LETTERS ARTIKELEN het Winter-seizoen Meest populaire en gezochte Kledingmagazijnen te De Zeppelin-tocht. Denkt U om onze SPAARBON in Heeren-, Jongeheeren en Kinderkleeding RAVENSWAAVs Plaatselijk Nieuws Vraagt zichtzendingen of Reizigersbezoek. GORINCHEM. Langendijk B 192, 193, 194. I 50°lo WINST!!! ONZE AFDEELING KLEEDING NAAR MAAT, ONZE AFDEELING GEMAAKTE KLEEDING. bied van bijenteelt, zou dit een voor oor gsmaat re gel zijn van het nijvere yiolkje tegen een komenden z'eer stren gen winter. Radio-avond Frot. Zending. Maandag 14 October 8 uur zal door de Radio een zendingsavond van de Samen- -werkende Zendings Corporaties worden uit gezonden, via den Huizer zender. Als spre kers zullen dien avond optredenProf. Dr. J. Slotemaker de Bruine, die spreken zal over: „Waarom heeft de Protestantsche Zen ding recht op velerlei belangstelling en steun Ds. C. Ferguson van 's-Gravenhage, met het onderwerp„Wat ik als zende ling in Indie zag en als predikant in Hol land opmerkte" en Dr. K. J. Brouwer, Zendingsdirector, over„Dwars door den Indischen Archipel." Terwyl Ds. BJC Rynders, zendingsdirector, den avond zal openen en sluiten. Ter afwisseling zal het orkest zendingslie deren spelen en zal mevrouw J. Hekkert van Eysden zingen. De samenwerkende Corporaties hopen zeer, dat velen, ook vele zendingskringen dien avond luisteren zullen, waar het gaat om de groote belangen der Zending. DOODELIJK*" ONGEVAL. Aan het goederenstation Plantage Doklaan te Amsterdam is een treu- xig ongeval gebeurd. De 40-jarige Kommies der Belastingen Klein liep over de rails en werd door een tra verse, een plat voertuig voor goede renvervoer aangereden. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar bleek, Mat zijn borstkas was ingedrukt. Spoedig na aankomst overleed hij. De man was gehuwd en vader van eenige kinderen. Het ongeval is vermoedelijk te wijten aan onoplet tendheid. VERDRONKEN. Op de Nieuwe Maas bii Bolnes, ïs de 29-jarige varensgezel Gerrit v. Ree, wonende te Zuid-Beierland, va- Tende op de motorboot „Cor Johan- nja," overhoord geslagen en verdron ken. Het slachtoffer is ongehuwd. DOOR AUTO "AANGEREDEN Op den straatweg onder Honseler- dijk is de .agent van politie Bakker uit Naaldwijk, dood op den weg ge vonden, naast zijn totaal vernield rii- wiel. Het lijk vertoonde een zware hoofdwonde, zoodat vermoed wordt, dat de man door een auto is aange reden. Zooals wij reeds in het nummer van Woensdag hebben gemeld, is de Zeppelin-tocht over Neder land uitgesteld. Dat de belangstelling in ons land groot is om dit luchtschip te zien, laat zich begrijpen. Ook in onze gemeente hooren wij haast ieder over de Zeppelin spreken Om nu de vele belangstellenden voor <de teleurstelling te behoeden, dat iuj aan hun oog zal ontsnappen, asal, zoodra de Zeppelin zichtbaar is5 de aantocht vanat het stads- carillon worden bekend gemaakt. Naar Dr. Eckener aan den Corr. van de „Tel." verklaarde, koesterde Mj de hoop dat de „Graf Zeppelin". Zondag hoven Nederland zal kunnen vliegen. Evenwel is het niet heele- miaaï .onmogelijk dat het luchtschip .nog heden Vrijdagavond van Frie- drichshjafen zal vertrekken. Van de Silezië-vluclit is voor ten minste een week (afgezien, omdat de wolken te laag hangen en de weer berichten slecht blijven. D.at de tocht over Nederland toch nog mogelijk is, vindt zijn oorzaak in. het feit, dat Nederland vlak is, izoodat men op 200 M. misschien nog 4>nder de wolken kan blijven. De route zal worden gewijzigd. Hoewel eerst heden Vrijdagmid dag j eene beslissing zal worden ge nomen wordt het waarschijnlijk ge jacht dat de Graaf Zeppelin eerst naar 'Groningen zal gaan en de vroeger •gemelde route in omgekeerde rich ting; zal vliegen. Door deze" wijziging komt de Graf Zeppelin niet al te vroeg boven Am sterdam. Verder moet het in de be doeling liggen ook over het Loote vliegen waar op het oggenblik H. ,M. de Koningin vertoeft. BRENGEN U GELUK BK De vorige week werd aan onderstaande personen een EXTRA CADE AU J uitgereikt No. 668 A. Toethuis, Heusder. No. 671 F. Vroegh, Herwynen No. 669 M. v. d. Stelt, H. I. Ambacht. No. 672 G. J. v. HouweliDgen, No. 670 H. J. Pisoo, Gorinchem. Giessen-Nieuwkerk Vraagt Uw winkelier onze nieuwe BLAUWE CADEAUXLIJST. 