HUMUS- 01 WINTERJAS HUIJSMAN'S GORINCHEM MATERIALEN PHILIPS iniwati" Wissel- stroom Wonderserie heeft de radio-ontvangst een sprong vooruit gebracht. IN I WATT" (Meest werkenttam 1929. TE KOOP HEUSDEN. Meubel- en Beddenmagazijn. Eerste Kwaliteit Prima Afwerking A. BENJAMINS IS Hoogstraat B 655 Arkelstraat D 23 Deze lampen geven een zeer krachtige ver sterking, bevor- deren 'n natuur getrouwe weer gave en hebben een langen le vensduur. Woudrichem. komen zij die Np reeds hun willen gestellen. De nieuw^ colleetie's met ruiÉie keuze zijn reeds Ontvangen. Ook Toor'DAMESKLEEDINÖ zzzn prachtige keuze, nzzr: SPOBDIQE BESTELLING SEWENSCHT. Billijke pijzen. Nette afwerking. Dames-en Heerenkleerraakerij BREESTR A AT 78 99 >\m\\\\mm\\\\\\\\\\\\\\\m\\\m\\\\^^ 9 9 De toonaangevende lamp op de wereldmarkt 10 lieren, waaronder 7;' zware, nog nieuwcentrifagaalpom- pen5en35cM.voedingpomp s/4"riempompen benzine motor 3 tot 4 Pk. met keer- koppeling boschmagneten 4 en 2 cyl. buizen in diam. tot 30 cM.200 gegalv, golfplaten voor dakbedekkingwaterreser voirs tot 8000 L.transport band 30 X 0.75 M.draaibank lengte 1 M.sierhek lang 27 M. hoog 1.75 M. met inrypoort afrasterpaDnhardsteenen en marmeren platen en tegels 3000 vuurvaste steenen 300 deuren, rameö enz. Groote partij PLANKEN. Eiken Scheepsafbraak. Aakscheepjes 25 en 32 ton, zeer geschikt om motor in te plaatsen electromotor 10 Pk. compleet onder garantie; graan molen, merk Ambi., diam. maal steen (J.50 M., by Telefoon No. 16 Tentoonstelling Woudrichem. 18 SEPTEMBER. Gy mannen die het land bebouwt Dat aan Uw zorg is toevertrouwd, Gy vrouwen die ten allen tyd Uw huisgezin bestuurt met vlyt, Wanneer de week die komen gaat In 't teken van de landbouw staat, Wanneer daar wordt tentoongesteld Het beste van Uw vruchtbaar veld, Dan voelt ge zeker en gewis Dat ook Uw plaats in Woerküm is I Dan ziet ge vol bewond'ring aan Hoe daar vele vruchten staaD. Dan ziet ge daar een anders werk. 't Geeft U bezieling, 't maakt U sterk. Om in de strijd voor het bestaan. Met meerd're kennis voort te gaan 1 Dan is Uw zijn daar een gewin. Voor Uw bedrijf, voor Uw gezin. Dus Vraagt niet meer waarom en hoe Maar gaat dien dag naar Woerkum toe 1 19 SEPTEMBER. Gij vrienden van muziek en zang Van elke stand, van elke rang, Wanneer de week die komen gaat. In 't teken van de vreugde staat, Wanneer er van de groote tent Klinkt menig prachtig instrument Wanneer ge daar de zangers hoort, Het dameskoor Uw oog bekoort..., En zo er uit dat damestal Er een is die U helpen zal Om aan het einde van het feest Te zorgen dat het is geweest Zoals het ied're jongen wil Een dag van vreugd' en daarna'stili Gaat even dan nog naar de tent, Daar is deez' dichter ook present Hy wil met U vol blyden geest Graag klinken op dit landbouwfeest WOUDRICHEM. ij De Gids voor de a.s. landbouw* feesten met concours is reeds verschenen. Het geheel is uitgegroeid tot een flink boekdeel en bevat naast enkele zeer lezens waardige artikelen en aardige foto's, een ruim overzicht van hetgeen gaat gebeuren! De prys van 20 ct. die zeer laag is, kan voor niemand een bezwaar zijn, om zulk een werkje aan te schaffen. Na het verschynen van den feestgids hebben nog een drietal firma's zich voor de Tentoonstelling laten inschryven, n.l. de