Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DE LENTEFEE Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4963. Woensdag 30 October 1929. Binnenland FEUILLETON ttoroncKiti Liw nritddel KebV* LL by de hand. AKhgr'» Abel ij si roop Und van alten# Int. Telefoon no. If. Postrekening no. 01525. De verlaging der Posttarieven JULES MARY. Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 nur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. ingaande 1 November a s. Het koninkljjk besluit tot verlaging der posttarieven met ingang van 1 November a.s. is thaDS bekrachtigd. In de bestaande tarieven worden de volgende, reeds aange kondigde, wijzigingen gebracht Brieven binnenland tot en met 20 gram 6 cent; 2040 gram 12 cent; daarboven ongewijzigd. Naar Suriname en Cure$au en in het grensverkeer met België en Duitschland tot •n met 20 gram 6 centhet port voor elk volgend gewicht van 20 gram bljjft 5 cent. Monsters binnenland en naar Suriname en Curs eau per zeepost tot en met 50 gram 3 cent; 50100 gram 4cent; daarboven ongewijzigd. Het minimum-port voor akten in het verkeer met Suriname en Curo 9&u per zee post is verlaagd tot 6 cent (tot en met 200 gram). Nieuwe frankeerzegels, enz. In gebruik worden gesteld frankeerzegels van 21 cent, postbladen briefomslagen met zegel van 6 cenf (prjjs resp. 7Y2 en 7 cent) en 'n postzegel van 9 cent. Frankeerzegels van 22y2 cent en post bladen en briefomslagen met zegelafdruk van 7Y2 cent worden niet meer aange maakt. De nog voorhanden zegels van 22ys cent en de postbladen met zegels van 7y2 cent worden voorzien van een opdruk «21 centc, resp. 6 cent. De briefomslagen met zegel van 7ya cent zullen worden opgebruikt voor bet buitenlands verkeer door het bijplakken van een zegel van 5 cent (prjjs alsdan 13 y2 cent). Inwisseling door het publiek. De by het publiek voorhanden zegels van 7y2 en 22Y2 cent en postbladen en brief omslagen met zegelafdruk van 7y2 cent hnnnen tot 1 December a.s. op alle post kantoren worden ingewisseld. Postzegelboekjes. Postzegelboekjes met 24 zegels van 71/2 cent en die met 6 zegels van elk der waarden 1, iy2» 5 en 7y3 cent worde niet meer aangemaakt. De zegels uit de nog voorhanden boekjes worden los ver kocht. Nieuwe boekjes bevattende 24 zegels van 6 cent en gemengde boekjes met 6 zegels van 1, l1/2, 5 en 6 cent zullen binnenkort worden verkrijgbaar gesteld. DOOR Tarieftabellen en boekjes. Nieuwe tarief-tabellen en tariefboekjes zullen worden verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van resp. 5 en 10 cent. aangespoeldÊTcarbidbussen. De strandvonderij te 's Gravenzande ves tigt er de aandacht op dat op verscheidene plaatsen langs de kHst carbidbussen sjjn gevonden met een in de Russische taal geschreven opschrift. De inhoud dezer bus sen bestaat uit 5 bommen (kiein formaat), die, wanneer zij nit de bussen genomen worden, zeer gevaarlijk blijken te zjjn. Een ieder, die een dergelijke bus vindt, wordt aangeraden, ze op een bureau vau politie te deponeeren. de postvluchten naar indie. Naar wjj vernemen bestaan er ernstige plannen om een belangrijke wijziging te brengen in het gedeelte Nederland Syrië van de luchtpostroute der K.L.M. naar Indië. Op denzelfden dag dat de vliegers Aler en JoDgbloed nabjj Gonstantinopel een ernstige noodlanding maakten kwam by de K.L.M. een rapport binnen van een harer vertegen woordigers, die by het Britsche Air