Tweede Blad IB. 4963 T voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard.i ik heb in andere plaatsen geinformeerd, gesproken Worden. BEHOORENDE BIJ HET gebruikt. V. Drunen. Het is dus uitgesloten, dat worden, dat ge-1 er ook particuliere brieven in het spel beurt bij het rijk toch ook. zijn. V. Drunen. Ja, ik begrijp wel het is hier Kieowsbtad I over een plas, en clan moet die vaak I per expresse bestelling worden opgezon den. Ik vind het geweldig bespottelijk, dat er ever een post van f 29.— aanmer king wordt gemaakt. Verleden keer, zijn I bij1 een benoeming nog: twee telegrammen verzenden. Laatst kwam nog een brief van den consul' uit Hamburg. Van- daag; weer een telegram van den Commis saris, waarvoor ik 26 cent betaalde voor het tb uk brengen. Ik' geloof dat de post heel klein is en ik. vind het kleinzielig: dat er aanmerking op wordt gemaakt.. U wekt den schijn dat een ambtenaar een paar centen zou opstrijken. Smink. Ik dacht dat' schippers zich in het buitenland, tot: den consul wenden, Voorzitter. IT zegt het toch'. v. Drunen. Het is een bewijs van slordig heid. Voorzitter. Het gebeurt ook weieens dat remand op de secretarie komt- en dan vraagt of hij' even gebruik mag maken vlan jde telefoon. Doch ik zou zeggen komt hier op de .secretarie zitten en kemt controle .uitoefenen. De heer Drunen wil beweren dat ik het dn den zak heb gestoken. Ik ben 29 jaar hier, maar zoo iets heeft men mij, nog nooit gezegd, dat men van een bedrag van f 26 aan porto's in den zak zou steken. Ik vind het treurig dat zooi ets wordt ge zegd. Smink. Er mag hier toch' weieens over- dcoh daar is het veel minder. Voorzitter. Dan hadt IT er toch weieens brengen. Vervolg Raadsverslag DUSSEN. De beer Jongbloets zou nog wel iets Villen zeggen over de heipalen, die ge btruikt zijn voor den vonder die is gelegd, luit Meeuwen van f 15.75, voor een auto Voorzitter. Dat kan wel, doch het: zijn v^an te voren over kunnen spreken en kleingeestige aanmerkingen. Ik za,l in 't i er (naar kunnen vragen, maar ik begrijp vervolg evenwel van alles aan'teekening I het wel, het moet in de courant komen honden, (dat zal echter veel werk mee-1 en jden indruk moet worden gewekt dat) wij! Van die f27.10 hebben gehamsterd. Ex Smink. Tusschen de rekeningen, heb ik is nu genoeg het woord over gevoerd, er een aangetrc-ffen van A. de Graaf f I zijn pr nog andere punten er stond toch niet' in de aanbesteding fiat deze gebruikt mochten worden. Voorzitter. Het is bij, de aanwijzing ge- Srnink. Ik wensch in elk geval, voor de schoolcommissie vóór het schóól-1 dat die f 15.75 voor het autotochtje van bezcek. Deze rekening behoort niet bij: de I de schoolcommissie uit de rekening ver- gemeente, dcch bij1 de schoolcommissie. Z'egd, dat deze palen tegen den over- Die krijgt f 50.— en alle leden daarvan een gekomen prijs gebruikt mochten wor- kijken Vreemd op dat daarvoor f 15.75 is- fien, of ze allemaal gebruikt zijn, weet I betaald. Ik meen dat in het rapport van ik niet. deze Commissie weieens heeft gestaan, Wethouder v. d. PluijmEr zijn 12 palen I dat jde auto welwillend was afgestjaan door wethouder Van Steen. Als er ech- dwij ut. Voorzitter. En wie moet dato dan be talen. Smink. De Commissie zelf. Voorzitter. Ik vind het onbillijk. Smink. Er zit ook veel meer aan vast, I doch ik durf het niet te zeggen, want v. Drunen. Is dat bij de aanwijzing ge- ter f 15.75 voor wordt betaald is dat niet dan word ik weer persoonlijk. Van wie zegd. Dus alle aannemers konden er re- voor niks. kening mede houden. Voorzitter. Zeker. I is die auto van mijnheer Van Steen per f 50 sconüjk, alsdat zoo is, dan zouden wij Voorzitter. De Commissie krijgt I Voor vergaderingen.Ik geloof niet, dat I nog in strij!d met de wet zijn. Het voor»- Jongbloets. Er is gezegd, dat de aan- als men uit zijn eigen, zak geld er bij moet stel vat». den heer Smink om het bedrag besteding slechts: over een klein bedrag gaan leggen, dat men dan menschen zal drag van 15.75 van de rekening af te liep doch er is nog een aanbesteding vinden, die lid van de Commissie willen geweest van ruim f 300.