ongens limPUROL Plaatselijk Mieitws Ingezonden Calvijn en v. d. Pol. HEUSDEN. Heden Woensdagavond 7 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, door Ds. Huygens een dankuur voor 't gewas worden gehouden. Donderdagavond zal de heer W. Sassen uit Geertruidenberg in het hotel »Het Wapen van Amsterdam* eene lezing voor de Heusdensche Winkeliers vereeniging houden, met het onderwerp vWiokeliers- toestanden ten plattenlande. Wy achten het overbodig de winkeliers op te wekken vooral deze vergadering by te wonen, om dat zijzelf overtuigd zullen zyn van het groote belang, dat met dit onderwerp wordt behandeld. AALBURG. Vrijdag 45 Nov., des avonds om half zeven, hoopt Ds. Lsenmans uit Delft in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. AEMKERK. Heden Woensdag n.m, 2 uur, hoopt de Raad dezer Gemeente in een openbare vergadering byeen te komen. In de jaarvergadering v. d. Prov. Bond der Geref. Drankbs3tryding welke te Breda werd gehouden, werd tot Voorzitter gekozen Ds. Hakman alhier. Op Maandag 9 Dec. a.s. hoopt Ds. Bosch van Alphen a. d. Ryo, in de Geref, Kerk alhier op te treden voor de Zending. Donderdag 21 Nov. a.s. 's avonds 7 uur, zal in de zaal van den heer Dekker alhier, onder leiding van den heer J. Pel likaan, voor damliefhebbers een damavond worden gehouden, welke alsdan ten doel zal hebben, tot oprichting van een vereen. A.s. Donderdag n.m. 6.30 uur hoopt Ds. Hakman alhier, in de Geref. Kerk dankuur te houden voor 't gewas, Op den j.l. Zondagavond gehouden vergadering v. d. Geref. Jong. vereenigiog »Samuel« werden alle aftredende Bestuurs leden herkozen. J.l. Vrijdagavond had alhier onder leiding van Ds. Döiszelman in de Consisto riekamer der Herv. Gemeente, een Zendings avond plaats. Na 't zingen van Ps. 63 vers 10 ging Z.Eerw. in gebed voor, waar na hy een onderwerp behandelde getiteld »De strijd tegen het Oerwoud* welk on derwerp met stille aandacht werd jgevolgd. Nadat nog eenige zangnummers door de Meisjesvereeniging en de Zendingskrass waren gezongen, sloot Ds. D. na 't zingen van Gez. 155 vers 1 en 3, dezen gezelligen avond met dankgebed. J.l. Vrydag vierde alhier, onder vele blyken van belangstelling de beer Verhoe ven en Echtgenoote hun Gouden Huwelijks- feest. Wy willen hopen dat deze oudjes nog lang voor elkander gespaard mogen blijven. ANDEE. Wegens ^periodieke aftreding van de heeren J. Schouten en A. Naaijen als No tabel, zal Vrydagavond tusschen 7 en 8 uur in de consistoriekamer der Ned Herv, Kerk een verkiezing plaats hebben. De heer J. Schouten wenscht niet meer herkozen te worden. De vrouw van M. Versteeg had het ongeluk zich zoodanig te branden, dat ge neeskundige hulp noodzakeiyk was. Op den Maasdyk werd een kalf van L. van Tilburg door een vrachtauto van de wed. den Dekker uit Veen aangereden. Hat kalf werd door de auto medegesleurd en geraakte zoodanig bskneld, dat de auto moest worden opgevijzeld, waarna het dier uit zyn benarde positie kon worden bevrjjd. In de Ned. Herv. Kerk zal Ds. A. B. van der Put Woensdagavond 7 uur, dankuur voor het gewas houden. DONGEN. Donderdagmiddag geraakte het 7- jarig zoontje van den veldwachter M. van den Boogaard te Dongevaart onder een passeerende auto van den heer S. uit Kaats heuvel. Wonder boven wonder liep dit ongeluk goed af, doordat de chauffeur uit alle macht remde. Het