C. BOUMAN Betere I. G. MORTIER S ZONEH DË RECLAME Bi] aankoop tot ieder bedrag van één gulden, ontvangt men één lot in de gratis verloting. Verder verschillende waardevolle prijzen, waar voor men de lijst naleze, voorkomende in ons eerste blad. Het Geheim van den Haargroei. GORINCHEM. II. (Slot. CALVIJN EN v. d. POL. Het onderwerp is den lezers bekend. De heer Jac. v. d. Pol te Veen heeft op den Hervormingsdag zyn overkropt gemoed ont last en heeft de lezers verblyd met uit voerige citaten van Calvjjn. Ten slotte gaf hÜ nog enkele gedachten van zichzelf en stelde terloops even vast, dat de Hervor ming Gods werk was en dat de afscheiding van 1834 en de doleantie van 1886 menschenwerk was. Hiertegenover maakte ik de bsscheiden opmerking, dat de heer v. d. Pol wel wat oppervlakkig redeneerde, aangezien het niet zoo gemakkelyk was om vast te stellen ot een bepaald werk, van God, dan wel werk van menschen was. De heer v. d. Pol zeide n'.et waar voor hem het criterium lag en kan dit ook niet zeggen. Naar aanleiding hiervan komt v. d. Pol opnieuw in het geweer. Hy vraagtHeeft de afscheiding van 1834 in baar oordeel over de Nederl. Herv, Kerk geen ongelyk gekregen Zoo vraagt hy, maar een ant woord geeft hy niet. Het zal intusschen den lezer duidelyk zijn welken kant v, d. Pol op wil. Hy wil kerkje gaan speleD. Nu wordt het duidelyk, waarom Calvyn voor den dag moest komen. Calvyn moest voor het wagentje van v. d. Pol gespannen worden. De Reformatie was Gods werk, de afscheiding en de doleantie menschen werk. De scherpzinnige lezer heeft de con clusie al getrokken. Ik Iddt v. d. Pol kerkje spelen. Ik doe er niet aan mee, ten eerste omdat ik niet wil, ten tweede omdat dit blad niet de plaats is voor een kerkelyke polemiek en eindelijk omdat het een vruchteloos werk is. Ik wil enkele algemeene opmerkingen maken en kom daarna niet meer op dit onderwerp terug. Ie. De heer v. d. Pol mist de bekwaam heid en ook het recht, om, met betrekkiog tot ons onderwerp, uit te maken, wat het werk van God en wat het werk van menschen is. In zyn pogen om dit publiek te doen, heeft hy dan ook schipbreuk ge leden en heeft zich doen kennen als een éénzydig kerkelijk mensch. 2e. Menschenwerk en Gods werk vloeien dikwijls samen. G od gebruikt vaak menschen om Zijn Goddelijk werk te volbrengen. Zoo was het ook bij de Reformatie. Alleen hierom reeds was v. d. Pol in zijn beschou wingen eenzijdig en grenzeloos oppervlakkig. 3e. Ik roem niet in de kerkelyke ver- deeldheid. Integendeel. Een klein beetje studie oyer de pluriformiteit der kerk acht ik echter voor den heer v. d. Pol geen luxe. Hy zal dan zien dat de zaak niet zoo eenvoudig is als bü thans meent. 4e. Voor den heer v. d. Pol is er ook te Veen nog mooi werk te verrichten. VERKRIJGBAAR BIJ HEUSDEN Luxe doozen Luxe doozen Chocolade Chocolade Borstplaat en Speculaas, - en Taai- Minzaam Bonbons Borstplaat Letters Figuren Suikergoed Honing Taai. - aanbevelend. voor alle vakken. Hoogstraat 17-21 IN DIT BLAD IS WINSTGEVEND Heeft de heer v. d. Pol al zyn krachten aan het herstel der eenheid gegeven De daad staat in dezen hooger dan het woord. Of doet de heer v. d. Pol op een bepaald gebied óók aan de verbrokkeling mee. Ik mag dit van hem niet veronderstellen. 