Marktbericht. Buitenland Burgerlijke Stand, Binnenland „KORENVELD". HEUSDEN. 's GRAVENMOER. VEEN. WASPIK. WERKENDAM. aanbesteed. Voorzitter. Met de verbouwing van de school van mijnheer Boenders is er geen ^oord overgesproken, toen hadt U ook zoo1 moeten spreken. Daar verder niemand meer het woord yer langt, sluit de Voorzitter de vergade ring. GORINCHEM, 9 Sept. Op de veemarkt waren aangevoerd 343 runderen, 2 nuch tere kalveren, 104 overloopers, 544 biggen, 4 geiten of bokken, 0 schapen, 10 lamm. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien t 330f 400 melkkoeien f 250f 325 kalfvaarzen f 200f 260 guiste vaarzen f 150200 pinken f 90 f 140 graskalveren f 40f 70, nuchtere kalveren f 15f 22, overloopers f 30f 50. biggen f 15f30, schapen f f lammeren f15f25, geiten f f ROTTERDAM, 10 Sept. Aanvoer 209 paarden, 64 veulens, 915 magere en 980 vette runderen, 745 vette kalveren, en graskalveren, 493 nuchtere kalveren, 347 schapen ot lammeren, 0 overloopers 61 biggen, 0 bokken of geiten. Melkkoeien f235f340, kalfkoeien f 250-—f 350, stieren f 165f 370, pinken f 100—f145, graskalveren f45f100, vaarzen f75f150, biggen f 18—f29. overloopers f f slachtpaarden f 100— f225, werkpaarden f130—f250, hitten f90f175, veulens f f nuchtere fok kalveren f 19f28, nuchtere elachtkalveren fllf 18, biggen per week f f De ReUerdamsche eierveiling. (Warmoezierstraat 3739) Er werd besteed voor Kipeieren f 4.00f 7.65 Eendeieren f 6.15f 7.00 Aanvoer 150.000 stuks. ZALTBOMMEL, 10 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 33 biggen prijs f 22 tot f 30. 46,000 eieren, prijs p. st. 66J ct. 860 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.22j, boerenb. f 1.30. De blanke zeis valt snerpend in het koren, en schokkend valt het afgesneden graan De bindsters staan bij rechte smalle voren, en naast elkaar zie ik de garven staan De weelde van den arbeid in den morgen, hebt gij weer met uw spieren uitgespant, Vergeten zijn uw kommer en uw zorgen want aan uw werk hebt gij uw hart verpand Tot 's avonds laat, soms in den dauw verzonken werkt ge nog voort; dan eind'lyk komt de rust; Dan is het veld in nev'len verdronken, dan staan de garven als aan een vreemde kust Het kiemend zaad liet God voor ons ontspruiten, Hij gaf den regen, bracht de warmte bron, uit diepe voren ging het teer ontluiken, nu golven aren bevend in de zon De blanke zeis valt snerpend in het koren, en schokkend valt het afgesneden graan De bindsters staan bij rechte smalle voren en naast elkaar zie ik de garven staan. (Nadruk verboden). HAROLD. DERTIG UUR IN EEN PUT. Een jonge boer, wonende bij Allegan in Michigan, daalde Zaterdag 24 Aug. in 'n ongeveer 9 M, diepen drogen put af om dezen schoon te maken. Toen hij weer naar boven klom maakte hij een groot stuk steen los de aarde die meeviel bedolf hem. Hoewel hij schier stikte slaagde hij er in zijn hoofd en armen te bevrijden, maar zijn beenen werden door een stuk rots vastgehouden. Zijn vrouw hoorde zijn hulp geroep en knechts, buren en ten slotte ook brandweermannen en poiitie-agenten uit Allegan snelden toe. Honderden automobi listen van den naburigen straatweg voegden zich bij hen. Door het gedreun van zoovele voetstappen rondom den rand van den put, onstond een nieuwe aardstorting, zoodat de man opnieuw bedolven werd. Mannen, die zich met touwen lieten afzakken, waren echter in staat zijn hoofd te bevrijden, zoodat by van zuurstof kon worden voorzien. Omzichtig slaagden zij er in zijn armen vrij te maken, maar twee maal werd hij door nieuwe aardstortingen bedolven. Weer maakten zy zijn hoofd en armen vrij, maar er scheen geen hoop te bestaan zijn beenen van onder het rotsblok vandaan te krijgen en men vreesde dat ze verpletierd waren. Zaterdagavond begon men een tunnel naar de rots te graven. Men dreef evenwij dig met den put een schacht in den bodem en begon van uit die schacht een tunnel te graven. Inmiddels gaven doctoren hem morfine-injecties om zijn pyn te