>i dik Haar Land- en Tuinbouwtentoonstelling Plaatselijk Nieuws Nieuws van 13 September 1.1. »0p dit oogeDblik vorderen de werkeD aan bet vierdubbele spoor naar Nederland zeer snel. Het werk aan de ijzeren bruggen, even als aan de ophooging van den grond, is bijna geëindigd en de baan zal naar alle waarschyülykheid op bet einde van dit jaar volledig in gebruik kannen gesteld wordenc. De Nederlandsche bladen zwygen onder- tusscben dat zy zweetenom België, Nederlaod's belager, niet te mishagen. Een weinig fiere houding t VZitSTOPPINCÏ HEUSDEN. Naar wij vernemen zal de huldiging van den Heer W. C. Friedli, die a.s. Vrijdag 27 dezer den dag herdenkt, waarop hij vóór 30 jaren tot deurwaarder by het Kantongerecht alhier werd benoemd, plaats vinden op genoemden datum des voor- middags elf uur in de zittingszaal van het Kantongerecht. Ieder heeft toegang. ALMKERK. De heer P. alhier, had het ongeluk te Rotterdam met zyn auto in aanryding te komen met een wagen van de R.E.T., met 't gevolg dat de auto beschadigd werd. Procesverbaal werd opgemaakt, DRUNEN. Op de 20 Sept. gehouden veiling werd besteed voor: Per K.6. Soyboonen 915, Snjjboonen II 47, Snyboonen stek waardeloos, Duitsche boonen 13, Rentegevers 1723, Rentegevers II 816, Stokprincessen na. dr. 1122, Stok- princessen z.dr. 10—21, Stamperfect3 —15 Wagenaars 9—11, Rattekboonen 6—12, Spinazie 27, Tomaten 28, Postelijn Ys—1» Aardappelen 3— 4, Juin 6 8, Sja lotten 810, Druiven 46—51, Augurken 2 6, Pruimen 1225, Appelen1/,18, The Qieen extra 15—18, The Qieen*514 Transparant de Croncelles 613y2, Yellow 411, Dirkappelen 59, Schijvers 4—8, Prince Lane Albert 5—9, Keulsch Paradijs 6—7, HaDgooren 26, Zoete appelen x/g 5, Peren l/„20, Beurré Hardy 1221, Idem II 6—12, Beurré de Merode9—12, Idem II 48, Beurré le Brun 59, Beurré Napoleon 811, William Duchesse 510, Bon Critien William 715, Triomph de Vienne 1521, Idem II 612, Beurré Beuker 5—6, Jatteperen 10—16, Idem blanke 47, Maagdeperen 6—8, Idem II 24, Knolperen 24, Idem II y2—1 Seigneur d'Èsperen 814, Haantjesperen 16, Vlasperen 6—8yg. Kipeieren fl.20 Eendeneieren f 1. Per stok. Sla 25yg, Andyvie 14, Bloemkool 8—46, Idem II 3—7, Idem III ys— 2, Roodekool 112, Wittekool 29, Savoie y212, Spitskool 1—4, Meloenen 535, Ramenas 12, Perziken 1/i3, Augurken yi04/10. Komkommers l/t4. Per bos. Kroten 4—3, Soyselderie 12, Kool- selderie 1022, Prei 1520, Peen 44. OUD HEUSDEN. (Elshout). In de Maandagavond gehouden raadsvergadering werd aan den heer P. van Loon op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-ODtvaDger met ingang van 1 November a.s. Tot tydelyk gemeente-ontvanger werd benoemd de heer v. Hejjst te Drunen, ter wijl het bedrag voor borgstelling werd bepaald op 4000 gulden. Uit de gelezen notolen bleek, dat na afloop der geheime vergadering, deze weer in het openbaar is gehouden en de raad toen het besluit heeft genomen, de gemeente administratie over 1928 te doen onderzoeken en over dit onderzoek een rapport te doen uitbrengen en daarbij tevens op te geven of bet Verificatiebureau termen aanwezig vindt, het onderzoek over andere jaren uit te strekken. Verslag volgend nummer. VEEN. Heden Woensdagmorgen van 89 uur en 'a avonds van 67 uur bestaat er gelegenheid tot kostelooze inenting en her inenting aan huis by dokter Schmitz, terwyl met het oog op het gevaar van Alastrim ook morgen Donderdagavond tusschen 67 uur gelegenheid wordt gegeven tot koste looze herinenting. te WOUDRICHEM. Vergadering van. den. Raad der gemeente VEEN op Vrijdag 20 September des v.m. half twaalf. Voorzitter Edelachtb. heer R. J. ,v. I>c veren. Secretaris iWelEd. heer J. Timmer mans. Afwezig de heer A. 