Amstemamsclie Gonfeciiehandel Gaat dus zienVrij entreeVaste prijzen Maandag 7, Dinsdag 8 en Woensdag 9 October Donderdag 10, Vrijdag II en Zaterdag 12 October Eisch onze verpakte levensmiddelen Binnenland Kantongerecht Ilensden Te Venlo heeft de offi- cieele eerste steenlegging plaats gehad van het „Mgr. Mutsaersoord", het her stellingsoord van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël". De plechtigheid werd verricht door den heer B. Mutsaers, een broer van Mgr. Mutsaers, naar wien het herstellingsoord wordt genoemd. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Te Rysel heeft zich een ontploffing voor gedaan in een fabriek van chemische pro ducten. Eon arbeider werd gedood, een tweede zwaar gewond. Prof. G. SCHELTEMA te Groningen is 8 October 1929, hoogleeraar voor Kindergeneeskunde te Groningen en 40 jaar arts. De U inmiddels bezorgde circulaire heeft U bekend gemaakt, dat de weder deze buurt bezoekt. Dit is voor U het teeken, dat de Winter nadert en het tijd wordt U van de noodige kleeding voor dit a s. seizoen te voorzien. Wij zijn groot gesorteerd in Winterjassen (alle kleuren, ook in blauw en zwart), Restanten Costuums van dezen Zomer, Regenjassen, Demi-Saisons, Werk broeken, Fantasie-pantalons, Stofjassen, Overall's, enz enz. Gaat vooral zien en let op de datums en plaatsen. In Café van C. DEKKER te ALMKERK. gelijktijdig op 2 plaatsen (te Andel door onzen Vertegenwoordiger). In WIJK EN AALBURG ten huize van den Heer v. d. MAADEN (Broedzaal Hoenderpark). In ANDEL in Café »DE ZWAANvan den Heer C. Kalis. het is ook in 't belang van Uwe gezond heid. U hebt recht op goede kwaliteit, maar óók op hygiënische verpakking. Verpakte levensmiddelen, waarop ons onderstaahd merk voorkomt, behooren tot de beste. Wanneer U steeds Bax' artikelen vraagt, ontvangt U het beste voor den besteden prijs. Met algemeene stemmen, wordt daar toe besloten. Dansen bij gelegenheid der kermis. De Voorzitter zegt dat in de vorige ver gadering eenige voorstellen zijn ingeko men betreffende het dansen bij gelegen Leid. der kermis. De heer Langerwerf had voorgesteld te laten dansen tot 8 uur, de heer Ruijtenberg tot 10 uur, de heer Verschuren tot het sluitingsuur en de heer J. Smits het verbod op Zondag te laten dansen. Aangaande deze zaak is -een schrijven ingekomen van den Zeereer- Jwaarden Heer Pastoer en den Zeereer- 1 Vaarden Pater Rector va,n de St. There- siakerk met verzoek om: 1© het dansvergunning slechts toe te {staan toft 8 uur. 3e liet sluitingsuur niet te laat stel len. 3e dat in de schouwburg en bioscoop slechts goede stukken worden vertoond en kinderen alleen slechts in de kin dervoorstellingen toe te laten. 4e ernstig te laten waken voor nacht rumoer. De heer Verschuren trekt zijn voorstel om. tot sluitingsuur te laten dansen in. Overeenkomstig het reglement van or de wordt vervolgens geloot welk voor- Stel liet eerst in stemming wordt ge- Draoht. Het voorstel van den heer Smits om opi Zondag niet te laten dansen wordt met algemeene stemmen verworpen, even eens het voorstel van den lieer Ruijten- Jberg. De heer v. d. Rijken zou den toestand Villen laten zooals het thans was en de dansvergunning aan den Burgemeester overlaten voor die enkele personen die j met de kermisdagen onregelmatigheden pleegden, behoeft de geheele gemeénté 'niet te lijden. Het voorstel van den lieer Langer- Verf om tot 8 uur te laten dansen in Stemming gebracht wordt met zes stem men aangenomen. Voor stemden de hee- ren Rubbens, Vloeimans, Langerwerf, Ver- -schuren, Rekkers en Schaapsmeerders. De heer v. d. Rijken onthield zich van stemmen. Aa nsc haffing bïa ndweermate riaal. De Voorzitter zegt dat. een geldlee- ning is aangegaan voor het aanschaf fen van brandweermateriaal. Spr. vraagt het oordeel van den Raad welk materi aal kan worden aangeschaft. De heer v. d. Rijken stelt voor om Standpijpen op de waterleiding aan te schaffen. In wijk Benedenkerk kan dan 1 'pijp op het Vaartje 1 pijp en in Bo ven 2 pijpen worden geplaatst. Met in begrip* van de trompen en aankoop van nieuwe slangen zullen de kosten ongeveer i" 930.