Plaatselijk Nieuws toen een bende jongens om hem heen kwam staan, hem na-aapte, uitschold, zijn pet trachte af te wippen en zelfs hem in zijn gezicht ging slaan. Hij raakte in een overspannen toestand en stierf kort daarna OVERREDEN. Vrijdagavond is in de Verlengde Schrans by Leeuwarden mevr. Nydam, die by haar woning uit een auto stapte, by het over steken van den weg door een passeerende auto overreden. Zy overleed byna onmid dellijk. NEDERLAND—BELGIE. De voetbalwedstrijd, gehouden Zondag in het Stadion te Amsterdam tusschen Ne derlandBelgië, eindigde met een over winning van Nederland 10. AUTO TE WATER. Vrijdagmiddag reed een auto, bestuurd door den 50 jarigen heer S. Voorwinde uit Rotterdam, op den Hoofdweg te Hiliigersweg uit de richting Capelle naar Hilligersberg. In den auto zaten voorts de dames Voor winde, Noordam en De Raadt. Voor den auto reed een Ford, bestuurd door den heer B. d. H. uit Nieuwerkerk. De heer V. wilde dezen auto passeeren en gaf signalen. Juist wilde de heer V. pas seeren, toen de Ford naar links uitweek en een boerenerf opreed. Om een aanrijding te voorkomen, week de heer V. meer naar links uit, met het gevolg, dat zijn auto op den berm van den weg terecht kwam en in de vaart kantelde. Direct schoten eenige voorbijgangers en de bestuurder van den Ford te hulp en zy wisten de inzittenden, die geheel onder water zaten, te redden. NOODLOTTIG SCHOT. Toen een koe van den slager S. Wink ler te Wolvega op de gebruikelijke wjjze met een schietmasker zou worden gedood, draaide het dier, juist toen het schot af ging, den kop om, met het gevolg dat de knecht W. Wieda, die juist achter het beest stond, werd getroffen. Hjj zakte in een. Direct werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. De kogel is diep in het lichaam gedongen. Geweldige brand te Middelburg. Zaterdagmiddag omsteeks vijf uur is in de Franschen Bazar een brand uitgebro ken op de zolders van het gebouw. De brand nam onmiddellijk zóó in hevigheid toe, dat in korten tyd het bovengedeelte, waar tal van licht brandbare voorwerpen zich bevonden, in lichtelaaie stond. De brandweer werd onmiddellijk gealar meerd, maar het bleek dat zij stond voor een schier hopelooze taak, daar de felle wind de vlammen steeds heviger aanwak kerde. Nadat de motorspuiten en het andere beschikbare materiaal waren gearriveerd, werd onmiddellijk met de blussching begon nen, maar de stralen waren niet in staat de vlammenzee te bedwingen. Het belendende «Grand Hotel VersepuU, een van de mooie patriciërshuizen van Middelburg, werd ook aangetast en ging mede zao goed als verloren. Aan de andere zyde van den Grand Ba zar Franus werd de banketbakkerswinkel van den heer Oosterhuis mede een prooi der vlammen en het daarnaast gelegen modehuis van de firma S. Wiener en Co. was het vierde pand, dat werd aangetast en nog steeds bleef de vuurzee in hevig heid toenemen. Nadat het modemagazijn van de ürma jWiener en Co. totaal vernield was, sloeg het vuur over op het bslendende groote pand, waarin is gevestigd de rij wiel fabriek «Transvaliac van de gebroeders Kaan. In dit pand bevond zich een groote voorraad licht brandbaar materiaal, zoodat, ofschoon aanvankelijk slechts de dakgoot was aan getast, weldra de geheele bovenverdieping één vlammenzee was. Nadat het gebouw van de firma de Ja ger ook geheel een prooi der vlammen was geworden, werd ook het daarnaast liggende pand, een tweede zaak van de firma Wiener, geheel door het vuur ver woest, eveneens het pand van de