't Lam. De Voorzitter opent de vergadering, liet formuliergebed wordt gelezen, daarna leest de Secretaris de notulen der vorige yergadering die onveranderd worden vast gesteld. Aanbieding gemeentebegrooting 1930. Deze begrooting wijst voor den gewonen dienst een ontvangst en uitgaaf aan van 36066.18V2 voor den kapdtaaldienst een ontvangst en uitgaaf van f 10238.31. De Voorzitter vraagt of de raad een commissie van onderzoek wenscht. Be sloten wordt dat de raadsleden gezamen lijk de begrooting zullen onderzoeken [Wijziging plaatselijke politieverordening met het oog op het feifc dat het euvel v. losloopende honden steeds grooter wórdt. Op advies van den Officier van Justitie te 's Bosch, stellen B. en W. voor een bepaling op te nemen, waarbij verbo den wordt, honden anders dan voor jacht gebruik los te laten loopen. De heer Smits, acht deze bepaling nogal kras, het is een wet van Meden en Persen. De heer Jiskoot meent dat aan dit euvel maar eens een eind moet komen. Met op een na algemeene stemmen yyorat besloten de bepaling op te ne men, tegen stemde de heer Smits. Schrijven van Ged. St. over de vast gestelde verordening voor de heffing van he ndenfcelasting. Er behoort te warden bepaald, dat de belastingplicht wordt op gelegd, aan houders van honden, die hun verblijfplaats in de gemeente heb ben. Bovendien kan het verleenen van vrijstelling van belasting niet worden o- vergelaten aan B. en W., doch behoort dit in de verordening zelf te worden, vast gelegd. Verder geeft het College in over weging de belasting niet reeds over 1929 te heffen, doch over 1930. Besloten wordt aan de gemaakte op merkingen van Ged. St. te gemoet te .komen, te bepalen dat kooplieden, die een hcnd houden voor de uitoefening var. hun hoofdbedrijf vrijgesteld zijn van belasting en de belasting eerst over 19H, zal worden geheven. Thans wordt overge gaan tot verpachting v. het bouwland op den Heun. De verpachting geschiedt voor 5 jaar. De secretaire leest de conditie's voor. Na deze lezing vraagt de heer Smits waarom de pacht reeds ,in de maand September betaald moet worden en niet zooals algemeen gebruikelijk in de maand December. p De Voorzitter antwoordt dat de men- schen van het gemeentebestuur geen last endervinden al betalen zij eerst in De cember, de conditie's hebben altijd zoo geiuid, de heer Smits heeft zelf vroe ger de verpachting ook al meegehouden, pander deze zelfde voorwaarden. Hierna (wordt overgegaan tot verpachting van de 12 pierceelen, die te zamen opbren gen f470.— per jaar, voor de perceelen 7 tot en met 12 kon ook in massa wor den ingeschreven, de ingeleverde inschrij ving bleef evenwel beneden de perceélén afzonderlijk. Het gepachte werd gegund. De Voorzitter verlaat de vergadering, zocdat weth. Schreuders diens plaats in neemt. De secretaris leest een door B. en W. opgesteld adres voor, aan H. M. de Ko ningin, waarin om een tijdelijke subsidie syerdt verzocht voor den herbouw der openbare lagere school. De raad gevoel de oorspronkelijk meer voor geheelen nieuwbouw. Waar de