ventje liep een wond aan zyn hoofd op en bezeerde een zyner beentjes. Dr. H. te Dongen ver leende geneeskundige hulp. De heer W. H. Timmermans, brug wachter aan 't Wilhelminakanaal alhier, is met passeering van 4 rangen, benoemd tot sluisstuwwachter te Sambsek, 's GRAVENMOER. Terwyl eenige kinderen aan den Vaartweg aan het spelen varen, werd door een dezer met een steen gegooid, die te recht kwam in het linkeroog van A. Pruys. Het oog bleek tamelijk ernstig verwond te zyn en de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen. -Op Donderdagavond om half zeven wordt in de Ned. Herv. Kerk een dank stond gehouden voor 't gewas. Naar we vernemen zal het fanfare corps »Euterpe< in 't laatst dezer maand haar eerste winteruitvoering geven. GIESSEN. Onder de kippen van een kippen houder in deze gemeente doet zich de ba- Bmettelyke ziekte diphteritus voor. POEDEROIJEN. In den vooravond van Vrydag 8 dezer had op de rivier »de Maas* onder deze gemeente eene aanvaring plaats tussch en het s.s. »Metta II* der reedery L de Beer te Gorinchem en het vrachtschip »de Hoop* uit Hardinxveld. Het vrachtschip, geladen met bieten had geen voldoende lichten op. Hoewel het reeds donker werd, zagen de schippers toch elkaar, waarop de stoomboot signalen gaf. Vermoedelijk hebben de schippers elkander echter niet begrepen en het ontbreken van licht op het vrachtschip was mede de oorzaak dat beide vaartuigen tegen elkander botsten. Boegspriet en voorschip van het geladen scheepje werden nogal ernstig beschadigd terwijl de opvarenden zeer geschrokken waren. By nadere beschouwing bleek het echter niet lek te zyn en geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Nadat met hulp van den stoomboot het schip aan de aan legplaats gevaarvry was gemeerd, kon de ïMetta II* de reis naar Heusden, hoewel met aanzienlyke vertraging, voortzetten. SLEEUWIJK. Zondagmorgen ward in de Ned. Harv Kerk alhier de Eerw. Hear Cand. G. de Leeuw bevestigd als predikant, door zijn vader Ds. W. de Leeuw, Ned. Herv. pre dikant te Groote Lindt, met als tekst Rom. 10 15 't laatste gedeelte. Na de zegening werd den bevestigden predikant door de gemeente staande toe gezongen Psalm 134 3. 's Middags om half drie hield de Eerw. Heer Ds. G. de Leeuw zyn intrede voor een overvolle kerk. Als tekst was gekozen Joh. 3 16. O.a. merkten wij op den consulent den Eerw. Heer Ds. Lazonder, predikant te Werken dam en van ds ringdominé's den Eerw. Heer Ds. Döazelman, predikant te Alcnkerk. Voorts waren nog aanwezig Burgemeester en Wethouders en andere vooraanstaande personen uit deze gemeente. Na de getruikelyke toespraken van den nieuwen predikant, ward deze toegesproken door den consulent den Earw. Heer Ds. Lazonder en ouderling M. Dakker. Ten slotte zong de gemeente op verzoek van Ds. Lazonder onze predikant toe de zegen bede Psalm 20 1. SPRANG. Bij de Gsref. Kerk zyn in de va cature C. Klootwijk, voor ouderling caodi- daat gesteld Hoffman en Dalmaijer, in de vacature Vyan, Vijan (aftr.) en J. deRoon en voor diaken vacature Hoffman, J. Spie- rings en Verbeek. 29 Nov. zal alhier in het Garef. Kerkgebouw voor de Garef. Zsndiogsvereeo. »De Java Soemba film* vartoond worden, 's Middags zal een kindervoorstelling gegeven worden. Door het bestuur der Chr. school alhier, zal op het eind dezer maand een bazar worden gehouden. Bereids zyn reeds vele dames in de weer om deze bazar zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. WIJK. Donderdagavond zal de ijsvereen. »Wyk en Aalburg* in café v. d. Maaden vergaderen. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 1 tot en met 7 November j.l. werden aan de visch- markt alhier aangevoerd 2 schotzalmpjes van f 0.70 en f 2.60 per stuk. Besteed werd voor dikke aal 80 tot 100 cent dunne aal 24 tot 38 cent snoek 35 tot 45 centbrasem 25 tot 30 cent bot 10 tot 22 cent; baars 30 tot 35 cent; hou- ting 30 tot 40 centvoorn 6 tot 15 ct., alles per pond. De in de Nsd. Herv. Kerk gehou den collecte voor predikaatsweduwen heeft f33.83 opgebracht. Door den leider der Arbeidsbeurs voor de Binnenscheepvaart te Dordrecht zal op Vrydag 15 November a.s. des na middags 7 uur in het gymnastieklokaal der le Openbare School alhier een lezing wor den gehouden over de mogelijkheid van plaatsiag van jonge visschers by de Rijn en de binnenvaart. WERKENDAM. Zaterdagmiddag werd alhier een voetbalwedstrijd gehouden door »Msrwede* van Girinchem en »W.V.V. I*. Uitslag 41 voor aMsrwsde*. Door den heer C. van Oversteeg was voor deze wedstrijd een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Aan den heer Joh, Baggerman, timmerman alhier, is als laagste inschrijver gegund, de omheining van de lighallen voor de afdeeling »Groeae Kruis* alhier. De gehouden collecte in de Gsref. Kerk tijdens den dankstond bracht op f 1304.62*. Dezer dagen werd door mej. Ch. M. van Oversteeg, gedipl. leerares-coupeuse alhier, aan de dames J. Visser, E. Viveen en M. D urnen een diploma uitgereikt voor maatknippen, systeem Snel Apparaat. - Vorige week werden door de Nsd. Herv. Kerk 400 zakjes uitgereikt, ten bate voor de Samenwerkende Zsndingscor- poratie's aan de Herv. Jeugd-Centrale en hare leden pl.m. 200. Zaterdagavond had de herstemming plaats voor gemachtigden van het Kiescollege der Ned. Harv. Kerk. Uitgebracht werden op den heer K. C. de Boon 52 en den heer C. P. Rademaker 26 stemmen, zoodat is gekozen de heer K. C. de Boon. Gekozen tot bestuursleden van de IJsclub ^Werkendam en De Werken*, de heeren G. C. van Apeldoorn en Chr. van Loon Jzn. A.s. Donderdag des avonds 7 uur, hoopt Ds. Verhagen in de kerk der Geref. Gsm. alhier, dankstond te houden voor 't gewas. Naar wy vernemen is aan mej. F. van Vliet, tydelyk onderwijzeres aan de Herv. Chr. School alhier, met ingang van 1 Jan. 1930 eervol outslag verleend. In Veerman's Nieuwsblad van 8 Nov. j.l. (derde blad) komt een ingezonden stak [wezen worden. Spa-, heeft zich de vraag gesteld, zal de jeugld, als er een scliool- tartsendienst is, z0,0veel gezonder worden als: voorheen. S'pr. gelooft er niets van. hij' hcudt zich liever wat gereserveerd. De tijd moet leeren of heit; de kosten waard is. Dat hier een levensbehoefte op het spel staat, gelocft, spr. niet. Over de plaatsing va,n een telefoontoestel heeft spr. weinig nagedacht. Vooruit wil hij' zeggen, dat hij! ten allen tijde klaar staat, can een liefdedienst te bewijzen. Al her haalde malen is het voorgekomen dat spr, werd opgebeld en hem werd verzocht een dienst in het belang der gemeente te verrichten. Herhaaldelijk wordt hem b.v. verzocht even een boodschap te doen tiij den P.N.E.M.