firma S. de Wit. En het bleef niet by branden in de naaste omgeving van den haard van den brand, maar ook reeds op grooteren afstand was, tengevolge van den vonkenregen, een begin van brand ontstaan zelfs aan het torentje, staande op het fraaie gebouw van de Provin ciale Bibliotheek en voorts aan een woonhuis aan de Rouaansche kade. Beide brandjes konden spoedig worden gebluscht. Niet zoo ging het bij de branden in de Lange Delft. De Middeiburgsche brandweer stond hier vrjjwel machteloos en het is aan de hulp uit Goes, Viissingen, Bergen op Zoom, Rotterdam en Den Haag te danken, dat om half twaalf kon worden gezegd, dat de brandweer den strjjd tegen de woedende •lementen, die in ongeveer zeven uur een reusachtige verwoesting hadden aangericht, had gewonnen. HEUSDEN. Door het zeer ongunstige weder is de vergadering van de damclub «V, D.«, II. Maandag gehouden, in letterlijken en figuurljjken zin «in het watergevallen. Toch zyn er verschillende punten van de agenda afgewerkt. O.a. werden de pry- zen van de groepenwedstryd en den zilve ren baker in een geestige speech door den heer Scbmiehusen uitgereikt. De heer de Graag dankte hem namens de pryswinners. Verder werd in de rond vraag medegedeeld, dat V. D. a.s. Zaterdag voor een nederlaagwedstryd speelt in den Bosch. Het 10-tal werd als volgt opgesteld Bord 1 A. de Graag, 2 Catb. de Joode, 3 H. Vogelaar, 4 M. J. L. Beneker, 5 C. de Joode, 6 C. Bax, 7 J. Pellikaao, 8 G. van der Kolk, 9 Adr. Deurlo, 10 A. Vos. Reserve Ger. Jonker. Over de andere pucten van de agenda kon wegens geringe opkomst, geen defini tieve besluiten genomen wordeD. Na afloop werd een simultaanstand ge geven door Heusden en AHena's kampioen, met als resultaatvan de 11, 8 gewon nen, 2 verloren en 1 remise. Hun party wonnen: J. Pellikaan, Almkerk en Ger. Jonker, terwijl C. Bax te Heesbeen remisie speelde. De inschryving voor den dienst plicht voor degenen, die in het jaar 1911 geboren zyn, is alhier ten stadhuize open gesteld op Dinsdag 7 Januari e.k, van 10- 11 uur. ALMKERK. Op de alhier gehouden vergadering van de Jeugd Controle, welke gehouden werd in de Consistoriekamer der Gerf. Kerk, werden als voorloopige bestuursleden gekozen de heeren Ds. Hakman (voorz.) C. M. Pouli (sec.) mej. C. de Jong (Pen.), terwjjl G. de Jong als Alg. Adj. werd benoemd. Tevens werd een Regelement vastgesteld 't welk op de aangesloten ver- eenigingen zal worden voorgelezen, en be handeld, Tenslotte werd voorgesteld, om met de thans aangenomen werkzaamheden voor te gaan, waarna deze vergadering op gebruikelijke wjjze werd gesloten. Xj— Naar wy vernemen heeft thans de firma Rombout alhier, het huis van mej. dè Weduwe van der Kaaden in het Centrum van 't Dorp aangekocht. En zyn wy goed ingelicht dan hoopt genoemde firma a.s. zomer aldaar een Nieuwe-naar de eischen des tyds ingerichte manufacturenzaak te openen. Donderdag 5 Dec. j.l. werd alhier door de Herv, Jonge dochtersvereeniging «Arbeid Adelt® aan ongeveer 40 gezinnen 147 kleedingstukken uitgedeeld, bereidwillig werd door den heer B. alhier zyn auto voor dit doel beschikbaar gesteld, om bovenge noemde goederen op St. Nicolaasavond thuis te bezorgen, 't welk een groote verrassing was voor die gezinnen. Een woord van hulde aan bovengenoemde vereeniging en aan de milde gevers, welke «Arbeid Adeld* in staat stelde in de afge- loopen tyd genoemde goederen te maken is hier zeer zeker niet misplaatst. En wij hopen dat de liefde voor deze vereeniging mag blyven groeien by de Iedeo, dezer