 ct., Glasappel 6 ct., Wynapp. val 5 ct., Droiveozuur I 6 ct,, Kealsche Paradys I 7 ct id. val 5 ct., Astrakan 5 ct., Snyboonen (staak) I 18—23 ct., id. II 1417 ct., Staakprincessen 1519 ct., Princessenboonen (stam) 78 ct, alles per kg.Sav. Kool 6 7 ct., Roode kool 10 ct., Bloemkool 3 ct., Groene komkommers 1 ct., Gele 34 ct., Augurken 13546 ct., id. II 819 ct., alles p. st. Gevonden Voorwerpen. Een rywielplaatje. Te bevragen by den Gsm. Veldw. v. d. Wiel te Heusden. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Ik ben werkman en verdien f 0.50 per uur in de omgeving van Den Haag. Ik kom elke week naar huis gedeeltelijk per fiets en gedeeltelijk per boot of soms per trein, en geniet daarvoor f 2 50 per week als reisgeld, ben ik nu verplicht om van dat reisgeld ook nog belasting te betalen t A. V. HEUSDEN. Ondertrouwd: D. G. Vos 24 j. en M. v. d. Pol 21 j. GIESSEN. Geboren: Geertje d. v. P. Naaijen en Johaona Boogaarts Tsunis Gerardus z. v. A. de Raden en A. Ottevanger. Overleden: W. van Tilborg, 71 j wed. Joh. Verhoeven J. Driftenaar, 68 j., echtg. C. de Kok. DE HERSTELCONFERENTIE IN DEN HAAG. Ten slotte toch nog een accoord bereikt. Nadat de crediteurstaten het eens zijn ge worden over de verdeeling van de schade- vergoedingssommen, is ten slotte ook nog overeenstemming bereikt met de Duitschers» De drie bezettingsmogendheden stemmen er in toe de ontruiming te beginnen m den loop van September. België en Enge land zullen hun troepen volledig hebben teruggetrokken binnen drie maanden na den datum, waarop de ontruiming begint. Frankrijk zal binnen hetzelfde tijdbestek de tweede zó ie ontruimen. De ootruimiog door de Franschen van de derde zó ie zal beginnen onmiddellijk na de ratificatie door het Fransche en Duitsche parlement en de inwerkingtreding van het Young-plan. De ontruiming zal zonder onderbreking doorgaan en wel zoo snel mogelijk, als de verschil lende omstandigheden, die hierbij van be lang zyn, het zullen toelaten en zij zal in elk geval voltrokken zijn binnen het tijds bestek van acht maanden en niet later dan einde Juni 1930. verkoopt gevestigde ver trouwde zaak te 's Hertogenbosch, in wekelijksche of maande- lijksche termijnen, zonder eenige extra verhooging op den verkoopprijs. Levering op garantie. HEBRENCOBTUUMS EN REGENJASSEN vanaf f 1.50 per week, zonder eenige verhooging in prijs. Billijke prijzen en conditiën. Stipte geheimhouding verzekerd. Brieven onder No. 14 Burean van dit Blad. spoedig, net en billijk, door DE GEHEIMZINNIGE VONDST. Het geheimzinnige geval van de dames kleeren die op de Groote Heide bij Venlo zijn gevonden, is opgelost. Van een ernstig Öraxna is gelukkig geen sprake, 't Geval Leeft zich als volgt toegedragen. Op 4 Augustus zijn eenige dames, die gebaad hadden in een boschvijver nabij het Duitschje dorpje Leuth en in bad- costuum rondliepen, door een man ge stoord, die zich met een rugzak en de on- derkleeren van een van de dames uit de roeten maakte. De kleeren zijn nu her kend. De dief heeft deze blijkbaar op Hollandse h gebied weggeworpen. 'AUTO OVER DEN*KOP. Te Oudewater sloeg een autc door het springen van een achterband over den kopt. Het voertuig bleef aan den sloot kant liggen. De inzittende liep twee ge broken ribben op en werd per auto naar zijn wening te Amsterdam gebracht. DOOD GEVALLEN. In een schuur van den landbouwer D. In 't Veld te Dubbeldam had de ongeveer 60-jarige aldaar wonende W. de Bruin het ongeluk bij het opstapelen van ko ren van een circa drie Meter hoogen tas te vallen. De man bekwam hierbij een hersenschudding en overleed eenigen tijd later zonder tot -bewustzijn te zijn geko men. Het lijk is naar de woning overge bracht. VERDRONKEN. De 4i/2-jarige A. I. te Valkenburg nabij Katwijk is op eenigen afstand van het dorp te water geraakt. Toen een vriend je den vader van den drenkeling ge waarschuwd had en deze ter plaatse ver scheen, was het reeds te laat. Het lijkje is opgehaald. JVEDER EEN STAKING BIJ DE WERK VERSCHAFFING? Circa 90 Rotterdammers, die vanwe ge den Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon bij de werkverschaffing te