school dan even wei opt eên minuut of tien afstand van Ret bestaande gebouw, dat als gymna stieklokaal dienst zou moeten doen en van de woning van het hoofd der school wou komen, terwijl de bouw geheel door het rijk zal moeten worden gedragen, eD daardoor uitgezienmoet worden naar den goedkoop sten we§, hééft de raad afstand gedaan van nieuwbouw gaat hij ac- ccord met verbouwing en vergrooting van de bestaande school. Besloten wordt daar om het voorgelezen adres aan II. M. de Koningin te verzenden. - Bdj de rondvraag zegt de heer Smits 'te hebben gehoord dat de rijkspolitie de gemeente zal moeten verlaten om dat hij zijn tegenwoordige woning moet verlaten en er voor hem geen geschikte woning is te vinden. Hij- wojrdt dus ge noodzaakt te Wijk of te Andel te gaan Wonen. Spr. acht het evenwel noodza kelijk, da,t er rijkspolitie in de gemeente fcdïjft en vraagt of het geen overweging verdient van gemeentewege voor de rijks politie een woning te bouwen,, die altijd haar rente opbrengt. Alvorens evenwel tot den bouw over te gaan zou spr. in den Bosch widen Infcrmeeren of de gemeente Yeen aange wezen blijft, ook in de toekomst, als Standplaats voor de rijkspolitie. De heer v. Andel acht het geen bezwaar, dat de gemeente zich hier voorspant. Spar. zou dan evenwel 3 woningen bouwen er zijn meer ambtenaren, die behoefte hebben aan een woning. B. v. de gemeen- secretaris en hoe heeft onderwijzer de Vries niet moeten sukkelen om een wo ning te krijgen. De heer Jiskoot acht de noodzakelijk vcor het bouwen van een woning voor de rijkspolitie grooter dan voor de ge meenteambtenaren, deze laatste zijn ge noodzaakt in de gemeente te blijven. Met de rijkspolitie is dit niet het geval die kan ook elders gaan wonen, b.v. te Wijk of te Andel. Is hij eenmaal weg dan krijgt men niet zoo gemakkelijk de rijks politie hier terug. De heer Schreuders acht de zaak zoo niet recht, ook de gemeenteambtenaren hebben dan recht op< een woning, cok die woningen zullen dan hun rente wei opbrengen. De heer Smits meent, dat dit redeneeren is cm de zaak af te breken en niet om op te bouwen. Als men meer woningen ■wil bouwen moet men grond gaan koo- pen en dan kan er niets van komen. Voor een woning heeft de gemeente nog wel een stukje grond beschikbaar, hier naast de pastorie, daar kan heel goed een wening staan. De heer v. Andel zou eerst willen onderzoeken of de rijkspolitie hier zal blijven en wat de kosten van een woning zal bedragen. Zijn er dan gemeenteamb tenaren, die ook behoefte aan een woning hebben dan moeten die maar een aan vraag indienen, dan kan op den „Hoogen Hof" wel een 3-tal woningen worden ge bauwd, deze zullen altijd hun rente wel opbrengen. De heer v. d. Pol merkt op-, dat als de vereeniging tot stand kwam, de secre tarie wel in wonnigen veranderd kon wor den, spr. voelt er niet weel voor nu maar direct tot het bouwen van woningeD te besluiten. Nu zullen de ambtenaren genoegen nemen met een huurprijs v. f 3 a 4 gulden komt er evenwel later voor hen een gelegenheid, om een geschikte woning voor 2.50 te huren, dan zul len zij dit niet nalaten ,en zit. de ge meente met de woningen. Spr. heeft er evenwel niet öp tegen dat deze kwestie onder de oogen wordt gezien en een onderzoek woTdt ingesteld. De heer Smits acht dit redeneeren, om de zaak maar van de schouders te- schuiven en dit is niet ;goed. Spr. zou daarom een voorstel willen doen, dat eerst wordt, onderzocht of de rijkspoli tie in de gemeentie Veen gestationeerd blijft is dit zoo dan .zou spr. ook naar een woning willen doen uitzien. De hee- ren v. Andel, Jiskoot en v. Wijk wenschen dit voorstel te steunen, terwijl ook de beide wethouders er zich mede kunnen vereenigen zoodat het met algemeene stemmen wordt aangenomen. Daar verder niemand iets meer voor deze vergadering heeft, wordt ze geslo ten. TECcM Wij beloofden, in. oils vorig nummer op deze tentoonstelling terug te komen, omdat plaatsruimte ons niet toeliet in ons nummer van Vrijdag een volledig verslag op te nemen. Dit vvas ook de reden, waarom wij het gesprokene door den heer Noorduijn namens notaris van Herwijnen niet konden opnemen. Wij laten deze rede hieronder volgen, te meer waar deze tengevolge van een mcmenteele storing, door den luidspreker niet geheel te volgen was Notaris Van Herwijnen, Beschermheer der Tentoonstelling, heeft in verband met zijn ongesteldheid mij, F. C. W. Noor- duyn Jr., zijn neef, verzocht namens hem te spreken. U moogt overtuigd zijn, dat het den beschermheer zeer leed doet, dat hij niet tegenwoordig ka,n zijn bij dit voor Wou- drichem zoo belangrijke gebeuren, dat de volle belangstelling heeft ook van zij ne familie, hetgeen ook blijkt uit de aan wezigheid van de echtgenoote, Mevrouw van Herwijnen, en van mijne Moeder, Mevrouw Kolff-Van Herwijnen. Dat de beschermheer mij verzocht hem te vertegenwoordigen doet mij persoon lijk grcot genoegen, daar ook ik in Wou drichem geen onbekende ben. Velé va- canties lieb ik hier vroeger doorgebracht en de bloei van Woudrichem en het land van Altena- ligt ook mij na aan hep hart. De beschermheer heeft mij ter hand gesteld een rede, die hij voornemens was geweest te houden. Deze rede luidt als volgt De feestgids, welke mij is toegezonden, getuigt van veel ernst en energie en bewijst, dat de jongeren in Woudrichem het initiatief durven nemen tot een goede zaak. Daarvoor breng ik hen .bij! deze alle hulde. Het groote aantal inzendingen danken wij dan ook aan hun werk. Mijn woord tot opwekking in den feest gids is blijkbaar niet noodig jgeweest. Ik sta werkelijk verstomd over hetgeen in Woudrichem en omgeving reeds tot stand is gebracht: Een h kaal waar geregeld de veiling-en werden gehouden. Een landbouwschool te Andel Een begin met de glascultuur; Een muziekgezelschap' van 30 man, enz. eriz. 1 We mogen met trots zeggen ,,In het Land van Altena begint het te dagen". Grcote hulde wordt gebracht aan het Gemeentebestuur, groote hulde wordt ge bracht aan het Bestuur en de Commissie van dezes> tentoonstelling voor al hetgeen zij in tijd hebben weten tot- stand te brengen^T Grocte hulde wordt gebracht aan het muziekgezelschap' voor den uitgeschreven wedstrijd, waarvoor ik het beste sifeces wensch. Daar ik als Oud-Woudrichemmer een steentje heb.,willén bijdragen tolt het welslagen -san. deze tentoonstelling, heb ik geklopt aan een huisdeur in het West- land, waar ik den Heer Kokxhoorn on middellijk bereid vond een stand te vullen met Westlandsch product, omdat hij begreep, dat het hier een zaak be trof van algemeen belang. De Heer Kokxhoorn heeft zich be reid verklaard desverlangd tot alle mo gelijke inlichtingen het tuinders bedrijf be treffende. Voor zijn moeite en werk breng ik hem