Ministry te Londen informaties had ingewonnen en welk rapport de conclusie bevatte, hel tra- tect door den Balkan en Turkjje in verband met de daar dikwerf heerschende moeilijke atmosferische omstandigheden op te geven. Ook in een na bekend worden van het ongeval met het laatste Indië-waarts vlie gende postvliegtuig gehouden bespreking met enkele Indië-vliegers, is de mogelijk heid onder oogen gezien, om den weg door midden-Europa en den Balkan op te geven en in plaats daarvan in de toekomst een route te kiezen via Zuid-Frankrijk, Italië en Egypte. Deze route ia wel is waar 1500 k 2000 k.m. langer, maar biedt uit atmos ferisch oogpunt hetere waarborgen voor een geregeld en veilig verkeer dan de weg door den Balkan en over het Taurusgebergte. Alvorens op deze route proefvluchten kun nen plaats vinden, zal eerst de vereischte toestemming der betrokken regeeringen moeten worden verkregen. De vliegers Smirnoff en Hondong, die op 14 Nov. naar Indië vertrekken, alsmede Beekman en Van Dyk, die op 31 Nov. met post naar Java vliegen, zullen echter nog de gewone route via den Balkan volgen. ernstig auto-ongeluk. De steenhouwer V., uit Oldenzaal, reed met zyn knecht in een Ford-auto nabjj Rossum, toen plotseling een wiel van de aute liep, waardoor deze over den kop sloeg. De 30 jarige Savoye, woonachtig t9 Hasseloo, bij Hengelo, bekwam een zware schedelbreuk. Hij is naar het Zie kenhuis overgebracht. DOOR BOERENKAR OVERREDEN. Het 2-jarig kindje van den landbouwer F. Willems, te Westelbeers (gemeente Middelbeers N.-Br.) geraakte onder een boerenkar. Een der wielen ging bet kind over het hoofd, waardoor de dood op slag intrad. SPOORLOOS VERDWENEN. By den aannemer H. Verachtert, Dom- melscheweg te Valkenswaard, is op onver klaarbare wyze uit zyn woning een porte feuille, inhoudende zeshonderd veer tig gulden verdwenen. De politie heeft nergens spoor van inbraak kunnen ontdekken. BEDRIJFSONGELUK. In de fabriek van de Firma Oerlemana te Vryhoeve-Capelle, vloog een stuk yzer van een machine en trof den arbeider Van Meer. De man werd met zware verwon dingen en in bewustelozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Zyu toestand is zeer bedenkelyk. EOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Het 4-jarig zoontje van den heer G. Buys te Nieuwpoort is door een vrachtauto van den meelhandelaar Mast uit Groot-Ammers overreden en op slag gedood. Den bestuur der Demper treft, naar het politieonderzoek heeft uitgemaakt, geen schuld. VERDRONKEN.""0 Zaterdagmorgen is de arbeider L. H., oud 66 jaar, werkzaam bij den landbouwer G. Kraan te Alphen a. d. Ryn in den Grephoekschenpolder door 'verdrinking om het leven gekomen. Voorbijgangers zagen den reeds bejaarden arbeider in een sloot liggen. Hoewel de man onmiddelyk werd opgehaald bleken de levensgeesten reeds geweken. JONGEN VERDRONKEN. In de Maashaven te Rotterdam is de 6-jarige W. C,, gewoond hebbende in de Joubertstraat, spelende te water geraakt en verdronken. Na geruimen tijd dreggen is zyn lyk opgehaald, waarna het naar de ouderlyke woning is vervoerd. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Doordat het deksel van een waschketel kantelde, is het 2 jarig zoontje van bakker P. uit Klundert, in het kokende water gevallen. Met ernstige brandwonden over dekt, is het direct naar het ziekenhuis te Breda vervoerd, waar het is overleden. O DOOR EEN VRACHTAUTO DOODGE- REDEN. Zaterdagmorgen is op den Bergweg te Rotterdam de 6 jarige W. P. Polder uit de Vinkenstraat bij het spelen de straat over gestoken en overreden door een vrachtauto. Zeer ernstig gewond is de knaap, wiens indentiteit eerst niet was vast te stellen (zoodat de hulp onzer «zwarte bordenc daarvoor door de politie werd ingeroepen) naar het ziekenhuis aau den Bergerweg vervoerd. By aankomst aldaar bleek hij reeds te zyn overleden. Toen een zusje van hem zich aan den politiepost in de Wiekstraat kwam ver voegen met de mededeeling, dat haar broertje zoek was, kon het treurige raadsel spoedig worden opgelost. De moeder van het knaapje, lag thuis ziek te bed, terwyl zyn vader naar zyn werk was. 20 JAAR GEVANGENISSTRAF. Zaterdagmorgen heeft de Officier van Justitie by de Rechtbank te Rotterdam zyn eisch gesteld in de geruchtmakende zaak tegen den 40 jarigen gewezen pro curatiehouder G. J. van O., gedetineerd in het Huis van Bewaring aldaar, verdacht van moord, subs, doodslag, gepleegd op 29 Nov. van bet vorig jaar op den heer P. C. Lans, directeur van de N. V. Adr. de Haas Jr.'s Handelsmaatschappij. Naar aanleiding van opzienbarende verklaringen van den agent van politie Brons werd deze zaak op 17 Juni terugverwezen naar de instructie. De eisch is 20 jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Kokosky oordeelde dat verdachte niet wegens moord kan worden veroordeeld. DE MOORD IN°DEN BLIJPOLEER TE ROTTERDAM. De doofstomme getuige, wiens verkla ringen aanvankelyk vry bezwarend waren voor den gedetineerden verdachte, heeft thans zyn bevinding op papier gesteld en kwam hierby grootendeels op zyn eerder afgelegde verklaring terug. Tenslotte be kende hij zelfs, dat hij in het geheel niet meer wist, of deze man inderdaad dezelfde was als degene, dien hy op den bewusten avond in den polder had gezien. EEN VERBOLGEN"BURGEMEESTER. By het einde der gehouden raadsver gadering van Ginneken voegde bij de regeling der werkzaamheden de bur gemeester jhr. mr. Serraris, het raadslid Laurey de woorden toe«Lasteraar valscherik Genoemd raadslid heeft een klacht tegen den burgemeester ingediend by den Com missaris der Koningin in de provincie Noord- Brabant. AANRIJDING. De Rechtbank te Breda zette Zaterdag de behandeling voort van de strafzaak tegen den koopman J. S. uit Breda, die had te recht gestaan, terzake dat hy met zyn vrachtauto onvoorzichtig en roekeloos had gereden, tengevolge waarvan hy zekere J. de K. op den Ginnekenweg had aan gereden, waardoor deze zoodanig werd ge wond, dat by kort daarop overleed. Er werd een demonstratie gehouden met dezelfde vrachtauto, om te constateeren hoe de aanryding in haar werk was gegaan. Verdachte beweerde, dat een doos van de bank was gevallen en ongemerkt zou zyn terecht gekomen tusschen verdachte's beenen waardoor hy de voetrem niet gebruiken kon. Om een en ander te demonstreeren be gaf de Rechtbank zich met een deskundige naar de binnenplaats van het Huis van Bewaring, waar in tegenwoordigheid van verdachte en zyn verdediger proeven met de auto werden genomen. Hierna was het woord nogmaals aan den officier, die by zyn reeds genomen eisch volhardde, zijnde 6 maanden hech tenis. DIEFSTAL VAN HEIPALEN. Een aannemer te Amsterdam deed *>y de politie aangifte, dat uit de Ringvaart bij de Linnaeuskade gedurende het laatste halfjaar 110 a. 120 heipalen (waarde f 1500) zyn ontvreemd. KINDERVERLAMMING. Te