5e. Ik gun den heer v. d. Pol zijn ingenomenheid met zyn kerk, die by als de kerk der reformatie, die hy als het werk van God beschouwt, in tegenstelling met andere kerken die door menschen zijn gemaakt. Ik gun hem dit genoegen. Ik gun ieder mensch de ingenomenheid met zyn kerkje en zijn eigen kringetje. Alleen maar.mij is die blijdschap niet ge schonken. Ik zie in elke kerk, waar plaats is voor den »Man van Smarten met de doornenkrooniets van het Goddelyke werk dat Hy Zelf volbrengt door alle gebroken heid heen. Ik wil elke kerk zien als middel en nooit als doel. Vóór alles wil ik zien naar den wyden horizon van het komende Koninkryk Gods. 6 e. Beter dan te klagen over de ver deeldheid doet men door de éénheid te Ten slotte is er de eenheid toch, ook al ziet men die niet. Dezer dagen werd er te Deventer een Evangelisatie-samenkomst gehouden die per radio werd uitgezonden. In deze vergadering spraken een Hervormd, eeu Gereformeerd, een Chr. Gereformeerd en een Evangelisch Luthorsch Predikant. Dat is een openbaring der eenheid, die élk christenhart moet bs- koren. In deze vergadering werd Christus gepredikt. Wanneer wij letten op den nood van de wereld. Wanneer wy zien óók op de vaak voorkomende geestelijke armoede van héél veel degelyke kerkelyke menschen wanneer wij ons even indenken den strijd van de jongeren, dan hebben wy geen tyd meer om te vragen welke kerk de beste« zou zyn. 7e. Indien de heer v. d. Pol (en bier eindig mee) behoort tot die menschen die één bepaalde kerk tot de kerk willen verheffen dan hoop ik dat het hem duide lyk zal zyn dat er óók voor hem beter werk te doen is. Bovendien is dit pogen Roomsch. En vergis ik my niet, dan wil de heer v. d. Pol niet Roomsch, maar een vrije zoon van de Reformatie zyn. C. REDERT. Dordt, 2211'29. O Edelachtbare Heer! Naar aanleiding der werkzaamhe den van de P.N.È.M. betreffende het leggen der kabels is ondergeteekende zoo beleefd de aandacht van UEd. Achtbare pp deze werkzaamheden te vestigen. Het is sinds 18 September 1.1., dat de laatste raadsvergadering heeft plaats gehad, dus nu al öngeveer 2i/2 mnd. geleden, zioodat ondergetee kende genoodzaakt is pp deze ma nier zijne meening, als raadslid, om trent bovengenoemde werkzaamhe den kenbaar te maken. Immers, ondergeteekende, ev,anals alle gemeenteraadsleden, heeft onder eede beloofd, de belangen van de gemeente en der inwoners naar ver mogen te zullen behartigen. Is UEd.Achtbare bekend, dat er karren en karren grond worden weg gereden, 10 a 12 karren in één straat, welke moeten plaats maken enkel voor dezen kabel Dat er na verloop van tijd, ja reeds heel spoedig, groote verzakkingen in al de straten zullen plaats vinden en dit voor ide inwoners en gemeente, groot ongenoegen en onkosten zullen beteekenen Is UEd.Achtb. echter van meening, dat dit niet het geval zal zijn, ware het dan niet beter, dat dien grond, welke nu bij sommige particulieren wordt binnengereden en buiten de stad hier en daar wordt neergestort. te gebruiken tot demping van den be- ruchten Demer Hoogachtend, ANT. METSELAAR, Gemeenteraadslid. WEGEN IN NOORDBRABANT. Men meldt uit den Haag Blijkens de Uitgewerkt en en Toe lichtenden Staat, behoorende bij de begrooting van bet Wegenfonds voor het dienstjaar 1930, wordt voor on derhoud en verbetering en aanleg van Rijkswegen in Noordbrabant voor '30 in totaal aangevraagd f 1.973.00 (voor 1929 werd f 1.714.000 toegestaan) waarvan f 110.000 voor onderhoud (in 1929 f 137.000) en f 1.863.000 voor ver betering en aanleg (in'29 f 1.577.000). Tot de onderhoudsposten behoo- renbediening draaibrug Raams- donksveer, electrischen stroom inbe grepen f 1250. onderhoud en bediening schipbrug Hedel f 9000. Onder het hoofdKosten van on derhoud, verbetering en daarmede in verband staande uitgaven, van de bij het Rijk in beheer en onderhoud zijn de wegen, welke voorkomen op de prov. wegenplannen, komen voor: Bruggen met toegangen over het Wilhelminakanaal in de wegen van Son naar Woensel, van Oirschot naar Oostelbeers en van Lieshout naar Gerwen, alsmede van de toegangen tot de bruggen over de sluizen van het Wilhelminakanaal en het Markka naal bij Oosterhout in den weg van Oosterhout over den Hout naar Wa genberg, deel uitmakende achtereen volgens van de wegen: van Vught over St. Michiels-Gestel, Schijndel, St. Oedenrode, Nijnsel