— waarmede de zijn. v. Balkom. Wethouder Van Steen heeft raad |ook niet in kennis is gesteld. Voorzitter. Dit hoort aan B. en W. die I toch altijd gezegd, dat hij zijn auto be hebben te zorgen voor de instandhouding schikbaar stelde. voeren iwordt hierop in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 4 stemmen. De Voorzitter brengt hierop de vast stelling ider rekening 1928 in stemming. Voor stemden de zelfde heeren n.l, v. Steen. Wie zal zoo gek zijn, om zijn I Weth. v. d. Pluijm en Van Steen en de van gebouwen en daarover kan niet al tijd jde raad worden gehoord. Zooi moest de I auto twee dagen beschikbaar te stellen. I leden M. v. d. Pluijim, Berm en Herman v. Balkom. Dat hebt IT toch zelf in de I de leden v. Balkom, Smink, v, de houten schutting big de veldwachters- woning noodig wlorden hersteld. Nu heeft I vergadering van de Commissie gezegd. v. Steen. Dat weet ik' niét. van morgen de aanbesteding plaats ge had voor een betonnen schoeiïng, dat is' veel beter, dan zijn wij er van af. Jongbloets. Heijmans heeft de schoei-1 een school na de andere wordt gereden, ïng t ch zelf onderhouden. Drunen en |Jongbloets stemden tegen. Thans komt aan de orde de vaststelling Smmk. Het staat toch ook in het rap-1 van de gemeentebegrooting 1930. Door de pert, 'dat met een vlugge vaart van de j Commissie ie over het onderzoek het navolgende rapport uitgebracht De begroeting van inkomsten en uitga met de door den hr. v. Steen beschikbaar Voorzitter. Veldwachter Hermans heeft I gestelde auto-. Deze rekening hoort niet I ven dezer gemeente over het dienst jaar- dat fweleens gedaan de gemeente heeft biij! de gemeente, doch big de Commissie. 1930, werd met de daarbij overgelegde Voorzitter. Goed, dat zal ik doen, doch bescheiden door Uwe Commissie in ha- ik vrees als we zoo doorgaan dat wij dan I re voltallige vergadering van 8 Ocoobei geen commissieleden meer zullen krijgen. 11929 onderzocht. Smink. Best. Ze vergaderen slechts één deze wel een woord van lof heeft ver-1 keer. Ik heb cok nog een rekening gezien I ontevredenheid te moeten uitspreken, o- diend, vcor haar nauwkeurig onderzoek. I van J. C. Verspui, voor betaalde auto-1 ver de handelwijze van den heer Van 1 kosten, voor een vergadering die hier I Steep als wethouder dezer gemeente. toen 'de palen en planken gegeven. Smink. Ik heb verschillende vergade- (ringen van de Commissie, als belang stellend lid bijgewoond en ik geloof dat i Ik zal niet alle uitdrukkingen die er ge vallen zijn herhalen, doch ik vind dat B. I is gehouden voor de belangen van de en W. zich met hun antwoord op het I Tuinbouw. Moet de gemeente -.dat be- rapport van de Commissie van som mige zaken wel wat gemakkelijk afmaken. talen Voorzitter. Het is Uwen Baad bekend, dat inder tijd wegens ziekte van voormelden wet houder, uit Uw midden een tijdelijke U hebt zelf in de raads-1 wethouder werd benoemd, welke kort na zijne benoeming zijn ontslag wederom, in liet is geen zeggen, dat de Ontvanger op I commissie gezeten, om de tuinbouw' voor fien goeden weg is, als. men ziet dat, er vo- I uit te werken en daarvoor propaganda, te I diende. rig jlaar f 180 en nu weer f 200 achter- maken en dat is gebeurd. Ik heb hee- I Door Wethouder Van Steen werd toen