Gemeenten, opdat die vereeniging iedur jaar dit liefde mag en kan blyven verrichten. Voor den Ring «Altena® van de Ned. Herv. Jongelings vereenigingen zal op Maandag 16 December 1929, des avonds 7 uur, in de zaal van den heer C Dekker te Almkerk, optreden, de Weleerw. Zeergeh Heer Dr. M. H. A. van der Valk' Predi» kant te Hillegersberg, met een rede over «Het leven na den dood®. In de jl. gehouden vergadering van de Garef. Jongedochtersver. «Het Mosterd zaadje® alhier, werd tot Presidente gekozen mej, D. Verschoor Jd. Het bouwen van een Machinege bouwtje voor het waterschap Honswyk, werd opgedragen aan den heer W. van —OM M' i moH j 1O—i Vergadering van den Raad der gemeente VEEN op Vrijdag 6 December ides v.m. half elf. Met den Secretaris, de heer J. Tim mermans zijp alle leden tegenwoordig. Ten gevolge van de afwezghed van den Burgemeester treedt de heer C. Schreu- ders als Voorzitter op. De vergadering wordt met lezing van het formuliergebed geopend, de notulen worden gelezen, op de vraag van den Voorzitter of een der heeren op- af aan merkingen op deze notulen heeft, zegt de heer v. d. Pol, dat er besloten is, on derhandelingen over aankoop van den Iloogen Hof, voor woningbouw, met den heer Bax aan te knoopen als deze ge negen was de koopsom als hypotheek op den grond gevestigd te houden, te gen een rente. van 4 „pUt. en nief van 4V2 z coa-ls in de notulen staat. De heer v. Andel zegt, dat er in de openbare vergadering niet over 4 pCt. is gesproken. De heer Smits meent 'dat! er gespre ken is over 5 pCt.. De heer v. d. Pol merkt op, dat als koopsom is genoemd het bedrag van f 5000.— er is toen bijgezegd dat de ei genaar door op het voorstel in te gaan f 200.— van het perceel zen maken ter wijl het nu slechts f 100.— oplevert. De heer v. Andel noemt het eigenaar dig dat hierover nu wordt gesproken. De heer Smits zegt, met verwondering uit de notulen gehoord te hebben, dat er sprake is van 4x/2 pCt. terwijl hij vast in de meening verkeert, dat er be sloten is van 5 pöt. De heer v. d. Pol meent dat hij dan nog verder abuis heeft en zal dan niet verder hierover discussieeren. De Secretaris geeft als zijn meening te kennen, dat ;ook hij oorspronkelijk in de meening1 verkeerde, dat er gesproken was van 4 pCt., olmdat hem later bleek, dat er leden waren, die meenden dat er van 5 pCt. sprake was geweest, heeft hij genotuleerd van 4V2 pCt. De heer v. d. Pol acht het niet noodig dat de notulen worden gewijzigd, zoo dat deze ongewijzigd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Pr cv. blad van 20 November, waarin wordt, aangedrongen, wegens verhooging van den levensstandaard, de jaarwedde van den gemeenteveldwachter in dien zin te verhoogen, dat deze vrije geneeskun dige behandeling wordt verzekerd. Op een vraag van den heer Smits ef deze be handeling voor het gezin geldt, ant woordt de Voorzitter dat dit alleen voor den betrokken ambtenaar hét geval is. Hierop wordt besloten aan het. verlangen van Ged. St. te voldoen. Sphrijven van de firma La Riviere te Zwolle, waarin den raad wordt bericht, het verzoek om rentevergoeding van het bedrag, dat de firma van de geme-ènte ito goed heeft, als niet gedaan te beschou wen. De heer Jiskoot meent dab deze firma, wel een woord van dank mag' worden ge bracht, waarmede de andere leden liet eens zijn, zoodat hiertoe wordt, besloten. Vaststelling door Ged. St. van de ge meentere kening 1928, op dezelfde cijfers zooals zij door den raad voorlóópig is vastgesteld. Schrijven van het comité van de ver- eeniging van Burgemeesters in het kan toor Hoorn, waarin wordt verzocht ad.