hier mijn besten dank. Van hem zult ge kunnen hooren, wat voor Iet welslagen van een tuindersbe- drijf noodig is. Van hem zult ge kun nen vernemen, dat naast een vruchtba ren bodem, kennis en arbeid het meest worden vereischt. Als men zich voorstelt de werkwijze te volgen van Vader cn Grootvader, dan doet men beter niet te beginnen. Als men zich Mtl, bepalen tot den wettelijken arbeids^b? dan behoeft men over een tuindersbJIlrijf niet te denken. De tuinbouw eischt dagelijks veel werk en heeft naast practise he ervaring voort durend de voorlichting noodig van de wetenschap, van de land-" en tuinbouw- leeraren, die ik bij deze voor hun nuttig werk alle hulde breng. Vergeet niet, dat we allen in de wereld zijn om ons te ontwikkelen en te wer ken. Ongelukkige en zieke menschen maken daarop een uitzondering; deze moeten dcor de gemeenschap' worden gesteund, zeever ze zichzelf niet kunnen helpen. Gezonde menschen moeten voor zich zelf zorgen en komen voor steun alleen tij delijk in aanmerking in buitengewoon slechte tijden. Voor alle gezonde men schen is werken de eerste plicht, zoo als ook bevestigd wordt door ónzen gróó- ten dichter De Genestet, die zegt „Werken en denken en leeren is leven „Wie hier niet werkt is zijn plekje op aard „Wie daar niet denkt is het leven niet waard. Vergeet niet,'dat er geen heerlijker land is als Nederland. 5n zoo nu e&d&mdes mor gens Stecht^Wn weinig Purol even tu^ïlijen de handen wrijft, dan wordt dithÉffffet uitsproken door het haar onmiddejüjf^öaarin opgeno^Niftj en het ge volg hi^van is dat Uw haar mooiérap dikker wufen bovendien na het kammen deVrga- Peelen dag keurig blijft zitten. Wij leven hier op een .vruchtbaren bodem geheel vrij onder de iregeering van onze beminde Koningin, die met Hare verantwoordelijke Ministers ons bui ten den Oorlog heeft gehouden. Velg maar de berichten uit andere landen, dan zult ge 't spoedig met mij eens zijn. De mopperaars verwijs ik naar Rusland. Als ze daar 3 weken den toestand, hebben gadeslagen, zijn zij blij weer op Holland- schen bodem terug te ziju. Heb ik in het begin gezegd, dat liet in het Land van Altena begint te da gen, van harte hoop' ik dat liet succes niet zal uitblijven en dait |de zon al daar spoedig voor goed volop .zal schij nen. Tk verzoek U daarom allen imet mij uit te roepen „Leve het Land van Altena" „Leve Woudrichem". Thans willen wij meer een be schrijving geven van de tentoonstelling op' zich zelve, waarbij het eigenlijk on- ncodig is te vermelden, dat Woudri chem in feestdos was gestoken en van de meeste woningen ter eere van dit gé- beuren de vlaggen wapperden. Bij den in gang was een prachtige eerepoort op gesteld met het opschrift „Welkom". Direct bij den ingang viel liet oog op een modern hoenderhoek, met hoenders enj een broedmachine van de heer N. v. d. Maaden te Wijk 'en Aalburg, daar naast was een tuintje aangelegd door de .firma, J. A. Busé tJr. en Zn. boorn- kweekerij te Hardinxveld. In de eerste tent, waren de verschil lende inzendingen van fruit en groenten ondergebrachte o.a. waren er twee torens van Woudrichem nagebootst, één geheel van appels en één geheel van bloemeD vervaardigd. Thans iets over de stands, in de eerste pilaats willen we vermelden de keurige fruit- en groentestand, welke de be schermheer, notaris J. van Herwijnen van 's-Gravenhage, aan de