stadig is, op het kleine bedrag ,dat de ren van de veiling uit Rotterdam uitge-1 verklaard, dat hij zich wederom volko- .Ontvanger moet innen. Ik geloof dat de ncodigd, voor een bespreking. Ik meen men in staat achtte, zijn functie als raad er is, om posten oninbaar te verkla- daarmede gehandeld te hebben, zooals de zoodanig naar behooren te kunnen waar- ren en dat dit niet moet gebeuren door (raad. bad besloten. Ik heb toen de nemen. Evenwel is ons gebleken, dat dit een plaatselijke deurwaarder. Ik heb pos ten gezien, die oninvorderbaax zijn ver- heeren uit Rotterdam een auto beschik- in de praktijk geheel anders is. Uit de baar gesteld. Ik behoef dit toch niet klaard, van personen die heel góed kun- uit mijd eigen zak te betalen, het goldt nen (betalen. Op den staat komen bedragen toch een gemeentebelang, voor van personen, die een inkomen ,heb- Smink. Ik meen, dat daar geld voor was Den van f 2000 dat is toch geen manier. 1 uitgetrokken. Voorzitter. U kunt wel denken, dat de menschen kunnen betalen, dcch de Com- Voorzitter. Ja, pro memorie, v. Drunen. Wordt hier ook aanteeke- missie ie er om posten oninvorderbaax te I ning gehouden van uitgaande brieven? .verklaren, die kan daar beter; over oordee-1 len. Van menschen die niet betalen kun nen, mceten de bedragen toch wel onin- verderbaar verklaard Voorzitter. Neen, dat is niet! te doen, I W(rj' houden wel oopie van de brieven. Smink. Bij' het rijk wordt nog geen 5 ets ion invorderbaar verklaard. Voorzitter. Ik krijg toch staten, waar-1 voor een particulier, dat dus direct geen den v .orzitter beslist. Hierdoor wordt dus op oninvorderbare bedragen op voprkó- gemeentebelang raakt verkregen inlichtingen blijkt, dat door hem, zoowel in 1928 als in de eerste 3 kwartalen van 1929 talrijke vergaderin gen van het College van B. en W. niet zijn bijgewoond. Zoo werden door hem in het le kwartaal '29 alle (10) vergade ringen verzuimd, in het 2e kwartaal '29 lvergadering en in het 3e kwartaal: '29 9 .vergaderingen. Ingevolge artikel 92 der Gemeentewet; werden alle besluiten door B. en W. v' istrekte meerderheid van stemmen r.pgematajk't,, .terwrfl indien de stemmen Voorzitter. Het is moeilijk een juiste staken, zoo het geen benoeming of voor- I grens te trekken. Ik schrijf ook weieens dracht van personen geldt, de stem van men. Smink. Dat zijn geen oninvorderbare be-1 niet gemakkelijk na te gaan. En bij de dragen, doch restitutie van belasting. Op telefoonkosten? Welke gem.belangen kun- (den lijst komen bedragen voor v. personen, pen (bespreken worden met A. L. de Idie v oor f2000 in de inkomstenbelasting Graaff graanhandel te Meeuwen, zijn aangeslagen en daarvan wordt een Voorzitter. Dat weef ik niet, dat kan bedrag van f 20.— aan schoolgeld onin- ik' na een jaar niet zeggen, het kan voor vorderbaar verklaard. Het is beter dat de I een auto zijn geweest, raad. hierover oordeelt. I v. Drunen. Dan moet men toch bij: den Voorzitter. Als de heeren het willen, anderen 'de Graaff zijn. kan ,de raad het voortaan doen. I Voorzitter'. Ik meen mij te herinneren^ Jongbloets. Met de hondenbelasting is dat Idie toen afwezig was, maar precies het hetzelfde. Tien of 12 Ledragen zijn I weet ik het niet meer. Het best doet loninvorderbaar verklaard. Als ze niet be- U lechter dat U hier geregeld komt con- falen kunnen, moeten ze hun honden maar troleeren. «pruimen. Voorzitter. De menschen worden v. Drunen. Welke gemeentebelangen zijn in I er te bespreken met het Bisschoppelijk Maart aangeslagen, daarna wordt het ko- lijk 'Gellege. hier .opgemaakt en dan blijkt later da.t de hónd weg is, óf dat sommigen niet (betalen kunnen, die zullen er altijd wel I kan er geen