3AHLMANN GORINCHEM HET ADRES VOOR: Prima Veeren- en Kapokken Bedden Scherp concurreereode prijzen. HEUSDEN. AUDIËNTIE COMMISSARIS DER KONINGIN. De Heer Commissaris der Konin gin in deze provincie zal voortaan in den regel eiken Vrijdagmiddag om half twee audiëntie verleenen. t~In deze gemeente doet zich een geval van Typhus voor. De patiënt is opgenomen in de ziekenbarak. AALST. Tot lid der Schattingscommissie is in de vacature wylen P. W. Bok, be- met de schitterendste sorteeringen kenmerkt zich door hare Ist0 klas Coupe en Afwerking Prachtige Stoffen en Billijke Prijzen- Zij werkt in Gorcum met het grootste aantal Maat- coupeurs en Maatkleermakers. Zij is beslist met geen andere te evenaren noch in grootte, noch in superieuriteit. (Gemaakt en op Maat). Onze prima Confectie wordt in den stillen tijd door onze Maatcoupeurs gesneden en door onze Maatkleer- makers vervaardigd, daarom is zij beter dan elders. Overtuigt U en vergelijkt onze Confectiejassen in de Etalage's, dan ziet U, dat onze modellen fraaier en onze p r ij z e n absoluut lager zijn. Vergadering' van den Raad der gemeente ALMKERK, op Dinsdag 8 October in.ra. 2 uur. Voorzitter Edelacbtb. heer H. Blok. Secretaris de heer J. v. d. Wiel. Aanwezig alle leden.. De Voorzitter opent als naar gewoonte (leze. vergadering met gebed en ver zoekt hierna den secretaris de notulen, der vorige vergadering voor te lezen. De voorzitter vraagt of er noig op- of aanmerkingen zijn. De heer Koekkoek' zegt zich niet te kunnen herinneren, dat het woord ambts- weniug ter s'pirake is geweest. De heer Burghout zegt in de meening Te verkeeren dat de vorige vergadering niet is geschorst, doch gesloten. En ver der dat het huis voor den Burgemeester zou aangekocht zijn op voorwaarde, dat wanneer het (led.. Staten niet goedkeur den de koop .ongedaan zon zijn. Ook de heer Verschoor is dezelfde imeening toegedaan. (Een en ander is niet in over eenstemming met de notulen.) De Voorzitter zegt dit. doet weinig ter zake, 't gaait nu over de notulen. En brengt hierna in stemming of de notulen al of niet zullen worden goedge keurd, daar aanstonds toch dit onder werp ter sprake komt wa.t betreft Huur- regelng v. d. Burgemeesters woning. l)aa.r de stemmen hierover staken (de Heer de Jong stemde blanco) wordt o.p een vGgende vergadering over dit onder werp beslist. Ingekomen stukken Een schrijven van de vereeniging va,n Ned. Gem. te 's Hage, met verzoek om een subsidie te mogen ontvangen van eenvierde cent per inwoner voor inrich ting van een eigen gebouw' 'dier verieeiii- ging. B. tn W. ad viseer en dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen 't welk aldus wordt besloten. Een schrijven van 't Bestuur der Chr. school vereeniging te Waardhuizen waar in den Raad wordt verzocht, eene sub sidie te mogen ontvangen voor het Her- halingsonderwijs 1929—'30, opi denzelfden voet als de Herv. school te Almkerk. Op voorstel van B. en W. wordt) besloten f 50 toe te kennen. Een schrijven van H. H. Ged. Staten dezer prov. houdende een nota. van aan- Smerking op het besluit van den Baad d.d. 21 Sept. 1929 wat betreft, de vast stelling der huur voor de Burgemeesters woning, waarin dit College