Roosendaal heeft zich wederom een geval van kinderverlamming met doodelyken afloop voorgedaan. Te strijen is een geval van kinderver lamming geconstateerd. By het 7 jarig zoontje van den land bouwer J. te Breda, is een geval van kinderverlamming geconstateerd. (Adv. in Blokschrift) NIEUWSBLA voor het Land vin Heusden en Altena^deLangstraat en de Bommelerwaard 82 Te vergeefs wilde Laurens opgeruimd in haar tegenwoordigheid schijnen. Hij 'wilde zijn onaangename gedachten verdrijven, 'doch kon 't niet. Hij: wilde teedere woorden, woorden van iiefae voor dit kind zoeken, wier lieve oogen hem zacht verwijtend aanstaarden, idoch die woorden bestierven op zij!n lip pen. ■Weldra (begreep zij 't en werd ernstig. 't Waren werkelijk vreemde oogenblik- ken, die zij te samen nog doorgebracht hadden. 1 Ncoit -zeide hij haar, nooit had hij haar nog die zoete woorden gezegd, die zij! verwachtte, waar zij met geheel haar ziel] 'naar haakte Ik bemin je. Men zon gemeend hebben, dat die woor den zijn lippen onder 't uitspreken ver brandden. Zij' slaakte een diepen zucht. Ik 'won, Laurens, dat je je meer met mij1 bezighield. Uwt ziel is steed® af- twezig, nw lichaam hier Jenny.... vergeef mijik gevoel mij zcq ongelukkig. Ongelukkig, terwijl ge weet, dat ik u bemin. En met trots vervolgde zij: -—O— Ongelukkig, terwijl ik u uit allen ver koren heb, mijn Laurens. Ongelukkig, ter wijl ik uw vrouw, uw slavin, uw eigendom wordOngelukkig, ter wijl ik u mijn leven geef. O, zeker Jenny, ik ben gelukkig en er trctsch op1, door U bemind te wezen; de gedachten, clie mij1 bezig houden, die ik niet van mij af kan werpen, zelfs als ,k h'ij u ben Jennystaan in be trekking tot mijn eer... Uwt eer is niet in 't spel... geloof mij' Ik moet tenminste een moreele her stelling vereverenWaar ben ik a.l niet Van beschuldigd.... De meest infame be- leediging hebben opi mij gerust. 't Toeval, Laurens. Neen, niet 't tceval, Jenny maar een hand geheimzinning en duizendvoudig misdadig vervolgt mij in 't duister, mijn familie, mijn broeder en mij.... Die hand wil ,'i'k opsporen, die hand verbrijzelen. Hebt gij dien arbeid niet reeds gestaakt, mijn vriend. Dat is van. minder belang. Ach Jenny, Vergeef na'ij, dat ik u over zulke plannen vlan wraak spreek, terwijl ik over ons spreken (moest, over ons huwelijk, over onze plannen voor de toekomst.... 't Juist daarom, (dat ik ongelukkig ben. Hij zweeg. Zij vatte ziju hand. 't Zij zoo, Laurens, zeide zij, op droe ven toon.... daar wij! niet over onze liefde kunnen spreken, laat ons daarom over enz© wraak spreken. Hiji beefde. Sedert Bertignolles 't vertrek verlaten had,, was 't verlangen bij hem opgekomen, haar ever dien Romain Goux te ion dervragen, ever den secretaris van haar vader. Hij durfde echter niet. —O— Daar gaf zij hem nu plotseling als 't ware tie woorden in den mond. AViltge mij ten minste vergeven, Jenny? Helaas, mijn vriend, ben ik er niet reeds aan gewend, u te vergeven Hij hegrep 't stille verwijt. Zijn hart erntroerde er van. Ik zcu mij later verwijten moeten, u heden niet eenige inlichtingen te hebben gevraagd ever. Over. Dien Romain Goux, waarvan wij zooi- even spraken. Spreek mijn vriend. Kent ge dien man reeds lang? Hij is steed® bij mijn vader in dienst geweest.... Hij heeft hem in de dra ven van New-York ontmoet, toen hij' nog een kind was en sinds dien tijd zijn zij' steeds bij elkaar gebleven. Hebt gij hem