touw aan vast 'knoopen. Voorzitter. Dat weet ik zoo; direct niet. v. Drunen. Wat met den N.C.Bi., ik zijn. Voorzitter. Ik' kan dat natuurlijk al- JóngDloets. Daar ga ik mede accoord, I lemaal niet onthouden. Zeg maar da,t ik aan te vragen. een ongezonden, toestand geschapen, wel ke bijna, alle macht van het College van B. en W. in handen stelt van den Voor zitter. Of de aanwezige wethouder vóór- of tegen een bepaald besluit stemt, doet niets ter zake, omdat steeds- de stem van den voorzitter, zoo deze het verkiest, zal zegevieren,, Artikel 90 der Gemeentewet laaf toe, dat] door den Raad een tijdelijken wethou der uit haar midden wordt benoemd. Wij meenen hiervoor even wel geen voorstel te moeten doen, omdat het alsdan voor den tijdelijken wethouder onaangenaam is voor niets zijne diensten te moeten bewijzen, teiwijl een ander die nimmer ter vergadering verschijnt, de aan deze functie verbonden jaarwedde geniet. Wijl meenen Uwen Raad dit terloops te moeten mededeel-en opdat misschien de heer Van Steen hierdoor bewogen zal worden, 'zijn ontslag als wethouder en andere door hem bekleede betrekkingen, aan alle oud' gemeenteambtenaren; die den dienst met pensioen hadden verlaten, een toeslag op hun pensioen toegekend van 40 pCt. Dit besluit werkt, thans nog opi den zelfden voet voort, met dien ver stande evenwel, -dat alleen den oud-gem.- ontvanger nog voor duurtetoeslag in aan merking komt. Opgemelde regeling werd indertijd ingevoerd, ten behoeve van be hoeftige gepensionneerde gemeente-ambté naren waar evenwel laatstgenoemde amb tenaar naar het oordeel der Commissie niét behoeftig is, stellen wij voor voor- was met bovengenoemde gelden een woon huis te stichten, doch hiervan om be paalde reden heeft afgezien. Naar aan leiding hiervan stellen wij' Uwen Raad voor, B. en W. uit te noodigen ten spoe digste voormelde gelden in 's Rijks kas terug te storten en zoodanige pogingen 1 in het werk te stollen, dat door voor melden landarbeider de reeds versche nen rente wórdt voldaan. Wijl stellen Uwten Raad ten slotte voor,: de begrooting van inkomsten en uitga ven dezer gemeente voor het dienstjaar noemd besluit in te trekken en den be-t1930 met inachtneming van al het hier- trekken post (nr. 58) van de begrooting I vorenstaande vast te stellenzooals zij af te voeren. Nog kan o.i. worden ingetrokken hét besluit van Uwen Raad, waarbij' aan de I Dussen, 8 Oct. 1929. door B. en W. is aangeboden. De Commissie voornoemd* als de hond maar vernietigd wordt. Voorzitter. Ik tastj geen persoonlijk ei-1 gendom aan, ik' zou mijn vingers daar-1 seis te (staan. het in mïjh zak steek, v. Drunen. .We komen hier voor raad- jaan niet willen branden. Voorzitter. Kom controle uitoefenen, Jongbloets. Dat gebeurt in andere plaatr meet er nu zooveel' drukte gemaakt over :sen 'toch ook wel'. Als daar een hond, rond- KJcpipt (zonder penning, wordt bijl opge ruimd. Voorzitter. U moet hiervoor dan maar zpo'n inrichting aanwijzen. Ik geloof niet 'dat op die wijze iemands eigendom mag (worden (aangetast. Verbeeldt U dat U geen belasting betaalt, dan breektl de fiscus toch ook' uwl hui® niet .af. U moet echter namen noemen, anders kun nen (wij: ;ons niet verdedigen. Smink. Dit wil ik dan in een besloten (vergadering Wel eens doen. Over de op- toerking over den post van f30.— aan porto's, smaken B. en W, er zich' mede af met te zeggen, dat er zoo veel Duitenlandsche correspondentie ia .v;oor schippers, dat begrijp iki niet. Voorzitter. Herhaaldelijk krijgen (wij brieven van schippers uit het buitenland, een bedrag van f27. Smink. We mogen toch wel olm in lichtingen vragen. Met betrekking toto de heffing va,n rechten voor huwelijksvoltrekking, ge raamd op: post volgnr. 