en Son, naar Woenselvan Best over Oirschot, Oostelbeers, Middelbeers, Diessen en Hilvarenbeek naar Tilburgvan de Beeksche brug over Beék, Lieshout, Gerwen, Nunen en Tongelre naar Stratumvan Oosterhout over den Hout en Made naar Wagenberg'on derhoud f 2500. weg door den voormali gen Baard- wijkschen overlaat in den weg van Drunen naar Baardwijk, deel uitma kende van den weg van 's Hertogen bosch over Vlijmen, Nieuwkuijk, Dru- nen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen, Capelle, Waspik en Raamsdonk naar Raamsdonksveeronderhoud f 1000 bruggen met toegapgen over het Zuiderafwateringskanaal in de wegen: van Capelle over Waspik naar Raams donksveer en van Waspik over 'sGra- venmoer naar Oosterhout, deel uitma kende achtereenvolgens van de we gen van 's Hertogenbosch over Vlij men, Nieuwkuijk, Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen, Capelle, Waspik, en Raamsdonk naar Raamsdonksveer en den weg van Waspik over 's-Gra- venmoer en den Hout naar Ooster hout onderhoud f 800 brug met toegangswegen over de Bergsche Maas te Heusden in den weg van Heusden naar Genderen, deel uitmakend van den weg van Dru- nenschen Hoek over Elshout, Oud- Heusden, Genderen, Eethen, Meeu wen en Dussen naar Hankonder houd f 2000, verven f 15.000, gedeel telijke vernieuwing onder- en boven dekken f 3000 rolbrug met toegang te Geertrui- denberg in den weg naar Raams donksveer over Geertruidenberg naar Made deel uitmakende van den weg van Raamsdonksveer over Geertrui denberg naar Made onderhoud f 3000 verbruik electrischen stroom f 700. SCHIPPER VERDRONKEN. De 16-jarige schipper Lieverts uit Rotterdam, van het vrachtschip „De Tijd zal het leeren", liggende inden Zaan te Wormerveer, had het onge luk over boord te vallen. Na on geveer 12 minuten werd den drenke ling boven gehaald, doch de levens geesten waren toen reeds geweken. Als tragische bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat de vaderen een broer v,an het slachtoffer het vo rige jaar in de Rotterdamsche haven verdronken. O Een openbaring door wetenschappelijk onderzoek, O ver het algemeen bevat de menschelyke hoofdhuid 75000 haren, die per dag onge veer 0,2 mM. groeien. Ieder mensch brengt dus dagelyks 15 M. haar voort. Dit natuur wonder verschaft ons niet alleen het schoon ste sieraad, maar ook een zeer waardevolle bescherming voor het hoofd. In normale gevallen blyft deze enorme groeikracht tot op hoogen leeftyd behouden. Wanneer die groei met het 16a jaar be gint te verminderen, zooals tegenwoordig byna regel is, dan is dit onnatuurlijk. Ds verminderde haargroei wordt meestal na het 20a jaar eerst bemerkt. De oorspronke lijk volle haartooi van de bakvisch is dun ner geworden en de schedelhuid van den jongen man begint zichtbaar te worden. Wanneer dan niet het juiste middel wordt toegepast, ontkomt men niet aan kaal hoofdigheid. Ongelooflijk veel wordt in dit opzicht gezondigd uit onwetendheid. De grootste vijanden van uw haartooi zijn de onzinnig samengestelde middelen die men gebruikt. Opwekking van den celgroei moet volgens Prof. Friedenthal het A. en Z. van alle haargroeimiddelen zyn en hy bewjjst. dat de door Dr. Weidner met Silvikrin in geslagen weg de eenige is, die hiermede rekening houdt. Het bijgeloof dat een uitgeputte haar wortel dood is, bleek in deo loop der jaren door Dr. Waidner's vinding onwaar, daar na gebruik van Silvikrin op kale plekken weer nieuw haar groeide. Zeker een troost voor ben, die door haaruitval en slechten haargroei geplaagd worden. Van veel ge wicht is de weg, dien dr. Weidner aan- wyst, hoe het haar op natuurlijke wijze te verzorgen en groei-aanzetting en schoon heid van het haar te verkrijgen is. Aanzetting van den celgroei, bestrijding van de vergrooting der vetklieren en op heffing van de