Hoesten Anga rrj KLOK-PAKKET Plaatselijk Meuws Michael. Er is toch een stel brand Heeft U Uw Era Klokpakket al? A Bronchiti? Bronchitis en Kinkhoest Siroop perflesch 1 gfd. Bonbons per d005 60ct HEUSDEN. iTJtrechtscbe rechtsgeb-ouw (was gekomen. Het verzoek van de Duitsche justitie geschiedde naar aanleiding van een straf zaak te Bonn, waar een Duitscher had terechtgestaan, beschuldigd van oplich ting, die meende datgene waarvan hij beschuldigd werd, straffeloos te mogen doen, op' grond' dat hij fina-ncieelen steun zou ontvangen hebben van de echtge noot© van den gewezen Duitschen kei- z:.r. De Duitsche justitie wilde weten of die bewering w'aar is. iVergauering van den Baad der gemeente WIJK c.a. op Vrijdag 1 November n.m. half zeven. Voorzitter Edelaclitb. Heer R. J. v. D o veren. Secretaris (waarnemend) de heer W. iBpunian. Afw'ezig zijn de heeren G. v. d. Pol en B. v. Loon, als de Vopr'zitter de ver gadering met lezing van het formulier gebed opent. De Secretaris leest daarna de notulen Üer vorige vergadering die onveranderd hvorden, vastgesteld. Ingekomen stukken Toezending door Ged. St. van een af schrift van het Kon. Besluit, waarbij de raadsbesluiten tof, schorsing van den Secretaris-Ontvanger E. Sluijmers, zijn vernietigd. De Voorzitter zegt, dat dit Kon. Be sluit is gegrond op de overweging, dat (niet is komen vast te staan, dat de Ontvanger zich ten nadeele van de ge meente zou hebben verrijkt. Verdere inge komen stukken zijn er niet. Wijziging der gemeentebegrooting 1929 en die van het Electrieiteitsbedrijf o- yer 1929. Beide begrootingen worden ge wijzigd, a.ls door B. en W. wordt voor gesteld. Vaststelling gemeentebegrooting 1930. De Voorzitter verzoekt de Commissie van onderzoek rapport van liare bevindin gen te willen uitbrengen. .De beer v. Helden zegt, namens de (Qommissie dat deze geen op- of aan merkingen lieeft en dus adviseert tot goedkeuring. Met algemeene stemmen (Wordt de begrooting hierop vastgesteld, in entvangst en uitgaaf der gewonen (dienst betreffende op> een bedrag van f784.44.12V2 de kapitaaldienst op f 100.— Hel eindbedrag beeft een kleine verande ring ondergaan, omdat oorspronkelijk niet (was gerekend op het feit, dat de leer krachten aan de Openbare lagere school ,te Wijk met 1 Jan. met een zal wor den uitgebreid. De Wethouders onthiel den zich van stemming. Vaststelling begrooting der Af deeling 'Aalburg. Ook over deze begrooting heeft (de Commissie v. onderzoek geen op- of aanmerkingen zoodat ook deze met alge meene stemmen wordt vastgesteld. Het zelfde geschiedt met de begrooting van het G.E.B. Bij de rondvraag maakt de heer Mans de opmerking dat liet verfwerk aan de Ebswoningen niet opschiet, een maand of vier geleden is men er reeds mee be gonnen en nu ziet men de ververs niet meer cm het geheel af te verven. De Voorzitter belpofit er met den aan nemer ever te zullen spreken. Wethouder v. d. Velden spreekt er zijn cngemc-egen over uit, dat de voerlui die het grin.txijd.en hebben aangenomen zicli niet aan hun overeenkomst houdeu waar door de geschikte tijd om de grint op den dijk te brengen, misschien voorbij gaat. Men za.l in het vervolg krasser be palingen dienen te maken. Daar verder niemand liet woord verlangt, sluit de Voorzitter deze vergadering. Vergadering van den raad der gemeente SPRANG-CAPE-LLE op Vrijdag 1 No vember n.mj. 3 (uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Meijer. Secretaris WelE-d. Heer