4, stellen wij U- wen Raad vcor, de thans geldende ver- erdening te herzien en eene nadere klas se indeeling in te voeren. Thans worden voor huwelijken, welke op Dinsdag en Donderdag worden voltrokken, een recht Voorzitter. Natuurlijk, maar U komt I geheven van f 5.00, waardoor dus eigen- bier wantrouwen scheppen. Ik geef u lijk geen klaisse indeeling bestaat. Voor- echter |de verzekering, dat het bedrag melde heffing stellen wij1 voor te wijzï- zeker f 10.— hooger zou zijn als ik al- gen ats volgt: voor een huwelijksyoltrek- les had cpgeteekend. Ik heb er verschil lende strafporto's niet ingezet; evenmin het porto voor het thuis bezorgen van telegrammen. Het is best mogelijk dat f 20.—. king op Dinsdag f5.— voor een huwe- lijksvcltrékking opi Woensdag flO.—en voor huwelijksvoltrekking op Donderdag er wei' eens een telegram is verzonden, dat' niet. direct voor de gemeente is ge weest, doch' dan is dato buiten mijn weitlen, Het 'is regel dat Wijtvliet het opgeeft en idan komt later de besteller en zegt ik (krijg nog zooveel; ik wil mij niet ver rijken aan een telefoongesprek. v. Drunen. Het is niet onze bedoeling dat' te beweren. Door deze regeling kan o.i. den be trokken post met ten minste f50.—wor den verhoogd. Nu de centrale loting voor den dienst plicht is ingevoerd, achten wij1 raming van den betrokken post (nr. 32) over bodig, zoodat vermeld bedrag gevoegelijk van de begrooting kan worden afgevoerd. Bij1 raadsbesluit, dd. 12 Juni 1920, werd gemeente-pclitie, subsidie voor een po litiehond wordt verleend. De minderheid Uwer Oommissie wil cok ingetrokken zien, het raadsbesluit dd. 11 October 1928, waarbij' aan de Bur gerwacht alhier, een subsidie van f75. pér jaar wordt verleend. Zij' acht hare aanwezigheid in deze gemeente overbo dig, t© meer daar zij toch geen levensvat baarheid blijkt te bezitten. Ook schijnt er bij' de bevolking weinig animo voor de Burgerwacht meer te bestaan, het geen mogelijk wel een gevolg kan zijn, dato weinig of niets van het bestaan der Burgerwacht valt te bemerken. De meerderheid der Commissie is evenwel van oordeel', dat ophef6fing van de Bur gerwacht gevaarlijk kan zijn, zulks met het oog op eventueele revolutionaire wc© lingen Zjrj' wil evenwel voor stellen ide Raad in deze uitspraak te laten doen. Het heeft Uwe Cmmissie verder eenige- zins vreemd aangedaan, dat ep post volg nr. 89 ,,Huur van huizen" geen bedrag wordt geraamd voor opbrengst van hum- der wj. ning, thans bewoond door den maj.or der Rijksveldwaeht. Wij meenen te weten, dat bedoelde woning destijds ersconlïjk aan den Rijksveldwachter The- vissen, onderhands werd verhuurd voor :'150.— per jaar, welk raadsbesluit later cm bepaalde reden werd ingetrokken. Voor den tegenwoordigen bewoner is geen raadsbesluit genomen, noch om aan hem de woning te verhuren, noch vrije woning te verschaffen. Ter zake stellen Wig U thans voor, op het eerste hiervorenbedoel- de raadsbesluit terug te kernen en de bedoelde (woning alsnog aan den tegen woordigen bewoner onderhands te ver vuren voor de som van f150.— per jaar Verder heeft het de aandacht der Com missie getrokken, dat de onderhoudskos ten vcor de beide particuliere woningen op postvolgnr. 96 slechts geraamd is op f50.— terwijl voor onderhoudskosten der beide onderwijzers woningen op post volgnr. 103 f200.— is geraamd. Aangezien de Woning, thans bewoond door den Rijks ambtenaar van RijsWijk dringend reparatie noodig heeft, stellen wig; voor, post volgnr. 06 'te verhoogen met f75.— en post volgnr, 03 met gelijk bedrag te verlagen. Ook heeft het onze aandacht getrok;- tóen, dat op post volgnr. 