Tweede Blad Mo, 4953 Woensdag 25 Sepienther BAZAR BabjfloniêiiM. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Parlementair Overzicht. Plaatselijk \ieuws BEHOORENDE BIJ HET POLITICUS. smaakt als room Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Mag een raadslid onderhands een stok grond aan de gemeente verkoopen W. X. Een Mevrouw weigerde bare inwonende dienstbode den toegang omdat deze te 11 uur 's avonds tbuis kwam, terwijl ze maar tot 10 uur uit moebt blijven. Ligt in dit feit de wil opgesloten om den dienst on middellijk te doen eindigen H. v. d. L. Ik boor zoo dikwyls spreken van vrij spraak en »ontslag van rechtsvervolgingc ook in verbaBd met de Giessen-Nieuwkerk- scbec moordzaak, Kunt U mjj ook het verschil tusschen beide zeggen A. v. R. BOMMELERWAARD. Meldden wij kort geleden, dat in deze streek de komkommers geen prys op brachten en eenvoudig werden weggegeven, thans is er in de prijzrn weder een stijgiDg gekomen, zoodat groene komkommers 4 ct. per stuk opbrengen. BENEDEN-LANGSTRAAT. Het rooien der aardappelen is in vollen gaDg. De uitkomst is evenwel goed te noemen even als de kwaliteit. De prys varieerd van f2 10 tot f2.50 per H.L. naar soort en kwaliteit, doch de handel is rog gering. DOEVEREN. Door byzondere omstandigheden heeft Ds. Pots, tot spijt dezer gemeente, zich genoodzaakt gezien zyn emeritaat te vragen. Zondag a.s. n.m. 2 uur (O.T.) hoopt ZEerw. zyn afscheidspredicatie te houden. Ds. Pots heeft den Haag als woonplaats gekozeD. DRONGELEN. Donderdag j.l. hield de Fanfare »Excelsior« haar tweede jaarvergadering.' De penningmeester bracht verslag uit over de financieelen toestand der vereeniging, waarna de rekening werd nagezien en in orde bevonden. Aan de beurt van aftreden waren 3 bestuursleden, n.l. J. G. Millenaar, L. in 't Veld en W. v. Gammeren, de twee eerste werden met meerderheid van stem men herkozen. In de plaats van W. van Gammeren werd gekozen P. Treffers. Nadat er nog eenige besprekingen volg den werd de vergadering gesloten. DONGEN. In 't gezin van W. de J. aan de Eindschestraat kwamen twee kinderen zoo ongelukkig te vallen, dat ze beiden een arm braken. Neemt men daarbjj in aan merking, dat een ander kind uit dat gezin bij 't schommelen een arm brak, dan wordt dat gezin wel bezocht. 's GRAVENMOER. - De fanfare »Euterpe« maakte Zater dagavond haar laatste muzikale wandeling voor dit seizoen door de gemeente. Ofschoon het weer direct niet erg schitterend genoemd kon wordeD, trok de muziek toch nog veel belangstelling. Bij de gehouden aanbesteding voor het schoonmaken der waterleidingen van de Polder van 's Gravemoerc werden deze werkzaamheden opgedragen aan P. Timmer mans D. van Beek P. van Eersel en P. Knapen, zyode de laagste inschryvers. De Raad dezer gemeente komt op Maandag 30 September a.s. des namiddags om half acht in openbare vergadering byeen. Aan den heer M. L. Louwet, tim merman alhier, is opgedragen het timmer werk van twee te bouwen wooonhuizen voor rekening van de Wed. H. Dirven aan de Teteringschendijk voor de som van f 3000.