111 Gebr. Bischoff Gorinchem. Het is Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman, Heeren-Ulsters f 6.50 tot f 65.00. Heeren-Winterjekkers f 5.75 tot f 46.00. Heeren-Regenjassen f 5.75 tot f 57.50. Jekkers f 1.75 tot f 31.00 Ulsters 'f 2.25 tot f 36.00 Onze Ulsters, Regenjassen, Jekkers enz., vervaardigd van prima kwaliteiten stof, degelijk en keurig afgewerkt, blijven in het dragen zeer lang goed, terwijl ook de mooie coupe steeds behouden blijft. Daarom ontvangt U bij ons meer waarde voor Uw geld. Prachlsorteering HEEREN-MODE-ARTIKELEN, Hoeden, Petten, Overhemden, Sjaals, Sokken, Pullovers, Truien, Wollen Westen, Handschoenen, Bontmutsen, Ijsmutsen, enz. v Solide moderne stoffen in de nieuwste modellen Degelijke sterke stoffen Met Bukskin of Pluche gevoerd Garbardine, Trench, Coat, Loden, Gummi en Fantasie-stoffen Jongens-Ulsters en -Jekkers Degelijke gevoerde kwaliteiten BIBBER NIET Bedkruiken van koper, tin en Keulsch Vuurtesten Stoven Koperen Warmwaterstoven Vernikkeld koperen babykruik, 25 cent Spotprijs. Zie voor Verlanglijstjes van groot en klein, komende week de annonce van de »BAZAR DE POTTEMAN,® Eind, Gorcum. bekend dat Winsumer Zalf wereldberoemd is. Ze geneest radicaal en pgnloos steenpuisten, bloedvinnen, negenoogen, open beenen, oude en verwaarloosde wonden, winterhanden en voe ten enz. enz. Prys per bus f 0.75. Verkrijgbaar by Apoth. en Drog. spoedig, net en billijk, door Grootere waarde en meer voldoening van Uw geld pr» ZIET ONZE ETALAGES! IN DE PARADIISVOGEL" [Vergadering van Iden Raad der gemeente DE WERKEN EN SLEEUWIJK op Woensdag' 6 November n.m. half drie. Voorzitter Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris WelEd. Heer 'A. Knoot. Afwezig met kennisgeving de heer A. Sigmrmd. I>e Voorzitter opent de vergadering met .voorlezing van het formuliergebed, de Secretaris leest daarna de notulen der (vórige vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of de heeren zich met de voorgelezen notulen kunnen vereenigen, zegt de heer v, 't Sant dat hij zich niet kan herinneren^ dat hij er voor gestemd Zou hebben ;om op de begroeting een pro memorie post van f 5000 te plaatsen (Voor de ,Lo|Oize Stoep. Dit voorstel is niet in stemming geweest, want dan zou Bpr. zeer zeker tegen hebben gestemd. ÖDe Secretaris merkt op dat. over het voor stel niet is gestemd, dat het bij accla matie is aangenomen. De Voorzitter stemt dit toe, sptr. heeft Voorgesteld in beginsel te besluiten, om te trachten een oplossing te krijgen van den onboudbaxen toestand aan de Looze Stoep en dit voorstel is met algemeene Stemmen aangenomen. De heer Gulden geeft een nadere toe lichting en zegt dat de Oommissie van onderzoek aanvankelijk voorstelde, een be drag van f 2500 te voteeren, de heer Sig- mond heeft daarna voorgesteld een bedrag; van f 5000 hiervoor pro- memorie op de .begroeting te plaatsen omdat met. f2500 geen goede verbetering tob stand te bren gen zou, zijn, de Voorzitter heeft dit' voor stel toen overgenomen. De Commissie heeft toen te kermen gegeven dat haar Voorstel slechts1 een beginsel-voorstel was, en zij wel genegen was het voorstel van den heer Sigmond over te nemen. Toen is het beginsel besluit bij' acclamatie ge nomen, de Commissie heeft er toen nog pan toegevoegd, dat zij' het op prijs zou stellen, als het nog dit jaar zou gebeuren, om het nog uit deze begroo- ting te financieren. De heer v. 