Leer broek in Drente te werk waren gesteld, hebben het werk nedergelegd. Zij zijn haar Rotterdam teruggereisd. Als mo- t'ef voor hun plotselingen terugkeer voe ren zij aan, dat zij in hun onderkomens last hadden van ongedierte. UIT DEN SCHOMMEL GEVALLEN. Men meldt uit Godrle: Op het ontspanningsoord „De Golf" alhier had een ernstig ongeluk plaats. Twee meisjes waren aan het schomme len en niettegenstaande herhaalde waar schuwing bleven ze te ruw schommelen, totdat op zeker oogenblik beiden uit den schommel vielen. Het eeoe meisje be kwam een hoofdwonde, terwijl het andere meisje met een zware hersensohuding werd opgenomen. De auto der G.G.D. was spoedig ter plaatse en werden beiden" naar het gasthuis te Tilburg vervoerd. *EVEN VRIENDELIJK KIJKEN!" Een ernstig ongeluk, waarbij twee per sonen wei-den gewond, heeft plaats ge had ten huize van de familie Lugt- Jiart, wonende aan de Kleiwegstraat -te Gouda. Opi een plat van de eerste étage aan de achterzijde van de woning was een 10-tal leden van de familie verza meld, teneinde zich ter gelegenheid van den 84sten verjaardag van den ouden hr. te laten fotografeeren. Juist toen de 'fotograaf de feestelijke groep op de ge voelige plaat wilde vastleggen, stortte het plat in en verdwenen alle tien per sonen in de diepte. Zij kwamen terecht op een hoop fietsen in de ongeveer 6 M. lagei gelegen reparatie-inrichting van rij wielen. De geheele familie lag op* en over elkaar en onder het gezelschap heerschte groote verwarring. Het bleek, dat het ongeluk nog betrekkelijk goed afgelocpen was. Mej. L., verpleegster te 'Arnhem, had een arm gebreken en een ander familielid liep eenige lichte ver wondingen cp. De oude heer maakte den val met een kind in de armen, doch hij noch het kind waren gewend. De ge wonde verpleegster werd per auto naar de Wijkverpleging vervoerd. NIJPEND WATERGEBREK TE KERKRADE. Niettegenstaande Rurgem. en Weth. van Kerkrade reeds eerder waarschuwden om bij het gebruiken van. water de noodige zuinigheid te betrachten, blijkt, dat het water verbruik niet voldoende is vermin derd. Daarom waarschuwen B. en W., daar de amstandigheden zich niet in gunstigen zin hebben gewijzigd, de bevolking, dat bij het verbruiken van water (dat betrok ken wordt uit een Sperre over de grens) de uiterste zuinigheid moet worden in acht genomen, daar anders de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat binnen af- zienbaren tijd de levering van water moet worden gestaakt. Het schrobben van trot toirs, het besproeien van tuinen en het reinigen van auto's met leidingwater is verboden. Bij overtreding van het verbod zal de watertoevoer afgesloten worden. ON1 ZETTEND DRAMA. In een desawoning in het Pekalon- ganscht, lezen wij in de „Java-Bode", kwam het hoofd van het gezin binnen, een tani, Jije zpo juist bij de afdeel ings ban een leuning van honderd gulden had aan gegaan. Het geld was hem betaald in een biljet van honderd en hij' borg het, on voorzichtig, in een leeg lucifersdoosje. Met zijn kostbaren inhoud zette hij het ergens neer en ging toen heen. Tijdens zijn af wezigheid moest het vierjarig dochtertje .Vuur aanmaken om het water voor de rijst jte koken. Zij maakte haar vuurtje en om het te doen vlammen wierp zij, spe lend, het ergens in een hoek gevonden lucifersdoosje op de gloeiende arang Het smeulde, vlamde en viel tot asch uiteen. De vader kwam thuis en zocht het doosje om het geld te gaan wisselen. Hij zocht vergeefs en, vragend waar het gebleven was, vernam hij dat het door het kind cp het vuur geworpen was. Hij snelde naar het gloeiende vaar, zag dat het doos je met zijn inhoud geheel ver dwenen was. In woede ontstoken greep hij den ketel van het vuur en wierp het kokende water over het schreiende kind. De arme kleine riep om hulp, kreunde en stierf kort daarop. De moeder, die op het erf haar werk verrichtte, kwam op de smartelijke kreten van het kind naar binnen en vond daar den vader, steunend bij het reeds zielto gende dochtertje. Op het erf bleef een kindje van enkele maanden, door de moe der daar opgepast en in den schrik alleen gelaten, onbewaakt achter. Het