—. GORINCHEM. Op de Vrijdag gehouden paarden markt waren aangevoerd 944 stuks (vorig jaar 948). Luxe paarden f 300 f 425 Werkpaarden 225 350 2j j. paarden 225 350 Hitten 80 200 Veulens 60 t 120 LAND VAN ALTENA. De prijs der jonge biggen is alhier zeer hoog te noemen. Voor goede soort wordt 20 tot 30 gld. per stuk besteed. De varkenshandel is belangrijk verminderd en de prys der vette varkens is de laatste dagen steeds dalende. SLEEU.WIJK. 1 1 Tot tijdelijk Hoofd aan de Openbare School te de Werken is benoemd de heer B. Versluis te Schellaineo. Kicttw;blail Het spel is begonnen. Eerste en Tweede Kamer eendrachtelijk tezamen De Troonrede Millicenenfeest De Kamers weer aan het werk. Zoo is dan de nieuwe parlementaire periode, met een meerendaels verniéuw lé Tweede Kamer, en een vernieuwde, zij het extra-parlementaire, regeering begonnen, i Eerst was er natuurlijk nog, enkele dagen te veren, de plechtige sluiting der Sta-1 ten-Generaal geweest. Dcor Minister van Staat Jhr. Mr. Ruys de Beerfnbrouck, in opdracht van H. 31. de .Koningin. Die het in de afgeloopen parlementaire zit tingsperiode tot stand gekomene memo reerde, zooals de Ziektewet en de regeling der linancieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. En dan: Prinsjesdag. Heel den Haag in feest stemming. Een algemeene trek naar het Binnenhof, nu weer ons Binnenhof. Waar de jaaxlijksche glorie der met goud en zilver overladen uniform, de kleurige or delinten, de vele schitterende médailles en sterren wordt opgevoerd. In de Ridder zaal beneden stroomen de diplomaten, Eerste en Tweede Kamerleden, ministers en oud-ministers aan. Op de tribune kij ken de weinige uitverkorenen toe. De pers kijkt luidruchtig. Identificeert elk binnenkomend kamerlid. Maakt luide op merkingen en doet ongegeneerde -vragen, waarom „die of die" er zoo mooi uit ziet. Waarom deze een witte broek draagt, en gene een jas vol met goud. En eigen lijk zijn we allemaal een beetje trotsch. Is niet één onzer, die jarenlang naast ons op de perstribune zat, thans Ka ïnerlid geworden? „Schaapman van de Maasbode"? En Schaapman kijkt trotsch en minzaam tegelijkertijd naar ons, in zijn kapiteinsuniform. En wenkt vertrou welijk naar ons. En als de pers een binnenkomende niet gauw genoeg her kent, brult één van ons naar beneden Zeg, Schaapman, wie is dat? Waarom Jfraagt hiji een witte broek? Maar jawel, Schaapman praat met ministers eb id rukt handen van diplomaten. Het Wordt erg vol in de Ridderzaal. Vele be kende gezichten, groote persoonlijkheden. Het valt op, dat meneer Colijn in een geanimeerd gesprek staat met Monsig- neur Nolens, in zijn purperen gewaad. Ccalitie-^chemering? Er wordt gehamerd. Baron de Vos van Steenwijk opent de bijeenkomst. Benoemt de commissie van entvangst en uitgeleide van H. M. de Ko ningin. En dan: de Kamerheeren van H. M. de Koningin treden binnen. „De Konin gin" weerklinkt het plechtig. H. M. schrijdt binnen, gevolgd door de Prin ses en Prins Hendirk. En allen buigen. II. M. groet minzaam terug. Neemt plaats op den troon. En leest. 