verhoorniog der schedelhuid vormen het middelpunt van zyn over wegingen. Dr. Weidner nam als grondstof menschenhaar, dat hy volgens een door patenten beschermd procédé behandelde en dan plaatselijk, d.w.z. op de haararme plek ken der schedeihuid liet inwerken. Daar steed3 meerdere oorzaken haaruit val doen ontstaan, schaadden de tot nu toe toegepaste middelen meer dan ze baatten de bestrijding der eene oorzaak verergerde de andere en byna steeds bleef voortdu rende haararmoede als eindresultaat over, Dr. Weidner's vinding nam de onzekerheid op stellige wyze weg. Wie meer omtrent deze bslangryke vin ding wenscht te weten, vrage toezending van het zeer leerrjjke boekje„Oas Hoofdhaar". Het procélé voor de vervaardiging van Silvikrin uit menschenhaar is in alle landen gepatenteerd. Het preparaat heeft in zeer korten tyd de erkenning van vooraanstaande mannen der medische wetenschap gevonden. Het is in alle beschaafde landen verkrijgbaar. Uit Silvikrin worden nog vervaardigd Si!- vikrin-Haarwater een oplossing van puur Silvikrin in alcohol en Silvikrin-Shampoon voor de verfraaiing en bevordering van den haargroei. Wy zenden U tegelyk met het boekje een hoeveelheid Silvikrin Shampoon en een monster Silvikrin-Haarwater, bij wijze van proef. Gebruik daarvoor nevenstaanden bon, dien U in open envelop met lx/a ets. gefrankeerd, als drukwerk kuat verzenden Aan het Laboratorium Silvikrin Schlekade 104, Botterdam Ik ben met myn haargroei niet geheel tevreden en zou gaarne meer omtrent Silvikrin vernemen. Gelieve my daarom gratis te zenden 1. Het boekje „O is Hoofdhaar". 2. Een monster van Silvikrin in den vorm van Shampoon of Lotion, 3. Beoordeeling van Doctoren, zooal3 aangebeden in het Nieuwsblad van Heusden. Naam Straat - Plaats 'sche schrift niet te vinden is. Dan ver- verklaart v. d. Pal, dat degenen die om (des gewetens wille zich xiit het Ned. Herv. Kerkverband hebben moeten los maken, onder de schuld zijn uitgekropen [Weet de heer v. d. Pol wel wat het is [schuldenaar Voor God, te worden, ik zou ueg'gen, dan zou hiji toch een andere kijk |0''p de zaak hebben. Het is gemakkelijk genoeg, de schuld te beredeneeren, maar (ieder van Gods volk krijgt daar kennis aan, te moeten klagen dat, zij geen schui ldenaar kunnen Worden,om met de Kerk Ides Oxiden Yerb'onds te klagen. WTaarom verstokt Gij' onze harten, dat wij U niet yreezen 1 Maar U denkt eenheid onder de belijdende kerk te bevorderen, in werke lijkheid, zult U het tegendeel uitwerken. Ik zon U aanraden in de eerste (plaats hxaar eens te onderzoeken of Uw geloof zijn zitplaats heeft in Uw hoofd of hart. (2Gor. XIII5 a.) Ik geloof, dat bet nut tiger zou zijn daar meer Werk vau te teraken, dan altijd de man te zijn die het (yvteet. Verder zal ik maar niet op Uw schrijven ingaan, het lust mij niet. Wel "(weet ik dat al die sterke geloovigen van idezen tijd, niet weten wat geloofsbe- proeving is. Het is tot: op heden nog ge makkelijk genoeg de godsdienst te belij den, maar voor alle tijden blijft het waar, dat allen die godzalig willen leven ver- yojg'd zullen worden en den haat der Wereld zullen oogsten, omdat ze van de Wereld niet zijn. Hiermee meen ik wel jte kunnen volstaan en dank de Red. Vriendelijk voor de verleende plaatsruimte. 'Aalburg'. 25 Nov. 1929. i ANDRIES VOS Azn. o Heusdensche Winkeliers-Vereeniging HOOFDPRIJS Ier waarde van f 50.- zoeken. Discussie over dit onderwerp gesloten. DE REDACTIE. OPEN BRIEF AAk DEN BUR GEMEESTER VAN HEUSDEN geneest en venfiaaii de huid lehriif vooral duidelijk en vermeld Uw naam ook op de achterzijde van de envelop. In open envelop met 1,5 ct frankeeren, H.II. Doktoren, die het pure Silvikrin in hun praktijk winea Beproeven, zenden wy op verzoek een flacon gratis-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 10