opmerkt dat voor het gebruik door den Burgemeester van een Ambtswoning, niet meer mag Worden ingehouden van het. salaris dan 12 prev 't welk dan f270 per jaar zou bedragen. Het bedrag dat de Burgemee ster thans meer moet beitalen (zijn de f 155 per jaar) kan als schenking wor den aanvaard. De heer Koekoek zegt U spreekt daar van schenking maar daar moet toch grond voor zijn anders spreekt u zoo niet. De Voorzitter zegt bij .den Griffier te zijn geweest, die hem mededeelde, dat er nog één gemeente in deze prov. was die opi een gelijkluidende voorwaarde een ambVwoning ter beschikking van den burgemeester stelt. De gemeente ontvangt inu toch 425 huur voor het huis, op Welke voorwaarde het door den raad is aangekocht. De heer Koekkoek merkt opi dat schen king geen huur is. De Voorzitter zegt dat leden va.n den raad geacht worden de Reglementen te kennen o.m. genoemde bepaling. De heer Verschoor zegt, dat bij de be spreking B. en W. toch ook geen blijk gaven met deze bepaling op de hoogte te zijn, anders hadden ze ons moeten in lichten en dan had niet beslojten ge worden. tot aankoop' van deze woning. (Spreker zegt waar nu Ged. St. aanmer king maken is de koopi ongedaan en heU ben wij geen huis gekocht, want ook onder deze voorwaarde, n.m. behoudens goedkeuring van Ged. Staten betreffende de huur, zou de koop' bestendigd worden. Dat is' de afspraak van den, Burgemeester en den Secretaris. De Voorzitter zegt dat. in de vorige vergadering twee besluiten zijn genomen, o.a.. één wat betreft 't vaststellen van de huur en één tot aankoop van heit huis. Het eerste besluit is onwettig, doch tweede is wietjtig. De heer Verschoor zegt, ze zaten aan elkaar, die besluiten, spr. gelooft ook wel dat er geen haar in de boter behoeft te komen of 't is mis, b.v. wanneer u één of twee jaar hier bent, en u gaajtj weg, want algemeen is het bekend dajtj Almkerk een doorgangsplaats is, dan wordt het voor de gemeente een straps [wanneer uw opvolger de f 155 per jaar niet bij past. Spr. gelooft dat allen om den tuin geleid zijn. De Voorzitter zegt dat zijn opvolger dit ook niet behoeft te doen. Ook zegt. spr. het voorstel tot aankoop van het (huis kwam niet van B. en W., doch uit den raad, spr. zegt ook niet van plan te zijn zoo maar weg te gaan. Door verschillende leden wordt over deze aan gelegenheid het woord geveerd, terwij] de discussie'® steeds heftiger worden. De heer Koekkoek zegt dat het voor de gemeente een schadepost zal worden, evenzoo de heeren Nieuwenliuizen, Burg hout en va.n Leeuwen. Verschillende uit drukkingen worden gebezigd aan het adres van B. en W. Terwijl de heeren A. v. d, .Stelt Czn., A. v. d. Stelt. Azn., v. d. Meijden en Noorloos zeggen dat het in de vorige vergadering toch besloten is en de andere heeren niet begrijpen, waar uit valt 'opi te maken da,t de heeren Koekkoek, Burghout, v. Leeuwen, Nieu wenliuizen en Verschoor zich niet met (het standpunt van B. en W. kunnen vereenigen. Weth. de Jong verlaat thans de verga dering. De besprekingen over dit onderwerp zijn moeilijk te volgen, daar verschillende leden tegelijk spreken. De Voorzitter ge bruikt hiervoor nog al eens den hamer. Nadat nog verschillende discussie'® hier over gevoerd zijn, wordt de schenking van f 155 door de burgemeester hiervoor aangeboden, met 8 stemmen voor en 2 blanco aanvaard. Blanco stemden de hee ren Koekkoek en v. Leeuwen. Rondvraag De heer v. Leeuwen zegt dat hij slecht meer zien kan hoe laat of 't epi den toren is, spr. vindt dat heit wijzer bord wei wat opgeschilderd mag worden. De Voorzitter zegt dat hem ook dit is opgevallen, en zegt opschildering hier van toe. De heer v. d. Stelt Czn. ..vraagt of nu de heer Huizer leeraar voor de