v. d. Berg. De heer Kerst is afwezig ai© de Voor zitter de vergadering opent. De notulen (worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. St. van het (raadsbesluit tot af- en overschrijving der begrooting. Bericht van W. v. Beek dat bij1 zijn benoeming als wegwerker aanneemt en (daarbij1 dank brengt voor het in hem ge stelde vertrouwen. Verzoek van de vereeniging bet Groene (Kruis te Waalwijk, om subsidie voor bet consultatiebureau zal worden gevestigd, afwijzend te beschikken omdat er uit zicht. bestaat, dat in deze gemeente een Ci nsultatiebureau zal worden gevestigd. Wordt met algemeene stemmen aange nomen. Het verzoek van bet Bestuur der Bijzon- jdere school te Capelle, om gelden beschik baar te stellen voor de vergrooting hun ner school wordt gerenvo-yeerd aan B. ien W. omdat met het' schoolbestuur nog geen overleg heeft plaats gehad. Hetzelfde lot ondergaat, het verzoek yan ouders van schoolgaande kinderen te Vrijhoeve-CaJpellë om een nieuwe open bare lagere school te doen bouwen, om- Idat de bestaande school niet meer vol doet aan redelijke eischen en het boven- (dien niet aangaat, dat de kinderen in het speeluur, de openba.er straat moeten gebruiken als speelplaats. Adressanten meunen, dat (de tuin, achter het bestaande gebouw, goede gelegenheid biedt om er een nieuwe school te bouwen. Verzoek van P. Haverhals en anderen, (cm achter de Hoeven te Sprang een lan- (taa.m te doen plaatsen. Dit verzoek wordt (in handen gesteld vain B. en W. ter af doening. Voorstel van B. en W. tot onderhand- eche verhuring van. het voormalig school huis te Sprang. Van J. Verbeek is een verzoek om ont heffing van de huur van genoemde woning ingekomen. B.. en W. stellen voor dit verzoek met ingang van 1 November in te willigen en de woning te verhuren aan J. C. v. d. Schans tot 31 December 1930. Met algemeene stemmen wordt dit verzoek ingewilligd en wordt de woning opnieuw verhuurd. Vooiio-opige vaststelling van de reke- kening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1928. Deze rekening is bij een Commissie in onderzoek geweest, die over de resultaten van dit. onderzoek een rapport heeft ingeleverd. In dit- rap port geeft de Commissie tie kennen dat de hondenbelasting steeds minder op brengt, wat naar haar oordeel voor een niet onbelangrijk gedeelte moet. worden geweten, aan onvoldoende controle. De Commissie dringt dan ook aan strengere ccritrO'.e te gaan toepassen. Verdere op- of aanmerkingen heeft de Commissie niet, zoodat zij adviseert tot vaststelling, zoo- als zij is aangeboden door B. en W. De Voorzitter antwoordt namens B. en W. 'dat bereids strengere controle op/ do hondenbelasting is ingevoerd, niet gevolg da.t de belasting beter binnen komt. Men dient evenwel ook niet uit liet oog te verliezen, dat tengevolge van de nieuwe trekhondenwet er minder honden zijn. De hr. Verheijden zegt, bet volgende: Persoonlijk wensch ik aan het rapport nog iets toe tevoegen. Mijnsinziens zijn de betastingen te dezer plaatse nog steeds veel te lioog. Ik vraag mij dan pok met angst af, waar liet lieen moet, a.ls de -ons- omringende depressies ook over ons land komen. Ik adviseer dan ook met klem zicli te matigen in allerlei eischen. Laa,t men toch bedenken, dat. de belas tingen betaald 'moeten worden. Een plaat selijke belasting opbrengst van c.a. f 63.000 voor nog geen 5000 zielen noem ik ongehoord. Het grieft mij dan ook in hocge mate, dat onze ter zake kun dige