-agent. Spr. heeft dit altijd met plezier gedaan en zal het, ook steeds met plezier blijven doen, doch bij! heeft zich weleens afgevraagd, ligt het niet meer op den weg, dat, het ge meentehuis opgebeld kan worden? Met plezier wil spr. voor iemand een bood schap, doen, hij heeft dit nooitl geweigerd en ;za,l bet ook nooit weigeren, doch radicaler is liet, als men dergelijke bood schappen tot het, personeel op, het ge meentehuis kan richten. De Voorzitter zegt, dat men tegenwoor dig haast op elk secretarie een telefoon vindt, en 0,0k hier wOrdt de behoefte daaraan geveeld, die is noodig. Als de heeren evenwel denken het kost toch genoeg, gaat maar een half uur op het postkantoor zitten en laat het publiek maar wachten, dan is het iets anders. Als het over iets gaat, dat de secretarie ibletreft is er steeds, een stelselmatige oppositie, doch spr. zal er niet veel meer pver spreken. - De heer v. Buuren heeft in de ge meente stemmen vernomen, dat de P.N. E.M.-agent telefonisch aangesloten zal (worden. Spr. acht dit van grooter belang jdan dat de secretarie wordt aangesloten. Spr. heeft zelf ook weleens van de dien sten van weth. v. d. Beek geprofiteerd, hij1 dankt, dezen daarvoor. De Voorzitter brengt, het voorstel van den heer v. Buuren om de secretarie niet aan tesluiten in stemming, dit wordt Verworpen alleen de hoeren v. Buuren ©n Denken stemden voor. Hierop Wordt met op '2 na, algemeene stemmen besloten, de ■secretarie aan te sluiten. De Voorzitter heeft, thans nog een an dere zaak, hij heeft bezoek gehad va,n den Majocr der Rijks veld wacht, die hem heeft medegedeeld, dat het in da bedoeling ligt in Mc-euwen een rijksveldwachter te stationeeren. De Majoor stelde in het verband de vraag of van gemeentewege desnoods een woning gebouwd kon wor- 'den. Rijksveldwachter Havelaar krijgt met Februari ontslag en nu achten de autoriteiten het beter dat de rijksveld wachter in Meeuwen woont, dan in B.- ÏBroek. De Majoor vertelde er bij dat hoewel het rijk zich niet contractueel zou willen verbinden, doch wel a,ls zeker mag worden aangenomen, dat de rijks- veldw. duurzaam in Meeuwen zal blijven. Men krijgt op die manier uitbreiding v. politie die de gem. niets behoeft, te kosten, terwijl de gemeente een huur kan rekenen van f150 of f200. Spr. heeft Jrlen Majoor toen beloofd in de eerste raadsvergadering deze kwestie ter sprake te zullen brengen. Gisteren is de majoor (weer bij spr. geweest en vroeg namens zijpj. chef of er al een beslissing was ge in omen. In de vergadering van het Dag. IB.es t. is deels een bespreking gehouden, Idcch B. en W. hebben nog1 geen voorstel. De heer v. Buuren voelt veel voor Jhefc voorstel, maar zijn de huizen in Drongelen niet geschikt? De Voorzitter kan hierover niet oor- jdeelen, doch de autoriteiten schijnen er .op, te staan, dat, de rijksveldwachter in Meeuwen wordt gestationeerd. Spr. vraagt of de he,eren bereid zijn in beginsel te be sluiten in Meeuwen voor een rijksveld- jw&ehter een woning te bouwen en B. en W. te machtigen met een aannemer joverleg te plegen. Zoodra de plannen dan zijn uitgewerkt zal spr. desnoods voor dit Cone punt alleen een raadsvergadering beleggen. Met algemeene stemmen wordt (overeenkomstig dit voorstel besloten. Bij1 de rondvraag zegt de Voorzitter dat er een tijd is geweest, dat de heer v. Buuren gruwelijk op zijn persoon gebeten is geweest, omdat hij- en niet, de heer v. Buuren, burgemeester