RADIO COMBINATIE B" Dienstbode, een groote Vulkachel. te koop Rozejaagies Voederbieten Openbare Verkoop „LEONARDO". J. Lambooy, Berevoutstr. 36. 's bosgh. m host gareel te koop, WINTER 1929-30. Antoon Remie A TELEFUNKEN TE KOOP TELEFUNKEN 30 W Sigarenfabriek een Bodedienst C. de Graaff Nz., Natuurgetrouwe weergave PRIJS THANS F. 230.75 Voor dezen lagen prijs het beste wat de techniek II kan bieden* Wenscht U een degelijke A warme Overjas, Mantel F of costuum aan te schaffen 0 Zondag speelde de voetbalvereen. »Juliana« een competitie-wedstryd tegen de voetbalvereen. ^Eensgezinde uit 's Bosch, welke wedstryd met 40 werd gewonnen door laatstgenoemde vereeniging. Maandagavond vergaderde de Heus- densche Winkeliersvereeniging in de zaal van het hotel »Concordia«. Statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld. Besloten werd een deskundig persoon uit te noodigen om voor de leden een lezing te houden over het doel en streven van een winkeliersvereeniging. Verder werd besloten voor de Sint-Nico- laasweek een flinke en groote reclame campagne op touw te zetten. AALBURG. Donderdag, 7 Nov., des avonds om half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwijzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Maandagavond werd Willem van "Kujjk door een wielrijder aangereden, waar door hy kwam te vallen en zich zoodanig aan zjjn been bezeerde, dat hy kreunende van pijn naar huis moest worden gebracht. I ALMKERK. Naar wy vernemen heeft de heer A. Geudeke n alhier bedankt als secretaris van den Ring Altena van Herv, Jongel. Vereenigingen. A.s. Vrijdagavond zal alhier in de Consistoriekamer der Herv. Gem. een Zen dingsavond gehouden worden, waar alsdan Ds. Döoszelman in verband hiermede een rede zal houden. BABYLONIëNBROEK. Zondag 10 November a.s. hoopt ds. J. P. J. Kruys-Voorbergen zijn intree te doen, na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. J. Kuiper uit Dussen. CAPEELE. De heer S. Oerlemans Sr. heeft bedankt als bestuurslid der plaatselijke Groene Kruisafdeeling. Naar men ons uit betrouwbare bron mededeelt, rijpen er nu de electrificatie van Vryhoeve-Capeile en Sprang werke lijkheid is geworden plannen in deze gemeente een actie op touw te zetten om voor Capelle gas te verkrijgen. Tot hulpbesteller by de posterijen alhier is benoemd de heer G. v. d. Werken. Dezer dagen had R. aan de Regt- Vaart het ongeluk door een paard zoodanig geslagen te worden, dat by in het zieken huis te Tilburg moest worden opgenomen. DUSSEN. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de beer H. Teuling alhier in den boomgaard »Het Oude Maasjes van één boom 675 K.G. appelen wist te plukken. Dezer dagen werd alhier de3 nachts door baldadige handen zeker voor 't gemak der reizigers een schildwacht huisje met wachter geplaatst voor de wo ning van den heer B., 't welk na onder zoek bleek te zyn een W. C., afkomstig van de afgebrande woning van den heer S. te Nieuwendyk. B. was hierover des morgens by 't ontwaken zoo onder den indruk, dat hy zonder iets te nuttigen eerst de heeren O. en P. ging halen, om ge zamenlijk op 't erf van den heer B. boven genoemd »huisje met wachters (welke van stroo was) onder forsche bylslagen te ver nietigen EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 9 November, des voormiddags 9.15 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Wyziging begrooting 1929. 3. Voorstel aangaan geldleeningen. 4. Benoeming hoofd der school te Meeuwen, 5. Aanbieding rekeningen Burgerlijke Arm besturen. 6. Benoeming leden Armbesturen. 7. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. HEDEL'. Op de paardenmarkt alhier waren jl. Maandag 802 paarden aangevoerd. Het vorig jaar bedroeg de aanvoer 1378 stuks. Als men nu weet dat er jaren zyn ge weest, waarin de aanvoer tegen de 2000 beliep, dan meenen wij da.aruit niet alleen te mogen concludeeren, dat de telken jare in de maand November in onze gemeente te houden paardenmarkt er op achteruit gaat, maar ook dat het aantal paarden in ons land vermindert, hetgeen stellig zijn oorzaak vindt in den steeds minder wor denden aanfok, dié te weinig loonend is. HAARSTEEG. Zondagnacht is alhier brand uitge