Tuinbouw- cursus ziek is, hierin ook voorzien wordt. De secretaris zegt dat eer de cursus begint een leeraar za.1 worden aangewezen. Subsidie is hiervoor aangevraagd. De heer Burghout zou graag hebben dat het lokaal alwaar de cursus wordt gegeven voor den aanvang eenigen tijd ge opend werd, dan behoeft men buiten niet te wachten. De heer Verschoor zegt dat hem is op gevallen dat een gedeelte van de straat alhier niet is opgemaakt. De Gemeente-opizichter zal hiermede in kennis worden gesteld. De heer Nieuwenhuizen vraagt wan neer de notulen nu worden vastgesteld, waarop, de Voorzitter antwoordt op de a.s. vergadering. De heer Koekkoek verzoekt om da Voor- steeg wat opi te laten knappen, (spr. zegt er zijn veel kuilen en gaten in. De Voorzitter zegt dat hem dit ook is opgevallen, waarop deze adviseert om tot verharding van den weg over te gaan. Besaitslag en. grint door elkaar te wer ken. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. Op' het j.l. gehouden hondseoneours te Oromvoirt, uitgeschreven vanwege den Bond van Scherpschuttersvereenigingen De Langstraat, behaalde onze Kon. Erk. scherpschuttersvereeniging „St. Blasius", den vierden korpisprijS n.l. een prachtige medaille, terwijl de schutters P. v. d. Oever, J. v. d. Oever en T. de Gouw, perserreele prijzen wisten te behalen. Zooals uit een advertentie in dit m mrner is te lezen, komt circus „Suisse"' in Heugden een vijf-tal voorstellingen ge- Ven. De Steenbergsclre Courant'-' schrijft over dit circus onder meer: De indruk 'die we kregen zoodra wij het, circus zagen, was reeds goed, alles za.g er even keurig en netjes uit. Ook binnen in het circus zag er alles even netjes en proper uit. Op' alle rangen waren goede zitplaat sen. Te goed acht uur werd voor een overvolle tent begonnen met de afwerking van het programma en kwamen allereerst in de manege de Cowboy's René en Bil. die ons vergasten opi hun mooie toeren van Amerikaansclre rijkunst. Dan kregen we een entree-komiek door de twee be roemde Angusten Fips en Max die door hun grollen en grappen het publiek deden brullen van het lachen. Vrijheidsdressuur van een groep schit terende raspaarden voorgesteld door Mad. Altlroff, ons nog goed bekend van het vroegere groote circus Althoff, dat voor den oorlog' geregeld o.ns land bereisde. No. 4 wa.s een lachnuminer, waarbij 'gebruld werd van het lachen. Het was een dressuur-potpourri voorgesteld door August Fips met z'n gedresseerde ezels Snoeky en Casimier. Miss Florence de koorddanseres met haar 40 mooie gedres seerde duiven was een schitterend num mer. Hierop volgde de trapéze-kunstenaar Harris, die in den nok van het circus de mooiste toeren verrichtte. Daarna vroe gen de Hongaarsche danseressen Ir jan en Tammara Enge onze aandacht. Door Robert Althoff werd opj zijn móó ie zwarte Franeker Hengst Hoogeschool- rijden gedemonstreerd, tv aar na de pauze volgde Na deze pauze was het allereerst; Mister Bred het slangenmensch, die zijn lichaam in alle mogelijke bochten en plooien kan j leggen. Thans volgde weer verschillende j staaltjes van paar dendr ess uur, terwijl tot slof een groot ruiterfeest onder lei- ding van Mad. Althoff werd gegeven. Een nummer van hooge rijkunst afgewis- I seld met de oer-komisclie komiek den heer Enders. Wat de jockey's in dit num mer te- zien gaven, overtrof heit werk der Kozakken dat wij dezen Zomer zagen Het einde was daar, te vroeg naar den zin va.n alle aanwezigen, j 4k Door de Directie der gasfabriek is de gasprys voor lokaal- en kamerverwar ming met ingang van beden op 6 ets. per M*. gebracht. Dus geen vuile stofboel meer en ook het opdoen van steenkolen wordt overbodig WIJ OPENEN BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2