tentoonstelling aan bood. en liet vervaardigen door d.en hr. Kokxhoorn. Uitsluitend is Westlandsch fruit en groenten tentoongesteld. Men kon raden naar het gewiekt van een zware druiventros of deelnemen aan de verloting van een groote fruitmand. In aezelfde tent vonden we verder ex posities van de navolgenden: Tuinbouw: T. den Adel, Sleeuwijk; J. Valk Jr., Rotterdam; Tuiubouwvereen. „Excelsior", Veen; J. de Wit, Almkerk; A. B. Holster, Woudrichem; A. iKolff Zn., SleeuwijkJ. Snoek, Nieuwendijk; Jac. Verduin, Dussen; Ant. van Zon, Rijs wijk; Ad. van Vugt J.W.z., Rijswijk; A. Millenaar, Vrijhoeve-CapelleJ. H. Ver hoeven, Woudrichem; Gebr. v. Dnlst, An del; W. Nieuwenhuizen, Woudrichem; Land- en Tuinbouwvereeniging Woudri chem Wed. G. Millenaar, Audelallen collecties fruit en groenten. Akkerbouw: C. M. Donken, Drongelen; A. Z. Snoek Jr., Almkerk; G. P. Tim mermans, Moerdijk; Groeneveld, Werken dam; A. J. de Bok, Sleeuwijk; Noord- 'BrataAsche Mij. van Landbouw; H. Co- lijn, ^Reuwijk; Ckr. Lagere Landbouw school te Audel; W. C'. de Waard, Wer kendam- Adr. Verwijs, Andel; Tuinbouw- vereeu. „Excelsior", Veen; J. Nieuwen huizen, Almkerk; Wed. C. Millinaax, An del D. de Koning, IJjaog-BloklandVree ken van Namen, Derdrecht, allen met landbouwgewassen, zaden, enz. Bicemen en planten: A. L. Donkelaar, Werkendam, inzending kweekerij „Multi- flora"; Jac.Werduin, Dussen, inzending kweekerij ,/t Oude Maasje"; T. W. Ot- tevanger, Oudendijk, inzending Dahlia's. In de volgende tent stonden achtereen volgens de stands van den Plantenziekten- kundigen Dienst te Wageningen, Bax v-'h Woudrichem met zijn diverse huishoude lijke artikelen en de daaraan verbanden fraaie cadeaux en een aparte vpedergtand van Muscator; dan werd gedemonstreerd, niet de Manus-melkmachine van het Land- bouwhuis Spruijt uit Deu Haag; de Zui velfabriek „Alteua" van Nieuwendijk met boter en kaas; stands met verschillende kunstmeststoffen; de gemeente Dordrecht met o.a. een opwekking tot bezoek aan de groote najaarsmarkt in October a»s. reclame voor verschillende bladen op- het gebied van land- en tuinbouw, eenige stands met vee- en pluimveevoeder, o.a. Sluis, Muscator, Ouwehand en Koudijs, bij deze laatste stond een mooi kippen hok, waarin kippen, welke met dat voer zijn opgefokt, terwijl ook wordt gede monstreerd, hoe het drocgvoeder moet wcTden gevoerd. Veehoeder van T. Duijvis te Koog a. d. Zaan, van de N.V. Oliefabriek „De Kroon", v.h. C. Honig Zn., en van de Gebr. Van Ballegccijen te Sliedrecht. Voorts een goed de aandacht trek kende en leerzame stand van den Bond van Bedrijfsautohouders (B.B.N.)de pud- dingfabriek „Grisia" van Heusden; Volta- stofzuigers, radio-toesteilen van „Het ïWcnder van Gorcum" en „Limburgia" met heeren-modeartikelen. In de volgende tent demonstreerde men de nieuwste kurketrekkers en druppel vangers en stonden exposities van touw en touwproducten van de Wed. Viveen te Woudrichem, diverse machines op het gebied van land- en tuinbouw, o.a. een vruchtensorteermachinebuiten werd ge- demonctreerd met de pofctenpers. Vereer waren tentoongesteld luxe en andere auto's van de firma's van Mill en C. Romeijn Zn. uit Gorinchem, raamlijsten voor glascultuur van H. C. V. Weerden uit Utrecht en beton voor glas ramen van Van Ouwerkerk te Sleeuwijk. WOENSDAG. Deze dag ving aan met 'ten vergadering van de N.