1 De Troonrede: die dankbaarheid inhoudt voor den bloei die zich op verschillend gebied merk baar maakt. En waaruit verder een krach tige internationale toen spreekt. „De ver wezenlijking der plannen van den Volken bond ter vreedzame oplossing van in ternationale geschillen, zal door Mij krachtig worden bevorderd, in de over tuiging, dat versteviging van de interna tionale rechtsorde den weg zal helpen banen tot gelijktijdige en wederzijdsche vermindering van bewapening. Pogingen die zouden kunnen leiden 'tolt wegneming van de belemmeringen in het handels verkeer tusschen de volkeren, kunnen op mijn daadwerkelijken steun rekenen." De Belgische kwestie. Nog geen overeenstem ming. Maar vertrouwd wordt dat de ge- dachtenwisseling in het afgeloopen zit tingsjaar, een juister begrip van de we- derzijdscherechten en behoeften bevorde rend, het bereiken van overeenstemming ten goede zal komen. Wat hoopvoller dus. Wat er aangekondigd werd? Voort schrijdende vernieuwing van het recht. Herziening van de Lager Onderwijswet 1920. Verder natuurlijk de verbinding Am sterdam-Rijn, verbetering van wegen en rivierovergangen. Herziening van de soci ale verzekering. Wettelijke regeling werk loosheidsverzekering. En blijkbaar gaan we een stapje naar het protectionisme. Want -wordt niet gewaagd van een „onder- bandelingstarieP' om de nadeelen van elders geheven beschermende rechten voor onze nijverheid en landbouw te temperen Over Indië weinig nieuws. Op de ont voogding wordt niet teruggekomen. De yerdere uitvoering van de wet op de be- stuurshervorming 1922 wordt met voort varendheid voortgezet. Over Suriname een pessimistisch geluid. Er is achteruitgang. Maar Curacao vertoont voortschrijdende bloei. En „op een duurzame versterking van ue. ter plaatse aanwezige gezagsmid- delen tot handhaving van rust en orde blijft Mijne aandacht geveajtigd". Vandaar de verhooging der militaire tot f 660.788. Zooals de Millioenennothi zegt. Want ja, ook dit gewichtige staatstuk is op den dag der opening van de Sta- ten-Gene raai ingediend. Voor den gewonen dienst toont de begroeting een cijfer van f 621.122.000 aan ontvangsten, en bij na f 612.000.000 aan uitgaven, dus een voordeeling saldo van f 9 millioen. De toon is heel gereserveerd. Onder deze Omstandigheden natuurlijk geen sprake van belastingverlaging. En die armzalige negen millioen moeten dienen als stoot kussen voor het opvangen van het na deel door het Staat te lijden als gevolg van de gewijzigde verhouding tusschen Rijk en gemeenten, die in 1931 in wer king treedt. Maar dan een heel spaarzaam gevuld stootkussen. Doch wellicht valt het mee. Het is de laatste jaren aldoor meegevallen. In de laatste 5 jaren lever den de dienstjaren steeds batige saldi op, totaal f 260 millioen. En toen begonnen de Eerste en Twee de Kamers hare werkzaamheden. In de Eerste Kamer spreekt de nieuwe voor zitter Baron de Vos van Steenwijk har telijke woorden tot den afgetreden voor zitter baron van Voorst tot Voorst. Die vijftien jaar als zoodanig diende. En be noemde verder de commissies voor de geloofsbrieven. Vervolgens nieuwe bijeen- ki mst. Verslag van de commissies voor de geloofsbrieven, de beëediging van den voorzitter, het adres van Antwoord op de Troonrede. De Tweede Kamer: Meneer Schaper, s.d.a.p., tijdelijk voorzitter. Benoeming voor de geloofsbrieven. En de Rijksbegroo- ting 1930. Het spel is begonnen ONTSMETTING VAN TARWE, GERST EN ROGGE. Het ontsmetten der zaaigranen be hoort een telken jare terugkeerende 1 ezigheid in ieder landbouwbedrijf te zijn. Steent rand en Fusarium in tarwe wor den bestreden door omscheppen met een oplossing van kopervitriool, Germisan of Uspnlun universal. Per H.L. tarwe wordt genomen, 200 