broken in de boerdery van B. v. R. De brand werd door eenige late voorbijgangers ontdekt. Zij waarschuwden onmiddellijk de bewoners, die in aileryl de vlucht moesten nemen. Het rieten dak bood een licht ontvlambare materie, zoodat weidra de geheeie boerdery een prooi der vlammen was, waaruit niets meer te redden viel. Aan het belendende huis deelde zich het vuur spoedig mee, en hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, kon ook hier het vuur niet geweerd worden. Wel mocht men er in slagen het vee te redden, be halve de kippen, die met het huis ver brandden. De brandweer moest zich er toe be perken de groote zaak der firma Prinsen Van Halder, de mandenfabriek nat te houden. Ware deze fabriek met haar op slagplaats van manden en teenhout door het vuur bereikt, dan zou de schade voor het dorp niet te overzien zyn geweest. De geleden schade wordt door verzekering gedekt. LAND VAN ALTENA. De prys der vette varkens bedraagt in het Land van Altena voor le kwaliteit 4041 cent en voor mindere soort 8940 cent per pond. NEDERHEMERT. De tarieven voor het veer over den dooden Maasarm van NederhemertNoord naar Nederhemert—Zuid zijn met ingang van 1 November j.l. niet onbelangrijk ver hoogd. Of zulks verstandig is met het oog op de mogelykheid van ornryden over den afsluitdijk, zal de toekomst moeten leeren. RIJSWIJK. Een kind van bakker Schouten al hier werd zoodanig door een auto aange reden, dat onmiddellijk geneeskundige be handeling moest worden ingeroepen. SPRANG. De heer J. de Ruiter is benoemd tot Secretaris van den Chr. Volksbond. Den landbouwer v. B. had het ongeluk een ketel kokend water over zyn voet te krijgen, waardoor hy zulks brand wonden op liep. dat hy de geneeskundige hulp van dr. W. moest inroepen. tWIJK. Hier doet zich het niet alledaagsche geval voor, dat een geboorte-aangifte eerst werd gedaan, nadat den daarvoor wettelijk gestelden termijn was verstreken, zoodat de inschrijving in de registers van den Burgerlijken Stand niet meer kon plaats vinden. De Officier van Justitie is met dit geval in kennis gesteld. De uitslag van den biljart-wedstrijd op 1 Nov. Oefening zjj ons Doel®, Aalburg en »De Vriendschap® 's-Bosch is Slaats 100 Vorstenbosch 95 Garstman 95 Snyders 100 M. Bouman 100 Foppelen 68 C. Bouman 66 Woudenberg 100 H. Hoeftaken 100 Litsenburg 79 J. Bouman 100 Foppelen 79 Totaal 525 539 zoodat »De Vriendschap® de winnaar werd van den uitgeloofden lauwertak met 14 punten. Maandag werd de revanche wedstryd gespeeld door Oefening zy ons Doel® te Wyk en Aalburg en »D. O. S.« te Heusden en gewonnen door onze vereeniging met 100 caramboles. lWOUDRICHEM. - Gedurende bet tijdvak 25 tot en met 31 October j.l. werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 80 tot 100 centdunne aal 24 tot 32 centsnoek 38 tot 45 centbaars 18 tot 30 cent bot 20 tot 30 centbrasem 30 tot 35 centvoorn 6 tot 15 cent, alles per pond. In de plaats van den heer W. N. Koppers is tot bestuurslid van het Comité tot Winterlezingen benoemd de heer W. G. van den Heetcamp. De collecte voor het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfheze, heeft alhier f 60.opgebracht. De levering van brandstoffen voor de Chr. School werd by inschry ving gegund aan IJ. Schriek alhier. Gedurende de maand October werden voor deu Vleescbkeuringsdienst ter keuring aangegeven 12 koeien, 28 varkens en 4 kalveren. ZUIL1CHEM. Maandagnacht is hier op het raad huis ingebroken. De deur was geforceerd, een bedrag van plusminus f 80.wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. ZALTBOMMEL. 2 November. Aardbeien 39 ct. per pond Tomaten 7 ct. per pond Spinazie 8 ct. per Kg.; Stamprincessen 3940 ct. per Kg.Roode kool 46 ct. per stuk; Andy vie 1 ct. per stuk Noten 58 cent per 100 8t.Mispels 10—11; Nouv. Poiteau ex. 12; idem I 6 8 Beurré Clairg extra 15idem I 7 Bezieperen I 10Elze Victoria I 12; Goudrienetten extra 15; Idem I 811 Bellefleur I 8 Sterappel I 1213 Lemoenappel extra 10 Aan voer Peren 5000 K.G. Aanvoer appel 6000 K.G, Froschryanten Soire dIOr 7 ct. per bos Florie king 7 ct. per bos. Aange voerd 55 bos. Grootbloemige. Miss Edith Cavell 711 ct. per stuk Rose Day 11 cent per stukElse Fulton 12 ct. per stuk Aangevoerd 41 stuks. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Uit het gemeenteraadsverslag van Dussen en ook van raadsleden vernam ik, dat den II Januari 1927 by raadsbesluit aan den toen te Dussen geplaatste rijksveldwachter Thevissen «persoonlijk® voor diensten, die bij voor de gemeente zou gaan verrichten, n.l. het verantwoordelijk stellen zich en toezicht houden over den lykwagen, brand spuit en gevangeniscellen, hiervoor een te gemoetkoming is verleend van f 150.— per jaar, in den vorm van vrywonen. Nu is in Mei 1929 Thevissen vertrokken en wordt het huis bewoond door den nieuwen Majoor der Ryksveldwacht. Mijn vraag is nu, zyn B. en W, bevoegd, zonder den Raad hierin te kennen, bovengenoemde werkzaam- en verantwoordelijkheden zonder meer over te dragen op bedoelde Majoor der Ryksveld wacht en hem hiervoor eveneens vrywonen te geven Of zyn B. en W. hier buiten hun bevoegdheid gegaan Mag een Majoor der Ryksveldwacht zoo iets wel aanvaarden Dussen. X. Zonder rybewys mag iemand geen auto besturen. Hoe kan nu iemand leeren auto- besturen om een rybewys te kunnen kry- gen Moet dat dan op een afgesloten terrein gaan of b.v. 's avonds in het donker als er geen politie in de buurt is? D. K. v. d. B. Volgens het nieuwste Philips systeem van afbetaling ook leverbaar in termijnen van F 13.30 per maand. Zondagavond overleed, tot ooze diepe droefheid, in het Groot Ziekenhuis te 's-Herto- genbosch, onze geliefde Vader, Zoon, Broeder j en Behuwd- broeder, Johannes van Alphen, Echtgenoot van wylen Hester van Rossum, in den ouderdom van 37 jaren en 2 maanden. Uit aller naam G. VAN ALPHEN. Wijk, 5 November 1929. Voor de betoonde deelne ming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefde Vrouw, betuig ik mijnen har- telijken dank. B. DUISTER en Kinderen. Heusden, 6 Nov. 1929. Direct gevraagd een nette bij W. v. 't HOOG, Mr. Bak ker, Almkerk. GEVRAAGD: HOOG LOON. bij AART v. d. POL, Wijk. bij T. v. d. KEVIE, Genderen. 8 k 9000 K.G. by JAC. v. d. MOOREN te Genderen. van Boomgaard en Weiland te Meeuwen. NOTARIS RIETRA te Dussen,zal te Meeuwen bq SMITS, Donderdagen 7 en 21 November 1929 telkens voorm. 11 uur, publiek verkoopen voor de heer K. M. Dirkzwager. Koop 1. Den zeer vruchtbaren en goedgelegen boomgaard «de Bulk® a.d. provincialen weg by bet dorp Meeuwen, sectie C. nos. 106 en 107, groot 3.09.50 H.B. Koop 2. De uitmuntende per- ceelen weiland i. d. Hilschen pol der a. d. Midgraaf tegenover de Biessteeg, kad. Meeuwen A 103 en 104 groot 1.71.60 Heet. Aanvaarding bij de betaling 21 Februari 1930. Breed by biljetten. Rookt het SERIEMERK De allerfijnste Sumatra Zand- blad Sigaar, of Vorstenlanden Zandblad Sigaar. Op 4 November a.a. hoopt ondergeteekende TE OPENEN, voorloopig des Maandags, vanaf Babiloniënbroek, Meeuwen en Eethen naar Gorinchem. De goederen worden denzelfden dag thuis bezorgd. Standplaats buiten de Waterpoort. Hopende, door een prompte en nette bediening zich het vertrou wen waardig te maken. Babiloniënbroek. Aan hetzelfde adres (geheel compleet). Vraagt U dan eens de stalen, aan het onderstaande adres. PRACHTIGE KEUZE. BILLIJKE PRIJZEN. Met en zonder bijlevering van stoffen. Dames- en Heeren-Kleermakerjj, BREESTRAAT 78, HEUSDEN. w verkrijgt U met den Gelijkmatige versterking over een toonbereik van 508000 Hertz. Direct op het lichtnet aan te sluiten. Door middel van de beide fijnregelaars is bet toestel zeer gemak kelijk af te stemmen, Vert. d. Siemens Halske A. G. DEN HAAG Haygensp. 38-39 tees Sat j.Heus&en'si Mannenkoor" Keeft mo- gen boeken me.^ haar vorigen kunstavond, is: thans officieel besloten dit seizoen we derom te openen met een Kunstavond", [welke zal ipilaats hebben op Woensdag 27 [November a.s. in het Wapen van Am sterdam", Medewerking zullen wederom Verleenen de WelEd. Heer P. Kallen- bach te 's Hertpgenbosch (viool), .ter- lwijl daarbij als accompag nateur zal op treden Wederom tie WelEd. Heer C. J. M. Merkx; en Mevrouw T. Eokkenman— Kallenbaeh te 's Bosch (sopraan). Voor al voor kunstliefhebbers belooft dit een bïjz onderen avond te worden. PHILIPS HWVh AoaftËt»")

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 3