wachtgelders in het afge-loopen jaar- niet werden herplaats. Na afloop der laatste Kamerverkiezin gen lieeft men van alle zijden ach en wee geroepen over den groei der S.D.A.P. par tij, zoowel als over den kolossalen voor uitgang der partij van Ds. Kersten te Capelle. Inderdaad ik had het nogerger verwacht. Het was dan ook een ge rechtvaardigde gehrikkeldheid tegenover het .afgetreden Ministerie, dat met vuur speelt. Spreker en Voorzitter weten dat liet nog anders kan gezien toestanden als- vóór 40 jaar. De twee Da-gelijksche besturen treft in dezen geen schuld, daar zij steeds alle po-gingen in het werk stelden voor her plaatsing, doch men klopt in den Haag pan do o venmansdeur. Ik stem evenals vorige jaren als protest tegen de ge- keele begrooting. Middelkoop. We zijn nog niet zoover, wij zijn nog niet aan de begrooting. Met algemeene stemmen wordt de rekening hierop vastgesteld. Vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor den dienst 1930. Ook over het onderzoek der begrooting is door de Commissie een schriftelijk rapport ingediend. Naar aanleiding van de gemaakte opmerking door B. en W. over de aanschaffing van een motorspuit, heeft de Commissie, bij' den post brandweer dit vraagstuk even nader besproken. Daarbij kwam de Com missie tot de conclusie dat als de tlians aanwezige brandbluschmiddelen goed wor den onderhouden en bet personeel met de bediening door het houden van. oefeningen vertrouwd raakt, aanschaffing van een motorspuit niet noodig is. Bij den post/ Wegen, wijst de Commisisie op den slechten toestand van de Kei zerstraat ite Capelle, die te smal is, bo vendien zijn de richting wijzers slecht en laat de toestand van de trottoirs veel te weaschen over, zoodat B. en W, in overweging wordt gegeven hieraan hun aandacht te schenken. Het. afschrapsel van de wegen, zou de Commissie willen bezigen voor verbetering van de rijwiel paden. De Commissie vindt bet verder dringend noodig- dat B.. en W. z oo spoe dig (nogelijk met een wegenplan komen. Verder heeft de Commissie geen op of aanmerkingen en adviseert tot voorloo pige vaststelling der begrooting zonal© zij door B. en W. is aangeboden. De beer Verlieijden 'zegt, dat liet. hem is opgevallen jdat bet trampad aan de 'Kattensteeg zoo slecht is, bij wie is dat in (onderhoud. Voorzitter. Bij' ons. Verlieijden. Dan mag U dat toch wel eens na laten zien. Voorzitter. Hiervoor zullen wij zorgen, wat de .opmerking van de Commissie be treft over de spuiten, hiervoor zouden wij' iemand moeten aanwijzen die toezicht houdt. Wat wordt gezegd over de aan schaffing van een motors puit, dit zullen B. en W. overwegen. Ook wat gezegd Wordt- over de bestrating te Capelle en de trottoirs aldaar zullen B. en W. in overweging nemen. Om bet afkrapsel van de wegen te gebruiken voor de rijwiel paden, daartegen hebben B. en W, geen bezwaar. Een wegenplan hopen B. en W. binnenkort aan den raad voor te leggen. De beer v. Willigenburg, wil als lid der Commissie gaarne B. en W. dank brengen voor liunne antwoorden. Wat ge zegd wordt over beter toezicht op de spuiten, daarbij zit toch zeker ook de bedoeling voor om op geregelde tijden te oefenen zooals de Commissie aangaf. Timmermans. Voor 'de standpijpen is toch iemand aangewezen? Michael. Jawel, maar in Capelle zijn nog' twee handspuiten en het is werkelijk gewenscht, dat op deze spuiten beter toe zicht wordt gehouden. v. Willigenburg. De Commissie meent, (dat men thans niet voldoende op de hoogte is en de noodige handigheid mist, zooals bij den laatsten brand nog is ge bleken. meesters in de gemeente, die hebben te zorgen dat de brandbluscbmiddelen in erde zijn. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met de gemaakte opmerkingen zullen reke ning houden. Hierop wordt de begroeting met op een na algemeene stemmen vast gesteld. De heer Verheijden stemde- tégén. Beslissing inzake electrificatie van voormalig Sprang en Vrijhoieve-Capelle. De Voorzitter deelt, mede dat B. en W. opnieu'w met de P.N.E.M. hebben onder handeld, omdat in de vorige raadsverga dering wa,s gebleken dat de raad hier voor geen groioter offer overhad dan f 1000 epr jaar. De P.N.E.M. is echter niet bereid gevonden tot grootere concessie. Bi. en U weet, dat U bij aankoop van een Era-Klokpakket ad 95 cent, een prachtige steenen keuken klok in blauw-Delftsche kleur van Uw winkelier kunt verkrij gen voor den prijs van slechts £1.75, dat is minder dan de helft van den normalen winkel prijs dezer klokken. - Zoo'n Era-Klokpakket is een prachtige verrassing voor St. Nicolaas Vraagt eens nadere inlichtingen bij Uw winkelier! ERA W. hebben daarna een en ander nogeens onder de pogen gezien en zijn tot de slotsom gekomen, dat de voorgestelde electrificatie de gemeente op f 1250 kan komen te istaan. Nu is dit vau zelfspre kend slechts een raming die zoowel mee als tegen kan vallen. B. en W. zijn met geen voorstel gekomen en meenen de beslissing aan den raad te moeten over laten. Micliael. Het bedrag van f1250 wordt jaarlijks minder, omdat daarin ook af lossing is 'begrepen. i Verlieijden. Dus we krijgen hetzelfde- als met bet suikerwetje. De beer v. Willigenburg dankt hierop B. en W. da,t zij getracht- hebben voor de gemeente nog eenig voordeel te be halen en liet spijt spr. dat dit voordeel niet is verkregen. Het spijt- hem echter nog meer, al kan hij bet standpunt- van B. en W. ©enerzijds billijken, dat liet College niet met -een voorstel is gekom-e-n, cm tot electrificatie te besluiten. De heeren zeggen zelf dat het bedrag van f 1250.— slechts een raming is, het is dus lieel gced mogelijk -dat het minder za-1 zijn. Spr. gelooft, als men het regel matig verbruik ziet, de namen van hen die licbben get-eekend eu men boort, dat de inenschen die niet geteek-end heb ben, omdat zij1 nergens op willen teekenen, la-ter het electrisch licht zuilen nemen, liet garantiebedrag gauw bereikt za-1 zijn, al za-1 het natuurlijk het eerste jaar wel wat kosten. Dan blijft er over de garantie aan de gemeente Kaatsheuvel voor de afname van gas. Ziet men dat het gebruik reeds is gestegen tot 100.000 kubieke M. en men Wleet tevens 'dat dit gebruik jaarlijks toeneemt, 'dan gelooft spr. dat aan hef garantiebedrag voor het gasverbruik niet zooveel zal' be-hoeven te worden bijgepast. Maar al 'zal het tenslotte aan de ge meente wat kosten, dan staat er tegenover dat men er pok iets voor in de plaats Het groote belang vo or de kleinindustrie eischt tegenwoordig electriciteit, dit is noodig om met zijn tijd mee t-e kunnen meegaan. Door de electriciteit krijgen ee nig e ingezetenen de gelegenheid hun be drijf te verbeteren -en uit te breiden, met gevolg dat er meer belasting opgebracht kan worden en misschien ook meer werk gelegenheid komt. Spr. voelt zich ver plicht >om voor te stellen Sprang en Vrijhoeve van electriciteit te voorzien. De lieer Michael zegt, dat de heer Ver heijden de opmerking heeft