nooit iets te verwijten. Ncioit iets. Hoe komt 't, dat ik hem nooit gezien heb: Door toeval denk ik. j, Wellicht ontwijkt hij mij Waarom, met welk doel? Hij' heeft ongetwijfeld uw liefde ver meed en de bedoelingen van uw vader en heeft ever dat huwelijk hooren spre ken. En zou dat een reden voor hem ge weest zijn u te ontwijken? Ja als hij' bemint Wat zegt ge Laurens? Kan men bij u leven zender u lief te hebben? vrceg hij. Remain zou mij beminnen? Zijl dacht na en nu herinnerde zij zich plotseling bonderde bijzonderheden, onbe- teekend cogenschijnlijk, waaraan zij geen 'aandacht geschonken had zóó iets had' ze ook niet vermoed. 't 'Scheen, alsof hij haar werkelijk cle oogen geopend had. Gij' "hebt 't nooit gemerkt? Nooit. En wie beeft 't u gezegd? Niemand. Ik heb 't verondersteld, dat is 'alles. Waardoor zijt ge echter op die veron derstelling gekomen, Laurens Een zonderlinge zin, dien Gaume dien cowboy heelt hooren zeggen. Die zin bewijst, dat hij zeer verliefd is en be reid is, alles op te offeren om te belet ten, dat men hem zijn geliefde ontneemt. Zoo, er blijft dus slechts over, te we ten te komen, of die comboy Romain is. In 't andere geval, vervalt uw veronder stelling van zelf. Dan is er geen spraak meer van Romain, noch van mij. I)ie man i'sl groot en breed geschou derd. Romain ook;. Tamelijk gezet, groot hoofd, rood haar, kort gekniptblauwe oogeneen ener giek1 gelaat. Bijl elk woord, dat hij uitsprak, werd zij bleeker. Zij scheen hevig te ontroeren over 't geen hij haar mededeelde. Toen hij1 't geheele signalement gegeven had, zeide ze Dat is jgeheel en al 't portret van Remain. Hce vreemd'. Gij' kent hem dus? En zooeven hebt ge beweerd. Ik ken hem niet... maar 't 'portret, dat ik n zooeven schilderde, was dat van een bediende van mijn broeder. La zarus Beermaan genaamdEn 't is juist Lazarus Beermaan, die zich met valsche papieren en valsche getuigschriften aan onze fabriek opgegeven heeft, dien wij van den moord op Jactel verdenken. „Maar 'wie bewijst u, dat die Lazarus Peermann en Romain Goux één en de zelfde persoon zijn De gelijkenis. Dat kan toeval wezen. 't Accent. Dat accent bewijst niets, dat Heeft mijn vader u ook reeds gezegd. De stem, die 't zelfde is. En cp zulk een vaag bewijs grondt ge uw beschuldiging? Neen, ik beschuldig hem niet Jennys maar ik ben op dit oogenbiik geheel en al iu de war door al deze ontdekkin gen. En 't is (daarom, dat ik je in haam der liefde, die je voor mij; ge voelt, 'verzoek, mij! in mijn onderzoek tei helpen. Van ganscher harte, Laurensmaar hoei zcu ik dat kunnen? Deer mij onbevreesd en openhartig ta antwoorden. Wat zcu ik vreezen en Waarom zou ik! niet; openhartig wezen? Is Rcmain Goux ©enigen tijd uit dez0 woning (geweest Ik geloof 't niet. Denk eens na. Raadpleeg nw geheugen eens. Als hij! schuldig is, is hij 't, dia onder den naam van La.zarus Beermanht voor den misdaad —gedurende zes we ken, bediende aan de fabriek te No- gent Was. Gedurende die zes weken kunt ge 'hem dus niet gezien hebben in deze wening. En als ge hem gezien Hebty kan 'dit niet anders dan 's avond® wezen* bij: zijn terugkomst van Nogent of des Zondags, wanneer 't kantoor gesloten wad, peuk idaar eens over; ach Jenny, ik smeek 't je. 't Is zoo ernstig. Verscheidene dagen verliepen, zonder dat ik hem zag. Spreek, Jenny, spreek. (Wordt vervolgd.) j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1