't Sant kan heb zich niet goed berinneren. De Voorzitter vraagt of de Secretaris misschien de Heusdensche Courant blij! de hand heeft waarin het verslag heeft gestaan, het verslag in dit blad is altijd zeer juist en volledig. Guiden. Ja, deze verslagen zijtn altijd zeer objectief. De Secretaris krijgt heb nummer van het Nieuwsblad van Heusden, leest de betreffende passage's! voor, waaruit blijkt, dat het door onzen verslaggever is opge nomen zooals bovenstaand is aangegeven. Ingekomen stukken Bericht van Ged. St. dat na ingesteld ionderzoek, bjij! hnn College bedenkingen Zijn gerezen, tegen het raadsbesluit toit aankoop van het pad aan de Kille, op grond van de overeenkomst met den heer Lagrouw. Het College Wenscht daar- pm zijn beslissing inzake dit raadsbesluit jfce verdagen. De heer Gulden vraagt of Ged. St. bpzwaar maken tegen het erfpachts vraag stuk en :dat de gemeente voor den heer Jjagrouw als deurwaarder gaat spelen. De Voorzitter zegt, dat dit zoo is, Ged. Staten maken bezwaar tegen de be paling dat de gemeente de achterstallige bedragen voor Lagrouw moet innen, Spr. kpn hieraan nog toevoegen dat B, en W. Lagrouw nogeens hebben geschreven, doch pp dit schrijven is nog geen antwoord ingekomen. Spr. hoopt dat de kwestie tot een goed einde zal worden gebracht. De heer Walraven vraagt of het niet de bedoeling was, dat de gemeente dit ach terstallige maar betaalde. De Voorzitter antwoordt' dat dit wel de bedoeling was, doch de heer Lagrouw wenscht daarmede geen genoegen te ne men, hij1 verlangt dat zij die schuldig zijn ook persoonlijk betalen. Walraven. Moet het dan maar blijven liggen? Voorzitter. Als het, blijft, hangen, kun nen wij er niets aan doen. Eenigen heb ben echter reeds betaald, zoodat er slechts 3 of 4 overblijven, die er koppig tegen over staan. Walraven. Wat hebben Ged. St. te ma ken met een aankoop waar Lagrouw ge heel buiten staat. Voorzitter. De haven zonder pad heeft geen zin, God. St. maken daarom terecht bezwaar. Zonder goedkeuring van Ged. St. kunnen wij niet koopen. De heer Gulden verklaart het stand pont van den heer Walraven te steunen, ook spr. vreest, dat de kwestie zal ble ven hangen. Hij dringt, er op aan, dat B. en W. eens met Lagrouw gaan praten, dit is beter dan schrijven. De heer v. d. Stelt vraagt- of de ge meente niet in staat is, de erfpacht op te heffen De Voorzitter merkt op dat het hier over niet lopipt, heti gaat over het recht geven om gebruik te maken van het pad. Lagrouw wenscht dat zij! die niet be talen ook geen recht krijgen. Als dit, moet kan dit pok, de gemeente kan dan een bordje plaatsen waarop staaf die en die is verboden gebruik te maken van het pad. i v. d. Stelt. Dan kan het op die ma nier toch uitgevoerd worden? Voorzitter. Dajtl is' ook zoó. v. d. Stelt. De heer Gulden heeft- gezegd dat het een onhoudbaren t-oestand is en dat is ook zoo), wij; moeten próbeeren er zoo vlug mogelijk een eind aan te maken. Gulden. Gaat eens praten, hef is ver velend dat er hier in de raadsvergadering telkens op terug gekomen moet worden zonder dat wïjl ópschieten. Voorzitter. Wijl zullen zoo- vlug mogelijk voortmaken. v. d. Stelt: Kunnen wij nu niet' een be sluit nemen. Voorzitter. Daf gaat niet, het doet me plezier, da,t (de raad er mede aceoord gaat dat wijl desnoods een bordje plaat sen. Gulden. Neen niet zoo, die menschen beweren niets schuldig te zijn. Lagrouw zegt maar, dat het zoo is, daar zit voor mij een gevoelskwestie in. Voorzitter. We zullen trachten de zaak in de o-rde te krijgen. Nato- van aanmerking van Ged. St. op de gemeenterekening. De Voorzitter -deelt mede, dat deze aan merkingen, slechts van administiaitieven aard zijfn. Het antwoord van B. en W. heeft bij stukken gelegen, spr. vraagt of de leden zich met dit antwoord kun nen vereenigen. Geen der h-eexen hééft hiertegen bezwaar. Nota van aanmerkingen' cp de gemeen- tebegrooting. Ook deze aanmerkingen zijn slechts van adminis-tratleven aard. De aard keurt het antjwpord van B,. en W. dat eveneens bij! de stukken ter inzage heeft gelegen, goed. Verzoek van het bestuur van de Bij zondere school te Sleeuwijk, om gelden beschikbaar te stellen voor 2 kachels en een nieuwe kast, het bedrag hiervoor benoodigd is geschat op f 99.