wed. J. C. Viveen, touwslagery, alhier, da Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land en de heer Ouwerkerk (betonwerk) te sleeuwijk. Dank zjj het gunstige weer, vorde- deren de werkzaamheden op het tentoon stellingsterrein goed. Deze week hoopt men alle tenten te plaatsen, terwyl de aansluiting op het electrische net spoedig zijn beslag zal hebben. In de behoefte van drinkwater zal voor zien worden door het slaan van een pomp. Door het plaatsen van vlaggen en het aanbrengen van eenige versieringen, hoopt men het terrein een gezellig aanzien te geven. De entrée prjjzen, die zeer laag gesteld zijn, (zie advertentie in dit blad) kan voor niemand een reden zijn om thuis te blyven. In de op 18 September a.s. alhier te houden algemeene vergadering van de Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw zal de heer Ir. A. van Gogh, rijks- tuinboowconsulent te Breda, het vraagstuk bespreken of omzetting van landbouwbedrijf in tuinbouwbedrijf aan te bevelen is. In de plaats van den heer Struik is tot kerkvoogd benoemd de heer Jac. van der Le'y. Aan de Afd. Woudrichem der Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose is over 1929 een Rijkssubsidie toegekend van f651.— Niet te laat ANTOON REMIE <\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\W^ NW^\\\\\\m\\\\\\\\\\\\\w v\\\\\V PHILIPS ~4 Dinsdagmiddag 3 September ving het Oranjefeest aan met een optocht door de gemeente van ongeveer 1000 school kinderen, in dezen stoet werden vele moo ie en kleurige vaandeltjes medegedragen, waardoor het geheel een mooi en feeste lijk! aanzien kreeg. Jammer echter, dat een regenhui de feestvreugde verstoorde en waardoor de kinderen zich zoo gauw mogelijk naar de scholen moesten bege ven. Op de scholen werden zij rijkelijk onthaald, terwijl aan ieder kind een aar dig cadeautje werd uitgereikt, het onder wijzend personeel komt een woord van dank toe voor de vele moeite, welke zij zich heeft wallen getroosten. Om 8 uur ving het concert aan te ge ven door het Muziekcorps „Oefening en Uitspanning" te Wijk. Door het minder gunstige weer, was de belangstelling niet zoo groot als men verwacht had, hoewel een groote menigte zich, ondanks liet dreigende onweer, tocli naar het terrein had begeven, om van de muziek van dit corps, da.t getoond heeft op een hoog mu zikaal peil te staan, te genieten. De uitgevoerde muzieknummers vielen zeer in den smaak van het publiek, en her is een gelukkige gedachte geweest dit corps voor een concert uit te noo- digen. Den anderen dag 's morgens om 9 uur begonnen de Volksspelen, terwijl het mu ziekcorps „Heusdensche Fanfare" uit Heusden zorgde voor uitstekende muziek, ook dit corps heeft zich op uitstekende wijze van zijn taak gekweten, en heeft onvermoeid de aanwezigen doen genie ten. De uitslag der volksspelen was als volgt Wedstrijd met hindernissen le Groep-, le pr. M. Zwets2e pr. H. Versluis 3e p.r. J. de Keizer. 