-Brab. Maatschappij van Land bouw, waarvan verslag reeds in een vo rig nv mmer. Te 10 uur werden de ten- tconstellinghallen weder voer het publiek opengesteld en al spoedig kwamen de bezoekers opdagen. In den namiddag was de toeloop enorm, een talrijk publiek volg de dan ook met belangstelling ,de de- monstratie's der landbouwwerktuigen. Eerst werkte de molploeg getrokken door een tractor, ondanks het eenigzins losse terrein, verliepen deze werkzaamhe den goed. Daarna werd de freesmachine in werking gesteld, waarover wij gaarne bij onze algem. beschouwing nogeens na der terug komen. Te 3 uur verscheen de Land. Rij ver eeniging „Het Land van Heusden en Al tena" op' het weiland, gelegen maast het tentoonstellingsterrein en welwillend daartoe beschikbaar gestéld door den lix. C. M. Schaap, alhier. De belangstelling voor deze spert groeit ook zienderocgen in deze streek, naar schatting stonden wel 3000 menschen het gebeuren te aanschouwen. Het ca re ussclnummer onder de bekwame- lei ding van den instructeur II. Vogelaar weid. keurig afgewerkt. Daarna volgde een Tall}- Ho, het rij den in drie tempo's, waarbij! het correct rijden der tempo's en de kortste tijd be slissen. Evenals voor het springconcours wareu voor Tally Ho door het uitv. comité dezer Tentoonstelling, prijzen beschikbaar gesteld. WTinnaa,rs hiervan werden de hee- tren: G. van Mersbergen le prijs; H. Vogelaar 2de prijs en Ruitinga 3de prijs. Heel aardig was ook het springconcours, waarin een achttal hindernissen voorkwa- meu. Het minst aantal fouteu en de j kortste tijd gaven de beslissing. Telkens steeg na een mooien sprong -van een of ander ros een daverend applaus op, hartelijk werd, ten spijt van den ruiter, gelachen wanneer onze viervoeter in sta king ging en onder geen voorwaarde, den sprong wilde wagen. Bij deze verrich tingen werden prijzen behaald door de heeren: II. Vogelaar le, Van Buren 2de, Ruitinga 3de, D. Millenaar 4de, en G. v. d. Beek 5de prijs. Een pracht parade der ruiters met standaard aan het. hoofd, sloot deze demonstratie. Geweldig druk werd het daarna op het tentoonstelling terrein. Zij' die nog geen gelegenheid hadden gehad die ten toonstelling te bezichtigen, gingen dit alsnog doen, anderen zochten wat ver pozing in de verschillende vermakelijk heden, of zag-en naar het terrein waarop- gedemonstreerd werd met de „Manus- melkmachine", waarvoor echter weinig ge legenheid was om te zien. De dag werd besloten met een concert van het fan farecorps „Kunst na Strijd" te Oudendijk, gevolgd door „De Vereenigde Zangers" te Gorinchem. Dank zij het prachtige weder bleef het den geheelen avond zeer druk, doch niet temin verliep alles or delijk. i DONDERDAG. Het zal ongeveer v.m. half elf geweest zijn toen Burgemeester van de Lely, eere voorzitter het spreekgestoelte betrad voor de opening van het Muziek- .en Zang- concours en daarbij het volgende sprak: Geacht Bestuur, Directeur en Werkende leden van „Woudrichem's Fanfare corps", Directeuren en deelnemende vereenigingen. Was muziek en zang er niet 't Leven had geen waarde Kommer zorgen en verdriet Speelden baas op aarde Maar nu God ons levenslang Dien schat heeft gegeven Doet ons vroolijk lofgezang Steeds dien vijand beven. Dit versje, ons van de school reeds be kend, zegt ons in eenvoudige woorden wel-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2