gram kopervitriool opgelost in 21/? L. water óf 100 gram Germisan of Uspulun Universal op>gelost in 3 L. wa- i ter. Bij gebruik va.n 50 gr. van deze twee laatste ontsmettingsmiddelen, eveneens opgelost in 3 L. wiorden ook reeds zeer goede resultaten verkregen, maar de ont smetting is niet steeds geheel afdoende. Bij zwak zaad verdient deze zwakkere op lossing de voorkeur met het oog op kiembeschadiging. Tegen strepenziekte in gerst is omscheppen met Germisan, aan gewend in een oplossing van 100 gram jni o L. water pier H.L. het moest afdoen de. Tegelijk worden dan ook Steenbrand, en Fusarium bestreden. StuifbTand in tarwe en gerst kan al leen worden tegengegaan door toepas sing van de warmwaterbehandeling. De tarwe of gerst wordt eerst lt/a uur, in wa ter te weeken gezet, daarna blijft ze 4V2 uur buiten water naweeken om tenslotte gedurende 10 minuten in warm water te worden ondergedompeld.. Voor tarwe moet de temperatuur 53 grade bedragen, voor gerst 51—52 grade O. Er moet zeer nauw gezet gewerkt worden, daar anders be schadiging van het graan plaats heeft, of de ziekte niet voldoende wordt tegen gegaan. j j j schaft door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door bij dien Dienst werkzame ambtenaren. Hoewel dit jaar waarschijnlijk minder Fusarium in de rogge zal voorkomen dan voorgaande jaren verdient een ont smetting, zekerheidshalve toch aanbeve ling. Goede ontsmetting der rogge wordt verkregen door om te scheppen met een oplossing van Germisata. of Uspulun uni versal ter sterkte van één procent. Per H. L. rogge wordt gebruikt 3 L. van deze oplossing (30 gram ontsmettingss.tof op 3 L. water per H.L.) <Bij sterkei. aantasting is aan te raden, 40 .gram op 3 L. wa ter per H.L. Behandeling der rogge met droogcntsmettingsmiddelen als Abavit, Tillantin R. Tillantin of Tutan met de door de fabrikanten aangegeven hoeveel heden geeft eveneens goede resultatén, hoewel niet steeds afdoende. De aandacht wordt speciaal gevestigd op de machinale omschepmethode, die als een verbetering van de gewone met hode kan worden aangemerkt. Het graan wordt hierbij in een apparaat gestort, dat gebruikt wordt bij droogontsmetting van zaden (droogontsmettingstrcmmel) De machine mag niet geheel gevuld wor den, daar anders de menging van graan erna plossing onvoldoende is. Er dient .31 a 5 minufen gedraaid te worden. Uitste kende bevochtiging van het zaad wordt' verkregen bij aanwending van de boven genoemde hoeveelheden oplossing. Voor grootere partijen kan gebruik ge maakt worden van groote mengmachines. Na de ontsmetting houde men er rekening mede, dat voorkomen moet worden dat het ontsmette zaad opnieuw besmet wordt. Daarom mag dit alleen dan ter dreging uitgespreid worden op een dorschvloer, als deze vooraf met de ontsmettingsstof schoon gemaakt is, ook mag het ontsmet te zaad niet in dezelfde zakken gestort worden waaruit het gekomen is, ten zij ook de zakken ontsmet zijn. Ook de zaai- macliine kan een bron van besmetting op leveren. Nadere inlichtingen worden gratis ver Vcor de bazar bestaat wel belangstel ling, wat blijkt uit de onderstaande lijst van particuliere giften, terwijl ook ver schillende firma's niet achterwege ble ven om haar artikelen in te zenden. BaliloniënbroekG. A. S. f2.50; J. S. f 1.Wed. A. S. f2.50; W. H. A. M. 1.J. B. f 1.J. B. fl.