—. Het voor stel van B. en W. om het bedrag be schikbaar te stellen wordt aangenomen. Procesverbaal van kas opneming bij den gem.ontvanger op 30 Sept. waaruit-blijkt, del. gemeenten om voor de inrichting v. den en bleek in ka-s te zijn f 15773.15. Verzoek van de Vereeniging van Ne- derl. gemeente om voor de inrichting van de bestuurskamer, in het eigen gebouw te 's Gravenhage een bedrag beschikbaar te willen stellen van een vierde cent per inwoner wa.t voor deze gemeente neerkomt op een bedrag van f 9.—. B. en W. stel len voor het verzoek toe te staan, waar mede de raad aecoord gaat. Verzoek van de Centrale Esperanto- commissie te Nijmegen om ook in deze gemeente een cursus in deze wereldtaal te doen geven. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, omdat men al blij mag zijn, als men aan een 2 mansschool onderwijs in de vereischte vakken kan doen geven. De hr. Gulden merkt op dat gevraagd wordt, de cursus 's Woensdag en Zaterdagsmid dags te doen geven, dus buiten de school uren. Spr. voelt wel iets voor het- ver zoek, aangezien de taal nog niet zoo populair is en in de omgeving gelegen heid bestaat voor hen die dit wenschen, daarin les te nemen, kan spr. wel met het v orstel van B. en W. acc-oord gaa-n. In de toekomst ziet, spr. met deze taal een groot belang gediend. Met algemeene stemmen Wordt 'besloten afwijzend te be schikken. Verzoek van het Hoofdbestuur van den Bond via-n Arbeiders in het Land- en Tuinbouwbedrijf, om voor de arbeiders aangesloten bij! de Afd. Nieuwendijk, die bij' werkeloosheid in den a.s. Winter van den Bond een uitkeering zullen* krijgen van f 8.40 per week een toeslag te willen verleenen, wijl deze uitkeering onvoldoen de moet worden geacht. Verzocht wordt deze toeslag' te bepalen op 40 ets. per dag en Voor ieder kind opi 20 ots. per dag. De Voorzitter deelt' mede dat. dit ver zoek eerst heden is ingekomen, zoodat het niet bij de stukken ter inzage heeft gelegen. B. en W. hebben echter dit verzoek voor de vergadering nog even besproken, indien de raadsleden er. geen bezwaar tegen hebben willen B. en W. het verzoek in deze vergadering nog wel in behandeling nemen. Het duurt waar schijnlijk nogwel een week of 4 vonr er weer een vergadering Wordt gehouden en de jtïjjd (is daait, dat met alle weers- mogelijkenheden rekening gehouden dient te worden. Volgens spr. istaan B. en W. zeer sympathiek tegen over dit adres, het College acht f8.40 beslist onvoldoen de voor een gezin. Het spijt de heer v. f Sant dat hef verzoek niet' bij de stuk ken ter inzage heeft gelegen, waarop de Voorzitter antwoordt- dat het gedateerd jis cup 5 November. De heer Gulden acht dit geen bezwaar, hét gaat hier over een zeer eenvoudig® zaak, daarbij! geeft de toelichting van den Voorzitter een zeer helder inzicht. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen een toeslag te verleenen van 40 ots. per gezin van twee personen, bene vens 20 ets. voor ieder kind beneden de 15 jaar tot een maximum vau 5 kinderen. Ten eerste wordt het Burgerlijk Armbe stuur en Diaconie hiermede ontlast, en men leert de menschen tevens voor zich zelf te zorgen, zoodat er een opvoedende kracht van uitgaaf. Gulden. Zeer juist. Ik wil gaarne mijn vreugde uitspreken over de toelichting die U hebt gegeven, dat men de moraliteit wil bevorderen, stemt mij t-ot vreugde. Met algemeene stemmen wordt hierop beslo ten de gevraagde toeslag te verleenen, op de wij'ze als door B. en W. voorgesteld. De heer Walraven vraagt óf dit alleen geldt voor de aangeslotenen in den Nieu wendijk, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit natuurlijk voor de geheele ge meente geldt, gelijke mohnikken gelijke kappen, doch dat er alleen in Nieu wendijk een afdeeling bestaat. De heer v. 't Sant heefti in 't voorjaar geprobeerd hier in .Sleeuwijk een afdeeling op te rich ten en took spr. heeft zich daarvoor ge- intresseerd, doch het is nier mogen ge lukken het zoover te brengen, men voelt hier niets voor organisatie. De heer v. 