— bedragen. Met algemeene stern- toen wordt aan B. en W. opgedragen yoor aankoopi zorg te dragen en in de eerstvolgende vergadering verslag uit te Brengen alwaar die standpijpen kunnen werden geplaatst. Bestrating Dijkje. De Voorzitter zegt dat de aannemer ■van den stationsweg, de heer Kantors, verzocht lieeft ook de verbetering van van liet Dijkje aan te nemen. De Voorzitter stelt voor dit punt in geheime vergadering te bespreken, waar- toe wordt besloten. Na opening der vergadering wordt be sloten Kanters te belasten met de ver betering van het Dijkje. Vocricopige vaststelling gemeentereke- ining. De heer J. Ruijtenberg, lid der com missie van onderzoek zegt dat de reke ning door de commissie nauwkeurig is puderz'ocht en in orde bevonden, zoo- da.t bij voorstelt tot voorloópige vast stelling over te gaan. Met algemeene stemmen wordt de reke- ning vastgesteld als volgt. G-ewone dienst ontvangsten f 82 234.26. Uitgaven 7 9 095. 64i/f,. Bp,tig slot f (3 138.64i/2. Kapitaaldienst. Ontvangsten f 28 508.46. Uitgaven f 28 458.46. Batig slot f 50.—. Rondvraag De Voorzitter zegt dat de agenda is ■afgehandeld en vraagt of een der leden nog het woord verlangt. De heer v. d. Rijken vraagt verbetering ya-n den draai aan den Stationsweg. De Voorzitter zegt verbetering toe. Nog vraagt de heer v. d. Rijken of het niet mogelijk zoude zijn het zwaaigat bij He Kerkvaartsclie haven wat uit te die pen, wijl de toestand aldaar onhoudbaar is. De Voorzitter zegt een onderzoek te zullen instellen. De heer Langerwerf zegt dat de ha venkade geheel in beslag genomen wordt door steenslag, benoodigd voor het ver beteren van den provincialen weg naar 's Gravemoer. Het verkeer is daar onmo STRAFZITTING VAN HET KANTON GERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 20 September 1929. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Amblenaar van het Openb. Ministerie: Jhr. Mr. E. Verheijen. Griffier: Mr. W. Ru it inga. Eene zitting met ruim 50 zaken. 't Eerst wordt uitgeroepen de zaak con tra K. v. D., autoverhuurder te Wijk, wie ten laste wordt gelegd dat hij te Veen in een bocht van den Ilocgen Maas dijk met eene snelheid van circa 50 K.M. per uur zou hebben gereden toen hij een autt bus tegenkwam. In de vorige zitting werd in deze zaak als getuige gehoord de wachtmeester der marechaussee van IGe- veiingen, terwijl thans als getuige wordt gehoord de Burgemeester van Andel A. D. va.n der Schans. Getuige van der Schans ver ld aart al dus Wij zaten in de bus en in eens kwam verdachte in flinke vaart langs ons heen schieten, zoodat we opschrokken. Even later kwam er ook een bus van de On derneming van de andere zijde, zoodit het duidelijk was dat verdachte die bus wilde voorbijrijden. dagen en in zoo'n tijdsruimte kan een wiond wel genezen zijn. Maar en fin, er is ten duidelijkste gebleken dat de wond er reeds 'was vóór J. Piek met liet voertuig ging rijden en dat verdach te wel degelijk wist dat het paard een wond had. En nu vind ik liet heel verkeerd om een gewond dier te laten werken, zulks nog te meer als door dat werken de pijn wordt verergerd wat door den buikriem het geval was. (Tot verdachte). Ze moes ten jou eens laten werken als je een oepn wond b.v. a,an een van je beenen had, wat zou je schelden op hem die je dan liet werken. En nu heb jij een rede loos gewond paard laten werken, dat weer- j loos is en dat vind ik laag. Je krijgt 1 f 15.00 of 10 dagen en, als 't weer gebeurt I geef ik je geen boete meer, maar alleen hechtenis. H. K. landbouwer te Almkerk was ten laste gelegd dat hij een niet-goedgekeur- den stier had laten grazen met vrouwe- welijk rundvee. VerdachteDe eene stier stond vast aan een ketting en de andere was nog maar een kalf, toen nog pas 5 a 6 maanden oud,' maar de ïijks veldwach ters hebben er maar 8 maanden van ge maakt De Voorzitter zegt den havenmeester 'bpdrachfc te hebben gegeven om kaai- gfeld te innen, vermoedelijk zal er we f50.