—G. B. tP2.—J. H. B. fl.-; .C. B. fl.-; G. B. fl.-; B. V. fl.-; .j. d. R. f0.25; Wed. G. B. f2.50; M. B. fl.-; A. v. d. R. f 0.50; Wed. v. d. B. f0.50; J. v. D. f 0.25A. B. f0.25; N. N. f0.50; N. N. j fl.-: J. d. R. f0.25T. D. f0.25A. V. f 0.25J. 31. f 0.15P. L. f0.50; G. S. 1 f 0.2531. L. f.0.50; A. Z. fl.-; T. v. R. f2.50; J. H. f 0.50W. H. f0.50; G. V. j f0.50; A. R. f0.50J. v. A. fl.-; P. v. d. 31. fl.-; N. N. fl.-; J. L. fl.-; H. H. L. fl.-; G. v. S. f 0.25A. L. f0.50; J. L. f 0.15N. v. D. f0.50; N. K. fl.-; P. D. f0.25W. O. v. d. B. fl.-; J. C. d. R. fl.-; B. d. R. f0.50; J. d. R. f0.25C. Th. P. fl.-; A. v. d. B. Dzn. fl.-; J. G. f 1.05; 3Ved. ,C. B. f0.50; |C. C. fl.-; N. N. f0.50; N. N. f0.25; W. d. G. fl.-; G. d. G. f0.50; 31. D. f 0.25A. H. f0.25; C. v. d. B. f0.25; C. J. 31. f 0.25; G. L. f0.50; W. 31. B. f0.50; J. v. R. fl.-; ;L. C. f0.50; J. D. f 0.50; J. v. D. f0.25; C. L. f0.50; B. v. d. B. f0.25A. K. fl.-; C. d. G. f 0.50; J. W. d. W. f 0.15A. d. R. f 0.50. Eethen: J. S. f 1.-; B. B. f 1.-; A. J. d. W. fl.-; Wj. G. J. B. f 1.50; A. B. f0.25S. G. fÓ.50; P. ,W. d. R, fl.-; N. N. fl.-; G. W. B. fl.-; v. R, fl.-;, A. B. f 0.25 Meeuwen: D. v. B. f2.50; J. S. f 1.— P. B. f0.50; J. V. fl.-; P. S. fl.— A. d. G. f 0.50; R. Z. f 0.25; G. N. f 0.25; G. v. d. B. f2.-; A. v. T. f0.25; W. S. f 0.25J. V. f 0.30. Giesen: J. v. V. f0.50. AndelG. v. B. f0.50; G. K. fl.-. Genderen: J. K. fl.-; N. N. f5.-; A. U. f 0.50; J. B. M. f0.50; Wed. v. d. H. fl.-; N. N. fl.-; F. C. f0.20;' D. C. f0.25G. H. fl.-; T. B. fl.-; S. v. G. fl.-; E. B. f0.50; N. N. f0.50; 31. fl.-; L. B. f2.-; J. 3V. G. R. f2.-; J. S. f 0.25A. v. R. f0.25; G. v. W. f 0.25L. C. B. f0.50; P. P. f 1.-. AalburgA. M. f 1.—P. V. 2 kleed jes. lleusden: J. S. f0.25; Firma C. pof fertjespan; L. S. fl.—A. 31. f0.25; F. fl.-; A. v. d. K. if 2.—N. N. f0.50; L. d. 31. f 0.25; A. f 0.25. 3VerkendamW. 2 kussen 3 kleed jes P. Brenkmann 't- Kloosterhof" Hors- sen f2.50. Firma'sR. Krijgsman, GorcumO. Knippenburg, GeldermalsenJ. v. Schup- pen, Sprang; Wed. Erkelens, Gorinchem; Erven Spoor, IVoudrichem; Th. v. d. San- den; Gez. v. d. Sanden; jL. v. Well; Gez. de Groot; Bierlaagh-v. d. Heijden; J. v. Erp; Hotel Venviel; Hotel de Graan- heurs, allen te WaalwijkWed. De Haan, Drongelen; P. Sluis, WeesperkarspelDe Levers Zeep 31ij. Vlaardingen; Stijfsel- fabriek „De Bijenkorf" te Koog t«u d. ZaanP. C. de Groot, DordrechtZeepfa briek, „Het Klaverblad" Haarlem; L. A. van 31iert, 's HertogenboschRavenswaay Zonen GorcumH. Ebben, Gorcum Wennekes v. Neck Oosterbeek; Paradijs vogel, Gorcum31onster, GorcumBlan- kers, Gorcum; N. V. Gaba Bazal, Hil versum; N. V. van der Putt en De Vlam's sigarenfabriek, EindhovenH. Heij Hzn. sa jetfat rikant Veenendaai; Kleine Co. chocojade en suikerwerken, Amsterdam; H. Kclsterden La Garda Waalwijk; Wed. Bonis, Waalwijk; Adelberg, Waalwijk Stal, Heusden; Alortier Zonen, Gorcum; L. Coops Drogist, GorcumDonkers, Gor cum; Erdal fabriek, P. v. Don gen, Raamsdonk en O. Verhoeven An del. Vergadering van den raad der gemeente ANDEL op Vrijdag 20 September iï.mi 3 uur. Voorzitter Edelaektb. Heer A. D. ,v. d. Schans. Secretaris 3VelEd. Heer B. v. Andel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formuliergebed. De secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering die onveranderd wor den vastgesteld. Vaststelling gemeentebegrooting 1930 en Lcgrooting voor het G.E.B. De Voorzitter verzoekt de commissie be last met het onderzoek dezer Begroe tingen rapport uit te brengen. I> heer v. Houwelingen zegt ,dat de commissie alles heeft nagezien en geen op- of aanmerkingen heeft, dus adviseert tot vaststelling. 