stillen. Hij was in staat vloeibaar voedsel tot zich te nemen en zelfs tot zijn eigen red ding bij te dragen door een theelepel te gebruiken om het zand weg te scheppen, dat hem telkens dreigde te doen stikken. Maar hy scheen snel zwakker te worden. Zondagavond besloot men niet te wach ten tot de tunnel klaar was, maar hem er met een bok uit te halen, op gevaar af hem te dooden. Men gaf hem gas door een buis en terwijl hy bewusteloos was trok men hem met touwen, om zijn lichaam be vestigd, omhoog. De eerste poging faalde daar een der touwen brak. Bij de tweede poging werd hij boven gebracht. Hij was bewusteloos door het verdoovende middel, maar toen hij bijkwam bleek, dat hij alleen maar ernstige kneuzingen had. Dertig uur lang bad hij in den put ge zeten. Geboren: Martha Johanna, d. v. H. Millenaar en G. G. v. d. Meij. Geboren: Antonie, z, v. C. M. Heij- blom en L. van DongenNeeltje J., d. van P. J. van Dongen en H. A. v. Bogers Adrianus M., z. van A. Faro en A. J. Biok. Getrouwd: S. van Poer, 27 j., en Alb. Christ. 24 j. Geboren: Alida, d. van A, v. Wijk en J. van Rijswijk. Getrouwd: G, de Feijter, 24 j., en B. Verbeek, 19 j.K. Hou weling, 29 j., en D. Verbeek. 22 j. Over de maand Augustus. Geboren: Johanna H. A. d. v. J. N. Geene en H. M. v. d. Heijden Catharina M. d. v. H. A. Buys en W. M. Kuipers Antonius B. z. v. C. A. H. Langerwerf en C. M. C. van Strien Dingeman A. Th. z. v. M. J. de Wit en A. Schellekens Adrianus J. z. v, M. H. Kuijsters en H. C, van Strien Arnoldus C. J. z. v. N. P, van der Plas en P. M. J. Vingerhoets Johanna H. M. d. v. J. Schalken en A. J. Trots Leo C. z. v. C. A. de Rooij en H. de Haan DiDgeman z. v. J. Brouwers en M. J. Kramer. Getrouwd: C, Boer 23 j. en N. de Jong 23 j. Overleden: C, R. van Seeters, echtg. v. C, Schapers 27 j.C. v. d. WTerf 30 j. over de maand Augustus. Geboren: Adries, z. van J. Admiraal en M, E. v. d. DagWouter, z. v. J. W. Kieboom en P. v. Lusdonk Jan, z. v. J. Rijnsaardt en H. J. G. Oosterberg Judit d. van B. Bogers en A. W, Ippel Elisabeth d. van J. H. Kapel en J. de Ridder Getrouwd G. Ritmeester, 27 j. en H. L. Kant 23 j.B. de HaaD, 22 j. en G. P. v. d. Stelt 20 j.B. v. Berchum, 27 j. eD A. de Keyzer 26 j.A. Versluis 30 j. en M. E, v. d. Schuit 25 j. J. v. d. Pijl 21 j. en L. den Dunnen 21 j. L. P. Ippel 30 j. en A. Ippel 24 j. A, Gravende! 24 j. en M. A. Schaar 26 j. Overleden: Leendert Verheij 88 j. wedn. van G. Visser Willemijntje H. de Vries, 83 j. wed. van J. Biesheuvel. ALASTRIM. Te Botterdam, is alweer een alastrim- patiënt overleden. In totaal zijn daar dus tien sterfgevallen te betreuren. Er hebben zich verder geen nieuwe gévallén van alastrim voorgedaan: Te Delft zijn elf nieuwe gevallen van alastrim vastgesteld. Vier patiënten zijn in het gasthuis opgenomen. Een nieuw geval lieetf zich weer voor gedaan. Men meldt uit Helmond: Eenigen tijd geieaen werd te Helmond bij een kind alastrim geconstateerd. Of schoon het hier slechts een lichtj geval be trof werden toch de noodige maatregelen getroffen. Thans is echter een tweedé gé val geconstateerd. Het kind van den. heer H. K. is door de ziekte aangetast en ter afzonderlijke verpleging in het ziekenhuis alhier opgenomen. Bij een driejarig jongetje uit de van Hallstraat te Amersfoost is alastrim ge constateerd. Te Amsterdam heeft zich het eerste alastr^m-geval voorgedaan. Bovendien nog 3 verdachte gevallen. In Ilillegersberg zijn thans ook drie ge vallen van alastrim geconstateerd. NEDERLAND EN BELGIE. Conferentie tusschen Hymans en Beelaerts. De Belgische en Nederlandse he mini sters van Buitenlandsche Zaken, de hee- ren Hymans en jhr. Beelaerts van Blok land, hadden hier een onderhoud over de Belgisch-Nederlandsche aangelegenhe den. Het onderhoud kenmerkte zich door een zeer hartelijken toon. Tusschen beidé ministers werd overeengekomen, dat zij! later hun besprekingen zullen hervatten. ©I, geneest en ventf huid

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 10