— aan kaaigeld inkomen. Bovendien heeft hij den aannemer last gegeven on middellijk den steenslag te verwijderen. De heer Brokx vraagt of er in de ge meente- een ventverbod is. De gemeente- naren worden door verschillende z.g. ven ters soms zeer lastig gevallen. De Voorzitter zegt dat, volgens de Po litieverordening de Burgemeester vergun- -ning kan verleenen voor het venten. Spre ker zal echter eens informeeren in die gemeenten waar een ventverbod bestaat,. Geen der leden meer het woord ver langende, sluit de Voorzitter de verga dering. Ka-ntonrechtenr't Was dus meer ge luk dan wijsheid dat er geen ongelukken zijn gebeurd. Getuige v. d. SchansM i. wel. De heer Ambtenaar vraagt f 50.00 of 25 dagen, terwijl liij veroordeeld wordt door den Kantonrechter tot f 25.00 of 10 dagen met de opmerking, er bij dat bet- een schande is om in de bochten van den Maasdijk met zulk een vaart te rijden; had eene aanrijding plaats gevonden clan was het leed niet te overzien geweest. C. P. landbouwer te Rijswijk had op 26 Juli j.l. een paarcl^ onder geleide van J. Piek op- den Maasdijk een voertuig laten voortrekken, terwijl het dier onder den buikriem een wonde had ter grootte van een rijksdaalder. Verdachte: 't Was een wondje dat hij onderweg gekregen had, toen het tuig een beetje verschoven was. De wond was niet grooter dan een kwartje. Kantonrechter: En aan den marechaus see Borgo heb je verklaard dat je wist dat 't paard een wond bad. Je bent dus blijivbaar aan het liegen. Verdachte: De wond wa-s niet groo ter dan een kwartje. Kantc-nrechterDe marechaussee ver klaart dat de wond eene grootte had. van een rijksdaalder. En ik zie hier in het prc- ces-verbaal dat de geleider J. Piek aan tien marechaussee ook heeft verklaard dat hij wist dat het paard een vond had. Er is dus geen qua-estie van dat de wond enderweg whs ontstaan en dat weet je zelf ook heel goed. Getuige Burgemeester A. D. van der SchansPlm. 12 dagen geleden heb ik nog een spoor va,n een gewezen w ;nd aan liet paard gezien. Hoe groot de wond is ge weest kan ik niet zeggen. Kantonrechter: Ma-ar 12 dagen geleden was 8 September en 't is gebeurd op 26 Juli d.i. een tusschenruimte va,n 42 je 5 Kantonrechter: Ik lees hier in het proces-verbaal dat, je zelf aan de Rijks veldwachters hebt verklaard dat de stier ongeveer 8 maa-nden oud was en nu zeg a 6 maanden. Nu begrijp ik er geen steek meer van, Maar, weet je wat, ik zal tegen de vol gende zitting beide Rijksveldwachters, die prcees-verbaal tegen je hebben op gemaakt, laten dagvaarden en als dan blijkt dat je bet met de waarheid niet te nauw liebt genomen en hen tot- leu genaars wilt maken, dan kom je er niet goed af. A. V. landbouwer te Almkerk had ook een niet-goedgekeurden stier laten loo p-en bij vrouwelijk rundvee. a VerdachteI>e stier was ouder dan 6 ma,a nden. Kantonrechter: Jij bent ten minste een eerlijke kerel. Je krijgt f 3.00 of 2 dagen. M. B. bijbelcolporteur aan boorcl van het zendingscliip Mara-natba te Schiedam had te Sleeuwijk zonder noodzaak met zijn rijwiel links van den weg gereden en toen de opperwachtmeester der mare chaussee Houtman en de wac-litmeestler van Koeveringe proces-verbaal tegen hem ruilden opmaken en hem naar zijn naam vroegen een valsclien naam opgegeven. Kantonrechter: 't Komt mij voor dat het pgeven van een valschen naam nu niet direct in overeenstemming is met je beroep. Me dunkt dat iemand die met bijbeis colporteert toch in de eerste plaats iemand moet zijn die anderen ten voor beeld behoort te strekken. VerdachteIk heb er nu ook spijt van. Kantonrechter: Maar doe nu zulke stomme dingen nooit weer. 't Is al te mal, een bijbelcoiporteur, die een val schen naam op geeft. Voor 't links rijden geef ik je f3.00 of 2 dagen en voor het opgeven van een valschen naam f 20.00 of 10 dagen. J. P. arbeider te Dussen had gereden tiet een rijwiel zonder licht en toen de veldwachters van der Poll en Klein- loog liem aanriepen om te stoppen liad hij daaraan geen gevolg gegeven maar wa,s als een raizendje doorgereden. Veld wachter van der Pol had hem ingehaald. 