3Iet algemeene stemmen wordt de gemeentebegrooting hierop vast gesteld in ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst op een bedrag van f32656.25 en voor den kapitaaldienst op een bedrag van f 1506.66i/2. De begrooting voor het G.E.B. in ont vangst en uitgaaf voor den gewonen dienst op f7934.50 de kapitaaldienst op f 3000.-. Ingekomen stukken: Van Ged. St. een nota bevattende een paar kleine aanmerkingen op de ge meenterekening 1928. De Voorzitter zegt dat de aanmer kingen v. administratieven aard zijn. Zoo I wordt gevraagd of er geen entvangsten j zijn geweest aan keurloonen. Deze keur- loonen wordt evenwel rechtstreeks afge dragen aan Almkerk. Verder zouden Ged. St. een bedrag van f 800.— van den kapi taaldienst op een andere wijze verant woord willen zien, aan dit verlangen zal worden voldaan. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger waaruit blijkt dat al les in behoorlijke orde is bevonden en bleek in kas te zijn f 4456.82V2 gedeel telijk in kas en verder belegd bij de Bank v. Neder 1. gemeenten, terwijl zich een klein bedrag bij den girodienst be vindt Rondvraag De beer v. 3Vijgerden zegt 'dat bij in de vorige vergadering reeds een ver slag verwacht had over het ingestelde on derzoek voer de plaatsing v. een pomp aan het boveneind. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. eens hebben wezen kijken, dat de plaat sing van een pomp evenwel nogal moei lijkheden oplevert, omdat de stoep van den Zoutendijk er tusschen ligt. Om de pomp beneden aan den dijk te zetten is niet aan te bevelen. De ondervinding met de pompen opgedaan, is zoo, dat door de bewoners slechts gedeeltelijk van zoon pomp gebruik wordt gemaakt. Schijnbaar wordt niet veel voor de plaatsing van een pomp daar gevoeld men gaf tot he den weinig blijk van belangstelling. Nadat B. en' W. er een onderzoek hebben inge steld is iemand bij spr. gekomen, om een pomp te plaatsen. Deze kwestie is ech ter tot heden blijven zitten. Zou men ze goed willen oplossen dan zou men twee pompen moeten slaan, aan iedere zijde van de stoep een. De heer v. Houwelingen noemt Bet daar een lastige toestand hij heeft de vorige week gezien, dat de slooten er geheel droog liggen. Door bet sluisje komt ook geen water binnen, omdat de water stand van de 3Iaas lager :is, dan de bodem van bet sluisje, de menscben za ten geneel zonder water. De heer v. Wijgerden merkt op< dat een der bewoners er geen bezwaar tegen heeft als de pomp op <zijn erf wordt geplaatst. De Voorzitter meent dat dit niet op den weg van de gemeente ligt deze kan bezwaarlijk bij iedere woning een pomp gaan slaan. Die bewoner moet niet ver geten dat hiji verplicht is alle ingezetenen toegang tot de pomp t(e verleenen, iets wat tot onaangenaamheden kan leiden. De heer Schouten zegt, dat als de gemeente een pomp gaat plaatsen, dan wel een