kindje kroop rond en kroop al spelend naar den waterput. Het speelde nog even aan den rand, zag wellicht het spiegelde water, boog zich voorover, viel en verdronk. Even later kwam de moeder naar bui ten, zag het kindje niet en vloog naar den put. Het was te laat; een ontzield kinder lijkje werd naar boven gebracht. De dessa- menschen, buren van het huis, waar dit verschrikkelijke voorviel, waarschuwden de politie. Zij kwam, en vond in de kamer man en vrouw bijeen, verdwaasd door het ongeluk, bij de lijkjes der kinderen. Zij werden beiden meegevoerd, ondervraagd en vcorloopdg in "hechtenis gesteld. Daar in de boei werd de ontzetting de vrouw te machtig en zijn stierf dienzelfden dag. In de gevangenis zit nu de man alleen. ERNSTIG MOTORONGELUK. In een bocht op den weg naar Putte, onder de gem. Hoogerheide (N.-Br.) re den twee jongelui uit Zeeland met hun motcr een reclame-paal omver en kwa men daarna met een telegraafpaal in bot sing. Zocwel de bestuurder als de duo-zit- ter werden van den motor die groote vaai t had geslingerd. Met zware in- en uitwendige kneuzingen zijn zij naar hot ziekenhuis te Bergen op Zoom ver voerd. HAND AFGEKNELD. Men meldt uit Lobith: Schipper Jut, die met het schip „Ri val" op weg was naar Duitschland, werd bij het ankerzwaaien zwaar gewond. Zijn linkerhand raakte tussolien de anker lier bekneld en werd geheel afgekneld. Men vervoerde den ongelukkige naar het St. J ohanna-gesticht. KINDERMOORD. Dezer dagen hadden ouders te Dus- seldorf hun zoontje en stiefdochtertje als vermist aangegeven. De kinderen zijn ver moord in een tuin gevonden, opn geringen afstand van de ouderlijke twoning. KIST MET VUURWERK ONTPLOFT; 4 DOODEN. Uit Madrid wordt gemeld, dat in een autobus een kist met vuurwerk ontplofte. De autobus werd geheel vernield. De chauffeur en 3 personen werden gedood. ERN Röll DOODGEVALLEN. De vliegenierster Ez*na Röll, uit Dres den., is in de bunrt van Limbach bij een parachute-sprong dcodelijk verongelukt, omdat het scherm weigerde open te gaan. -o— CHOLERA IN BOMBAY. Sedert de laatste week van Juni zijn uit de tot Bombay behoorende districten 11000 gevallen van. cholera gemeld, ter. wij] 4.272 daaraan zijn gestorven; 6 amb tenaren van den gezondheidsdienst zijn werkzaam in de aangetaste streken. o— TWEE ONVERLATEN. Te Agathenburg bij State (Oost-Fries land) is een 26-jarig boerenmeisje door 2 mannen aangevallen en mishandeld. Daar na staken zij haar huis in brand. De mis handelde kon kruipende ontkomen en bij buren onderdak vinden. De namen der aanranders zijn bekend en een van hen is reeds achter slot en grendel. ONVEILIG BERLIJN. Docr het iederen dag drukker wordende verkeer te Berlijn zijn de 3 laatste maan den de ongelukken per dag van 55 tct 82 dus met 49 pCt. toegenomen. ONGELUKZALIGE ONTMOETING, Big de Italiaansche vlieghaven van Ca- meri zijn twee vliegtuigen op een hcog- te van ongeveer 1000 M. met elkaar in botsing gekomen. Beide vliegtuigen zijn neergestort en de twee bestuurders wee- den op slag gedood. ALPENOFFERS. De Duitsche familie Schlieper uit Bar men deed met vacantie in de Zwitsersche Alpen, een toer op een berg, toen een steenverschuiving haar verraste. Mevrouw werd gedood en een der dochters zwaar gewond de tweede dochter, de zoon en de gids bleven ongedeerd. MOEDER EN DOCHTER DOODGE SCHOTEN. In een woonhuis te Southend (Enge land) heeft men de lijken gevonden van de weduwe Weston en haar achttienjarige dochter. Beide lichamen toonden drie schotwonden. De politie st-elt een onder zoek in Mrs. Weston was als actrice be kend onder den naam van Hilda Paget. KINDEREN MET PETROLEUM VER- GIFTIGD. Te Avignon heeft een kin iermeisje 2 aan haar toevertrouwde kinderen gedwon gen petroleum te drinken. De kinderen zijn ernstig ziek geworden en moesten in verpleging worden op>genomen. Het kin dermeisje is voortvluchtig. DE TYFUS TE~BERLIJN. Nnar aanleiding van den tyfus te Ber lijn heeft de stedelijke medische dienst het vermoeden, dat de haard in een mel- kerij aan de Frankforter Allee moet wor den gezocht. VeiliDg 28 Aug.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4