2e Groep-, le pr. A. Baggerman; 2e pr. J. Oostrom; 3e p-r. A. den Hollander. Fietswedstrijd le pr. P. Vos; 2e pr. C. de Heus; 3e pr. E. Leuw. Tonnetje steken: le pr. J. H. v. d. Stelt; 2e pr. Pr. P. v. d. Heuvel; 3e pr. Joh. v. Ocyenj. Stoelendans f" le pr. K. Schoon; 2e pr. M. v. Driel; 3e pr. St. Kieboom; 4e pr. Adr. Vos. Zakloopen le pr. J. v. d. Wiel2e pr. H. den Hollander; 3e pr. J. den Hollander. Eierwedloop le pr. Bet je v. d. Schuit; 2e pr. P. Vos; 3e pr. Adr. den Hollander; 4e pr. W. den Hollander. Ondortusschen begaven zich de zeer vele deelenemers aan den Historische^ cptocht naar de Nutszaal, om gekleed en gekapt te worden, een ontzettende 2 drukte heersehte daar, en hefa leek wel onmogelijk, da.t de 5 personen, die voor de kletding moesten zorgen, alles kon den afwerken, maar gelukkig liep alles, door de buitengewone goede regeling van den heer Bakker, Directeur van het Co- stuumhuis te Amsterdam, die de co- stuums voor den optocht leverde, zeer gc.ed van stapel. De costuums waren zeer mooi en goed verzorgd en heeft de lieer Bakker, die hier reeds meerdere opkoch ten heeft gevormd, wederom getoond, be rekend te zijn voor de omvangrijke voorbe reidingen aan een dergelijke groeten op tocht verbonden. Om kwart over een, zette de stoet, die zich inmiddels bij de Watertoren had opgesteld in beweging, te voren waren de wagens die het alle gorische gedeelte van den stoet vorm den bekroond, de uitslag was als volgt le pr. met eervolle vermelding „Het Sprookjesland". Deze wagen was alleraar digst en alle costuumpjes hiervoor noo- dig waren door de deelnemers zelf ver vaardigd, terwijl de versiering van den wagen, geheel eigen werk was. ie p.r. „De Tirolers". 2e j:r. „De Volendammers" 3e pr. „De dorscliende Boeren". 4c pr. „Het Draaiorgel". Onder brandende zonnestralen en on der de muziek van 2 muziekcorpsen t.w. „Heusdensche Fanfare" uit Heusden en „Crescendo" uit Ameide begaf zich de stoet, die een enorme lengte had in de riebxingd van het dorp. Het aantal be langstellenden, die zich keurig langs de kanten had opgesteld, was geweldig, en iedereen was zeer enthousiast over de mooie stoet, vooral viel zeer in den smaak de greep van 26 kleine meisjes in het wit gekleed, met een bloemenkransje in het haar, die straks een dansje zouden uitvoeren voor de Regentes. Na. de rond gang door de gemeente begaf zich de ge- heele stoet naar het feestterrein, alwaar het Regentessespel zou worden uitge voerd. Een groote menigte was reeds op het feestterrein samengesteld, en onmiddellijk werd het Regentessespel begonnen. De Regentes schreed met haar gevolg naar de tent en daarna brachten de verschil lende hoofdgroepen edellieden uit ver schillende landen voorstellende haar den groet, het tournooi kwam niet erg tot zijn *echt, waaraan de ontzettende warm te en de ongeoefendheid wel schuld had den, het slot was alleraardigst n.l. toen de 26 meisjes in het wit gekleed voor de Regentes een Oud Hollandsch dansje uitvoerde. Dit dansje was ingestudeerd onder leiding van Mej. A. Paans, die werkelijk succes van haar werk heeft ge had. een woord van dank voor haar moei te is hier wel op zijn plaats, na afloop van het spel, werd hartelijk geaplaudis- seerd, en speelde het muziek het Wil helmus, dat door de aanwezigen werd meegezongen. De twee muziekcorpsen zorgde dat de vele belangstellenden mu ziek genoeg te liooren kregen, oqdanks de hitte waren ziji onvermoeid. Om vier uur werden de gymnastiekwerktuigen opge steld, en werd er door de plaatselijke Turn en Gymnastiekvereen. „Steeds Vlug ger", keurig geturnd. Het is haast onbe grijpelijk hoe de turners, die slechts nog maar eenige maanden werken, zulke schit terende prestaties konden verrichten, jam mer is echter dat niet meerdere jonge lui behoefte