gemaakt, van we krijgen dus het suikerwetje, doch spr. meent, dat in deze het voorstel van den raad moet uitgaan en niet van B. en W. Het College kon niet met een voorstel komen -omdat de raad zich had uitgesproken, dat, het niet meer dan f 1000 mocht kosten. De- heer v. Willigenburg lieeft g-ezegt 'dat, de straatverlichting bij het garantiebedrag wordt- ingegrepen, dat is niet zoo, dit- verbruik blijft buiten de garantie. D-e heer v. Willigenburg merkt op, dat dit wel zoo is geweest, dat hij even wel heeft vernomen, dat dit thans anders is. De lieer Michael merkt öp -dat als -er thans besloten wordt om aan te sluiten dit besluit toch nog slechts vo-orlo-opig is, men moet -dan afwachten wat Kaats heuvel zal doen. De lieer v. Willigenburg zegt, dit te begrijpen, zouden er onoverkomenlijke be zwaren zich voordoen, dan wordt het iets anders, da-araa-n kan noch de raad noch B. en W. iets doen. De heer Verlieijden vceit -er meer voor thans geen besluit te nemen, voor den) winter komt er poch. niets meer wan, dus het wordt van zelf voorjaar, indien tusscli-entijd ka-n men alles nc-geens goed na-gaa-n en overwegen. De heer Sneep vraagt of het niet be ter is een paar jaar te wachten, de ge- imeente komt tochwoo-r lieeie girootje uit ga, ven te staan. Middelkoop'. De wegen? S Sneep. Dat zal verschrikkelijk zijn wat i dat zai kosten. j Micha-el. Dat zal wel mee va-llen, wij hebben toch reeds groote uit-gaven vo-or de wegen, als wij- -die in het plan verwer- (k'en, valt het waarschijnlijk wel mieey i Kraak. Wij- dwalen af, de wegen zijn hier evenwel niet zoo- slecht, als ruen m met fan|dere vwegen vergelijkt. i Sneep. Komt U weieens op den ve-er- pad Kraak. Jawel, dat is echter meest bagger, die hem slecht maakt. v Verheijden. Ér wordt wel gezegd dat het c!e gemeente 1200 zal kosten, doch zo-oals ik het heb berekend, kost het minsten© 'BI 500.—I De li-eer v. Willigenburg merkt op cl at dit evengoed slechts een schatting is als (die van B-. en W. De heer Verheijden zegt, dat de hee ren in het raadsverslag van 1913 kunnen lezen, hoe het indertijd iu Capelle is gegaan. Spr. kon ^boen de gevolgen niet ever zien, toen is het ook heel anders geloopen «dan het door de P.N.E.M. was voorgesteld. Spr. is toen liet eeuigste raadslid geweest, dat buiten stemming is gebleken. Aan hanclteekeningen kan niet te veel waarde worden gehecht, zo-oals toen ook is gebleken en wat ramingen betreft, ook daar kan men niet op aan. De ko-sten van aanleg van den Maasmond zijn geschat op 13 millio-en, de kosten hebben 31 millioen bedragen. Men heeft het bij de P.E.N.M. zelf gezien, ovat men op een raming aan kan. Nu ziet men het weer met de drooglegging der Zuiderzee. Spr. heeft vernomen dat er bij de P.N.E.M. wel iets aan de hand is en deze binnenkort met lagere tarieven zal komen, daarom lijkt het spr. gewenscht het nog een paar jaar af te zien. Micliael. Lagere tarieven slaa-n niet op dit. Vos. Ik geloof wel dat er in Sprang nogal zullen aansluiten. Voorzitter. Ik heb ook verschillende van de voornaamste ingezetenen gespro ken, die verklaarden nogal lichtpunten te nemen. De heer Middelkoop a-clit het groot ste bezwaar, dat verschillende bewoners reeds gas hebben, zullen zij nu de kos ten willen maken om naast het ga-s nogeens een electrische leiding aa-n te leggen. Als spr. dat zeker wist zou hij' (er direct Voor zijn, doch nu schrikt hem dit wel wat terug. Bij Apoth. en Drogisten De lieer Timmermans