- haesie te willen betuigen aan het. adres van dit Comité waarin de regeering wordt- verzocht de cla.ssifa.ca.tie der on derwijzers te doen vervallen en deze sa larissen overal gelijk te .stellen. Som mige leden achten gelijkstelling billijk, de levensstandaard is in een kleine plat telandsgemeente volgens hunne meening even hoog als in een groote gemeente. De heer v. d. Pol is het hier niet mede eens, naar zijn meening zal dit nog wel eenig verschil uitmaken. De Voorzitter zou dit. schrijven nogeens aan willen honden, er kan dan eerst wor den nagegaan, wat voor verschil het hier voor de onderwijzers zou uitmaken. De heer Smits zou adhaesie willen betuigen, hij acht gelijkstelling billijk en de gemeente heeft er geen schadé oif voordeel aan. De heer v. Andel is het hiermede eens, het behoeft de gemeente ni-eits té kosten, spr. wil dan ook het voorstel van den heer Smits steunen. Dit- voorstel Wordt met op een na algemeene sitem men aangenomen. De heer v. d. Pol stemde tegen. Schrijven van den heer Ba.x, waarin bij bericht cp. het voorstel van den raad, om den „Hoogen Hof" voor het bedrag' van f 5000.— aa.n de gemeente te verkno pen en het bedrag als hypotheek op het stuk grond te laten staan tegen een rente van 4i/2, te willen ingaan, ren tebelasting en aflossing nader be rege len. De Voorzitter verklaart in de vergade ring, waarin dit voorstel werd gedaan niet tegenwoordig te zijn geweest. Hij meent dat dit voorrstel op initiatief van den heer v. Andel is aangenomen, in het verband met het verzoek van den rijks veldwachter voor het bouwen va-n een Woning. Ook de Majoor der rijks veld wacht is over deze kwestie hier geweest- en heeft daarover met het. gemeentebestuur gesproken. Met aankoop van den ,,Hoo:- gen Hof" heeft men echter het. beoog de doel niet bereikt, men heeft da;n wel terrein voor een 5-ta-l woning-en, die al len dan nog een stukjetuin overhouden, doch men moet dan ook menschen heb ben, die er willen gaan bouwen. Spr. heeft .een paar ingezetenen waarvan Hij vermoedde, dat zij tuk zouden zijn op een stukje grond, voor den bouw een-ei" woning, gepolsd, doch deze verklaarden er niet aan te denken een bedrag van f 1000.— te betalen voor een stukje grond om er da-n een woning op te gaan houwen, .omdat zulks voor hunne beurzen veel te bezwaarlijk is. Moet men den grond gaan koopen, om te verhuren, dan heeft de gemeente zich een jaarlijksclien strojp va.n f 100.— [Off f 125.— op den hals ge haald. Naar aanleiding der plannen voor het bc-uwen van een woning voor den rijksveldwachter, heeft spr. geïnformeerd .of de geruchten, dat mijnheer 't. Hooft zijn woning' wilde verko-open waarheid bevatten. Als dit zoo was, dan konden [daar 3 .of 4 |w;oningen van gemaakt wor den. Van dit idee kan evenwel ook niets komen, men vraagt zoo'n hoo-ge som, dat er niet op ingegaan kan worden. De beer v. Andel meent dat dit niets ka-n w'orden, met de koopsom is men er niet, -om er 3 of 4 woningen van te maken, vergt ook een heel bedrag. Men moet ook niet van de gedachte uitgaan, dat men de 5 perceeltjes direct, voor woningbouw kwijt zal zijn, doch gelei delijk, zal de gemeente die wel aan den man brengen en een strop van f 100.