gevoelen, hun spieren te stalen, waarvoor turn en gymnastiek oe feningen een probaat middel is. Het is daarom te hopen, dat deze oefeningen er toe zullen mogen bijdragen, dat meer dere personen zich bij deze vereeniging zullen aansluiten, om de schoone gym nastiek te gaan beoefenen. Daarna brak rust aan tot 7 uur, pre cies op tijd begon het concert te geven door het alom gunstig bekende staande muziekcorps „Crescendo" uit Ameide en dit ccrps is ook voor onze gemeente geen onbekende, want reeds meerdere malen heeft dit corps de feestelijkheden opge luisterd, tot volle tevredenheid van alle tcehoorders, ook deze keer is de muziek door hun geboden, weer uitstekend ver? zorgd geweest. Om 9 uur kon begonnen worden met de bioscoopvoorstelling, en werd vertoond de film Don Q, waarin de bekende filmspeler Douglas Fairbanks de ho.fdrol vervulde. De bioscooponder nemer de heer P. Wester te Den Bosch, die in deze gemeente verschillende ma len in de Nutszaal zeer goede films heeft vertoond, heeft ook in de open lucht zeer goed werk geleverd, want de film werd door iedereen met de grootste aan dacht gevolgd, In verband met de drei gende luchten werd besloten liet vuurwerk af te steken tijdens de pauze der bios- coopvocrstelling, en dit vuurwerk, welk geleverd was door de firma Ruysch uit Utrecht, is in alle opzichten goed ge slaagd, de vele frontstukken waren bui tengewoon mooi, terwijl de vuurpijlen ock goed voldeden. Het was dan ook werke lijk een waardig besluit van het feest. De gemeente had zich zelf natuurlijk ock in een feestkleed gestoken, van velé huizen wapperde de driekleur, ook had den sommigen winkeliers hunne étalages feestlijk aanzien gegeven. Op meester lijke wijze was de étalage van den heer C. B. van Driel, handel in luxe voor werpen, verzorgd, de geheel in zwart satijn ên fluweel uitgevoerde étalage gaf een keurige collectie tin te aanschouwen, op den achtergrond, zag men in zilveren letters vermeld „Tin is modern". Geen wonder dan ook, dat steeds vele belang stellenden zich voor die prachtige éta lage verdrongen, hetgeen voor den betrok ken winkelier hoogst aangenaam geweest zal zijn, een woord van lof komt dan ook den heer van Driel wel toe. Resumeerende komt men tot de con clusie, dat het Werkendamsche feest weer een succes is geworden, het geheel pu bliek heeft medegewerkt, om alles zoa goed mogelijk te doen slagen, een woord van dank hier dan ook gebracht voor die welwillende medewerking. Met ge noegen kan dan ook op dit feest weer worden terug gezien. A.s. Zaterdag nam. half zeven tot half negen zal de muziekvereen. „Kunst na Arbeid" van den Biesbosch, direc teur de heer P. de Keijzer van Sliedrecht, haar eerste volksconcert geven in de uieuwe muziektent aa.n de Uitbreiding. Hieronder volgt het programma: 1 Kunst na Arbeid, Maxsch, P. de Keizer2 Clodioj, Ouverture de Concours, S'Jongers; 3 Mi- liana, Concertwals, Kessels4 Belle Ber- gere, Fantasie, Francois5 Paris—Bruxel- ies, Marscli. Pauze. 6 Volle wind, Marsch, Framjois7 Les Lilas—Bleus, Ouverture Gadenne8 La Speranza, Fantasie, Bos- colli9 Populaire Feestmarsch arr. P. de Keizer; 10 Spearmint, Marsch, Turine. Dien avond vlaggetjesverkoop ten bate der vereeniging voor dekking onkosten nieuwe muziektent. ._1_£U -o- Hl 'Z3._ Ji

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 7