begrooting gemaakt mag wor den hoeveel pompen er in de gemeente dan wel geslagen zullen moeten worden. Op den Rietdijk heeft men een pomp en of het water hoog of Taag is, de bewoners kunnen alleen uit die pomp bruikbaar water krijgen. De uiterste bewoners van den Rietdijk wonen verder van de pomp af, als de bewoners aan het boveneind van de opmp zouden wonen. Om' aan den Zoutendijk twee pompen te slaan vindt srp. wel wat al te gek, dan; zou men met gelijke maat moeten meten en ook op andere gedeelten van de gemeente pom pen moeten gaan slaan. Als er in de ri vier voldoende water komt, hebben de bewoners daar ook voldoende water. Als de sloot beter onderhouden was, dan zou men langer water houden, doch de ge meente heeft daarover niets te zeggen, het dijkcollege is daar baas. De Voorzitter meent, da.t, als de raad besluit een pomp te plaatsen, de beste plaats dan is onderaan den Zoutendijk. Spr. gelooft echter wel, dat. de pomp den meesten tijd van het ,jaar, buiten gebruik zal zijn. AVaar de droogteperiode voor dit jaar wel achter den rug zal zijn, acht spr. de plaatsing ivoor heit' oogenblik nu ook niet zoo dringend meer. v. Houwelingen. Ik acht het geen be zwaar dit uit te stellen tot het voor jaar. Schouten. 3Iet de bedoeling dan toch zeker dat dan een pomp wordt geplaatst1. v. IIc uwelingen. Zeker, in het voor jaar een pomp plaatsen, wij hebben de zen winter dan geen last met vorst. Vroeger heeft men nooit over een pomp gesproken. v. Wijgerden. Er wordt ieder jaar over gesproken. Schouten. "Wij. kunnen de plaatsing van een pomp ook uit een oogpunt van hy giëne beschouwen, ik heb nooit veel voor slootwater gevoeld. Hierop' wordt bet voorstel om in bet voorjaar onder in de stoep aan den Zoutendijk een pomp te plaatsen met algemeene stemmen aan genomen. Aan B. en W. wordt over gelaten te bepalen aan welke zijde van de stoep de pomp zal komen. Aan de bo venzijde beeft men toestemming noodig van het Waterschapi den polder van Veen. Geen der heeren heeft verder iets méér voor de rondvraag. De Voorzitter wil evenwel nog gaarne iets zeggen over het consultatiebu reau te Almkerk en dit f onder de aandacht! van de raadsleden brengen opdat deze voor deze mooie instelling reclame kun nen maken. Door bewoners van Andel wordt wel reeds van dit consultatiebu reau gebruik gemaakt, evenwel niet in die mate, zooals dit behoorde te geschieden. Het bestuur van het groene .Kruis te Almkerk overweegt nu een autobus een geregclden dienst te doen rijden, zoodat men gemakkelijk met de kinderen in Alm kerk kan komen, eh nu is het vanzelf sprekend voor de instandhouding ge- wenscht dat van dezen dienst gebruik wordt gemaakt. Zooals bekeud is wor den de kinderen geregeld door een be kwaam kinderarts onderzocht, die ook adviezen verstrekt, wat geheel kosteloos geschiedt, men heeft dus alleen de kos ten van de bus. Het is een heel mooie en nuttige instelling, die allen steun ver dient. De heer Schouten merkt op dat er door bewoners van Almkerk druk gebruik van wordt gemaakt en de dokter uit Alm kerk er zeer mede sympathiseert en de kinderen er heen stuurt-. Daar verder niemand het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergade ring. j l|-j. paarden 200 275 üLdtli

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 5