merkt op dat men het belang, -dat de kleinindustrie bij electriciteit heeft niet uit het oog mo-et Verliezen. De heer Sneep vraagt of deze zich niet met een gasmotor- kan behelpen. S-pr. voelt er het me-esit vo-or het voorstel vau den heer Verheijden om nogeens ©en paa-r jaar te wachten, te steunen. De heeren Middelkoop en Timmermans achten een gasmotor uit den tijd, men kan -daarmede iniet meer met zijn tijd mee. De heer Michael meent dat het- alleen over de vraag ga-at of men er liet offer Vo-or over heeft, ja of neen. De heeren Vos en Timmermans verkla ren hierop het voorstel van den heer v. Willigenburg om tot electricicatie over tegaan te willen steunen. De heer Mi-ddelko-op zegt, dat hij zicli er mede zou kunnen vereenigen als hij (maar zeker wist dat de gemeente al was het desnoods f 1500 per ja-ar, er met dat bedrag af was. De lieer v. Willigenburg noemt het onmogelijk deze zekerheid te geven, h-et blijft altijd slechts een raming, evengoed als de 'berekening van B. en W. een ra ming is, deze cijfers zijn evenwel toch maar niet zoo uit de lucht gegrepen. Het voorstel van -den lieer v. Willigen burg in omvraag gebracht wordt aange nomen melt 8 Itegen 2 stemmen. De heeren Verheijden en Sneep stemden tegen. De heer Middelkoop verklaarde elec trificatie niet- tegen te willen houden, hij lieeft alleen zijn bezwaren kenbaar willen maken. De lieer v. Willigenburg -doet het ge noegen, da-t zijn voorstel met finke meer derheid is aangenomen, liever had liij' vaii zelf gezien, a,ls het met algemeen© stemmen was aangenomen, al kan hij d-e bezwaren va.n de tegenstemmers ook heel goed begrijpen. Do Voorzitter deelt- mede dat de pro vincie vo-or verbreeding va.n den weg te Sprang -een gedeelte van de begraaf plaats wil ko-open, de provincie wil er evenwel niet meer dan f370.80 voor be talen, een bedrag dat B. en W. ite laag vinden, zij' hebben f 500 gevraagd en vra gen thans het gevoelen van den raad. De heer Verheijden acht de prijs die de provnicie wil geven verbazend laag. spr. kan. .zich goed met den door B-. en W. gevraagd-en prijs vereenigen. De heer v. Willigenburg meent dat er no-g bij- komt, dat de gemeente vo-or gre-ote kosten za.l komen t-e staan, voor het mak-en van -een afsluiting. Alle le den kunnen zich met het door B. en W, vastgestelde bedrag vereenigen. De, Vo-orzitter deelt mede dat B. en W. liet -gewenscht achten om de ver pachting van de landerijen te S-prang, o-ok aa-n den Notaris op te dragen. De heer v. Willigenburg Iran zich hier mede vereenigen, mits de verpachting maar zoo- spoedig mogelijk plaats vindt. Ook met dit voorstel van B-. en W. kunnen de leden zich vereenigen. De heer Micliael merkt opi dat liet- hem, a-ls wethouder heeft verwonderd daf liie-r in de raadzaal zoo'n mooie lamp is ge- kom. n, zonder dat hij er iets van weety hoe is er die gekomen? D-e Voorzitter antwoordt' dat, deze lamp do-or den fitter is -opgehangen -en dat ze de gemeente niets kost. De heer Michael meent da,t dan den on bekenden gever wel een woord van dank toekomt. De heer v. d. Hoeven dringt er op aan, dat in den nacht v. Dinsdag op Woensdag de lantaarns nabij het 'tramstation t-e Sprang te laten branden, met het oog op de Bossche markt en de tram die 's morgens vijf uur vertrekt. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hier toe opdracht zullen geven. De hr. Verheijden vraagt 't volgende Kan -een der Heeren mij ook mede- deelen, wanneer de nieuwe wet rege lende de fiïiancieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, waarbij de salarissen van Burgemeester Secretaris voor 75 pCt door het Rijk betaald worden of hier onder ook de wachtgelders dezer cate gorie heeren vallen. De Voorzitter antwoordt, dat hij dit niet gelooft, waarop de heer Verheijden zegt Maar de Regeering heeft toch een Com missie van Bijstand benoemd, ze heeft dus wel degelijk lancunes voorzien. Ik Wensch da-t liet D. B. tijdig deze com- imissie bezoekt en deze zaak degelijk on derzoekt. Geen schriftelijke informafie's s.v.p'. want de tegenwoordige beide Wet houders en ik weten dan wat er gebeurt zelfs voor de Kroon. Hier hebben wij genoeg ondervonden en zullen dit verder in 't algemeen belang maar doodzwijgen. Ik wensch van den wethouder van weg en werken de heer Michael, ter zake des kundige, gaarne eens te vernemen, wat de reden is, Ida-t den post ijzerwerk te leveren aan de betonnen beschoeiing Labbegat- sche haven vorig D. B. duidelijk was omschreven. Nu vond ik bij het tegen woordig Bestuur, dat zonder eenige -om schrijving in liet bestek betonnen schoei ing Capelsche haven een bedrag v. f 3300 „tout court" 'wa-s opgegeven zonder eenige omschrijving. Het bevreemdtmij dat- dit werk te Babbegat goed blijft- zitten, doch te C'a-pMle reeds over den kop komt. Wethouder Michael zegt, dat- deze vraag moe wijk direct is te beantwoorden. Spr. belooft den heer Verheijden echter in een volgende vergadering een uitgebreid rapport hierover te zullen geven. De heer Sneep zegt, dat er a-1 eens Imeer gesproken is over den last, die s: inm!g-e ingezetenen hebben, van de w< 'onwagenbewoners, die iom wat-er ko men vragen, er is toen ook gezegd, da-t aa-n de fabriek van spr. een kraan op de waterleiding 'zou worden aangebracht tot heden is daarvan niets gekomen. S-rp. heeft hiertoe permissie gegeven, om de in gezetenen van dien la-st te bevrijden, imcohten er -nu evenwel leden zijn die pie-enen, dat hier eigenbelang spreekt,; la,ten -die dat -dan zeggen, dan denkt spr. er van 'zelf niet aan permissie te geven. De heer Verheijden meent dat men het de woonwager shew oners veel te ge makkelijk gaat maken, met gevolg dat- de overlast -die zij bezorgen, za-1 toenemen. Spr. zou liever uitzien naa-r een andere plaats voor wponwagens. De Voorzitter belooft, dat B, en W. de ze kwestie nogeens zullen overwegen, daar verder niemand het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. Van de scheepswerf der firma De- Haan Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water gelaten liet stalen sleep- schip genaamd „Clasina" gebouwd voor rekening van den Heer L. v. Pelt te Rotterdam. De hoofda-fmetingen van het schip zijn lengte 67 M., breedte 8.15 M. en holte 2.40 M. en raadvermogen c.a. 910 t-om. Het schip is naar de eischen der tijds ingericht. Voor het vlug opheffen der ankers is voorop en achterop een Duitz 8 P.K. motor aangebracht, terwijl het schip tevens voorzien is van een zuig en pompinstallatie. Op cle vrijlgekomen helling werd direct een begin gemaakt met het- leggen der Kiel voor een Rliein Herneka-naa-lschip voor Duitsche rekening. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoen werd gedurende de maand October 1929, IngCjCgd f 15598.60. Terugbetaald f 19490.63. Het iaatsttie door dat, kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10460. Aangemoedigd door het groote sue-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2