— is toch niet zoo- groot, dat men daar alles ma-a-r voor achterwege moet laten en de menschen de gemeente moet uitjagen. De heer 't Lam zou eerst vragen, of de huurder, die nog een jaar huur aan het perceel heeft, afstand wil doen, of genegen is toteen schikking. De Voorzitter acht heb noodig dab zich eerst een paa-r personen aanmelden, die een perceeltje bouwgrond willen heb ben. 1 \"M j De heer 't Lam zou in den tijd dat overleg wordt gepleegd met den huurder, willen publiceerem, dat perceeltjes te krij gen zijn voor het bouwen van een wpning liefhebbers kunnen zich dan aanmelden. De heer v. Andel vindt dit bezwaarlijk, voio-ra.1 nu dit midden in den winter wordifc gedaan en de liefhebberij om te gaan bouwen niet zoo groot is. Spr. hóópt van- harte dat de gemeente zelfstandig zal blijven, is dit zoo, d,a.n heeft een strop van f 100 toch niet zooveel be beteekenen, -dat men den koop niet door moet- la ten gaan. Komt de vereeniging tot- stand, dan heef't een strop van f 100.— heel-e- maal niets te beteekenen. De Voorzitter merkt- op-, dat het niet direct over den strop van f'100.gaat, doch dat het naar zijn meening beter zou zijn, als de gemeente- voor een paa-r menschen v-oor een woning k;-n zorgen hij' zou daarom het voorstel van den hr. 't La-m willen aannemen, komen en een paar aanvragers, dan staat -de gem. .sterker. De heer v. Andel zegt, dat er reeds een aanvrage is, die van den rijksveld wachter. De heer Smits acht ee-n strop van f 100.— ook niet zoo groot, dat de kóóp daarvoor achterwege zou mo-eten blijven. De heer Jiskoot meent -dat als men er een huis opbouwt, -de strop geen f 100 blijft, doch kleiner wordt. De heer v. d. Pol vraagt waar de ge meente het geld voor het. bouwen van een 'woning moet* halen. v. Andel. Als de gemeente voor een rijksveldwachter een woning gaat bou wen, -clan is da-ar best geld voor te krij gen. Smits. Wij moeten de menschen niet- de gemeente uitjagen. v. d. Pol. Wij jagen geen mensch de gemeente uit. v. Andel. Dat gebeurt hier wel, in dertijd konden nog woningen worden ge- bcjUwd met steun van het Rijlk. Ik heb daar toen een- voorstel voer gedaan, dit bleef toen zoolang sleepend gehouden tot de -menschen naar elders waxen vertrok ken, toen w'as het niet. -meer noo-dig. Honcoop en Zonneveld wilden toen- teeke nen, cm de woningen te- bouwen. v. -d. Pol. Over de menschen die de gemeente zijn suitgegaa-n, zou ik meer kunnen vertellen, doch ik zal liet niet. deen. Smits. Uit mijn voorstel om voor den rijksveldwachter 'e-en woning te jbouwen is het voorstel van v. Andel gevloeid, om den ,,Hoogen Hof' aan te kcopen, dat met algemeene stemmen is aan-genome-n, om dat men in de meening verkeerde er komt toch niets va,n. Nu gaat dit voor stel -door en is de woning voor v. d. Hout niet van de ba-an, -dat is een te genvaller. v. d. Pol. Dat is slechts ree lame zucht-, al wat je zegt is. niets dan fantasie. Smits. Wat was er tegen om ©en wo ning te bouwen. v. J. Pol. Was er geen goede woning te krijgen daar Herrewijn uit is gegaan, moet de gemeente maar voor de wpining van de rijkspolitie zorgen? v. Andel. Een ambtenaar, met een in komen van f 40 dient een behoorlijke woning te hebben, daarbij moet een veld wachter o-ok alleen wonen. Ik zou er echter niet langer over discussie-eren en maar tot stemming overgaan. De heer v. d. Pol verklaart wel voor aankoop van den Ho-ogen Hof" te zijn als er ook aanvragers zijn, om er te bouwen, is dit niet het- geval dan is spr. er tegen. De Voorzitter zal het voorst-el va.n den heer 't Lam om met den huurder te overleggen en gedurende 14 -dagen de ingezeten-en in de gelegenhid té stél len om een perceeltje aan tei vragen, in -omvraag brengen. De heer v. And-el dringt aan -om1 het voorstel van den heer Bax te a-ccepitee- ren en te besluiten voor den rijksveld wachter een woning te bouwen en daar voor het b-enoiodigde- bedrag te le-enen. Voorzitter. Van wie? v. Andel. Van de Bank van Nedei'lanclr sche (gemeenten. v. d. Pol. De vraag is, wil de rijks veldwachter de woning ook hebben? Is er zekerheid 'dat er -een rijksveldwachter blijft en wat als er later eens een -pn- g'etrouwd rijksveldwachter komt dan zit de gemeente met de woning te kijken, v. Andel. Dat is niets dan drijverij. v. d. Pol. Dat is geen drijverij, doch werkelijkheid. v. Andel. Als de Inspecteur weet dat- -de g'euieente voor een rijksveldwachter eén- woning' bouwt-, zal hij geen ongetrouwde naar hier sturen, dat zijn allemaal be swaren van niks. Ik stel voor het aan bod te aocepteeren. v. Wijk. Er wordt ook gesproken ó.ver aflossing. Voorzitter. Wij -dienen eerst te vragen rp welke wijze de heer Bax, die denkt- te regelen. Met algemeene stemmen wordt hierop het voorstel van den lieer 't Lam aangenomen, nadat de heer v. Andel zijn voorstel heeft ingetrokken. De heer Bax zal worden voorgesteld, telkens nadat door de gemeente, een perceel 'zal zijn verkocht, deze opbrengt a-f te lossen. B-eg rooting Armwezen. Deze begrooting waarop als bijdrage door de gemeente een bedrag van f 2500 is geraamd, wordt vastgesteld op een ontvangst en uitgaaf va-n f 2505.25. Aangezien met 1 Januari -de nieuwe ven irdening op -de hondenbelasting in werking treedt wordt besloten de be staande verordening in te trekken. Door Ged. St-, zijn eenige aanmerkingen van aidministratieven aard gemaakt' -op de ge- meente-begro-oting. Zoo is b.v. de jaar- Vedde van den gemeentesecretaris een cent te hoog, die van den gemeente ontvanger een cent te laag uitgetrokken. Besloten wordt aan -de gemaakte aanmer kingen te voldoen en de noodige wijzi gingen aan te brengen. Bij! de rondvraag informeert de heer v. Andel, hoe het staat- met -de verbou wing van de school. De Voorzitter zegt, dat, de bouwplan nen door den betrokken Inspecteur zijn goedekeurd en deze- thans, met de aan vraag om subsidie aan de regeering zijn to-egezenden. De openbare vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten, waarop de raad overgaat in geheime zitting, om dat de Voorzitter nog iet-s heeft, wat niet vc-or openbaarmaking is geschikt. Vergadering van den Raad der gemeente EETHEN, op Donderdag 10 December des v.m. half tien. Voorzitter: Edelaehtb. Heer D. F. B-ru ne. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Afwezig- zijn de heeren G. v. d. Beek, Denken en Vos als de vergadering met gebed wordt geopend. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen stukken zijn er niet, zoo dat direct punt 2 -der agenda- Wijziging begroeting 1930 a-a-n de orde kemt. Door Ged. St. is een nota van aan merkingen ingezonden, welke aanmerkin gen meest va,n administratie ven aard. Aa-ngezien de cijfers der belastingen niet op de begrooting zijn geraamd, over eenkomstig het begeleidend sphrijven van B. en W„ de raming- van twee derde en een derde is niet juist geweest, komt er eenige wijziging in de cijfers. B-esl-oten wordt- de door Ged. St. aangegeven wij zigingen aan te brengen. Tevens wordt aangedrongen de kosten voor den tuin- fcic.uwwintercursus -die in liet- dorp Eet,hen wordt gegeven op de begrooting te ramen. Dit is ook slechts- een administratieve boeking omdat de kosten -door liet- rijk worden vergoed en de gemeente slechts een bedrag van- f 25.