wa.s geworden. - De heer v. Buuren merkt op, dat hij, Baar' cp terug is gekomen, cla,t doet de Voorzitter toch ook weleens. Thans is S'pr. dankbaar da.t hijj bet niet, is geworden. Voorzitter. Dat, begrijp ik, omdat de (druiven te zuur waren. v. Buuren. U moet me gced begrijpen, ik iwas niet dankbaar dat U het ge- iW'Orden bent, doch alleen dat ik het niet geworden ben. Voorzitter. Ja, ja, natuurlijk maar we kullen er niet verder over praten, an ders krijgen we weer een krantenbericht toVer den heer v. Buuren zcoals ik er hier een naast mij heb liggen. De heer v. Buuren acht dit geen be- z'waar. 1 De heer Donken vraagt cf het aanplak bord te Drongelen, niet verplaatst, kan (voorden. Met de verbetering van den weg is het verplaatst en het staat er nog. - De Voorzitter belooft, opdracht tot ver plaatsing te znllen geven. De heer Donken merkt op dat de weg yan B.-Broek, naar Biesheuvel erg slecht fs,' ka,n daaraan niet wat worden gedaan? Wethouder v. d. Schans antwioordt dat ïnen er reeds aan bezig is. De heer Donken zou ook nog iets willen ■zeggen over de verloskundige, de gem. betaalt 'daarvoor 150 gulden, waarmede slechts een gedeelte van de gemeente is gebaat. De heer v. d. Schans aqht het niet gerechtvaardigd de subsidie in te trek- J ken omdat het een gedeelte der gemeen-1 te betreft, waar niets is en waar men van alles verstoken is. De Voorzitter zou er ook geen veran dering in brengen. Doeveren en Heesbeen kunnen niet profiteeren van het Groene Kruis en zijn overal van verstoken nu ook dit nog te gaan ontnemen, acht spr. on billijk, al profiteert dan ook Genderen, tengevolge van een vroegere regeling van de verloskundige. Spr. heeft gehoord, dat men er in Dussen aan denkt een ver loskundige aan te stellen, misschien dat dan ook een ander gedeelte van de ge meente daarvan kan profiteeren. De heer Vos vestigt nog de aandacht op' den slechten toestand van den weg aan het beneden eind van B.-Broek. Weth. v. d. Schans antwoordt hierop dat reeds opdracht tot verbetering is ge geven. De heer v. Buuren zou n;g iets willen zeggen over den schoola.rtsendien.st naar aanieiaing van het gesprokene door den heer v. d. Beek. De Voorzitter zou hier mede wachten tot de volgende vergade ring, doch de heer v. Buuren acht het beter hetgeen hij' thans heeft te zeggen, dit nu te doen, omdat liet misschien van invloed kan zijn bij cle overwegingen voor do raadsleden. Juist, omdat het mee stal kinderen betreft' van ouders die wat achterlijk zijn en niet zoo vlug eén dok ter halen, kan een schob,lartsendienst zulk uuttig werk verrichten. Het gaat' er hier over om van de 100 het eene verloren schaap te zoeken, cle 99 kan men wel prijs gegeven die redde zich wel, het is juist voer de kleine lui. De heer v. d. Beek blijft er bij dat hij! de directe noodzakelijk niet kan in zien van een schoo,lartsendienst. De Voorzitter sluit hierop de openbare ver gaoer ing waarop de raad over gaat ia geheime zitting omdat de Voorzitter nog iets heeft, wat, niet oor openbaar making geschikt is. stoeien en ravotten graag, maar vallen en bezeeren zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos Doos 30 60 en 90 ct Tube 80 ct. Btj Apoth en Drogisten 5# Zondagavond werd in haar vereni gingsgebouw het eerste groet Wintercon- cert gegeven der „Fanfare, der H. Familie"' De ruime zaal