't Sant dacht dat nu pas pesloten was pm dit verzoek nog in deze vergadering te behandelen, niet om er goedgunstig op te beschikken. Gulden. U moet wakker worden. v. 't Sant. Ik ben goed wakker, niet dat ik er tegen ben, ik voel veel voor het voorstel, doch ik kreeg den indruk, om dat U spaak ever 5 kinderen, dat' het eigenlijke voorstel nog in behandeling zou komen, hierover is toch geen voorstel va,n B. en W. Voorzitter. Dat, is zoo. B. en W„ zou den tot 5 kinderen willen gaan. Gulden. Ik begrijp deze heele discussie niet meer, de zaak is toch afgedaan. vf 't Sant-. Er kunnen gevallen zijn dafi 5 kinderen niet genoeg is. Voorzitter. Dan handelen B. en W. in den geest zooals de raad dit wenscht, door de discussie is het gevoelen van den raad kenbaar geworden. De Voorzitter heefti thans nog een paar reclame's in belastingzaken deze zon hij evenwel in besloten vergadering willen behandelen. Voorstel van Bi. en W. tof onderhand- schen verkoop va,n een gemeentewoning aan C. Sterrenburg voor f 800.— onder voorwaarde dat de woning blijft belast met de dienstbaarheid, -die er nu op rust. De heer Gulden wil beginnen, met zijn spijt uit' (te spreken, dat de raad indertijd tot verkoop van deze woning heeft- beslo ten. Spr. was bij deze verg. niet tegenwoor dig, hiji zou zeer zeker tegen dit voorstel z;ijn stem hebben doen hoeren. Het is jam mer dat deze eenigste gemeente-woning verkocht wordt. Nog meer spijt- hef spr. dat ze verkocht wordt voor f 800 de ge- meente krijgt nu fl.50 per week, Welke dan verloren gaan, bovendien verliest de gemeente een eigendom, die ziji naar spr. meent niet kan missen. Het wil spr. verder voorkomen dat de woning bij; open bare verkoop meer zal opbrengen, dan f800, hij! zou willen da-t de raad op zijn besluit terugkwam en kon besluiten een f 1000 aan de woning te besteden- om er een behoorlijke woning v. te maken. In geen geval kan spr. er zich mede ver eenigen, dat de woning ondershands wjordt verkocht. Dhr. v. 't Sant zegt, dat het motief waar op de raad zijn besl. heeft genomen, hier in was gelegen, dat B. on W. tot ver koop adviseerden, omdat répara,tie heel wat zou kosten. De raad heeft! zich toen met dit advies vereenigd, daar is itoch niets tegen. De Voorzitter merkt op dat de raad beeft besloten tpt verkoopi, zonder bij voeging of dit publiek of ondershands zou gebeuren. Als men de woning echter publiek gaat verkoopen, dan komen de menschen waarschijnlijk op straat en daarom komen B-. en W. met het voorstel toe cnderhandsche verkoop. Sterrenburg wilde eerst slechts f 500 geven. B. en W. vonden dit bedrag echter te laag en hebben f 800 gevraagd, waarmede .Ster renburg toen aoccord is gegaan. Het wordt natuurlijk een andere kwestie als de raad er een 1200 gulden aan wil beste den, om de woning op te knappen. Gulden. Het spijt me buitengewoon» dat. de raad zoo onbedachtzaam is ge weest, het besluit- tot verkoop te nemen. Spr. zou gaarne zien dat op dit besluit1 werd teruggekomen, als men er f 1200 aan wil besteden dan krijgt men een wo ning die zijn rente wel za-1 opbrengen. De heer Kramer merkt op-, dat d© te genwoordige bewoners geen 3 gulden kun nen verwonen. Wethouder v. Straiten zegt, dat de heer Gulden heeft beweerd, dat de raad zijn besluit onbedacht heeft genomen, men moet het echter uit het oogpunt bezien,; da.t het (tóen ging over twee Woningen n.l. die van Sterrenburg en van den Hol lander. Het 'is niet in het belang der bewoners da-t de gemeente er aan gaaf ten keste leggen omdat de huur, dan boven hun portemonnaie zal gaan. Gulden. Daar zitten we niet voor hier. Visser. ALs de woning publiek ver kocht wordt zal ze meer opbrengen dan f800. v. Straten. Dat' is nog -te bezien. Kramer. Het is een oud krot. Voorzitter. De heer Gulden is tegen verkoop en o-ok tegen onderhandschen ver koop. Visser. Ik ben niet tegen verkoop wel tegen onderhandschen verkoop voo-r f 800, (Slot yolgt).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4