't Kost verdachte f 10.00 of 5 dagen. M. v. K. arbeider te Almkerk staat te recht voor openbare dronkenschap bij tweede herlia-ling. KantonrechterJij bent een formeele dronkaard. Je doet niks dan jenever drin ken en dat een kerel van 78 jaar, 't is een rein schandaal. Drink liever melk dat is heel wat beter. Verdachte: Ja mijnheer de Kantonrech ter dat weet ik ook wel en liet zou ook veel goedkoo-pèr zijn. maar ik kan er ook niets aan doen. Jo moet nu maar eens gaan zitten dan kun je ten minste ee nige dagen geen alcohol krijgen en dat lijkt me voor jou buitengewoon goed. Ik geef je eene week principale hechtenis. In verband met Donderdagavond te Lei den in de studenten-sociëteit Minerva" plaats gehad hebbende groene n-mislia,nde- lingen, lieeft het comité tot bestrijding van den ontgroeningstijd, dat bestaat uit studenten, corpsleden en niet-corpsleden. zich schriftelijk tot het collegium van het Leidscli Studenten Corps gewend 0111 na dere inlichtingen. Als voorbeeld van hetgeen de „Groenen" hadden te verduren vermeldt liet Haag- sche „Volk" de volgende ergerlijke fei- ton Vier magere Groenen werden in een lion- op-, de vorming van den jongen stuel de groentijd niet kan worden gemist SCHANDELIJKE ONTGROENINGS- PRACTIJKEN. Ergerlijke behandeling van „groenen" bij het Leidsche corps. denhok geperst. Dit hok werd gedurende een kwartier in alle mogelijke standenen op' vrij hardhandige wijze doori eten tuin van Minerva" gewenteld. Toen de bedrijvers, die vanzejfsprekend onder den invloed va-n sterken 'clrank wa ren, genoeg hadden van bun wandaden waren de Groenen zóó uitgeput, dat zij eigener beweging liet hondenhok niet kon den verlaten, docli eruit getrok&en moes ten warden. Op de Commissiekamer van d| sociëteit ging het nog erger toe. Hier rerclen zij meedc ogenloos met bierglazen bewerkt, die op hun lichaam werden stukgeslagen. Nadat hun kleeren geheel met glasscher ven bedekt waren, die tot op de huid doordrongen, trok men hun <je kleeren van het lijf. En dan, zoo voegt het blad fcr terecht aan toe, heet het nog, dat- mö Jpet oog ALASTRIM. Maandagmiddag is ter Gemeenteseci rie van Schiedam aangifte gedaan van derde geval van a-lastrim. Thans betreft het de moeder uit het zin in de Visscherstraat, waarvan x een zoon en een dochter aan deze zi lijden. Ook deze patiënt is in de noo rak in de Nieuwstraat opgenomen. Te Delft waren Maandag 7 nieuwe vallen van a-lastrim. Te Haarlem heeft zich bij een 22-ja: jongeman een geval van encypha-lit-is gedaan. Hij is ter verpleging opgenc in de Maria-stichting. Te ka-mpenland (Noord-Beveland) i een vierjarige, niet ingeënt kind, alas geconstateerd. Maandag is te Amsterdam ter obser opgenomen een kind met zeer verdi verschijnselen va-n alastrim. Het kind niet ingeënt. De toestand te Amsterdam is verde vredig end. In de gemeente Tholen is wederom geval van a-lastrim geconstateerd. I het 4e op* het eiland Tholen. Het is tha-ns zeker dat de clrie pa,ti uit Brunssum, die in het ziekenhu Heerlen zijn opgenomen, lijden aa-n trim. Ook in het ziekenhuis te Sitta-rc twee kinderen opgenomen, afkomsti Lütterado, bij wie verschijnselen v-i ziekte zijn geconstateerd. Te Pernis heeft zich' het tweede trimgeva-1 voorgedaan bij het viei: jongetje, genaamd P. B., wonende L perceel S-luisjesweg No. 13 alhier. De te is goedaardig. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dinsdag brak brand uit in de ba* „Eigen Haard" te Ooster-Nijkerk, la.nd, bewoond door G. Here ma. De i der ij brandde geheel a-f. 120 kippex hond, een groote hoeveelheid graa-m en aardappels gingen verloren. De zaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. SCHOT HAGEL IN HET BEEN" Te Deldenerbroek heeft het zoont den heer N. een lading hagel in lie gekregen. Het kind werd vrij ernst, wond naar de ouderlijke woning get Omtrent cle oorzaak van dit geva_ nemen wij ,dafc het knaapje zich - een aarden wal had verborgen. Op - de plek trachtte ook een haas zich te houden. De jagers zagen den niet zitten en schoten naar den wai het gevolg, dat de jongen werd get INBRAAK. Te Leimuiclen heeft men bij, den h Straathof ingekroken en voor ca. f 5 bloembollen ontvreemd. o— BFNZINE-MOTOR- ONTPLOFT. Uit Delden wordt gemeld, dat e de benzine-motor van den mole zoon V. bij' bet aanzetten is ont.pl kreeg door cle brandende vloeistof ge wonden aan het hoofd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 6