131 „Kosten voor plaatselijk schooltoezicht" f20.— is geraamd Vcor door die Commissie te maken reiskosten. Wij achten deze raming evenwel niet toelaatbaar, nu de ge melde Commissie van gemeentewege éen subs'die wordt toegekend van f50.— per jaar, waaruit oa. gemakkelijk de te maken reiskosten kunnen worden bestreden. Wij verzieken Uwen Raad dan ook; opgemel- iden post f 20.— te verminderen. Op pest volgnr. 133 wordt thans voor tegemoetkoming als bedoeld in artikel 13 der L.O. wet 1920 een bedrag geraamd van f 2500.—. Door verlaging tot op> de helft van de "bij (raadsbesluit dd. 19 Mei 925 toegekende bedragen, zou o.i een belangrijke besparing kunnen worden ver kregen. Tevens zouden wij' in gemeld raadsbesluit opgenomen willen zien, de bepaling, dat bedoeld besluit alleen geldt vcor personen, woonachtig in den Bies xisch, terwijl alle overige aanvragen, wel ke terzake woirden ingediend, afzonder lijk zullen Worden behandeld. Zooals de regeling thans luidt, kunnen inwoners, niet Woonachtig in den Biesbosch, met toepassing van' meergenoemd besluit een hcoger bedrag bij! de gemeente declareé- ren, dan zij in werkelijkheid hebben, het geen toch geenzins de bedoeling van den Raad kan zijn geweest. Trouwens artikel 13 der L.O. wet spreekt van eene „te gemoetkoming in de kosten", zo;odat dus door den Raad niet eens het geheel© bdrag der kosten behoeft te worden vergoed. Verder stellen wij* Uwen Raad vóór, óp Hoofdstuk IX 1 der onderhavige) be grooting een bedrag uit te trekken voor eene in deze gemeente té bénoémén vroéd- vrcuw. Deze benoeming wordt althans door ons in het belang der bevolking van Let grootste belang geacht, alsme de ;om daardoor de praktijk van dokter de 'Beer te verlichten. Nog merken wij' opi, dat op post volg nr. 149 een bedrag is geraamd van f75.— vcor toelage van den veearts, welke toe lage hem hij raadsbesluit dd. 27 Januari 1914 is toegekend. Als keurmeester hij den Vleeschkeuringsdienst geniet de bi&- Janghehl»ende een voldoend inkomen, zop- dat deze toelage schijnbaar overbodig is te beschouwen. Gaarne zouden Wij' derhalve vernemen, Welke tegenprestatie van den veearts hiêr- voór aanwezig is. Met betrekking toto de geraamde bedra gen op den Kapitaaldienst betreffende te verleenen voorschotten aan de Land- arbeidersstichting meenen wij' nog te moe ten opmerken; dat door de gemeente gel den van het Rijk zijn ontvangen, ten be lie eve van een landarbeider, welke even wel door dezen niet zijn opgenomen, en ook niet door de gemeente in 's Rijks kas zijn teruggestort. Het betreft hier n.l. de aanvrage van den landarbeider A. de (Waal te Almkerk, die eertijds voornemens Deer B. en W. is hierop het navolgende schriftelijk geantwoord Bij de beantwoording van het Rapporti Uwe 'Commissie over de gemeentebe grooting 1930, meenen wij' te mogen ver wijzen naar hetgeen in den aanvang van: ons antwoord op het rapport over de gemeenterekening 1928 is vermeld, het geen ook Voor dit stuk geldt. Wethouder van Steen werd op 25 No vember 1910 geïnstalleerd als raadslid en (cp 9 Maart 1911 benoemd tot wethou der. Beide functie's heeft hiji steeds nauw;- gezet en met veel toewijding aan de belangen dezer gemeente vervuld. Met 'de herinnering Laan het door ons .inge diende voorstel, vom in zijh ziekteverhin dering door de benoeming van een tijdelijk wethouder te voorzien, welk voorstel dóór Uw College en den heer Van Steen niet werd aanvaard, meenen wij: ten deze te kunnen volstaan. Het voorstel Uwer Commissie toto ver- hcoging der rechten voor huwelijksvol trekking meenen iwïji niet te kunnen' steu nen, omdat de gemeentedienst daarop} hieti is ingericht en de samenstelling! van de bevolking dezer gemeente zich o.i. daar voor niet leent. Met het voorstel om post volgnr. 