was geheel gevuld met Donateurs eu belangstellende. Op dit con cert verleenden hunne medewerking de heer Brokken Karakter Humorist te Waal wijk en den heer Joh. Verhoeven, Pianist te Drunen tevens de solist en het kwar tet der vereeniging. Mede was tegenwoor dig dë Beschermheer der vereeniging, D© Hoog Eerw. Heer N. J. A. Wouters, de WelEerw. Heer Kapelaan P. Maas en du Edelachtb. Heer Burgemeester v. Eg'gelen en de Heer L. de Mol President. De Vice-Voorzitter de heer F. v. Bla- del heette de aanwezigen hartelijk wel kom „en wenschte hen een aangename!) avond. Hierop werd het programme afge werkt onder leiding van den bekwamen directeur 1de heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk. Voor en na de pauze wer den een negental prachtige nummers ten gehoore gebracht waaronder Antigone Une Souree, Graziëlla, Moude Populaire van Wietz die een waar succes oogstten en op, zeer accurate wijze ten gehoore werden gebracht. Voor de pauze werd door den heer Jac. Timmermans zijn bekroond nummer met den eerste prijs „Der Liebestranm" solo vcoir Piston op zeer onberispelijke wijze ten gehoore ge bracht waarvoor hem een applaus ten deel viel. Na de pauze werd door de leden van het kwartet de heer J. v. Helvoort, Jac. Timmermans, E. Sohreu- iaer eu G. Sclireuder onder leiding van den- directeur het met den eerste prijs be kroonde Quartette No. 1 van James Buër op buitengewone verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, ook deze uitvoering oogstte een daverend applaus. Na dit nummer huldigde de Vice-Voorzitter met een kernachtige toespraak den directeur den heer v. Helvoort voor zijn werk en bood hem als waardeering een geschenk aan. Hij spoorde de aanwezigen aan de vereeniging te steunen en te waardeeren. De heer v. Helvoort zeer onder den indruk v:a,n jdeze hulde, dankte den Voorzitter voor zijne whardeerende toespraak bracht dank aan de leden voer hunne 'ijver en toewijding, en dank voor het aangeboden geschenk en beloofde al ziju krachten te zullen geven tot groei en bloei der Fan fare der II. Familie. Een luid applaus volgde en een lang zal hij leven werd aangeheven. Door de Karakter Humorist de heer Brokken uit Waalwijk werden een viertal. Komische voordrachtenten en een tweetal Kom. Coupletten op buitengewone wijze ten gehoore gebracht waarmede bij' een uitbundig succes oogst ten. De pianobegeleiding van den heer Joh. Verhoeven, Pianist te Drunen was schitterend. Alle voordrachten, vooral den •Schoolmeester van Zwammerdam, Jan 'On geluk Krelis en Ilannis bij de Dorps- harmonie vielen zeer in den smaak van het publiek en deden den heer Brokken als jrima Humorist kennen. Muziek en zang waren uitstekend en de heer Brokken kan dan ook in alle opzichten worden aanbevolen als humorist. Na afloop dank te de Hoo-gEerw. Heer Deken de Fan- fa,nisten voor dezen prachtavond inzon- 'derheid den humorist voor zijne vertol king der nummers den pianist voor zijn verdienstelijke begeleiding, de solist en het kwartet, vpor hunne uitvoering. De Vice-Voorzitter bracht dank aan den HcicgEerw. Heer Beschermheer voor zijne wiaardeerende toespraak, dank aan de panwezigen voor hunne belangstelling, hulde aan alle die medegewerkt hebben aan welslagen van dezen genotvollen a- vond en riep allen een tot weerzien toe. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2