— bijdraagt en de reiskosten voo-r den leeraar bij' ongunstig weer vergoedt. De bedoeling is alleen, dat de kosten niet- rechtstreeks door het rijk aan de betrokkenen worden betaal-d, d. ch over de gemeentekas loo-pen. Be sloten wordt ook deze post- óp de be grooting te brengen. Verder móeten nog e-enige post-en icler begroeting 1929 worden gebracht, waar toe eveneens wo-rdt besloten. Voorstel tot! machtiging benoeming on- ierwij'zer'es alan de school te Eethen. De Voorzitter zegt, dat het gelukkig zco ver is gekomen, -dat het leerlingen aantal aan -de school te Eethen van Pen aard is geworden, dat een 2de- leer kracht kan worden benoemd, het getal leerlingen is boven -de 32 gestegen. In ver band hiermede is het noodzakelijk het 2de lokaal in gereedheid te brengen. Het Hoofd der school aiclit het noodzakelijk dat er een nieuw-e kast wordt' gemaakt die plm. f 30.— zal kosten, voor het LaudwerkonderWijs is ook een tafeltje ncodig van plm. f 7.—, verder ee-n kist voor de opberging van kaarten, kosten plm. f 9.—. Blij' de schoonmaak wo-rden deze platen en kaarten, dan hier, da-n daar neergezet, ze staan het. ©ene oogen- b'lik in 't vocht, dan. meer in 't vuil, waar door ze tenslotte meer tot ontsiering, dan tot versiering va-n het lokaal bij-dra gen. Verder zijn achttien inktpotten van 40 cent per stuk noodig', moeten de ban ken worden gerepareerd, deze hebben ge- ruimen tijd in een- lokaa.1 opg-esta-peld ge staan, ze moeten geverfd worden, er moe ten gaten ingemaakt, worden voor inkt- petten, bovendien is de kachel versle ten en zal een nieuwe aangeschaft mcie- ten werden. Met algemeene stemmen wc-rdt ook -dit voorstel goedgekeurd. Bespreking woningbouw. De Voorzitter licht toe -dat -cloor den aannemer Haspels een berekening is ge maakt voor de woning va-n een rijks veldwachter te Meeuwen, waarvoor de kosten glcbaa-l geraamd wo-rden op f 4000.—. Dit bedrag is niet nauwkeurig berekend kan dus zoowel mee als tegen vallen. Spr. voegt er a,an toe, dat- de heeren in het oog moeten houden daiti niet meer dan f 200.— huur kan worden gerekend, dat de gemeente er wel ©én veldwachter bij1 krijgt, dat dit echter ook altijd eenig geld za.l kosten. Spr. vraagt machtiging aan B. en W. om de plannen vérder uit te werken. De heer v. B-uuren heeft er geen be zwaar tegen B. en W, te machtigen], dccb hij zou het College willen voor stellen, dat zij' eerst- nogeens -een andere woning gaan bezichtigen, het kan m-eentj spr. wel eenvoudiger. Drie kamers met keuken beneden, benevens 2 kamers boi- ven acht hij- niet noodig. Voor een dui zend gulden of drie is ook wel een be hoorlijke woning te bonwen. De heer Lankhaar zegt, dat voor f 3000 niet veel gebouwd kan werden. De Voorzitter stelt- voor te besluiten tct verdere uitvoering der plannen, na afloop der raadsvergadering kan Haspels dan even ter secretarie worden genoo- digd en kan met dezen nader overleg worden gepleegd. De heeren hecht-enhiér- aan hunne goedkeuring. De V-oorzitter zegt, dat- aangedrongen wordt op' vaststelling een-er verordening op de keuring van waren. Het spijt spr. dat de raad niet voltallig is en dat dit punt- niet o.p de agenda heeft, gestaan, hij zou evenwel toch tot -vaststelling willen adviseeren, eerstens omdat er óp aangedrongen wordt en tweedons o-mdaf het esn verordening betreft, die er be hoord te zijn en die geheel gelijkluidend is aan -de zelfde verordeningen in alle plaatsen. De raad besluit met algemeene stem men tot vaststelling. De vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2