32 van de begrooting af te voeren, kunnen wij' ons vereenigen. Het wórdt door ons ten sterktete betwij felt, dat een eventueel besluitj toto 'intrek king der 40 pOt. pensioenstoeslag inder tijd* aan de oud-gemeenteambtenaren toe gekend, door hoogere autoriteiten zal wor den gehandhaafd. Het gaat hier o,i. om een verkregen recht van oud-ambtenaren en wij; zouden het nemen van zoodanig besluit nog te meer betreuren, omdat het' thans alleen nog geldt voor den' oud-ge meenteontvanger die bij raadsbesluit d<L 18 Maart 1916 opi de meest eervolle wjze Werd ontslagen, naclat hij sedert 1 Janu ari 1878 deze gemeente onafgebroken als gemeenteontvanger voorbeeldig had ge diend. Hoe Uwe Commissie kan bewee- ren, dat deze regeling ten behoeve van' behoeftige personen werd ingediend, is ons onbegrijpelijk. In het betrekkelijk' raadsbesluit en de raadsnotulen staati daaromtrent toch niets vermeld en de oud-burgemeester, waarvoor de regeling bij' de invoering ook gold, was al even' min behoeftig als de oud-gemeenteottfj-i vanger. Volgens onze meening was Wef uitsluitend de waardevermindering wel ke hét geld had ondergaan, die deze (regeling over heel de linie van Rijks- en gemeenteambtenaren noodzakelijk) maakte. Dit motief is thans nog geldende en wij' moeten het voorstel Uwer Commis sie dan ook ten sterkste ontraden, i 3 De gemeenteveldwachter is in het be zit van een politiehond waarvoor hem ingevolge een vroeger genomen raadsbe sluit 125— subsidie per jaar W]ordt uit gekeerd. Het wil ons onbillijk toeschij nen dit besluit voetstoots' in te trekken; zoolong 'de veldwachter zijn tegenwoor digen politiehond, bezit. t Het subsidie van de burgerwacht iisl reeds meermalen in Uwen Raad behan deld en Wij1 meenen ons standpunt dien aangaande voldoende bekend te mogeA achten. De pest volgnr. 89 is geraamd over eenkomstig'het totia-al der thans loopend# huurcontracten. De bevreemding Uwéh Commissie is opmerkelijk waar het betreft een door den tegenwoordigen raad dd. 11 Januari 1927 genomen besluit en de leden Uwer Commissie toch allen bijl het nemen van dat besluit in den Raad zitting hadden. Om dit besluit nu weer voet stoots in te trekken door hetzelfde col lege, dat het besluit nam, kunnen wij' niet aanbevelen. Het ligt in de bedoeling om het oude schoolhuis, thans tijdelijk bewoond door, den kommies der Rijks-belastingen vanl Rijswijk, zoodra het ontruimd is, publiek! te verkoopen. Met het voorstel Uwer Com missie kunnen wij ons daarom in zoo verre vereenigen ,dat de bedoelde repara- tiën tot het volstrekt onvermijdelijke zul len beperkt blijven. Gezien de vele moeiten en zorgen aan hét instandhouden eener schoolccanmisisae in deze gemeente verbonden, meenen wj het voorstel' Uwer Commissie toto verla ging van het betrekkelijk subsidie nietj te mogen steunen. Met betrekking toto' de te verleenen: tegemoetkomingen volgens art. 13 der L. O. wet 1920 meenen wijl te moeten doe» opmerken, idat het raadsbesluit dd. 19. Mei 1925 slechts aangeeft de limiet, waar- tinnen idie tegemoetkomingen kunnen wor den verleend. Het wil ons toeschijnen,' dat (zulks door Uw© Commissi© bij: haar, betoog is over het' hoofd gezien. De benoeming eener vroedvrouw in de ze gemeente wórdt ook door ons ge- wienscht geacht en wij: zijn gaarne bereid de noodig© voorbereidingen te treffen om daartoe te kunnen geraken. In het ista dium waarin deze aangelegenheid thans nog verkeert; meenen wij1 in overweging t© móeten geven om niet een bepaald' bedrag, maar wel een memoriepost voor, dit (doel op de begrooting te (plaatsen*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 5